Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.2011 - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-25, 23:00   #1621
Stronczek27
Wtajemniczenie
 
Avatar Stronczek27
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lomza (PL), Slough (UK)
Wiadomości: 2 465
GG do Stronczek27
Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08....

Wszystkim Kasiom wszystkiego najlepszego...
Brumek Gomra Brunetka

Dobry wieczor !

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez Stronczek27
Czas edycji: 2013-11-25 o 23:02
Stronczek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 07:03   #1622
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

zaległe życzenia imieninowe naszym Kasiom składam

zima zła przyszła. mrozisko już. musiałam się z rękawiczkami przeprosić, a mąż ze skrobaczką do szyb. dobrze chociaż, że nie śnieży

nic to. muszę się do pracy zabrać, a nie chce mi się. ale chyba do samych świąt się nie wygrzebię z papierzysków i jak tak dalej pójdzie, to między świętami a nowym rokiem trzeba będzie przyjść tyrać do biura...a marzy mi się wtedy wziąć urlop

Brumku gdzie Ty jesteś?? nie ma Cię już kilka dni...
Oliweczka Ty na urlopie odpoczywasz, dobrze kojarzę??
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 07:58   #1623
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

a ja nie wiem co ebdzie z wigilia w tym roku bo maz ma serwis telefoniczny alurat w wigilie i chyba nikt nie bedzie sie chcial z nim zamienic, a przeciez o 16 nie wyjade by na 20 byc w domu rodzicow
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 09:52   #1624
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Dzień dobry

Cytat:
Napisane przez Shira_83 Pokaż wiadomość
Bry Kuneczki

Przygotowuję dom na przyjęcie drugiego dzieciaka i na nic nie starcza czasu
Shirko zaginiona, dobrze, ze się odezwałaś i że wiemy, na czym stoimy Trema jest? Krzyś czeka na brata?

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Brumku moi wierzą w Mikołaja, my wierzyliśmy, zresztą wszędzie w mediach trąbią o Listach, zeby dzieci pisały, i w przedszkolach są Mikołajki itd.
Ciężko przed dzieckiem go ukryć
Myślę że prędzej dziecko bedzie podejrzewać, że mama okłamała, i że Mikołaj na prawdę jest, niż samo to że go nie ma
To akurat nie za optymistyczny argument, wręcz przeciwnie
POza tym mi nie chodzi o ukrywanie istnienia Mikołaja, tylko o to czy pokazać dziecku, że to wszechmocny czarodziej, czy po prostu ładna legenda.

Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość
U mnie w rodzinnym domu nie było tradycji dawania prezentów pod choinkę (jakoś nie kojarzę, żeby inne dzieci w szkole chwaliły się takimi prezentami), więc Mikołaja kojarzyłąm tylko z 6 grudnia. Jako dziecko w niego wierzyłam i w sumie nie pamiętam, jak ani kiedy się dowiedziałam, że to rodzice kupuja prezenty.
Patryk już wczoraj dostał jeden prezent od Mikołaja, który ten zostawił u wujka Wiertarka, szlifierka i piła do kolekcji innych narzędzi
Właśnie ostatnio na jakimś wątku też dziewczyny dyskutowały o tym, jak gdzie się tradycje mikołajowe przedstawiają i w szoku byłam. Bo przez 33 lata żyłam w przekonaniu, że jak Polska długa i szeroka, wszyscy tak samo obchodzą Mikołajki i Wigilię i Mikołaj to Mikołaj, a innenazwy to ma za granicą tylko. A tu się okazuje, ze jednak, co region, to inna nazwa i inne zwyczaje. U nas 6 grudnia to malutkie upominki, nic ważnego i istotnego, a Mikołaj to przychodzi w Wigilię i daje masę prezentów.

