Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-17, 14:53   #1111
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

no tak, rzeczywiscie jest cala trójeczka.

jeszcze tylko dopytam: uwazasz ze naprawde nalezy sie bac tego skladnika? czy moze byc grozny wnawet malym stęzeniu?
to znaczy czy moge zuzyc ten krem uzywajac go raz na trzy dni?
czy lepiej nie ryzykowac i w ogole sie go pozbyc?

caffeine znalazlam cos takiego:
Zapychające składniki w kosmetykach: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=zapychajace

ale wiesz jak to jest, kazdego moze zapychac co innego...trzeba tropic
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2009-10-17 o 14:57
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 15:38   #1112
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
poliakryloamid jest szkodliwy (podobno rakotwórczy) w dużych stężeniach. myślę że w kremie nie ma go więcej niż dopuszczalna "dawka" chyba 0,01%.
Czy poliakryloamid nie odkłada się w organiźmie? Coś takiego mi się obiło o uszy (oczy). Wtedy przy dłuższym stosowaniu nawet małe stężenie byłoby groźne.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 17:04   #1113
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy poliakryloamid nie odkłada się w organiźmie? Coś takiego mi się obiło o uszy (oczy). Wtedy przy dłuższym stosowaniu nawet małe stężenie byłoby groźne.

wlasnie o to mi chodzilo tylko nie umialam sie wyslowic:P
wiec jak z tym jest?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 17:05   #1114
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
no tak, rzeczywiscie jest cala trójeczka.

jeszcze tylko dopytam: uwazasz ze naprawde nalezy sie bac tego skladnika? czy moze byc grozny wnawet malym stęzeniu?
to znaczy czy moge zuzyc ten krem uzywajac go raz na trzy dni?
czy lepiej nie ryzykowac i w ogole sie go pozbyc?

caffeine znalazlam cos takiego:
Zapychające składniki w kosmetykach: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=zapychajace

ale wiesz jak to jest, kazdego moze zapychac co innego...trzeba tropic
wiesz trudno mi stwierdzić. FDA dopuściła niby ten poliamid do stosowania w małych ilościach, a FDA to organizacja która jak bierze się za badanie czegoś to robi to naprawdę porządnie. problem tylko w tym czy producent przestrzega norm. jeśli z powodu potencjalnego ryzyka chciałabyś przestać cokolwiek stosować to podejrzewam że musiałabyś wyrzucić większość kosmetyków, bo w każdym znajdzie się coś takiego co może być ryzykowne jak poliakryloamidamid


co do zapychaczy w kosmetykach to ja radzę na takie stronki nie patrzeć, bo naprawdę jeśli chodzi o zapychanie to niektórych nie zapcha nawet olej parafinowy, a niektórych mogą zapchać bardzo delikatne emolienty. to wszystko zależy od struktury naszej skóry, a jak wiadomo każda ma inną skórę.

Cytat:
Kremów/emulsji z filtrem uzywam od ponad 10 lat, musze przyznać, że było warto, chociaż kiedyś preparaty tego typu nie były tak wygodne w używaniu jak obecnie.
aż boję się pomyśleć co się dzieje z twoimi melanocytami po takim czasie stosowania filtrów....

Cytat:
Czy poliakryloamid nie odkłada się w organiźmie? Coś takiego mi się obiło o uszy (oczy). Wtedy przy dłuższym stosowaniu nawet małe stężenie byłoby groźne.
nie mam zielonego pojęcia, czy się odkłada czy nie. mi sie nic takiego o uszy nie obiło. poszperam troche w poniedziałek w pracy może coś znajdę.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 17:08   #1115
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, moge prosić o analizę mleczka po opalaniu Sun Ozone? Lato się skończyło i nawet go nie otworzyłam, więc teraz zastanawiam sie do czego można by je zużyć. Niepokoi mnie denat na trzecim miejscu... Ujdzie jako balsam do ciała?

