Zdrowe oczyszczanie organizmu - detoks - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Pokaż wyniki sondy: Czy warto przeprowadzić kurację oczyszczającą Huldry Clarka
Nie, zbyt dużo cierpienia mały efekt NIGDY WIĘCEJ! 2 28,57%
Jak ktoś ma zapędy samo-sadystyczne to TAK 0 0%
Tak, ale pierwszy i ostatni raz.Czułam sie jak rozjeżdżany asfalt 2 28,57%
Tak , ZDECYDOWANY wzrost energii życiowej i samopoczucia 3 42,86%
Głosujący: 7. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-07, 10:36   #151
darek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 10
Dot.: Oczyszczanie organizmu:)

Zgadzam sie z konsultantem dietetycznym apropo oczyszczania z głową. Przy zbyt intensywnym oczyszczaniu wyrzucamy również część składników odżywczych z naszego organizmu, które należy uzupełnić. Zatem dobra dieta jak najbardziej też

Dobrym sposobem na takowe oczyszczanie jest branie błonnika+woda. Błonnik jest to ta część roślinki, która się nie wchłania ( i może właśnie dla tego zalecane jest jedzenie warzyw i owoców, gdyż zawierają błonnik). Przechodzi przez nasze jelita wypychając złogi znajdujące się tam. Jest to nam potrzebne choćby i dla zdrowia, gdyż złogi jelitowe to nic innego jak śmietnik wewnątrz nas. A kto chce taki mieć ? Woda natomiast wspomaga ten proces.
Druga sprawa to oczyszczanie na poziomie komórkowym. W tym pomocna jest na zdrowa dieta. Dlaczego ? Postaram się to wyjaśnić łopatologicznie. Dla przykładu: mamy zabrudzoną od środka butelkę. Zaczynamy w nią pompować czystą wodę. Co się stanie ? Brud z butelki po jakimś czasie zostanie wymyty. Tak samo jest w przypadku naszych komórek. Gdy zaczynamy podawać im składniki odżywcze, witaminy to komórka zaczyna nam się oczyszczać, zastępując toksyny w niej siedzące witaminkami
Wyczytałem w tym temacie, że ktoś poruszył wątek o herbatkach. Osobiście nie wiem o jakie dokładnie tu chodziło, co one mają w składzie i jak działają, ale ja używam takiej swojej jednej ;] Działa ona oczyszczająco w taki sposób, że aktywuje komórki. W sensie daje im takiego kopa ;p przez co procesy wyżej przeze mnie wymienione następują szybciej.
darek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 16:19   #152
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Oczyszczanie organizmu:)

błonnik błonnikiem..
błonnik błonnikowi nie równy
tutaj na forum mam wrażenie że najpopularniejszą formą błonnika są albo suplementy tego typu, albo otręby,
więc jak komuś przyjdzie do głowy "oczyszczać się" zwiększając dawki błonnika tego typu, to może sobie zrobić więcej szkody niż pozytku
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 07:44   #153
darek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 10
Dot.: Oczyszczanie organizmu:)

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
błonnik błonnikiem..
błonnik błonnikowi nie równy
tutaj na forum mam wrażenie że najpopularniejszą formą błonnika są albo suplementy tego typu, albo otręby,
więc jak komuś przyjdzie do głowy "oczyszczać się" zwiększając dawki błonnika tego typu, to może sobie zrobić więcej szkody niż pozytku
Dokładnie. Suplementacja błonnikiem to fajna sprawa do puki wie się jak go stosować i w jakich ilościach. Do ustalenia dawkowania przyda nam się osoba która się na tym odpowiednio zna, która weźmie od uwagę naszą dietę i tylko uzupełni to co brakuje. Bo jeśli jemy więcej warzyw i owoców to dostarczamy sobie więcej błonnika i na odwrót. Niestety ciężko jest zdobyć potrzebną porcję błonnika z normalnego jedzenia. Stąd też suplementy.
darek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 08:22   #154
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Oczyszczanie organizmu:)

