Noski po korekcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-28, 18:13   #1
malina232
Przyczajenie
 
Avatar malina232
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6

Noski po korekcie


Chcialam zapytac jak wygladaly Wasze noski zaraz po korekcie?? Czy od razu bylwidoczny efekt,z ktorego bylyscie zadowolone i czy stosowalyscie masaze by nosek goil sie ladnie?
Pozdrawiam
malina232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 19:24   #2
iwona72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 7
Dot.: Noski po korekcie

Witam.
Chętnie odpowiedziałabym na to pytanie ale niestety nie wiem jeszcze jak wygląda mój nos. W czwartek miałam operację i dopiero za dwa dni będę miała zdjęty gips. Za parę dni jeszcze raz włączę się do wątku i opiszę swój nowy (mam nadzieję że ładny) nosek.
iwona72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 14:52   #3
sylwka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 11
Dot.: Noski po korekcie

a ile taka korekta kosztuje?? i jak dlugo utrzymuja sie opuchlizna?
sylwka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 20:36   #4
elmilinden
Raczkowanie
 
Avatar elmilinden
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 325
Dot.: Noski po korekcie

Operacja kosztuje w zależności od tego, co się robi i u kogo od 3,5 tys zł. (za część chrzęstną nosa, np. zwężanie czubka) do 8 tys zł za pełną korektę nosa z przegrodą nosową. Opuchlizna się utrzymuje różnie- ale na części chrzęstnej nosa nawet do roku.
elmilinden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 11:24   #5
monka78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 28
Dot.: Noski po korekcie

Cytat:
Napisane przez malina232 Pokaż wiadomość
Chcialam zapytac jak wygladaly Wasze noski zaraz po korekcie?? Czy od razu bylwidoczny efekt,z ktorego bylyscie zadowolone i czy stosowalyscie masaze by nosek goil sie ladnie?
Pozdrawiam

Mój nos po korekcie wyglądał dobrze, ale muszę przyznać, że teraz, czyli 4 m-ce po operacji wygląda zupełnie inaczej Nie ma się co sugerować stanem po zdjęciu gipsu, bo nos może jeszcze nas zaskoczyć. Opuchlizna schodziła mi powoli i w dodatku niesymetrycznie, więc muszę przyznać, że miałam momenty załamania, że tak zostanie. Na szczęście teraz jest w miarę symetryczny. Ja akurat nie stosowałam masaży, ale znam osoby, które miały zalecone masowanie noska przez jakiś czas.
Pozdrawiam!
monka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 11:48   #6
Tereska49
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: Noski po korekcie

Cytat:
Napisane przez malina232 Pokaż wiadomość
Chcialam zapytac jak wygladaly Wasze noski zaraz po korekcie?? Czy od razu bylwidoczny efekt,z ktorego bylyscie zadowolone i czy stosowalyscie masaze by nosek goil sie ladnie?
Pozdrawiam
No mój nos wygladal strasznie. Mialam zaczerwieniona skore ogolnie podrazniona. Po chwili od sciagniecia gipsu spoch. Wygladalam troche jak swinka hehe. Ale w sumie to szybko doszedl do siebie. Ale i tak efekt byl niesamowity. Nosek trzeba masowac codziennie kilka razy. pozdrawiam
Tereska49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 21:27   #7
iwona72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 7
Dot.: Noski po korekcie

Monka 78, napisałaś, że opuchlizna schodziłą Ci powoli i niesymetrycznie. Ja właśnie mam teraz taką chwilę załamania. Operację miałam 12 dni temu i opuchlizna niby prawie zeszła a ja cały czas widzę, że moja twarz jest jakaś zupełnie inna. Inne oczy, usta, policzki, wszystko. I mam nadzieję, że to jednak stan przejściowy... Napisz proszę jak długo twarz dochodziała do stanu sprzed operacji.
Pozdrawiam
iwona72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-05, 07:08   #8
donia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11
Dot.: Noski po korekcie

hehe ja jestem pól roju od operacji, nosek OK ale jednak część chrzęsna dochodzi jeszcze i mam nadzieje ze dojdzie...czasem mam chwile załamania zwłaszcza jak patzre na fotki an face...bardzo asymetryczny.No ale ponoc fotkami nie można sie sugerowac?
no zobaczymy...ja masowałam i czasem jak mam czas masuje...pomaga

generalnie nosek ładny ale efekt koncowy myślałam ze bedzie inny.Czekam jeszcze
donia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 21:54   #9
malina232
Przyczajenie
 
Avatar malina232
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6
Dot.: Noski po korekcie

Ja jestem miesiac po korekcie i nie jestem w pelni szczesliwa,ale ponoc nos jest jeszcze mocno opuchniety.W kazdym badz razie w miejscu scinania garba jest jeszcze dosc szeroki.Ale daje sobie czas ,poniewaz slyszalam,ze na efekty czasem dosc dlugo sie czeka.Ale ja mam wskazany tez masaz.
Pozdrawiam wszystkich
malina232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 22:57   #10
quality
Rozeznanie
 
