Znieczulenie podczas porodu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-23, 23:16   #31
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Dziewczyny, wyjaśnijcie mi jedną rzecz...

Bardzo Ci dziekuję
Nie mam już żadnych pytań. I dziękuję za linki do stronek, bardzo się cieszę, że mogłam liczyć na Twoją pomoc.

Pozdrawiam serdecznie
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 15:51   #32
iwona2377
Raczkowanie
 
Avatar iwona2377
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: KRAKÓW
Wiadomości: 58
Dot.: Znieczulenie pod czas porodu.

http://morfeusz2001.webpark.pl/zniec...ewoponowka.swf
__________________
http://b3.lilypie.com/bGyGp2/.png


a to stronka mojej córuni ewuni-zapraszamy
http://smyki.pl/domeny/corcia.pl/ewuniacalusek/index.php
iwona2377 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 19:54   #33
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Znieczulenie dożylnie podczas porodu

Wątek o zzo już był, a ja chciałam się zapytać o inny rodzaj znieczulenia, chodzi mi o znieczulenie dożylnie w czasie porodu, które nie eliminuje bólu ale go zmniejsza.
Jakie rodzaje takie znieczulenia są w Polsce w szpitalach dostępne czy tylko Dolargan ?
Czy można je podawać na życzenie rodzącej ?
Jakie mogą być powikłania ?
Jeśli któraś z was miała taki rodzaj usmierzania bólu, to napiszcie jak się po nich czułyście ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 20:05   #34
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Znieczulenie dożylnie podczas porodu

Dolargan.Ale moze powodowac powiklania.Jest bezplatny i moze byc podany na zyczenie pacjentki.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 20:10   #35
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Znieczulenie dożylnie podczas porodu

Jest to srodek morfinopodobny,dziala rozkurczowo.Jednak ma wiecej wad niz zalet.Przede wszystkim oddzialowuje na dziecko.Moze wywolac u kobiety wymioty,sennosc oraz moze zwolnic porodod.Po porodzie jestes lekko oszolomiona.Dziecko moze miec klopoty z oddychaniem,po porodzie podaje sie mu lek na pobudzenie oddechu.Jest bardzo senne,ma oslabiony odruch ssania.Lepiej jest z tego zrezygnowac i wybrac inna metode znieczulenia.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 21:08   #36
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Znieczulenie dożylnie podczas porodu

Mi podawano nospe i papwerine, a w ostatnim momencie dalargan. Ale właśnie po to żeby opóźnić akcje porodową. Chodziło o to że miałam pełne rozwarcie ale nie chciała mi "puscić" szyjka macicy i obawiano sie że dziecko mi ją "rozerwie". Wielkiej ulgi w bólu to ja nie odczułam. A po porodzie przez pare godzin w głowie mi się kręciło i miałam problem ze wstaniem. A dziecko ... jak tylko zrobił kupe i był głodny to ryczał w niebogłosy domagając się swojego .
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 22:37   #37
szukate
Raczkowanie
 
Avatar szukate
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 77
Dot.: Znieczulenie dożylnie podczas porodu

Dolargan,poprosiłam na ostanie 4 parcia. Potem żałowałam troszke bo mogłam spróbowac bez żadnego znieczulenia. A ja tam wole dolargan nic to zzo i i nigdy przenigdy nie zgodziłabym sie na zzo.
szukate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-11, 09:55   #38
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Znieczulenie dożylnie podczas porodu

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Jest to srodek morfinopodobny,dziala rozkurczowo.Jednak ma wiecej wad niz zalet.Przede wszystkim oddzialowuje na dziecko.Moze wywolac u kobiety wymioty,sennosc oraz moze zwolnic porodod.Po porodzie jestes lekko oszolomiona.Dziecko moze miec klopoty z oddychaniem,po porodzie podaje sie mu lek na pobudzenie oddechu.Jest bardzo senne,ma oslabiony odruch ssania.Lepiej jest z tego zrezygnowac i wybrac inna metode znieczulenia.
Aneta??? piszesz, że lepiej jest z niego zrezygnować i wybrać inną metodę znieczulenia. Pytanie tylko jaką ??

