Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-09-19, 09:03   #301
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: nie wzielam 2 pigulek i co teraz? pomocy!

margitta, to mam zrobic ta 7dniowa przerwe, zaczynajac od dzis?? i wtedy nowe opakowanie zaczelabym 26 wrzesnia, tak? i okres dostalabym teraz tak? znaczy w czasie tej 7dniowej przerwy ?
truskava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-19, 09:07   #302
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: nie wzielam 2 pigulek i co teraz? pomocy!

Jeśli robiłabyś tą przerwę, to następne opakowanie 24 (licząc od 17). I powinnaś dostać miesiączkę. Ale może jednak spróbuj zadzwonic do lekarza? Trochę za dużo tu niewiadomych.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-19, 09:17   #303
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: nie wzielam 2 pigulek i co teraz? pomocy!

wlasnie z lekarzem bedzie problem. bo jakbym dzis poszla i sie zarejestrowala na wizyte, to na pewno od razu bym mnie nie zapisali bo za duo ludzi i pewnie gdzies za miesiac, tak jak ostatnio:/
a moze lepiej by bylo naprawde odstawic te pigulki teraz i zaczac nowe opakowanie za miesiac jakbym dostala miesiaczke ?
truskava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-19, 10:29   #304
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: nie wzielam 2 pigulek i co teraz? pomocy!

a zadzwonic tez nie zadzwonie bo nie mam numeru. bo to nie jest prywatny ginekolog.
truskava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 08:15   #305
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

dziewczyny, mam bardzo wazne pytanie...podobne pewnie do wielu tutaj...otoz w niedziele zapomnialam przyjac tabletki, wzielam ja dokladnie po 23 h i 40 min...byla to szosta tabletka z opakowania, praktycznie wzielam obie naraz, tego samego dnia jak i poprzedzajace zapomnienie kochalam sie z chlopakiem. Kiedy moge zrobic test ciazowy, po jakim czasie? powinnam zaczekac do 7 dniowej przerwy? na ulotce pisze ze zapomniana tanbletka jest po uplywie 12 h prosze o pomoc

Edytowane przez klora
Czas edycji: 2006-09-21 o 09:04
klora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 08:25   #306
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xalpen Pokaż wiadomość
Naprawde nie ma tu nikogo, kto mógłby mi udzielic odpowiedzi?
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie telefon do ginekologa. Na początku tego wątku jest instrukcja co robić w razie pominiętych tabletek.
Jakiś czas temu miałam podobny problem do Twojego - postawiłam na rozwiązenie internetowe , ale chyba niedogadałam się z lekarzem (to całkiem normalne, to tylko internet) i popełniłam błąd (wg mojego lekarza), lepiej skonsultuj się ze swoim ginekologiem.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 09:06   #307
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xalpen Pokaż wiadomość
Zapomniałam wziąć jednej tabletki,nie jestem pewna w którym tygodniu...ale kiedy zorientowałam się, że mam o jedną za dużo, wzięłam dwie jednego dnia. Teraz zaczęłam następne opakowanie bez 7-dniowej przerwy. Chciałabym sie dowiedzieć czy podczas tego cyklu jestem w pełni zabezpieczona i czy napewno dobrze postąpiłam nie robiąc przerwy-przypuszczam ,że o tabletce zapomniałam pod koniec 2 tygodnia lub na poczatku 3.
wiesz co? ja mialam podobny problem, tyle ze do konca nie wiem czy jednak wzielam ta tabletke czy nie bo okazalo sie ze chyba pomylilam kolejnosc tableteki zamiast wziac tabletke srodowa we wsrode to wzielam wtorkowa we srode. ale wlasnie za chiny nie moge sobie przypomniec jak bylo naprawde. Zrobilam tak samo jak Ty, ze nie zrobilam 7 dniowej przerwy, i biore nastepne 21 tabletek. Zreszta ja to wogole chcialam wlasnie skonczyc branie tabletek i taki niewypał mi sie przydarzył ehh Nie wiem jak tam u ciebie z zabezpieczeniem, ale ja tam wlasnie dla takiej przezornosci kocham sie z gumkami dodatkowo..... wiec nie wiem ale i tak mam lekkie nerwy jak to wkoncu było, bo tez wzielam wtedy 2 tabletki naraz.

