Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-21, 15:05   #3871
Delilah*
Raczkowanie
 
Avatar Delilah*
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 242
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ok, pytanie nieaktualne - sprawdziłam dokładniej (nie wiem, co mi się na oczy rzuciło) i niestety testuje ((
Delilah* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 15:17   #3872
Meggy01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Do bezpiecznych firm polecam Clean Eco-chemia domowa
http://www.cleaneco.com.pl
Meggy01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 11:44   #3873
Maggie_1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Hej Na uaktualnionej liście nie ma Nivea oraz Tołpa. Wiecie może jaki jest teraz ich status? Ja zatrzymałam się na etapie kiedy były to firmy testujące, czy coś się zmieniło? Bo teraz już nie wiem czy mogę kupić ich produkty czy dalej się ich wystrzegać...
Maggie_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 16:01   #3874
PattiBoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z Opola
Wiadomości: 29
GG do PattiBoo
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Znalazłam kilka informacji co do firm, które są "u nas" zielone: Lavera, SKIN79.

Lavera weszła na rynek chiński Jest sporo niedomówień z ich strony w temacie konieczności testowania dla chińczyków:
http://vegane-bewegung.de/news/tierv...-in-china.html
http://gingerrrama.wordpress.com/201...ting-in-china/
http://naokimagazine.com/2013/08/28/...-cruelty-free/

"Sprostowanie" o SKIN79:
http://agathblog.blogspot.com/2013/0...ting-free.html
PattiBoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 19:53   #3875
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez PattiBoo Pokaż wiadomość
Znalazłam kilka informacji co do firm, które są "u nas" zielone: Lavera, SKIN79.

Lavera weszła na rynek chiński Jest sporo niedomówień z ich strony w temacie konieczności testowania dla chińczyków:
http://vegane-bewegung.de/news/tierv...-in-china.html
http://gingerrrama.wordpress.com/201...ting-in-china/
http://naokimagazine.com/2013/08/28/...-cruelty-free/

"Sprostowanie" o SKIN79:
http://agathblog.blogspot.com/2013/0...ting-free.html

Z tego co się doczytałam, Lavera nie koniecznie jest za testowaniem i jeśli ich produkty są testowane w Chinach to oni je wycofają. Dobrze zrozumiałam?
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 12:09   #3876
morika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Question Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Chcę kupić pędzle syntetyczne do podkładu mineralnego firmy „Lancrone”.
Problem w tym, że firma ta wytwarza również pędzle z włosia naturalnego.
Szukałam w necie info. czy pozyskują włosie w sposób humanitarny. Niestety nic nie znalazłam.
Dzwoniłam do dystrybutora na Polskę. Nie wie.
Wysłałam maila z zapytaniem do firmy „Lancrone”. Brak odpowiedzi.
Na forum również nie ma żadnej wzmianki na temat tej firmy.
Może któraś z dziewczyn słyszała coś na ten temat. Szczególnie forumowiczki mieszkające w USA skąd jest ta firma.

Czytałam bardzo wiele pochlebnych opinii na temat tych pędzli. Jakość jest porównywalna do pędzli firmy Everyday Minerals. Cena dużo korzystniejsza. Dla mnie to ważne zważywszy, że chcę kupić kilka pędzli - prezenty na Święta

Myślałam też o pędzlach Polskiej firmy „Hakuro”. Jednak na blogu „publiczna-pralnia” znalazłam informację, że jego autorka kilka razy pisała do Hakuro w sprawie pozyskiwania włosia. Maile jej pozostały bez odpowiedzi.
morika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 16:48   #3877
liusia
Przyczajenie
 
Avatar liusia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ja tam nie wierzę w nietestowalność produktów na zwierzętach. Wszystko teraz im robią. Nawet jeżeli zarzekają się, że jest inaczej.
liusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-12, 23:06   #3878
CzarnoOka_88
Przyczajenie
 
Avatar CzarnoOka_88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 13
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Witam wszytskich

We wstępie chciałam podziękowac Wam za pomoc w wyborze tuszu do rzęs. Co prawda to było wieki temu ale troche mi sie życie ostatnio zakręciło i wyszło tak ze nawet nie podziekowałam. Skusiłam się na ten:
Intensywnie pogrubiający i modelujący tusz do rzęs Maxxi Lash Flexi Mascara Hean
i jest naprawdę świetny, jak dla mnie do tej pory wszytstkie tusze się na mnie rozmazywały... a ten NIE!! szczerze polecam Wysłałam meila to nich i dostałam odp gdzie w moim małym miescie moge kupic ich produkty i o dziwo były w 2 sklepach ale mozna tez spokojnie znalezc na necie, na allegro a nawet chyba na ich stronie