Cytat:
Napisane przez aania_20 Pokaż wiadomość
Brumek, nie wiem czy obchodzisz imieniny, ale wszystkiego najlepszego!
Obchodzę, przepięknie dziękuję

Cytat:
Napisane przez Stronczek27 Pokaż wiadomość
Wszystkim Kasiom wszystkiego najlepszego...
Brumek Gomra Brunetka


Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość
zaległe życzenia imieninowe naszym Kasiom składam


Jestem, jestem, tylko czasu ani trochę nie miałam

Weekend jakiś zalatany, w sobotę byliśmy u teściowej na imieninach. Wczoraj z kolei do mnie goście przyszli. W ilości znacznie większej niż się spodziewałam i miałam na to ochotę W ogóle imieniny mi się jakoś nie udały w tym roku... Mama mi sprosiła gości - taka niespodzianka - i zadzwoniła, ze jadą tuż po 15, jak byłam z Tymkiem daleko od domu. WIęc pędem do domu, tam nić nie przygotowane, bo wcześniej zapraszałam tych kilka osób swoich na 18, Tymek głodny, jak poczochrana itp. No super po prostu I potem wcale jakoś miło nie było, choć zawsze jest przy takich okazjach. Moja mama jakaś obrażona, ciągle tak jest ostatnio. No i prezent mi kupiła taki, ze nie wiedziałam czy się śmiać, czy płakać. Otóż jakiś czas temu wspomniałam jej, w czasie jakiejś nieistotnej pogawędki, że chyba dojrzałam do tego, żeby sobie kupić ładny, elegancki serwis do kawy. Ale że nie kupię na razie, bo nie mam gdzie go trzymać. No i ona mi wczoraj wręcza porcelanowy zestaw na 12 osób Wielki! I totalnie, kompletnie nie w moim stylu Próbuję się do nie go przekonać, ale nie potrafię Nie wiem w ogóle, jak mogła się tak pomylić I wściekła jestem, bo miejsca na niego nie mama, kasy zapłaciła tyle, że aż boję się pomyśleć, sama sobie teraz przecież drugiego nie kupię i będę się męczyć z tym przez długie lata. Bo mojej mamie powiedzieć, że się nie podoba i że chcę wymienić, to jak złamać jej serca Strasznie by to odebrała. A wiem, że chciała dobrze, chciała spełnić moje marzenie. Tyle że trochę nadgorliwie, bo sama wyraźnie mówiłam, ze teraz nie chcę go kupować, bo nie mam gdzie postawić
To sobie ponarzekałam.
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 10:08   #1625
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Hejo mamoliki

wszystkim Kasiom składam zaległe życzenia i wysyłam buziaki



Brumciu ale prezent mama Ci zgotowała
może jednak na spokojnie pogadasz z nią i wytłumaczysz że chciałabyc sobie wymienic serwis na mniejszy lub taki który bedzie bardziej sie Tobie podobał

Iwa zdrówka dla dziewczynek

u nas mikołaki pod wzgledem prezentów symboliczne
Jas dostanie ode mnie jakąś bajeczke,
ale za to po raz kolejny bedziemy robic impreze mikołajkową u nas w domku
na której pieczemy z dzieciaczkami pierniczki dla mikołaja
i myśle że to jest największa frajda dla dzieci

__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 10:16   #1626
aania_20
Zakorzenienie
 
Avatar aania_20
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 494
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Brumek, to Cię ładnie mama załatwiła No ale chciała dobrze. Natomiast z niespodzianki kilka godzin wcześniej też bym się chyba nie ucieszyła....

My Mikołaja robimy symbolicznie, najwyżej coś słodkiego dla każdego, preenty będą pod choinką.

