Szukam odpowiedzi... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-24, 09:43   #1
AgaWW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 133

Szukam odpowiedzi...


Jest on i ona, kochaja sie, biora slub.
On ma mieszkanie przepisane w spadku.
I moje pytanie dotyczy wlasnie prawa do mieszkania.
Jesli zamieszkaja tam - ona sie tam zamelduje czy w razie rozwiazania zwiazku ona ma jakies prwo do tego mieszkania?
Szukam informacji a nie wiem gdzie "uderzyc" by odpowiedziec sobie na to pytanie.
Pozdrawiam
AgaWW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 09:46   #2
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Wydaje mi sie , ze jesli ON dostal mieszkanie w spadku i jest ono przepisane na JEGO nazwisko , to pawowitym wlasciecielem nawet po rozpadzie zwiazku pozostaje ON.
Tak mi sie tylko wydaje
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 09:48   #3
AgaWW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 133
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Ja tez tak mysle, ale jesli on nie chce by mieszkanie bylo na oboje to dlaczego ona ma wkladac w to mieszkanie swoja kase, prace a potem zostac z niczym?
AgaWW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 09:50   #4
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Cytat:
Napisane przez manolita
Wydaje mi sie , ze jesli ON dostal mieszkanie w spadku i jest ono przepisane na JEGO nazwisko , to pawowitym wlasciecielem nawet po rozpadzie zwiazku pozostaje ON.
Tak mi sie tylko wydaje
dobrze ci sie wydaje. chyba ze przy slubie podpisujecie cos takego ze wszystko od tej chwili jest wspolne i jeden dpowiada za np. długi drugiego. nie wiem jak to sie fachowo nazywa , spytam sie dzis mamy jak wróci z pracy
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 09:50   #5
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Na to pytanie ja juz nie odpowiem , niech zainteresowana sama sobie odpowie.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 09:51   #6
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Za pół godziny Ci dokładnie napisze jak to jest z prawnego punktu widzenia, niech tylko mamunia wróci do domu
Trzymaj się
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 09:57   #7
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Szukam odpowiedzi...

A mnie się wydaje, że w małżeństwie obowiązuje wspólnota majątkowa i jeśli chce się mieć coś na wyłączność to właśnie wtedy trzeba spisać tę intercyzę. Mnie się wydaje, że to mieszkanie z chwilą ślubu staje się wspólne.

A tu wam powiem ciekawostkę. Podobno do kilku (nie wiem ile dokładnie) lat po rozwodzie, współmałżonek jest zobowiązany spłacać długi męża lub żony jeśli ten nie jest w stanie albo np umrze. To mi się wydaje chamskie.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-24, 10:00   #8
maluchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 94
Wink Dot.: Szukam odpowiedzi...

Zgadzam sie z Kavala.
Po slubie obowiazuje wspolnota majatkowa,chyba ze wczesniej uzgodni sie z notariuszem i podpisze odrebnosc majatkowa.Ale jezeli chcesz, to jak starsi wroca z pracy to napsize Ci dokladniej o so cho ;]
maluchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 10:01   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Cytat:
Napisane przez Kavala
A mnie się wydaje, że w małżeństwie obowiązuje wspólnota majątkowa i jeśli chce się mieć coś na wyłączność to właśnie wtedy trzeba spisać tę intercyzę. Mnie się wydaje, że to mieszkanie z chwilą ślubu staje się wspólne.
to, co jest twoją (jego w tym przypadku) właśnością przed ślubem zostaje tylko twoje (jego). rzeczy nabyte (kupione) po ślubie są wspólne, chyba, ze umówicie się inaczej (np.intercyza)

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2005-08-24 o 10:26
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 10:05   #10
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Ja jednak bede sie upierac przy swoim. Jesli prawa wlasnosci do mieszkania nabyl jeszcze przed slubem, to jest ono tylko i wylacznie jego wlasnoscia.
Hmmm... nawet jesli otrzymal spadek bedac juz w zwiazku malzenskim , to i tak mieszkanie powinno zostac jego wlasnoscia.
Bo niby dlaczego wspolmalzonka ma miec jakies prawa do rzeczy , lokalu itp, jesli to malzonek go odziedziczyl?

Ciekawa jestem co na to powiedza prawnicy.
Czekam na odpowiedz
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 10:16   #11
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Wszystko co współmałżonek wnosi do wspólnego amjątku a zostało mu to zapisane przed ślubem- jest jego. Wszystko czego dorabiacie się po ślubie jest wasze. w przypadku rozstania dzielicie się tylko tym co nabyliście po ślubie, albo co jeden z współmałżonków odziedziczył itp. po ślubie, chyba , że macie rozdzielność majątkową.
Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, ale parę lat temu jeszcze tak było.
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-24, 10:20   #12
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Szukam odpowiedzi...