Skład: aqua, octyldodecanol, alcohol deneat., glycerin, cetearyl alcohal, tocopheryl acetate, panthenol, acrylates/ c10-30 akryl acrylate crossypolymer, sodium hydroxide, bisabolol.
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 18:02   #1116
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Aranjani Pokaż wiadomość
Witam, moge prosić o analizę mleczka po opalaniu Sun Ozone? Lato się skończyło i nawet go nie otworzyłam, więc teraz zastanawiam sie do czego można by je zużyć. Niepokoi mnie denat na trzecim miejscu... Ujdzie jako balsam do ciała?

Skład: aqua, octyldodecanol, alcohol deneat., glycerin, cetearyl alcohal, tocopheryl acetate, panthenol, acrylates/ c10-30 akryl acrylate crossypolymer, sodium hydroxide, bisabolol.
musisz go wypróbować jako balsam i zobaczyć, bo alcohol może wysuszyć skórę. służy on tu pewnie do schłodzenia skóry po opalaniu, bo przy parowaniu alkohol wychładza. ma emolienty (zielone), humektant (gliceryna) witaminy (czerwone). bisabolol może troche złagodzić działanie alkoholu. najlepiej wypróbuj i sprawdź, bo gdyby to wysuszało skórę to raczej nie sprawdzało by się jako mleczko po opalaniu bo jak wiadomo po opalaniu skóre trzeba nawilżać i natłuszczać.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 18:47   #1117
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

kosmetolog1 co mozesz powiedziec o tym produkcie? Zastanawiam sie nad jego kupnem i nie wiem jak on moze dzialac....

Kojący tonik Aloe Vera

Lista składników >> AQUA, GLYCERIN, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PHENOXYETHANOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, HAMAMELIS VIRGINIANA EXTRACT, ALLANTOIN, METHYLPARABEN, PARFUM, ALCOHOL DENAT., ALOE BARBADENSIS, PROPYLPARABEN, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, ETHYLPARABEN, BUTYLENE GLYCOL, LIMONENE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, CITRONELLOL, BENZYL SALICYLATE, CITRIC ACID

Edytowane przez MadameButterfly6
Czas edycji: 2009-10-18 o 18:48
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-18, 19:33   #1118
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

idzie zima, a w sumie u mnie juz praktycznie jest - moja skora ciala uwrazliwia sie na wszystko i robi sie sucha, czasem pojawiaja sie egzemy. slyszalam, ze niektore substancje myjace moga sprzyjac ich powstawaniu. i tu pojawia sie pytanie - czy uzywanie tych dwoch kosmetykow pomoze w pielegnacji takiej skory (jak to obiecuje producent)?

Eubos Urea 5% Waschlotion (lotion do mycia ciala)
Ingredients: Aqua, Disodium Cocoamphodiacetate, Sorbitol, Glycerin, Urea, Decyl Glucoside, Inulin, Coco-Glucoside, Lactic Acid, Glyceryl Oleate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Chloride, Sodium Lactate, Sodium Cocoyl Glutamate, Maris Sal, Triacetin, Tetrasodium Iminodisuccinate.

Eubos Urea 10% Körperlotion (ten to do smarowania)
Ingredients: Aqua, Urea, Dicaprylyl Ether, Ethylhexyl Stearate, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Sodium Lactate, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus amygdalus dulcis (Sweet Almond) Oil, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Glyceryl Behenate/Eicosadioate, Hydrogenated Castor Oil, Dimethicone, Sodium Chloride, Triacetin, Allantoin, Benzyl Alcohol, Lactic Acid, Tocopherol.