Cytat:
Napisane przez darek90 Pokaż wiadomość
(...) Niestety ciężko jest zdobyć potrzebną porcję błonnika z normalnego jedzenia. Stąd też suplementy.
Jeżeli spożywa się przetworzone produkty, wówczas pierwsze zdanie, które napisałeś powyżej, jest prawdą. Włókno pokarmowe ma być dostarczane w sposób ciągły, tj. w każdym posiłku, a nie jedynie w postaci pigułki zapijanej wodą podczas np. śniadania.
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 10:09   #155
darek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 10
Dot.: Oczyszczanie organizmu:)

Cytat:
Napisane przez Konsultant Dietetyczny Pokaż wiadomość
Jeżeli spożywa się przetworzone produkty, wówczas pierwsze zdanie, które napisałeś powyżej, jest prawdą. Włókno pokarmowe ma być dostarczane w sposób ciągły, tj. w każdym posiłku, a nie jedynie w postaci pigułki zapijanej wodą podczas np. śniadania.
Wiadomo, że błonnik służy do oczyszczania. Zatem co sądzisz o takim połączeni, żeby dostarczać błonnik przed jedzeniem, a nie w jego trakcie ?
darek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 10:57   #156
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Oczyszczanie organizmu:)

Cytat:
Napisane przez darek90 Pokaż wiadomość
Wiadomo, że błonnik służy do oczyszczania. Zatem co sądzisz o takim połączeni, żeby dostarczać błonnik przed jedzeniem, a nie w jego trakcie ?
Chyba się nie rozumiemy. Ja piszę, że włókno pokarmowe ma być dostarczane w sposób ciągły, tj. ma być obecne w tym, co jemy. Ja nie piszę o suplementacji błonnikowej, ale o spożywaniu produktów z wysoką zawartością błonnika, których i tak jest coraz mniej na półkach sklepowych.
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 21:53   #157
sosenkaela
Raczkowanie
 
Avatar sosenkaela
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 167
Dot.: Oczyszczanie organizmu:)

Cytat:
Napisane przez Konsultant Dietetyczny Pokaż wiadomość
Chyba się nie rozumiemy. Ja piszę, że włókno pokarmowe ma być dostarczane w sposób ciągły, tj. ma być obecne w tym, co jemy. Ja nie piszę o suplementacji błonnikowej, ale o spożywaniu produktów z wysoką zawartością błonnika, których i tak jest coraz mniej na półkach sklepowych.
a czy wowczas, spożywanie błonnika - w postaci suchego proszku - powinno mieć miejsce? ja rozumiem, rośliny strączkowe, ciemne pieczywo, jabłka etc i można do tego szklankę wody z błonnikiem?jak jest zalecane? albo w jogurcie?
co powinien zawierać taki błonnik, by sie nie nabawić problemów żołądkowych?
__________________
Jestem święta i przeklęta...
sosenkaela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-08, 22:37   #158
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Oczyszczanie organizmu:)

ludzie, chodzi o jedzenie warzyw, świeżych, surowych, sałaty, marchewki czy co tam komu smakuje, a nie o żadne proszki
kto wam zrobił takie pranie mózgu, że mam wrażenie, iż podstawową formą błonnika jaka występuje w naturze jest ta dostępna w aptece???
przestańcie słuchać reklam, nabierzcie dystansu do artykułów w kolorowych pismach i zacznijcie samodzielnie myśleć..
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 08:30   #159
darek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 10
Dot.: Oczyszczanie organizmu:)