Oczywiste jest, że najlepiej to nic nie brać i tak też bym bardzo chciała, aby było przy moim porodzie i życze sobie tego. Jednak ja mam niski próg bólu albo gdyby zaszła jakaś sytuacja jak np. było w przypadku Agathy_c, to chciałabym wiedzieć jakie moge dostać znieczulenie, żeby nie znaleźć się w sytuacji gdy mi coś podają lub o coś pytają a mi jest to objętne, bo nie mam o tym zielonego pojęcia,a przecież to bardzo ważna kwestia.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 11:28   #39
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Znieczulenie dożylnie podczas porodu

Cytat:
Napisane przez Alien
Aneta??? piszesz, że lepiej jest z niego zrezygnować i wybrać inną metodę znieczulenia. Pytanie tylko jaką ??

Oczywiste jest, że najlepiej to nic nie brać i tak też bym bardzo chciała, aby było przy moim porodzie i życze sobie tego. Jednak ja mam niski próg bólu albo gdyby zaszła jakaś sytuacja jak np. było w przypadku Agathy_c, to chciałabym wiedzieć jakie moge dostać znieczulenie, żeby nie znaleźć się w sytuacji gdy mi coś podają lub o coś pytają a mi jest to objętne, bo nie mam o tym zielonego pojęcia,a przecież to bardzo ważna kwestia.
Masz pelne prawo do takiego znieczulenie i lekarze powinni Ciebie poinformowac o wszystkich wadach i zaletach.To jest chyba jedyna taka metoda bezplatna.Kolejne to zewnatrzoponowe i podpajeczynowkowe.Nie daja wlasciwie powilkan ale niestety sa najczesciej platne i to w niektorych szpitalach kosztuje okolo 400-600 zlotych.Jesli chodzi o dolargan,dziecku musza podac antidotum,a Ty bedziesz bardzo oslabiona.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 14:32   #40
szukate
Raczkowanie
 
Avatar szukate
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 77
Dot.: Znieczulenie dożylnie podczas porodu

Oslabiona.? ja po urodzeniu miałam taka adrenaline,że góry mogłam przenosic. Nie byłam nacinana, poród szybki no i ten BOBAS!!!!!Żal mi było spac i nie spałam cały dzien i prawie cała noc.Jakos juz pewnie miliardy dzici urodziły sie na dolarganie i maja sie dobrze jak i ich mamusie. Nigdy nie dała bym siebie za to kłuć w kregosłup ani żadne inne znieczulenie u mnie nie wchodzilo w gre.Słuchaj położnej to i poród bedzie mniej bolesny.Zreszta co to za ból...nie pamietasz go po minucie i jestesmy w koncu stworzone aby go wytrzymac. Nic sie nie bój... i mysl pozytywnie.
szukate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 11:13   #41
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: Znieczulenie dożylnie podczas porodu

Przyznam, że po dolarganie miałam sensacje straszne - od razu zrobiło mi się bardzo niedobrze - kilka minut spedziłam z nereczką przy buzi a potem mi jakieś bluszcze zaczeły rosnąc na suficie...Strasznie bylam oszołomiona a ulgi w bólach nie stwierdziłam. Strasznie ogłupiający środek, podawany głównie po to aby uspokoić matkę...Taką opinię wyraża większość farmaceutów. ja polecam z. z. o
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-12, 14:41   #42
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Znieczulenie dożylnie podczas porodu

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Kolejne to zewnatrzoponowe i podpajeczynowkowe.Nie daja wlasciwie powilkan ale niestety sa najczesciej platne i to w niektorych szpitalach kosztuje okolo 400-600 zlotych.Jesli chodzi o dolargan,dziecku musza podac antidotum,a Ty bedziesz bardzo oslabiona.
No, to akurat nieprawda, powikłania po zoo wystepuja, o tym już było. Kwestia wyboryuz nieczulenia jest naprawdę indywidualna, Alien, nie mam pojecia co ci poradzić, dolargan może byc własnie dla ciebie za słaby jako środek przeciwbólowy, a za silny jako ograniczanie percepcji, czy środek oszałamiający. Z kolei same podawanie środka w zzo jest dla wielu pacjentek barierą nie do przebycia, choć w istocie okazuje się naprawdę skuteczny jako lek przeciwbólowy.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 14:42   #43
karienna32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ELBLĄG
Wiadomości: 54
GG do karienna32
Pamiętaj, że w czasie ciąży nie możesz stosować żadnych leków bez konsultacji z lekarzem prowadzącym. Dotyczy to również witamin, ziół oraz minerałów.

