Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-05-01, 09:05   #511
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

Cytat:
Napisane przez *AvRiLkA*
To mój pierwszy post na Forum Wizażu. Pozdrawiam wszystkie Wizażystki Nie wiem, czy ten wątek był już tutaj poruszany, ale nie potrafie odnaleźć odpowiedzi na dręczący mnie problem...A mianowicie mam nieskończone 17 lat i nadal nie miesiączkuje!! Od dziecka byłam chudziną i teraz przy wzroście 1,61m waże niecałe 49 kilo...Może to jest tego przyczyną?? Naprawdę się niepokoję, proszę o pomoc!!
jeśli twoja waga nie wynika z odchudzania się, a jedynie z budowy ciała i przemiany materii - nie jest źle,
ogórna granica[jak już ktoś wspomniał] to 18 lat,
tak więc albo poczekasz do 18roku życia i zaryzykujesz jakieś choroby i "błędy" organizmu [bo możliwe, że coś jest nei tak]
albo teraz pójdziesz do lekarza i on zadecyduje czy czekać, czy tez wywoływać miesiączkę sztucznie
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 09:09   #512
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: brak okresu - odstawienie pigulek

W takim razie co ci mogę poradzić,to nie zaczynaj nowego opakowania.Poczekaj na wizytę u lekarza i może powinien przepisać ci inne tabletki .Te bóle głowy brzmią dość niepokojąco,nawet jeśli jak piszesz badania nic nie wykryły.Wydaje mi się,że to będzie najlepsze wyjście
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 09:29   #513
keisha0
Raczkowanie
 
Avatar keisha0
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 33
GG do keisha0
krwawienie

Pierwszy raz nie zrobilam przerwy w trakcie brania tabletek i teraz powinnam dostac okres w srode,dzis jest poniedzialek a ja czuje sie tak jakbym miala okres,tzn mam lekkie bole brzucha a poza tym zauwazylam cos przypominajace w jakims stopniu krwawienie,chociaz to nie wyglada jak okres.Mam nadzerke a nie wiem czy to "krwawienie" nie jest zwiazane wlasnie z nia,chociaz nigdy nie krwawila.Pomocy,bo juz nie wiem co mam myslec
keisha0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 09:58   #514
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: krwawienie

tzn tak jeeli nie zrobiłaś przerwy w braniu tabletek to krwawienie nie powinno wystapić .No chyba że teraz jest to juz po 2 op tabletek biorąc je bez przerwy.Natomiast nie wydaje mi się żeby było to krwawienie spowodowane nadżerka.Sama miałam dużą kilka lat i ona nie daje takiego efektu.To na pewno miesiączka u Ciebie wystapiła.A zawsze tez możan iśc do lekarza porozmawiać i się uspokoić.

pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 10:20   #515
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

Witam Ciebie

uważam że powinnaś iśc do lakarza jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś żeby wykonac odpowiednie badania i dać się przebadać.Kobiety w róznym wieku zaczynają miesiączkowac najczęsciej wiek 12-13 lat ale na to nie ma reguły.Także aby znaleźć przyczyne powinnaś sie udać do lakarza bo tylko on rozwieje Twoje wątpliwości

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 11:52   #516
keisha0
Raczkowanie
 
Avatar keisha0
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 33
GG do keisha0
Dot.: krwawienie

tzn w sobote brałam ostatnią tabletke z 2 opakowania (tego bez robienia przerwy) no ale okres zawsze dostawalam w 4 dniu a dzis jest dopiero 2.U ginekologa bylam nie dawno i wlasnie z ta nadzerka kazala mi przyjsc pod koniec sierpnia,to moze jednak przez brak przerwy to krwawienie.Aha ale czy to znaczy że teraz juz bede dostawala okres w poniedzialki?nie w srody?
keisha0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 12:59   #517
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

Tu napewno nie chodzi o wage,bo masz prawidlowa,napewno nie masz niedowagi !Ja jestem od ciebie starsza o jakies 2 lata i wyzsza troche(165),waze mniej i normalnie miesiaczkuje juz od kilku lat.Dziewczyny maja racje ze moze to byc zwiazane z genetyka.Popytaj mamy,a no i zostala jeszcze sprawa dojrzewania,czy rosna ci piersi i czy pojawia sie owlosienie,jesli nie to jeszcze bedziesz musiala najprawdopodobniej jeszcze poczekac.
domininia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-01, 13:04   #518
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

u mnei owłosienie i piersi pojawiły się dużo dużo wcześniej niż okres, tak więc nei ma reguły
a kwestia moejj wagi: 45-47 kg przy 166 cm, tak więc autorka watku ma jak najbardizej prawidłową wagę [u mnie jest niedowaga, ale zauwazmy tez różnice tych kilku cm - to dużo]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 13:11   #519
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

