Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-24, 15:05   #691
lady00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny!! Mam do was pytanie. Co sądzicie o takim zabiegu: mikrodermabrazja + oczyszczanie twarzy + peeling kawitacyjny + sonoforeza + masaż ultradźwiękowy ??? Czy to nie za dużo naraz?? Czy w ogóle można wykonywać te zabiegi w takim zestawie? Jak myślicie, efekt będzie dobry, czy raczej będzie to "masakra" dla twarzy?
lady00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 16:39   #692
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

lady - niestety, nie mogę ci doradzić, bo nie znam się na tym, ale chyba bez sensu robić podobne zabiegi jeden po drugim tego samego dnia
Bo Ty to wszytko chcesz zrobić w ciągu jednej wizyty, z tego co zrozumiałam. Wiesz, ile to by kosztowało? Pewnie masakryczna cena, jeśli kosmetyczka zgodziłaby się zrobić taki ciąg zabiegów.
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 18:39   #693
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Aromea no cóż nie znam żadnej kosmetyczki z Łodzi, więc radze pochodzi i popytać się po salonach. Na trądzik ma bardzo duży wypływ to co jemy (zakaz ostrych, słodkich, gorących potraw), grzywka też powoduje niezłe spustoszenia na czole. A dlatego że skóra gorzej oddycha, całe zanieczyszczenie, obumarły naskórek, brud, sebum osadz się na włosach które przy każdym ruchu ocieraja się o skórę.

ladyoo ty sobie jaja robisz, bo nie wiem czy płakać czy się smiać z twoich pomysłów:mu r:
Ty sobie chyba wogóle nie zdajesz sprawę z tego co piszesz. Nie odróżniasz zabiegów, nie wiesz co chesz osiągnąc. Połączenie tego wszystkiego co zaproponowałaś spowoduje katastrofę a jak jesteś taka mądra i ciekawa doświadczeń dorzuć do tego jeszcze kwas pirogrnowny o stężęniu 50%.
Może jestem ostra ale nie da się inaczej zareagować na twoje pytanie.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 19:20   #694
Aromea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Aromea no cóż nie znam żadnej kosmetyczki z Łodzi, więc radze pochodzi i popytać się po salonach. Na trądzik ma bardzo duży wypływ to co jemy (zakaz ostrych, słodkich, gorących potraw), grzywka też powoduje niezłe spustoszenia na czole. A dlatego że skóra gorzej oddycha, całe zanieczyszczenie, obumarły naskórek, brud, sebum osadz się na włosach które przy każdym ruchu ocieraja się o skórę.

ladyoo ty sobie jaja robisz, bo nie wiem czy płakać czy się smiać z twoich pomysłów:mu r:
Ty sobie chyba wogóle nie zdajesz sprawę z tego co piszesz. Nie odróżniasz zabiegów, nie wiesz co chesz osiągnąc. Połączenie tego wszystkiego co zaproponowałaś spowoduje katastrofę a jak jesteś taka mądra i ciekawa doświadczeń dorzuć do tego jeszcze kwas pirogrnowny o stężęniu 50%.
Może jestem ostra ale nie da się inaczej zareagować na twoje pytanie.
Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Czyli jednak to ma znaczenie. Ostrych potraw to ja unikam z samego zamiłowania do wszystkiego łagodnego :P Niedługo znów się wybieram do tej pani i chyba mnie opitoli.
Aromea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 00:24   #695
lady00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

No cóż Lowczyni. To nie jest akurat mój pomysł... sama mam wątpliwości co do tego zestawu. Zresztą napisanie poprzedniego postu było wynikiem owych wątpliwości. Mnie to też zdziwiło, ale na stronie pewnego salonu kosmetycznego znalazłam taką ofertę jako zabieg promocyjny polecany na jesień. Co do ceny też jest zadziwiająca, bo wcale nie jest wysoka w porównaniu do tego jaką sumę otrzymałoby się po zsumowaniu tych wszystkich zabiegów wykonywanych osobno. Bo faktycznie wtedy byłby to majątek. A tak ten zabieg ma kosztować 190zł. Węc gdyby taki zestaw zabiegów miał rację bytu, a tego właśnie nie jestem pewna, to zdecydowanie opłacałoby się go zrobić, bo 190zł to jest praktycznie cena samej mikrodermabrazji. A pytałam, bo choć wiem, na czym każdy zabieg mniej więcej polega to nie znam się szczególnie na połączeniach danych zabiegów, czyli które zabiegi połączone razem dają dobre efekty, a które połączenia mogą wręcz zaszkodzić.
lady00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 00:59   #696
MagdaMajek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
GG do MagdaMajek
Dot.: Oczyszczanie cery-maseczka

