Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-10, 07:02   #1981
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

a mnie denerwuje (to delikatnie powiedziane) wystawianie aukcji z cenami wyzszymi od sephorowych/douglasowych...
kilka dni temu szukalam lakieru chanel (oczywiscie 505 ) i znalazlam aukcje po 120 - 170 (!) zl z opisem, ze lakier juz nie do zdobycia w perfumeriach ...oczywiscie w S. jest i kosztuje 100 zl...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 08:10   #1982
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
A mnie denerwuje, jak mi pisza z pretensjami, ze nie wyslałam potwierdzenia zakupu. nie lubie jak sie mnie traktuje jak połglowka. skoro kliknełam/licytowałam, to chyba jest to dostateczne potwierdzenie checi zakupu?

No nie wiem, moze ja w jakims innym swiecie zyje, ale skoro kliknełam to na pewno nie ze zlosliwosci zeby komus aukcje zakonczyc i potem sie wypiąć
Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
tez tego nie czaje. a spotkalam sie kiedys z tym, ze na jednej z aukcji bylo napisane, ze trza koniecznie potwierdzic zakup, inaczej jest transakcja anulowana. mozna tak?
Paranoja. Bo rownie dobrze moglabym nie odbierac towaru (oczywiscie przy platnosci przy odbiorze), jesli sprzedawca nie poinformuje mnie, ze wyslal w tym i tym dniu Nie poinformowales, ze wyslales - to ja nie odbieram
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 09:48   #1983
lezka81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał ale mnie ostatnio zbulwersowało obowiązkowe korzystanie z Płacę z Allegro.
Jestem niemiło zaskoczona tym, że nie wiem kiedy pieniądze wpłacone przez kupującego znajdą się na moim koncie w banku. Normalnie wpłata dochodziła następnego dnia, a tu wielka niewiadoma. Zaznaczyłam opcję przelania pieniędzy na moje konto wczoraj a dziś wciąż statut realizowana. To skandaliczne tak przetrzymywać cudze pieniądze.

Ponadto nie ma możliwości wyłącznie opcji Płacę z Allegro, co więcej jest zakaz informowania w opisie akcji, że akceptowane są tylko normalne przelewy.

Nie wiem jakim cudem Allegro stało się pośrednikiem transakcji finansowych? Ani to bank ani inna instytucja gwarantująca, że pieniądze dotrą do adresata.
Mam nadzieję, że w końcu ktoś się ta sprawą zainteresuje i znajdzie się przepis prawa, który zabrania takich praktyk i narzucania Sprzedawcy formy zapłaty, jak również przejmowania jego wpłat bez żadnego informowania o tym Sprzedawcy i uzyskania jego zgody.

:/
lezka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 10:21   #1984
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
a mnie denerwuje (to delikatnie powiedziane) wystawianie aukcji z cenami wyzszymi od sephorowych/douglasowych...
kilka dni temu szukalam lakieru chanel (oczywiscie 505 ) i znalazlam aukcje po 120 - 170 (!) zl z opisem, ze lakier juz nie do zdobycia w perfumeriach ...oczywiscie w S. jest i kosztuje 100 zl...
Madzia, nie Twoj problem, na szczescie, ze zapewne towar nie zejdzie takim osobnikom
a propos Sephory, to jakis czas temu ktos wklejal - jak przyklad atomizerka - ten "kosmiczny" atomizer z Sephory, wystawiany na All - cena byla, daje sie, taka sama jak w sklepie, o czym informowala sama sprzedajaca. plus oczywiscie koszty przesylki. rozumiem, ze tego typu aukcje to opcja zakupow dla ludzi z miejscowosci, gdzie nie ma przybytku na "s", zatem zaplaca kazda cene za "unikatowy" lakier czy atomizer...