Wg mnie powinnaś koneicznie udać się do lekarza. Wiele razy czytałam, że jeżeli miesiączka nie pojawi się do 16 roku życia, należy tam się udać. Ja mam tyle co ty, a ważę mniej i dostałam w wieku 12 lat. Więć nie sądze aby to miało jakikolwiek wpływ.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 13:47   #520
Szczepcio
BAN stały
 
Avatar Szczepcio
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 978
Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

Ja bym nie czekała na pojawienie się okresu. Jesteś w takim wieku, że powinnaś mieć. Ja również waże podobnie do Ciebie i tak jak napisała margitta też dostałam okres w wieku 12lat. Nie czekaj tylko biegnij do lekarza!
Szczepcio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 13:59   #521
patunia999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13
GG do patunia999 Send a message via Skype™ to patunia999
Dot.: POMOCY(brak okresu)

Zrobiłam test wynik negatywny czyli ponownie wykazało że w ciąży nie jestem.To mam się obawiać że jestem czy nie?Bo ja nie wiem.Chyba niemożliwością jest by test dwa razy dał złą odpowiedź co nie?Prosze o odpis I tylko pozostaje mi czekanie na okres?
patunia999 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-01, 14:14   #522
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: POMOCY(brak okresu)

boze dziewczyno, zrobilas test dwa razy, dwa razy wyszlo, ze nie jestes, okres spoznia Ci sie jakies 3 dni, uprawialas seks z zabezpieczeniem, wiec chyba ta panika niepotrzebna.
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 14:16   #523
Szczepcio
BAN stały
 
Avatar Szczepcio
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 978
Dot.: POMOCY(brak okresu)

Następnym razem zastanów się czy jesteś gotowa na seks. Bo jak ja bym miała tak panikować po czymś co przynajmniej z założenia ma być przyjemne, dałabym sobie spokój.
Szczepcio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 15:39   #524
gemmini
Raczkowanie
 
Avatar gemmini
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 239
Dot.: brak okresu - odstawienie pigulek

O bardzo ciekawy temat, wiecie ja mam bardzo duże problemy z przywróceniem naturalnego cyklu. Już walczę od dwóch lat, chyba muszę zmienić lekarza. Pierwszym razem jak odstawiłam pigułki oresu nie miałam 3 miesiące i pewnie nie miałabym nadal gdybym nie wybrała się do lekarza, który stwierdził, że nie mam w macicy błony która mogła by się złuszczyć (czyt. okres). Dostałam plasterek a później miałam cyckać luteinę. Okres się pojawił - wywołany w zasadzie w podwójny sposób. Sytuacja się oczywiście powtórzyła brak okresu, po 3 miesiącach wizyta, USG, plasterek, luteinka. Tym razem postanowiłam wrócić do pigułek, lekarz stwierdził iż bez nich nie będę miała okresu, brałam pół roku normalnie. Ponieważ nie potrzebuję antykoncepcji przy kolejnej wizycie lekarz stwierdził że aby mieć okres bez antykoncepcji mogę brać 10 pigułek w cyklu wtedy miesiączka wystąpi normalnie. Kiedy skończyły mi się "zapasy" postanowiłam ulżyć sobie trochę i brałam Castagnus (ziołowy) o dziwo okres wystąpił przez 3 cykle nadzwyczaj regularnie. Teraz skończyłam brać Castagnus zobaczymy co będzie ale obawiam się, że sytuacja się powtórzy. Uff ale się rozpisałam ale chciałam napisać, że nie zawsze to tak jest , że "okres się kiedyś w końcu pojawi". Trzymajcie się cieplutko.
gemmini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 17:56   #525
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: POMOCY(brak okresu)

nie spokojnie jak test negatywny na pewno nie jesteś w ciąży... głowa do góry idź do lekarze żeby coś zrobil z ta nieregularnościa jak to tak mozna nazwać

pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 18:15   #526
soniacz
BAN stały
 
