Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-14, 09:00   #4321
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Decyzja rodizny jest , biskup nie mogl odmowic, ubedzie wam czy przybędzie jakim tam pochowaja ?

Chowano tam róznych królów i dobrych i złych ,gdyby zmarl smiercia naturalna nie byloby szans na wawel.
Ot zaraz ktos zacznie krzyczec "santo subito"

Lubimy popadac w skrajności.

Osobiscie nie podoba mi sie ta decyzja ale nic mi do tego ,historia zweryfikuje wszyskie decyzje.

Po takiej decyzji nie zdziwi mnie start Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.
I to mnie zadziwia.
Głosowałam na PiS, a teraz myślę, że się przeceniają i moja sympatia do Kaczyńskich zmalała. Wiem, moja reakcja jest prymitywna, ale większość to ludzie tak prości jak ja.
Szkoda, bo skromnością można było więcej zyskać.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:01   #4322
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Jednak Obama przyjedzie. Bardzo ładnie.
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:03   #4323
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 121
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez BlueRoses Pokaż wiadomość
A ja uwazam ze nie powinni Oni byc pochowani na Wawelu niby dla czego ? I popieram w 100% protest , w takim razie powinni pochowac tez Ryszarda Kaczorowskiego , bo co bo Kaczynscy zgineli w katasrtofie to juz odrazu pochowac ich na Wawelu no bez przesady ! Ich i innch ktorzy zgineli miejsce jest na Powązkach !!!


Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
wiedziałam, że w końcu coś pęknie i zacznie się publiczne pierdzielenie głupot...

najbardziej szkoda mi Jarosława ciężko oglądać relacje z tego co dzieje się obecnie...

jestem ciekawa jak zachowają się media i politycy po żałobie...
Cytat:
Napisane przez porcelain Pokaż wiadomość
jaki wstyd? bardzo dobrze, że protestują, mają do tego prawo
i zgadzam się z nimi

no, chyba, że od dziś zaczną chować na wawelu wszystkich prezydentów i byłych prezydentów z rodzinami to ok

przecież Kaczyński nie narażał życia świadomi w obronie Ojczyzny
nie bardziej niż jakikolwiek prezydent czy inny urzędnik państwowy wsiadający do samolotu
zawsze istnieje ryzyko a to był wypadek
PRZYPADKIEM zginął w tak tragicznych i 'podniosłych' okolicznościach i to wystarczy żeby znaleźć się wśród największych Polaków

jeśli już chcą kogoś chować na wawelu, to niech będą to prawdziwi bohaterowie
a nie politycy którzy nie wsławili się niczym na prawdę wielkim z wyjątkiem tragicznej i bardzo medialnej śmierci
Cytat:
Napisane przez porcelain Pokaż wiadomość
ok więc niech chowają tam wszystkich, którzy przypuszczalnie byliby w stanie narazić życie dla Ojczyzny jeszcze lepiej...


Cytat:
Napisane przez porcelain Pokaż wiadomość
wiocha to już jest, to całe sztuczne uwielbienie

pochówek na wawelu przeznaczony jest chyba dla największych Polaków, więc chowając tam Kaczyńskiego jakby nie patrzeć degraduje się prawdziwych bohaterów / ew wage tego miejsca
Zgadam się w 200 %

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
Kogo pochowano na Wawelu:

http://www.tvn24.pl/0,1652045,0,1,ko...wiadomosc.html

No cóż skoro podjęło się TAKĄ decyzję, która nie wiem o czym świadczy (?), bo przejawem skromności nie jest na pewno, to teraz trzeba się liczyć z przykrymi konsekwencjami, których jesteśmy świadkiem - patrz protesty.
Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
A wiadomo kto zaproponował, żeby pochować prezydenta na Wawelu?? Jak dla mnie to zupełnie chybiony pomysł. Niedawno w Krakowie wisiały plakaty przeciwko mianowaniu Kaczyńskiego honorowym obywatelem miasta, a teraz ma spocząć na Wawelu? Łatwo można było przewidzieć jak to się skończy.