---------- Dopisano o 01:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:46 ----------

Druga sprawa, bardzo smutna i przykra... Otóz natknęłam sie ostatnio na taki filmik dotyzacy pozyskiwania futer chyba w chiach:



Wachałam sie czy w ogóle to ogladac ale w koncu stwierdziłam ze jako człowiek jestem winna tym zwierzetom chociaż tyle zeby wiedziec jak one umierają... w jakich męczarniach i cierpieniu... i od tej pory nie umiem spac spokojnie, cały czas mam przed oczami obdzierane żywcem ze skóry biedactwa... obcinane nogi na żywca i potem rzucone na stos innych oskórowanych.. Boze jaki to ból....nie potafie zrozumiec Jak tak mozna? Od tej pory mam wątpliwości czy Bog w ogóle istnieje, w pierwszy dzien bardzo sie znim kłóociłam w myślach, dzisiaj mam coraz wieksze wąpliwosci czy istnieje a jesli tak to chyba nie jest miłosierny.... A w dodatku ostatnio natknełam sie ze w chinach gotuja koty zywcem-wiaza je w workach i wrzucaja do wrzatku.... nienawidze tego swiata....

Przepraszam Was za ten moj wpis ale nie mam z kim o tym porozmawiac, ludzie nie lubia takich tematów... Wolą nie słuchac, nie patrzec a potem z usmiechem na twarzy kupic kurtke z milusim kapturkiem i myślec jak to oni kochaja zwizrzeta... Jak Wy sobie radzicie z takimi myślami?
Może jest ktos z Was z jakiejs oragniazacji prozwierzecej? moze napisac gdzies, cos? moze jest jakas szansa? moze napisac do PETY? zróbmy cokolwiek... nawet nie chodzi mi o to zeby nie robili w ogóle tych futer ze zwiezrzat bo nie wierze w to to by sie udało ale zeby nie robili tego zywcem... zeby je przedtem zabili...

Dziekuje Wam ze sa jeszcze ludzie z dobrymi sercami, którzy rozumieja że zwirzeta cierpią i czuja ból tak jak my... szkoda tylko ze jest nas tak mało .... ale dziekuje Wam!
CzarnoOka_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 00:32   #3879
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Nie wiem czy obwinianie Boga jest tutaj na miejscu, Bóg dał człowiekowi wolną wolę i to człowiek tak naprawdę sam sprawia, że ten świat zmienia się w piekło i dla zwierząt i dla ludzi. To tak samo jak z Adamem i Ewą - Bóg dał im wolną wolę ale powiedział nie jedzcie z tego jednego, pierdzielonego drzewa a i tak to zrobili. Tak samo teraz jest, ludzie nie szanują niczego, zaczyna się od zabijania zwierząt, potem dzieci, osób starszych i siebie nawzajem. Co do gotowania kotów oni jedzą nawet zupy z abortowanych dzieci (na potencje ponoć). Ale ostatnio była akcja uwalniania tych kotów na zupę - więc nie wolno chińczyka wrzucać do jednego worka z innymi chińczykami. Niektórzy są b. zaangażowani w poprawę losu zwierząt (akcje - o samobójstwach zwierząt czy naklejanie naklejek z wizerunkiem przejechanych zwierząt pod koła zaparkowanych samochodów, żeby zwrócić uwagę na masę przejeżdżanych zwierząt). W sumie u nas się je świnki, krówki w Chinach koty w Norwegii renifery. Nigdy tak naprawdę ten problem nie zniknie (w master chefie bodajże gotowali żywego kraba).

sorry za off topa.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 07:01   #3880
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ja, gdy naczytam się/naoglądam materiałów o okrucieństwie człowieka lubię też dla równowagi zobaczyć, że są też dobrzy ludzie, np.
http://www.youtube.com/watch?v=1Xg2G_oINqc