Avatar soniacz
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 202
Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

moim zdaniem przyczyną może być mimo wszytko niedowaga. Twoje BMI wynosi 18,91 (a norma to min 20) zatem powinnaś przytyć jakies 3 kilo. ja dostałam pierwszą miesiączkę w wieku 15 lat (czyli tez dosc późno) mimo, że moja mama dostała pierwszy okres jako 12 - latka. przypuszczam, że wynikało to z tego, że byłam bardzo drobnej budowy, zawsze mi wszyscy powtarzali, że jestem za chuda. w końcu zaczęłam przybierać na wadze i dopiero wtedy dostałam okres. dalej mam w sumie lekką niedowagę (moje BMI 19,78) ale to tak nic w porównaniu z tym, co było. z drugiej strony brakuje Ci tylko 3 kg do osiągnięcia normy wagowej... może faktycznie powinnas udac sie do ginekologa...
soniacz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 18:16   #527
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: krwawienie

tak może być i nie jest to satn żeby sie martwić i niepokoic.Biorąc 2 opakowania pod rząd mój lekarz twierdzi że troche same rozregulowujemy sobie cykl,gdyż nasz ukł.hormonalny jest przygotowany co m-c do zmian występujących pod postacia miesiączki a to że mozemy sobie np raz do roku pozwolic na brak przerwy podowoduje nasza inegerencje.Ja wsojego czasu tez tak robiłam ale u mnie bylo potem wszystko ok.Ale sama wiesz jak różnie tabletki moga zadziałać

pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 19:37   #528
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

Ja od dziecka mialam niedowage, a miesiaczke dostalam dosc wczesnie bo w wieku niecalych 15 lat. A bylam taka malutka biustu nie mialam ( dalej nie mam, no moze troche wiekszy ). Wszystko zalezy od genów.
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-02, 09:28   #529
gaga_22
Raczkowanie
 
Avatar gaga_22
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Starachowice
Wiadomości: 66
GG do gaga_22
Dot.: Problem z miesiaczka.

Przepraszam, ale chciałabym zeby to był problem tylko wieku nastoletniego...
Mam 24 lata, miesiączkuję(powiedzmy)od 13 r.ż, i bardzo rzadko mi się zdarza miec regularne miesiączki, brałam hormony niby na uregolowanie ale po odstawieniu problem nadal istnieje,no cóż, chyba rzeczywiscie taka uroda, szkoda tylko ze nie wiadomo kiedy przyjdzie....Tak poza tym to wszystkie hormony mam w normie, tylko lekki niedorozwój macicy,ale to akurat zdaniem ginekologów nie ma wpływu na miesiączkowanie...Ale musisz iść do lekarza, napewno!
gaga_22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-02, 11:14   #530
CIV-CIV
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 65
Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

Możliwe że budowa Twojego ciała ma znaczenie, ale w to mniej wątpie niż w to że się źle odżywiasz albo coś w ten deseń.
Myśle też że powinnaś obserwować swoje ciało, poczekać jeszcze około roku jeśli miesiączka się nadal nie pojawi wybierz się do lekarza.
CIV-CIV jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-02, 12:02   #531
*AvRiLkA*
Raczkowanie
 
Avatar *AvRiLkA*
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 166
Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

Bardzo dziękuję za wszystkie Wasze wypowiedzi Moja mama dostała okres dosc wcześnie, chyba w 4 klasie podstawówki, więc chyba nie w tym tkwi przyczyna. Macie rację, pójde do gina, bo po co mam się na zapas martwić, mam nadzięję, że wszystko ze mną OK A może, ktoś wie na czym polega sztuczne wywoływanie miesiączki? Wydaje mi się, że przepisze mi jak coś hormony. Zapytam, bo nie moge sie powstrezymać: urosną od tego też piersi? Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
'. like my own personal brand of heroin .'
*AvRiLkA* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-02, 12:09   #532
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

moze przespisac Luteine ona przyspiesza i wywoluje miesiaczke
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-02, 23:05   #533
zbroziu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Wiadomości: 508
GG do zbroziu
ah ta miesiączka

Mam pytanko, może którąś z Was to spotkało!!!
Otóż mam okres od 12 roku życia, jest on strasznie nie regularny, ale do tego zdążyłam się przyzwyczaić, ale nie wiem co to może być, otóż między okresami czasami wydziela się ze mnie taka brozowo-brunatna maź i trwa to około 3 dni, potem zanika i za kilka dni mam okres, nie mam przy tym żadnych bóli!!!
__________________
Dukan.... jedyna szansa na wymarzoną suknie ślubną...

66-65-64-63-62-61-60-59-58-57,6-56-55-54-53

WAGA POCZĄTKOWA: 66

CEL: 53

zbroziu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 00:06   #534
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: ah ta miesiączka

hmm.. Poyślałam od razu, że to może plamienie okołoowulacyjne, ale miesiączka powinna się wtedy pojawić po 2 tygodniach. Ale ten śluz może być po prostu zapowiedzią miesiączki. Tak mi się wydaje. JA zazwyczaj taki brunatny mam jak mi się on akończy. Może Ty masz n apoczątku..
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 09:55   #535
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: ah ta miesiączka