Ginekolog skieruje Cię na badania prenatalne, gdy:
- masz więcej niż 35 lat, ponieważ wraz z wiekiem rośnie ryzyko urodzenia dziecka z wadą genetyczną,
- w rodzinie męża lub twojej występowały wcześniej choroby genetyczne,
- urodziłaś już wcześniej dziecko z wadą genetyczną,
- zachorowałaś na różyczkę w pierwszym trymestrze ciąży, gdyż choroba ta może uszkodzić m.in. wzrok lub słuch twojego dziecka,
- poród musi nastąpić przed terminem; ocenia się wtedy rozwój płodu.

Edytowane przez Mariqa
Czas edycji: 2006-08-14 o 08:57
karienna32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 14:43   #44
karienna32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ELBLĄG
Wiadomości: 54
GG do karienna32
Dot.: Znieczulenie dożylnie podczas porodu

Testy ciążowe opierają się na stwierdzeniu gonadotropiny kosmówkowej (HCG). Jest to hormon charakterystyczny dla ciąży - produkowany przez łożysko. Najczęściej określa się jej poziom w moczu lub w surowicy krwi.

Najbardziej czułe testy dostępne na naszym rynku wykazują obecność HCG już 6 dni po zapłodnieniu. Jeśli wynik jest negatywny, spróbuj za kilka dni.
karienna32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 18:24   #45
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Znieczulenie dożylnie podczas porodu

Nie chce być niemiła ale ja pytam o coś zupełnie innego niż czy wolno brać lekarstwa, kiedy ginekolog kieruje na badania prenatalne czy o testy ciążowe.
Czy to jakies nabijanie sobie postów ?
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 08:32   #46
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: Znieczulenie dożylnie podczas porodu

Ja przyznam szczerze nie bałam sie jakoś specjalnie znieczulenia z.o. i naprawde nic mnie to nie bolało. Miejsce nakłucia jest znieczulane miejscowo, jedyny problem to w czasie skurczu wytrzymać w bezruchu , skulona. Ja w czasie jednego porodu miałam dwa nakłucia bo pierwsze jakoś dziwnie działało = tylko z jednej strony...Ogólnie bez przesady- nie taki diabeł straszny...a poród ze znieczuleniem z.o. to czysta przyjemność...chociaż drugie dziecko rodziłam bez znieczulenia i przyznam, że było zupełnie innym przeżyciem, bolało strasznie ale jakoś tak lepiej go wspominam ...Może dlatego, że trwał 3 godzinki a pierwszy 23...
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 15:15   #47
Camellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 67
Znieczulenie z-o

ja mam pytanie czy ktoś wie, czy w Częstochowie lub okolicah wykonuje się znieczulenie z-o i ile to kosztuje. Dziekuję z góry za odpowiedzi.
Camellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 12:23   #48
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Znieczulenie z-o

Nie jestem z Częstochowy .W Warszawie wykonują to w każdym szpitalu położniczym podejrzewam że w Częstochowie też .W Warszawie ceny kształtują się w przedziale od 400 zł do 600 zł mimo to gorąco polecam tę formę znieczulenia naprawde WARTO!!!!!.Pozdrawiam.
__________________
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 19:29   #49
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: Znieczulenie z-o

podpisuje się pod wypowiedzią Marisy: warto się znieczulić. a jeśli chodzi o miejsce, gdzie się takie "coś" wykonuje w Częstochowie, to mysle, że powinnaś zadzwonić do czegos w stylu "centrum usług medycznych", oni tam posiadają wszelkie info dot. służby zdrowia na danym terenie (ten nr przyda się również później, gdy będziesz szukała ortopedy dla dzidzi lu innego specjalisty).
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-14, 08:34   #50
Mirabella
BAN stały
 