Wiem ze to moze nie zabardzo do watku,ale
Kiedys byla taka maseczka nie pamietam nazwy,ktora usuwala wagry,byla w formie zelu i po 10-15 min zdejmowalo sie ja jak gumowa maske.Po zdjeciu,na masce byly widoczne wszystkie czarne ,,kropy",a wagrow rzeczywiscie nie bylo,Czy moze ja kojarzycie??moze to anew??ale oni chyba takich nie maja.pozdrawiam
MagdaMajek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 07:29   #697
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oczyszczanie cery-maseczka

ja nie wiem ale zaciekawila mnie ta maseczka i chetnie tez dowiem sie co to za cudo.

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

lady, a moze te zabiegi sa jakies rozlozone w czasie? oO troche chyba za duzo jak na jeden raz...
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-25, 10:10   #698
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lady00 Pokaż wiadomość
No cóż Lowczyni. To nie jest akurat mój pomysł... sama mam wątpliwości co do tego zestawu. Zresztą napisanie poprzedniego postu było wynikiem owych wątpliwości. Mnie to też zdziwiło, ale na stronie pewnego salonu kosmetycznego znalazłam taką ofertę jako zabieg promocyjny polecany na jesień. Co do ceny też jest zadziwiająca, bo wcale nie jest wysoka w porównaniu do tego jaką sumę otrzymałoby się po zsumowaniu tych wszystkich zabiegów wykonywanych osobno. Bo faktycznie wtedy byłby to majątek. A tak ten zabieg ma kosztować 190zł. Węc gdyby taki zestaw zabiegów miał rację bytu, a tego właśnie nie jestem pewna, to zdecydowanie opłacałoby się go zrobić, bo 190zł to jest praktycznie cena samej mikrodermabrazji. A pytałam, bo choć wiem, na czym każdy zabieg mniej więcej polega to nie znam się szczególnie na połączeniach danych zabiegów, czyli które zabiegi połączone razem dają dobre efekty, a które połączenia mogą wręcz zaszkodzić.
Ladyoo przepraszam Cię za mój poprzedni wpis ale nie wiedziałam że to nie twój indywidualny pomysł Unikaj tego zakładu który ma tak "wspaniałą" rewelacyjną ofertę.
Ja czasem robię po mikrodermabrazji leciuteńkie oczyszczanie, ale to polega może na dociśnięciu paru miejsc, i nigdy nie nazwałabym tego oczyszczaniem.
Zdarza mi się po manualnym oczyszczaniu jeśli było mało inwazyjne zastosować peeling kawitacyjny aby doczyścić skórę.
Ale połączyuć mikro (nie wiem jaką diament czy korund) z oczyszczaniem manualny (nie napisałaś tego ale wniosek sam się nasuwa) i jeszcze peeling kawitacyjny (który nie jest niczym innym jak oczyszczaniem tylko b. delikatnym i na pewno dzięki niemu nie pozbędziemy się czarnych wągrów). To "lekka" przesada. Co do sonoforezy (czyli wtłaczanie za pomocą ultradźwięków odpowiedniego preparatu) nie mam nic przeciwko. Ale tutaj jedno pytanie czym wykonuje masaż ultradźwiękowy. Bo jeśli szpatułką to prawdę mówiąc nie widzę - poza reklama i sztucznym niby powiększaniem niby superowego zabiegu. Dlatego że kładąc pod szpatułkę ampułkę i robiąc ruchy masażu już mamy 2 w jednym. Należy też pamiętać że to nie jest tak że możemy używać ultradźwięków na ciało człowieka ile czasu chcemy. Sa ograniczenia i obawiam się że przy takiej kompozycji ten czas zostanie sporo przedłużony, co może objawiać się odwrotnymi skutkami (np. ból głowy migrenowy).