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
A masz taki przypadek czy pytasz teoretycznie?


http://allegro.pl/myaccount/debate_new.php - załóż spór, a nóż podziała
pin3sko, teoretycznie aktualnie, ale dzieki za info, bo moze sie przydac

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Paranoja. Bo rownie dobrze moglabym nie odbierac towaru (oczywiscie przy platnosci przy odbiorze), jesli sprzedawca nie poinformuje mnie, ze wyslal w tym i tym dniu Nie poinformowales, ze wyslales - to ja nie odbieram
a, rzeczywiscie, nie pomyslalam o tym

Cytat:
Napisane przez lezka81 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał ale mnie ostatnio zbulwersowało obowiązkowe korzystanie z Płacę z Allegro.
Jestem niemiło zaskoczona tym, że nie wiem kiedy pieniądze wpłacone przez kupującego znajdą się na moim koncie w banku. Normalnie wpłata dochodziła następnego dnia, a tu wielka niewiadoma. Zaznaczyłam opcję przelania pieniędzy na moje konto wczoraj a dziś wciąż statut realizowana. To skandaliczne tak przetrzymywać cudze pieniądze.

Ponadto nie ma możliwości wyłącznie opcji Płacę z Allegro, co więcej jest zakaz informowania w opisie akcji, że akceptowane są tylko normalne przelewy.

Nie wiem jakim cudem Allegro stało się pośrednikiem transakcji finansowych? Ani to bank ani inna instytucja gwarantująca, że pieniądze dotrą do adresata.
Mam nadzieję, że w końcu ktoś się ta sprawą zainteresuje i znajdzie się przepis prawa, który zabrania takich praktyk i narzucania Sprzedawcy formy zapłaty, jak również przejmowania jego wpłat bez żadnego informowania o tym Sprzedawcy i uzyskania jego zgody.

:/
w tym watku niejedna lze/krew/pot przelano za i przeciw opcji PzA
i nie liczylabym na znalezienie przepisu prawa, bowiem po prostu mozesz zrezygnowac z korzystania z Allegro, to na szczescie, obowiazkowe wszak nie jest
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 10:33   #1985
lezka81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

ale dlaczego miałabym nie liczyć?
dla mnie to wszystko jest bardzo podejrzane i myślę, że w końcu ktoś się zainteresuje takim naciąganiem użytkowników i pozbawianiem ich możliwości wyboru akceptowanych form płatności, nie mówiąc już o przetrzymywaniu pieniędzy

jak znajdę czas pewnie napiszę do Allegro, że rezygnuję z tej ich usługi i nie ma się pojawiać więcej na moich akcjach
jeśli to nic nie da pozostają różne instytucje, które się mogą tym zainteresować.
nie wątpię, że nie jestem jedyną osobą, która się czuje oszukana
lezka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 10:47   #1986
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez lezka81 Pokaż wiadomość
ale dlaczego miałabym nie liczyć?
dla mnie to wszystko jest bardzo podejrzane i myślę, że w końcu ktoś się zainteresuje takim naciąganiem użytkowników i pozbawianiem ich możliwości wyboru akceptowanych form płatności, nie mówiąc już o przetrzymywaniu pieniędzy

jak znajdę czas pewnie napiszę do Allegro, że rezygnuję z tej ich usługi i nie ma się pojawiać więcej na moich akcjach
jeśli to nic nie da pozostają różne instytucje, które się mogą tym zainteresować.
nie wątpię, że nie jestem jedyną osobą, która się czuje oszukana
dlatego, poniewaz korzystanie z All, jak napisalam, nie jest przymusowe. bedac uzytkownikiem tego serwisu, akceptujesz jego regulamin.
na ebayu jest na przyklad czesto jedyna opcja zaplata poprzez Paypala. dziala to juz od bardzo dawna i jakos serwis zasad nie zmienil.
naprawde, nikt przeciez Ci nie kaze korzystac z Allegro
jak mnie zacznie wkurzac cos od strony organizacyjnej na Wizazu, to po prostu stad wystapie^^

EDIT zreszta, nie ma co enty raz chyba powtarzac tych samych argumentow. przejrzyj, prosze, ten watek, znajdziesz duzo informacji w tym wzgledzie
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2010-08-10 o 10:48
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 10:53   #1987
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez lezka81 Pokaż wiadomość
ale dlaczego miałabym nie liczyć?
dla mnie to wszystko jest bardzo podejrzane i myślę, że w końcu ktoś się zainteresuje takim naciąganiem użytkowników i pozbawianiem ich możliwości wyboru akceptowanych form płatności, nie mówiąc już o przetrzymywaniu pieniędzy