tak przy okazji chcialam spytac, jak to jest ze zwrotem "nie zawiera mydla" (nie chodzi tu teraz o konkretne kosmetyki, ale o fakt, ze ten zwrot sie czesto pojawia na opakowaniach i wiele dziewczyn wychodzi z zalozenia, ze nie bedzie tam SLS i SLES) - poczytalam sobie troche na temat mydla i syndetow i wychodziloby na to, ze SLS itp. zaczeto wytwarzac po aferach zwiazanych z mydlem (ze mydlo u osob z chorobami skornymi pogarsza tylko sytuacje itp. - wg badan jakos w okolicach II wojny swiatowej) i ze ogolnie to nie jest "mydlo" (chyba ze w szerszym tego slowa znaczeniu), ale raczej syndet albo jego skladnik ja juz sie gubie... jaka nazwe przykladowo mialoby jakies typowe mydlo wg. INCI? pamietam, ze sama wytwarzalam mydlo na chemii, ale dawno temu to bylo i zeszytow nie moge znalezc
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 20:27   #1119
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
kosmetolog1 co mozesz powiedziec o tym produkcie? Zastanawiam sie nad jego kupnem i nie wiem jak on moze dzialac....

Kojący tonik Aloe Vera

Lista składników >> AQUA, GLYCERIN, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PHENOXYETHANOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, HAMAMELIS VIRGINIANA EXTRACT, ALLANTOIN, METHYLPARABEN, PARFUM, ALCOHOL DENAT., ALOE BARBADENSIS, PROPYLPARABEN, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, ETHYLPARABEN, BUTYLENE GLYCOL, LIMONENE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, CITRONELLOL, BENZYL SALICYLATE, CITRIC ACID
zielone składniki to konserwanty. strasznie ich dużo. phenoxyetanol nie może być stosowany w wkiększej ilości niż 0,6% (jest go tu pewnie mniej ze względu na dużą ilość innych konserwantów, razem wszystkich powinno być około 0,5%) więc składników takich jak ekstrakty jest niewiele. ma allantoinę, która łagodzi nawet gdy użyta jest w niskich stężeniach. alkoholu ma malutko, dużo gliceryny. ten tonik swoje zadanie (przywrócić skórze odpowiednie pH) spełni. nie wiem jak u ciebie z konserwantami, ale one mogą podrażniać, a tu jest ich cały zestaw. ja bym jednak radziła poszukać czegoś z mniejszą ilością konserwantów
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 20:51   #1120
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
idzie zima, a w sumie u mnie juz praktycznie jest - moja skora ciala uwrazliwia sie na wszystko i robi sie sucha, czasem pojawiaja sie egzemy. slyszalam, ze niektore substancje myjace moga sprzyjac ich powstawaniu. i tu pojawia sie pytanie - czy uzywanie tych dwoch kosmetykow pomoze w pielegnacji takiej skory (jak to obiecuje producent)?

Eubos Urea 5% Waschlotion (lotion do mycia ciala)
Ingredients: Aqua, Disodium Cocoamphodiacetate, Sorbitol, Glycerin, Urea, Decyl Glucoside, Inulin, Coco-Glucoside, Lactic Acid, Glyceryl Oleate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Chloride, Sodium Lactate, Sodium Cocoyl Glutamate, Maris Sal, Triacetin, Tetrasodium Iminodisuccinate.

Eubos Urea 10% Körperlotion (ten to do smarowania)
Ingredients: Aqua, Urea, Dicaprylyl Ether, Ethylhexyl Stearate, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Sodium Lactate, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus amygdalus dulcis (Sweet Almond) Oil, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Glyceryl Behenate/Eicosadioate, Hydrogenated Castor Oil, Dimethicone, Sodium Chloride, Triacetin, Allantoin, Benzyl Alcohol, Lactic Acid, Tocopherol.