Natomiast kupiłam wczoraj w tesco tą kolejkę drewnianą, a dziś się zezłościłam Kupiłam zestaw 60 el., a od czwartku będzie w promocji 100 el, tylko 20 zł droższy. Sama nie wiem, czy nie wymienić.... muszę chyba porównać, których elementów jest więcej, bo jeśli drzewka, ludziki itp to nie ma sensu, ale jeśli tory, to wymienię

A, opowiem Wam jaka jest męska solidarność. TŻ z Adasiem byli w weekend na basenie. Po przyjeździe mały opowiada, że "była fajna dziewczynka, podobała mi się. Oglądałem się za dziewczynami. Tata nie, tylko ja się oglądałem"
__________________
"...Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze... "

aania_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:07   #1627
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez telik Pokaż wiadomość
Brumciu ale prezent mama Ci zgotowała
może jednak na spokojnie pogadasz z nią i wytłumaczysz że chciałabyc sobie wymienic serwis na mniejszy lub taki który bedzie bardziej sie Tobie podobał

u nas mikołaki pod wzgledem prezentów symboliczne
Jas dostanie ode mnie jakąś bajeczke,
ale za to po raz kolejny bedziemy robic impreze mikołajkową u nas w domku
na której pieczemy z dzieciaczkami pierniczki dla mikołaja
i myśle że to jest największa frajda dla dzieci
Myślę o tym intensywnie, ale chyba się nie odważę zacząć z mamą takiej rozmowy Znam ją i wiem, że bardzo źle by to odebrała. Jako coś przeciwko sobie...

Impreza mikołajkowa to świetny pomysł, najlepszy! Ale ile roboty będziesz miala

Cytat:
Napisane przez aania_20 Pokaż wiadomość
Natomiast kupiłam wczoraj w tesco tą kolejkę drewnianą, a dziś się zezłościłam Kupiłam zestaw 60 el., a od czwartku będzie w promocji 100 el, tylko 20 zł droższy. Sama nie wiem, czy nie wymienić.... muszę chyba porównać, których elementów jest więcej, bo jeśli drzewka, ludziki itp to nie ma sensu, ale jeśli tory, to wymienię

A, opowiem Wam jaka jest męska solidarność. TŻ z Adasiem byli w weekend na basenie. Po przyjeździe mały opowiada, że "była fajna dziewczynka, podobała mi się. Oglądałem się za dziewczynami. Tata nie, tylko ja się oglądałem"
Ale tekst

Z kolejką, to może nie tak źle będzie. U nas np (w tej z lidla) jest sporo takich elementów, jak drzewka, zwierzątka itp, co nie jest aż tak ważne. Może i tam największa różnica w tym. Choć z drugiej strony, jeśli masz żałować, to oddaj od razu i kup tę większą


A mnie ekipa remontowa wkurza już na maksa. Byliśmy początkowo dogadani na październik , potem listopad, potem po 15 listopada i cały czas przesuwają. A teraz już w ogóle telefonu nie odbierają Budowlańcom chyba naprawdę się dobrze powodzi w tym kraju, bo z kim nie zagadać, to kolejki na rok wprzód

I od niedzieli jestem szzęzśliwą posiadaczką Tangle Teezer (tzn będę, bo przyjdzie dopiero jutro) i Clarisonica Sama sobie prezent imieninowy zrobiłam

A Tymuś śpi już 4 noce. Ale ciiiii...


---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

I chciałabym już prezenty wszystkim pokupować, żeby w grudniu w ogóle nie trzeba było do ch jeździć. Ale pomysłów brak... Tylko dla szwagierki mam, dla męża pomysły i dla chrześniaka. Najgorsze z mamą i teściami, bo po tylu latach już się pomysły wyczerpały
__________________
........................

Edytowane przez brumek
Czas edycji: 2013-11-26 o 12:04
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-26, 12:07   #1628
agawoo
Zakorzenienie
 
Avatar agawoo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mx
Wiadomości: 4 538
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Hejka Dziewczynki
Ja tak podczytuję i podczytuję, ale cos się wbić nie mogę :/

Tak z grubsza co u nas - Amelka dalej kaszle, w wynikach nic nie wychodzi. Może to alergia, ale nie wiadomo na co. Jutro juz ją chyba dam do złobka, bo w dzień w sumie nie jest źle, najgorzej w nocy, bo bidulka spać ni może, a my razem z nią ...

