Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-13, 10:59   #3451
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

My po wizycie w patologii noworodka i tak jak podejrzewalam:
1. Mamy przepukline pepkowa wiec skierowanie do chirurga
2. Mamy wzmożone napiecie wiec skierowanie do neurologa i na rehabilitacje wiec odraczamy szczepienie
3. I skierowanie na usg przezciemiaczkowe... W sumie to nie wiem czemu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 10:59   #3452
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
My Fridą, ale tż to robi, ja mam słabe ssanie
Ile czekałyscie na wizytę patronażową u pediatry? Dzwoniłam do jednej przychodni to mają "dlugie terminy", w drugiej z dnia na dzień. Mały jeszcze nie jest zapisany do żadnej, więc zostaje nam ta druga. Myślicie, że przyjmą go z dziećmi zdrowymi? Boję się, że się wpakujemy w siedlisko zarazków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasza przyjeżdża do domu, u nas akurat była w 6 dobie, ale to ja przyspieszyłam bo martwiła mnie waga Stasia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 11:04   #3453
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Na allegro kindii płatki są za ok 3,50 z dostawą Smart. Właśnie dziś będziemy zamawiać kilkanaście opakowań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jak dobrze, że to napisałaś! A ja 7 zł w rossku płaciłam zamówione 12 opakowań

Dzień dobry! Wy weekend nie zaglądałam bo nie bylo czasu. Mąż pojechał do piątku w delegację, a mówi się, że nie ma ludzi niezastapionych... Ale obiecał nam, że za to pojedziemy gdzieś w weekend. Myślę nad Toruniem, była któraś z Was, jest co zwiedzać?

Mi to obo czy fb czy odchowalnia, ale rzeczywiście część z nas nie ma fb A szkoda by się było rozstawać

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 11:10   #3454
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
U mnie na wizytę patronażową lekarz przyjechał jak mały miał 15 dni.
Super, wygoda ☺
Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
My po wizycie w patologii noworodka i tak jak podejrzewalam:
1. Mamy przepukline pepkowa wiec skierowanie do chirurga
2. Mamy wzmożone napiecie wiec skierowanie do neurologa i na rehabilitacje wiec odraczamy szczepienie
3. I skierowanie na usg przezciemiaczkowe... W sumie to nie wiem czemu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skierowań od groma 😯 To napięcie to chyba dość częsta przypadłość 😕
Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Nasza przyjeżdża do domu, u nas akurat była w 6 dobie, ale to ja przyspieszyłam bo martwiła mnie waga Stasia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajna opcja, ja się boję sama iść bez tż, bo nie wiem czy podołam 😏
Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
jak dobrze, że to napisałaś! A ja 7 zł w rossku płaciłam zamówione 12 opakowań

Dzień dobry! Wy weekend nie zaglądałam bo nie bylo czasu. Mąż pojechał do piątku w delegację, a mówi się, że nie ma ludzi niezastapionych... Ale obiecał nam, że za to pojedziemy gdzieś w weekend. Myślę nad Toruniem, była któraś z Was, jest co zwiedzać?

Mi to obo czy fb czy odchowalnia, ale rzeczywiście część z nas nie ma fb A szkoda by się było rozstawać

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Toruń jest super, byliśmy jakieś 1,5 roku temu na weekend świętować tż urodziny. Polecam 😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 11:15   #3455
Justi8822
Raczkowanie
 
Avatar Justi8822
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 205
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Pajka ja z Torunia! Mi się tu bardzo podoba. A jakie atrakcje cię interesują?

My normalnie katarkiem odciagalismy to można od pierwszego dnia. Dziś trochę takie rzadsze te smarki ale minimalna ilość, to chyba cześć wody morskiej się dostała, bo wcześniej solą zakrapialismy a to tak nie dojdzie do zatok a jak się psiknie pod ciśnieniem to inaczej.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 11:24   #3456
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Msmaszkraba - trochę tych skierowań dostaliście, ale lepiej wcześniej wszystko sprawdzić żeby jak namniej na przyszłość obciążeń zostało. Usg przezciemiaczkowe moze żeby sprawdzić czy nic niepokojacego nie ma co mogłoby powodować te napięcie.
Moi chłopcy mieli robione. Starszy musiał a młodszemu zrobili w szpitalu bo powiedziałam neonatolog że jestem przewrażliwina gdyż starszy miał wylew krwi go mózgu w 2 dobie życia.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

My też byliśmy w Toruniu. Tam są najlepsze lody jakie jadłam w zyciu. Lenkiewicz cafe o ile dobrze pamiętam. Fajne są rzezby na starówce i warto skorzystać z rejsu po Wiśle, planetarium nam się podobało.