jak znajdę czas pewnie napiszę do Allegro, że rezygnuję z tej ich usługi i nie ma się pojawiać więcej na moich akcjach
jeśli to nic nie da pozostają różne instytucje, które się mogą tym zainteresować.
nie wątpię, że nie jestem jedyną osobą, która się czuje oszukana
ja osobiscie tez nie jestem zwolenniczka PZA i rozumiem twoj protest...niestety kiedys do nich pisalam, zeby dowiedziec sie jak wylaczyc te usluge...no i sie dowiedzialam, ze nie mozna...
mi osobiscie nie podoba sie, nie sam mechanizm, a fakt, ze all zarabia na tych wszelkich przelewach (naszych!)...znalezli sobie zrodlo dochodu po prostu...
tak lekko kalkulujac...niech 100 tys osob pusci przez nich 10 zl...robi sie milon...a lokaty jednodniowe to teraz ok. 3,5 %...wiec latwo policzyc, ze dziennie wychodzi (i to przy naprawde malenkim obrocie wyzej zalozonym)...35 tys zl...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-10, 11:36   #1988
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
ja osobiscie tez nie jestem zwolenniczka PZA i rozumiem twoj protest...niestety kiedys do nich pisalam, zeby dowiedziec sie jak wylaczyc te usluge...no i sie dowiedzialam, ze nie mozna...
mi osobiscie nie podoba sie, nie sam mechanizm, a fakt, ze all zarabia na tych wszelkich przelewach (naszych!)...znalezli sobie zrodlo dochodu po prostu...
tak lekko kalkulujac...niech 100 tys osob pusci przez nich 10 zl...robi sie milon...a lokaty jednodniowe to teraz ok. 3,5 %...wiec latwo policzyc, ze dziennie wychodzi (i to przy naprawde malenkim obrocie wyzej zalozonym)...35 tys zl...
Allegro na tym nie zarabia, raczej dopłaca za transakcje z bankami, np. kartami kredytowymi. Z tego co wypowiadali sie admini Allegro w watkach gdzie ludzie sie bulwersowali, to konto na ktory idą środki jest nieoprocentowane.
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 11:46   #1989
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
a mnie denerwuje (to delikatnie powiedziane) wystawianie aukcji z cenami wyzszymi od sephorowych/douglasowych...
kilka dni temu szukalam lakieru chanel (oczywiscie 505 ) i znalazlam aukcje po 120 - 170 (!) zl z opisem, ze lakier juz nie do zdobycia w perfumeriach ...oczywiscie w S. jest i kosztuje 100 zl...
Naprawdę? a w której??

Takie kosmiczne ceny są irytujące . Ale skoro jest popyt, to jest i podaż. Skoro są klienci skłonni zapłacić 170 zł za 13 ml burej farby to czemużby na tym nie skorzystać. To samo się tyczy pudrowo-różowych balerinek i szpilek z Zary po 99 zł, sprzedawanych potem na All. za 2x tyle.
__________________

porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 11:54   #1990
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Allegro na tym nie zarabia, raczej dopłaca za transakcje z bankami, np. kartami kredytowymi. Z tego co wypowiadali sie admini Allegro w watkach gdzie ludzie sie bulwersowali, to konto na ktory idą środki jest nieoprocentowane.
all to nie jest instytucja charytatywna i nie sadze, aby robili cos ze strata dla siebie...

Cytat:
Napisane przez porzeczki Pokaż wiadomość
Naprawdę? a w której??

Takie kosmiczne ceny są irytujące . Ale skoro jest popyt, to jest i podaż. Skoro są klienci skłonni zapłacić 170 zł za 13 ml burej farby to czemużby na tym nie skorzystać. To samo się tyczy pudrowo-różowych balerinek i szpilek z Zary po 99 zł, sprzedawanych potem na All. za 2x tyle.
we Wroclawiu w Renomie...wczoraj jeszcze byl (nie wiem ile)
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 12:24   #1991
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
we Wroclawiu w Renomie...wczoraj jeszcze byl (nie wiem ile)
Dziękuję
Kurcze, szkoda że tak daleko. W Warszawie (ZT, Arkadia,Quality Mariott, Douglas Chmielna, Sephora Centrum i przy palmie) brak.

