Koniec z solarium i co dalej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-28, 13:25   #1
Karolinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Karolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 372
Question

Koniec z solarium i co dalej?


Witam!
Chciałabym dowiedziec się jak mam pielęgnować cerę wysuszoną przez solarium z lekkim trądzikiem i przebarwieniami. Mam 19 lat i przez 4 lata regularnie korzystałam z solarium. Jednak teraz postanowiłam z tym skończyć. Zauważyłam już u siebie lekkie zmarszczki na czole i wokół oczu. Przez jakiś czas używałam balsamów brązujących,ale one strasznie zatykają pory i nasilał się mój problem z trądzikiem. Od niedawna piję drożdże, ale narazie nie widze poprawy. Używam różnego rodzaju maseczek z oriflame. Prosze doradźcie mi jak moge naprawić szkody wyrządzone przez solarium i jak pielęgnować cerę w moim wieku. Nie chcę szybko się zestarzeć, dopiero teraz uświadomiłam sobie,że solarium naprawdę szkodzi. Mam nadzieje, że jeszcze nie jest za poźno...
Pozdrawiam!
__________________
"Iść ciągle być w tej podróży,którą ludzie prozaicznie życiem zwą...."


Karolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 14:43   #2
Baskinia
Zadomowienie
 
Avatar Baskinia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 259
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

najlepeij jakbyś poszła do kosmetyczki-ona zaoferuje Ci zabiegi regenerujące na skóre, bo zwykłe kosmetyki nie wiele Ci pomogą. Radzę skorzystać także z złuszczania skóry i udać się do dermatologa, a następnym razem to się opalać można ale z umiarem a nie na spaloną frytkę, bo śmiech w nadmiarze też szkodzi
Baskinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:18   #3
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Baskinia
najlepeij jakbyś poszła do kosmetyczki-ona zaoferuje Ci zabiegi regenerujące na skóre, bo zwykłe kosmetyki nie wiele Ci pomogą. Radzę skorzystać także z złuszczania skóry i udać się do dermatologa, a następnym razem to się opalać można ale z umiarem a nie na spaloną frytkę, bo śmiech w nadmiarze też szkodzi
Święta racja...kosmetyczka dobierze zabieg w zalezności od faktycznego stanu skóry...Ja już na wyrost Ci poradzę serie zabiegów jonoforezy- rewelacyjnie nawilża i poprawia stan skóry tej skrajnie suchej( choć nie tylko oczywiście)....
A zwykłe kosmetyki nie dadzą widocznego efektu, tu potrzebna jest intensywna regeneracja skóry..Na przyszłośc ostrożniej ze słońcem
Pozdrawiam...
__________________
"Bądź dla innych słonecznym zegarem - odmierzaj dla nich tylko słoneczne godziny."



02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:51   #4
Marysia$
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 16
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

Na trądzik to polecam Tribiotik (kupisz ją w aptece, nie jest droga bo sprzedawana jest w małych saszetkach), uważam że jest rewelecyjny. A na skrórę zniszczoną przez solarium to polecam serię zabiegów u kosmetyczki-ona najlepiej dobierze kosmetyki do twojej skóry aby odzyskała lepszy wygląd .
Marysia$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 17:35   #5
Karolinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Karolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 372
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

Dzięki za rady, ale obawiam się,że te zabiegi u kosmetyczki są bardzo drogie. Kiedyś chodziłam na peelingi, myślicie,że to coś da? I jeszcze miałam robione maseczki algowe,ale nie widziałam żadnej różnicy. A może polecicie mi jakieś specyfiki apteczne lub drogeryjne? A może powinnam naświetlać się lampą bioptron? I jak mam postępować latem z moją twarzą? Moge używać jakiś lekkich podkladów,żeby ukryć przebarwienia czy może jakieś kremiki?
__________________
"Iść ciągle być w tej podróży,którą ludzie prozaicznie życiem zwą...."


Karolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 17:57   #6
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

A jak często chodzilas na solarium i na ile minut przeważnie??? Ja mysle ze powinnas wybrac sie do dobrego dermatologa aby poradzil Ci cos na pryszcze. Wypróbuj moze tez masc nagietkowa na przesuszona skóre. Ona dziala tez antybakteryjnie tez. Ja chodze na solarium 4 lata i stan mojej skóry sie poprawil. Trądzik zniknął. Na kazdego dziala inaczej chyba Łykam tez od roku codziennie jedna tabletke cynku. to mi tez pomoglo na problemy ze skórą.
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 18:11   #7
Karolinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Karolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 372
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

Na solarium chodziłam różnie, czasami nawet 3-4 razy w tyg., czasami przez 2 miesiące nie byłam wcale. Przeważnie chodziłam na 15 min. W sumie teraz nie mam poważnego problemu z trądzikiem. Wydawało mi się,ze jak jestem opalona to mniej widać blizny i przebarwienia na twarzy,ale teraz jak jestem blada, to są one okropne i bardzo się ich wstydze. Nie chcę już chodzić na solarium,bo wiem,że w przyszłości będę wyglądać na dużo starszą.
__________________
"Iść ciągle być w tej podróży,którą ludzie prozaicznie życiem zwą...."


Karolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-31, 07:33   #8
Karolinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Karolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 372
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

up!
__________________
"Iść ciągle być w tej podróży,którą ludzie prozaicznie życiem zwą...."


Karolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 08:40   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

część zmian w skórze powstałych pod wpływem solarium jest nieodwracalna.

poproś lekarza o retinoid,np. Atrederm (i na trądzik i na skutki posolariowe), codziennie stosuje dobre filtry, poczytaj o wodnym serum z wit.C (czyli ogólnie odwiedź podforum biochemia kosmetyczna).
do tego maseczka aspirynowa i/lub Diacneal Avene.
Doustenie przyda się olej z ogórecznika lub omega-3, MSM, wit.B6, biotyna i cynk.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 10:28   #10
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

Najlepiej do dermalologa on zaproponuję zabiegi lub kremy z kwasami ,które pomogą w walce z bliznami i przebarwieniami.A sama możesz pomóc sobie używająć peelingów 2 razy w tygodniu i czestym nakładaniu maseczek rozjasniających i nawilżających i obowiazkowo warto zainwestować w krem z wit c pod oczy który pomorze w walce ze zmarszczkami po solarium.dodatkowo polecam kupić sobie capivit a+e lub ten nowy który nawilza skórę od wewnątrz.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 11:52   #11
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

Ja mam ten nowy capivit hydro control Uzywam od kilku dni wiec niewiele moge jeszcze powiedziec. Kosztuje okolo 15 zł i starcza na 30 dni
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-31, 15:31   #12
Karolinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Karolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 372
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

Też mam capivit hydo control,(używam dopiero kilka dni) jestem ciekawa jakie bedą efekty, bo mam bardzo sucha skórę na ciele, szczególnie łydki. Balsamy nawet te silnie nawilzające pomagają mi na bardzo krótko, a pod spodniamy skóra bardzo szybko się łuszczy.

Peelingi na twarz używam bardzo rzadko, ponieważ nawet jeśli mam 2 krostki to zaraz robi się ich więcej, dlatego preferuje maseczki typu peel off, ale nie wiem, czy one też działają na blizny. ?
I jakie maseczki jeszcze polecacie, które działają rozjaśniająco?

Do dermatologa jestem umówiona,ale dopiero termin mam na sierpnia, więc do tego czasu chciałabym sama poprawić wygląd swojej cery.
A co do kremu z wit. C, to jaki możecie polecić w granicach 30 zł. ?
I czy w moim wieku (19) mam już zacząć używac kremy pod oczy?

Jeszcze mam pytanie co do maseczki aspirynowej, ponieważ dzisiaj użyłam jej po raz drugi, i niestety nie miałam jogurtu naturalnego i na twarz położyłam rozkruszoną aspiryne w samej wodzie. Nie wiem czy zadziałała,bo strasznie sypała się z mojej twarzy i zabardzo nie czułam żadnego ściągania. Nie mam porównania z jogurtem,bo za pierwszym razem wymieszłam ze śmietaną 18%, ale po zmyciu,miałam strasznie tłustą buzię.

