Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-24, 07:48   #2701
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

pytanie odnośnie serum-olejku regulującego LEMON: czy przy takim stężeniu kwasu salicylowego jak w tym serum - 2% - i stosowaniu w okresie zimowo-wiosennym niezbędna jest wysoka lub bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczna? czy wystarczy stabilne spf 15? pytam, bo zamówiła je sobie moja siostra, która raczej nie używa filtrów, a zwłaszcza zimą.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 12:35   #2702
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Witam,
Jestem tu nowa ale mam juz za sobą pierwsze dwa zamówienia z BU.
Ze względu na fakt, ze jestem dopiero na 30 stronie wątku to mam kilka pytań.
Zaczęłam mieszać tonik BHA 2 % i zapomniałam o spirytusie, A,że mieszkam w UK to nie mam pojecia gdzie go mogę nabyc.Czy zamiast spirytusu moge dodać wódke 40%?

Kolejne pytanie tyczy serum Lemon i Alma.
Za miesiąc wyjeżdzam do Egiptu i nie wiem czy ma sens używania tego teraz czy jak wróce? Czy serum najlepiej używac bez opalania? A moze tylko na noc bede używała a rano i tak krem z filtrem poleci?

Trochę chaotycznie ale licze na Was.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 12:49   #2703
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Wszystkich witam i o radę pytam Zakupiłam niedawno na BU 3 serum - 3xRose, Lemon i serum - olejek z wit. C.... no i... Rose w miarę ok choć nawilża bardzo, bardzo słabo (a szukam czegoś na odstające skórki). Natomiast mam wrażenie, że Lemon oraz olejek z wit. C mnie zapycha. Chyba, że to efekt oczyszczania... Miałyście wysyp po Lemon? Kupiłam go właśnie po to, żeby się lekko pokwasić i wspomóc walkę z pojawiającymi się niedoskonałościami a tu klops. Sama nie wiem czy odstawić wszystko czy męczyć się dalej ? Pokładałam nadzieje w Biochemii ale przeżywam zwątpienie... podtrzymajcie na duchu Z tego co czytałam serum Rose ma ponoć najlepsze właściwości nawilżające? Może u mnie problem zniknie wraz z końcem zimy i kaloryferami, oby.. Pozdrawiam
Ja nie miałam żadnego wysypu po serum lemon, przeciwnie - wszystko szybko się goiło i znikało Szczerze mówiąc, nie wiem czy może nastąpić wysyp z powodu oczyszczania przy tym serum.
Możliwe, że coś Cię zapchało, ale trudno powiedzieć co, bo wprowadziłaś trzy kosmetyki jednocześnie. Może powinnaś odstawić je na jakiś czas aż cera się uspokoi i wprowadzać stopniowo po jednym. Wtedy może uda Ci się znaleźć winowajcę.

Wg mnie (ale nie jestem żadnym ekspertem, to tylko moja opinia) serum lemon nie powinno zapychać. Możliwe, że to olejek z wit. c, bo zawiera skwalan (nie używałam go, ale przeczytałam gdzieś na wizażu, że skwalan może zapychać). Ale to tylko moje gdybanie
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 12:50   #2704
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Wszystkich witam i o radę pytam Zakupiłam niedawno na BU 3 serum - 3xRose, Lemon i serum - olejek z wit. C.... no i... Rose w miarę ok choć nawilża bardzo, bardzo słabo (a szukam czegoś na odstające skórki). Natomiast mam wrażenie, że Lemon oraz olejek z wit. C mnie zapycha. Chyba, że to efekt oczyszczania... Miałyście wysyp po Lemon? Kupiłam go właśnie po to, żeby się lekko pokwasić i wspomóc walkę z pojawiającymi się niedoskonałościami a tu klops. Sama nie wiem czy odstawić wszystko czy męczyć się dalej ? Pokładałam nadzieje w Biochemii ale przeżywam zwątpienie... podtrzymajcie na duchu Z tego co czytałam serum Rose ma ponoć najlepsze właściwości nawilżające? Może u mnie problem zniknie wraz z końcem zimy i kaloryferami, oby.. Pozdrawiam
Ja już 2-gi raz kupiłam serum rose i dla mnie jest najlepsze jako nawilżacz. Stosuję je razem z żelem HA.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 14:07   #2705
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

ile czasu przed wystawieniem skóry na słońce należy odstawić kwasy?
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 14:44   #2706
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

