Zmarszczki mimiczne. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-03, 11:29   #91
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: help

A znasz może maseczkę pod oczka z serii Eye Perfect Oceanica ?
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-03, 11:41   #92
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: help

Oprócz tej maseczki warto zwrócić uwagę na krem na noc z tej serii i żel pod oczy (oczywiście) na dzień. Sama maseczka mnie osobiście nie bardzo odpowiada, natomiast tymi dwoma kremem - i żelem jestem po prostu zachwycona. Wprawdzie na KW mają różne opinie, ale warto zdobyć próbki i sprawdzić, tym bardziej, że te próbki są dośc hojne...
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-03, 13:39   #93
lean
Raczkowanie
 
Avatar lean
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 62
GG do lean
Re: help

maseczkę znam i używam ale na moje oko to ona nic nie daje zastanawiałam się nad jakimś zabiegiem u kosmetyczki ale nie mam za bardzo pojęcia co to mogłoby być
lean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-18, 16:17   #94
didi21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8
GG do didi21
młoda ...a już zmarszczki mimiczne?:-(

Mam 21 lat a już pojawiły mi się zmarszczki mimiczne...lubie się smiać a do tego codziennie zakładam soczewki i naciągam skóre wokól oczu..użyłam 1 kremu przeciw zmarszczowego ale zaraz dostałam uczulenia nadal wyczówam takie małe krostki pod skórą:-( ...czy znacie jakieś maseczki nawet takiej domowej roboty albo jakieś dobre sprawdzone kremy dla wrażliwej skóry?
didi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-18, 17:37   #95
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: młoda ...a już zmarszczki mimiczne?:-(

http://www.wizaz.pl/porady/censura.p...ils&itemid=260

monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-27, 12:52   #96
asd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3
Rozszerszone pory i zmarszczki mimiczne

Mam 24 lata, tlusta cere z widocznymi wielkimi rozszerzonymi porami. Jak naloze podklad to widac je jeszcze bardziej - wielkie dziury.
Mimo mlodego wieku pelno zmarszczek mimicznych wokol oczu i ust.
Dodam, ze na nic nie choruje i zazywam tabletki antykoncepcyjne.
Czym moge zmniejszyc pory i zmarszczki?
Zastanawialam sie nad kupnem kosmetykow Galenic na pory i krem na zmarszczki mimiczne Bielenda lub L'Oreal.
Mam nadzieje, ze pomozecie mi uporac sie z problemem i polecicie jakies skuteczne kosmetyki lub leki.
Pozdrawiam.
asd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-27, 15:59   #97
sweetgirl24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 8
GG do sweetgirl24
Re: Rozszerszone pory i zmarszczki mimiczne

mam ten sam problem tyle ze cerą mieszaną...ale jedną pożądną zmarszczkę "złości" cos mnie uratuje czy już po mnie...czekam na przpisy...heheh
sweetgirl24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-27, 23:25   #98
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Rozszerszone pory i zmarszczki mimiczne

na zmarszczki i na pory pomagają retinoidy- takie 2w1, ale to juz musiałabyś pogadać z lekarzem, bo są na recepte.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-28, 07:17   #99
asd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3
Re: Rozszerszone pory i zmarszczki mimiczne

Dzieki za odpowiedz. Rozumiem, ze mam udac sie do dermatologa. Szczerze mowiac nawet o tym nie pomyslalam.
Masz moze rozeznanie w cenach? Jakie sa granice?
asd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-28, 22:01   #100
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Rozszerszone pory i zmarszczki mimiczne

pytasz o ceny retinouidów? tutaj podawałam: http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...erin+&pattern= isotrex differin
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 08:53   #101
Alicja154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 16
Wyślij wiadomość przez ICQ do Alicja154 GG do Alicja154 Wyślij wiadomość przez Yahoo do Alicja154
zmarszczki

Nie rozumiem jednej rzeczy.Mam 16 lat i zmarszczki pod oczami, a moja koleżanka która ma 27 lat nie ma wogóle.Jakich kremów powinnam używać żeby ich nie mieć?
Alicja154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-12, 09:07   #102
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: zmarszczki

Ty nie rozumiesz tego co opisalas, a ja nie rozumie jak w tak mlodym wieku mozesz doszukiwac sie zmarszczek
ja mam 17lat i nie przyszloby mi do glowy, zeby patrzec czy mam jakas czy tez nie. Choc moze to dlatego ze skupiam sie na walce z kilkoma syfkami.
Poza tym moze to sa zgiecia skory, na pewno nie typowe zmarszczki.
Nie uzywaj zadnych kremow przeciwzmarszczkowych bo jestes na nie zdecydowanie za mloda. Uzywaj dostosowanych do swojej cery.