Ej możesz zrobić biznesik: kupisz np 3 sztuki za 100 zł, sprzedasz po 130 i jesteś 90 zł do przodu
A za 90 zł to można mieć już porządną odleweczkę. Albo nawet używeczkę
__________________

porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-10, 12:26   #1992
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez porzeczki Pokaż wiadomość
Dziękuję
Kurcze, szkoda że tak daleko. W Warszawie (ZT, Arkadia,Quality Mariott, Douglas Chmielna, Sephora Centrum i przy palmie) brak.

Ej możesz zrobić biznesik: kupisz np 3 sztuki za 100 zł, sprzedasz po 130 i jesteś 90 zł do przodu
A za 90 zł to można mieć już porządną odleweczkę. Albo nawet używeczkę
w zasadzie to mam prawie gratis lakier...nic tylko biznes robic...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 14:44   #1993
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
ja osobiscie tez nie jestem zwolenniczka PZA i rozumiem twoj protest...niestety kiedys do nich pisalam, zeby dowiedziec sie jak wylaczyc te usluge...no i sie dowiedzialam, ze nie mozna...
mi osobiscie nie podoba sie, nie sam mechanizm, a fakt, ze all zarabia na tych wszelkich przelewach (naszych!)...znalezli sobie zrodlo dochodu po prostu...
tak lekko kalkulujac...niech 100 tys osob pusci przez nich 10 zl...robi sie milon...a lokaty jednodniowe to teraz ok. 3,5 %...wiec latwo policzyc, ze dziennie wychodzi (i to przy naprawde malenkim obrocie wyzej zalozonym)...35 tys zl...

jedno sprostowanie-lokaty 1 dniowe są oprocentowane na 3,5% ale w skali roku, a nie za ten jeden dzien-więc z miliona za jeden dzien wychodzi zysk 96 zł a nie 35000
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 14:59   #1994
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
jedno sprostowanie-lokaty 1 dniowe są oprocentowane na 3,5% ale w skali roku, a nie za ten jeden dzien-więc z miliona za jeden dzien wychodzi zysk 96 zł a nie 35000
oczywiscie, masz racje Polly, moj blad
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 22:08   #1995
mirabai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 22
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez porzeczki Pokaż wiadomość
Naprawdę? a w której??

Takie kosmiczne ceny są irytujące . Ale skoro jest popyt, to jest i podaż. Skoro są klienci skłonni zapłacić 170 zł za 13 ml burej farby to czemużby na tym nie skorzystać. To samo się tyczy pudrowo-różowych balerinek i szpilek z Zary po 99 zł, sprzedawanych potem na All. za 2x tyle.
Jest w Klifie (był dzisiaj)
mirabai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 22:14   #1996
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez porzeczki Pokaż wiadomość
To samo się tyczy pudrowo-różowych balerinek i szpilek z Zary po 99 zł, sprzedawanych potem na All. za 2x tyle.

To jeszcze nic, znacznie lepsze są przecenione np. żakieciki z Primarka za 2 euro sprzedawane (z sukcesem!) na All za 100 zł, ba, jeszcze fama idzie: "Ubieram się w Atmo!" (w UK byłoby to ekwiwalentem chwalenia się, że ubieram się na bazarze ). Nie mam nic przeciwko Atmo ani osobom lubiącym ich ciuchy (przyznaję się do ichnich t-shirtów i piżamek), ale zrozumieć tej przebitki nijak nie mogę.

Przejść się raz po Primarku, a potem przejrzeć ich ciuchy na Allegro - bezcenne
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 22:15   #1997
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Nie tyle bulwers, co rozpier... na łopatki akcja:
"ŚLIWKA CHIŃSKA LICZI - PASOŻYTY, KASZEL, LISZAJ"
Kiedy widzę podobnie sformułowane tytuły zastanawiam się, kto te przedmioty kupuje - no bo tytuł dwuznaczny, a w opisie ni słowa, czy specyfik działa przeciw czy odwrotnie.
Vide: krem na zmarszczki - dziękuję, wolę swoją gładką skórę.
Perfum, zapaszek itp.
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 22:34   #1998
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez porzeczki Pokaż wiadomość
Quality Mariott
Dzisiaj dwie sztuki przyszły, jakby co zadzwoń jutro rano i zarezerwuj jedną, mam nadzieję że się coś ostało... :}


