Czy jecie zdrowo? Część 2. - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-04, 15:17   #3751
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Podczytuję wątek od jakiegoś czasu, ponieważ tematyka zdrowego odżywiania i fitnessu jest mi bardzo bliska. Ćwiczę regularnie od około 6 lat, staram się jeść zdrowo, świadomie, unikając tego co mi szkodzi tzn glutenu, laktozy, węglowodanów prostych, strączkowych. Zaczęło się od problemów z tarczycą, a właściwie od zmian samopoczucia i tycia bez zmiany w diecie. Okazało się , że wszystkiemu winna była właśnie tarczyca. Obecnie tarczycy już nie mam, czuję się dobrze a sylwetkę mam jak nigdy dotąd. Zawzięłam się i poszło, teraz to już nawyk.
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 15:36   #3752
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Podczytuję wątek od jakiegoś czasu, ponieważ tematyka zdrowego odżywiania i fitnessu jest mi bardzo bliska. Ćwiczę regularnie od około 6 lat, staram się jeść zdrowo, świadomie, unikając tego co mi szkodzi tzn glutenu, laktozy, węglowodanów prostych, strączkowych. Zaczęło się od problemów z tarczycą, a właściwie od zmian samopoczucia i tycia bez zmiany w diecie. Okazało się , że wszystkiemu winna była właśnie tarczyca. Obecnie tarczycy już nie mam, czuję się dobrze a sylwetkę mam jak nigdy dotąd. Zawzięłam się i poszło, teraz to już nawyk.
W sensie wgl nie masz tarczycy? Problem był z nadczynnością?
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 15:41   #3753
jola1000
Rozeznanie
 
Avatar jola1000
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 762
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Przy nadczynności się nie tyle, obserwuje się raczej spadek wagi. Myślę że chodzi o niedoczynnosć.
jola1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 15:43   #3754
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Podczytuję wątek od jakiegoś czasu, ponieważ tematyka zdrowego odżywiania i fitnessu jest mi bardzo bliska. Ćwiczę regularnie od około 6 lat, staram się jeść zdrowo, świadomie, unikając tego co mi szkodzi tzn glutenu, laktozy, węglowodanów prostych, strączkowych. Zaczęło się od problemów z tarczycą, a właściwie od zmian samopoczucia i tycia bez zmiany w diecie. Okazało się , że wszystkiemu winna była właśnie tarczyca. Obecnie tarczycy już nie mam, czuję się dobrze a sylwetkę mam jak nigdy dotąd. Zawzięłam się i poszło, teraz to już nawyk.
W jaki sposób oceniałas, że szkodzi Ci gluten, laktoza, strączki, wegle proste?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 16:12   #3755
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
W sensie wgl nie masz tarczycy? Problem był z nadczynnością?
Nie mam już 4 lata, miałam niedoczynność.