zalezy jakie stezenie kwasow...zwyczajowo nalezy odczekac 4 tyg aby nie nabawic sie przebarwien
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 14:45   #2707
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
zalezy jakie stezenie kwasow...zwyczajowo nalezy odczekac 4 tyg aby nie nabawic sie przebarwien
A jeśli używa się filtrów min. 50 SPF, to też trzeba tak wcześnie odstawić?
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 15:35   #2708
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
A jeśli używa się filtrów min. 50 SPF, to też trzeba tak wcześnie odstawić?
no własnie, przy używaniu toniku BHA 2% oraz filtru 50+ to też 4 tyg?
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 15:40   #2709
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Oto treść odpowiedzi na moje zapytanie odnośnie zastąpienia wódki zamiast spirytusu w toniku BHA.

Witamy,

Niestety na tym etapie nie jest to możliwe, wódka zawiera zbyt niski % alkoholu tylko 40%, jeśli wódka zastąpi spirytus kwas salicylowy nie ulegnie rozpuszczeniu. Wszystkie nasze zestawy uwzględniające alkohol, zostały przetestowane i odważone uwzględniając tylko spirytus o stężeniu 95%, do którego dopasowaliśmy również kubek-miarkę, uwzględniajac stężenie spirytusu. Jeśli zamiast spirytusu ma być użyta wódka, wówczas cały zestaw trzeba zmienić, ale niestety Pani już wymieszała hydrolat z glikolem, co utrudnia zmiany.

Na tym etapie jeśli zdobycie spirytusu jest całkowicie niemożliwe, możemy tylko zaproponować zwiększenie ilości wódki dwukrotnie (2 razy po 15ml), proszę się nie obawiać, bo ilość alkoholu w toniku będzie nadal niższa niż 10% pomimo większej ilości wódki, wódka jest bowiem słabsza od spirutusu. Zwiększenie ilości wódki nadal nie zagwarantuje pełnego rozpuszczenia kwasu salicylowego, ale przynajmniej będzie Pani w stanie zużyć tonik. W toniku zapewne pojawią się cienkie, białe igiełki wytrąconego kwasu, którymi proszę nie przejmować i użytkować tonik.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 17:02   #2710
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Dostałam paczuchę I olej monoi frangipani - próbeczke Już wymerdałam maseczke jabłkową i tonik AHA/BHA odstawiony na 2h Oczywiście maseczkę już przetestowałam i siedzę z wklepanym żelem hialuronowym z kropelką tamanu. Matko jak to się wchłania błyskawicznie :O Mam nadzieję tylko że mnie nic nie zapcha. Zakupiłam sobie skwalan z myślą o okolicach oczu - ale nie mam pojęcia czy stosować sam czy lepiej z żelem hialuronowym... Eeeh... a teraz mi się przypomniało że nie zamówiłam ekstraktu z pieprzu i serum lemon. Buuu zawsze coś przegapię :/
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 18:19   #2711
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Ajajaj, trzecie moje zamówienie już w BU

1 x Peeling enzymatyczny - 100 ml (9.50 zł) = 9.50 zł
1 x Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF - 40 g (20.50 zł) = 20.50 zł
1 x Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5% - 50ml (13.80 zł) = 13.80 zł
1 x Hydrolat oczarowy - 100 ml (6.00 zł) = 6.00 zł
1 x Hydrolat rumiankowy - 100 ml (6.00 zł) = 6.00 zł
1 x Hydrolat miętowy EKOLOGICZNY - 100 ml (9.00 zł) = 9.00 zł
1 x Olej tamanu EKOLOGICZNY - 15 ml (9.50 zł) = 9.50 zł


Dokonałam go pod osłoną nocy, z niedzieli na poniedziałek I wymyślilam sobie, że chyba jeszcze domówię serum antyoksydacyjne Granat, cobym miała wybór pomiędzy flavo, a innym (kwaszę się i nie wiem, jak na tą wit. C zareaguję). Ech, zbankrutuję, tym bardziej, że ostatnie bylo niecały miesiąc temu, ale zdałam sobie sprawę, że jeszcze tyyyylu rzeczy mi brak... :P

