Ostrzegam przed podróbkami perfum!!! - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-09, 18:53   #691
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez kroliczek190 Pokaż wiadomość
Dobre geny, pewnie tak ale mnie przede wszystkim chodzi o to że o ile szminkę czy krem można z powodzeniem zastąpić tańszym specyfikiem, wytwornych perfum nie da się zastąpić! Więc albo można je posiadać albo w ogóle o nich zapomnieć.
Dajmy na to, Pure Poison. Nie sposób zastąpić tego podróbką, a coś tańszego, jaśminowego - o, nie! Nic innego nie ma TAKIEJ magii.
Dlatego jedyna rzecz na której nie oszczędzam to perfumy - bo są nie do zastąpienia! A inne specyfiki - raz tak, raz tak. Nieraz dostaję te droższe w prezencie, ale używam na równi z jakimiś polskimi smarowidłami i nie widzę specjalnej różnicy.
Za to perfumy......
Wydaje mi się, że ekskluzywne drogie kosmetyki pielęgnacyjne są na ogół skuteczniejsze od "średnio" czy "niskopółkowych" - tak sądzę, po doświadczeniach koleżanek, bo ja używam tylko antyalergicznych AA Oceanik . Za to w przypadku kolorówki przeważnie płaci się za markę.
Zaden róż Chanel, Diora, czy Shiseido nie upiększa mnie tak jak Best Friend firmy essence, za bodaj ...8 złotych.
Zebysz tak z perfumami było,.. ale nie jest.
Nie lubię pachnieć "tanio" . Wolałabym wcale nie używać perfum niż stosować bylejakie.
__________________

Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 19:42   #692
Zielona30
Zakorzenienie
 
Avatar Zielona30
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 5 290
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez Mitsouko Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że ekskluzywne drogie kosmetyki pielęgnacyjne są na ogół skuteczniejsze od "średnio" czy "niskopółkowych" - tak sądzę, po doświadczeniach koleżanek, bo ja używam tylko antyalergicznych AA Oceanik . Za to w przypadku kolorówki przeważnie płaci się za markę.
Zaden róż Chanel, Diora, czy Shiseido nie upiększa mnie tak jak Best Friend firmy essence, za bodaj ...8 złotych.
Zebysz tak z perfumami było,.. ale nie jest.
Nie lubię pachnieć "tanio" . Wolałabym wcale nie używać perfum niż stosować bylejakie.
Nie do końca się z tym zgodzę.Nie należę( niestety) do szczęściar ,które nie mają problemów z cerą.Wypróbowałam już trochę różnych kremów do mojej wybrednej gęby,tych droższych i tych tańszych.I krem za około 500 zł zapycha moje pory podobnie jak krem za kilka złotych.Na wyprasowanie,usunięcie zmarszczek nie liczę,więc tego nie biorę pod uwagę.Kolorówki poza szminką,błyszczykiem nie używam więc tu się nie wypowiadam.
Co do perfum,to owszem cena może być odzwierciedleniem ich jakości.I w tym przypadku wolę dołożyć i kupić coś trwalszego niż kupić dwie buteleczki czegoś tańszego.