Cytat:
Napisane przez jola1000 Pokaż wiadomość
Przy nadczynności się nie tyle, obserwuje się raczej spadek wagi. Myślę że chodzi o niedoczynnosć.
Tak z powodu gózków , które zajmowały dużą cześć tarczyca prawie nie pracowała, teraz łykam Letrox.
Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
W jaki sposób oceniałas, że szkodzi Ci gluten, laktoza, strączki, wegle proste?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Obserwowałam siebie, jak się czuję i powoli wykluczałam, to był długi proces.
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 17:27   #3756
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Lola gratulacje za te wykluczanie, wiem, że to bardzo czasochłonne, a większość ludzi musi wpaść na to sama, bo lekarze nie pomagają. Podejrzewam, że zdobyłaś dzięki temu dużą wiedzę ogólną o odżywianiu
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 19:58   #3757
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Żaden lekarz, a miałam do czynienia z kilkoma endo, nie wspomniał nic o diecie. Kiedy sama pytałam , słyszałam, że mogę ograniczyć gluten ale to kwestia indywidualna, bardziej moda niż konieczność. Szukałam wiedzy na własną rękę, testowałam na sobie aż doszłam do obecnego stanu gdzie aktywność fizyczna i określenie jedzenie, które mi smakuje i dobrze wpływa na mój organizm to już rutyna. Te sześć lat wstecz nie przypuszczałabym, że doczekam takiego stanu, a młoda już nie jestem, 50 za pasem
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-04, 20:06   #3758
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Żaden lekarz, a miałam do czynienia z kilkoma endo, nie wspomniał nic o diecie. Kiedy sama pytałam , słyszałam, że mogę ograniczyć gluten ale to kwestia indywidualna, bardziej moda niż konieczność. Szukałam wiedzy na własną rękę, testowałam na sobie aż doszłam do obecnego stanu gdzie aktywność fizyczna i określenie jedzenie, które mi smakuje i dobrze wpływa na mój organizm to już rutyna. Te sześć lat wstecz nie przypuszczałabym, że doczekam takiego stanu, a młoda już nie jestem, 50 za pasem
Fajnie
Ja też kombinuję z dietą (również problemy z tarczycą), ale właśnie nie potrafię na razie próbować "diet" eliminacyjnych. Póki co w końcu obserwuję organizm, jadam jednak tak różnorodnie, ze nigdy nie mam pewności co w danym momencie mogło spowodować objawy. Będę musiała się przyłożyć do eliminacji i wtedy testowania, ale na razie jakoś tego nie ogarniam.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 20:29   #3759
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Ten podlinkowany przepis nie jest jakiś wybitny, ale zakalca nie powinno być, bo proszku do pieczenia tam aż za dużo.
Faktycznie białka lepiej jest ubić (ze szczyptą soli, a pod koniec ubijania dać drobny cukier) a ubitą pianę delikatnie wymieszać do masy z pozostałymi składnikami. Mąkę warto na sitku wymieszać z proszkiem do pieczenia i przesiać.
tak tez zrobilam i jak narazie babka siedzi w piekarniku i pachnie
Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Myślałam, że na plotkowym to aż tak nie razi (i oba tematy się trochę łączą) , ale jeśli Wam przeszkadza to możemy te dyskusje toczyć gdzie indziej. Nie wiem tylko gdzie, na fitness, na plotkowy i jak by się miało nazywać, może macie jakieś pomysły?
mi to nie przeszkadza, a wrecz lubie czytac realne rady dotyczace cwiczen fizycznych. Zwlaszcza ze sama mam jeden problem, feler czy ustrojstwo, ktorego nie jestem w stanie sie pozbyc, czyli nadmiar skory na brzuchu. I tak czytam i czytam i moze cos znajde dla siebie.
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 17:08   #3760
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Ja dzisiaj na obiad zrobiłam sobie muffiny jajeczne z papryka, oliwkami, salami i po wierzchu posypalam odrobinę serem z niebieska pleśni. Do tego sałata, pomidorki koktajlowe, ziarna słonecznika, wszystko polane oliwa z miodem.
Pychota, mimo że to bardziej śniadaniowe niż obiadowe, ale trudno.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 20:02   #3761
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Dziś na szybko po grzybobraniu zrobiłam papryki faszerowane kaszą jaglaną i mięsem mielonym z indyka Papryka cudnie słodka. A potem grzybowa i na jutro pęczotto z grzybkami