EDIT:
Tak na marginesie, historia z życia wzięta mi się przypomniała, i to nie byle jaka, bo z mojego życia Otóż używałam od maja gdzieś toniku AHA/BHA z BU. Mam trądzik, i wymyśliłam, że jak kwasy mi nie pomogą, to nic nie pomoże :P W ciągu pół roku moja cera poprawiła się ogromnie, ale naszła mnie myśl, że moze (wszak dwudziestka to już poważny wiek) moja cera się już sama z siebie poprawia? No i niestety, okazało się, że jednak nie miałam racji Także powracam potulnie do produktów z BU. Oby to było dla Was przestrogą Teraz stosuję serum Lemon i tonik AHA/BHA, ze trzy czy cztery tygodnie, poprawa jest widoczna

Bardzo brzmi to jak reklama?
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2009-02-24 o 18:25
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 18:59   #2712
albin_ek
Zakorzenienie
 
Avatar albin_ek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 588
GG do albin_ek
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Dziewczyny, kończy mi się serum z TAMANU chciałam kupić Tonik różano-mleczny AHA 8% ale jakie serum powinnam do niego kupić??
__________________
"Karzeł, który siedzi w człowieku, potrafił sklecić róże bez zapachu i trzęsące się pinczery, ale musiał pogodzić się, z chłodną odmową, jaką dały mu koty i lilie."
Eugen Skasa - Weiss
albin_ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 20:40   #2713
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

czy ktos po serum LEMON na twarzy takie jakby igiełki? nie od razu tylko dopiero po okolo 10 minutach od nałozenia? jak przejade palcem czuje wlasnie takie dziwne cos....
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 21:36   #2714
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Patryka
>> Dokonałam go pod osłoną nocy, z niedzieli na poniedziałek << hahahaha

Napisz proszę jak tam 1 x Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5%.

motylek1007 Dopiero jak przejedziesz palcem ? Ja mam czasami pieczenie na powiekach, ale to normalka, w końcu kwas. Wstrząsasz przed każdym użyciem ??
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 21:43   #2715
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość

motylek1007 Dopiero jak przejedziesz palcem ? Ja mam czasami pieczenie na powiekach, ale to normalka, w końcu kwas. Wstrząsasz przed każdym użyciem ??
wstrząsam przed uzyciem, ale mam go w tej malej szklanej butelce i mam nadzieje ze on sie tam wymiesza (nawet jak mam go malo).

Chodzi mi o cos takiego ze nakladam je na twarz, wmasowywuje, po jakims czasie (10-15 minut) macam sie po twarzy zeby sprawdzic czy wszystko juz wsiąknelo (nakladam przed spaniem) i sie poglaskam po policzku to tak jakby cos sie zbieralo mi z twarzy, takie igiełki, kulki sie robia - nie wiem juz jak to opisac
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 21:47   #2716
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Dostałam maila z potwierdzeniem zapłaty
I już wiem, że zamówiłam za mało hydrolatów, wzięłam tylko miętowy. Strasznie niewydajne są w moim przypadku, bardzo szybko się kończą.


[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;1112213 2]Siedziałam.
[/quote]
Ja bym nie wytrzymała tyle czasu ale i tak zamówię ten olejek następnym razem i będę kombinowć.
Tymczasem wcieram w wilgotne końcówki żel hialuronowy z pantenolem i alantoiną i jest całkiem nieźle

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Ajajaj, trzecie moje zamówienie już w BU

1 x Peeling enzymatyczny - 100 ml (9.50 zł) = 9.50 zł
1 x Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF - 40 g (20.50 zł) = 20.50 zł
1 x Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5% - 50ml (13.80 zł) = 13.80 zł
1 x Hydrolat oczarowy - 100 ml (6.00 zł) = 6.00 zł
1 x Hydrolat rumiankowy - 100 ml (6.00 zł) = 6.00 zł
1 x Hydrolat miętowy EKOLOGICZNY - 100 ml (9.00 zł) = 9.00 zł
1 x Olej tamanu EKOLOGICZNY - 15 ml (9.50 zł) = 9.50 zł


Dokonałam go pod osłoną nocy, z niedzieli na poniedziałek I wymyślilam sobie, że chyba jeszcze domówię serum antyoksydacyjne Granat, cobym miała wybór pomiędzy flavo, a innym (kwaszę się i nie wiem, jak na tą wit. C zareaguję). Ech, zbankrutuję, tym bardziej, że ostatnie bylo niecały miesiąc temu, ale zdałam sobie sprawę, że jeszcze tyyyylu rzeczy mi brak... :P