tak przy okazji chcialam spytac, jak to jest ze zwrotem "nie zawiera mydla" (nie chodzi tu teraz o konkretne kosmetyki, ale o fakt, ze ten zwrot sie czesto pojawia na opakowaniach i wiele dziewczyn wychodzi z zalozenia, ze nie bedzie tam SLS i SLES) - poczytalam sobie troche na temat mydla i syndetow i wychodziloby na to, ze SLS itp. zaczeto wytwarzac po aferach zwiazanych z mydlem (ze mydlo u osob z chorobami skornymi pogarsza tylko sytuacje itp. - wg badan jakos w okolicach II wojny swiatowej) i ze ogolnie to nie jest "mydlo" (chyba ze w szerszym tego slowa znaczeniu), ale raczej syndet albo jego skladnik ja juz sie gubie... jaka nazwe przykladowo mialoby jakies typowe mydlo wg. INCI? pamietam, ze sama wytwarzalam mydlo na chemii, ale dawno temu to bylo i zeszytow nie moge znalezc
Załącznik 2593839
ten pierwszy lotion oparty jest tylko na bardzo delikatnych środkach myjących (zielone), i ma bardzo duzo nawilżaczy (niebieskie). uważam że godny polecenia, z chęcią użyłabym go sama.. znając życie pewnie jest drogi,.....
drugi oparty o łagodne środki natłuszczające, i dużo mocznika (nawilża). Też godny polecenia. należy tylko uważać bo zawiera słodkie migdały, które bardzo szybko się psują. lepiej trzymać w lodówce.

co do mydła, to oznaczenie nie zawiera mydła= zawiera SLES lub inny detergent syntetyczny. Mydło wg. INCI to Sodium Stearate (z tłuszczu zwierzęcego) lub Sodium Palmitate (z tłuszczy roślinnych). SLES i mydło nie mają ze sobą nic wspólnego. na mydło swego czasu była słuszna nagonka, bo zawierało w sobie nieprzereagowany wodorotlenek (stosuje się go do produkcji myydła, mydło powstaje na skutek reakcji tłuszczu i wodorotlenku) przez co mydło miało odczyn zasadowy, a jak wiadomo skóra jest lekko kwaśna (mydło sprawiało że stawała się zasadowa). dzis mydło można stosować spokojnie, do produkcji stosuje się nadmiar tłuszczu, przez co ilość wodorotlenku nieprzeragowanego jest zminimalizowana, mydło podlega kontroli (oznacza się ilość nieprzereagowanego wodorotlenku). do mydła dodaje się dodatkowo kwas cytrynowy, EDTA Na (zapobiega wytrącaniu się nierozpuszczalnego mydła w twardej wodzie, które mogło osiadać na skórze i np. blokować pory), w mydle jest poza tym 70% mydła i sporo tłuszczu przez co mydło nie wysusza juz tak jak kiedyś i nie myje tak silnie. warto też stosować mydła przezroczyste bo mają w sobie dodatkowo glicerynę która nawilża. ja np. ręce wolę myć mydłem bo po mydle w płynie opartym na slesie mam stranie wysuszone dłonie. niektórzy chwalą sobie też mydło do mycia ciała, ale zazwyczaj mają swoją kostkę odłożoną, której nikt inny nie używa

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-10-18 o 20:53
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 21:11   #1121
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
zielone składniki to konserwanty. strasznie ich dużo. phenoxyetanol nie może być stosowany w wkiększej ilości niż 0,6% (jest go tu pewnie mniej ze względu na dużą ilość innych konserwantów, razem wszystkich powinno być około 0,5%) więc składników takich jak ekstrakty jest niewiele. ma allantoinę, która łagodzi nawet gdy użyta jest w niskich stężeniach. alkoholu ma malutko, dużo gliceryny. ten tonik swoje zadanie (przywrócić skórze odpowiednie pH) spełni. nie wiem jak u ciebie z konserwantami, ale one mogą podrażniać, a tu jest ich cały zestaw. ja bym jednak radziła poszukać czegoś z mniejszą ilością konserwantów
Dziekuje bardzo za szybka i profesjonalna wypowiedz
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-18, 21:23   #1122
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dzieki, bardzo mi pomoglas z tymi mydlami i nie-mydlami. ja sama czasami uzywam mydel, nie zauwazylam, zeby mi jakos specjalnie szkodzily, ale to nie takie proste mydla jak to, co ukrecilam na chemii a co do eubosa do mycia - cena za 200 ml to zaleznie od apteki 6,20-8,20 euro.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 22:04   #1123
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

ja mam takie pytanie.
w tym kremie:
Ziaja aretina Q - krem nocna regeneracja
jest w skladzie retinol, czy rzeczywiscie mozna liczyc ze on tam jest w jakiejs przyzwoitej formie?
czy poza tym jest tam cos czego nalezy się bac?
nie zapycha mnie, wiem ze byl polecany i analizowany ale jestem ciekawa tego retinolu.