Mam nadzieję że nikogo nie zanudziłam. A i tak wspomniałam tutaj tylko o czubku góry lodowej
Życzę powodzenia w wyborze odpowiedniego salonu, w którym nie robią zabiegów na pałę i sztampowo ale też MYŚLĄ-KOJARZĄ i posiadają wiedzę

MagdaMajek ja też bym chętnie poznala nazwę tej "rewelacyjnej" maseczki bo zaoszczędziła by mi sporo pracy skoro niby tak łatwo w ciągu 15 minut pozbyć się wągrów. A u mnie cały zabieg oczyszczania twarzy trwa dobre 2-2,5 godziny i to ciężkiej pracy. Hihihihihi.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2009-11-25 o 10:14
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 10:14   #699
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

a ja sie caly czas zastanawiam, chcialabym isc na oczyszaczanie w sumie nie mam tej buzi jakies tam strasznej, kilka podkornych krostek i wagrow mam dosc sporo glownie na brodzie, nosie. Bardziej chodzi mi o to zeby ta buzila byla taka swiezsza, bardziej nawilzona, ozywiona, nabrala kolorkow, znikly przebarwienia itp. I chyba naprawde powinnam sie zdecydowac na serie zabiegow peelingu?
Poszlabym do salonu i bym sie zapytala, ale boje sie ze uzyskam odpowiedz ktorej wcale nie oczekuje ja, tylko taka zeby mi kosmetyczka wepchnela jak najwiecej jak najdrozszych zabiegow. Jakos nie ufam ani kosmetyczkom, ani fryzjerom do konca. Bez obrazy oczywiscie dla nikogo, moze po prostu nie trafilam jeszcze na ta wlasciwa, dla ktorej liczy sie dobro klienta a nie swoje.
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 13:10   #700
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

co polecacie na usuniecie zaskornikow i rozjasnienie przebarwien?zastanawiam sie nad mikrodermabrazja+kilka zabiegow kwasami,lub oczyszczanie cery+kwasy.co byloby lepsze?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 14:17   #701
lady00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Dziękuję za odpowiedź Lowczyni. Tak mi się wydawało właśnie, że ta oferta jakaś "lewa" jest i chciałam się upewnić, bo specjalistką w tej dziedzinie nie jestem i nie byłam pewna czy nie jest to może jakaś "supermega dobra, nowa metoda oczyszczania" A co do tych wszystkich zabiegów to dokładnie przekopiowałam to ze strony tego salonu, także nic nie dodałam od siebie, ani niczego nie ujęłam. A z ciekawości aż chyba tam jutro zadzwonię jak znajdę chwile i zapytam jak oni sobie wyobrażają przeprowadzenie tych wszystkich zabiegów i co one niby w takim połączeniu mają dać? Ciekawe co będą mówić???
lady00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 19:20   #702
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

ladyoo koniecznie napisz co Ci powiedzą, sama jestem ciekawa

evelinarav nie wiem ile masz lat więc ciężko mi doradzić. Jeśli jesteś młoda odradzam serie mikrodermabrazji. Jeśli zaskórniki nie są głęboki (nie mają np. czarnych punktów), to może peeling kawitacyjny dałby sobie z tym radę, jeśli nie jesteś przekonana do manualnego oczyszczania. Jeśli chodzi o przebarwienia to oczywiście kwasik działa rewelacyjnie i do tego zabieg rozjąsniąjące z odpowiednią maską a wcześniej wtłoczenie ampułki na przebarwienia. Ale przebarwienia nie zejdą Ci po jednym zabiegu, nie wierz w cuda Aha nie łączy się oczyszczanie twarzy z kwasami, chyba że ten + miał oznaczać jako kolejny wymieniony przez ciebie zabieg. Mikro z kwasami tak, ale to na prawdę jest mocny zabieg, no i zależy czy kwas miejscowno np na zmarsczki czy na całą twarz.
Do przebarwień polecam na codzień abyś zaczeła używać kremu z kwasami owocowymi.
Ja często robie taką koleności jeśli ktoś ma przebarwienia: kwas, maska z kwasami, po tym ampulka na przebarwienia wtloczona ultradzwiękami (sonoforeza) i na to maska algowa, albo jak skóra na prawdę jest b. podrażnion maska kremowa azulenowa i po jej zmyciu krem.