Mama ma zapalenie pęcherza, a TZ jakiegoś wirusa żołądkowego złapał, chociaż dziś mu już chyba lepiej, może to wcale wirus nie był Szpital w domu mam :/

Nie jestem w stanie odpisac na wszystko co bym chciała

Brumku - no to ładna niespodzianka imieninowa I goście wcześniej i serwis strzał w 10-tke
Tak w ogóle to wszystkiego najlepszego

A w tematach Mikołajkowych - nie cierpię grudnia
Amelka jeszcze za mała, żeby załapać o co chodzi z Mikołajem, ale chciałabym u nas taką tradycję wprowadzić, że prezenty są pod choinką, od Mikołaja. A na Mikołajki jakieś drobnostki

Ale w tym roku Amelka dostanie prezent i na Mikołajki i pod choinke, bo stwierdziłam, że jak znajdzie za duzo prezentów pod choinką to mi zgłupieje. I tak na mikołajki dostanie łóżeczko dla lalki, z pościelą, a pod choinkę już kupilismy taki głęboki wózek
Jeszcze nie wymysliłam co dostanie naurodziny, bo przecież ledwo miesiąc po świętach kończy dwa latka

Teliku - fajny pomysł z tą imprezą Mikołajkową Na pewno ogromna frajda dla dzieci
__________________
Damska torebka nie jest po to, żeby cokolwiek w niej znaleźć,

tylko po to, żeby w niej wszystko było

Edytowane przez agawoo
Czas edycji: 2013-11-26 o 12:12
agawoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:28   #1629
marzena_S
Zadomowienie
 
Avatar marzena_S
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 413
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Hej babolki.

Święta- u Nas przed Mikołajkami zawsze się buty polerowało jak u Moni i w Mikołajkowy poranek w czystym bucie można było znaleźć miłe drobiazgi i słodycze.W tym roku Hania dostanie książeczki i coś słodkiego. W Boże Narodzenie też pojawiał się Mikołaj tylko, że z większymi prezentami.
My na razie mówimy maluchom (Hani i bratankowi), że to Mikołaj roznosi prezenty i dopóki taka wersja im wystarczy będziemy to kontynuować. Jak zaczną dociekać, to powiemy, że Mikołaj małej pomocy rodziców potrzebuje. Uważam, że taka magia jest do świątecznego nastroju potrzebna, w końcu niewiele magicznych rzeczy Nas w życiu spotyka.

Brumku, spóźniony imieninowy buziak . To Ci mama atrakcję zrobiła. Co do prezentu, to chyba będzie to przykre jeśli będziesz go trzymała głęboko w szafie, ze względu na to że Ci się nie podoba. Mama to na pewno mądra kobieta i zrozumie, że gust każdy może mieć inny. Ja bynajmniej do wymiany w takiej sytuacji nie miałabym żalu.
A jak zdrowie teściowej?
Szczotkę mam klasyczną czarną, Hani kupiłam w żywych kolorach żółto-pomarańczową. Moje rozczarowanie nią było też spowodowane samym wyglądem. Bo to jednak kawałek plastiku, a cena mała nie jest. A Ty już swoją masz? Zadowolona jesteś?

Gomra
, fajne te ozdoby! Może i ja się skuszę na zrobienie makaronowej choinki z Hanią. W grudniu chciałabym z nią właśnie kartki i ozdoby choinkowe porobić. Szafka już kupiona, dziękuję że pytasz. W weekend się za nią wzięliśmy i już jest na wykończeniu, zostały same drobiazgi. Jeśli dojdą dwie zamówione rzeczy to w tym tygodniu uda mi się ją skończyć.

Myha
, super pomysł ze świąteczną sesją. Koleżanka na pewno zrobi Wam piękne zdjęcia - nie mogę doczekać się efektu.