Skład: Aqua (Water), Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Butylene Glycol, Lecithin, Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Retinol, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Cera Alba (Beeswax), Hydrogenated Castor Oil, Magnesium Sulfate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronella
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 12:26   #1124
Sonia :-)
Raczkowanie
 
Avatar Sonia :-)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Essence, podkład Soft&Natural

Skład: aqua, cyclomethicone, glycerin, peg/ppg-18/18 dimethicone, acrylates/c12-22 alkyl methacrylate copolymer, sodium chloride, stearoyl inulin, panax ginseng root extract, lithium magnesium sodium silicate, polysorbate 80, dmdm
hydantoin, hydrated silica, propylene glycol, dimethicone/
methicone copolymer, quaternium-18 hectorite, tilia cordata, wood extract, trimethoxycaprylylsilane, hydrolyzed wheat
protein, mannitol, aesculus hippocastanum (horse chestnut) seed extract, aluminum hydroxide, peg-8, glycogen, tocopherol, ascorbyl
palmitate, ascorbic acid, dimethicone, citric acid, yeast extract, calcium pantothenate, biotin, phenoxethanol, methylparaben,
propylparaben, parfum, benzyl salicylate, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, butylphenyl, methylpropional, [+/- ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 77891]


Widzę jakieś ekstrakty roślinne i to mnie zdziwiło w takim tanim podkładzie, czy naprawdę ten skład jest coś wart?
__________________
"Dla mnie to nic. Nowe milenium, nowy wiek czy nowy rok. Dla mnie to jeszcze kolejny dzień, kolejna noc. Słońce, księżyc, gwiazdy pozostaną te same."
Dalajlama
Sonia :-) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 17:26   #1125
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę i opinię o :





Bioderma Sebium AI:
WATER (AQUA), DI-C12-13 ALKYL MALATE, ETHYLHEXYL PALMITATE, GLYCERIN, DIPROPYLENE GLYCOL, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, ZINC GLUCONATE, ISODODECANE, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE, ARACHIDYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SALICYLIC ACID, GLYCYRRHETINIC ACID, CANDIDA BOMBICOLA/GLUCOSE/METHYL RAPESEEDATE FERMENT, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, SQUALANE, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, XYLITOL, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, BEHENYL ALCOHOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, ARACHIDYL GLUCOSIDE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, POLYSORBATE 60, DODECYL GALLATE, FRAGRANCE (PARFUM)

Bioderma Sebium Pore Refiner:
WATER (AQUA), METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, DIPROPYLENE GLYCOL, CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, DIMETHICONE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, FOMES OFFICINALIS (MUSHROOM) EXTRACT, SODIUM POLYACRYLATE, SALICYLIC ACID, DODECYL GALLATE, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, SILICA, TRIDECETH-6, C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE, PROPYLENE GLYCOL, PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE (PARFUM).

Bioderma Sebium Hydra:
AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, PARAFFINUM LIQUIDUM/MINERAL OIL/HUILE MINERALE, ETHYLHEXYL PALMITATE, DIPROPYLENE GLYCOL, XYLITOL, BISPEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 DIMETHICONE, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, MANNITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCYRRHETINIC ACID, ALLANTOIN, CERAMIDE 3, TOCOPHERYL ACETATE, ISOHEXADECANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYSORBATE 80, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE, METHYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM).
dziękuje z góry
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 19:38   #1126
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę składu pod kątem stabilności filtrow oraz ewentualnego działania komedogennego. Czy krem ma dzialanie nawilżające?