Edytowane przez Zielona30
Czas edycji: 2009-11-09 o 19:45
Zielona30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 19:44   #693
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez Mitsouko Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że ekskluzywne drogie kosmetyki pielęgnacyjne są na ogół skuteczniejsze od "średnio" czy "niskopółkowych" - tak sądzę, po doświadczeniach koleżanek, bo ja używam tylko antyalergicznych AA Oceanik . Za to w przypadku kolorówki przeważnie płaci się za markę.
Zaden róż Chanel, Diora, czy Shiseido nie upiększa mnie tak jak Best Friend firmy essence, za bodaj ...8 złotych.
Zebysz tak z perfumami było,.. ale nie jest.
Nie lubię pachnieć "tanio" . Wolałabym wcale nie używać perfum niż stosować bylejakie.
Popieram. Też wolałabym nie pachnieć niczym albo kupować próbki czy miniaturki, ewentualnie miesiącami ciułać na flakon niż pachnieć jakąś podróbką czy perfumami za 20zł. Rzeczywiście między mleczkiem Ziaji a Lancome może nie być wielkiej różnicy, ale między perfumami Diora a Bi-Es różnica się kolosalna..
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 19:52   #694
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Popieram. Też wolałabym nie pachnieć niczym albo kupować próbki czy miniaturki, ewentualnie miesiącami ciułać na flakon niż pachnieć jakąś podróbką czy perfumami za 20zł. Rzeczywiście między mleczkiem Ziaji a Lancome może nie być wielkiej różnicy, ale między perfumami Diora a Bi-Es różnica się kolosalna..
tak z ciekawosci spytam Hawa, uzywalas Bi-Es?

szczerze mowiac moje pojecie o tanich perfumach to tylko z zaslyszanych/ przeczytanych opowiesci jest, czyli doswiadczenia w tym temacie mam zadne...i jak pachna, nie mam pojecia...ale i nie chce miec

zdecydowanie wole perfumy tzw. selektywne (wyssalam to z mlekiem matki)....moze cos trace...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 20:51   #695
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
tak z ciekawosci spytam Hawa, uzywalas Bi-Es?

szczerze mowiac moje pojecie o tanich perfumach to tylko z zaslyszanych/ przeczytanych opowiesci jest, czyli doswiadczenia w tym temacie mam zadne...i jak pachna, nie mam pojecia...ale i nie chce miec

zdecydowanie wole perfumy tzw. selektywne (wyssalam to z mlekiem matki)....moze cos trace...
Nie używałam, ale wąchałam, bo chciałam się przekonać co to jest. Tak samo z czystej ciekawości powąchałam ostatnio podróbkę Jadore, to znaczy tzw."perfumy alternatywne" w malutkim sklepiku kosmetycznym i o mało mnie nie udusił ten smród spirytusu. Róznica jest ogromna.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:00   #696
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

W Sephorze są podróby, jestem prawie pewna Z miesiąc temu kupiłam Parisienne edp 50 ml i jak wróciłam do domu coś mi w niej nie pasowało i rzeczywiście Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale flakon i kartonik są inne niż np. te w Douglasie i na stronach internetowych Inne napisy, faktura trwałość mizerna ale podobno Parisienne nawet oryginalne takie są w każdym razie nie miałam czasu żeby się tym zająć i już zostawiłam sprawę w spokoju Ale jeżeli oni dalej będą prowadzić taką działalność..Przecież oszukują ludzi!!! no ja w każdym razie już NIC u nich nie kupię, wolę uczciwsze drogerie albo zaczekać aż będą wakacje i zakupy za granicą. Ale jeszcze nie wiem czy im kiedy nie podeślę policji na kontrolę w końcu nie żyjemy w państwie całkowitego bezprawia...
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:16   #697
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Miałam coś powiedzieć, ale....ech, jednak nie powiem.

Nie kce mi się już...
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 12:21   #698
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Powiem za Anie_res...a swistak siedzi i zawija niektorych ludzi w sreberka
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:24   #699
rena63
Zakorzenienie
 
Avatar rena63
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 7 026
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez aisha21 Pokaż wiadomość
W Sephorze są podróby, jestem prawie pewna Z miesiąc temu kupiłam Parisienne edp 50 ml i jak wróciłam do domu coś mi w niej nie pasowało i rzeczywiście Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale flakon i kartonik są inne niż np. te w Douglasie i na stronach internetowych Inne napisy, faktura trwałość mizerna ale podobno Parisienne nawet oryginalne takie są w każdym razie nie miałam czasu żeby się tym zająć i już zostawiłam sprawę w spokoju Ale jeżeli oni dalej będą prowadzić taką działalność..Przecież oszukują ludzi!!! no ja w każdym razie już NIC u nich nie kupię, wolę uczciwsze drogerie albo zaczekać aż będą wakacje i zakupy za granicą. Ale jeszcze nie wiem czy im kiedy nie podeślę policji na kontrolę w końcu nie żyjemy w państwie całkowitego bezprawia...
A ja powiem prawie -robi różnicę
rena63 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:29   #700
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