Najważniejsze jednak, żeby nie dawać cichego przyzwolenia na takie występki. Trzeba się sprzeciwiać, podpisywać petycję, a jeśli sprawa dzieje się lokalnie to samemu działać aktywnie! Ja zwykle mówię o tym rodzinie, znajomym przy okazji jakiś dyskusji, żeby byli świadomi tego, że np. ich kożuszek w kurtce może być futrem jakiegoś biednego zwierzęcia. Część pomyśli, że jestem nawiedzona, ale inna część może następnym razem zwróci uwagę na to, co kupuje.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 10:45   #3881
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ja, gdy naczytam się/naoglądam materiałów o okrucieństwie człowieka lubię też dla równowagi zobaczyć, że są też dobrzy ludzie, np.
http://www.youtube.com/watch?v=1Xg2G_oINqc

Najważniejsze jednak, żeby nie dawać cichego przyzwolenia na takie występki. Trzeba się sprzeciwiać, podpisywać petycję, a jeśli sprawa dzieje się lokalnie to samemu działać aktywnie! Ja zwykle mówię o tym rodzinie, znajomym przy okazji jakiś dyskusji, żeby byli świadomi tego, że np. ich kożuszek w kurtce może być futrem jakiegoś biednego zwierzęcia. Część pomyśli, że jestem nawiedzona, ale inna część może następnym razem zwróci uwagę na to, co kupuje.
Ja właśnie zwykle spotykam się z ironicznym uśmiechem, pełnym politowania wzrokiem i nieśmiertelnym stwierdzeniem: i tak to nic nie zmieni, kijem wisły nie zawrócisz itp...
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-13, 12:15   #3882
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
Ja właśnie zwykle spotykam się z ironicznym uśmiechem, pełnym politowania wzrokiem i nieśmiertelnym stwierdzeniem: i tak to nic nie zmieni, kijem wisły nie zawrócisz itp...
Ja w takich momentach odpowiadam, że na szczęście są ludzie, którzy tym się nie przejmują i robią swoje, bo z takim nastawieniem byłoby jeszcze więcej zła na świecie
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 11:14   #3883
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

A czy Golden Rose należący do firmy Erkul Cosmetics testuje na zwierzętach? Na liście ich nie znalazłam, na swojej stronie podają, że nie testują, ale nie wiem być może rozmawialiście już o tej firmie i wiecie coś więcej, czy można spokojnie używać?
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 22:00   #3884
wiktoriasb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: koszalinek
Wiadomości: 77
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
A czy Golden Rose należący do firmy Erkul Cosmetics testuje na zwierzętach? Na liście ich nie znalazłam, na swojej stronie podają, że nie testują, ale nie wiem być może rozmawialiście już o tej firmie i wiecie coś więcej, czy można spokojnie używać?
GR ponoc fajne ma kosmetyki. Sama jestem ciekawa czy testuja.
Moze ktos wie... witam w nowym roku....

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Ciekawi mnie tez czy sa jakies zmiany na liscie dobrych kosemetykow?
Mam tez pytanko ostatnio natrafilam na firme o nazwie byphasse ponoc wloska albo hiszpanska czy ktos wie czy testuja?
wiktoriasb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 01:16   #3885
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
A czy Golden Rose należący do firmy Erkul Cosmetics testuje na zwierzętach? Na liście ich nie znalazłam, na swojej stronie podają, że nie testują, ale nie wiem być może rozmawialiście już o tej firmie i wiecie coś więcej, czy można spokojnie używać?
mi sie wydaje, że jest ok, ale trza sprawdzić
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 08:04   #3886
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez wiktoriasb Pokaż wiadomość
GR ponoc fajne ma kosmetyki. Sama jestem ciekawa czy testuja.
Moze ktos wie... witam w nowym roku....
ma bardzo fajne kosmetyki i w bardzo przystępnych cenach, sama używam, kierowałam się tym co napisali na swojej stronie internetowej, ale naszły mnie wątpliwości jak nie znalazłam ich na żadnej liście... a wiem, że niektóre firmy piszą jedno robią drugie.