Tak w ogóle to strasznie żałuje tego, że chodziłam na solarium. Jestem świadoma,tego że dopiero za kilka lat mogą pojawić się u mnie większe przebarwienia. Teraz jeszcze nie jest tak tragicznie, ale jednak bez podkładu wstydze się wyjść na ulice, ponieważ mam małe plamki na czole. Wydawało mi się,że jak jestem opalona to ich tak bardzo nie widać,ale tak naprawdę było ich coraz więcej. Mam nadzieje,że jeszcze nie jest za poźno, już nigdy w życiu nie pójde na solarium i ostrzegam dziewczyny, którym wydaje się, że jest ono nieszkodliwe i im pomaga. Też tak kiedyś myślałam,ale im więcej zaczęłam o tym czytać ,to dopiero wtedy docierało do mnie co się dzieje z moją skórą.
__________________
"Iść ciągle być w tej podróży,którą ludzie prozaicznie życiem zwą...."


Karolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 20:31   #13
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

Ja polecam zabiegi w salonie kosmetycznym. Świetnie podziała peeling kawitacyjny, oraz zabiegi sonoforezy z preparatami regenerującymi skórę.Na problemy z wypryskami radę powinnaś znaleźć u dermatologa,ale również kawitacja będzie przyspieszała oczyszczanie skóry i gojenie się zmian. Zabiegi kosmetyczne w salonach może nie są tanie ,ale dają bardzo dobre efekty. Na solarium wydawałaś kiedyś sporo pieniędzy - dlatego teraz nie żałuj na dobre zabiegi kosmetyczne. Pielęgnacja w domu również jest bardzo potrzebna - ale najlepiej byłoby aby kosmetyczka po obejrzeniu Twojej cery dobrała dla Ciebie odpowiednie kosmetyki.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 00:35   #14
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

trudno odpowiadać po autorytecie
przede wszystkim dobry krem z filtrem fotostabilnym, nakładany w przepisowej ilości, by przebarwienia zatrzymać, szczegóły w wyszukiwarce i polecam wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread...09#post2028609
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 09:59   #15
Karolinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Karolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 372
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

Dzięki za pomoc. Zrobiłam tak jak mówisz, kupiłam filtr LRP DP 50 +, do tego co 3-4 dni robie maseczke aspirynową na przemian z zieloną glinką Argiletz i na noc stosuje Acne Derm. Teraz musze czekac na efekty
__________________
"Iść ciągle być w tej podróży,którą ludzie prozaicznie życiem zwą...."


Karolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 10:16   #16
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

Obawiam się, że dobrego kremu z wit.C w cenie do 30zł nie kupisz. To juz lepiej zrobić serum wegług przepisów z Biochemii. Z gotowych preparatów poleca się: ActiveC, RetiC, FlavoC. Teraz najważniejsze jest nawilżenie skóry, ochrona przed UV i rozjaśnienie przebarwień Na łuszczące się łydki kup balsam odżywczy (bardzo fajne są produkty Garniera w pomarańczowym butlach, albo z syropem klonowym w bordowej butli). Są treściwsze i lepiej podziałają na suchą skórę nóg i reszty ciała
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 21:29   #17
Karolinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Karolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 372
Dot.: Koniec z solarium i co dalej?

Serum z wit. C wg przepisu Basi używam już tydzień Na łuszczące się łydki właśnie używam tego balsamu Garniera w bordowej butli z syropem klonowy (jak narazie działa najlepiej ze wszytskich,ale jeśli go nie używam to skóra znowu zaczyna się łuszczyć )
Co do nawilżania twarzy to nie wiem kiedy mam nakładać jakiś kremik, ponieważ rano nakładam serum na to filtr i skrobia. Znowu na noc smaruje się Acne Dermem i nie widze tu miejsca na dodatkowy krem nawilżający.
__________________
"Iść ciągle być w tej podróży,którą ludzie prozaicznie życiem zwą...."


Karolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.