a ja się zastanawiam, czy dla tych kilkupostowców jakieś odgórne punkty karne na otrzeźwienie za szerzenie bzdur na perfumowym by się nie przydały... trzeba rozważyć
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:32   #701
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Albo pozew cywilny ze strony Sephory, jak wiadomo po IP można wszystko.

Gdyby Sephorze się kciało, rzecz jasna.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 13:25   #702
Bellatrix
gamma Orionis
 
Avatar Bellatrix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 239
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
a ja się zastanawiam, czy dla tych kilkupostowców jakieś odgórne punkty karne na otrzeźwienie za szerzenie bzdur na perfumowym by się nie przydały... trzeba rozważyć
Niestety tytułu ostrzeżenia "gadanie głupot" nie ma. Dlatego preferuję tasaczkowanie
I chyba od dzisiaj wprowadzę tę zasadę. Pierdoły wylatują w kosmos, gdzie ich miejsce; skoro powstające regularnie jak chwasty wątki o podróbkach wywalam, to hurtem polecą i teorie podróbkowe. A cooo.
__________________
Then, methought, the air grew denser, perfumed from an unseen censer
Swung by Seraphim whose foot-falls tinkled on the tufted floor...

avatar: Edward Okuń "Noc"
Bellatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 14:46   #703
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Czyżby teorie spissskowe rozkwitły niczym wiosenne kwiaty?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 14:55   #704
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez aisha21 Pokaż wiadomość
W Sephorze są podróby, jestem prawie pewna Z miesiąc temu kupiłam Parisienne edp 50 ml i jak wróciłam do domu coś mi w niej nie pasowało i rzeczywiście Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale flakon i kartonik są inne niż np. te w Douglasie i na stronach internetowych Inne napisy, faktura trwałość mizerna ale podobno Parisienne nawet oryginalne takie są w każdym razie nie miałam czasu żeby się tym zająć i już zostawiłam sprawę w spokoju Ale jeżeli oni dalej będą prowadzić taką działalność..Przecież oszukują ludzi!!! no ja w każdym razie już NIC u nich nie kupię, wolę uczciwsze drogerie albo zaczekać aż będą wakacje i zakupy za granicą. Ale jeszcze nie wiem czy im kiedy nie podeślę policji na kontrolę w końcu nie żyjemy w państwie całkowitego bezprawia...
Naślij na nich jakąś kontrolę KONIECZNIE!!! Przecież to SKANDAL!!! No patrzcie, w takim Douglasie mogą ludzi uczciwie traktować, a w Sephorze bezczelnie wciskaja podróbki!!!





Ciekawe czemu w Douglasie nie sprzedają podróbek a w Sephorze tak... Prawda?...
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 15:45   #705
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Ciekawe czemu w Douglasie nie sprzedają podróbek a w Sephorze tak... Prawda?...
Otóż właśnie się zastanawiałam czy to taka "nowea kampania" pracownic Douglasa przeciw Sephorom ale widzę ze zostałam "wyprzedzona" i zostało to juz napisane.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2010-05-05 o 20:40
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 15:46   #706
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Naprawdę sądzisz, że Douglas stosowałby takie metody? <trzyma się za głowę>
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 17:28   #707
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Naprawdę sądzisz, że Douglas stosowałby takie metody? <trzyma się za głowę>
Oczywiście ze nie
Nawet mi przez myśl nie przeszło by "zarząd" Douglasowy takie coś wymyślił czy zlecił pracownicom.