W temacie, eee, chwilowo nic mnie nie bulwersuje
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-11, 08:59   #1999
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

anka_res - to jest niestety żerowanie na niewiedzy < za, ktorą niestety słono się placi jak widać >
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-11, 12:24   #2000
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość

Przejść się raz po Primarku, a potem przejrzeć ich ciuchy na Allegro - bezcenne
a na końcu zapłacić za nie ciężkie pieniadze i zobaczyć na własne oczy te krzywe szwy, kiepskie materiały, wystające nitki...;-)
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 11:59   #2001
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Od razu na początku zaznaczam, że to nie będzie bulwers, tylko prośba o wskazówki. Otóż kliknęłam dziś na All dwie odlewki, podejrzewam, że od Wizażanki (takie Gwaikowe atomki były), ale to akurat nieistotne. Na aukcji zaznaczone były formy płatności "zwykły przelew" i PzA. Jako, że allegrowe konto mam puste wybrałam w formularzu zwykły przelew. Jednak okazało się, że moja kontrahentka preferowała PzA. No i tu pojawiły się schody. Klikałam gdzie się dało i nigdzie nie udało mi się zmienić formy płatności. Kiedy wchodziłam ponownie do formularza, był on nieaktywny z zaznaczoną opcją "zwykły przelew", bez mozliwości zmiany. To samo było kiedy klikałam na PzA prosto z aukcji. Wypłakałam się Sprzedającej w rękaw, że nie mogę sobie poradzić, ale na szczęście wykazała zrozumienie i podała mi numer konta. A gdyby w przyszłości ktoś jednak się uparł to jak można zmienić opcję płatności i wejść znowu w aktywny formularz PzA? Czy ktoś miał podobną sytuację?
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 12:19   #2002
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

hmm
a jak wejdziesz w: "KUpione", zaznaczysz te wybrane aukcje i klikniesz na dole "Zapłać" (czy jakoś tak, mam teraz wszystko pokasowane więc nie mam jak dokładnie spojrzeć)
albo przy zakupionych... jest po prawej taki ptaszek i tam chyba też jest opcja Zapłać... i wchodzisz do formularza...
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 12:23   #2003
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
hmm
a jak wejdziesz w: "KUpione", zaznaczysz te wybrane aukcje i klikniesz na dole "Zapłać" (czy jakoś tak, mam teraz wszystko pokasowane więc nie mam jak dokładnie spojrzeć)
albo przy zakupionych... jest po prawej taki ptaszek i tam chyba też jest opcja Zapłać... i wchodzisz do formularza...
Tak robiłam i wyskakiwał mi ten wcześniej wypełniony formularz, bez tego okienka "dalej" na dole Tak jakby uznali, że skoro wybrałam zwykły przelew to nie mam już tu czego szukać
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 12:27   #2004
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

to może się nie da już zmienić
nie wiem
ale troche to bez sensu,
z drugiej strony sprzedający ma mniej "spamu"
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 12:37   #2005
magnetica
Wtajemniczenie
 
Avatar magnetica
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 168
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Od razu na początku zaznaczam, że to nie będzie bulwers, tylko prośba o wskazówki. Otóż kliknęłam dziś na All dwie odlewki, podejrzewam, że od Wizażanki (takie Gwaikowe atomki były), ale to akurat nieistotne. Na aukcji zaznaczone były formy płatności "zwykły przelew" i PzA. Jako, że allegrowe konto mam puste wybrałam w formularzu zwykły przelew. Jednak okazało się, że moja kontrahentka preferowała PzA. No i tu pojawiły się schody. Klikałam gdzie się dało i nigdzie nie udało mi się zmienić formy płatności. Kiedy wchodziłam ponownie do formularza, był on nieaktywny z zaznaczoną opcją "zwykły przelew", bez mozliwości zmiany. To samo było kiedy klikałam na PzA prosto z aukcji. Wypłakałam się Sprzedającej w rękaw, że nie mogę sobie poradzić, ale na szczęście wykazała zrozumienie i podała mi numer konta. A gdyby w przyszłości ktoś jednak się uparł to jak można zmienić opcję płatności i wejść znowu w aktywny formularz PzA? Czy ktoś miał podobną sytuację?
Daff, ja tak z innej beczki - o jakim allegrowym koncie mówisz?
magnetica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 12:40   #2006
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez magnetica Pokaż wiadomość
Daff, ja tak z innej beczki - o jakim allegrowym koncie mówisz?
O koncie w mBanku z którego zawsze robiłam płatności i na które mam skonfigurowaną opcję PzA. Nigdy nie płaciłam w PzA z innego konta i nawet nie wiem czy to podobnie przebiega jak mtransfer Chciałam później sprawdzić, czy jest do wyboru Eurokonto w Pekao SA, ale już nie mogłam wejść w aktywną opcję PzA