Jak dla mnie to ktoś, kto wpadł na ten pomysł niepotrzebnie tylko podzielił naród i sprawił ogromny ból rodzinie pary prezydenckiej

Też mi wstyd za protestujących
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Mnie decyzja o pochówku na Wawelu mocno zaskoczyła, chyba to jednak decyzja bardziej Jarosława niż córki P. Kaczyńskich. Trochę to jednak chyba wyraz potwornej buty, zarozumiałości, nie wiem... Tak to odbieram.
Dla mnie również przejaw kompleksów

Cytat:
Napisane przez agusia642 Pokaż wiadomość
jest na tvn24.pl
na Olejnik nie mogę patrzeć ..
Znów ta aktorka

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Co do wywiadu, przesadzacie. Może jest na lekach? W takiej sytuacji to całkiem logiczne.

Nie podoba mi się miejsce pochówku - byli związani z trójmiastem, mieszkali w Warszawie.
Nie był królem, był PREZYDENTEM IV RP.

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Ja na miejscu B.Obamy bałabym się przyjechać. Szczerze bym się bała.
Co do Pani Szmajdzińskiej-każdy inaczej reaguje na stres...
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:03   #4324
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

pojawił sie amatorski film ukazujący samolot kilka minut po rozbiciu się, zanim jeszcze dotarły tam służby.
Dla mnie to chore, że osoba filmująca nie udzieliła pomocy, ktoś inny stoi pod koniec filmu i zamiast zainterweniować cofa się..
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:05   #4325
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Wiesz,wątpię czy ma w garści-po tym ,że już zaczęto mówić,że to on wepchnął na chama brata do Wawela,pojawiło się dużo zazdrości i złości.
No wlasnie zazdrosc a nawet zawisc. To zli doradcy. Takim ludziom nalezy wspolczuc i nie dac sie im manipulowac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:05   #4326
masmeli
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 178
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez Papryczkaa Pokaż wiadomość
pojawił sie amatorski film ukazujący samolot kilka minut po rozbiciu się, zanim jeszcze dotarły tam służby.
Dla mnie to chore, że osoba filmująca nie udzieliła pomocy, ktoś inny stoi pod koniec filmu i zamiast zainterweniować cofa się..

Przewertuj kilka stron wstecz juz pisałyśmy o tym.


A ja ponawiam pytanie czy odnaleźli ostatnie ciało
__________________

masmeli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:06   #4327
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

to była taka miazga, że nie było jak ratować
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-14, 09:06   #4328
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Nie rozumiem,czego chcą niektórzy,żeby na Wawelu już nikogo nie chować?czy jak? no bo króla nie mamy,bohaterów też jakoś nie za dużo,człowiek dużo robił dla Polski,zginął tragicznie będąc prezydentem(często umiera prezydent????).
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:07   #4329
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Proszę, odpuśćcie sobie już te protesty! To już nic nie zmieni, a tylko przynosi nam wstyd! Historia wszystko zweryfikuje. Taki mój apel
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:16   #4330
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez blebleble22 Pokaż wiadomość
Proszę, odpuśćcie sobie już te protesty! To już nic nie zmieni, a tylko przynosi nam wstyd! Historia wszystko zweryfikuje. Taki mój apel


jaki wstyd?
edit. wstydem jest hipokryzja niektórych osób.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:16   #4331
kavvka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: S-c
Wiadomości: 650
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez Sandrunia Niepoń Pokaż wiadomość
Nie wiem Kogo tu urazilam,że po tym poście dostałam ostrzeżenie?
Lepiej jakbym napisała w tyłku?Nie wiem?
Złośliwiec przesadza z tymi ostrzeżeniami.Widziałam nie raz gorsze słowa na wizażu i zero zwrócenia uwagi
Może ten prezydent lub Pańswo jest mu bliski?
Za wyrażenie swojego zdania też dostane ostrzeżenie?
Weszłam tu żeby podać Wam najnowsze inf ale już mi się odechciało
Miłej rozmowy i uważać na ''słowa''
No to jak za te słowa dostałas ostrzeżenie to ja protestuje
(za niesłuszne ostrzeżenia powinno się dostawać ostrzeżenia)
__________________
Razem ...
kavvka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-14, 09:16   #4332
chusteczkahaftowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 208
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