Natomiast sami pracownicy maja różne "pomysły".
Nie wiem jak teraz ale wcześniej pracownicy mieli "prowizje" od sprzedaży (wiec gadanie bzdur o konkurencji czasem im przychodzi do głowy i z takimi "gadkami" miałam już niestety doczynienia).

A swój post prze-edytowałam po napisaniu (bo był niegramatyczny) i chyba mi wcięło emotki z przymrużeniem oka .
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 17:36   #708
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

napisalam, ze jestem prawie pewna bo jak mam sprawdzic ze to nie jest podroba na 100%? zreszta nikogo nie namawiam do zakupow w Douglasie, sama tam rzadko kupuje bo mam ulubiona inna drogerie w miescie tylko zwracam uwage na jeden problem, ale jak ktos chce niech kupuje co mi do tego
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 23:48   #709
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez aisha21 Pokaż wiadomość
napisalam, ze jestem prawie pewna bo jak mam sprawdzic ze to nie jest podroba na 100%? zreszta nikogo nie namawiam do zakupow w Douglasie, sama tam rzadko kupuje bo mam ulubiona inna drogerie w miescie tylko zwracam uwage na jeden problem, ale jak ktos chce niech kupuje co mi do tego
Jest mnóstwo sposobów, wiem, bo sama jestem na etapie udowadniania, że kupione perfumy to podróba. Można porównać zapach w Douglasie- chyba, że tam też mają podróbki
Można porównać butelkę i pudełko, można też(co ja zrobiłam w swoim przypadku) dotrzeć do przedstawicielstwa firmy i poprosić o opinię na piśmie.
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 00:07   #710
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez aisha21 Pokaż wiadomość
napisalam, ze jestem prawie pewna
Sorki, ale to jak być "troszkę w ciąży". Albo albo, zdecyduj się.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 16:59   #711
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Od jakiegoś czasu czaję się na Gold D. Karan, który można dostać na necie w śmiesznie niskiej cenie. Nie znam niestety zapachu, a kupować w ciemno nie do końca jestem przekonana więc wczoraj przy okazji chodzenia po mieście weszłam do małej perfumerii z zamiarem poznania zapachu.
Mówię do pana, który tam "urzęduje" o jaki zapach mi chodzi, na co pan wystawił na mnie wielkie oczy i mówi, że takiego zapachu nie ma
Ja na to, że firma D. Karan, nazwa zapachu Gold. Pan na to, że wie i firmę zna i ma nawet jej perfumy (na półce stała kolekcja "jabłuszek"), ale Gold nie ma i nigdy nie miał, że pewnie jest to jakiś staroć albo jakaś limitowanka. Od słowa do słowa zgadaliśmy się z panem na temat perfum ogólnie i dowiedziałam się ciekawych rzeczy, a mianowicie...
Oryginalne perfumy - wg tego pana - są tylko w Douglasie, Sephorze i oczywiście u pana w perfumerii. Na all, w Naturze, w Rossmannie itp. są tylko i wyłącznie doskonałe tureckie podróbki i dlatego można je kupić o wiele taniej. Wg pana dowodem na to jest brak testerów w Rossmannie.
Dowiedziałam się również, że wszystkie osoby, które kupowały perfumy u pana, a potem kupiły np. w Rossmannie, zawsze do niego wracały, bo to jednak nie było to samo.