Ja osek na razie od czasu do czasu psikam wodą morską, on później kichnie dwa razy i nic odciągać nie trzeba
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 11:27   #3457
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Jadę katarkiem normalnie. Odwagi! 😁

Co do pediatry, właśnie miałam pisac. Przed chwila dzwoniłam się umówić na pierwsza wizytę i dostałam termin na... 30 maja 🎊

Zeby było śmieszniej, okazało się ze potrzebuje tej wizyty zeby dostać skierowanie na szczepienia, które chciałam zrobić dzisiaj (bcg i żółtaczka).

Zeby było jeszcze śmieszniej, w jednym ze szpitali najbliższe wolne terminy na to szczepienie są w GRUDNIU, w drugim mooooze lipiec, może sierpień, ale najpierw skierowanie i będziemy gadać. Czyli ladnie nam się cały kalendarz szczepień rozdupcy 🙄
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-13, 11:29   #3458
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Msmaszkraba - trochę tych skierowań dostaliście, ale lepiej wcześniej wszystko sprawdzić żeby jak namniej na przyszłość obciążeń zostało. Usg przezciemiaczkowe moze żeby sprawdzić czy nic niepokojacego nie ma co mogłoby powodować te napięcie.
Moi chłopcy mieli robione. Starszy musiał a młodszemu zrobili w szpitalu bo powiedziałam neonatolog że jestem przewrażliwina gdyż starszy miał wylew krwi go mózgu w 2 dobie życia.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

My też byliśmy w Toruniu. Tam są najlepsze lody jakie jadłam w zyciu. Lenkiewicz cafe o ile dobrze pamiętam. Fajne są rzezby na starówce i warto skorzystać z rejsu po Wiśle, planetarium nam się podobało.

Ja osek na razie od czasu do czasu psikam wodą morską, on później kichnie dwa razy i nic odciągać nie trzeba
O, u nas usg przezciemiączkowe robi się chyba wszystkim dzieciom po porodzie, w każdym razie córka miała i Stachu teraz też, jeszcze w szpitalu. Młody dodatkowo miał usg brzuszka, z czego jestem bardzo zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 11:49   #3459
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Msmaszkraba - trochę tych skierowań dostaliście, ale lepiej wcześniej wszystko sprawdzić żeby jak namniej na przyszłość obciążeń zostało. Usg przezciemiaczkowe moze żeby sprawdzić czy nic niepokojacego nie ma co mogłoby powodować te napięcie.
Moi chłopcy mieli robione. Starszy musiał a młodszemu zrobili w szpitalu bo powiedziałam neonatolog że jestem przewrażliwina gdyż starszy miał wylew krwi go mózgu w 2 dobie życia.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

My też byliśmy w Toruniu. Tam są najlepsze lody jakie jadłam w zyciu. Lenkiewicz cafe o ile dobrze pamiętam. Fajne są rzezby na starówce i warto skorzystać z rejsu po Wiśle, planetarium nam się podobało.

Ja osek na razie od czasu do czasu psikam wodą morską, on później kichnie dwa razy i nic odciągać nie trzeba
Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
O, u nas usg przezciemiączkowe robi się chyba wszystkim dzieciom po porodzie, w każdym razie córka miała i Stachu teraz też, jeszcze w szpitalu. Młody dodatkowo miał usg brzuszka, z czego jestem bardzo zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak wlasnie jak agassek mielismy usg przezciemiaczkowe w szpitalu w 2 dobie wiec nie wiem czemu znow ale dostalismy na nfz wiec pojdziemy. Ciezko mi sie bylo skoncentrowac na tym, co pediatra mowi bo mlody zaczal sie drzec i jeszcze go ubrac musialam wiec kodowalam tylko ogolniki jak neurolog, chirurg i fizjoterapeuta.

Zapytalam pediatre czy takie maluszki sie rehabilituje to mi powiedziala, ze oczywiscie ze nie ma na co czekac, zeby sie zmiany jakies nie porobily neurologiczne. Wiec poszlam na dol do fizjoterapii, zeby sie na instruktaz z noszenia i obchodzenia z tym napieciem wzmożonym zapisac, a ta fizjo mi mowi, ze szybko diagnoze pediatra postawila bo to dopiero w 2-3 miesiacu sie diagnozuje... Badz tu madry czlowieku. Wiec w srode rano jak nie beda strajkowac mamy jechac na ten instruktaż.

A tak poza tym to i tak dzwonilam do takiej poleconej fizjo, ktora vojta rehabilituje ale mi oddzwoni dopiero jak z terminami.

W ogole fizjo mi mowi, ze ani dlugi ani krotki porod nie jest dobry dla dziecka wiec to napiecie moze byc wlasnie po szybkim porodzie. Juz w tym wszystkim sie pogubilam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Jadę katarkiem normalnie. Odwagi!