teraz w dzień dobry tvn będzię wspomnienie o Szmajdzińskim i chyba syn Szmajdzińskiego, jeśli ktoś chce zobaczyć i posłuchać
chusteczkahaftowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:20   #4333
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez kavvka Pokaż wiadomość
No to jak za te słowa dostałas ostrzeżenie to ja protestuje
(za niesłuszne ostrzeżenia powinno się dostawać ostrzeżenia)
Dziękuje że Ktoś jednak coś napisałam na ten temat
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:22   #4334
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Na Wawelu spoczywa Michał Korybut Wiśniowiecki. Zróbmy protest i wykopmy zwłoki - przecież, to marny (delikatnie rzecz ujmując) monarcha był...
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:25   #4335
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Z wiarygodnego źródła.
a mozesz podac to wiarygodne zrodlo?
(bo co zrodlo, to inna informacja na ten temat, niestety)
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:27   #4336
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
a mozesz podac to wiarygodne zrodlo?
(bo co zrodlo, to inna informacja na ten temat, niestety)
Polsat News
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:33   #4337
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez Sandrunia Niepoń Pokaż wiadomość
Polsat News
dziekuje...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:35   #4338
strawberry9
Raczkowanie
 
Avatar strawberry9
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 281
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez Sandrunia Niepoń Pokaż wiadomość
Nie wiem Kogo tu urazilam,że po tym poście dostałam ostrzeżenie?
Lepiej jakbym napisała w tyłku?Nie wiem?
Złośliwiec przesadza z tymi ostrzeżeniami.Widziałam nie raz gorsze słowa na wizażu i zero zwrócenia uwagi
Może ten prezydent lub Pańswo jest mu bliski?
Za wyrażenie swojego zdania też dostane ostrzeżenie?
Weszłam tu żeby podać Wam najnowsze inf ale już mi się odechciało
Miłej rozmowy i uważać na ''słowa''
widocznie ktoś zgłosił twój post,a moderatorka zauwazyla wulgaryzm i ciach ostrzezenie. a pieprz*ny ,to jest wulgaryzm (a jesli nie to skąd i ludzi do jasnej anielki takie oburzenie ,że LK powiedział "s. dziadu ???? ),a jak dobrze wiesz (albo i nie) wulgaryzmami tutaj nie posługujemy się.moze zapamietasz na przyszlosc
strawberry9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:35   #4339
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
jaki wstyd?
edit. wstydem jest hipokryzja niektórych osób.
Zdanie odmienne od twojego nie jest hipokryzją.Wg. ciebie tylko twoja prawda prawdziwa i ma rację bytu reszta to hipokryzja.....
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-14, 09:38   #4340
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez strawberry9 Pokaż wiadomość
widocznie ktoś zgłosił twój post,a moderatorka zauwazyla wulgaryzm i ciach ostrzezenie. a pieprz*ny ,to jest wulgaryzm (a jesli nie to skąd i ludzi do jasnej anielki takie oburzenie ,że LK powiedział "s. dziadu ???? ),a jak dobrze wiesz (albo i nie) wulgaryzmami tutaj nie posługujemy się.moze zapamietasz na przyszlosc
Pierwszy raz słyszę.że wyraz pieprzone jest wulgaryzmem!!!
Uważam że powinnam mieć to cofnięte i jest to niesprawiedliwe
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:38   #4341
n a d i a
Raczkowanie
 
Avatar n a d i a
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 352
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

"Bronią używaną przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu rzadko była satyra czy śmiech. Częściej rechot. Nawet Maria Kaczyńska przynosząca mężowi do samolotu kanapkę w reklamówce stała się obiektem rechotu. Ta sama scenka opowiadana była w ostatnich dniach jako wzruszająca, piękna, będąca dowodem miłości prezydenckiej pary. W tym centralnie sterowanym rechocie było bardzo wiele pogardy dla zwykłych Polaków, których do tego rechotu pobudzano. Trzeba było wielkiego cynizmu, by dla politycznych celów wyzwalać z szarych ludzi najgorsze instynkty. To była próba załatwienia się z nimi jako obywatelskim podmiotem w życiu kraju. Uprzedmiotowienia ich na nowo. To było też zaprzeczenie roli, jaką w narodzie pełnić powinna elita. Odwrotność misji inteligencji, którą jest podciąganie tych zwykłych ludzi na wyższy poziom."
To w temacie mediów, wielokrotnie już poruszanym w tym wątku.
IMO bardzo mądry artykuł: http://media.wp.pl/kat,1022941,wid,1...9fca&_ticrsn=5