Oliweczko, jak udała się impreza urodzinowa Mateuszka?

Isia, co u Was? Jak sobie radzicie z łączeniem pracy i opieką nad Ewcią?

Pieleszko, fajnie, że mogliście się zrelaksować i poimprezować.

Aniu, oj niezły lovelas będzie z Adasia.

Iwa, jak żyjecie? Dziewczyny mają się lepiej? Ciebie nie złapało?

U Nas weekend minął w przyjemnej atmosferze- byliśmy u rodziców. Brat z rodziną też odwiedził rodziców i tym sposobem w domu było 6 dorosłych osób, 2 maluchów, 2 koty i pies- było wesoło.
Odwiedziliśmy też teściów, od których Hania dostała porcelanowy mini herbaciany zestaw z ceramiki do własnoręcznego zdobienia ( na nową kuchnię ). Cała Nasza trójka miała frajdę ze zdobienia go, tż ta sztuka chyba nawet wyszła najlepiej.

Na koniec pokażę Wam jakie ciasteczka "pieguski" zrobiłam do haniowej kuchni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1016.jpg (58,0 KB, 60 załadowań)
__________________
HANIA
11.08.2011 jest już z nami
marzena_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:49   #1630
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Brumku to faktycznie nie wiadomo jak teraz z takim prezentem postąpić... ja bym pewnie nie powiedziała mamie o zwrocie, też bym nie chciała urazić tylko męczyć się z czymś czego się nie lubi też ciekawą perspektywą nie jest...
super, że nocki lepsze

Aaniu ale się uśmiałam z Adasia już go dziewczynki interesują??

Telik super musi być taka impreza dla dzieciaków, ale pewnie masa sprzątania potem, co?

Monia to faktycznie nieciekawie z wigilią...ale w sumie Wy już tworzycie taką fajną, dużą rodzinkę, że może i we własnym gronie wigilia będzie ciepła i sympatyczna?? a do rodziców na pierwszy dzień świąt możecie pojechać...

Marzenko świetne ciasteczka Ty to masz pomysły!

mikołajki - u nas się dostawało prezenty pod poduszkę i tak chcę Hani kontynuować tę tradycję. i tez zawsze to był drobiazgi - jakieś kredki, kolorowanka, jak byłam starsza to coś słodkiego. a pod choinkę był zawsze większy, bardziej okazały prezent.
dla hani na mikołjaki chcę grę lub/i książkę... tak jak grę mam już wybraną tak co do książki nie mogę się zdecydować mam kilka typów na liście.. jakby jakąś premię świąteczną zapowiedzieli to bym nabyła wszystkie

a z tego wyjścia na urodziny to się cieszę... chciałam się gdzieś wybrac na andrzejki, ale nie mamy opieki dla Hani, więc to tak jakby było w zastępstwie
w domku chyba z Hanką sobie woskiem chluśniemy
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:49   #1631
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Myślę o tym intensywnie, ale chyba się nie odważę zacząć z mamą takiej rozmowy Znam ją i wiem, że bardzo źle by to odebrała. Jako coś przeciwko sobie...

Impreza mikołajkowa to świetny pomysł, najlepszy! Ale ile roboty będziesz miala

A mnie ekipa remontowa wkurza już na maksa. Byliśmy początkowo dogadani na październik , potem listopad, potem po 15 listopada i cały czas przesuwają. A teraz już w ogóle telefonu nie odbierają Budowlańcom chyba naprawdę się dobrze powodzi w tym kraju, bo z kim nie zagadać, to kolejki na rok wprzód



I chciałabym już prezenty wszystkim pokupować, żeby w grudniu w ogóle nie trzeba było do ch jeździć. Ale pomysłów brak... Tylko dla szwagierki mam, dla męża pomysły i dla chrześniaka. Najgorsze z mamą i teściami, bo po tylu latach już się pomysły wyczerpały
no to masz niezły orzech do zgryzienia z mamą:/

dużo roboty z imprezą ale jakaż to miła robota

Tak brumciu wykańczanie (i remontowanie) mieszkania w Polsce wykańcza

prezenty reż nie mam pomysłu
chociaz wstepnie myslałam dla kobiet/dziewczyn jaąś bizuterie z grawerem typu lilou

Cytat:
Napisane przez marzena_S Pokaż wiadomość
Hej babolki.