Edytowane przez elektro_lit
Czas edycji: 2019-10-06 o 20:03
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 22:10   #3762
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Ja mam fajny przepis na koktajl, a raczej smoothie, pije go już dwa dni i jeszcze jutro zrobię.(żeby zużyć całego ananasa)
-banan
-gruszka
-dwa plastry świeżego ananasa
-garść szpinaku baby
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 22:46   #3763
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Dziś na szybko po grzybobraniu zrobiłam papryki faszerowane kaszą jaglaną i mięsem mielonym z indyka Papryka cudnie słodka. A potem grzybowa i na jutro pęczotto z grzybkami
Ja wczoraj miałam risotto z borowikami.
Zdrowe danie to to nie jest raczej, ani fit, ale raz na jakiś czas ujdzie.
Pierwszy raz jadłam taka wersję smakową ( miało być z kurkami i pomidorem, ale kurek nie było a były borowiki) i byłam zaskoczona jakie dobre wyszło. Nie podejrzewałam borowików o to.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 57C35984-4E8A-483A-9BE9-6EC6A7A9BF3A.jpg (170,3 KB, 127 załadowań)
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 06:57   #3764
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja wczoraj miałam risotto z borowikami.
Zdrowe danie to to nie jest raczej, ani fit, ale raz na jakiś czas ujdzie.
Pierwszy raz jadłam taka wersję smakową ( miało być z kurkami i pomidorem, ale kurek nie było a były borowiki) i byłam zaskoczona jakie dobre wyszło. Nie podejrzewałam borowików o to.
Niby pęczotto to zdrowsza wersja. Ja jem mało kasz, więc dla mnie jak najbardziej odpowiednie
A kurki, jeśli już o nich mowa, ponoć zaskakują jak na grzyby i całkiem warto je jeść. Ja już w tym roku robiłam kurkową i kilka razy risotto, pora na coś nowego, bo się przejadło troszkę W planach mam zapiekane z makaronem muszle.
Warto sobie urozmaicać
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 07:23   #3765
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Niby pęczotto to zdrowsza wersja. Ja jem mało kasz, więc dla mnie jak najbardziej odpowiednie
A kurki, jeśli już o nich mowa, ponoć zaskakują jak na grzyby i całkiem warto je jeść. Ja już w tym roku robiłam kurkową i kilka razy risotto, pora na coś nowego, bo się przejadło troszkę W planach mam zapiekane z makaronem muszle.
Warto sobie urozmaicać
To czy kasza czy ryż to chyba mniejszy problem.
Sama idea klasycznego risotto, a wiec kremowość uzyskiwana poprzez wgotowanie w ryż tony masła i sera robi problem.
Ale wszytko dla człowieka, byle z umiarem. To moje 3 risotto w tym roku, wiec nawet jak zdążę z 4 to też nie zabije.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 07:59   #3766
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

To ja nawet nie wiedziałam, że kaszotto czy risotto ma być kremowe od masła i sera
Ja zawsze robię bez tego i mi smakuje.
Np. kasza, kurczak/indyk, pieczarki (inne grzyby też by się sprawdziły, ale pieczarki dostępne cały rok), por, szpinak.
Wstawiam kaszę, podsmażam kurczaka, zdejmuję, na to, co zostanie wrzucam pora, podsmażam, dorzucam pieczarki i duszę, doprawiam do smaku (sos sojowy, pieprz), odparowuję nadmiar wody, ale sporo jeszcze jej zostawiam.
Wrzucam wszystko do dużego gara (razem z kaszą, tę "wodę" z pieczarek i pora też daję), wrzucam szpinak i podgrzewam całość tylko do jego zredukowania - żeby ciągle był intensywnie zielony.

Ja to robię z kaszą gryczaną i dla mnie to przepyszne kaszotto. Żadna kremowość mi tak nie jest potrzebna.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 08:01   #3767
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To ja nawet nie wiedziałam, że kaszotto czy risotto ma być kremowe od masła i sera
Ja zawsze robię bez tego i mi smakuje.
Np. kasza, kurczak/indyk, pieczarki (inne grzyby też by się sprawdziły, ale pieczarki dostępne cały rok), por, szpinak.
Wstawiam kaszę, podsmażam kurczaka, zdejmuję, na to, co zostanie wrzucam pora, podsmażam, dorzucam pieczarki i duszę, doprawiam do smaku (sos sojowy, pieprz), odparowuję nadmiar wody, ale sporo jeszcze jej zostawiam.
Wrzucam wszystko do dużego gara (razem z kaszą, tę "wodę" z pieczarek i pora też daję), wrzucam szpinak i podgrzewam całość tylko do jego zredukowania - żeby ciągle był intensywnie zielony.