Odniosę się teraz do paru wypowiedzi:

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Zobaczymy co powiesz, gdy on rzeczywiście zdecyduje się na start. Współczuję mu tej całej tragedii, bo został sam jak palec. Ale jeśli obserwujecie politykę wnikliwie, to powinnyście zauwazyc jakim czlowiekiem jest Jaroslaw Kaczynski. Czlowiekiem, ktory nie cofnie sie przed niczym (prowokacja w sprawie afery gruntowej, sojusze z LPR, sprawa Blidy itp itd). A po smierci brata i bratowej, tylko mu partia zostanie i polityka. A on nie popuści. Obym sie myliła.
Cytat:
Napisane przez aktaga13 Pokaż wiadomość
historia zweryfikuje. zgadzam się

co do jarosława - taki scenariusz napisałam sobie wczoraj w głowie, ale nie chcialam sie w ogole odzywac. dla mnie to wysoce prawdopodobne. co wiecej - zwyciestwo ma w garsci. tylko czy mozna byc az tak silnym emocjonalnie, zeby to udźwignąć? ja nie jestem w stanie wyobrazić sobie TAKIEJ straty. po mniejszych tragediach uciekałam od wszystkiego. nie dałabym rady...
myślę jednak, że jarosława na to stać...
Chyba troszkę demonizuje się osobę Jarosława w tym kraju i to nie od dziś Można nie darzyć sympatią jakiegoś polityka, ale dziwią takie opinie, bo jak dla mnie ich poziom jest podobny do swego czasu dość popularnych "wilczych oczu Tuska" i jego rzekomego zakłamania i fałszu. I chyba jednak ich odzwierciedlenie w rzeczywistości jest... znikome. Przypisujecie politykom jakieś dziwne, demoniczne cechy... To też są ludzie!
A w ostatnich dniach chyba wszyscy, bez wyjątku pokazali klasę ( w przeciwieństwie do niektórych "szarych" obywateli).

Inna rzecz, że PiS chyba nie ma lepszego kandydata na prezydenta niż Jarosław Kaczyński. Ta partia straciła elitę i szczerze nie wiem kto jeszcze mógłby kandydować... Może poseł Kurski? Jeśli nie jest za młody. Całkiem logiczne jest, że Jarosław będzie chciał kontynuować politykę brata.
Jeszcze inna rzecz, że zwycięstwo w garści moim zdaniem ma marszałek, który obecnie pełni obowiązki prezydenta. Ale czas pokaże.


Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Swego czasu było głośno o tym, że prezydent odgrażał się, że zrobi z tym porzadek itp. No ale teraz, w czasach załoby o złych rzeczach się mówi, teraz jest czas na lukrowanie.

Narutowicz też zginął tragicznie a na Wawelu nie leży...

Katyń od dawna nie jest zamiatany pod dywan. Pisze się o tym książki, kręci filmy. Problem tylko jest taki, ze Rosjanie nie poczuwali się do winy. Napisałaś to tak, jakby to Lech Kaczynski odkrył prawdę o Katyniu, ale oczywiscie rozumiem o co ci chodzi...
Swoją drogą, to przykre, że tyle ludzi musiało zginąć, aby świat zaczął się wreszcie interesować zbrodnią katyńską.
Lech Kaczyński chciał by władze Rosji w końcu jednoznacznie określiły kto jest odpowiedzialny za zbrodnie katyńską. Nie chciał budować dobrych relacji z Rosją na kłamstwie. Jakby na to nie patrzeć - odniósł sukces... chociaż cena jaką zapłacił była najwyższą z możliwych.

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Tak, oczywiscie, pilot podejmuje decyzje. Ale poczytajcie sobie, jakie potem miał nieprzyjemności pilot, który kiedyś nie poddał się naciskom Lecha Kaczynskiego...
A tak na marginesie, to nie sądzicie, że głowa państwa powinna za życia sporządzać testament , aby potem nie było takich przepychanek? Byłoby wtedy jasne, że prezydent X chce spocząc tutaj a prezydent Y tam...
Też mam wrażenie, ze sam Lech Kaczyński nie chciałby być pochowany na Wawelu. To był człowiek zakochany w Warszawie i zapewne wolałby Powązki. A jego żona, tak niesamowicie skromna kobieta tez chyba wolałaby swojskie topole szumiące na Powazkach niż zimne krypty na Wawelu...
Nie, pilot nie miałby nieprzyjemności. W telewizji był wywiad z pilotem, który odmówił lądowania Lechowi Kaczyńskiemu. Sam mówił, że nie poniósł żadnych konsekwencji, lata dalej. Piloci mają takie prawo, a wręcz obowiązek. Są pod tym kątem odpowiednio szkoleni.