Jedzenie warzyw i owoców żeby dostarczyć błonnik jest całkiem fajną sprawą. Niestety nie jesteśmy wstanie zjeść tego tyle żeby tego błonnika była tam odpowiednia ilość. Z racji właśnie niewartościowego jedzenia. I to nie są moje słowa tylko Dr Louis'a Ignarro, który mówi że jeśli chcemy dostarczyć tyle błonnika ile nam potrzeba to musimy zjeść 4,5 kg warzyw i owoców dziennie. Ja podziękuje zatem za takie rozwiązanie Co nie znaczy że nie jem owoców. Brakujący błonnik dostarczam sobie w postaci preslingu, czyli sprasowanego błonnika
darek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 11:23   #160
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Oczyszczanie organizmu:)

Cytat:
Napisane przez darek90 Pokaż wiadomość
Jedzenie warzyw i owoców żeby dostarczyć błonnik jest całkiem fajną sprawą. Niestety nie jesteśmy wstanie zjeść tego tyle żeby tego błonnika była tam odpowiednia ilość. Z racji właśnie niewartościowego jedzenia. I to nie są moje słowa tylko Dr Louis'a Ignarro, który mówi że jeśli chcemy dostarczyć tyle błonnika ile nam potrzeba to musimy zjeść 4,5 kg warzyw i owoców dziennie. Ja podziękuje zatem za takie rozwiązanie Co nie znaczy że nie jem owoców. Brakujący błonnik dostarczam sobie w postaci preslingu, czyli sprasowanego błonnika

dokładnie

a że mądrze jest nie tyle zwalczać objawy, co niczego nie rozwiązuje,
za to usuwać przyczyny
tak więc rozwiązanie nie tkwi w dostarczaniu coraz to większych ilości błonnika mogących zrównoważyć braki w powodującym owe braki sposobie odżywiania
ale w poszukiwaniu i spożywaniu wartościowszych produktów

największe "braki" w ilości błonnika są spowodowane spożywaniem węglowodanów przetworzonych,
od ziaren oczyszczanych w jakikolwiek sposób(biały ryż, płatki) poprzez mąkę aż po wszelkie powszechnie uznawane za "wysokoprzetworzone"( fast-foody, ciasteczka i in.)

tak więc raczej niczego się nie rozwiąże bez zmiany diety wraz z dodatkowym zapychaniem się błonnikowymi suplementami
z uwagi na to, że owo "zapotrzebowanie"staj e się niemożliwe do zaspokojenia poprzez normalne produkty
ale właśnie zmiana sposobu odżywiania jest tu kluczowa
i ograniczenie/wyeliminowanie produktów powodujących nadnaturalne niedobory

pożywienie powinno nas odżywiać, a nie prowadzić do stanów niedoborów,
tym bardziej na zasadzie, że im tego pozywienia więcej, tym niedobory większe
dotyczy to zarówno błonnika, jak i witamin, minerałów, enzymów etc.

statystyczne "zapotrzebowania"na błonnik czy witaminy są oparte o statystyczny sposób odżywiania
przy mądrym(wartościowym) odżywianiu owe zapotrzebowania mogą być zupełnie inne/mniejsze czy nawet niemal nie występować
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 13:22   #161
vainqueur_
Raczkowanie
 
Avatar vainqueur_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 263
Oczyszczanie organizmu :)

Też czytałam o tej diecie. Zastosowałam i po dwóch dniach nie czułam się co najmniej oczyszczona. Może na dłuższą metę, ale jakoś chyba nie potrzeba mi oczyszczenia, bo zdrowo się odżywiam.
__________________
1. Dbam o cerę i ciało.
2. Zapuszczam włosy.
3. Zdrowo się odżywiam.
4. Pracuję nad charakterem.
vainqueur_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-12, 21:35   #162
Solox
Przyczajenie
 
Avatar Solox
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Plastry detoks do stop

Jestem użytkowniczką tego forum od dość dawna. Pech chce, że raczej czytam to co inni użytkownicy piszą a sama dopiero raz się wypowiadam. Więc teraz to jest mój drugi post

Nie mam żadnego interesu w zachwalaniu lub negowaniu tych plastrów. Moja mama dostała je kiedyś na prezent, przeleżały trochę w domowej apteczce i niedawno się nimi zainteresowałam... Zdążyłam już wypróbować 2razy ale znacznych skutków to ja nie widzę jak na razie. Generalnie jestem dość sceptyczna co do tego typu "wynalazków" ale skoro już u mnie leżą to zamierzam korzystać z nich dalej (bo wyrzucić szkoda...)