Tutaj zreszta jest taki schemat ze strony www.shering.pl co robic:
Pominięta 1 tabletka w trzecim tygodniu
Możne Pani wybrać jedną z następujących możliwości, bez potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych:1. przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne o zwykłej porze. Rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia wystąpi u Pani po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może pojawić się plamienie lub krwawienie
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-21, 11:33   #308
xalpen
Raczkowanie
 
Avatar xalpen
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bp/Krk/Rz-ów
Wiadomości: 338
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

No właśnie ale nie jest tam napisane czy napewn jestem zabezpieczona w trakcie tego cyklu , który nastąpił bez 7-dniowej przerwy...:/
xalpen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 13:24   #309
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xalpen Pokaż wiadomość
No właśnie ale nie jest tam napisane czy napewn jestem zabezpieczona w trakcie tego cyklu , który nastąpił bez 7-dniowej przerwy...:/
no w sumie masz racje, ale raczej jestes zabezpieczona normalnie po upływie 7 dni i takale gdzies wyczytałam w jednym z watków taka informacje:

Cytat:
istnieje koniecznośc stosowania prezerwatywy jako dodatkowego zabezpieczenia. Ale to tez zależy w którym tygodniu brania nastapiła przerwa, w pierwszym...koniecznośc zabezpieczenia obowiązkowa, w drugim... wszystko spoko, w trzecim... nie robimy 7 dni przerwy tylko sięgamy po następne opakowanie, krwawienie nie występuje, zabezpieczenie nadal jest pełne.
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-22, 14:37   #310
FROTKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Hej! Przeczytalam wiekszość postów ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania i pocieszenia.
Ja też zapomnialam przyjac tabletki tzn. dwóch i najgorsze, że to są tabletki z pierwszego tygodnia (3 i 4 pigułka) nie wzielam ich we wtorek i w środe, obudzilłam sie w czwartek o 6h rano i wzielam obie naraz, wieczorem nornalnie o 21h wzielam 5 pigułke i bede kontynułowac. Najgorsze jest jednak to ze współżyłam we wtorek po poludniu (w ten wtorek w który zapomnialam o tabletce) Wiem, że plemniki żyja max. 2 dni wiec nawet gdyby doszło do owulacji (około niedzieli, to bedzie 14 dzien cyklu ) to plemniki nie dotrwają. Ale nie jestem pewna czy juz nie jestem w ciąży!!! Czy możliwe było zapłodnienie??? Błagam napiszcie coś, bo dopiero w poniedzialek idę do lekarz i chyba nie dożyje. Jestem wystraszona i podenerwowana. Pomocy!!!
FROTKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-22, 14:48   #311
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

FROTKA: tabletki z pierwszego tygodnia sa najbardziej wazne.. mysle ze nie było zabezpieczenia, bo pominełas nie dość ze jeszcze 2 tabletki... a to bylo twoje pierwsze opakowanie tabletek czy ktores tam juz z kolei??
Taki jest opis gdy sie zapomni brac jednej tabletki w 1 tygodniu, a ty nawet nie wzielaś 2 tabletek pisze tu tez ze trzeba sie zabezpieczac 7 dni dodatkowo innymi metodami antykoncpecyjnymi
Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu

Cytat:
Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu

Powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze. Przez następne 7 dni trzeba stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne).
Powiem tyle, ze mogłas zajsc w ciąze dlatego szybciutko leć do ginekologa, chociaz nie wiele on ci powie bo dopiero no stwierdzic moze ciaze po miesiacu. A test tak samo, chyba ze sa tam jakies testy ktore po paru dniach wykazują czy sie zaszło czy nie
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-22, 15:18   #312
FROTKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

To nie było pierwsze opakowanie, biore tabletki już od pół roku i nie zdazylo mi sie jeszcze nic takiego. Mówisz że moge być w ciąży, ale patrzac od strony natury to w dniu w którym współrzylam byłam jeszcze nie płodna do owulacji zostalo całe 5 dni wiec plemniki nie dożyły. Niewiem czy słusznie biore pod uwage nature jeśli przyjmuje pigułki. Ale ja na to patrze ze wszystkich stron i chciała bym żebyscie Wy też spojżały. Dzieki za wszystkie odpowiedzi!
FROTKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-22, 16:12   #313
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez FROTKA Pokaż wiadomość
To nie było pierwsze opakowanie, biore tabletki już od pół roku i nie zdazylo mi sie jeszcze nic takiego. Mówisz że moge być w ciąży, ale patrzac od strony natury to w dniu w którym współrzylam byłam jeszcze nie płodna do owulacji zostalo całe 5 dni wiec plemniki nie dożyły. Niewiem czy słusznie biore pod uwage nature jeśli przyjmuje pigułki. Ale ja na to patrze ze wszystkich stron i chciała bym żebyscie Wy też spojżały. Dzieki za wszystkie odpowiedzi!
no wlasnie nie bierz juz pod uwage swojej natury, bo jesli bierzesz tabletki to powinnas byc caly czas bezpłodna, nie ma owulacji tam 14dnia itp... nie ma nic... tylko jest krawienie z odstawienia ot tylko takie dla zasady.
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-26, 17:49   #314
FROTKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3
Talking Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Mam dobre wiadomości (przynajmniej dla mnie) nie jestem w ciąży i wszystko ok! I wiecie co dziewczyny nie czytajcie ulotek i nie rubcie nic na własną ręke najlepiej jak porozmawiacie ze swojim lekarzem a on wam wszystko wyjaśni i powie co macie robic. Powodzenia i wszystkiego naj!
FROTKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-01, 12:38   #315
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Angry Dot.: Zapomniana pierwsza pigułka anty z nowego opak