MD Formulations Total Protector Color 30

składniki aktywne: Zinc Oxide (CI 77947)-7.8%, Octinoxate-7.5%, Octisalate-4.0%.

inne składniki: Purified Water, Clyceryl Stearate, C12-15 Aklyl Benzoate, Glycerin, Steareth-2, Steareth-100, Tricontanyl PVP, PEG-100 Stearate, Tocopheryl Acetate, Xanthun Gum, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Dimethicone, Disodium EDTA, Diazolidinyl Urea (and) Iodopropynl Butylcarbamate, Methylparaben, Propylparaben, Iron Oxides.

caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 21:50   #1127
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Garnier, Neril, Rewitalizujący szampon do włosów wypadających

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, capric acid, caprylic acid, carbomer, citric acid, cocamidopropylamine oxide, linoleic acid, linolenic acid, methionine, oleic acid, palmitic acid, PEG-7 glyceryl cocoate, polysorbate 20, sodium benzoate, sodium hydroxide, sorbic acid, stearic acid, zinc pyrithione, parfum

L'Biotica, Moc Natury Wax Latte, Intensywnie regenerująca maseczka do osłabionych włosów z proteinami mlecznymi

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Cetearyl Alcohol (and) Cetearteh-20 , Hydrolized milk protein (and) Lactose, amodimethicone, Isopropyl myristate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Guar hydroxypropyltrimonium Chloride, Methylparaben, propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol (and) Methychloroisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid, triethanolamine, Hexyl Cinnamal.

L'Biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Cetearteh-20 Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, propylparaben, Parfum, C.I. 16255, C.I. 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methychloroisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2009-10-20 o 22:00
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 22:49   #1128
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dobry wieczor
Nie wiem czy dobry to pomysl akurat tutaj sie o moj problem pytac,bo jak zauwazylam moje poprzedniczki zostaly bez odpowiedzi
Kupilam serum do piersi i zauwazylam,ze cud sie dzieje.Dokladnie jak producent napisal,biust sie powiekszyl. I zamiast sie cieszyc zaczynam sie martwic czy aby w tym mazidle nie ma jakiegos swinstwa coby mi pozniej moje ledwo uhodowane cuda nie zrujnowal.
A tutaj skladnik tej mikstury http://www.beauty-a-la-carte.de/inci...bust-serum.jpg
Skladniki nie chca sie dac skopiowac dlatego musialam wstawic linka
I bylabym bardzo wdzieczna ,jakby jakas madra glowa popatrzyla na nie
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 02:48   #1129
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

serum nie zawiera ani zadnego swinstwa ani zadnych cudow. po prostu dzieki pozadnym skladnikom nawilzajacym w przyzwoitych ilosciach dobrze nawilza skore, dlatego biust wydaje sie jedrniejszy i wiekszy. dzialanie ujedrniajace ma tez miec ekstrakt z afrykanskiego dzrewa kielbasianego kigelia africana, ktorego moze jest tam z 1%. obecny jest takze w tych kosmetykach:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...ia&gdzie=opisy

---------- Dopisano o 03:48 ---------- Poprzedni post napisano o 03:12 ----------

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
ja mam takie pytanie.
w tym kremie:
Ziaja aretina Q - krem nocna regeneracja
jest w skladzie retinol, czy rzeczywiscie mozna liczyc ze on tam jest w jakiejs przyzwoitej formie?
czy poza tym jest tam cos czego nalezy się bac?
nie zapycha mnie, wiem ze byl polecany i analizowany ale jestem ciekawa tego retinolu.