Gdy zauważę jakieś skutki pozytywne lub negatywne to dam znać Jak na razie jedyna opinia o tym "cudzie" jest taka, że one po prostu śmierdzą
__________________
Będę wstawać wcześniej aby dłużej nic nie robić
Blog: www.salupa-art.blogspot.com
Solox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 07:49   #163
gabafunkia
Raczkowanie
 
Avatar gabafunkia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 151
Dot.: Plastry detoks do stop

dla mnie to ściema, gdyby to było takie rewelacyjne to już dawno byłoby to stosowane przez konwencjonalna medycynę;
poza tym toksyny usuwane przez stopy? hm...i jeszcze grzyby? no przecież toksyny odkładają się m.in w wątrobie i niby ten plaster ma tam działać? owszem mogą być usuwane przez pocenie się ale nie sądzę by dzięki plastrom wybrały tylko wyjście przez stopy.
__________________
mój blog o zdrowym odżywianiu : KLIK
gabafunkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 07:30   #164
piotrus1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 18
Dot.: Plastry detoks do stop

ostatnie takie plastry dostałem i zacząłem stosować
co prawda może krótko bo 1-1.5 tygodnia
jednak od samego początku brak jakichkolwiek oznak działania
śmiem twierdzić, że nawet mają negatywne, ponieważ gorzej śpię i codziennie się budzę totalnie niewyspany....a wcześniej tak nie miałem
piotrus1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 07:59   #165
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Plastry detoks do stop

Ludzie, to jeden wielki przekręt z tymi plastrami. Zdecydowanie odradzam. Że niby plastry mają Was oczyścić? Bzdura! Lepiej zmienić dietę na zdrowszą lub przejść kurację oczyszczającą.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 09:53   #166
angwie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Plastry detoks do stop

Witam

Obecnie zapisałam się z koleżanką na detoź spa. Czyli zanurzenie stóp w wodzie. która po pewnym czasie robi się brudna. Poszłyśmy tam z negatywnym nastawieniem, gdyż każdy z naszych znajomych śmiał się, że jesteśmy naiwne, że na pewno dolewają czegoś do wody. No więc muszę powiedzieć, ze byłam zdziwiona i mile zaskoczona. Do wody nic nie dolewają, jedynie solą. Na początku kolor wody po pierwszych sekundach robi się rudawy to dlatego, że nasza woda z kranu sama w sobie ma dużo metali cięzkich potem już kolor wody zależy od naszych toksyn w organiżmie. Mój był ciemno-szary jak potem poczytałam na internecie znaczy to, że mam problemy z wątrobą. Moja koleżanka zaś miała ciemno-zielony co swiadczy o bardzo słabej przeminiae materii. Na razie jestem po pierwszym zabiegu więc nie jestem w stanie zobaczyć efektów. Zapisałam się na 4. Potem napiszę. Kupiłam też plastry, jeszcze mi nie przyszły. Pytałam się o opinię tej Pani z gabinetu, odpowiedziała mi, że najlepiej kupić plastry z apteki, które działają, bo te z allegro mogą okazać się tylko chińską podróbką.
Jedna osoba napisała wyżej, że polała plastry wodą i też były po tym brudne. Taka kolej rzeczy, woda nawet czysta ma w sobie metale. Osobiście nie jestem przekonana do plastrów, no coż ale spróbuję. Do zabiegów tak!!! poczytałam też w internecie, że ta metoda jest sprawdzona i 2 anglików dostało nagrodę Nobla za wynalezienie jonizowania organizmu
angwie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 12:00   #167
camac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Plastry detoks do stop