witam wszystkie wizażanki!
sama nie wiem co robić..po 7 dniowej przerwie zapomniałam wziąść pigułkę 8 dnia..biorę zwykle o 20.00 a wzięłam następnego dnia o 8.20 Niestety , wcześniej brałam antybiotyki i ich działanie 7 dniowe(już zakończyłam brać)po ostatniej tabletce antybiotyku, wypadło na tą 7 dniową przerwę..nie obawiam się ciąży bo nie współźyliśmy od jakiegos czasu (ukochany chciał żebym się nie stresowala)..mam tylko pytanie, czy teraz kiedy juz kończę opakowanie prawie, mogę spokojnie współżyć bez dodatkowych zabezpieczeń? czy ryzyko ciąży istnieje? czytałam że nie powinnam robić przerwy, ale wiem że bardzo zaburzy mi to cykl..bardzo proszę o odpowiedź..najlepiej dziewczyny które miały taki sam problem, bo odpowiedzi w 50 % mnie nie uspokoją..wiecie, zbliża się nasza 1 rocznica (już cały roczek a wypadnie w dniu przerwy co mam robić?!!?
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-01, 12:47   #316
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Unhappy zapomniałam pigulki po przerwie a brałam antybiotyk :(

witam!Mam pytanie..po 7 dniowej przerwie zapomniałam wziąść pigułkę 8 dnia..biorę zwykle o 20.00 a wzięłam następnego dnia o 8.20 Niestety , wcześniej brałam antybiotyki i ich działanie 7 dniowe(już zakończyłam brać)po ostatniej tabletce antybiotyku, wypadło na tą 7 dniową przerwę..nie obawiam się ciąży bo nie współźyliśmy od tego czasu..mam tylko pytanie, czy teraz kiedy juz kończę opakowanie prawie, mogę spokojnie współżyć bez dodatkowych zabezpieczeń? czy ryzyko ciąży istnieje? czytałam że nie powinnam robić przerwy, ale wiem że bardzo zaburzy mi to cykl..mamy z ukochanym rocznicę 1 roczku arzem i wypada ona 1 dnia przerwy a chciałabym się wtedy z nim kochać..miał ktoś dokładnie taki ssam problem? albo bardzo podobny?bardzo proszę o odpowiedź i serdecznie z góry dziękuję..
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-01, 13:09   #317
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: zapomniałam pigulki po przerwie a brałam antybiotyk :(

a teraz juz konczysz to opakowanie tak? jesli zapomnialas pierwszej tabletki i zabezpieczalas sie przez nastepne 7 dni dodatkowo to moim zdaniem jest ok i nie musisz rezygnowac z przerwy.
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-01, 19:07   #318
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Zapomniana pierwsza pigułka anty z nowego opak

Jeżeli dobrze zrozumiałem post (z czym miałem trochę trudności )

1. Zamiast 7 dniowej przerwy, była 8 dniowa. Teraz jest prawie koniec listka rozpoczętego po tej przerwie. Odpowiedź: działanie antykoncepcyjne z pewnością występuje.

2. Z drugiej części postu wywnioskowałem, że autorka obawia się, czy
w czasie 7 dniowej przerwy występuje działanie antykoncepcyjne.
Odpowiedź: Takie działanie z całą pewnością występuje.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-01, 19:41   #319
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Zapomniana pierwsza pigułka anty z nowego opak

wyzej odp specjalista ale moim zdaniem nalezy czytac zalaczone ulotki do tabletek tam wszytsko piknie pisze (by najmniej w moich)co robic w roznych przypadkach jak sie zapomni w pierwszym drugim trzecim tyg jak sie mialo nudnosci itd itp
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-07, 11:02   #320
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

ja też mam malutką schizę mianowicie zapomniałam wziąć tabletki w 17 dniu i wzięłam ją po 9 h, kolejne wzięłam już o prawidłowej porze normalnie po roku brania pierwszy raz takie coś mi się zdarzyło !! Wiem, że tolerancja wynosi do 12 h, ale jakoś się denerwuję przeczytałam mnóstwo wątków na ten temat, niestety mój gin ma urlop i nie mogę się z nim skontaktować czy muszę teraz używać dodatkowego zabezpieczenia?? a może lepiej dziś rozpocząć kolejne opakowanie bez robienia przerwy?
Proszę o odpowiedź