Avatar Mirabella
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 37
Wyślij wiadomość przez ICQ do Mirabella GG do Mirabella Wyślij wiadomość przez Yahoo do Mirabella
znieczulenie w czasie porodu !!!

chciałabym uzyskac informacje na temat znieczulenia w czasie ciązy
czy cesarke można wykonac na zyczenie?
dla mnie to komfortowa sytuacja,budzę się i po wszystkim
prosze o wypowiedz w tym temacie
Mirabella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 08:43   #51
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: znieczulenie w czasie porodu !!!

Moja koleżanka musiała zapłacić 500zł. za cesarkę, nie mogła urodzić i zażyczyła sobie cesarkę jak sie później okazało i tak by naturalnie nie urodziła bo szyjka macicy sie nie przygotwała do porodu, a była już jakieś 3 tyg, po terminie, a rachunek jej przyszedł do zapłaty.

Wiem, że zoo jest płatne, ja miałam znieczulenie, ale nie w kręgosłup i nic nie płaciłam.
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 08:50   #52
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: znieczulenie w czasie porodu !!!

Mirabella nie czegoś takiego: budzę się i po wszystkim. Miałam cesarke ze wskazań medycznych i operacja tego typu nigdy nie jest wykonywana pod narkozą (chyba że nagle i jest zagrożenie życia). Zostajesz znieczulenie zewnątrzoponowe czyli jesteś znieczulona od pasa w dół przy jednoczesnym zachowaniu pełnej świadomości. Nie czujesz bólu, tylko takie dziwne ciągniecie. Potem dostaje się jako środek przeciwbólowy morfine. Cesarka ma swoje plusy ale po operacji ciężko jest zajmować się dzieckiem. Na początku wstawałam z łóżka 15 minut. Rana boli i ciągnie.
Rodzisz naturalnie jest ból w trakcie, cesarka ból po. Nie ma lekko
Mimo wszystko nie taki diabeł straszny. Nawet te co uciekają z fotela dentystycznego urodziły i żyją.
Cesarki "legalnie" w publicznym szpitalu nie robią. Oczywiście płacisz stosowną sume i masz. U mnie ta "przyjemność" kosztuje 3tys.
A nie lepiej wziąść znieczulenie podczas normalnego porodu? Nie w każdym szpitalu jest to jednak możliwe (nawet za opłatą), zależy to od tego ilu mają anestezjologów.
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 09:57   #53
Mirabella
BAN stały
 
Avatar Mirabella
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 37
Wyślij wiadomość przez ICQ do Mirabella GG do Mirabella Wyślij wiadomość przez Yahoo do Mirabella
Dot.: znieczulenie w czasie porodu !!!

z tego co doczytalam proponowane znieczulenie to ;dolarganina i zoo,tak?
cena ok 600zl?
Mirabella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 17:47   #54
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: znieczulenie w czasie porodu !!!

Cytat:
Napisane przez Mirabella
chciałabym uzyskac informacje na temat znieczulenia w czasie ciązy
czy cesarke można wykonac na zyczenie?
dla mnie to komfortowa sytuacja,budzę się i po wszystkim
prosze o wypowiedz w tym temacie
No cóż, masz błędne wyobrażenia. Jak się budzisz to daleko Ci do komfortu!!! Miałam cc w znieczuleniu ogólnym z przyczyn medycznych - nic przyjemnego, najpierw boli gardło od rurki intubacyjnej, kręci Ci się w głowie, boli jak diabli i nie można się ruszyć - ogólnie czułam się jakby przejechał po mnie czołg. A tu jeszcze na drugi dzień musisz wstać i zajmować się dzieckiem a jest się bardzo słabym. Teraz czeka mnie drugi poród i mam madzieję, że będę mogła urodzić naturalnie, ale też jeszcze nie wiadomo, bo to zależy od grubości blizny.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 22:06   #55
Mirabella
BAN stały
 