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
mi sie wydaje, że jest ok, ale trza sprawdzić
a jak to sprawdzić, że się tak głupio zapytam? napisać do nich? szukałam na necie po różnych wątkach, forach itp. i nie znalazłam na ich temat praktycznie nic, gdzieś ktoś do nich już pisał z zapytaniem, ale wątek się urwał i nie było już napisane czy byłą odp i jaka.
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 19:34   #3887
biszkoptowe
Przyczajenie
 
Avatar biszkoptowe
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
GG do biszkoptowe
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Wiadomo coś o firmie Organic Therapy czy testują? Jakiś czas temu zakupiłam kilka ich kosmetyków i są naprawdę fajne, zastanawiam się nad ponownym zakupem jednak teraz sprawdzam czy firmy testują czy nie. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, może któraś z Was coś wie?
__________________
26.08.2016
03.12.13 - nowy członek rodziny - królik miniaturka Sally
biszkoptowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 21:07   #3888
Zannet
Raczkowanie
 
Avatar Zannet
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=605812

Dziewczyny, czy ta lista jest aktualna?

Czy ktoś wie cos nowego o Pervoe Reshenie, czy testuja czy nie?
Zannet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 14:36   #3889
Parszywiec24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 15
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

właśnie ja tez mam pytanie : czy ktoś wie może czy koncern Erkul Cosmetics. producent golden rose testuje czy nie.? (firmy nie ma na liście) po zapoznaniu sie z wizja firmy znalazłam info "Nasze produkty nie są również testowane na zwierzętach."
ale !!!

linijkę wyżej znalazłam: "Wszystkie nasze kosmetyki poddawane są testom aplikacyjnym, badaniom dermatologicznym i mikrobiologicznym, dlatego nasze klientki mają pewność, że ich ulubione kosmetyki są nie tylko trwałe, ale również zdrowe i bezpieczne"
po zapoznaniu się z zagadnieniem testów aplikacyjnych domyślacie się co w większości znalazłam.
napisalam już malia w tej sprawie do pani rzecznik prasowej niech się kobita ustosunkuję. (a bedę upierdliwa bo uwazam ze klient ma prawo znać prawdę a moim zdaniem przeczą sami sobie)
jesli odpisze poinformuje Was o co chodzi.

Edytowane przez Parszywiec24
Czas edycji: 2014-01-24 o 14:51
Parszywiec24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 09:39   #3890
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Parszywiec24 Pokaż wiadomość
właśnie ja tez mam pytanie : czy ktoś wie może czy koncern Erkul Cosmetics. producent golden rose testuje czy nie.? (firmy nie ma na liście) po zapoznaniu sie z wizja firmy znalazłam info "Nasze produkty nie są również testowane na zwierzętach."
ale !!!

linijkę wyżej znalazłam: "Wszystkie nasze kosmetyki poddawane są testom aplikacyjnym, badaniom dermatologicznym i mikrobiologicznym, dlatego nasze klientki mają pewność, że ich ulubione kosmetyki są nie tylko trwałe, ale również zdrowe i bezpieczne"
po zapoznaniu się z zagadnieniem testów aplikacyjnych domyślacie się co w większości znalazłam.
napisalam już malia w tej sprawie do pani rzecznik prasowej niech się kobita ustosunkuję. (a bedę upierdliwa bo uwazam ze klient ma prawo znać prawdę a moim zdaniem przeczą sami sobie)
jesli odpisze poinformuje Was o co chodzi.
super, w takim razie czekamy na info, bo też mnie interesuje ta firma i pytałam o nią wcześniej.
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 20:54   #3891
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dziewczyny, co z Fitomedem?
Na swojej stronie ma króliczka, na naszej liście figuruje nadal jako firma niepewna:|.
Czy są jakieś informacje w tej sprawie?
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 09:56   #3892
viivyttely
Raczkowanie
 
Avatar viivyttely
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

http://www.pb.pl/3539437,25291,japon...ch-kosmetykach

Dax Cosmetics sprzedaje się Azjatom.
viivyttely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 11:16   #3893
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

oh noł! łaj? ((( kurde wymiana wszystkich kosmetyków, świetnie :/
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 11:41   #3894
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Perfecta i Celia
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 15:41   #3895
BarbFeder
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 78
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Hej dziewczyny,

cholerne Dax Cosmetics....jak można się sprzedać p....azjatom? Nie pojmuję, no, ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę... Norma... A co do master chefa, to gotowali żywe homary. Pisałam do TVN'u w tej sprawie, ale rzecz jasna mnie olali. Napisałam o tym do fundacji VIVA! Akcja dla zwierząt i bojkotowali TVN na facebooku, ale chyba TVN się nie przejął ;/ Niestety, z racji, że homary to bezkręgowce, to nie obejmuje ich ustawa o ochronie praw zwierząt, fundacja VIVA! ma z tym od lat problem.... Ludzie to idioci, myślą, że jak zwierzę jest bezkręgowcem to go nie boli, w mailu do TVN napisałam, że już chętniej obejrzę jak uczestnicy programu rzucają w siebie nożami...