No więc tak, przepytałam mojego domowego radce prawnego i dowiedziałam się tak:
Rzeczy które jeden z małżonków odziedziczy w spadku nawet podczas trwania małżeństwa, zawsze pozostają jego własnością odrębną i współmałżonek nawet po rozpadzie związku nie ma prawa się o nie ubiegać.
Jednak jeśli małżeństwo ze wspólnych środków np. remontowało to mieszkanie, kupowało meble itd. to współmałżonek po rozwodzie może ubiegać się o zwrot nakładów własnych włożonych we własność odrębną małżonka.
Mam nadzieje że troszkę pomogłam, jak masz jakieś wątpliwości jeszcze to pisz śmiało
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 10:21   #13
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Cytat:
Napisane przez Justy
to, co jest twoją (jego w tym przypadku) właśnością przed ślubem zostaje tylko twoje (jego). rzeczy nabyte po ślubie są wspólne, chyba, ze umówicie się inaczej (np.intercyza)

Tak to właśnie wygląda!
__________________
Much ado about nothing...
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 10:24   #14
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Cytat:
Napisane przez ahgatta
Wszystko co współmałżonek wnosi do wspólnego amjątku a zostało mu to zapisane przed ślubem- jest jego. Wszystko czego dorabiacie się po ślubie jest wasze. w przypadku rozstania dzielicie się tylko tym co nabyliście po ślubie, albo co jeden z współmałżonków odziedziczył itp. po ślubie, chyba , że macie rozdzielność majątkową.
Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, ale parę lat temu jeszcze tak było.
Też tak myślałam, jednak to nie takie proste.
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 11:00   #15
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Cytat:
Napisane przez sitc
Rzeczy które jeden z małżonków odziedziczy w spadku nawet podczas trwania małżeństwa, zawsze pozostają jego własnością odrębną i współmałżonek nawet po rozpadzie związku nie ma prawa się o nie ubiegać.
OOO!! to straszne!! co zrobić wobec tego żeby były wspólne?
Rzeczywiście wydaje mi się ,że to trochę dziwne jest. Dla mnie wszystko co po ślubie powinno być wspólne, a jeśli małżonkowie chcą inaczej, niech wtedy sami o tym decydują. Ale najgorzej mają zwykle te niedoinformowane żony( jak ja), które zostają z niczym, bo dopiero jak jest źle i się rozwodzą dowiadują się tego wszystkiego, a przez lata wychowywały dzieci swoim mężom i w życiu nie interesowały co komu się należy, bo się przecież kochali..(mam nadzieję,że to mnie nigdy nie spotka, ale uchronić się warto)
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 11:16   #16
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Cytat:
Napisane przez ahgatta
OOO!! to straszne!! co zrobić wobec tego żeby były wspólne?
pwenie należy się wybrać z małżonkiem do notariusza i podpisać jakieś papierki, w których mąż dopisuje cię jako współwłaściciela mieszkania.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 11:30   #17
karoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: roztocze :)
Wiadomości: 211
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Cytat:
Napisane przez ahgatta
Wszystko co współmałżonek wnosi do wspólnego amjątku a zostało mu to zapisane przed ślubem- jest jego. Wszystko czego dorabiacie się po ślubie jest wasze. w przypadku rozstania dzielicie się tylko tym co nabyliście po ślubie, albo co jeden z współmałżonków odziedziczył itp. po ślubie, chyba , że macie rozdzielność majątkową.
Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, ale parę lat temu jeszcze tak było.

Majatek odziedziczony po slubie jezeli jest zapisany na jednego ze wspolmalzonkow jest tylko jego wlasnoscia nawet jezeli nie ma rozdzielnosci .

Pamietajcie dziewczyny jezeli wprowadzacie sie nie do swojego mieszkania a robicie remont badz tez kupujecie cos do domu bierzcie faktury na siebie bo nigdy nie wiadomo co moze sie zdarzyc pozniej moga bardzo sie przydac
karoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 11:44   #18
AgaWW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 133
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi. Bardzo pomoglyscie mi.

Zadam Wam kolejne pytanie :

Jak zareagowalybyscie gdyby On powiedzial ze po slubie on nie przepisze tego miszkania na wspolnosc tylko Ona zostanie tam zameldowana?