Do pana nie trafiały żadne argumenty, które przeczyły jego teoriom. On wie lepiej, bo zajmuje się perfumami już "kupę"lat Przyszłam do domu wkurzona, ale dziś śmiać mi się chce z tego gościa
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 21:10   #712
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu czaję się na Gold D. Karan, który można dostać na necie w śmiesznie niskiej cenie. Nie znam niestety zapachu, a kupować w ciemno nie do końca jestem przekonana więc wczoraj przy okazji chodzenia po mieście weszłam do małej perfumerii z zamiarem poznania zapachu.
Mówię do pana, który tam "urzęduje" o jaki zapach mi chodzi, na co pan wystawił na mnie wielkie oczy i mówi, że takiego zapachu nie ma
Ja na to, że firma D. Karan, nazwa zapachu Gold. Pan na to, że wie i firmę zna i ma nawet jej perfumy (na półce stała kolekcja "jabłuszek"), ale Gold nie ma i nigdy nie miał, że pewnie jest to jakiś staroć albo jakaś limitowanka. Od słowa do słowa zgadaliśmy się z panem na temat perfum ogólnie i dowiedziałam się ciekawych rzeczy, a mianowicie...
Oryginalne perfumy - wg tego pana - są tylko w Douglasie, Sephorze i oczywiście u pana w perfumerii. Na all, w Naturze, w Rossmannie itp. są tylko i wyłącznie doskonałe tureckie podróbki i dlatego można je kupić o wiele taniej. Wg pana dowodem na to jest brak testerów w Rossmannie.
Dowiedziałam się również, że wszystkie osoby, które kupowały perfumy u pana, a potem kupiły np. w Rossmannie, zawsze do niego wracały, bo to jednak nie było to samo.

Do pana nie trafiały żadne argumenty, które przeczyły jego teoriom. On wie lepiej, bo zajmuje się perfumami już "kupę"lat Przyszłam do domu wkurzona, ale dziś śmiać mi się chce z tego gościa
Okreslenie adekwatne do pogladow tego pana
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 21:41   #713
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Do pana nie trafiały żadne argumenty, które przeczyły jego teoriom. On wie lepiej, bo zajmuje się perfumami już "kupę"lat Przyszłam do domu wkurzona, ale dziś śmiać mi się chce z tego gościa
A co ja mam powiedzieć znam w pracy wiele eleganckich pań, które na codzień pachną szlachetnymi perfumami - na korytarzach króluje The One, Light Blue, Alien, Black Cashmere - te panie czasem mówią mi komplement perfumeryjny i pytają gdzie kupiłam zapach - gdy odpowiadam że w Rossmannie, perfumerii internetowej czy na allegro, ich miny rzedną. Miny stają się pełne wzgardliwego niedowierzania i nieraz słyszę z lekka oburzone komentarze "jak to można oryginalne perfumy kupić na bazarze internetowym"
Myślę że to jest powodem tłoku w warszawskich Sephorach - "normalni ludzie" kupują perfumy w tradycyjnych sklepach, uważają że takie ceny są rzeczą uzasadnioną. Dopiero niedawno udało mi się namówić przyjaciółkę by kupiła sobie i mężowi perfumy w SuperPharm, zrobiła to ze strachem ale w efekcie była zadowolona.
Wizaż jest jedynym miejscem gdzie mogę podyskutować o kupowaniu perfum w necie. Raz koleżanka z pracy kupiła wbrew moim ostrzeżeniom na allegro wodę za grosze, dostała turecki grzmot z pozoru prawdziwy, gdzie zapach wywietrzał po kilku minutach.
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 23:20   #714
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cóż, kłam po prostu w pracy ;-).

I nie powiedziałabym, że normalni kupują w Sephorach, tylko...sheeple ;-)
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:28   #715
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu czaję się na Gold D. Karan, który można dostać na necie w śmiesznie niskiej cenie. Nie znam niestety zapachu, a kupować w ciemno nie do końca jestem przekonana więc wczoraj przy okazji chodzenia po mieście weszłam do małej perfumerii z zamiarem poznania zapachu.
Mówię do pana, który tam "urzęduje" o jaki zapach mi chodzi, na co pan wystawił na mnie wielkie oczy i mówi, że takiego zapachu nie ma
Ja na to, że firma D. Karan, nazwa zapachu Gold. Pan na to, że wie i firmę zna i ma nawet jej perfumy (na półce stała kolekcja "jabłuszek"), ale Gold nie ma i nigdy nie miał, że pewnie jest to jakiś staroć albo jakaś limitowanka. Od słowa do słowa zgadaliśmy się z panem na temat perfum ogólnie i dowiedziałam się ciekawych rzeczy, a mianowicie...
Oryginalne perfumy - wg tego pana - są tylko w Douglasie, Sephorze i oczywiście u pana w perfumerii. Na all, w Naturze, w Rossmannie itp. są tylko i wyłącznie doskonałe tureckie podróbki i dlatego można je kupić o wiele taniej. Wg pana dowodem na to jest brak testerów w Rossmannie.
Dowiedziałam się również, że wszystkie osoby, które kupowały perfumy u pana, a potem kupiły np. w Rossmannie, zawsze do niego wracały, bo to jednak nie było to samo.