Ja to robię z kaszą gryczaną i dla mnie to przepyszne kaszotto. Żadna kremowość mi tak nie jest potrzebna.
Ja też takie dania robię, ale dla mnie to kasza (albo ryż) z warzywami, nie risotto
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 08:12   #3768
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87229701]Ja też takie dania robię, ale dla mnie to kasza (albo ryż) z warzywami, nie risotto [/QUOTE]

Ja ryż jem o wiele rzadziej, zdecydowanie wolę kasze.
I wszystko, co wybełtam z kaszą w jednym garze, nazywam kaszotto, pewnie po prostu nieprawidłowo.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 08:30   #3769
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 422
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja ryż jem o wiele rzadziej, zdecydowanie wolę kasze.
I wszystko, co wybełtam z kaszą w jednym garze, nazywam kaszotto, pewnie po prostu nieprawidłowo.
Kaszotto to raczej nie jest potrawa, co do której trzeba ściśle trzymać się zasad, bo inaczej profanacja. O ile przy risotto się zgadzam, rządzi się własnymi prawami, tak kaszotto to chwytliwa nazwa i inwencja twórcza - tego słowa nawet w słowniku nie ma.


Ale dzięki za pomysł na obiad, dzisiaj będzie kaszotto z kaszy jaglanej, z papryką, marchewką i schabem.
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 12:19   #3770
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Risotto robię z małą ilością masła- na 2-3 porcje jakieś max 2 łyżki. Sera dodaje hmmm jakieś 3-4 łyżki. Nie wiem czy to dużo, zawsze mi się wydawało, że spoko. Przecież nie ma tam nic nie zdrowego Fakt, że nigdy nie trzymałam się tej super kremowości, smakuje mi risotto w takim wydaniu. Ale nie zgodzę się, że to tylko ryż z warzywami, bo arborio tak przyrządzony smakuje po prostu inaczej.
A druga rzecz, że jak nie wchłaniam słodyczy i słonych przekąsek to raczej mam deficyt kaloryczny. W sumie do końca nie wiem, bo kalorii nie liczę
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 14:39   #3771
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Ja dziś jadłam jakieś gotowe kaszotto z Winiary (saszetka z kaszą plus saszetka z sosem tzn suszonymi warzywami i przyprawami). Nawet to było smaczne, chodź wiadomo że to jednak przetworzone. Ale nie tako syf jak zupki w proszku. Skład całkiem spoko. Spróbuje zrobić sama podobne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 16:07   #3772
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja dziś jadłam jakieś gotowe kaszotto z Winiary (saszetka z kaszą plus saszetka z sosem tzn suszonymi warzywami i przyprawami). Nawet to było smaczne, chodź wiadomo że to jednak przetworzone. Ale nie tako syf jak zupki w proszku. Skład całkiem spoko. Spróbuje zrobić sama podobne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zaskoczył mnie skład tej serii. Ale dziś się przekonałam, że do pracy do mikrofali lepiej zrobić jednak własne. To kupne się skleja i nie smakuje tak dobrze.

Poratujcie proszę- ile mogą leżeć w lodówce pieczone buraki?
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 17:18   #3773
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Kilkukrotnie gotowałam risotto z prawdziwymi Włochami (w tym także przepis z mammy na mammę ;-)) i pierwsze słyszę że to musi być zalane toną masła i sera, przecież to tylko dodatki, a istotą risotta jest po prostu odpowiedni gatunek ryżu )