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 09:50   #103
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: zmarszczki

Jeśli w Twoim wieku ze skórą pod oczami jest coś nie tak, to raczje nei są to klasyczne zmarszczki będące objawem starzenia się skóry. Zaryzykowałabym że to sprawka niedostatecznego nawilzenia, może niedosypiałaś ostatnio (koniec roku i duzo nauki ), moze trochę ze zmęczenia. Powinnaś zadbać o sen a okolicę oczu smarować jakiś lekkim kremem nawilżającym, a lepiej jeszcze żelem - nawilżanie to podstawa, podejrzewam że kreseczki zrobiły Ci się właśnie z braku wilgoci - znikną jak zaczniesz używać kremu.
A nie opalałaś sie przypadkiem ostatnio? Słońce, solarium?
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-27, 10:47   #104
Martika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 71
Sprawdzony kremik przeciw zmarszczkom mimicznym

Cześć Dziewczyny ! Mam problem z wyborem kremu przeciw zmarszczkom mimicznym, które "panoszą się" na mojej twarzy od paru miesięcy (od nosa w dół do ust). Czy możecie polecić mi coś sprawdzonego? Dodam, że mam 27 lat i skłonną do przesuszania cerę. Pozdrowionka i z góry serdeczne dzięki za podpowiedzi.
Martika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 07:36   #105
Martika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 71
Re: Sprawdzony kremik przeciw zmarszczkom mimicznym

HALO, HALO!!! podciągam
Martika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 14:03   #106
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Re: Sprawdzony kremik przeciw zmarszczkom mimicznym

ja sie przyłączam. Mam głęboka bruzde mimiczna na czole, poziomą (od czestego "podnoszenia" brwi) . Jest na nią jakis sposób? Z tym, że cera na czole tłusta, skłonna do trądziku.
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 15:43   #107
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Sprawdzony kremik przeciw zmarszczkom mimicznym

Moja szwagierka kupila sobie krem na zmarszczki mimiczne od Vichy i jak bylam u niem to pare razy sie posmarowalam i bylo widac efekty ona sama byla zachwycona. Jest przed 25 rokiem zycia i bala sie ze krem nie jest dla niej to jej wytlumaczylam ze skora sie nie przyzwyczaji, a poza tym jak ma taki problem to moze go zastosowac jako kuracje. Kupila pierwszy raz zastosowala na noc a rano piala z zachwytu, ja podebralam go jej ze 3 razy i tez widzialam rotznice ze czolko sie jakies takie proste zrobilo. Wiem ze Diadermin ma tez krem na zmarszczki mimiczne i Loreal ale jak skotkuja to nie ma pojecia. Kremy te sa dostepne w drogerii i jak wiadómo o probki trudno.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 21:32   #108
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Sprawdzony kremik przeciw zmarszczkom mimicznym

Nie używałam Vichy (poza kilkoma próbkami - na podstawie których mogę jedynie stwierdzić że nieźle nawilża i jeśli chodzi o natychmiastowe wrażenia po aplikacji to pozostawia skórę w stanie chyba najbardziej przyjemnym ze znanych mi kremików; niestety nic nie potrafię powiedzieć na temat jego skuteczności)
Jeśli zależy Ci na skuteczności, to zdecydowanie polecam Dermikę Extremale.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-29, 07:49   #109
Martika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 71
Re: Sprawdzony kremik przeciw zmarszczkom mimicznym

Dzięki za odpowiedzi A jak dokładnie nazywa się ten krem VICHY ?
Martika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-22, 18:13   #110
magiq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2
25 lat i zmarszczki- czy już czas na krem?