Witam, zastanawiam sie nad zakupem plastrów oczyszczajacycych, jeszcze sie nie zdecydowałam której firmy, ale zastanawiam sie nad ewentualnymi skutkami ubocznymi. Otóż jestem chora na hashimoto - jest to autoimmunologiczne zapalenie tarczycy (niedoczynność). Jest to choroba w której układ immunologiczny zwraca sie przeciwko sobie. No i teraz nie wiem czy te plastry są w takim przypadku bezpieczne, bo nie chciałabym aby mój stan sie pogorszył. Co sądzicie na ten temat? Może jest ktoś z hashimoto, kto stosował takie plastry?
camac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 21:36   #168
Monis1992
Zadomowienie
 
Avatar Monis1992
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 296
Dot.: Plastry detoks do stop

ja właśnie kupiłam te plasterki - u nas w miasteczku sprzedają je po 6zł za opakowanie (10sztuk), żeby sprawdzić czy to prawda naklilam je sobe, mamie i braciszkowi, sprawdzimy czy u wszystkich będą tak samo ciemne? Rano jak je zobaczę to napisze czy coś ciekawego się stało (choć jestem sceptycznie nastawiona, więc efektu placebo nie będzie..)

PS: wszyscy piszą że one strasznie brzydko pachną ale moje nie mają zapachu (raczej jak opakowanie jałowych opatrunków), może zapach będzie rano?
jeśli chcecie to może wstawię zdjęcia
Monis1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 20:39   #169
Tanera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 9
Dot.: Zdrowe oczyszczanie organizmu - detoks

A ja polecam detox firmy vision - rewelacja http://suplema.pl/pl/classic-hit/70-detox.html
Tanera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 21:40   #170
martiqe
Przyczajenie
 
Avatar martiqe
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: Zdrowe oczyszczanie organizmu - detoks

moja ciotka, która ma hopla na punkcie zdrowego odzywiania, opowiedziala mi o trzydniowej diecie oczyszczajacej:
1 dzien jogurt naturalny,2 kromki razowego chleba
2 dzien sok świeży z jablek - 2 kromki razowego chleba3 dzein gotowane lekkie warzywa ziemniak, marchewka, buraczek
sól masło
i wieczorem czy po poludniu mozesz zaczynac jesc juz lekko
no i jogurtu i soku minimum 2 litry
martiqe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 13:35   #171
Blejsia
Raczkowanie
 
Avatar Blejsia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 69
Dot.: Zdrowe oczyszczanie organizmu - detoks

Hm.. żeby wszystko zaczeło dobrze działąć przed oczyszczaniem poleciłabym lewatywe-może wyda wam sie to przerażające ale jakże skuteczne.Sama borykałam sie z problemami wieczne diety-zero efektow lub na chwile.Zaczełam czytac dowiadywać się i dopiero kolezanki mama która jest dietetyczka i lata po roznych kursach itp. wytlumaczyla mi że należy zacząc od oczyszczenia sie ze starych smieci. Nawet nie wiedzialm ze przez lata kumuluja sie w nas kamienie kałowe których nie idzie usunąć niczym tylko lewatywa.Opowiadała że na kursie wszyscy musili zrobic sobie lewatywe i byli wazeni przed i po jeden z uczestnikow mezczyzna w wieku 45 lat po lewatywie wazyl 5 kg mniej-nie mogalm uwierzyc ile to "gówna" za przeproszeniem w nas siedzi.
http://www.vismaya-maitreya.pl/natur...robic_cz2.html wynalazłam na necie wszytsko jest opisane wraz ze zdjeciami .
Osobiscie stosowałam po lewatywie oczyszczajaca z dukana<bialkowa>
innym szybszym sposobem to byl zakup ziol z all. rozrabiało sie z jedna szkalnka wody i dieta trwala 1 dzien -ja byalm zadowolona efekt byly


po tym wszytskim moja masa ruszyła

jakby ktoras byla zainteresowana moge poszukac tych ziol i przeslac linka
Blejsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 19:45   #172
coconut0791
Przyczajenie
 