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 20:28   #3774
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja ryż jem o wiele rzadziej, zdecydowanie wolę kasze.
I wszystko, co wybełtam z kaszą w jednym garze, nazywam kaszotto, pewnie po prostu nieprawidłowo.
tez tak nazywam, zwlaszcza jak robie podobnie do risotto
Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Poratujcie proszę- ile mogą leżeć w lodówce pieczone buraki?
u mnie leza 4-5dni, dluzej niz tydzien raczej bym nie trzymala
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja wczoraj miałam risotto z borowikami.
Zdrowe danie to to nie jest raczej, ani fit, ale raz na jakiś czas ujdzie.
Pierwszy raz jadłam taka wersję smakową ( miało być z kurkami i pomidorem, ale kurek nie było a były borowiki) i byłam zaskoczona jakie dobre wyszło. Nie podejrzewałam borowików o to.
ja risotto robie raz w tygodniu albo raz na dwa tygodnie, tylko nie dodaje nic nabialowego. W zasadzie mam dosc prosta proporcje - szklanka ryzu, szklanka wina i 3,5 szklanki bulionu plus warzywa.
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 09:46   #3775
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Kupiłam wczoraj pastę słony karmel na bazie masła orzechowego
https://www.rossmann.pl/Produkt/Masl...-g,327218,8756
ale to dobre, muszę sobie dawkować, bo bym pochłonęła pół słoika na raz. Niby nic, a jednak.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 09:50   #3776
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Kupiłam wczoraj pastę słony karmel na bazie masła orzechowego
https://www.rossmann.pl/Produkt/Masl...-g,327218,8756
ale to dobre, muszę sobie dawkować, bo bym pochłonęła pół słoika na raz. Niby nic, a jednak.
Nie mogę kupować takich rzeczy, bo chłopak mi wyjada.
Masło orzechowe też, mimo że mówi, że on to wcale tak bardzo tego "mojego" nie lubi, on woli te "oszukane" z cukrem i solą. Ale i tak mi wyjada. Ale mniejsza strata, jak płacę 18 zł za opakowanie 1 kg, a jakbym sobie taki krem za 10 zł za 180 g kupiła jako moje guilty pleasure, żeby dawkować po łyżeczce, a on by wchłonął na raz czy dwa, to bym się wkurzyła.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 12:35   #3777
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nie mogę kupować takich rzeczy, bo chłopak mi wyjada.
Masło orzechowe też, mimo że mówi, że on to wcale tak bardzo tego "mojego" nie lubi, on woli te "oszukane" z cukrem i solą. Ale i tak mi wyjada. Ale mniejsza strata, jak płacę 18 zł za opakowanie 1 kg, a jakbym sobie taki krem za 10 zł za 180 g kupiła jako moje guilty pleasure, żeby dawkować po łyżeczce, a on by wchłonął na raz czy dwa, to bym się wkurzyła.
Powiem Ci, że jest ryzyko, żeby wchłonął to szybko. Może ja się tak tym jaram, bo większości słodyczy nie mogę. Lubię też masło kokosowe, jakby się jadło wnętrze rafaello, mam takie z rossa też z ksylitolem, trochę mi się już przejadło i nie mogę za dużo, bo później mnie mdli, ale też jest super.

Popijam sobie napar z imbiru, świeżej kurkumy z miodem i sokiem z cytryny. Sezon ochrony przed choróbskami otwarty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 14:03   #3778
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Mam w planach te maslo, ale istnieje mozliwosc, ze to ja je wciagne cale na raz. Slony karmel

Moimi ulubionymi maslami sa te z Alpi Smaki wiec niestety place za nie jak za zboze. To tez mnie motywuje zeby nie pochlaniac ich za duzo.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 14:26   #3779
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Mam w planach te maslo, ale istnieje mozliwosc, ze to ja je wciagne cale na raz. Slony karmel

Moimi ulubionymi maslami sa te z Alpi Smaki wiec niestety place za nie jak za zboze. To tez mnie motywuje zeby nie pochlaniac ich za duzo.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
Też tak mam z tymi masłami.
Potrafię wielki słoik w jeden dzień zjeść. Masakra. Także, wolę nie kupować, żeby nie żreć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 16:31   #3780
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Moimi ulubionymi maslami sa te z Alpi Smaki
Można je gdzieś stacjonarnie dostać w jakimś markecie?
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-18 13:53:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.