Czy mozna mowic o zaufaniu?
AgaWW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 11:51   #19
AgaWW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 133
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Cytat:
Napisane przez sitc
No więc tak, przepytałam mojego domowego radce prawnego i dowiedziałam się tak:
Rzeczy które jeden z małżonków odziedziczy w spadku nawet podczas trwania małżeństwa, zawsze pozostają jego własnością odrębną i współmałżonek nawet po rozpadzie związku nie ma prawa się o nie ubiegać.
Jednak jeśli małżeństwo ze wspólnych środków np. remontowało to mieszkanie, kupowało meble itd. to współmałżonek po rozwodzie może ubiegać się o zwrot nakładów własnych włożonych we własność odrębną małżonka.
Mam nadzieje że troszkę pomogłam, jak masz jakieś wątpliwości jeszcze to pisz śmiało
Juz wiem do kogo kierowac pytania prawne
Dziekuje
AgaWW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-24, 12:01   #20
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Przed ślubem mój mąż wykupił sobie mieszkanie po babci. Po ślubie ja się tam wprowadziłam i zameldowałam. Mieszkanie nie zostało również na mnie przepisane. Nawet o tym nie myślałam. Po 2,5 roku sprzedalismy kawalerkę i kupiliśmy sobie nowe, duże mieszkanie.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 13:49   #21
AgaWW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 133
Dot.: Szukam odpowiedzi...

podciagam watek
AgaWW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 13:57   #22
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Cytat:
Napisane przez sitc
No więc tak, przepytałam mojego domowego radce prawnego i dowiedziałam się tak:
Rzeczy które jeden z małżonków odziedziczy w spadku nawet podczas trwania małżeństwa, zawsze pozostają jego własnością odrębną i współmałżonek nawet po rozpadzie związku nie ma prawa się o nie ubiegać.
Jednak jeśli małżeństwo ze wspólnych środków np. remontowało to mieszkanie, kupowało meble itd. to współmałżonek po rozwodzie może ubiegać się o zwrot nakładów własnych włożonych we własność odrębną małżonka.
Mam nadzieje że troszkę pomogłam, jak masz jakieś wątpliwości jeszcze to pisz śmiało
dokładnie ta odpowiedź jest w pełni wyczerpująca, tyle że pamiętajmy że ten wkład w remont będziesz ...dokumentować fakturami wystawianymi na siebie, i zbieranymi przez wiele lat.w praktyce to ciężkie do przeprowadzenia.

Jak zareagowalybyscie gdyby On powiedzial ze po slubie on nie przepisze tego miszkania na wspolnosc tylko Ona zostanie tam zameldowana?


dla mnie to naturalne, nie ma to nic wspólnego z zaufaniem, ja np też mam mieszkanie i nawet gdy wezne ślub nie planuje mojej właśności na kogoś przepisywać. Wydaje mi się że gdyby pytanie było inaczej postawione, tj ...ty masz mieszkanie i pytasz czy przepisać na ukochanego po ślubie większość kobiet doradziłoby Ci ... nie przepisywać miłość miłością, $ kasą


...takie jest moje zdanie. Pozatym jeżeli i tak planuecie być razem długo i szczęśliwie to chyba problem jesti tak mało ważny i nie warto kruszyć o niego kopie.
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 13:59   #23
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Cytat:
Napisane przez WioletaM
Przed ślubem mój mąż wykupił sobie mieszkanie po babci. Po ślubie ja się tam wprowadziłam i zameldowałam. Mieszkanie nie zostało również na mnie przepisane. Nawet o tym nie myślałam. Po 2,5 roku sprzedalismy kawalerkę i kupiliśmy sobie nowe, duże mieszkanie.
pamiętaj jednak że w razie podziału majątku, w sądzie mąż będzie mógł powiedzieć że większościowy wkład w mieszkanie pochodził z jego kwalerki i wtedy on dostanie większą część no chyba że tyudowodnisz że np Twoje wkłądy w remonty, zakupy sprzętu agh czy innych były równoważne jego wkładowi.

oczywiście to tylko takie dumanie, bo na razie nikt się nie rozwodzi.
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 14:06   #24
ruda1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Z chwilą zawarcia małżeństwa powstaje między małżonkami z mocy ustawy wspólność majątkowa (wspólność ustawowa) obejmująca przedmioty majątkowe nabyte w czasie jej trwania przez oboje małżonków lub przez jednego z nich (majątek wspólny). Przedmioty majątkowe nieobjęte wspólnością ustawową należą do majątku osobistego każdego z małżonków.
§*2.*Do majątku wspólnego należą w szczególności:
1) pobrane wynagrodzenie za pracę i dochody z innej działalności zarobkowej każdego z małżonków,
2) dochody z majątku wspólnego, jak również z majątku osobistego każdego z małżonków,
3) środki zgromadzone na rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdego z małżonków.
ruda1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 14:09   #25
AgaWW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 133
Dot.: Szukam odpowiedzi...