Co do pediatry, właśnie miałam pisac. Przed chwila dzwoniłam się umówić na pierwsza wizytę i dostałam termin na... 30 maja

Zeby było śmieszniej, okazało się ze potrzebuje tej wizyty zeby dostać skierowanie na szczepienia, które chciałam zrobić dzisiaj (bcg i żółtaczka).

Zeby było jeszcze śmieszniej, w jednym ze szpitali najbliższe wolne terminy na to szczepienie są w GRUDNIU, w drugim mooooze lipiec, może sierpień, ale najpierw skierowanie i będziemy gadać. Czyli ladnie nam się cały kalendarz szczepień rozdupcy
U Was w szpitalu szczepia?
U nas normalnie osrodki zdrowia/przychodnie wykonuja szczepienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 11:59   #3460
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Tak - mi też lekarz mówił że to przez szybki poród ale trn drugi - hindus powiedział że to wcale nie musi być napiecie tylko maly moze być silny, poród niewiele wysiłku go kosztował to teraz może sobie głowę unosić.
Nie wiem, zobsczymy con będzie dalej
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 12:08   #3461
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
My po wizycie w patologii noworodka i tak jak podejrzewalam:
1. Mamy przepukline pepkowa wiec skierowanie do chirurga
2. Mamy wzmożone napiecie wiec skierowanie do neurologa i na rehabilitacje wiec odraczamy szczepienie
3. I skierowanie na usg przezciemiaczkowe... W sumie to nie wiem czemu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też mała przepuklinka i już dziś było pierwsze plastrowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-13, 12:16   #3462
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
U nas też mała przepuklinka i już dziś było pierwsze plastrowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak to plastrowanie wyglada?
U nas tylko zalecenie lezenia na brzuchu.

Musze jakiegos chirurga poszukac dopiero bo nigdy nie mialam potrzeby do dzieciecego isc wiec nie znam. A tak w ogole to wszedzie prywatnie chodze
Neurolog 150 zl, fizjo jeszcze nie wiem jaki koszt wyjdzie bo zalecenie 10 zabiegow, a chirurg pewnie tez 100-200 zl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 12:17   #3463
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dzień dobry
Czuje sie dzis jakbym Piła cała noc! Co ile budzą sie wasze dzieci ? U nas jak w zegarku co 3 godziny czasem wcześniej. I jak sie zejdzie dłużej np z godz bo nie chce zasnąć po pampku i karmieniu to następnym razem obudzi sie za 2 godz czyli równo 3 po wcześniejszym obudzeniu. Taki mały głód z niego

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
OMFG! Jesteś niesamowita. Nie wyobrażam sobie ogarnąć 20 osób w domu, nawet bez żadnych dzieci…



Na boku w kokonie w naszym łóżku i też zmieniam, strona A, strona B Żeby się uszy równomiernie wygniatały



A co to Nasączone czymś, czy jak działa?

W temacie wpadek przy przewijaniu. Tż mi opowiadał w nocy że młoda siknęła z przewijaka prosto na ten przewijak, dalej na niego i do stojącego obok nocnika starszej. No więc chwalę się że moje dziecko oficjalnie sika do nocnika. W wieku 3,5 tygodni. Z dwóch metrów
Hehe Mój jak miał 2 dni trzymał sobie sam butelkę No geniusze
No !
Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
A mój Leo spał do tej pory na brzuchu w nocy bo tak mu było najlepiej, na plecach zaraz się pręży i walczy z brzuchem. Ale właśnie się naczytalam o tym że pozycja na plecach jest najbezpieczniejsze. Położna mówiła, mama ginekolog tak pisze i jeszcze w "w pierwszy rok życia dziecka" tak jest. Podobno dziecko samo odwraca główkę na bok żeby się nie zakrztusic. I postanowiłam że będę klasc Leo ma plecach choć zajmujecto bardzo dużo czasu zanim zaśnie.

Kurcze Leo ma gile w nosie. Nie leci mu ale słyszę że przeszkadza w oddychaniu i jak ściągam to zawsze coś tam jest. Temperatura w normie. Myślicie że pędzić do pediatry?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kładę na plecach i juz nie raz znalazłam rzygi koło policzka małego . Wiec to prawda dzieci przejrecahacglowke w bok zeby sie nie zakrztusić.
Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Mój też ma zatkany nosek, nie wiem czy Starsza go nie zaraziła, oby nie też psikam wodą morską i zastanawiam się nad odciaganiem,ale Fridy już chyba nie mam, a katarkiem się boje u takiego malucha czym ściągacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katarkiem dobodkurzacza . No wlasnie zapomniałam o wodzie morskiej bo jeden gil nie chce wyjsć.
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 12:27   #3464
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Czuje sie dzis jakbym Piła cała noc! Co ile budzą sie wasze dzieci ? U nas jak w zegarku co 3 godziny czasem wcześniej. I jak sie zejdzie dłużej np z godz bo nie chce zasnąć po pampku i karmieniu to następnym razem obudzi sie za 2 godz czyli równo 3 po wcześniejszym obudzeniu. Taki mały głód z niego



Hehe Mój jak miał 2 dni trzymał sobie sam butelkę No geniusze
No !