Witam,
Oto mój dylemat:
Mam 25 lat i cerę mieszaną.Od ponad 2 lat obserwuję u siebie coraz bardziej widoczne zmarszczki mimiczne w obszarze ust i nosa. Czy w związku z tym zacząć już stosować krem na takie zmarszczki (jeśli tak, to jaki byłby najlepszy?), czy poczekać do tych trzydziestu paru lat ( na opakowaniu kremu L'Oreala jest że od 35 roku ż.)?
Boję się, że jeśli poczekam, to będzie trudniej je zlikwidować, z dugiej strony nie chciałabym sobie zaszkodzić.
Z niecierpliwośćią czekam na poradę i pozdrawiam
magiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 18:22   #111
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Re: Czy już teraz?

czesc
jak najbardziej powinnas stosowac krem zapobiegajacy powstawaniu takich zmarszczek np loreal,slyszalam tutaj na wizazu ze krem Dermiki jest bardzo dobry, a najwazniejsze to nawilzac skore bo na suchej zmarszczki tworza sie szybciej,no i stosowac kremy z filtrami i nie opalac twarzy zbyt czesto ,krem napewno nie zaszkodzi tylko wykorzysta te skladniki ktore sa skorze potrzebne
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 20:18   #112
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Czy już teraz?

> Od ponad 2 lat obserwuję u siebie coraz bardziej widoczne zmarszczki mimiczne w obszarze ust i nosa. Czy w związku z tym zacząć już stosować krem na takie zmarszczki
oczywiscie, już dawno powinnaś się tym zajać.

> czy poczekać do tych trzydziestu paru lat
jasne- wtedy nie obejdzie sie bez pomocy lekarza.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 20:56   #113
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Czy już teraz?

Nie ma co czekać. Skóra się nie rozleniwi od mocniejszego kremu. Żeby zapobiegać zmarszczkom musisz przede wszystkim dobrze nawilżać skórę, krem z porzadnym filtrem, przeciwutleniaczami itp. Wielokrotnie specjaliści podkreślają że nic tak nei przyśpiesza starzenia jak słońce

Co do kremów na mimiczne, najlepsza jest raczej Dermika. Mi bardzo pasował Resolution Lancome, polubiłam Vichy Myokine. Loreal ma raczej średnią opinię (ja miałam tylko jedną próbkę, cięzko mi się wypowiadać).
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-23, 12:18   #114
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
działający krem na zmarszczki mimiczne wokół ust

szczerze powiedziawszy mam pytanie do Pani Beaty Krajnik, ale jeśli któraś ma taki sam problem to proszę piszcie, a mianowicie pani Beato,mam 27 lat, zauważyłam że na moim lewym policzku robią mi przy uśmiechaniu takie poziome kreski wygląda to jakby mi się skóra ściągała. na prawym czegoś takiego nie zauważyłam, zdaję sobie sprawę że już powoli się starzeję , bo mam nawet kilka zmarszczek mimicznych wokół oczu ale naprawdę dbam o cerę i skórę wokół ocząt ale nie wiem co robić aby jak najdłużej zachować ładny wygląd cery.unikam słońca, na solarium chodzę naprawdę okazjonalnie.uzywam toników, nawilżam cerę.ale niewiem co zrobić aby cera na policzkach sie nie ściągała.czy mogłaby mi Pani coś poradzić?? serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki:O)
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 22:30   #115
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Re: do pani Beatki!!!! up:O)

dolaczam sie do watku tez mam ten sam problem z zaczynajaca tworzyc sie zmarszczka na lewym policzku od usmiechania nic jeszce z nia nie robilam Ale chyba zaczne traktowac ja mocniejszymi kremami lub wybiore sie do jakiegos SPA.Pozdrawiam

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2005-07-08 o 02:10
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-02, 18:18   #116
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
zmarszczki mimiczne

Ja mam pytanie do Pani Beatki ale jak któraś wie co mam robić to prosze piszcie, wcześniej już pisałam w tej sprawie ale jakoś bez skutku, a mianowicie , mam skończone 27 lat i o zgrozo naprawdę nie przesadzam zmarszczki mimiczne wokół oczu (w sumie oprócz botoksu to wiem że nie da się z tym nic zrobić - tak lekarz powiedział)ale na lewym policzku strasznie ściąga mi się skóra na prawym tego nie mam, bardzo dziwne, unikam słońca, rzadko chodze na solarium, mocno nawilżam cere ale chyba za mało.koleżanka mi powiedziała że ja chyba za dużo kremów uzywam i dlatego może tak się dzieje że tworzą się zmarszczki ale przecież nie są to super silne przeciwzmarszczkowe a z drugiej strony jak się tworza zmarszczki to trudno nie używać niczego.PANI BEATKO ja wiem że mam już 27 lat, i bede sie starzała bo to normalne ale chyba nie w tak zastraszającym tempie , co mam robić,dziewczyny w moim wieku a nawet starsze zmarszczek nie mają a ja, niewiem co robić.prosze o pomoc:O(
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-02, 20:09   #117
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: PANI BEATKO POMOCY!!!!!!!!