Do pana nie trafiały żadne argumenty, które przeczyły jego teoriom. On wie lepiej, bo zajmuje się perfumami już "kupę"lat Przyszłam do domu wkurzona, ale dziś śmiać mi się chce z tego gościa
Musi iść w zaparte i popularyzować takie poglądy, dzięki temu jego interes sie kręci. A my wiemy swoje
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 10:41   #716
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez kroliczek190 Pokaż wiadomość
A co ja mam powiedzieć znam w pracy wiele eleganckich pań, które na codzień pachną szlachetnymi perfumami - na korytarzach króluje The One, Light Blue, Alien, Black Cashmere - te panie czasem mówią mi komplement perfumeryjny i pytają gdzie kupiłam zapach - gdy odpowiadam że w Rossmannie, perfumerii internetowej czy na allegro, ich miny rzedną. Miny stają się pełne wzgardliwego niedowierzania i nieraz słyszę z lekka oburzone komentarze "jak to można oryginalne perfumy kupić na bazarze internetowym"
Myślę że to jest powodem tłoku w warszawskich Sephorach - "normalni ludzie" kupują perfumy w tradycyjnych sklepach, uważają że takie ceny są rzeczą uzasadnioną. Dopiero niedawno udało mi się namówić przyjaciółkę by kupiła sobie i mężowi perfumy w SuperPharm, zrobiła to ze strachem ale w efekcie była zadowolona.
Wizaż jest jedynym miejscem gdzie mogę podyskutować o kupowaniu perfum w necie. Raz koleżanka z pracy kupiła wbrew moim ostrzeżeniom na allegro wodę za grosze, dostała turecki grzmot z pozoru prawdziwy, gdzie zapach wywietrzał po kilku minutach.
Mam podobnie. Ostatnio rozmawialam z kolezanka o perfumach. Mowi, ze musi isc do D. bo marzy jej sie Alien i musi go miec. Ja jej mowie, ze tam to zdzieraja z ludzi i zeby kupila na allegro. A ta na mnie takie oczy, jakby mi czulki na czole urosly i pyta sie czy nie boje sie kupic podroby. No to jej wyklad strzelilam co i jak. Nie wiem czy ja przekonalam. Nawet jej smsem wyslalam nazwy sprawdzonych sprzedawcow i ze im moze ufac. Przy kolejnym spotkaniu pytam sie co z Alienem - czy skorzystala z allegro. Nie.
Juz nie dociekalam czy kupila w D. czy chwilowo odlozyla wogole zakup Aliena. Ale przeciez ja na sile nie bede uszczesliwiac ludzi i dbac o ich finanse chce kupic drozej, to niech kupuje
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 11:23   #717
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Niektórzy zawzięcie podkarmiają teorie spiskowe o tym, że cały internet, a allegro to już w ogóle jedna wielka podróbka Dopóki nie wezmą czegoś do ręki, nie obejrzą, nie dotkną, żeby przekonać się, że ta rzecz istnieje i jest ok nie zakupią nawet pasty do zębów nie mówiąc o perfumach.
Ale to ma swoje plusy. Dzięki takim osobom wszelkie sephory i douglasy mają się dobrze i można w nich testować do woli, a w chwili szaleństwa coś zakupić
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 12:42   #718
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Niektórzy zawzięcie podkarmiają teorie spiskowe o tym, że cały internet, a allegro to już w ogóle jedna wielka podróbka Dopóki nie wezmą czegoś do ręki, nie obejrzą, nie dotkną, żeby przekonać się, że ta rzecz istnieje i jest ok nie zakupią nawet pasty do zębów nie mówiąc o perfumach.
Ale to ma swoje plusy. Dzięki takim osobom wszelkie sephory i douglasy mają się dobrze i można w nich testować do woli, a w chwili szaleństwa coś zakupić
Żeby nie powiedzieć, że takie "teroyjki" są obraźliwe wobec wielu z nas, kiedy kupioną np. na Lucky flaszkę chcemy sprzedać na Allegro. Taka flacha to co - zmienia się automatycznie w podróbę?
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 12:55   #719
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Żeby nie powiedzieć, że takie "teroyjki" są obraźliwe wobec wielu z nas, kiedy kupioną np. na Lucky flaszkę chcemy sprzedać na Allegro. Taka flacha to co - zmienia się automatycznie w podróbę?
Moja droga w podwójną podróbę się zmienia. Wszak kupiona przez internet i sprzedawana przez all, więc jakby mogło być inaczej :P
W takim razie mam domową kolekcję podrób zapachowych I "tfórców teoryjek" w poważaniu
I o dziwo dalej wolę kupować na all czy w perfumeriach internetowych, a teorie spiskowe działają na mnie odwrotnie niż powinny, wogóle nie zachęcają mnie do zakupów stacjonarnych.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 13:14   #720
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ostrzegam przed podróbkami perfum!!!