EDIT:
Tak na marginesie, historia z życia wzięta mi się przypomniała, i to nie byle jaka, bo z mojego życia Otóż używałam od maja gdzieś toniku AHA/BHA z BU. Mam trądzik, i wymyśliłam, że jak kwasy mi nie pomogą, to nic nie pomoże :P W ciągu pół roku moja cera poprawiła się ogromnie, ale naszła mnie myśl, że moze (wszak dwudziestka to już poważny wiek) moja cera się już sama z siebie poprawia? No i niestety, okazało się, że jednak nie miałam racji Także powracam potulnie do produktów z BU. Oby to było dla Was przestrogą Teraz stosuję serum Lemon i tonik AHA/BHA, ze trzy czy cztery tygodnie, poprawa jest widoczna

Bardzo brzmi to jak reklama?
Tylko trochę

Koniecznie napisz jak sprawuje się hydrolat rumiankowy. Też mam na niego ochotę Zastanawiam się czy można go jakoś wykorzystać do włosów. Może dodać do szamponu Tylko czy to jakiś sens ma w ogóle...
Titane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 21:54   #2717
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

ja czasami pryskam wlosy hydrolatem zeby mialy ladny zapach
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 21:59   #2718
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
ja czasami pryskam wlosy hydrolatem zeby mialy ladny zapach
Jest to jakiś pomysł
A nie ma efektu przylizu?

Ja liczę na to, że może rumianek jakoś ładnie rozświetli włosy. Pewnie nie, ale i tak muszę spróbować
Titane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 22:04   #2719
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

gdzies czytalam ze hydolat jaśminowy zostawi ladny zapach (ja mam zawsze hydrolaty w tych niebieskich psikadełkach z BU), ale sama go jeszcze nie zakupilam


co do efektów to hm, raczej nie widze zadnych (procz zapachu)
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 22:18   #2720
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Hmm... dla samego zapachu chyba się nie skuszę
A psikadełko oczywiście też zamówiłam
Titane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 23:06   #2721
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Dostałam paczuchę I olej monoi frangipani - próbeczke Już wymerdałam maseczke jabłkową i tonik AHA/BHA odstawiony na 2h Oczywiście maseczkę już przetestowałam i siedzę z wklepanym żelem hialuronowym z kropelką tamanu. Matko jak to się wchłania błyskawicznie :O Mam nadzieję tylko że mnie nic nie zapcha. Zakupiłam sobie skwalan z myślą o okolicach oczu - ale nie mam pojęcia czy stosować sam czy lepiej z żelem hialuronowym... Eeeh... a teraz mi się przypomniało że nie zamówiłam ekstraktu z pieprzu i serum lemon. Buuu zawsze coś przegapię :/
A jak działa skwalan na okolice oczu ? Ciekawi mnie to, bo do tej chwili stosowałam serum rose, granat i Renew łącznie z 1% lub 2% żelem HA rónież na okolice oczu i świetnie się do tego nadają te sera Skwalan jak działa ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 09:29   #2722
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
A jak działa skwalan na okolice oczu ? Ciekawi mnie to, bo do tej chwili stosowałam serum rose, granat i Renew łącznie z 1% lub 2% żelem HA rónież na okolice oczu i świetnie się do tego nadają te sera Skwalan jak działa ?
Wg BU:
"&raquo; Polecany do pielęgnacji przesuszonej skóry wokół oczu oraz w przypadku skóry podrażnionej i odwodnionej, wymagającej regeneracji płaszcza lipidowego, jak również jako dodatek zwiększający penetrację składników aktywnych w głąb skóry. "

Skóra wokół moich oczu kiepsko reaguje na kremy, a jako że skwalan powinien ładnie skórę nawilżać, natłuszczać i wchłaniać się całkiem - postanowiłam że spróbuję. Narazie zmieszałam kroplę z żelem hialuronowym 1% i nałożyłam pod oczy - zobaczymy jak się spisze przy dłuższym stosowaniu Może kiedyś spróbuję sam... Na resztę twarzy mieszam tamanu z żelem To na noc. A rano pod oczy i na twarz- serum flavoC15%. Muszę dokupić jakieś serum na zmianę - myślę nad rose albo lemon. Waham się jeszcze co mi bardziej potrzebne
Powiedz - czy żel 2% wg Ciebie lepiej nawilża? Myślałam o nim ale najpierw chciałam spróbować 1%
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 09:35   #2723
gosia1207
Rozeznanie
 
