Ograniczenie i chamstwo internautów!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-10, 20:11   #31
*~An!@~*
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 1 898
GG do *~An!@~*
Dot.: Ograniczenie i chamstwo internautów!!!

Cytat:
Napisane przez Milky_quartz Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki!!!

Wizaz.pl to chyba jedyne kulturalne forum, jakie znam.

Zastanawia mnie, czy ludzie zawsze byli tak ograniczeni i chamscy, czy to po prostu przez dobę internetu wszystko wyszło na światło dzienne.

Na prawie wszystkich forach plotkowych 9/10 komentarzy sięga dna. Wstyd mi, że tyle ludzi w Polsce nie ma innych priorytetów jak tylko pieniądze, uroda... Jakikolwiek artykuł ze zdjęciami opatrzony jest prostackimi komentarzami. Często są to komentarze naprawdę obraźliwe. Gdziekolwiek nie pojawi się jakieś zdjęcie np. gwiazdy, nikt nie potrafi przedstawić argumentów dla których kogoś nie lubi, tylko rzuca obelgami. To mnie przeraża. Ciągłe komentarze wyglądu, ciągłe "blee", "ohyda", "brzydka jak noc" "płaska jak deska" "a gdzie ona ma cycki" "buhahaha" i niecenzruralne których nie ma sensu pisać.

Czy nasze społeczeństwo naprawdę jest tak ograniczone, czy ci inteligentniejsi ludzie rzadziej się wypowiadają na forach i portalach?...


!!!!!!


Do założenia tego tematu skłonił mnie filmik na populatrym portalu z krótkimi filmami. Opatrzony podpisem "REKORD - NAJBRZYDSZA KOBIETA ŚWIATA"
Obejrzałam. Oczy zaszły mi łzami. Okazało się, że jest to krótki wywiad z jedenastoletnią dziewczynką chorą na progerię. Pozostała we mnie jakaś nadzieja, że chociaż komentarze nie zdołują mnie do końca. Niestety rozczarowałam się. na 144 komentarze tylko 5 osób zorientowało się, że to chora osoba, osoba która umrze bardzo młodo wyglądając na 80 lat. Kiedy czytałam komentarze typu
"Buahahaha"
"a co to jest?"
"mogłaby nosić aparat ortodontyczny"
"ciekawe jak robi laskę"
i inne


po prostu się popłakałam. Nie pojmuję tego, nie pojmuję. A nawet jeśli ta dziewczynka nie byłaby chora, nikt, ale to nikt nie ma prawa wyśmiewać się z jej urody.

napisałam tam komentarz ale wątpię, że kogoś uświadomi.

Chciałabym wiedzieć dziewczyny, co Wy sądzicie na ten temat.
Przeczytałam to i jest mi bardzo smutno, że ludzie potrafią się tak okropnie zachować.

Po prostu brak słów....
Kompletny brak.

__________________
"Dry your eye
Soulmate dry your eye
'cause soulmates never die"
Placebo "Sleeping With Ghosts"

*~An!@~* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 01:16   #32
nea200pl
Raczkowanie
 
Avatar nea200pl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 409
Dot.: Ograniczenie i chamstwo internautów!!!

Niestety internet jest pelen chamstwa i ograniczenia - ludzie smieja sie z innych i pisza glupie komentarze poniewaz sa anonimowi i jest im latwo to zrobic kiedy sa zaslonieci monitorem. Wielu z nich to na pewno niezadowolone z siebie i swojego realnego zycia kreatury, ktore odreagowywuja i poczuja sie lepiej poprzez pomazanie z blotem kogos innego.
Internet zatracil szacunek dla ludzkich wartosci i samych ludzi - wysmiewanie sie z ludzi chorych, niepelnosprawnych lub po prostu innych od nas albo pokazywanie zdjec zmarlych w 'smiesznym stylu' to dla mnie najgorsze dno w jakie moze upasc czlowiek. I to nie tylko w internecie.
Kiedys weszlam na Onet zobaczyc galerie zdjec o skutkach uzycia Agent Orange w Wietnamie. Bylo tam przerazajace zdjecie dziecka ze wszystkimi konczynami zmutowanymi i powykrecanymi. A komentarz pod spodem...'fajnie mu nozki wykrecilo, no nie?' - rece mi opadly, szkoda nawet slow na bezmozgowca, ktory to napisal.
Sama spotkalam sie z chamstwem i ograniczeniem w internecie. Mialam kiedys blog na Onecie, taki najzwyklejszy ze zdjeciami i notkami - zamknelam go po chamskich, obrazliwych i rasistowskich komentarzach dotyczacych mnie i mojego meza.
__________________

nea200pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 18:24   #33
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Ograniczenie i chamstwo internautów!!!

Milky_quartz-dla mnie takim forum jest onet.. Wchodzę tam, żeby przeczytać artykuły ale nie zjeżdżam niżej niż do ostatniej kropki artykułu.. Praktycznie każdy komentarz nasycony jest jadem..
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 19:11   #34
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Ograniczenie i chamstwo internautów!!!