ckin2u jeśli chodzi o przebarwienia to opisałam troszkę o tym wyżej Ja bym się na twoim miejscu wybrała na oczyszczanie manualne twarzy, a potem za jakieś 3 - 4 tygodnie zabieg z kwasami.
Zabieg z kwasami jest wskazany nei tylko dla osób które mająprzebarwienia, ale też przy szarej buzi (celem rozjaśnienia), jak ktoś ma nierówny kolory skóry (nie mówie o widocznych plamach), przy skórach tłustych ( bo reguluje wydzielania sebum, zmniejsza pory), przy skórach suchych (bo powoduje zatrzymanie wody w naskórku dzięki czemu skóra się nie wyszusza). Kwasy są dobre na prawdę na wiele problemów, oczywiście kwestia ich stężenia a także które kwasy

Dziewcznym ciężko mi Wam doradać bo nei widzę was i nawet nie wiem w jakim jesteście wieku czy np wasze przebarwienia są wynikiem nadmiernego opalania, zmianami hormonalnymi, chorobą, czy wiekiem, czy np pozostałościami waszego "umiejętnego" samego oczyszczania się czy może wszystkiego po troszke.

PS. nawet teraz pisząc do Was, siedzę z maską z kwasami na twarzy
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 21:53   #703
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

a zamiast manualnego nie moze byc kawitacyjne ?
co tak wlasciwie robi ten peeling kawitacyjny?
troche sie boje manualnego..
poszlabym kilka razue na kawitacyjny a potem na kwasy, o
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 23:17   #704
niewidzialna89
Przyczajenie
 
Avatar niewidzialna89
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 10
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Pani Beato Krajnik!

Chodzę już jakiś czas do dobrej, sprawdzonej kosmetyczki, ale chciałabym wypróbować czegoś nowego i dlatego też zamierzam wybrać się do Pani salonu. Chciałam się jedynie zapytać ile będzie kosztował u pani zabieg oczyszczania twarzy wraz z masażem o którym tu Pani pisała i czy będzie możliwość zapisania się aż na miesiąc przed?

Pozdrawiam.
niewidzialna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 06:53   #705
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a zamiast manualnego nie moze byc kawitacyjne ?
co tak wlasciwie robi ten peeling kawitacyjny?
troche sie boje manualnego..
poszlabym kilka razue na kawitacyjny a potem na kwasy, o
Oj różni się i to znacznie
Manualny jest o wielę dokładniejszy, oczyście Ci pory z zasku\órników nawet głębokich, dużych, z czarnym punktem. Oczyszczanie kawitacyjne do oczyszczania wykorzystuje ultradźwięki. Takim laickim językiem wytłumaczę jak to wygląda. Nakłada się na twarz sól fizjologiczną i jeździ/przesuwa po twarzy szpatułką ,która drga o odpowiedniej częstotliwości. Kiedy zetknie się z wodą następuje implozja cząsteczki wody na naskórku. Skutkuje to "oderwaniem" martwego naskórka i delikatnym oczyszczaniem jego powierzchni.
Więc kawitacyjne oczyszczanie jest b. delikatne można go wykonywać co tydzień. Manualne jest mocniejsze ale przez to dokładniejsze i skuteczniejsze. Skoro czasem manualnie (po rozpulchnieniu twarzy) jest mi ciężko jakiś zaskórnik usunąć to sądzisz że kawitacja to zrobić ?
Szukaj salonu który robi dobrze oczyszczanie kolejność powinna być następująca: demakijaż, peeling, maska rozpulchniająca albo maska na bazie ziół, około 15-20 wapozon/ albo maska elektryczna, potem zdejmuje się maskę i przystępuje do manualnego oczyszczania (kosmetyczka powinna mieć rękawiczki), po oczyszczamy twarz wodąutlenioną, później darsonwal (koniecznie), później maska zciągająca/ obkurczająca pory, po zmyciu można nałożyć odpowiednią ampułkę (można ją wtłoczyć sonoforezą- ultradźwiękami, albo wklepać manualnie) na to maska np algowa. Uwierz mi że po takiej kombinacji nikt nie zauważy że przed chwilą byłaś na oczyszczaniu twarzy. Aaaa po oczyszczaniu manualnym przed wodą utlenioną można zastosować dodatkowo peeling kawitacyjny, ja często tak robię aby idealnie doczyścić skórę

Możesz też zrobić tak jak piszesz, serie kawitacyjnego a potem kwasy. Ale tak jak pisałam wiele razy nie widzę waszych twarzy i nie wiem czym w twoim przypadku to się sprawdzi.

niewidzialna89 kto to jest Beata Krajnik?
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 08:57   #706
agnesss25
Zadomowienie
 