Skład: Aqua (Water), Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Butylene Glycol, Lecithin, Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Retinol, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Cera Alba (Beeswax), Hydrogenated Castor Oil, Magnesium Sulfate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronella
retinol jest w postaci retinolu, aczkolwiek niewiele. a po paru otwarciach sloika nie bedzie go wcale. taka forma opakowania jest dla niego zabojcza, gdyz bardzo latwo sie utlenia. lepsze bylaby tubka z "dziubkiem", najlepiej alumniniowa. albo chociaz ta wersja w tubce, ktora mozna stosowac takze do twarzy: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...&recenzja=9854 tu jest szansa ze przetrwa troche dluzej
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-25, 08:18   #1130
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Scarface dziekuje za odpowiedz
Problem polega w tym ,ze np. wieczorem nim sie posmaruje ,okolo 2 godzin pozniej mam w obwodzie 3 cm wiecej.Rano znikaja mi te centymetry.Dlatego dziwie sie jego dzialaniem .Wlasnie teraz znowu sie nim maznelam i zobacze czy za dnia bedzie ten sam efekt
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 09:15   #1131
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez scarface Pokaż wiadomość



retinol jest w postaci retinolu, aczkolwiek niewiele. a po paru otwarciach sloika nie bedzie go wcale. taka forma opakowania jest dla niego zabojcza, gdyz bardzo latwo sie utlenia. lepsze bylaby tubka z "dziubkiem", najlepiej alumniniowa. albo chociaz ta wersja w tubce, ktora mozna stosowac takze do twarzy: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...&recenzja=9854 tu jest szansa ze przetrwa troche dluzej

zwróć uwagę że jest też witamina E która zapobiegnie w pewnym stopniu zbyt szybkiemu utlenianiu retinolu.

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
Scarface dziekuje za odpowiedz
Problem polega w tym ,ze np. wieczorem nim sie posmaruje ,okolo 2 godzin pozniej mam w obwodzie 3 cm wiecej.Rano znikaja mi te centymetry.Dlatego dziwie sie jego dzialaniem .Wlasnie teraz znowu sie nim maznelam i zobacze czy za dnia bedzie ten sam efekt
tak jak napisał Scarface ten preparat oparty jest na humektantach (nawilżaczach), ma dużo kwasu hialuronowego, który silnie wiąże wodę i to stąd takie efekty. skóra jest nawilżona, ujędrniona. a ekstrakt z drzewa kiełbasianego ma rewelacyjne właściwości ujędrniające (tak kiedyś czytałam) skóra staje się po tym sprężysta i elastyczna. nie ma go tam zbyt wiele, ale może działa w niewielkich stężeniach.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 10:44   #1132
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
Scarface dziekuje za odpowiedz
Problem polega w tym ,ze np. wieczorem nim sie posmaruje ,okolo 2 godzin pozniej mam w obwodzie 3 cm wiecej.Rano znikaja mi te centymetry.Dlatego dziwie sie jego dzialaniem .Wlasnie teraz znowu sie nim maznelam i zobacze czy za dnia bedzie ten sam efekt
Skoro z czasem te centymetry znikają, to może ten kosmetyk nie powoduje powiększenia, tylko puchnięcie...
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 11:19   #1133
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Skoro z czasem te centymetry znikają, to może ten kosmetyk nie powoduje powiększenia, tylko puchnięcie...
no wlasnie o to mi chodzi Cos mi sie wydaje,ze mi poprostu puchna , a nie jedrnieja. Tylko,ze ja sie nie znam na skladnikach specjalnie i nie wiem czy w serum po za nawilzaczami cos innego jest

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Jestescie pewne,ze tam nie ma "opuchniacza" ?

Ja nie chce miec opuchnietych cyckow
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 11:57   #1134
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
no wlasnie o to mi chodzi Cos mi sie wydaje,ze mi poprostu puchna , a nie jedrnieja. Tylko,ze ja sie nie znam na skladnikach specjalnie i nie wiem czy w serum po za nawilzaczami cos innego jest

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Jestescie pewne,ze tam nie ma "opuchniacza" ?