Avatar Mirabella
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 37
Wyślij wiadomość przez ICQ do Mirabella GG do Mirabella Wyślij wiadomość przez Yahoo do Mirabella
Dot.: znieczulenie w czasie porodu !!!

wiec co maja zrobic cykorki?
ja bez znieczulenianie siade na fotel dentystyczny
Mirabella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 22:21   #56
jn007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 165
Dot.: Znieczulenie podczas porodu

Cykorki mają sie przygotowac teoretycznie, duzo czytać zeby jak najwiecej wiedzieć, umówić sie z dobrą sprawdzona położna, wybrac dobry szpital i przygotować pieniadze na zoo. moim zdaniem to jedyny sposób na oswojenie leku- też sie balam, urodziłam naturalnie ale mialam zoo i bardzo sobie chwale,bylo super, nic nie bolalo, po porodzie moglam swobodnie chodzic i siedzieć, mimo ze mialam nacięcie. miałam też operacje jamy brzusznej kilka lat wcześniej i wiem ze cesarka to koszmar, po narkozie byłam nieprzytomna, chcialo mi sie ciągle spać mialam klopoty ze wstaniem ze o bolu już nie wspomne, poród naturalny uwazam za najlepsze rozwiazanie. pozrawiam i zyczę trafnych decyzji.
jn007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 08:25   #57
Mirabella
BAN stały
 
Avatar Mirabella
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 37
Wyślij wiadomość przez ICQ do Mirabella GG do Mirabella Wyślij wiadomość przez Yahoo do Mirabella
Dot.: Znieczulenie podczas porodu

w takim razie ile kosztuje mniej wiecej znieczulenie zoo?
czy dzieki temu znieczuleniu nie odczuwa sie bolu podczas porodu?
naciecie mam gwarantowane na mur beton -zatem czy przy znieczuleniu naciecie i zszycie tez jest bezbolesne?
Mirabella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 07:44   #58
jn007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 165
Dot.: Znieczulenie podczas porodu

Ja płacilam za zoo 500,
przy szyciu nacięcia najczęściej to znieczulenie wystarcza, ale ja oczywiscie musiałam sie wyłamać i musieli mnie jeszcze znieczulać miejscowo bo czułam wszystko.
przy zoo nie boli porod, odczułam tylko 2 momenty porodu: jak wychodziła najszersza część główki i barki- reszta zupełnie nic ale to da sie spokojnie wytrzymac bo to trwa dosłownie kilka sekund w sumie.
jn007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 11:13   #59
madzia7
Raczkowanie
 
Avatar madzia7
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 288
GG do madzia7
Talking Dot.: Znieczulenie podczas porodu

Witam
Ja rodziłam 3 tygodnie temu i męczyłam się w bólu przez 8 godzin aż w końcu poprosiłam o z.z.o. i polecam zapłaciłam za nie 300zł
Ja nie odczuwalam bólu ale mogłam normalnie chodzić i czułam skurcze!
Nacięcie krocza też nie boli ja nawet nie wiedziałam kiedy położna to zrobiła i szycie też nie powinno boleć choć ja już czułam gdy mnie szyli bo znieczulenie przestawało już działać ale nie podali mi juz następnej dawki bo dało się wytrzymać
Jeśli będe kiedyś jeszcze rodzić to tylko ze z.z.o bo taki poród to super przezycie możesz skupić sie i cieszyć tą chwilą a nie myśleć o bólu

pozdrawiam
madzia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 18:56   #60
Mirabella
BAN stały
 
Avatar Mirabella
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 37
Wyślij wiadomość przez ICQ do Mirabella GG do Mirabella Wyślij wiadomość przez Yahoo do Mirabella
Dot.: Znieczulenie podczas porodu

ja oddam wszystkie pieniadze byle dziecko bylo zdrowe
a mnie pozbawiono cierpien
serio mam takiego cykora, nie spotkalam sie z inna opinia jak ;porod to cos w stylu jakby Cie nabijali na pal-
i jak tu sie nie bac
czytalam ,ze fajny sposob to porob w wodzie-podobno bol jest niewyczuwalny i szybki
Mirabella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-25 23:44:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.