Avatar agnesss25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 1 123
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

witam
mam takie pytanko, byc moze juz sie ono pojawilo, ale niestyety przyznaje sie bez bicia ze nie przejrzalam całego watku
czy oczyszcanie twarzy powinno sie robic co miesiac?mam skore bardzo zanieczyszona, duzo zaskownikow, rozszerzonych porow, tłusta...kosmetyczka powiedziala mi ze powinnam to robic co miesiac , by reguralnie oczyszcac ja..ale boje sie ze moze miec to odwrotny skutek..ze skora zacznie produkowac wiecej łoju, a co za tym idzie wiecej zaskornikow i wypryskow.co mi doradzicie?dzieki z gory
agnesss25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 09:37   #707
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
evelinarav nie wiem ile masz lat więc ciężko mi doradzić. Jeśli jesteś młoda odradzam serie mikrodermabrazji. Jeśli zaskórniki nie są głęboki (nie mają np. czarnych punktów), to może peeling kawitacyjny dałby sobie z tym radę, jeśli nie jesteś przekonana do manualnego oczyszczania. Jeśli chodzi o przebarwienia to oczywiście kwasik działa rewelacyjnie i do tego zabieg rozjąsniąjące z odpowiednią maską a wcześniej wtłoczenie ampułki na przebarwienia. Ale przebarwienia nie zejdą Ci po jednym zabiegu, nie wierz w cuda Aha nie łączy się oczyszczanie twarzy z kwasami, chyba że ten + miał oznaczać jako kolejny wymieniony przez ciebie zabieg. Mikro z kwasami tak, ale to na prawdę jest mocny zabieg, no i zależy czy kwas miejscowno np na zmarsczki czy na całą twarz.
Do przebarwień polecam na codzień abyś zaczeła używać kremu z kwasami owocowymi.
Ja często robie taką koleności jeśli ktoś ma przebarwienia: kwas, maska z kwasami, po tym ampulka na przebarwienia wtloczona ultradzwiękami (sonoforeza) i na to maska algowa, albo jak skóra na prawdę jest b. podrażnion maska kremowa azulenowa i po jej zmyciu krem.
wielkie dzieki za odpowiedz ja mam 24lata.chyba mikrodermabrazja nic by mi nie dala.za ta cene mialabym juz 2 zabiegi kwasami zaskorniki niestety sa z "czarnymi kropkami".a mozna zrobic najpierw oczyszczanie twarzy(na zaskornki) a po kilku dniach rozpoczac serie z kwasami?jaka powinna byc przerwa miedzy zabiegami z kwasami?mysle ze z 5zabiegow by mi wystarczylo.dodam,ze nigdy jeszcze u kosmetyczki nie bylam,wiec nie mam doswiadczenia.
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 10:13   #708
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

evelinarav radziłabym zrobić manualne oczyszczanie a jak skóra się podgoito kwasy ale dopiero za jakieś 3 tygodnie po oczyszczaniu. Dla mnie korodermabrazja jest jedną z ostatnich desek ratunku a w twoim wieku raczej nie musisz się niej chwytać. Chodź czasem wystarczy jeden zabieg aby pory skóry widocznie się zmniejszyły

agnesss25 można robić oczyszczanie co miesiąc jeśli jest tak potrzeba (a ja Cie nie widzę więc nie wiem jak u Ciebie jest). Ale ja po oczyszczaniu skupiłabym się u Ciebie na zabiegach mających na celu wyregulowanie wydzielania sebum i zamknięcie porów skóry. A więc seria zabiegów z kwasami połączone z ampułką do cery trądzikowej i maską ściągająca/ dezynfekująca wszystko do cery tłustej. I bardzo ważna pielęgnacja skóry w domu, żel do cery tłustej, tonik do cery tłustej itd, odpowiedni peeling wykonywany 2 razy w tygodniu. I koniecznie zacznij regularniej łykać cynk. Pisałam o tym wcześniej.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2009-11-26 o 10:14
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 10:27   #709
ewcia25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 52
Smile Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Ja od lat korzystam z zabiegów manualnego oczyszczania buzi, gdyż inaczej bym "zarosła" chyba. Mam zaufanie do swojej kosmetyczki, ona zna moją cerę i wie na co mam uczulenie.
Polecam jak ktoś ma naprawdę problemy poważne.
ewcia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 09:02   #710
agnesss25
Zadomowienie
 