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2010-08-13 o 12:44
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 12:46   #2007
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

możesz z innego
jeśli tylko widnieje tam jego logo
ważne żeby była możliwość zrobić e-przelewu
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 12:58   #2008
magnetica
Wtajemniczenie
 
Avatar magnetica
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 168
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
O koncie w mBanku z którego zawsze robiłam płatności i na które mam skonfigurowaną opcję PzA. Nigdy nie płaciłam w PzA z innego konta i nawet nie wiem czy to podobnie przebiega jak mtransfer Chciałam później sprawdzić, czy jest do wyboru Eurokonto w Pekao SA, ale już nie mogłam wejść w aktywną opcję PzA
A, to już rozumiem. Myślałam, że masz na myśli konto, na które wpadają wpłaty od Twoich kupujących i że w jakiś sposób można płacić pieniędzmi tam zgromadzonymi.
magnetica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 21:25   #2009
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Eh, no fakt jest kilka rzeczy które irytują mnie na all. Od niedawna też sprzedaję i mierzi mnie sytuacja kiedy trzeba upominać się o kasę. Ja kupuję, jak mam na to pieniądze na koncie, a dwa razy (w tym dziś właśnie) na coś bardzo polowałam i w pierwszym wypadku, wiedziałam, że nie zdążę w terminie, no to zapytałam się PRZED zakupem (a właściwie rozpoczęciem licytacji) czy nie będzie problemu jeśli zapłacę do dnia ... tu konkretna data. Otrzymałam szybką i miłą w tonie odpowiedź, że żaden problem. W drugim - tak samo. Czyli można. A normalnie to otrzymuję maila z kontem, robię przelew i po sprawie. Jak mi zależy na powiadomieniu o wysyłce, to piszę, że przelew zrobiłam dnia i proszę o info po wysyłce. Tylko raz nie otrzymałam info. Czyli też można.
A tu mija kilka dni po zakupie u mnie płaszczyka, kasy nie ma, no to pytam się kiedy będzie, uprzejmie jak najbardziej (różnie mogą ludzie życiu mieć). I obrażone maile po dniu, dwóch, a było i po kilku, że wpłata dokonana. No i na szczęście była. A ostatni przypadek, ten płaszczyk właśnie),też obrażona odp., że przelew zrobiony właśnie, potem po czterech dniach, nie ma kasy, to piszę, że z przykrością informuję ..., zero odzewu, a logowanie na all codzienne :/ Pani mi znów po dwóch dniach, że POMYLIŁA się w cyferkach i przelew do niej wrócił, wysyła jeszcze raz. No to ja, że o ile tak było (no bo co to - nie zna funcji kopiowania numeru ... może nie zna, ale po tym wszystkim nabrałam brzydkich podejrzeń), i czekam. Mam już dość ...
A głównie dlatego, że wystarczy naprawdę chyba spytać się, a nawet po prostu poinformować, że nie zaraz tylko za tydzień np. Nie zrozumiem tego. Czy ja jestem roszczeniowa/nietaktowna/pazerna, że oczekuje wpłaty za kupioną rzecz lub chociaż informacji, jeśli nie będzie to zaraz
No i jeszcze jedno, żądania PO zakupie dodatkowych zdjęć jedna Kupująca mnie tym osłabiła. I to z szantażem, że jak doślę, to ona zapłaci.
Albo inna - wystawiam bluzkę za 9,99. A pani żąda dodatkowych zdjęć. A ja niestety mam zepsuty aparat, nie mogę ich po prostu zrobić, ale odpowiadam grzecznie, że może mms-em. I cisza ... Sorry, ale nie będę do bluzki za tę cenę wstawiała dodatkowo płatnych zdjęć - jak nie pójdzie, to ją po prostu komuś oddam. W sumie głupia byłam, że te mms-y zaproponowałam, ale to tak jest - staram się być dobrym sprzedawcą, ale czasem to mi wszystko opada ...