Co do miejsca pochówku - nie znaliśmy pary prezydenckiej tak dobrze jak rodzina... Naprawdę sądzicie, że wiemy lepiej niż ich najbliżsi gdzie powinni być pochowani?

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
No to napiszę jaśniej. W obecnej sytuacji pojawia się wiele głosów, także tu na forum, obraźliwych pod adresem Rosjan, jakoby mieli swój udział w tym wypadku. Tzn. sugeruje im się zamach, majstrowanie przy samolocie, bo przecież był radziecki itd. Wg mnie jest to bardzo krzywdząca i niesprawiedliwe wobec tych ludzi, którzy przecież w chwili obecnej starają się pomóc w śledztwie i identyfikacji. Często opinie te wyrażane w mało kulturalny sposób, właśnie z użyciem słów typu "ruscy". Próbowałam sobie wyobrazić jak wielkie byłoby oburzenie w kraju, gdyby analogicznie ktoś zarzucał nam to samo gdyby taka sytuacja zdarzyła się u nas, nazywając nas ironicznie "Polaczkami". Tyle. Nie zamierzałam nikogo tym obrazić, po prostu chciałam nakreślić sytuację.
Ja wierzę w dobre intencje Rosjan. Ale z drugiej strony rozumiem, że ludziom starszym, którzy doznali krzywd ze strony sowietów ciężko w to uwierzyć. Np moja mama nie umie na nich patrzeć bez tamtych urazów i emocji(jej ojciec był w przesłuchiwany przez komunistów). Jak oglądałyśmy w telewizji relacje ze Smoleńska i pokazywali trumny do których były wkładane ciała ofiar to moja mama komentowała, że nawet trumny mają czerwone, że to wszystko jakieś komunistyczne, dziwne w tym kraju jest. Że chciałaby wierzyć, że to co manifestuje Putin jest prawdziwe, ale jakoś nie potrafi. Dziwi mnie takie podejście, ale też je rozumiem.
Ja nie przypominam sobie by kiedykolwiek stała się nam jakaś wielka krzywda za rządów Putina i może dlatego jestem taką optymistką.

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Możesz proszę przytoczyć link do słownika?

Może zbyt długo jestem pza krajem, najwidoczniej nie znam nowych słów.

A co do słowa "Polaczkowie" - nie jest ono nowe, ale fakt ma trochę pobłażliwy i pogardliwy wymiar. I nie ma się czym oburzać, to nie my je wymyśliliśmy... Już Dostojewski tak o nas pisał (nawet było określenie "Polaczyna" jak dla mnie lepszy "kwiatek"). Kiedyś jeszcze za czasów zaborów przeciętni Rosjanie tak na prawdę nie rozumieli o co tym Polaczkom chodzi. Uważali, że przecież było nam z nimi dobrze (pod ich zaborem), a tu cały czas jakieś bunty i powstania. Tak nas traktowano - jak jakąś zdziwaczałą, zbuntowaną prowincję, stąd to określenie.
Ale my też nie byliśmy dłużni. Kiedyś podobno były takie koszulki z napisem "Nie lubię Ruskich" a z tyłu dopisek - pierogów.
Osobiście jestem zwolenniczką "klasyki" - Polacy i Rosjanie.

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Nikt nie jest kryształowy, ale urząd prezydenta należy szanować, jakikolwiek by nie był. Śmiejąc się z prezydenta, śmialiśmy się z siebie, dając przykład własnej głupoty innym krajom. W końcu to my go wybraliśmy.


Kiedyś chodziłam na lekcje angielskiego z native speakerem. I miałam w grupie właśnie taką osobę, która za wszelką cenę wdawała się z tym Anglikiem w dyskusje polityczne, w których obrażała głowę państwa. Szczerze - nie wiem czemu to miało służyć. Polacy lubią chyba strzelać samobóje.