Avatar agnesss25
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 1 123
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
evelinarav radziłabym zrobić manualne oczyszczanie a jak skóra się podgoito kwasy ale dopiero za jakieś 3 tygodnie po oczyszczaniu. Dla mnie korodermabrazja jest jedną z ostatnich desek ratunku a w twoim wieku raczej nie musisz się niej chwytać. Chodź czasem wystarczy jeden zabieg aby pory skóry widocznie się zmniejszyły

agnesss25 można robić oczyszczanie co miesiąc jeśli jest tak potrzeba (a ja Cie nie widzę więc nie wiem jak u Ciebie jest). Ale ja po oczyszczaniu skupiłabym się u Ciebie na zabiegach mających na celu wyregulowanie wydzielania sebum i zamknięcie porów skóry. A więc seria zabiegów z kwasami połączone z ampułką do cery trądzikowej i maską ściągająca/ dezynfekująca wszystko do cery tłustej. I bardzo ważna pielęgnacja skóry w domu, żel do cery tłustej, tonik do cery tłustej itd, odpowiedni peeling wykonywany 2 razy w tygodniu. I koniecznie zacznij regularniej łykać cynk. Pisałam o tym wcześniej.
No tak mi powiedziała kosmetyczka , ze jest potrzeba co miesiac...gdyz mam bardzo duzo zaskornikow,oczywiscie stosuje kremy , toniki specjalne dla mojej skory.
Ampulki dostaje co zabieg.a z cynkiem to musze doczytac jeszcze.dziekuje za odpowiedz
agnesss25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 18:47   #711
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Lowczyni - wybacz, jesli pytanie glupie. Jeśli stosuje na twarz pastę cynkową, to powinnam jeszcze łykać cynk? Bo w końcu co za dużo, to niezdrowo..
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 20:19   #712
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Allesi oczywiście że jest sens Myślisz że ta maść wnika tak głęboko ? Uwierz mi że firmy kosmetyczne dały by się "zabić" aby ich maści, ,maski, kremy wnikały tak głęboko. Twoja maść zostają na warstwie rogowej naskórka i nigdzie więcej nie udaje jej się wniknąć a przypomnę że sam naskórek ma 5 warstwa a później tkanka podskórna i skóra właściwa
Bierz kobieto i nie martw się że przesadzisz
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 08:27   #713
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Lowczyni,mam do Ciebie pytanie.otoz znalazlam na allegro zestawy kosmetykow Clarene z kwasami owocowymi za ok 250zl.pisze ze wystarcza na okolo 6-8zabiegow.czy wedlug Ciebie lepiej byloby zamowic caly zestaw i robic w domu czy pojsc do kosmetyczki?nie chodzi mi o cene,ale nie wiem czy akurat kosmetyczka uzywalaby calego takiego zestawu czy tylko poszczegolnych rzeczy a jaki zabieg nalezaloby wykonac przed kwasami,zeby kwasy lepiej podzialaly?-tu chodzi mi o jakis zabieg u kosmetyczki typu peeling,oczyszczanie itp.prosze o odpowiedz
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 17:51   #714
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;1556207 3]Lowczyni,mam do Ciebie pytanie.otoz znalazlam na allegro zestawy kosmetykow Clarene z kwasami owocowymi za ok 250zl.pisze ze wystarcza na okolo 6-8zabiegow.czy wedlug Ciebie lepiej byloby zamowic caly zestaw i robic w domu czy pojsc do kosmetyczki?nie chodzi mi o cene,ale nie wiem czy akurat kosmetyczka uzywalaby calego takiego zestawu czy tylko poszczegolnych rzeczy a jaki zabieg nalezaloby wykonac przed kwasami,zeby kwasy lepiej podzialaly?-tu chodzi mi o jakis zabieg u kosmetyczki typu peeling,oczyszczanie itp.prosze o odpowiedz [/QUOTE]

Co do kosmetyków kupionych na allego nie napisałaś co wchodzi w ten zestaw za 250 zl?
Wiesz jak się robi zabiegi z kwasami że nie bałabyś się robić ich sama w domku? to odpowiedz na pytanie czy iśc do kosmetyczki czy raczej lepiej samej w domu.
Ja do zabiegu z kwasami clareny uzywam, kwasow w ampułkach, neutralizatora, maski z kwasami, ampulki sensitiv (to wszystko w clareny) i na to maske algowa (z innej firmy bo nie lubie alg z clareny). Nie wiem jakich zestawów używają inne kosmetyczki ale ten co podalam ci wyzej jest w 99% zestawem z clareny (aprocz alg). Powinny używać wszsytkiego z clareny jeśli fakycznie nazywają ten zabieg, zabiegiem clareny z kwasem pirogronowym. Acha uwierz mi ze taki zestaw kosmetykow nie kosztuje 250 zl tylko sporo wiecej.