Cytat:
Napisane przez zbroziu
Mam pytanko, może którąś z Was to spotkało!!!
Otóż mam okres od 12 roku życia, jest on strasznie nie regularny, ale do tego zdążyłam się przyzwyczaić,
Jak nieregularny?
Pytam, bo cykle uważamy za nieregularne, jeżeli różnica pomiędzy najkrótszym a najdłuższym z ostatnich 6 cykli wynosiła więcej niż 5 dni; jeśli mniej-to cykle są regularne

Zapytałam-ponieważ sporo dziewczyna ma 2 dni różnicy- i jaż lamentują na nieregulrne cykle, no a przecież organizm to nie zegarek...
Cytat:
Napisane przez zbroziu
ale nie wiem co to może być, otóż między okresami czasami wydziela się ze mnie taka brozowo-brunatna maź i trwa to około 3 dni, potem zanika i za kilka dni mam okres, nie mam przy tym żadnych bóli!!!
Być moze u ciebie okres zaczyna się plamieniem, tak jak np u tutusi kończy.
Jeśli bardzo cię to niepokoi-skonsultuj to z lekarzem
Pozdrawiam
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 09:58   #536
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: ah ta miesiączka

mi sie wciąz spóźnia ... od 3 do nawet 14 dni , oprócz tego mam bardzo bolesne i długie miesiaczki (zawsze tydzien)
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 10:25   #537
Black Isabell
Raczkowanie
 
Avatar Black Isabell
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Województwo Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 473
GG do Black Isabell
Dot.: ah ta miesiączka

Cytat:
Napisane przez primavera
Jak nieregularny?
Pytam, bo cykle uważamy za nieregularne, jeżeli różnica pomiędzy najkrótszym a najdłuższym z ostatnich 6 cykli wynosiła więcej niż 5 dni; jeśli mniej-to cykle są regularne

Zapytałam-ponieważ sporo dziewczyna ma 2 dni różnicy- i jaż lamentują na nieregulrne cykle, no a przecież organizm to nie zegarek...
Przepraszam, że się wtrące ...
Zawsze myślałam, że cykle regularne trwają ( z niewielkimi odchyleniami ) ok. 28 dni . Uważałam, że jeżeli kobieta miesiączkuje regularnie np. średnio co 40 dni - to cykl ten do normalnych nie należy... To znaczy że się dotyczczas myliłam i moje myślenie było blędne ?

Co do moich cykli - to początkowo trwały one ok. 33 - 36 dni. Następnie - po roku zażywania pigułek i ich odstawieniu - cykle przedłużyły mi sie do ok. 50 dni . Do końca nie jestem przekonana, czy cykle pojawiające sie regularnie mniej więcej co 50 dni to normalność ...Ech... ale przynajmniej mogę się cieszyć, jak mniemam, z ich regularności...
Black Isabell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 10:49   #538
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: ah ta miesiączka

Cytat:
Napisane przez Black Isabell
Przepraszam, że się wtrące ...
Zawsze myślałam, że cykle regularne trwają ( z niewielkimi odchyleniami ) ok. 28 dni . Uważałam, że jeżeli kobieta miesiączkuje regularnie np. średnio co 40 dni - to cykl ten do normalnych nie należy... To znaczy że się dotyczczas myliłam i moje myślenie było blędne ?

Co do moich cykli - to początkowo trwały one ok. 33 - 36 dni. Następnie - po roku zażywania pigułek i ich odstawieniu - cykle przedłużyły mi sie do ok. 50 dni . Do końca nie jestem przekonana, czy cykle pojawiające sie regularnie mniej więcej co 50 dni to normalność ...Ech... ale przynajmniej mogę się cieszyć, jak mniemam, z ich regularności...
Ja kiedyś też tak myślałam, ale lekarz wyprowadził mnie z błędu
Owszem- u większości kobiet cykle trwają około 30 dni, ale niektóre mają 40 czy 50-dniowe

Masz długie cykle (jest długa faza przedowulacyjna, bo poowulacyjna jest stała i trwa ok 14 dni) ale regularne. Jeśli są regularne-to ok.

Tu jest trochę o tym:
http://www.npr.prolife.pl/cykl.htm
http://www.npr.prolife.pl/plodnosc_kobiety.htm
Tu o bolesnym miesiączkowaniu: http://www.lmm.pl/porady/cykle/menstruacja.html
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 10:55   #539
Black Isabell
Raczkowanie
 
Avatar Black Isabell
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Województwo Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 473
GG do Black Isabell
Dot.: ah ta miesiączka

Dziękuję Przynajmniej nie żyję już w błędzie
Black Isabell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-03, 11:00   #540
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: ah ta miesiączka

Proszę

Po prostu gdy będziesz chciała zostać mamą- będziecie mieli mniej okazji w ciągu roku na macierzyństwo; gdyż zamiast np 12 owulacji w ciągu roku będzie np 8.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.