Ja kładę na plecach i juz nie raz znalazłam rzygi koło policzka małego . Wiec to prawda dzieci przejrecahacglowke w bok zeby sie nie zakrztusić.

Katarkiem dobodkurzacza . No wlasnie zapomniałam o wodzie morskiej bo jeden gil nie chce wyjsć.
U nas Leo budzi sie okolo 24-1 w nocy jak zasnie okolo 20:30. Potem okolo 3 i 5-6. Ale podpina sie pod dystrybutor i odpina sie sam po 15 minutach zasypiajac... Chyba spanie ma po mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 12:33   #3465
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Jadę katarkiem normalnie. Odwagi!

Co do pediatry, właśnie miałam pisac. Przed chwila dzwoniłam się umówić na pierwsza wizytę i dostałam termin na... 30 maja

Zeby było śmieszniej, okazało się ze potrzebuje tej wizyty zeby dostać skierowanie na szczepienia, które chciałam zrobić dzisiaj (bcg i żółtaczka).

Zeby było jeszcze śmieszniej, w jednym ze szpitali najbliższe wolne terminy na to szczepienie są w GRUDNIU, w drugim mooooze lipiec, może sierpień, ale najpierw skierowanie i będziemy gadać. Czyli ladnie nam się cały kalendarz szczepień rozdupcy
A to nie jest tak ze dla noworodka musza znalezc termin wizyty do 14 dni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Jak to plastrowanie wyglada?
U nas tylko zalecenie lezenia na brzuchu.

Musze jakiegos chirurga poszukac dopiero bo nigdy nie mialam potrzeby do dzieciecego isc wiec nie znam. A tak w ogole to wszedzie prywatnie chodze
Neurolog 150 zl, fizjo jeszcze nie wiem jaki koszt wyjdzie bo zalecenie 10 zabiegow, a chirurg pewnie tez 100-200 zl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Naklejaja plastry wzdluz brzuszka i zmieniają co tydzien przez 3-4 tygodnie. Ogólnie wygląda to trochę strasznie ale starszy synek miał dużą przepukline a po plastrowaniu wszystko się unormowalo i teraz ma ładny pepuszek więc u nas dało to super efekt. Synek teraz dużo leży na brzuszku ale nie widzę żeby to mu pomagalo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 12:35   #3466
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Super, wygoda Skierowań od groma To napięcie to chyba dość częsta przypadłość Fajna opcja, ja się boję sama iść bez tż, bo nie wiem czy podołam Toruń jest super, byliśmy jakieś 1,5 roku temu na weekend świętować tż urodziny. Polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jaką atrakcje najbardziej polecasz?

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Pajka ja z Torunia! Mi się tu bardzo podoba. A jakie atrakcje cię interesują?

My normalnie katarkiem odciagalismy to można od pierwszego dnia. Dziś trochę takie rzadsze te smarki ale minimalna ilość, to chyba cześć wody morskiej się dostała, bo wcześniej solą zakrapialismy a to tak nie dojdzie do zatok a jak się psiknie pod ciśnieniem to inaczej.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zerkalam na to muzeum piernika. Może planetarium? Coś wartego uwagi no i gdzie można pysznie zjeść

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Msmaszkraba - trochę tych skierowań dostaliście, ale lepiej wcześniej wszystko sprawdzić żeby jak namniej na przyszłość obciążeń zostało. Usg przezciemiaczkowe moze żeby sprawdzić czy nic niepokojacego nie ma co mogłoby powodować te napięcie.
Moi chłopcy mieli robione. Starszy musiał a młodszemu zrobili w szpitalu bo powiedziałam neonatolog że jestem przewrażliwina gdyż starszy miał wylew krwi go mózgu w 2 dobie życia.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

My też byliśmy w Toruniu. Tam są najlepsze lody jakie jadłam w zyciu. Lenkiewicz cafe o ile dobrze pamiętam. Fajne są rzezby na starówce i warto skorzystać z rejsu po Wiśle, planetarium nam się podobało.

