Brązowe upławy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-07, 22:20   #1
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^

Brązowe upławy


Odpowiadając na moje pytanie proszę, nie udzielajcie mi odpowiedzi, żebym szła do lekarza. Uwierzcie, że gdybym mogła, to bym to zrobiła.

Od początku. Podam tu kilka informacji, nie wiem, może będą pomocne. Od roku leczę się okresowo na grzybicę, jednak od kilku miesięcy swędzenie występuje bardzo rzadko, prawie już spokój. Mam tyłozgiętą macicę. Od września mam problemy z okresem - pierwszy dzień jest tak bolesny, że praktycznie żadne środki nie pomagają, a ja wręcz krzyczę i non stop płaczę z bólu. Ostatni okres miałam 14 grudnia - to był pierwszy okres bezbolesny, ale od grudnia jestem na bezrobociu, więc może tamto było związane ze stresem? Mój okres jest dość nieregularny. I teraz do rzeczy:

Na przełomie grudnia i stycznia zaobserwowałam brązowe upławy z pochwy - takie zbite mniejsze i większe gluty. Trwało to kilka dni, potem przeszło, ale w pewnym momencie było to tak silne, że przeciekło przez wkładkę.
Krwawienie ostatniego okresu trwało około 6-7 dni [zwykle trwa 5 dni], a potem przez niecały tydzień wypadały ze mnie skrzepy. Potem był spokój, ale zaraz po świętach zaczęło mnie strasznie swędzieć. Posmarowałam dosłownie ze trzy razy Pimafucortem i minęło jak ręką odjął, ale 31 grudnia powróciło brudzenie, które trwa do dziś - jednego dnia noszę wkładki, innego podpaski.
Czy którejś z Was prychodzi na myśl, co to może być?
Dodam, że współżyję ze swoim partnerem, ale ryzyka ciąży nie ma.

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Dodam, że co jakiś czas na wkładkach/podpaskach znajduję razem ze śluzem odrobiny krwi.
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 22:36   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Brązowe upławy

może być infekcja, może być nadżerka, może być i coś poważniejszego. przykro mi, ale bez wizyty u lekarza się nie obejdzie.

też mam tyłozgięcie macicy i wg mojej gin to jest przyczyna bardzo bolesnych okresów. mi trochę pomaga leżenie na brzuchu i nimesil [tylko na receptę, spytaj internisty]
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 22:39   #3
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Brązowe upławy

Nie ma innego wyjścia jak lekarz, za dużo problemów na raz i nie ma "nie mogę", musisz iść.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 10:52   #4
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
Dot.: Brązowe upławy

Wiem, że bez wizyty lekarza się nie obejdzie, dlatego nie pytam, co to jet, tylko czy macie jakieś pomysły na to co to MOŻE być (; Do lekarza pójdę tak szybko jak tylko będę mogła. Właściwie poza nadżerką też nic innego mi nie przychodzi do głowy, usuwanie tego jest jako nieprzyjemne? Boli?
Co do okresów - właśnie założył podpaskę, bo oprócz śluzu wyleciało ze mnie trochę krwi, więc może to okres, a na ból pomaga mi butelka z gorącą wodą pod brzuch i spora dawka nospy i przeciwbólowych [Acenol + Nurofen Forte], ale i tak na efekty trzeba długo czekać ):
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 15:28   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Brązowe upławy

Mięśniaki.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 16:57   #6
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Brązowe upławy

Odwiedź lekarza jak najszybciej, bo jeśli to nadrzerka, to może doprowadzić do raka. A z twojego opisu to nie jest dobrze, skoro w śluzie dodatkowo pojawia się krew. Ja bym chyba bardziej stawiała na nadżerkę niż mięśniaki. Są 2 sposoby pozbycia się ich. Zamrażanie lub wypalanie. Jeśli jeszcze nie rodziłaś to chyba lepsze zamrażanie.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 17:25   #7
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Brązowe upławy