Bardzo trudno jest doradzać bez obejrzenia cery.Powinnaś sprawdzić czy Twoje nawyki nie przyczyniają się do tworzenia zmarszczek - podpieranie twarzy rękami, "wciskanie " twarzy w poduszkę w czasie snu.
Przyczyną przedwczesnego tworzenia się zmarszczek może być niewłaściwa pielęgnacja,brak ochrony przeciwsłonecznej (to dotyczy również wcześniejszych lat),niektóre leki wywołują nadmierną suchość skóry - zmarszczki tworzą się wówczas szybciej.
Najlepiej byłoby gdybyś wybrała się do gabinetu kosmetycznego - zapytaj o zabiegi odżywcze, regenerujące - polecam masaż liftingujący (np Thalgo Lift , lub bardzo podobny Norel Lift), po kilku zabiegach skóra powinna zdecydowanie lepiej wyglądać - jednak jeśli przyczyną zmarszczek nie jest przesuszenie , niedożywienie skóry to nie można liczyć na to ,że zabiegi zlikwidują problem.
Niekiedy zdarza się ,że młode osoby mają cerę atroficzną - jest to przyspieszony proces starzenia się skóry.Może w Twoim przypadku za przyspieszone starzenie się skóry odpowiadają hormony (może warto zrobić badania)?
Czy pijesz dużo wody w ciagu dnia?Jeśli pijesz zbyt mało to cierpi na tym także skóra. Może przebywasz w klimatyzowanych pomieszczeniach ,z lampami jarzeniowymi , dużo przed komputerem?Takie otoczenie także przyspiesza starzenie się skóry.Palisz papierosy lub przebywasz w zadymionych pomieszczeniach? Może stosowałaś leki dermatologiczne ,które przesuszyły skórę?
Przyczyn może byc wiele.Przyjrzyj się swojej rodzinie - jak wygląda skóra u innych osób z rodziny?
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-02, 20:47   #118
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: PANI BEATKO POMOCY!!!!!!!

przyspieszone powstawanie zmarszczek wokół oczu moze miec takze miejsce wtedy jak masz wade wzroku i nie jest ona korygowana /okulary soczewki/

__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-02, 20:48   #119
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Re: PANI BEATKO POMOCY!!!!!!

Pani Beatko serdecznie dziękuję, na pewno staram się unikać słońca i solarium, sypiam na plecach gdyż zauważyłam że tworzą mi sie zmarszczki na dekolcie i między piersiami gdy spałam na boku więc pilnuje tego i mocno nawilżam dekolt więc zauwazyłam poprawę.Mamę bardzo starannie obejrzałam i jak na 47 lat naprawdę ma ładna cerę.Fakt nie piję dużo wody, ale nie palę, nie przebywam w klimatyzowanych pomieszczeniach.Ale po Pani sugestii pomyślałam że może na to miały wpływ także środki antykoncepcyjne które stosowałam przez 7 lat.Popytam w gabinetach o zabiegi (no niestety cena jest tu decydująca), narazie stosuję maseczki i kremy i postanowiłam definitywnie zrezygnować ze słońca.Mam pytanko jeszcze a czy w moim wieku mogłabym już używać mocniejszych kremów, a jeśli tak to jakich aby nie przedobrzyć.Obecnie używam toniku i kremów Daxa Perfecta- HydroMax VitaMarine 24h.Dziękuję serdecznie!!!!!!!!
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-02, 21:47   #120
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: PANI BEATKO POMOCY!!!!!!

Polecam tą wypowiedź p. Basi Kwiatkowskiej:

http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...key=1058386390

I łączę się z Tobą w bólu, bo mam / miałam podobne problemy...

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-28 20:03:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:15.