Ja osek na razie od czasu do czasu psikam wodą morską, on później kichnie dwa razy i nic odciągać nie trzeba
O, dziękuję za rady

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 12:36   #3467
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
A to nie jest tak ze dla noworodka musza znalezc termin wizyty do 14 dni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Naklejaja plastry wzdluz brzuszka i zmieniają co tydzien przez 3-4 tygodnie. Ogólnie wygląda to trochę strasznie ale starszy synek miał dużą przepukline a po plastrowaniu wszystko się unormowalo i teraz ma ładny pepuszek więc u nas dało to super efekt. Synek teraz dużo leży na brzuszku ale nie widzę żeby to mu pomagalo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiedzialam w ogole o takiej metodzie ale dobrze, ze napisalas.
Jak sie dodzwonie na rejestracje i umowie do chirurga to zapytam czy takie cos wykonuja. U nas nie jest to duza przepuklina ale nie wiadomo czy sie nie powiekszy, a a chcialabym unikmac operacji.

Po jakim czasie u starszego sie wchlonelo? Po tych 3-4 tygodniach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 12:37   #3468
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Nie wiedzialam w ogole o takiej metodzie ale dobrze, ze napisalas.
Jak sie dodzwonie na rejestracje i umowie do chirurga to zapytam czy takie cos wykonuja. U nas nie jest to duza przepuklina ale nie wiadomo czy sie nie powiekszy, a a chcialabym unikmac operacji.

Po jakim czasie u starszego sie wchlonelo? Po tych 3-4 tygodniach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, po 4 takich zabiegach po przepuklinie nie było już śladu. Jak chcesz na fb mogę Ci wstawić foto jak to wygląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 12:38   #3469
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Tak, po 4 takich zabiegach po przepuklinie nie było już śladu. Jak chcesz na fb mogę Ci wstawić foto jak to wygląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byloby super!!! Dzieki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-13, 13:02   #3470
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dzień dobry!
Pierwsza noc w domu za nami ale się wyspałam wieczorem było dużo jeszcze zamieszania organizacyjnego i słabo mi było, ale dziś już dobrze. Była u nas położna srodowiskowa i Olek już przekroczył wagę urodzeniowa o 20g, także póki co KP idzie nam dobrze. Wizyta bardzo fajna, była u nas ok. 1.5h mimo że w sumie mało pytan mieliśmy, ale mnie zbadala i Olka dokładnie pobadala i poogladala, narazie w sumie nie możemy na nic narzekać. Jedynie ja się muszę jedzeniowo ogarnąć, przy porodzie straciłam dużo krwi i mam dosc kiepskie wyniki. W sensie nie ma dramatów, ale gorzej niż przeciętnie biorąc chyba, ale to już pikuś, wyspałam się u siebie i już jest dużo lepsze samopoczucie wcześniej w życiu nie powiedziabym że śpiac tak mało i z przerwami będę mówić, że się wyspałam
W nocy wysłaliśmy wniosek online z rejestracją dziecka, więc czekamy na pesel i można ruszać z resztą rzeczy do załatwienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 13:07   #3471
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
A jaką atrakcje najbardziej polecasz?



Zerkalam na to muzeum piernika. Może planetarium? Coś wartego uwagi no i gdzie można pysznie zjeść



O, dziękuję za rady

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Szczerze mowiąc pojechaliśmy na takim lajcie, że nie zwiedziliśmy zbyt wiele 😂 Spędziliśmy tam sobotę i niedzielę, głównie nastawiliśmy się na spacerowanie i jedzenie😁 bulwarem wzdłuż Wisły, wypilismy kawę na stateczku, wieczorem poszliśmy na ponoć najlepsze steki w Toruniu - Luizjana czy jakoś tak się knajpa nazywala. Nocowaliśmy w hotelu Spichrz-polecam. Chodziliśmy bez żadnej mapy czy przewodnika, tam gdzie nas nogi poniosly 😁 Nie wchodziliśmy do planetarium, bo był tlok, ani do żadnych muzeów. Nakupiliśmy pierników 😉 Dużo czasu po prostu spacerowaliśmy albo siedzieliśmy sobie na ławce na starówce.

Stwierdzam, że maly się chyba nie najada z piersi. Dałam mu butlę około 11 i do tej pory śpi jak zabity. Zasnął już jak go wzięłam na odbicie. Po piersi jest niespokojny i nie śpi, albo jeśli spi to max 15 minut w ciągu dnia. Skoro mam pokarm, to widocznie źle go przystawiam albo coś. Stąd też może te problemy z brzuszkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 13:12   #3472
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Dzień dobry!
Pierwsza noc w domu za nami ale się wyspałam wieczorem było dużo jeszcze zamieszania organizacyjnego i słabo mi było, ale dziś już dobrze. Była u nas położna srodowiskowa i Olek już przekroczył wagę urodzeniowa o 20g, także póki co KP idzie nam dobrze. Wizyta bardzo fajna, była u nas ok. 1.5h mimo że w sumie mało pytan mieliśmy, ale mnie zbadala i Olka dokładnie pobadala i poogladala, narazie w sumie nie możemy na nic narzekać. Jedynie ja się muszę jedzeniowo ogarnąć, przy porodzie straciłam dużo krwi i mam dosc kiepskie wyniki. W sensie nie ma dramatów, ale gorzej niż przeciętnie biorąc chyba, ale to już pikuś, wyspałam się u siebie i już jest dużo lepsze samopoczucie wcześniej w życiu nie powiedziabym że śpiac tak mało i z przerwami będę mówić, że się wyspałam
W nocy wysłaliśmy wniosek online z rejestracją dziecka, więc czekamy na pesel i można ruszać z resztą rzeczy do załatwienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jednak w domku najlepiej!!
Brawo dla mamy za kp i dla Olusia, ze tak pieknie przybiera.