Avatar quality
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 548
Dot.: Noski po korekcie

Czy tylko przy samym zwezeniu czubka to goi sie szybciej?
Tez jest duza opuchlizna?
__________________

Nie ważne co robisz.
Ważne jak wyglądasz.
quality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 09:47   #11
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Noski po korekcie

Ale mnie nastraszyłyście Za około miesiąc mam operacje noska i strasznie boje sie efektu końcowego, boję się, że będe źle wyglądać, ale uparłam się na operacje.
Specjalista powiedział mi, że mój nos wcale nie jest zły, ale ja całe zycie miałą z jego powodu kompleksy.
Chyba bym się załamała gdyby się okazało, ze po operacji wyglądam źle.
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-16, 23:34   #12
kvetinka
Raczkowanie
 
Avatar kvetinka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 212
Cool Dot.: Noski po korekcie

Ja miałam operacje nosa ponad 2 lata temu. Moj nos byl straszny!!! Wielki, garbaty, skrzywiony w jedna strone a przy tym skrzywiona oczywiscie przegroda, co przeszkadzalo mi w oddychaniu. Dlugo zbieralam kaske na operacje, miesiace wyrzeczen, ale naszczescie pomogl mi ktos z rodziny. Poszlam do znanego lekarza, ponoc dobrego. Dzis moge z czystym sumieniem powiedziec,ze bardzo mnie rozczarowal.....

Fakt, od razu dal mi do zrozumienia ze to bedzie "remont generalny". I ze na jednym zabiegu sie nie skonczy. I tak bylo.

Pierwsza operacja. Najwieksza zmiana. Sciecie garbka, skrocenie czubka i wyprostowanie przegrody. Juz nastepnego dnia przy zmianie opatrunku bylo widac roznice! Moj nos mimo ze opuchniety byl nareszcie malutki. Niestety podczas tej zmiany opatrunku lekarz stwierdzil ze cos jednak jest nie tak i jeszcze tego samego dnia po 2 godz. mialam korekte. Potem przez 2 tyg. wygladalam okropnie. Since pod oczami, opuchlizna na calej twarzy a najgorsze to "saczenie sie" z nosa krwi i wydzieliny ropnej. Niestety po 3 mies. opuchlizna zeszla ale niestety dalej nie moglam oddychac przez nos.

Operacja druga. Miala na celu udroznienie nosa, czyli korekte przegrody. To sie udalo. Wyglad nosa nie ulegl zmianie. Poniewaz dalej nie bylam zadowolona (lekarz rowniez) umowilismy sie na kolejny zabieg.

Operacja trzecia. Prostowanie nosa z profilu. Przeciecie kosci czaszki (miejsce pod okiem) i proba "wgniecenia" lekko do srodka. Kolejne since, kolejny bol. Zero zmian na lepsze.

Operacja czwarta. Dziurki sa nierowne. Skrzydelka nosa: z jednej strony wypukle, z drugiej wklesle. Przy piatym znieczuleniu, niestety dosc szybko "puszcza" , troche boli. Zmiany sa, ale nie na lepsze. Niestety. Nawet nie bylam na wizycie kontrolnej, bo lekarza nie chce widziec. Jestem bardzo rozczarowana.

Ogolnie. Operacji nie zaluje. Moj nos jest o wiele ladniejszy, ale nie jest ladny. A powinien po tylu zabiegach. Teraz nie mam na to czasu, ale moze kiedys jeszcze go poprawie. U innego lekarza oczywiscie!

Pozdrawiam.
kvetinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 17:29   #13
aniat60
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 50
Dot.: Noski po korekcie

kto operowal Twoj nos ?
aniat60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 17:32   #14
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Noski po korekcie

Witam, z tym masażem nosa po korekcji to ostroznie. Na poczatku nie masujemy samego nosa, a jedynie ponizej niego. Zbyt wczesny masaż nosa może spowodować krwotok.

Główny cel to zmniejszenie obrzeków, w tym celu masujemy poniżej nosa, stymulacja układu limfatycznego, a nie sam nos. Na masaż nosa przyjdzie czas później.

Masaż nosa nie ma wpływu na sam jego kształt, itd, ale pomocny jest we wcześniejszej rekonwalescencji.

Jesli zauwazy sie jakiekolwiek komplikacje po zabiegach, sączenie, ból, ropa, itd masaż powinien być natychmiast przerwany. W przypadku ukrytych (tzn. nie objawiających sie nagle) stanów zapalnych masaż może je przyśpieszyć.

Generalnie masaż jest pomocny po korekcji nosa, ale ważne jest kiedy go aplikujemy, jaki to masaż i na jakiej części twarzy jest wykonywany.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.