Jeśli masz zanieczyszczoną twarz to lepiej wcześniej wykonać oczyszczanie manualne. Peelingu sie nie robi bo uwierz mi ze sam kwas dziala jak bardzo mocny peeling między innymi. Jedyne co mogłabyś zrobić, jeśli zdecydujesz się na zabieg z kwasami (clareny) to kupić sobie krem z kwasami clareny i używać go przez 2 tygodnie przed zabiegiem, aby przygotować skórę do niego. Później też ten krem się używa (w przerwie między zabiegami) ale w odstępnie 2-3 dni po zabiegu.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 19:23   #715
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Co do kosmetyków kupionych na allego nie napisałaś co wchodzi w ten zestaw za 250 zl?
Wiesz jak się robi zabiegi z kwasami że nie bałabyś się robić ich sama w domku? to odpowiedz na pytanie czy iśc do kosmetyczki czy raczej lepiej samej w domu.
Ja do zabiegu z kwasami clareny uzywam, kwasow w ampułkach, neutralizatora, maski z kwasami, ampulki sensitiv (to wszystko w clareny) i na to maske algowa (z innej firmy bo nie lubie alg z clareny). Nie wiem jakich zestawów używają inne kosmetyczki ale ten co podalam ci wyzej jest w 99% zestawem z clareny (aprocz alg). Powinny używać wszsytkiego z clareny jeśli fakycznie nazywają ten zabieg, zabiegiem clareny z kwasem pirogronowym. Acha uwierz mi ze taki zestaw kosmetykow nie kosztuje 250 zl tylko sporo wiecej.

Jeśli masz zanieczyszczoną twarz to lepiej wcześniej wykonać oczyszczanie manualne. Peelingu sie nie robi bo uwierz mi ze sam kwas dziala jak bardzo mocny peeling między innymi. Jedyne co mogłabyś zrobić, jeśli zdecydujesz się na zabieg z kwasami (clareny) to kupić sobie krem z kwasami clareny i używać go przez 2 tygodnie przed zabiegiem, aby przygotować skórę do niego. Później też ten krem się używa (w przerwie między zabiegami) ale w odstępnie 2-3 dni po zabiegu.
w tym zestawie byly wlasnie 3ampulki,neutralizator,ma ska i krem.chyba jednak lepiej byloby zrobic to u kosmetyczki.mam tylko taka sytuacje,ze mieszkam teraz we Wloszech a do Polski przyjade na 3tygodnie i nie wiem ile zabiegow udaloby sie zrobic.ilu dniowe przerwy powinny byc pomiedzy zabiegami z kwasami?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 19:44   #716
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

kurde ja mam pelno wagrow na brodzie ale one sa jakies dziwne bo nie chca 'wyjsc' i na nosie (ale one wychodza) i takich podskornych krostek, tak sie ciagle zastanawiam nad wizyta u tej kosmetyczki, ale nie wiem na co sie zdecydowac, czy na ten kawitacyjny czy na te kwasy jednak..
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 07:20   #717
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

evelinarav jeśli w zestawie są3 ampułki kwasów to starczy Ci na 3 zabiegi i nic więcej, a gdzie ampułki uspakajające później po zabiegu? Radze się wybrać do kosmetyczki, zabieg tak na prawdę wykonuje się co 10 dni (ale można ten czas skrócić jeśli po zabiegu twarz dobrze reaguje) więc mogłabyć zrobić 2-3 zabiegi. Ja bym radziła kupić krem z kwasami z clareny używać go nawet 3 tygodnie przed przyjazdem do Polski. Pierwszego dnia pobytu w PL iść od razu do kosmetyczki, odczekać 9 dni zobaczyć jak Ci się zachowuje buzia i iśc na kolejny. Odczekać 8 dni i iść na trzeci (zresztą ten trzeci może Ci przytrzymać kwasy dłużej, ale to wszystko zależy jak będzie Ci reagować skóra) To już sporo i powinnaś widać efakty. Ja mam dziewczynę której przy pierwszym zabiegu trzymałam 3 minuty, ale przy drugim już 5 minut i pisała mi zę po tym zabiegu delikatnie twarz w niektórych miejscach się łuszczyna (al ja już w trakcie zabiegu jej powiedziałam które to będą miejsca, bo widać ). Jeśli będziesz w PL w czasie świąt radzę wcześniej zamówić termin bo to gorący okres dla kosmetyczek