Na szczęście są i dobrzy ludzie! U mnie na uczelni raz w roku jest zbiórka jedzenia, ciepłych rzeczy itd. na fundację Azylu pod psim aniołem i powiem Wam, że naprawdę zawsze ludzie przynoszą masę rzeczy! Samej udało mi się w domu znaleźć kilka kocy, kołdrę, kupiłam karmę. Nie ma na szczęście na tym świecie totalnej znieczulicy. Ja osobiście, z mężem i mamą podjęliśmy decyzję, że będziemy jeździć jako wolontariusze do schroniska w Korabiewicach, bo trzeba im pomóc, zwłaszcza, że ostatni orkan zniszczył im trochę boksów Róbmy co możemy, pomagajmy, a zawsze więcej zwierząt będzie uratowanych! Zachęcam do ustawienia przelewu "lajk" na jakąś fundację, który automatycznie wychodzi z konta raz w miesiącu. Z mężem i matką ustawiliśmy taki przelew i wychodzi co miesiąc 3/2 zł (nie jest to dużo, więc każdego powinno być stać na 2 zł w miesiącu) i zawsze jak mam pieniądze, to staram się wpłacać, wpłacać, wpłacać kasę na fundację, bo albo muszą mieć pieniądze na wykupienie jakiegoś konia, albo potrzebują na leczenie zwierzaka.... Z mężem mieliśmy ślub we wrześniu, zamiast kwiatów poprosiliśmy gości, żeby przynieśli pieniądze, a my wszystkie przekazaliśmy właśnie na schronisko w Korabiewicach. Moja znajoma z mężem, na tej samej zasadzie prosili gości o karmę dla zwierzaków i też przekazywali na schronisko. Uważam, że to super pomysł, bo zwierzaki z tego skorzystają, a zmuszasz tym ludzi, żeby pomyśleli nad problemem zwierząt w schroniskach, a nie bezsensownie kupowali kwiaty i wyrzucali kasę w błoto....
__________________
Używam kosmetyków i produktów NIE TESTOWANYCH NA ZWIERZĘTACH: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085
BarbFeder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 21:41   #3896
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ale niech gotują żywe homary, tak się robi w restauracjach o czym ludzie nie wiedzą. Jeśli zobaczą to w tv to może się zastanowią
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 10:47   #3897
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Jak w końcu wygląda status następujących firm:
- Dr Irena Eris - Pharmaceris jest na liście zielonej, ale pozostałych marek (Lirene, Dr Irena Eris) nie ma w ogóle na liście
- Tołpa

Chciałabym też zaznaczyć, odnośnie do umieszczenia Oriflame i Yves Rocher na "różowej" ("chińskiej") liście, że na tę listę należałoby też wpisać firmę Weleda. Z jej strony internetowej jednoznacznie wynika, że ma swoje przedstawicielstwo handlowe w Chinach, co oznacza, że sprzedają produkty na chińskim rynku.

Aha, należałoby jeszcze na tę listę wpisać Sante i Logonę (należące do Logocos) - też są w Chinach.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...

Edytowane przez justyce
Czas edycji: 2014-02-03 o 11:01 Powód: dodatkowa informacja
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 19:40   #3898
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Tołpa na pewno czerwona
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 06:30   #3899
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Logocos i Lavera wycofali się z Chin pod koniec zeszłego roku.

Weleda sprzedaje w Chinach tylko te rzeczy, które nie wymagają testowania (mydła, pasty do zębów etc).
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 15:49   #3900
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cześć
Przyszłam z pytaniem, czy macie jakieś pewne organizacje na które przelewacie 1% ? Pamiętam, że kiedys pisałyście tu o tym schronisku które spłoneło tylko właśnie nie pamiętam czy to było w tym roku....czy je odbudowali, macie jakieś info?
Cytat:
Napisane przez anna3101 Pokaż wiadomość
Logocos i Lavera wycofali się z Chin pod koniec zeszłego roku.

Weleda sprzedaje w Chinach tylko te rzeczy, które nie wymagają testowania (mydła, pasty do zębów etc).
To na jakiej liście są u Ciebie Aniu? Skoro Lavera się wycofała to chyba wraca do koszyka, co nie?
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.