No i PZA - koszmar jakiś, choć mało kto (z moich Klientów) z tego korzysta
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 09:52   #2010
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
Eh, no fakt jest kilka rzeczy które irytują mnie na all. Od niedawna też sprzedaję i mierzi mnie sytuacja kiedy trzeba upominać się o kasę. Ja kupuję, jak mam na to pieniądze na koncie, a dwa razy (w tym dziś właśnie) na coś bardzo polowałam i w pierwszym wypadku, wiedziałam, że nie zdążę w terminie, no to zapytałam się PRZED zakupem (a właściwie rozpoczęciem licytacji) czy nie będzie problemu jeśli zapłacę do dnia ... tu konkretna data. Otrzymałam szybką i miłą w tonie odpowiedź, że żaden problem. W drugim - tak samo. Czyli można. A normalnie to otrzymuję maila z kontem, robię przelew i po sprawie. Jak mi zależy na powiadomieniu o wysyłce, to piszę, że przelew zrobiłam dnia i proszę o info po wysyłce. Tylko raz nie otrzymałam info. Czyli też można.
A tu mija kilka dni po zakupie u mnie płaszczyka, kasy nie ma, no to pytam się kiedy będzie, uprzejmie jak najbardziej (różnie mogą ludzie życiu mieć). I obrażone maile po dniu, dwóch, a było i po kilku, że wpłata dokonana. No i na szczęście była. A ostatni przypadek, ten płaszczyk właśnie),też obrażona odp., że przelew zrobiony właśnie, potem po czterech dniach, nie ma kasy, to piszę, że z przykrością informuję ..., zero odzewu, a logowanie na all codzienne :/ Pani mi znów po dwóch dniach, że POMYLIŁA się w cyferkach i przelew do niej wrócił, wysyła jeszcze raz. No to ja, że o ile tak było (no bo co to - nie zna funcji kopiowania numeru ... może nie zna, ale po tym wszystkim nabrałam brzydkich podejrzeń), i czekam. Mam już dość ...
A głównie dlatego, że wystarczy naprawdę chyba spytać się, a nawet po prostu poinformować, że nie zaraz tylko za tydzień np. Nie zrozumiem tego. Czy ja jestem roszczeniowa/nietaktowna/pazerna, że oczekuje wpłaty za kupioną rzecz lub chociaż informacji, jeśli nie będzie to zaraz
No i jeszcze jedno, żądania PO zakupie dodatkowych zdjęć jedna Kupująca mnie tym osłabiła. I to z szantażem, że jak doślę, to ona zapłaci.
Albo inna - wystawiam bluzkę za 9,99. A pani żąda dodatkowych zdjęć. A ja niestety mam zepsuty aparat, nie mogę ich po prostu zrobić, ale odpowiadam grzecznie, że może mms-em. I cisza ... Sorry, ale nie będę do bluzki za tę cenę wstawiała dodatkowo płatnych zdjęć - jak nie pójdzie, to ją po prostu komuś oddam. W sumie głupia byłam, że te mms-y zaproponowałam, ale to tak jest - staram się być dobrym sprzedawcą, ale czasem to mi wszystko opada ...
No i PZA - koszmar jakiś, choć mało kto (z moich Klientów) z tego korzysta
Masz rację, że wystarczy czasem odrobina checi i wyrozumiałości i aukcje mogą byc naprawdę udane. Do mnie tez czasem ludzie piszą z pytaniem, czy moga zaplacic np. za tydzien bo np. wtedy mają wypłatę. Bez problemu sie na takie rozwiazanie zgadzam, bo wiem, ze ludzie rozne mają przypadki a tydzien w te czy wewte mnie nie zbawi. Lubię uczciwych i szczerych ludzi, ktorzy napisza maila i przedstawia problem niz takich co nie płacą, kryją się, nie odpowiadają na maile albo zwyczajnie kłamią.
Nie lubie tez takiego kretactwa, ze "przelew wrocil do mnie". Wole jak ktos szczerze napisze, ze zapomnial o przelewie lub nie mial kasy...
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.