Avatar gosia1207
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 816
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Do mnie wczoraj doszło zamówienie z BU zrobiłam już olejek myjący i olej z płatków róży, czekam żeby zestaw z żelem hialuronowym doszedł do temp pokojowej, i do serum flavo C muszę kupić spiryt.
Mam pytanie po jakim czasie składniki dochodzą do temp pokojowej? wyjełam z lodówki 1,5 godz temu i nadal żel jest zimny
gosia1207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 09:52   #2724
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Wg BU:
"&raquo; Polecany do pielęgnacji przesuszonej skóry wokół oczu oraz w przypadku skóry podrażnionej i odwodnionej, wymagającej regeneracji płaszcza lipidowego, jak również jako dodatek zwiększający penetrację składników aktywnych w głąb skóry. "

Skóra wokół moich oczu kiepsko reaguje na kremy, a jako że skwalan powinien ładnie skórę nawilżać, natłuszczać i wchłaniać się całkiem - postanowiłam że spróbuję. Narazie zmieszałam kroplę z żelem hialuronowym 1% i nałożyłam pod oczy - zobaczymy jak się spisze przy dłuższym stosowaniu Może kiedyś spróbuję sam... Na resztę twarzy mieszam tamanu z żelem To na noc. A rano pod oczy i na twarz- serum flavoC15%. Muszę dokupić jakieś serum na zmianę - myślę nad rose albo lemon. Waham się jeszcze co mi bardziej potrzebne
Powiedz - czy żel 2% wg Ciebie lepiej nawilża? Myślałam o nim ale najpierw chciałam spróbować 1%
Pierwszy żel jaki miałam polecony przez BU to był żel 1% HA + 5% pantenol. Dodawałam do serum rose. Bardzo łądnie się razem wchłaniał i nawilżał, chyba lepiej niż tylko żel 1% dodany do serum. Następnym razem wzięłam 2% żel i na pewno był "treściwszy" w nawilżaniu. Czułam jego większą skondensowaność Teraz mam 1% HA. Myślę, że jak go skończę zrócę do żelu HA z 5% Panthenolem Wchłaniał się równie idealnie co pozostałe, a nawilżał chyba bardziej

To ja muszę chyba skusić się na ten skwalan A jak on pachnie ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 11:25   #2725
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Skwalan nie ma zapachu-przynajmniej ja go nie czuje i swietnie spisuje jako nawilzacz w okolicach oczu choc od jakiegos czasu zaczelam go uzywac globalnie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 11:48   #2726
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Skwalan nie ma zapachu-przynajmniej ja go nie czuje i swietnie spisuje jako nawilzacz w okolicach oczu choc od jakiegos czasu zaczelam go uzywac globalnie
O, to super To muszę się na niego zdecydować przy kolejnym zamówieniu
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 15:47   #2727
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

melduję, że się uzależniłam złożyłam już kolejne zamówienie, ba, mam już zanotowane produkty dwa następne
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 16:01   #2728
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Łatwo się uzależnić A pochwalisz się co zamówiłaś?
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 16:19   #2729
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
O, to super To muszę się na niego zdecydować przy kolejnym zamówieniu
Dla mnie też w ogóle nie pachnie W sumie mam zamiar wypróbować go globalnie jak Hexxana ;-) ale trochę się boję że mnie zapcha. Niby ma niski poziom komedogenności ale niski to jednak jakiś więc... poczekam na lepszy okres mojej skóry - teraz ją wyprowadzam z załamania kokosowego ( czyt. nie moge nakładać kokosu na włosy do spania bo jakimś cudem dostaje się on na moją twarz i zapycha :[ ).

WinlylEm... mam to samo ;P Wczoraj dostałam paczuchę a mam ochotę zrobić kolejne zamówionko na serum lemon albo rose, jakiś hydrolacik drugi, maseczke spirulinową no i na żel hialuronowy z panthenolem :/ I mam rabacik na kolejne zamówienie co tym bardziej kusi ;P
A w kolejce czeka zamówienie z mazideł i thanatosa...ehhh ciężkie życie fanatyczki ;-)

Edytowane przez April007
Czas edycji: 2009-02-25 o 16:25
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 18:21   #2730
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
Łatwo się uzależnić
Bardzo łatwo
Ja zrobiłam dopiero swoje pierwsze zamówienie, ale gdy tak wgłębiam się w ten wątek to rośnie lista rzeczy, które zamówię następnym razem. I to pewnie już niedługo
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:43.