Avatar coconut0791
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Szcz-n
Wiadomości: 4
Dot.: Zdrowe oczyszczanie organizmu - detoks

Cytat:
Napisane przez piwonia91 Pokaż wiadomość
Witajcie .
Czytałam ostatnio o zaletach parodniowego detoksu dla organizmu.
Zastanawiam się jednak czy wszystkie sposoby są zdrowe. Staram się zdrowo odżywiac, bez głodówek i diet-cudów, ale myśle że taki detoks się przyda.
Macie może jakieś sprawdzone "programy" na te parę dni detoksu?
Znalazłam np taki :
Dieta na 10-14 dni

Przez pierwsze 2-3 dni jedz warzywa i owoce (suszone lub gotowane) i pij sok ze świeżych owoców lub warzyw. Od 4 dnia włącz do diety 1/2 litra dziennie fermentowanych produktów mlecznych (kefir, jogurt naturalny, maślanka). Od 6 dnia dodatkowo możesz jeść grube kasze, ryż dziki, płatki, otręby. Od 8 dnia - chudy ser (10 dag). Od dnia 10 wprowadzasz porcję ryby gotowanej lub chude mięso drobiowe, np. piersi z kurczaka lub indyka.


Ale nie jestem pewna, czy będzie skuteczny i zdrowy. Te pierwsze dni to same warzywa i owoce tylko...



Może ktoś bardziej wtajemniczony w te sprawy mógłby mi coś polecic?
Rok temu byłam na tej diecie, 2 tygodnie, bo chciałam zrobić sobie taki wiosenny detox Na początku bardzo ciężko, wiadomo przeżycie na samych warzywach i owocach nie jest lekkie, dlatego warto zacząć w weekend, potem już z górki No i schudłam chyba około 6 kg, nie startowałam z dużej wagi, czułam się dobrze i lekko
coconut0791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 13:48   #173
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: Zdrowe oczyszczanie organizmu - detoks

Cytat:
Napisane przez piwonia91 Pokaż wiadomość
Witajcie .
Czytałam ostatnio o zaletach parodniowego detoksu dla organizmu.
Zastanawiam się jednak czy wszystkie sposoby są zdrowe. Staram się zdrowo odżywiac, bez głodówek i diet-cudów, ale myśle że taki detoks się przyda.
Macie może jakieś sprawdzone "programy" na te parę dni detoksu?
Znalazłam np taki :
Dieta na 10-14 dni

Przez pierwsze 2-3 dni jedz warzywa i owoce (suszone lub gotowane) i pij sok ze świeżych owoców lub warzyw. Od 4 dnia włącz do diety 1/2 litra dziennie fermentowanych produktów mlecznych (kefir, jogurt naturalny, maślanka). Od 6 dnia dodatkowo możesz jeść grube kasze, ryż dziki, płatki, otręby. Od 8 dnia - chudy ser (10 dag). Od dnia 10 wprowadzasz porcję ryby gotowanej lub chude mięso drobiowe, np. piersi z kurczaka lub indyka.


Ale nie jestem pewna, czy będzie skuteczny i zdrowy. Te pierwsze dni to same warzywa i owoce tylko...



Może ktoś bardziej wtajemniczony w te sprawy mógłby mi coś polecic?
Też ją stosowałam rok temu. Generalnie to przypadła mi do gustu, rzeczywiście jakoś tak nawet lepiej mi potem było, po takim detoksie. Na początku ciągle mnie gnębił głód, ale z czasem, gdy można było włączać inne produkty do posiłków- było coraz lepiej. Także myślę, że warto. W tym roku, znów mam zamiar sobie zrobić właśnie takie oczyszczenie.
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 10:17   #174
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Plastry detoks do stop