Jeszcze doktorka nam zważyła Leo i bez pampersa i 2h po jedzeniu ważyl 4380... Wiec niezle mi przykoksil wykorzystam ostatnie 1,5 paczki pampersow 1 i wskakujemy chyba na 2...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Szczerze mowiąc pojechaliśmy na takim lajcie, że nie zwiedziliśmy zbyt wiele Spędziliśmy tam sobotę i niedzielę, głównie nastawiliśmy się na spacerowanie i jedzenie bulwarem wzdłuż Wisły, wypilismy kawę na stateczku, wieczorem poszliśmy na ponoć najlepsze steki w Toruniu - Luizjana czy jakoś tak się knajpa nazywala. Nocowaliśmy w hotelu Spichrz-polecam. Chodziliśmy bez żadnej mapy czy przewodnika, tam gdzie nas nogi poniosly Nie wchodziliśmy do planetarium, bo był tlok, ani do żadnych muzeów. Nakupiliśmy pierników Dużo czasu po prostu spacerowaliśmy albo siedzieliśmy sobie na ławce na starówce.

Stwierdzam, że maly się chyba nie najada z piersi. Dałam mu butlę około 11 i do tej pory śpi jak zabity. Zasnął już jak go wzięłam na odbicie. Po piersi jest niespokojny i nie śpi, albo jeśli spi to max 15 minut w ciągu dnia. Skoro mam pokarm, to widocznie źle go przystawiam albo coś. Stąd też może te problemy z brzuszkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może zle lapie piers?

Jak Leo je w nocy to super lapie i ladnie ssie, ale w ciagu dnia jak sie zacznie denerwowac albo z glodu albo ciul wie czemu i go przystawiam to tez lapie zle i to odczuwam... Czasem bolesnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 13:23   #3473
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Jednak w domku najlepiej!!
Brawo dla mamy za kp i dla Olusia, ze tak pieknie przybiera.



Jeszcze doktorka nam zważyła Leo i bez pampersa i 2h po jedzeniu ważyl 4380... Wiec niezle mi przykoksil wykorzystam ostatnie 1,5 paczki pampersow 1 i wskakujemy chyba na 2...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Może zle lapie piers?

Jak Leo je w nocy to super lapie i ladnie ssie, ale w ciagu dnia jak sie zacznie denerwowac albo z glodu albo ciul wie czemu i go przystawiam to tez lapie zle i to odczuwam... Czasem bolesnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam takie podejrzenie, zwlaszcza że ostatnio chwyta, pociągnie kilka razy i puszcza, chwyta i znowu po kilku pociągnieciach puszcza. Czasami wręcz dostaje szału i mnie bije 😨 I slychać też takie cmokanie czego wcześniej nie było. Może ta butelka zaburzyla wszystko. Szkoda, bo ładnie sobie radził do tej pory.

Ładnir Leo przybrał 😊 My wczoraj dostaliśmy już pieluchy 4-9 kilo 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 13:29   #3474
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Też mam takie podejrzenie, zwlaszcza że ostatnio chwyta, pociągnie kilka razy i puszcza, chwyta i znowu po kilku pociągnieciach puszcza. Czasami wręcz dostaje szału i mnie bije I slychać też takie cmokanie czego wcześniej nie było. Może ta butelka zaburzyla wszystko. Szkoda, bo ładnie sobie radził do tej pory.

Ładnir Leo przybrał My wczoraj dostaliśmy już pieluchy 4-9 kilo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mysle, ze jesli sie tak odrywa to nalapie sie powietrza i stad te gazy.


Pytanie do dziewczyn, ktore chrzciny organizuja
Czy robicie specjalne zaproszenia? Czy tylko slownie zapraszacie? Glupie pytanie ale zastanawiam sie. Bo mam czesc rodziny, ktora mieszka dalej i przygotowalam e-kartke zaproszenie, wyglada jak zaproszenie tylko online i przesle linka przez whatsupa... Nie mam czasu na wysylke poczta wiec stwierdzilam, ze tak bedzie szybciej ale czy to nie glupi pomysl? To dostana 3-4 pary. Co myslicie?