Cytat:
Napisane przez matra^ Pokaż wiadomość
Wiem, że bez wizyty lekarza się nie obejdzie, dlatego nie pytam, co to jet, tylko czy macie jakieś pomysły na to co to MOŻE być (; Do lekarza pójdę tak szybko jak tylko będę mogła. Właściwie poza nadżerką też nic innego mi nie przychodzi do głowy, usuwanie tego jest jako nieprzyjemne? Boli?
Co do okresów - właśnie założył podpaskę, bo oprócz śluzu wyleciało ze mnie trochę krwi, więc może to okres, a na ból pomaga mi butelka z gorącą wodą pod brzuch i spora dawka nospy i przeciwbólowych [Acenol + Nurofen Forte], ale i tak na efekty trzeba długo czekać ):
Absolutnie nie używaj ŻADNYCH podgrzewaczy (łącznie z butelką z gorącą wodą) na brzuch w czasie okresu, bo ciepło rozrzedza krew i można dostać krwotoku!
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-08, 17:32   #8
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Brązowe upławy

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Absolutnie nie używaj ŻADNYCH podgrzewaczy (łącznie z butelką z gorącą wodą) na brzuch w czasie okresu, bo ciepło rozrzedza krew i można dostać krwotoku!
Sama to robię chociaż wiem, że nie można. Ale uwierz mi gdy mdlejesz z bólu to łapiesz się wszystkiego byle tylko trochę pomogło...
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 17:54   #9
zielonooka niewiasta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 121
Dot.: Brązowe upławy

Słuchajcie dziewczyny...na bolesne miesiączkowanie tylko Vegantalgin!
zielonooka niewiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 18:38   #10
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Brązowe upławy

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Sama to robię chociaż wiem, że nie można. Ale uwierz mi gdy mdlejesz z bólu to łapiesz się wszystkiego byle tylko trochę pomogło...
Rozumiem, ale jak już się stanie to może być bardzo nieciekawie.

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez zielonooka niewiasta Pokaż wiadomość
Słuchajcie dziewczyny...na bolesne miesiączkowanie tylko Vegantalgin!
reklama?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 19:18   #11
zielonooka niewiasta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 121
Dot.: Brązowe upławy

nie reklama tylko RADA. :P
zielonooka niewiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-08, 22:37   #12
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
Dot.: Brązowe upławy

Dzięki za odpowiedzi! (:
Wiem, że może prowadzić do raka, ale na szczęście jeszcze nie trwa to zbyt długo. Właściwie pomału już bym mogła iść do lekarza, ale może to śmiesznie zabrzmi - nie wiem na którego się zdecydować. Odkąd chodzę do gina nie mam żadnego stałego, bo wszyscy w moim mieście są beznadziejni. Najlepsza lekarka nie uznaje w ogóle środków anty /;
Ja sama też bym stawiała na nadżerkę prędzej, ale tak przy okazji zapytam - skłonności do mięśniaków są dziedziczne? Bo moja Mama miała.

A co do butelki - nie może być nawet ciepła? Co dziwniejsze, rady typu ciepła butelka/kąpiel wyczytał mój chłopak w artykule jednego z portali kobiecych..
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 22:41   #13
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Brązowe upławy

Ja kiedyś używałam na bóle brzucha, jak jeszcze nie miałam okresu, później się dowiedziałam, że nie można.

A nie możesz jechać do większego miasta do ginekologa?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 08:19   #14
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
Dot.: Brązowe upławy

Mhm, znam jednego poza moim miastem 700zł za wizytę. podziękuję [;
Pewnie pójdę jednak gdzieś tutaj, tylko interesuje mnie jescze odpowiedź na moje pytanie dot. mięśniaków.
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:16   #15
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Brązowe upławy

700?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 21:54   #16
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
Dot.: Brązowe upławy

Gdyby nie to, że to były informacje z pierwszej ręki, to sama bym nie potrafiła uwierzyć (;
Dostałam dzisiaj namiary na rewelacyjnego gina. Młody facet, co mnie akurat odstrasza trochę, ale podobno jest świetny. Dostałam dziś okres i leje się ze mnie jak nie powiem z czego. Do całej sprawy dochodzi też moja pierś i prolaktyna - od kilku miesięcy mam z tym problem, co zostało już zbagatelizowane wcześniej przez innego lekarza, a dziś cały dzień mnie w środku pali ):
Jak skończę okres to umawiam się na wizytę, dzięki za rady!