Cytat:
Napisane przez nea200pl Pokaż wiadomość
Niestety internet jest pelen chamstwa i ograniczenia - ludzie smieja sie z innych i pisza glupie komentarze poniewaz sa anonimowi i jest im latwo to zrobic kiedy sa zaslonieci monitorem. Wielu z nich to na pewno niezadowolone z siebie i swojego realnego zycia kreatury, ktore odreagowywuja i poczuja sie lepiej poprzez pomazanie z blotem kogos innego.
Internet zatracil szacunek dla ludzkich wartosci i samych ludzi - wysmiewanie sie z ludzi chorych, niepelnosprawnych lub po prostu innych od nas albo pokazywanie zdjec zmarlych w 'smiesznym stylu' to dla mnie najgorsze dno w jakie moze upasc czlowiek. I to nie tylko w internecie.
Kiedys weszlam na Onet zobaczyc galerie zdjec o skutkach uzycia Agent Orange w Wietnamie. Bylo tam przerazajace zdjecie dziecka ze wszystkimi konczynami zmutowanymi i powykrecanymi. A komentarz pod spodem...'fajnie mu nozki wykrecilo, no nie?' - rece mi opadly, szkoda nawet slow na bezmozgowca, ktory to napisal.
Sama spotkalam sie z chamstwem i ograniczeniem w internecie. Mialam kiedys blog na Onecie, taki najzwyklejszy ze zdjeciami i notkami - zamknelam go po chamskich, obrazliwych i rasistowskich komentarzach dotyczacych mnie i mojego meza.
Oj nawet niewiesz jak bardzo Cie rozumiem jesli chodzi o te rasistowskie teksty.
Boje sie umiescic zdjecie moje i mojego meza gdzies na jakims polskim portalu ,zeby nie posypaly sie teksty przesycone rasizmem i nienawiscia rasowa ,nawet dziecko mi gdzies kiedys obrazili.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 16:30   #35
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Ograniczenie i chamstwo internautów!!!

Cytat:
Napisane przez Milky_quartz Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki!!!

Wizaz.pl to chyba jedyne kulturalne forum, jakie znam.

Błąd.
Nie 'chyba jedyne',ale na pewno jedyne.

Ale to,że na Wizażu obowiązuje kultura,to zasługa (przede wszystkim) samych Wizażanek,zwłaszcza tych,które wiedzą do czego służy ZP.
Nie wyobrażam sobie,żeby panowała tu kultura podobna do tej,którą można zaobserować na innych forach (włos na głowie się jeży,jacy ludzie potrafią być 'elokwentni' ) .
Choć i tu czasami nie brakuje komentarzy,jakich po Wizażankach bym się nie spodziewała.


Cytat:
Napisane przez Milky_quartz Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie, czy ludzie zawsze byli tak ograniczeni i chamscy, czy to po prostu przez dobę internetu wszystko wyszło na światło dzienne.

Właśnie,ciekawe.
Prawda jest taka,że ci,co w realu są chamscy,tacy sami są w internecie.


__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 19:03   #36
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Ograniczenie i chamstwo internautów!!!

Na wizażu spotkałam się z hamstwem, ale jednak z szybką interwencją modów.

Wizaż jest fajny, jestem tutaj 2 lata i miałam tylko taki tydzień kiedy nie wchodziłam codziennie na wizaż, bo mi nie pasowały pewne wizażanki i dalej nie pasują. Niestety jak na każdym forum zawsze znajdzie się prowokator/ka

pomimo tego lubię to "miejsce"

A w internecie jest hamstwo, głupie komentarze dlatego i tylko dlatego z tych powodów że nie ma tutaj ograniczeń, możesz być tym, kim chcesz, nawet zmienić płeć, zero konsekwencji za bluźnierstwo.
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 19:27   #37
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Ograniczenie i chamstwo internautów!!!

Cytat:
Napisane przez kiniaczeq Pokaż wiadomość
Wizaż jest fajny, jestem tutaj 2 lata i miałam tylko taki tydzień kiedy nie wchodziłam codziennie na wizaż, bo mi nie pasowały pewne wizażanki i dalej nie pasują. Niestety jak na każdym forum zawsze znajdzie się prowokator/ka
Aktywnych Wizażanek jest ponad 37 tysięcy (to już średniej wielkości miasto ) i trudno oczekiwać,żeby w tak wielkiej grupie,każdy każdemu 'pasował'.
To,że 'połączyło' nas to miejsce,nie znaczy jeszcze,że musimy się wzajemnie lubić,tylko dlatego,że (niejako) jesteśmy 'skazane' na swoje towarzystwo.
Zresztą tyle tu for i pod-for,że można sobie w drogę nie wchodzić,a w skrajnych przypadkach użyć funkcji 'ignoruj użytkownika'.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-16, 19:29   #38
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ograniczenie i chamstwo internautów!!!

A ja znam co najmniej 3 inne fora, które nawet koło chamstwa nie stały
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 19:57   #39
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Wink Dot.: Ograniczenie i chamstwo internautów!!!

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Aktywnych Wizażanek jest ponad 37 tysięcy (to już średniej wielkości miasto ) i trudno oczekiwać,żeby w tak wielkiej grupie,każdy każdemu 'pasował'.
To,że 'połączyło' nas to miejsce,nie znaczy jeszcze,że musimy się wzajemnie lubić,tylko dlatego,że (niejako) jesteśmy 'skazane' na swoje towarzystwo.
Zresztą tyle tu for i pod-for,że można sobie w drogę nie wchodzić,a w skrajnych przypadkach użyć funkcji 'ignoruj użytkownika'.
doskonale zdaje sobie z tego sprawę całe szczeście jest opcja ignoruj użytkownika zresztą, to byłoby aż naprawdę niemożliwością żebyśmy się wszystkie lubiały
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.