Ja nie chce miec opuchnietych cyckow
to raczej "wina" nawilżaczy. a spaadek w centymetrach następuje na skutek utraty wody. wyczytałam że to drzewo kiełbasiane (ekstrakt) ma sporo fitohormonów więc ta "opuchlizna" to być może efekt ich działania. a po zastosowaniu co czułaś? czułaś opuchliznę (jakiś ból przy dotykaniu?)
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 12:37   #1135
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
to raczej "wina" nawilżaczy. a spaadek w centymetrach następuje na skutek utraty wody. wyczytałam że to drzewo kiełbasiane (ekstrakt) ma sporo fitohormonów więc ta "opuchlizna" to być może efekt ich działania. a po zastosowaniu co czułaś? czułaś opuchliznę (jakiś ból przy dotykaniu?)
nie, wlasciwie nic nie boli.Myslisz ,ze te serum bezpieczne skladniki ma i moge bezkarnie nim sie smarowac? Wiesz,ten efekt bardzo mi sie podoba.I trzy cm w obwodzie dla mnie mnostwo znacza .
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 12:50   #1136
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
nie, wlasciwie nic nie boli.Myslisz ,ze te serum bezpieczne skladniki ma i moge bezkarnie nim sie smarowac? Wiesz,ten efekt bardzo mi sie podoba.I trzy cm w obwodzie dla mnie mnostwo znacza .
ja nie widzę tam nic co mogłoby zaszkodzić. myślę że to serum możesz spokojnie stosować.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 13:06   #1137
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
ja nie widzę tam nic co mogłoby zaszkodzić. myślę że to serum możesz spokojnie stosować.
no
Litrami bede go uzywac Niech rosna dalej szczesliwie ,albo puchna bezpiecznie ,a co tam
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 13:54   #1138
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
no
Litrami bede go uzywac Niech rosna dalej szczesliwie ,albo puchna bezpiecznie ,a co tam
z tymi litrami to nie przesadzaj urosnąć od tego nie urosną, ale będą jędrniejsze, będą się inaczej układać
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 15:09   #1139
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dzieki dziewczyny, ciakawa bylam czy tam jest ten retinol ale jak jest w minimalnym zakresie albo wcale to nic wazne ze krem fajnie dzialazakupie ten szyjkowy tez
krem na opuchnianie persi no nieeee
ja to bym sie chyba bala go uzyc, no ale w sumie 3 cm wiecej
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 16:16   #1140
Lexie Oh
Przyczajenie
 
Avatar Lexie Oh
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6
Unhappy Błyszczyk czekoladowy - uczuli?

Witam!
Ostatnio kupiłam błyszczyk Aquoliny Dolci Baci Soft Jelly Gloss czekoladowy. Moja mama przetestowała go jako pierwsza i mówiła, że nie tylko pachnie, ale także smakuje jak czekolada, a ja mam na czekoladę uczulenie! Nie wiem, może panikuję, ale po czekoladzie od pewnego czasu wyskakiwały mi pryszcze na twarzy, dekoldzie i jakaś paskudna wysypka na udach, i przedramionach Od miesiąca nie tknęłam ani grama czekolady, bo ostatni taki wysyp miałam już po JEDNEJ kostce. Szukałam w internecie, ale znalazłam tylko skład na jakąś pomadkę czekoladową Aquoliny Dolci Baci i nie było w nim kakao:

Ricinus Communis (Ricinus Communis (Castor) Seed Oil), Ethylhexyl Palmitate, Ozokerite, Petrolatum, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Cera Alba (Beeswax), Ceresin, Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax), Mica, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Buxus Chinensis (Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzyl Alcohol, Butylparaben, Propylparaben, BHT, Aroma (Flavor). May contain: CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77491 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides), CI 42090 (Blue 1 Lake), CI 19140 (Yellow 5 Lake), CI 15850 (Red 6, Red 7 Lake)

Czy w błyszczykach czekoladowych jest JAKAKOLWIEK ilość kakao?

Bardzo proszę o pomoc!!!
Lexie Oh jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.