Edytowane przez matra^
Czas edycji: 2010-01-09 o 21:56
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 22:18   #17
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Brązowe upławy

A możesz mi powiedzieć, za co te 700zł miałoby być?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 22:22   #18
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
Dot.: Brązowe upławy

Niestety tego nie wiem, dowiedziałam się o tym coś niecały rok temu i nie wdawałam się w szczegóły, ale faktycznie cena z kosmosu.
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 22:31   #19
Aguusia18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 403
GG do Aguusia18
Dot.: Brązowe upławy

To pewnie nadzerka. Jeśli jesteś młoda nie zgadzaj sie na wypalenie jej to bardzo niszczy nabłonek. Spróbuj może irygacji. Dobre jest Tantum Rosa jesli masz tam jakąś ranke to powinno załagodzi.
__________________


Aguusia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 22:32   #20
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Brązowe upławy

To na pewno nie za wizytę. Musi być jakiś komplet badań czy coś. Ceny za zwykłe wizyty zazwyczaj są między 50 a 100zł, usg ok.80zł, cytologia 30zł
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 22:44   #21
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
Dot.: Brązowe upławy

Możliwe. Wiem, że babka ma u siebie porządny osprzęt.
Są jakieś naturalne metody na zmniejszenie tego cholernego krwawienia? Zaraz będę musiała zmienić kolejną podpaskę, całą pościel sobie zaświnię jak pójdę zaraz spać ):

Aguusia18, coś Ty, ja pewnie po zakończeniu tego całego leczenia będę miała grzyba, że hej [bo jak wspomniałam wcześniej w ostatnim dniu ubiegłego roku zaczęło mnie znowu piekielnie swędzieć, więc diabli wiedzą], więc nie wiem czy irygacja nie jest zbyt ryzykowna. U nas się wymraża, ponoć to lepsze?

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

Tak z ciekawości - od momentu powstania nadżerki do momentu jej usunięcia musi minąć jak najmniej czasu, prawda? To jakie jest prawdopodobieństwo, że jeżeli ją mam, to pojawiła się właśnie w okolicach września kiedy tak zmieniła mi się sytuacja z okresami?
Wiem, że to dokładnie określi lekarz, ale wolę zapytać, bo nie zaszkodzi (;

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------

Tak z ciekawości - od momentu powstania nadżerki do momentu jej usunięcia musi minąć jak najmniej czasu, prawda? To jakie jest prawdopodobieństwo, że jeżeli ją mam, to pojawiła się właśnie w okolicach września kiedy tak zmieniła mi się sytuacja z okresami?
Wiem, że to dokładnie określi lekarz, ale wolę zapytać, bo nie zaszkodzi (;

Edytowane przez matra^
Czas edycji: 2010-01-09 o 22:41
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 22:50   #22
Aguusia18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 403
GG do Aguusia18
Dot.: Brązowe upławy

Lepsze lepsze... Ja obecnie tez mam upławy i swędzenie ale ponad dwa lata temu wykryto u mnie wirus HPV poźniej odnowila mi się nadżerka i tak wszystko na raz ;/ Na swędzenie zrób sobie te płukania albo nasiadówki TANTUM ROSA powinno pomoc. I jak najszybciej do lekarza !! Ja tez to bagatelizowałam i nie bardzo na tym wyszłam...

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

Narżerka to jest ranka która się powiększa i z czasem zaczyna sączy się z niej krew ale do krwawienia musi troche czasu upłynąc... A i jeszcze przy nadżerce boli w dole kręgosłupa... Jeśli zauważyłaś to u siebie to napewno nadżerka
__________________


Aguusia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 22:55   #23
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
Dot.: Brązowe upławy

Aguusia18, ja już pisałam, że pójdę jak skończę krwawić, poza tym będę coś z tym robiła, jeżeli on mi stwierdzi faktycznie grzyba, bo jak pisałam - od dawna mnie nie swędziało i teraz po 2-3 dniach swędzenia szybko przestało..
A irygacji jakoś nie ufam /: Zresztą mało czemu ufam, bo pierwsze tabletki mi nie pomogły, drugie maści tylko powierzchownie, trzeci zestaw leków wywołał u mnie taką reakcję alergiczną, że chodząc ocierałam udami i swoje wargi sromowe bo tak spuchły /; makabra.. Na szczęście j/w - od dłuższego czasu mam spokój..

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------

krwiste plamy w brązowych upławach mogłyby na to wskazywać, w dole kręgosłupa boli, ale to u mnie akurat częste przy okresie - krzyża, nerki, czasem nawet i nogi..
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 23:35   #24
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Brązowe upławy

Jeśli chodzi o to krwawienie, weź na raz maksymalną dawkę dzienną witaminy C (1000mg), powinno pomóc. Na krwawienie z nosa pomaga, a tuż przed okresem nie powinno się brać, bo może opóźnić, więc może akurat uda się zmniejszyć w trakcie
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.