Oj, ale przydługi post mi wyszedł...
__________________
Starzejący się mężczyźni zaczynają wyglądać jak Sean Connery.
Problem starzejących się kobiet jest taki... że też zaczynają wyglądać jak Sean Connery.


Edytowane przez n a d i a
Czas edycji: 2010-04-14 o 09:41 Powód: literówka
n a d i a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:46   #4342
izusiaa93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ..
Wiadomości: 965
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez n a d i a Pokaż wiadomość

Inna rzecz, że PiS chyba nie ma lepszego kandydata na prezki>ydenta niż Jarosław Kaczyński. Ta partia straciła elitę i szczerze nie wiem kto jeszcze mógłby kandydować... Może poseł Kurski? Jeśli nie jest za młody.
Kurski? Żartujesz sobie?
__________________

izusiaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:47   #4343
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez Sandrunia Niepoń Pokaż wiadomość
Pierwszy raz słyszę.że wyraz pieprzone jest wulgaryzmem!!!
Uważam że powinnam mieć to cofnięte i jest to niesprawiedliwe
dajze spokoj albo napisz PW do Zlosia zamiast zalewac nas swoim rozgoryczeniem
aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:52   #4344
kavvka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: S-c
Wiadomości: 650
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez strawberry9 Pokaż wiadomość
widocznie ktoś zgłosił twój post,a moderatorka zauwazyla wulgaryzm i ciach ostrzezenie. a pieprz*ny ,to jest wulgaryzm (a jesli nie to skąd i ludzi do jasnej anielki takie oburzenie ,że LK powiedział "s. dziadu ???? ),a jak dobrze wiesz (albo i nie) wulgaryzmami tutaj nie posługujemy się.moze zapamietasz na przyszlosc
powiedzieć do kogoś:"sp.. dziadu"
a powiedzieć pieprzone wizy to chyba jest róznica prawda?
wg mnie KOLOSALNA

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Sandrunia Niepoń Pokaż wiadomość
Pierwszy raz słyszę.że wyraz pieprzone jest wulgaryzmem!!!
Uważam że powinnam mieć to cofnięte i jest to niesprawiedliwe
niesprwiedliwe

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

żałoba przedlużona do niedzieli(nie wiem czy to juz ktoś pisał)
__________________
Razem ...
kavvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:54   #4345
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez Sandrunia Niepoń Pokaż wiadomość
Pierwszy raz słyszę.że wyraz pieprzone jest wulgaryzmem!!!
Uważam że powinnam mieć to cofnięte i jest to niesprawiedliwe
jeśli masz jakieś wątpliwości napisz do moderatora a nie roztrząsaj to w tym wątku
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:55   #4346
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez strawberry9 Pokaż wiadomość
widze że pod wplywem emocji i ogolnego podniecenia ,niektore osoby piszą tu takie kretynizmy jak ty i w ogóle nie czytają wypowiedzi razem z cytatami ,tylko interpretują sobie jak chcą .wiec dla takich....osob ja kty wyjasnie moja wypowiedz: napisalam tą wiadomosc po tym jak oburzyła mnie wiadomość ,gdy pewna dziewczyna napisała ,że na obrączce było imie "lech" ,wiec moj post miał zaprzeczyć jej wypowiedz,bo skąd do cholery niby wie ze to imie to "lech" ? Gdyby to było takie jasne ,to nie byłoby to owiane taką tajemnicą. Podsumowując : irytują mnie tutaj wypowiedzi osób ,ktore "wszystko wiedzą" i od razu piszą takie wiadomosci mimo ,że są kompletną bzdurą (i niech nie ośmielają sie podawać jako źródła swoich informacji tego szmatławca 'Fucktu' )
A mnie irytuje to jak poniektórzy węszą sensacje we wszystkim - bo jak nie powiedziała to znaczy, że to jakaś tajemnica.

I następnym razem jak chcesz zaprzeczyć wypowiedzi jakieś wizażanki, która masz tu na myśli - to cytuj jej wypowiedź - bo zacytowałaś inną dziewczynę.

I zamiast się oburzać, obrażać mnie i węszyć tajemnice, trzeba było odnieść się do właściwego postu i zapytać o źródło tej informacji.