ckin2u jeśli masz faktycznie pełno wągrów na tej brodzie, to wywiedz się wśród koleżanek który salon jest najlepszy i idź do niego ale na manualne oczyszczanie, obawiam się że szkoda kasy na kawitacje jak masz tak zanieczyszczoną skórę. Później możesz chodzić na kawitacje ale ten pierwszy raz idź na manualny Powodzenia.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 08:53   #718
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
evelinarav jeśli w zestawie są3 ampułki kwasów to starczy Ci na 3 zabiegi i nic więcej, a gdzie ampułki uspakajające później po zabiegu? Radze się wybrać do kosmetyczki, zabieg tak na prawdę wykonuje się co 10 dni (ale można ten czas skrócić jeśli po zabiegu twarz dobrze reaguje) więc mogłabyć zrobić 2-3 zabiegi. Ja bym radziła kupić krem z kwasami z clareny używać go nawet 3 tygodnie przed przyjazdem do Polski. Pierwszego dnia pobytu w PL iść od razu do kosmetyczki, odczekać 9 dni zobaczyć jak Ci się zachowuje buzia i iśc na kolejny. Odczekać 8 dni i iść na trzeci (zresztą ten trzeci może Ci przytrzymać kwasy dłużej, ale to wszystko zależy jak będzie Ci reagować skóra) To już sporo i powinnaś widać efakty. Ja mam dziewczynę której przy pierwszym zabiegu trzymałam 3 minuty, ale przy drugim już 5 minut i pisała mi zę po tym zabiegu delikatnie twarz w niektórych miejscach się łuszczyna (al ja już w trakcie zabiegu jej powiedziałam które to będą miejsca, bo widać ). Jeśli będziesz w PL w czasie świąt radzę wcześniej zamówić termin bo to gorący okres dla kosmetyczek

ckin2u jeśli masz faktycznie pełno wągrów na tej brodzie, to wywiedz się wśród koleżanek który salon jest najlepszy i idź do niego ale na manualne oczyszczanie, obawiam się że szkoda kasy na kawitacje jak masz tak zanieczyszczoną skórę. Później możesz chodzić na kawitacje ale ten pierwszy raz idź na manualny Powodzenia.
pewnie zrobie tak jak piszesz.na stronie tego salonu pisze ze za kwasy placi sie 50zl.myslisz ze cena obejmowalaby uzycie tych wszystkich kosmetykow?po 3 zabiegach zazwyczaj sa jakies efekty?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 20:22   #719
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

evelinarav cena 50 zł za zabieg to wręcz śmieszna cena, najniższą jaką spotkałam to 70 zł. Dowiedz się z czego składa się zabieg, zadzwoń i spytaj się co w tym zabiegu się robi po kolei.Jeśli kosmetyczka jest rzetelna powinna Ci wszystko wyjaśnić. Ja Ci napisałam przebieg taki jaki zaleca Clarena i u mnie w pracy się sprawdza.
Po jednym zabiegu będziesz już widziała efekty, głównie to zmniejszenie porów na twarzy i zmniejszone wydzielanie się sebum, ogólne rozjaśnienie się cery, gładsza skóra.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2009-11-30 o 20:24
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 14:21   #720
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

hej studniówka tuż tuż więc postanowiłam ogarnąć to co dzieje się na mojej twarzy i zapisałam się dzisiaj na oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. byłam u niej już parę razy na oczyszczaniu i wiem że masakry mi nie zrobi, chociaż kto nie wychodzi zmasakrowany nie mam jakiejś mega zanieczyszczonej twarzy ale znajdzie się parę niespodzianek i ful wągrów. dorwałam teraz krem który jak na radzie bardzo dobrze działa na skórę mojej twarzy więc jestem dobrej myśli
pozdrawiam
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-22 00:48:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.