Edytowane przez chise
Czas edycji: 2006-10-07 o 18:01
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-08, 07:05   #321
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
ja też mam malutką schizę mianowicie zapomniałam wziąć tabletki w 17 dniu i wzięłam ją po 9 h, kolejne wzięłam już o prawidłowej porze normalnie po roku brania pierwszy raz takie coś mi się zdarzyło !! Wiem, że tolerancja wynosi do 12 h, ale jakoś się denerwuję przeczytałam mnóstwo wątków na ten temat, niestety mój gin ma urlop i nie mogę się z nim skontaktować czy muszę teraz używać dodatkowego zabezpieczenia?? a może lepiej dziś rozpocząć kolejne opakowanie bez robienia przerwy?
Proszę o odpowiedź
Chise, no i jak zrobiłaś? Skoro w 17 dniu opóźniło ci się wzięcie tabletki, i to tylko o 9h to nie ma problemu. A jeśli wolisz to możesz wziąć od razu kolejne opakowanie, bo co do tego nie ma przeciwskazań
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-08, 10:04   #322
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Mysza_87
dziękuję za odpowiedź chociaż Ty jedna
jednak nie wzięłam kolejnego opakowania i będę czekać na krwawienie(mam nadzieję, że w środę lub czwartek się pojawi),
ogólnie to biorę cilest i w ulotce napisane jest nawet, że zapomnianą tabletkę trzeba przyjąć przed upływem 12h od normalnej pory, więc te moje 9h
jedno wiem na pewno - już nie zapomnę tabletki

nio i po co się martwiłam właśnie dostałam "okresik"
pozdrowienia dla wszystkich panikarek takich, jak ja

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-04-13 o 17:09 Powód: post pod postem
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-11, 07:31   #323
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Unhappy zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

Pigulki biore zwykle o 20 ,ale czasami pracuje do 22 ,wiec nie zawsze pamietam i przyjmuje je po powrocie do domku. Niestety wczoraj zapomnialam i wzielam odrazu po wstaniu czyli o 8 rano. Minelo dokladnie 12 godz ,a to dopiero 4 dzien przyjmowania tabletki ... zastanawiam sie nad pojsciem do ginekologa ,ale nie wiem czy to cos pomoze ,bo przeciez jesli zajde w ciaze to chyba dzisiaj nie bedzie tego jeszcze widac ...chyba ze by mi cos przepisal..nie wiem sama...
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-11, 07:44   #324
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

już i tak nie pojde ,bo nie ma miejsc ... dopiero w nastepnym tygodniu moze... czy ktos nie orientuje sie jakie moze byc prawdopodobienstwo zajscia w ciaze jezeli stosunek byl w niedziele ,a nie wzielam pigulki wieczorem we wtorek... noi wlasnie dopiero dzisiaj rano po tych 12 godz... ;[
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-11, 07:45   #325
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

a jak mialabys zajsc w ciaze skoro to 4 pigulka czyli po okresie czyli okres nieplodny ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-11, 07:59   #326
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

bo na ulotce jest napisane "jezeli opuszczona zostala tabletka w pierwszym tyg to jezeli w tyg poprzedzajacym opuszczenie tabletki utrzymywalo sie stosunki seksualne istnieje mozliwosc zajscia w ciaze" A ja z moim TZ robilismy to w niedziele
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-11, 08:11   #327
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

up up up
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-11, 08:26   #328
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

nie panikowalabym w koncu to 12 godzin
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-11, 08:29   #329
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

moze masz racje... pojde do lekarza za tydzien dwa i zobaczymy co bedzie...
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 07:22   #330
come fly with me
Raczkowanie
 
Avatar come fly with me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 461
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Witam Przepraszam za moje być może infantylne pytanie,a le proszę o wyjaśnienie jednej kwestii, bo już się sama pogubiłam. Piszecie o "obniżeniu działania anty. tabltek" jeśli przerwa wyniesie więcej niż 12 godzin. Ale chodzi tu o to, że to obniżenie nastąpi, kiedy przyjmując tabletki codziennie np. o 22.00 raz przyjmę o 01.00, czy kiedy przyjmując tabletki codziennie o 22, raz jedenj zapomnę i przypomni mi się dopiero na drugi dzień i to będzie już ponad 12 godzin od normalnej regularnej pory przyjęcia pigułki? Chodzi o to czy tabletki działają słabiej kiedy przerwa między kolejnymi tabletkami wynosi ponad 12 godz czy kiedy przerwa między zapomnianą tabletką a kolejną wyniesie ponad 12 godzin?

Z góry dziękuję za odpowiedz, wydaje mi się że tu chodzi o tą drugą wersję, ale chce się upewnić u was

Pozdrawiam!!
__________________

come fly with me jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.