U Nas weekend minął w przyjemnej atmosferze- byliśmy u rodziców. Brat z rodziną też odwiedził rodziców i tym sposobem w domu było 6 dorosłych osób, 2 maluchów, 2 koty i pies- było wesoło.
Odwiedziliśmy też teściów, od których Hania dostała porcelanowy mini herbaciany zestaw z ceramiki do własnoręcznego zdobienia ( na nową kuchnię ). Cała Nasza trójka miała frajdę ze zdobienia go, tż ta sztuka chyba nawet wyszła najlepiej.

Na koniec pokażę Wam jakie ciasteczka "pieguski" zrobiłam do haniowej kuchni.
Jakie meeeeega ciasteczka
i to ekologiczne
my tez mamy farbki do sceramiki musze jeszce kubeczki dokupic
bedą jako upominki od Jasia pod choinke
a pokaz wasze cuda
__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-26, 13:08   #1632
agawoo
Zakorzenienie
 
Avatar agawoo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mx
Wiadomości: 4 538
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez marzena_S Pokaż wiadomość
Na koniec pokażę Wam jakie ciasteczka "pieguski" zrobiłam do haniowej kuchni.
Szczęka mi opadła Fantastyczne te ciasteczka, skąd Ty bierzesz pomysły? Bo talentem to mogłabyś się podzielić
Aż mi ślinka pociekła
__________________
Damska torebka nie jest po to, żeby cokolwiek w niej znaleźć,

tylko po to, żeby w niej wszystko było
agawoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 13:34   #1633
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

http://allegro.pl/masc-na-bol-dupy-c...710427167.html
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 13:56   #1634
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Dziękuje za zyczenia imieninowe


Marzenko, to czekam na efekt końcowy, koniecznie sie pochwal!
Pieguski bardzo pomysłowe

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------


hahaha
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 18:18   #1635
Madziulka_17
Wtajemniczenie
 
Avatar Madziulka_17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20



Dziewczyny co sadzicie o szczepionce na grype? Szczepila ktoras?
Szymon wczoraj dostal zaproszenie z przychodni i nie wiem, czy isc, czy nie isc..
__________________
Szymon

' Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym '

http://suwaczki.maluchy.pl/li-54402.png

http://kociewianka.w.interia.pl/mamy/dzieci2011.html
Madziulka_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 18:20   #1636
Stronczek27
Wtajemniczenie
 
Avatar Stronczek27
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lomza (PL), Slough (UK)
Wiadomości: 2 465
GG do Stronczek27
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez Madziulka_17 Pokaż wiadomość


Dziewczyny co sadzicie o szczepionce na grype? Szczepila ktoras?
Szymon wczoraj dostal zaproszenie z przychodni i nie wiem, czy isc, czy nie isc..
Za darmo u Was robia ???

Ja mialam 3 lata temu taka szczepionke ale jak to dla dzieci sie ma to nie wiem ?

Mnie dzis facet w sklepie ostrzegal ze jakas paskudna grypa wlasnie panuje.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Stronczek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 18:26   #1637
Madziulka_17
Wtajemniczenie
 
Avatar Madziulka_17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Tak Stronczku za darmo Tylko jestem w kropce, czy z tego skorzystac..
__________________
Szymon

' Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym '

http://suwaczki.maluchy.pl/li-54402.png

http://kociewianka.w.interia.pl/mamy/dzieci2011.html
Madziulka_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 19:25   #1638
Stronczek27
Wtajemniczenie
 
Avatar Stronczek27
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lomza (PL), Slough (UK)
Wiadomości: 2 465
GG do Stronczek27
Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08....