...takie jest moje zdanie. Pozatym jeżeli i tak planuecie być razem długo i szczęśliwie to chyba problem jesti tak mało ważny i nie warto kruszyć o niego kopie.

Oczywiscie ze planujemy byc ze soba do ostatniego dnia ... ale jednak nigdy nic nie wiadomo. Chyba nie warto byc w takiej sytuacji - ukladzie strona najbardziej poszkodowana.
AgaWW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 14:16   #26
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Szukam odpowiedzi...

aga - no ale to mieszkanie jego Babci, jego rodziny, więc jeżeli Ty możesz myśleć przyszłościowo że nie chcesz być kiedyś tam ewentualnie stroną poszkodowaną, to on też ma prawo myśleć że majątek jego Babci w razie czego ma prawo być dalej jego majątkiem bo np cała jego rodzina na to pracowała i on by się czuł pokrzywdzony...

ruda - ale to już wszystko wiemy, poza wyjątkami wspomnianymi powyżej.

szczegóły poniżej :


Majątkiem odrębnym każdego z małżonków jest to, co posiadał przed zawarciem małżeństwa. W jego skład mogą wchodzić różne dobra, na przykład : nieruchomości - mieszkanie, dom, działka, gospodarstwo rolne, ruchomości - samochód, wyposażenie mieszkania, przedmioty służące wykonywaniu zawodu, jeśli zostały kupione ze środków należących do majątku odrębnego, pieniądze - oszczędności oraz kwoty uzyskane jako odszkodowanie za uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia (z wyjątkiem renty, która wchodzi w skład majątku wspólnego), przedmioty służące zaspokajaniu potrzeb osobistych (odzież, sprzęt sportowy, biżuteria, jeśli w trakcie małżeństwa nie kupiono jej jako lokaty kapitału, nagrody za osobiste osiągnięcia, prawa autorskie, prawa twórcze wynalazku, wzoru, projektu racjonalizatorskiego. Majątkiem odrębnym są też dobra otrzymane w czasie małżeństwa przez żonę lub męża w darowiźnie lub przez dziedziczenie, a także dobra nabyte ze środków uzyskanych w zamian za wymienione wyżej.
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 14:18   #27
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Cytat:
Napisane przez AgaWW
...takie jest moje zdanie. Pozatym jeżeli i tak planuecie być razem długo i szczęśliwie to chyba problem jesti tak mało ważny i nie warto kruszyć o niego kopie.

Oczywiscie ze planujemy byc ze soba do ostatniego dnia ... ale jednak nigdy nic nie wiadomo. Chyba nie warto byc w takiej sytuacji - ukladzie strona najbardziej poszkodowana.
pozatym jak jest miłość to raczej chyba nie ma miejsca na sformułowania, warto nie warto. ja tam zawsze do wszystkiego dochodziłam swoją pracą



, a to co mam, jeśli sama na to nie zarobiłam mam od swojej najbliższej rodziny. nie rozumiem więc takiego troche roszczeniowego rozumowania. To co jak nie przepisze to ślubu nie będzie ?
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 22:39   #28
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Szukam odpowiedzi...

Nie mam zamiaru rozwodzić się. Wszystkie rachunki są na męża. Mamy tylko wspólne konto.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 08:00   #29
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Szukam odpowiedzi...

No wlasnie , a co bedzie jak ON nie przepisze na NiA mieszkania? Slubu tez nie bedzie? Zwiazek zakonczy swoja dzialalnosc?
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 08:42   #30
cléo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 655
Dot.: Szukam odpowiedzi...

ja osobiście poczułabym sie urażona gdyby mój mąż wymógł na mnie żeby po ślubie wciągnąć go na listę współwłaścicieli czegokolwiek ... mieszkania, domu, samochodu, konta...

jeżeli ta propozycja nie wyjdzie od właściciela mieszkania to uważam, że dużym nietaktem byłoby prosić go o to

poza tym mało pozytywne jest myślenie już na początku małżeństwa, że może kiedyś trzeba będzie się rozstać i głupio będzie zostać z pustą kieszenią...

ja osobiście nigdy w życiu nie zdobyłabym się na to by wymóc na mężu przypisanie sobie jego pieniędzy
cléo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.