Dziś zastosowałam w nocy pierwszy plasterek.Wykupiłam sobie na miesiąc kuracji
Pod prawą nogą był czarny jak smoła,a pod lewą troszkę hm
Będę zdawać relację


---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Monis1992 Pokaż wiadomość
ja właśnie kupiłam te plasterki - u nas w miasteczku sprzedają je po 6zł za opakowanie (10sztuk), żeby sprawdzić czy to prawda naklilam je sobe, mamie i braciszkowi, sprawdzimy czy u wszystkich będą tak samo ciemne? Rano jak je zobaczę to napisze czy coś ciekawego się stało (choć jestem sceptycznie nastawiona, więc efektu placebo nie będzie..)

PS: wszyscy piszą że one strasznie brzydko pachną ale moje nie mają zapachu (raczej jak opakowanie jałowych opatrunków), może zapach będzie rano?
jeśli chcecie to może wstawię zdjęcia

Będzie rano zapach takiego jakby tytoniu bleeeeeeeeale można wytrzymać
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 10:47   #175
AndziaWP
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: Zdrowe oczyszczanie organizmu - detoks

Na oczyszczenie głównie potrzebna jest duża ilość wody, w postaci wody mineralnej lub np. zielonej herbaty. Na usunięcie wody i toksyn z organizmu a także na lepszą przemianę materii zadziałał u mnie Plussz Lady - detox stworzony właśnie do oczyszczania http://www.plussszlady.pl/produkty/oczyszczenie-detox U mnei zrobił co trzeba, oprócz tego ze czuje się lepiej to jeszcze łącznie w wodą ubyło mi 3 kg
AndziaWP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 22:38   #176
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zdrowe oczyszczanie organizmu - detoks

Ah te detoksy, pewnie azbest z eternitem niektorzy wcinaja, ze sie tych toksyn trzeba pozbywac
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 19:33   #177
marga2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków, potem będzie Rzeszów?
Wiadomości: 23
Dot.: Zdrowe oczyszczanie organizmu - detoks

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ah te detoksy, pewnie azbest z eternitem niektorzy wcinaja, ze sie tych toksyn trzeba pozbywac
Ech i po co te złośliwości? Wcinają - to ich sprawa... Jak by to powiedzieć - każdy miś swój rozumek ma
marga2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 22:29   #178
maya81
Przyczajenie
 
Avatar maya81
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4
Dot.: Plastry detoks do stop

Ja stosuję takie plastry od kilku nocy i na mnie działają bardzo pozytywnie. Rano jestem wyspana, mam więcej energii i ogólnie lepiej się czuję. Pewnie nie jest to lek na wszystkie dolegliwości, ale warto skorzystać. Tym bardziej,ze na Allegro można je kupić całkiem tanio. Nie śmierdzą i rzeczywiście zmieniają kolor na jasniejszy
maya81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 07:55   #179
AndziaWP
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: Zdrowe oczyszczanie organizmu - detoks

Cytat:
Napisane przez dubelmama Pokaż wiadomość
Ooo..to jakaś nowa seria Plusssz? ja bardzo lubię ich produkty, są bardzo smaczne, zdrowe no i cena niska. Może powinnam sama pomyśleć nad takim oczyszczeniem organizmu...
jak długo trzeba go stosować? bo na stronie nie wyszukałam informacji.
Tak, to nowa seria stworzona specjalnie dla Kobiet. Oprócz tego detoxu na oczyszczanie są jeszcze 3 inne, na włosy i paznokcie, na skórę i dla dojrzałych kobiet +40.
AndziaWP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 16:21   #180
Monis1992
Zadomowienie
 
Avatar Monis1992
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 296
Dot.: Plastry detoks do stop

moje plastry były szare, nie miały zapachu raczej ale po tygodniu stosowania nie było żadnych skutków (może tylko tyle że pozbyłam się problemów z zasypianiem na tyle, że rano zaspałam na spotkanie)
Monis1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-30 17:37:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.