__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2010-04-14 o 10:00
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:56   #4347
kicccia
Zakorzenienie
 
Avatar kicccia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 099
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez Papryczkaa Pokaż wiadomość
pojawił sie amatorski film ukazujący samolot kilka minut po rozbiciu się, zanim jeszcze dotarły tam służby.
Dla mnie to chore, że osoba filmująca nie udzieliła pomocy, ktoś inny stoi pod koniec filmu i zamiast zainterweniować cofa się..
gdzie ten film?
__________________



kicccia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:58   #4348
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Zdanie odmienne od twojego nie jest hipokryzją.Wg. ciebie tylko twoja prawda prawdziwa i ma rację bytu reszta to hipokryzja.....

nie wiem gdzie wyczytałaś w mojej wypowiedzi, że tylko ja mam rację i tylko ja głoszę prawdę?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 10:02   #4349
morelk@
Rozeznanie
 
Avatar morelk@
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 545
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Przy całym współczuciu dla ofiar tragedii, smutku i poruszeniu z powodu straty pary prezydenckiej naszego kraju jestem przeciwna pochowaniu na Wawelu. Jest to miejsce święte a tym sposobem niszczy się jego autorytet, gdyż spoczywają tam ludzie zasłużeni dla kraju. Z całym szacunkiem, ale wg mnie Ś.P. Prezydent nie jest godzien tam spoczywać.

Przesadą jest że śmierć poniesiona w tragicznych i bardzo "symbolicznych" (bo nie bohaterskich) okolicznościach jest przepustką do "wyniesienia na ołtarze" a smutne, że jedną decyzją niszczy się jedność społeczeństwa w żałobie narodowej.
Tyle ode mnie
__________________
Breath me... every time you close your eyes.
Taste me... every time you cry (...)
Turn away... when you see me walkin' by.


Edytowane przez morelk@
Czas edycji: 2010-04-14 o 10:04
morelk@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 10:05   #4350
goldenphoenix
Raczkowanie
 
Avatar goldenphoenix
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Rozbił się samolot prezydencki nad Smoleńskiem

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Pokaż wiadomość
Z czym bzdura, że jest to historyczna chwila bo w zadnym z narodów naraz nie zgineła wiekszosc ważnych głównych kierujacych osobistosci ? Czy z tym że taki ubytek zachwiał naszym narodem, jak sobie wyobrazasz chocby obrady sejmu gdzie ustatowo przypisane sa liczby, tzreba te osoby "zastąpić" Sądzisz ze gdyby ktos natarł na nas w takiej chwili to kolorowo by było? A kto by natarł tego nie wiem, czysto hipotetycznie pisze.
Zapoznałaś sie z prawem konsystucyjnym jak to wygląda? Z prawem samorządu terytorialnego, Ustrojem organów, Postepowaniem w Sytuacjach Nadzwyczajnych, Prawem Międzynarodowym .... polecam. Ale po co w tv przeciez tyle mówią mądrych rzeczy ....
Rzadko udzielam się na wizażu, ale po tym poście musiałam. Piszesz, że studiujesz administrację, więc powinnaś wiedzieć, że zastąpienie posłów jest rzeczą względnie prostą (po prostu powołuje się kolejne osoby, które w danych okręgach uzyskały kolejne najwyższe liczby głosów). Gorzej z senatorami, bo muszą się odbyć dodatkowe wybory uzupełniające.
Po drugie: większość z wymienianych przez Ciebie urzędów ma prawnie uregulowane procedury "awaryjne", podobnie jak w wojsku - chodzi tu głównie o zastępców lub osoby pełniące obowiązki.
No i trzecia sprawa - nie jesteśmy aż tak bardzo bezbronni. Na pewno wiesz coś o stanach nadzwyczajnych wprowadzanych np. w czasie wojny. Jeśli taki stan zostałby wprowadzony to problem brakujących posłów stałby się mniej istotny. No i do tego wspomniane już NATO.
Pewnie w razie wojny kolorowo by nie było, ale z drugiej strony - jak wiesz - wojna w prawie międzynarodowym jest nielegalna i chociaż większość najpotężniejszych państw ma to w sumie gdzieś (vide USA), to z drugiej strony nie wiem, kto miałby na nas "natrzeć". Rosja, która stara się pokazać z jak najlepszej strony w związku z tą katastrofą?
goldenphoenix jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.