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Mam podobnie. Ostatnio rozmawialam z kolezanka o perfumach. Mowi, ze musi isc do D. bo marzy jej sie Alien i musi go miec. Ja jej mowie, ze tam to zdzieraja z ludzi i zeby kupila na allegro. A ta na mnie takie oczy, jakby mi czulki na czole urosly i pyta sie czy nie boje sie kupic podroby. No to jej wyklad strzelilam co i jak. Nie wiem czy ja przekonalam. Nawet jej smsem wyslalam nazwy sprawdzonych sprzedawcow i ze im moze ufac. Przy kolejnym spotkaniu pytam sie co z Alienem - czy skorzystala z allegro. Nie.
Juz nie dociekalam czy kupila w D. czy chwilowo odlozyla wogole zakup Aliena. Ale przeciez ja na sile nie bede uszczesliwiac ludzi i dbac o ich finanse chce kupic drozej, to niech kupuje
a ja Wam, kochane dziewczeta, rzekne, ze wokol mnie jest inaczej. nie wiem czy to moze sila mojej perswazji (wszak masowo ostanikowuje tez, nawet te najbardziej oporne mi ulegaja), czy po prostu jednak bardziej "otwarte" umysly - ale coraz to wiecej kolezanek prosi mnie o wyszukania im perfum na Allegro (ot, nie tak dawno kolezanka z pracy nie bala sie "utopic" prawie 300 zl w Diorowego Addicta), a moja przyjaciolka to ma perfumy juz tylko stad

niedawno zas napisala do mnie pewna pani na All - zainteresowana moja oferta odlewki perfum - pytala o flakon, "czy jest z normalnej perfumerii, czy z Allegro, bo tam to sa podrobki, nacielam sie pare razy". traf chcial, ze flakon pochodzil z All - ale odpisalam dosc szeroko tej pani - bardzo grzecznie, acz stanowczo - jak to naprawde jest na tym All. efekt - pani zakupila dwie odlewki, dala wrecz modelowy komentarz pozytywny, a nadto leci do mnie od niej probka pewnych rzadkich perfum

hm, to moze faktycznie to moja sila perswazji?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-07 00:42:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.