Madziulka tez bym bila sie z myslami. Z jednej strony jskas tam ochrona moze by i byla a z drugiej to trabia o szczepionkach ze szkodliwe i nie potrzebne. Ja bym chciala na ospe zaszczepic Wiki i siebie ale niestety tu nie szczepia bo pytalam...
Moze i do nas przysla. Kto wie...
Ja niestety nie pomoge bo sie na tym nie znam.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez Stronczek27
Czas edycji: 2013-11-26 o 19:29
Stronczek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 20:02   #1639
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez Madziulka_17 Pokaż wiadomość


Dziewczyny co sadzicie o szczepionce na grype? Szczepila ktoras?
Szymon wczoraj dostal zaproszenie z przychodni i nie wiem, czy isc, czy nie isc..
ja szczepilam raz artura. chyba nie musze dodawac ze potem zrezygnowalismy bo akrat na grype nie chorowal (i zadne z nas) od tamtej pory. za to mial mase innych chorob (zapalenie krtani, oskrzeli...), na ktore nie szczepilismy, a po szczepieniu siadala mu odpornosc i cos łapał zawsze...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-27, 08:34   #1640
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Madziulko ja nie pomogę ze szczepieniem...

witam się!
powiem Wam, że moje dziecko mnie zaskoczyło bardzo, bardzo pozytywnie! tydzień temu w czwartek nie chciało słyszeć o nocniku, w piatek zaczęła już posadzona ładnie siadać, przez weekend wszystkie siusiu robiła już na nocnik (posadzona, ale idealnie było można poznac kiedy jej się będzie chciało siku), a w czasie drzemki jak i na spacerze pampers suchy, od poniedziałku już przez dzień nosiła pampersika, ale suchy całkiem, a od wczoraj zaczęła sama wołać mamo na nocniczek chce! no i dzisiaj już gania w majtasach od rana (wczoraj już po południu ją puściłam po domku tak i był suche, nie było podsikiwania). jestem z niej taka dumna i nie wierze chyba do końca w to, że tak szybciutko poszło, że w końcu dojrzała do tego i już kontroluje swoje potrzeby (w ogóle to w nocy zmieniłam jej o 23 pampersika- siknęła mi przy tym, ale szybko przykryłam pieluszką, więc pościel sucha, a rano już kolejny pampers po nocy też był suchy)
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 08:37   #1641
ellika
Rozeznanie
 
Avatar ellika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 749
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Hejo
witam z zombielandu nie śpie juz od miesiąca i zaczyna mi bić na dekiel, nerwowa sie robie, niedobrze...Michał dalej źle sypia i ma kolki a Karolcia w nocy też płacze za mną
Michałek ma juz miesiąc i zaczął się cudownie do mnie uśmiechać

Także jestem z wami ale jakoby mnie nie było
ellika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 09:22   #1642
Madziulka_17
Wtajemniczenie
 
Avatar Madziulka_17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Stronczek, Monia, Pieleszka dzieki
Troche poczytalam w necie i chyba jednak zrezygnuje ze szczepienia.
__________________
Szymon

' Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym '

http://suwaczki.maluchy.pl/li-54402.png

http://kociewianka.w.interia.pl/mamy/dzieci2011.html
Madziulka_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 12:10   #1643
Stronczek27
Wtajemniczenie
 
Avatar Stronczek27
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lomza (PL), Slough (UK)
Wiadomości: 2 465
GG do Stronczek27
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Dobry!

Pieleszko wielkie

Ellika wirtualnie przytulam

U nas bez wiekszych zmian. Nadal szukam mieszkania. Dzis pojawilo sie nowe ogloszenie i co ?? Dzwonie od rana i nikt nie raczy odebrac. Wyslalm sms i bez odzewu. Po co ludzie daja ogloszenia a pozniej nie odbieraja telefonow ???? Masakra jakas.