Ja mam luzne podejscie do takich spraw ale nie wiem jak inni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 13:49   #3475
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Trzy lata temu w ogóle nie miałam żadnych zaproszeń, tylko ustnie zapraszaliśmy, ale u nas tylko najbliższa rodzina i prawdę mówiąc nikt do takich spraw nie przywiązuje wagi teraz może zrobię papierowe, ale tylko dlatego, że są ładne
Kiedy planujecie chrzciny? Ja bym chciała albo w czerwcu, albo we wrześniu ze względu na godzinę mszy i w sumie skłaniam się ku temu, żeby robić już w czerwcu.. ale mały będzie miał 7 tygodni dopiero...

Michacha, może spotkaj się z cdl, podpowie co robić, jeżeli jest jakiś problem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata


Edytowane przez agassek
Czas edycji: 2019-05-13 o 13:50
agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 13:49   #3476
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mamaszkrabka ja pewnie kupię zaproszenia na chrzciny ale u nas to jest 12 gosci wiec wychodzi 5 zaproszeń i ja takie rzeczy lubie.
Moja tez spokojniej je wieczorem w nocy niz w dzien i tez zdarza jej sie cmoknac ale jej to sie odbija jak chlopowi po piwie.
A moze michacha wizyta doradcy laktacyjnego bo szkoda dawac mm skoro masz pokarm.
Coco super że pierwsza noc za wami i to wyspana.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 14:34   #3477
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Tak wlasnie jak agassek mielismy usg przezciemiaczkowe w szpitalu w 2 dobie wiec nie wiem czemu znow ale dostalismy na nfz wiec pojdziemy. Ciezko mi sie bylo skoncentrowac na tym, co pediatra mowi bo mlody zaczal sie drzec i jeszcze go ubrac musialam wiec kodowalam tylko ogolniki jak neurolog, chirurg i fizjoterapeuta.

Zapytalam pediatre czy takie maluszki sie rehabilituje to mi powiedziala, ze oczywiscie ze nie ma na co czekac, zeby sie zmiany jakies nie porobily neurologiczne. Wiec poszlam na dol do fizjoterapii, zeby sie na instruktaz z noszenia i obchodzenia z tym napieciem wzmożonym zapisac, a ta fizjo mi mowi, ze szybko diagnoze pediatra postawila bo to dopiero w 2-3 miesiacu sie diagnozuje... Badz tu madry czlowieku. Wiec w srode rano jak nie beda strajkowac mamy jechac na ten instruktaż.

A tak poza tym to i tak dzwonilam do takiej poleconej fizjo, ktora vojta rehabilituje ale mi oddzwoni dopiero jak z terminami.

W ogole fizjo mi mowi, ze ani dlugi ani krotki porod nie jest dobry dla dziecka wiec to napiecie moze byc wlasnie po szybkim porodzie. Juz w tym wszystkim sie pogubilam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

U Was w szpitalu szczepia?
U nas normalnie osrodki zdrowia/przychodnie wykonuja szczepienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja kiedyś pisałam ze na położna mówiła nam ze szybkie i długie porody nie sa dobre dla dziecka..

Interesuje mnie czemu odraczacię szczepienia przez wzmożone napięcie?

I widzę opinie co do rehabilitacji niemowalaka są różne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Tak - mi też lekarz mówił że to przez szybki poród ale trn drugi - hindus powiedział że to wcale nie musi być napiecie tylko maly moze być silny, poród niewiele wysiłku go kosztował to teraz może sobie głowę unosić.
Nie wiem, zobsczymy con będzie dalej
A wy w końcu nic nie robicie z tymi obrotami? Ja sama mam zagwozdkę... Chyba nas umowie do polecanej fizjo prywatnie ale ponoć i tak się czeka 3 miesiące. Jutro wspomnę lekarzowi o tym ale wątpię żeby się przejął no już mówiłam na patronażowej wizycie że się napina to nic się nie przejął. Sama nie w8em co myśleć bo jak widać opinie są różne. Nam położna robiła masaze rózluzniajace. Mówiła że mam rację bo mała jest ponapina. Mam możliwość kontynuować to ale w sumie to sama nie wiem czy widzę efekty. Takie że mocniej śpi albo mocniej ryczy a położna też fizjo przecież nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

A co do fb czy wizażu ja się dostosuje ale bardziej widzę fb. Tam będziemy bardziej otwarte. Można więcej napisać bo chyba nie każdy chce tutaj publicznie wszystko pisać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Moje dziewczyny śpią w wózkach a ja marzne mógłby się ciepło zrobić w końcu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Listopadowaa
Czas edycji: 2019-05-13 o 14:28
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 14:56   #3478
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dla mnie najlepsza opcja to żeby każda bez wyjątku założyla nawet takie konto bez danych na fb i pisać tam tu mało prywatności no i tam zdjecia można wrzucać



