Jaki krem do cery strasznie przesuszonej z wypryskami?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-21, 21:19   #1
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660

Jaki krem do cery strasznie przesuszonej z wypryskami??


Jak już pisałam w innych postach mam ostatnio ogromne problemy z cerą. Nigdy nie była idealna ale to co się dzieje od niedzieli to czysty koszmar. Być może to wina bratka, którego dziś odstawiłam. Na całej twarzy mam mnóstwo wyprysków, co wygląda raczej na jakąś wysypkę. W szczególności widac pod światło że skóre mam chropowata jak skóra węża. Widoczne sa równiez liszajowate placki. Jak umyję twarz (mleczko różane z garniera lub żel Nivea do cery suchej) po krótkiej chwili ulgi i nawilżenia skóa zaczyna dosłowanie sie kurczyć (z czasem łuszczyć). Posmarowałam sie własnie kremem Dermedic Hydrain 2 - jest uczucie ulgi + nawilżenie a raczej natłuszczenie...ale czy mogę ten krem stosować na cerę z wypryskami??? Zapisałam się już do dermatologa ale do tego czasu musze jakoś funkcjonowac..pomóżcie.
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 15:48   #2
ariciia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 46
Dot.: Jaki krem do cery strasznie przesuszonej z wypryskami??

Polecam krem nawilzajacy Physiogel, zapisalam mi go dermatolog bo mialam podobny problem do Twojego, kremik ten nie jest tani, ale za to baaardzo wydajny i naprawde dziala
ariciia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 16:33   #3
patricja
Zadomowienie
 
Avatar patricja
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 835
Dot.: Jaki krem do cery strasznie przesuszonej z wypryskami??

A ja polecam ''antybakteryjny krem nawilżający redukujący blizny i zmiany potrądzikowe'' firmy SORAYA z serii CARE & CONTROL. Wg mnie ten kremik jest genialny - ma miła konsystenję, przyjemy napach , swietnie nawilza, mam po nim mniej pryszczy no i rzeczywiscie blizny stają się bledsze Juz 2gie opakowanie zuzywam i nigdy go nie zdradze
patricja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 17:02   #4
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Jaki krem do cery strasznie przesuszonej z wypryskami??

Cytat:
Napisane przez ariciia83
Polecam krem nawilzajacy Physiogel, zapisalam mi go dermatolog bo mialam podobny problem do Twojego, kremik ten nie jest tani, ale za to baaardzo wydajny i naprawde dziala
Mam ten sam problem i jak narazie, z wypróbowanych kremów nawilżajaco-matujący Effaklar La roche Posay (nie effaklar K m bez k). Jego dodatkową zaleta, jest to że skóra jest po nim taka mieciutka i nie świeci się.Physiogel mnie niestety zapycha Uważaj na niego, niektórym on służy, ale zawiera na drugim miejscu Caprylic, który u niektórych powoduje powstawanie pryszczy (u mnie), radzę wiec ci iść do apteki i poprosić o próbki.

Dobre opinie słyszałam też o nawilżającym Calma C Ziaji, niestety nie uzywałam, wiec nie moge nic od siebie dodać.

Dobrze nawilża maść ochronna z witaminą A, jednakże nie radze jej uzywać na dzień, bo twarz swieci sie jak żarówka
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 17:58   #5
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Jaki krem do cery strasznie przesuszonej z wypryskami??

Najlepiej idz do lekarza,to najrozsądniejsze wyjście z tej sytuacji.
Ja osobiście kategorycznie odradzam przy takich problemach stosowania jakichkolwiek kremów matujących czy antybakteryjnych przez to,że mimo swoich powiedzmy właściwości nawilżających i tak wysusza Ci buzie,co chyba w Twoim przypadku jeszcze bardziej pogorszy Ci to podrażnienie.
Możesz miejscowo spróbowac sudocremu,on jest własnie na podrażniona buzię.Jest tłustawy ale zawiera cynk więc troche przysuszy krosty.
Co jeszcze...phisogel,on tez może byc niezły,ja go nie uzywałam,ale słyszałam pozytywne opinie od drmatologa.
Teraz raczej musisz mocno nawilżać a wręcz troche natłuścić buzię i ja bym sie za mocno nie przejmowała tym,że jakis krem jest za ciężki,za odzywczy,uzywając ich przez kilka dni do momentu wizyty u lekarza nie powinny Ci pozapychac porów.
Ja np mimo problemów ze skórą uzywam La Roche Posay Hydranorme.Jest on do skóry suchej ,atopowej,z tym że uzywam Brevoxylu który mi mocno wysusza buzie.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 18:17   #6
Veni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 242
Dot.: Jaki krem do cery strasznie przesuszonej z wypryskami??

a moze serio jestes na cos uczulona? moze chwilowo pij pokrzywe, oczyszcza ona krew itd itp troszke mi pomogla na tradzik wiem, ze jak kiedys mialam takie powazne problemy z twarza to uzywalam szarego mydla, toniku z pichty i kremu z erisa (zalaczam zdjecie) i mi pomoglo teraz to uzywam tylko toniku pichotwego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg octopiprox.jpg (11,1 KB, 18 załadowań)
Veni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 19:20   #7
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Jaki krem do cery strasznie przesuszonej z wypryskami??

Ja na strasznie przesuszoną skóre stosuje Avene Cicalfate - działa. Jest antybakteryjny, ale jak radzi sobie z wypryskami to nie wiem bo ich nie mam. Jedno jest pewne: na podrażnienia na pewno pomoże a trądziku na pewno nie nasili, a może też pomoże?
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-25, 19:29   #8
nulczyk
Rozeznanie
 
Avatar nulczyk
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 597
Dot.: Jaki krem do cery strasznie przesuszonej z wypryskami??

Ja polecam krem LPR Hydraphase (texture legere). Mnie pomaga .
__________________
"Le ciel est bleu, mais personne n'en profite."
nulczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.