Milego dnia !


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Stronczek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 12:45   #1644
Lili 83
Zakorzenienie
 
Avatar Lili 83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 884
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Pieleszko brawa dla Hani

Aniu o tej kolejce co ostatnio pisałaś do z Biedronki? Dziś oglądałam i nie mogłąm się zdecydować... wzięłam tylko klocki.

Dziewczyny wiem, że ten temat był już wałkowany z milion razy ale potrzebuję kupić inhalator dla Radka. Zwlekałam z tym zawsze bo generalnie Mały nigdy poza katarem nie miał nic. Ale teraz strasznie zaflegmiony jest. Przepisała nam lekarka syrop i kazała inhalować. Samą solą póki co.
Możecie mi podesłać linki do inhalatorów które macie? Warte są plecenia?
Lili 83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 12:52   #1645
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Stronczek życzę Wam, aby wymarzone mieszkanie szybko się znalazło!

Pieleszka
dla Hani.
Patryk jeszcze w pieluchach. Umie się wysikać, jak się go posadzi. Nie robi mu różnicy gdzie, ale sam nie woła

Ellika dużo siły życzę i żeby kolki szybko minęły!
__________________
Sposób na drogie paliwo
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 12:58   #1646
Stronczek27
Wtajemniczenie
 
Avatar Stronczek27
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lomza (PL), Slough (UK)
Wiadomości: 2 465
GG do Stronczek27
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Mamad dziekuje

A jak Wam sie mieszka ???


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Stronczek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 13:01   #1647
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez Stronczek27 Pokaż wiadomość
Mamad dziekuje

A jak Wam sie mieszka ???
Mi bardzo dobrze Reszta też nie narzeka
Mamy jeszcze dwóch lokatorów - papużki. Pomysł męża
Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mieli teraz "tam" mieszkać. Brrr... Chyba bym już tam nie mieszkała.
__________________
Sposób na drogie paliwo
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 13:03   #1648
Stronczek27
Wtajemniczenie
 
Avatar Stronczek27
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lomza (PL), Slough (UK)
Wiadomości: 2 465
GG do Stronczek27
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Super, ciesze sie razem z Toba w koncu widac ze "odzylas"


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Stronczek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 13:08   #1649
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez Stronczek27 Pokaż wiadomość
Super, ciesze sie razem z Toba w koncu widac ze "odzylas"
Chyba tak. I powoli już ustalił się nowy rytm dnia Najbardziej nie lubię gotować, ale i z tym jakoś sobie radzę Eksperymentuję na mężu Zakupy też już mniej więcej obczaiłam - gdzie, co warto kupować (spożywka zwłaszcza).
__________________
Sposób na drogie paliwo
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 13:25   #1650
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez Lili 83 Pokaż wiadomość
Pieleszko brawa dla Hani

Aniu o tej kolejce co ostatnio pisałaś do z Biedronki? Dziś oglądałam i nie mogłąm się zdecydować... wzięłam tylko klocki.

Dziewczyny wiem, że ten temat był już wałkowany z milion razy ale potrzebuję kupić inhalator dla Radka. Zwlekałam z tym zawsze bo generalnie Mały nigdy poza katarem nie miał nic. Ale teraz strasznie zaflegmiony jest. Przepisała nam lekarka syrop i kazała inhalować. Samą solą póki co.
Możecie mi podesłać linki do inhalatorów które macie? Warte są plecenia?
u mnie na watku arturowym ten jest polecany http://www.sklepmedyczny.net/towar/1...etr-medel.html

ja mam ten ale jest glosny (tyle ze ma juz 5 lat!) http://solidna-apteka.pl/signamed_in...y_kompresorowy
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-04 23:09:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.