U nas albo jakiś mega skok albo ją coś opętało...rano jest super ale popołudnia i wieczory mamy tragiczne ryczę razem z nią . Wczoraj usypiała nam na rękach ale po każdym odłożeniu od razu sie budziła, popatrzyła trochę po czym wpadała w taki ryk że nic ją nie uspokajało tylko cyc. Przy nim usypiała i znów nie dało rady odłożyc i tak w kółko. W końcu udało się to zrobić o 23 a trwało to od 17stej... do tego strasza w domu bo gile po pas. Mam nadzieję, że malutka nie złapie choć wątpie bo starsza musi jej okazywać swoją miłość
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 15:01   #3479
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Mysle, ze jesli sie tak odrywa to nalapie sie powietrza i stad te gazy.


Pytanie do dziewczyn, ktore chrzciny organizuja
Czy robicie specjalne zaproszenia? Czy tylko slownie zapraszacie? Glupie pytanie ale zastanawiam sie. Bo mam czesc rodziny, ktora mieszka dalej i przygotowalam e-kartke zaproszenie, wyglada jak zaproszenie tylko online i przesle linka przez whatsupa... Nie mam czasu na wysylke poczta wiec stwierdzilam, ze tak bedzie szybciej ale czy to nie glupi pomysl? To dostana 3-4 pary. Co myslicie?

Ja mam luzne podejscie do takich spraw ale nie wiem jak inni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dam zaproszenia, myślę że to tak bardziej uroczyscie, ale gdyby ktoś mnie zaprosił w jakikolwiek inny sposób to nie miałabym z tym problemu ☺
Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Trzy lata temu w ogóle nie miałam żadnych zaproszeń, tylko ustnie zapraszaliśmy, ale u nas tylko najbliższa rodzina i prawdę mówiąc nikt do takich spraw nie przywiązuje wagi teraz może zrobię papierowe, ale tylko dlatego, że są ładne
Kiedy planujecie chrzciny? Ja bym chciała albo w czerwcu, albo we wrześniu ze względu na godzinę mszy i w sumie skłaniam się ku temu, żeby robić już w czerwcu.. ale mały będzie miał 7 tygodni dopiero...

Michacha, może spotkaj się z cdl, podpowie co robić, jeżeli jest jakiś problem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Mamaszkrabka ja pewnie kupię zaproszenia na chrzciny ale u nas to jest 12 gosci wiec wychodzi 5 zaproszeń i ja takie rzeczy lubie.
Moja tez spokojniej je wieczorem w nocy niz w dzien i tez zdarza jej sie cmoknac ale jej to sie odbija jak chlopowi po piwie.
A moze michacha wizyta doradcy laktacyjnego bo szkoda dawac mm skoro masz pokarm.
Coco super że pierwsza noc za wami i to wyspana.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Napisałam do jednej babki, czekam na info czy jest w stanie dojechac na nasze zad.upie ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 15:02   #3480
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
To ja kiedyś pisałam ze na położna mówiła nam ze szybkie i długie porody nie sa dobre dla dziecka..

Interesuje mnie czemu odraczacię szczepienia przez wzmożone napięcie?

I widzę opinie co do rehabilitacji niemowalaka są różne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

A wy w końcu nic nie robicie z tymi obrotami? Ja sama mam zagwozdkę... Chyba nas umowie do polecanej fizjo prywatnie ale ponoć i tak się czeka 3 miesiące. Jutro wspomnę lekarzowi o tym ale wątpię żeby się przejął no już mówiłam na patronażowej wizycie że się napina to nic się nie przejął. Sama nie w8em co myśleć bo jak widać opinie są różne. Nam położna robiła masaze rózluzniajace. Mówiła że mam rację bo mała jest ponapina. Mam możliwość kontynuować to ale w sumie to sama nie wiem czy widzę efekty. Takie że mocniej śpi albo mocniej ryczy a położna też fizjo przecież nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

A co do fb czy wizażu ja się dostosuje ale bardziej widzę fb. Tam będziemy bardziej otwarte. Można więcej napisać bo chyba nie każdy chce tutaj publicznie wszystko pisać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Moje dziewczyny śpią w wózkach a ja marzne mógłby się ciepło zrobić w końcu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie szczepie dlatego, ze nie wiadomo czy to po prostu normalny stan u dzieci do 3 miesiaca zycia czy jakis problem z ukladem nerwowym dlatego idziemy do neurologa, ktory zbada Leo.

Dzwonilam do przychodni poinformowac, ze mamy skierowanie do neurologa i powiedzialy, ze jak najbardziej mamy czekac na wizyte i nie szczepic. Zapisza sobie to w notatkach, a ja mam w razie czego skierowanie gdyby ktos sie rzucal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.