warzywa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-21, 07:58   #1
papi1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 112

warzywa


Postanowiłam, że od dzisiaj jem tylko warzywa gotowane wiem, że powinnam jeść tez mięso wiec może wiecie czy są jakieś tabletki, które zawierają składniki, które są w mięsie myślę, że po takiej diecie nawet sporo bym schudła do wakacji i właśnie na tym mi zależy
papi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 08:15   #2
monyaa
Rozeznanie
 
Avatar monyaa
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 581
Dot.: warzywa

Tylko warzywa gotowane i nic więcej?
To stanowczo za mało.
I nie ma żadnych tabletek, które zastąpią ważne dla twojego organizmu składniki odżywcze zawarte w mięsie i innych produktach.

Jeszcze jedno - nie boisz się, że przy tak drastycznej diecie, a co za tym idzie znacznym spadku wagi zrobią ci się rozstępy?
Nadwaga jest mniej nieestetyczna niż rozstępy.
monyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 08:56   #3
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Thumbs down Dot.: warzywa

Papi, to o czym piszesz nie ma żadnego sensu. Czy zdajesz sobie sprawę co zawierają gotowane warzywa??? Prawie zero kalorii, a jeżeli myslisz że w ten sposób dostarczysz swojemu organizmowi witamin i składników mineralnych to też się mylisz. Większość witamin ulega degradacji pod wpływem wysokiej temperatury a inne wchłaniją się tylko w obecności tłuszczu...... Taka drastyczna dieta to dla Twojego ciała znak ostrzegawczy i sygnał DO MAGAZYNOWANIA!!!! Gdy wrócisz do poprzedniej diety nastąpi na 100000% efekt jojo!!!! A chyba nie o to Ci chodzi???
Uwierz mi że można jeść wszystko (w rozsądnych ilościach), ćwiczyć i schudnąc! To jest najbardziej skuteczne gubienie kilogramów!
Jestem tego najlepszym przykładem
Sorki za ten czarny scenariusz ale przerażają mnie pomysły młodych dziewczyn, które taką dietą rujnują swoje zdrowie i urodę!!!!

Edytowane przez Doridee
Czas edycji: 2005-05-21 o 08:59
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 09:10   #4
papi1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 112
Dot.: warzywa

dobra to 2 razy w tygodniu mieso i owoce i warzywa nie wszystkie gotowane czy cos jeszce mam zmienic i do tego ćwiczenia aerobikowe
papi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 09:34   #5
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Smile Dot.: warzywa

Nie wiem czy przy takiej diecie Twój organizm będzie miał siłę na aerobic?
Warzywa polewaj zawsze łyżeczką oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego (źródło kwasów tłuszczowych omega-3) lub innego oleju. Na pewno od tego nie przytyjesz a witaminki rozpuszczalne w tłuszczach pięknie się wchłoną i zyska na tym bardzo Twoja cera i włosy!!! Co do mięsa jedz dużo piersi z kurczka (gotowaną, grillowaną), ryby(także te tłuste), polędwicę wołową. Owoce są O.K ale nie przesadzaj z ilością bo wbrew pozorom są dosyć kaloryczne. Dołącz też przetwory mleczne (twaróg, jogurty, kefiry itp) oraz produkty pełnoziarniste (ciemne lub chrupkie pieczywo, pełnoziarnist ryż, makaron).
Jedz 5-6 posiłków dziennie (organizm przyzwyczai się do regularnej "dostawy" energii i nie będzie paniczne odkładał tego co zjesz. Nie forsuj się mocno ćwiczeniami - lekki aerobic na pewno wystarczy
Myślę, że taki program pozwoli Ci szybko cieszyć się zgubionymi kologramami!

Ps. Rozumiem, że upierasz się na drastyczne ograniczenie dostarczanych kalorii? Bo ja uważam, że lepszym rozwiązaniem jest wzmożona aktywność fizyczna a dieta zrównoważona ale nie ograniczająca zbytnio kalorii. Dzieki temu zyskasz więcej - przede wszystkim jędrne ciało z pięknie zarysowanymi mięśniami (tylko ćwiczenia Ci to gwarantują). I nie bój się - zjedzone kalorie zamienią się w energię a składniki pokarmowe (m.in. białko) są niezbędnym budulcem Twoich mięśni
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 10:20   #6
gohna1
Przyczajenie
 
Avatar gohna1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 17
GG do gohna1
Post Dot.: warzywa

Jak najbardziej sie zgadzam z Doridee. Wg mnie każda taka dieta która rezygnuje z czegos np. miesa na rzecz np. warzyw jest bezsensu, organizm po powrocie do zwykłej diety zacznie magazynowac tłuszczyk w razie nastepnej takiej drastcznej diety. Natura tak to wymyśliła ze wszystko co jemy tj. tłuszcze, białka i węglowodany jest nam niezmiernie potrzebne i nie można sobie ot tak rezygnowac z jedzenia jednej z tych grup. Poza tym mieso jest bardzo wazne , powinnysmy jesc go wiecej zwłaszcza czerwonego, ktorego w Polsce je sie ostatnio o wiele mniej, ma wiecej zelaza niz drób co dla kobiet jak wiadomo jest istotne.
Najlepiej jesc wszystko w rozsądnych ilościach i przy tym wiecej sie ruszac, a nie wierzyc w głupie diety, to naprawdę wystarczy.
pozdrawiam
__________________
gohna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 19:29   #7
tarakatatula
Rozeznanie
 
Avatar tarakatatula
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 511
Dot.: warzywa

zamaist miesa to jedz soje albo rośliny straczkowe i nabial by ci sie tes sprzydal bo z barku urozmaicenia po miesiacu bedziesz juz rzygac tymi warzywami...
__________________
xyz
tarakatatula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-21, 20:04   #8
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: warzywa

Oczywiście zgadzam się z moimi porzedniczkami.Jeżeli nie chcesz jeść dużo mięsa,to zastąp je po części soją,fasolą,soczewicą,któ re obfitują w białko,a soja w izoflawony dodatkowo.Ja osobiście nie jem dużo mięsa,a za to soi sporo.Jeżeli mięso to bez skórki lub pierś z kurczaka-możesz jeść to bez obaw,że przytyjesz,pod warunkiem,że nie będziesz ich smażyc tylko piec,grillować,bądz też gotować.naprawdę taka dieta jaką sobie wymyśliłaś jest bardzo nieprawidłowa i szybko doprowadziłaby cie do anemii i innych chorób.A tego pewnie nie chcesz
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.