Wspólne mieszkanie - finanse - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-24, 12:47   #121
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Ty chyba raczysz żartować . Mieszkanie kupione na kredyt jest Twoją własnością. Umowa sprzedaży jest zawarta pomiędzy sprzedającym a Tobą. Jesteś właścicielem mieszkania.


Wypruwasz sobie żyły na własne życzenie, to po pierwsze. Po drugie - masz mieszkanie, które jest Twoją własnością. Twój partner nie ma nic, i takie ot jego zarabianie na Tobie.
mieszkanie tylko na papierze jest moje - na jego hipotece siedzi bank, zgadnij co się stanie jak nie zapłacę kilku rat?
więc mi nie opowiadaj jaką to jestem wielką właścicielką - do czasu spłacenia kredytu traktuję to mieszkanie jako wynajęte od banku i jeśli facet będzie miał wolę ze mną mieszkać to połowę odsetek będzie musiał mi dać. taką kwotę uważam za minimum przyzwoitości.

i tak jak napisała cava - nigdzie nie mieszka się za czynsz i media. w swoim własnym mieszkaniu również trzeba ponosić nakłady typu remont, nowa pralka itp.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 12:52   #122
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim brakuje mi informacji, jaka była przyczyna takiego stanu rzeczy - bo śmiem twierdzić, że to rzadko spotykana sytuacja.
przyczyna nie ma znaczenia.

padły też teksty, że zawsze można swoje mieszkanie na kredyt wynająć komuś, a samemu razem z partnerem poszukać czegoś do wynajęcia dla siebie. wiec jak widac, ta opcja jest rozważana

część wizażanek, które mocno potępiają dorzucanie się do kredytu, oświadczyła, że 1 sytuacja jest bardzo nie ok. druga jest w porządku.

a Ty jakie masz zdanie?

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
Ogólnie laska nie dość, że płaci najem facetowi, zadłuża się (sic!), to jeszcze gotuje i pierze gacie. No git. Autorko, oprócz zadłużenia (a na pewno zerowych oszczędności) przy Twoich zarobkach, to jeszcze utracisz masę energii i godności, latając wokół pupy burackiego faceta.
chyba Ci się wątki pomyliły

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2018-01-24 o 12:54
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 13:12   #123
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 132
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
Czyli jeśli facet kredytu by nie miał, tylko mieszkanie własnościowe, to też byś płaciła mu NAJEM, żeby nie mieszkać prawie, że 'za darmoszke'???
No właśnie nie.

Ale jak niektórzy sugerują, że tylko rachunki na pół w takich sytuacjach (kredyt), to nic tylko takiego brać.

300zł miesięcznie za nowe mieszkanko w centrum miasta. Facet może być nawet brzydki.

Tak, pewnie cośtam bym dopłacała więcej, gdyby mieszkanie nie było moje. W rachunkach, albo rzeczywiście samochód dla nas obojga bym wzięła.

Ale w drugą stronę nie oczekuję.

Zwykle jestem dużo lepiej zarabiającą stroną w związku i stąd takie zachowania. Zwykle na wyjazdach ja płacę za hotel/samolot, partner za jedzenie na miejscu. Bo mnie jakoś tak nie szkoda, nawet jak się mamy potem rozstać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 13:21   #124
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No właśnie nie.

Ale jak niektórzy sugerują, że tylko rachunki na pół w takich sytuacjach (kredyt), to nic tylko takiego brać.

300zł miesięcznie za nowe mieszkanko w centrum miasta. Facet może być nawet brzydki.
Jak dla mnie to mógłby być nawet gejem. Brzydkim.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 13:21   #125
nowytynowaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 113
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;80792696]mieszkanie tylko na papierze jest moje - na jego hipotece siedzi bank, zgadnij co się stanie jak nie zapłacę kilku rat?
więc mi nie opowiadaj jaką to jestem wielką właścicielką - do czasu spłacenia kredytu traktuję to mieszkanie jako wynajęte od banku i jeśli facet będzie miał wolę ze mną mieszkać to połowę odsetek będzie musiał mi dać. taką kwotę uważam za minimum przyzwoitości.

i tak jak napisała cava - nigdzie nie mieszka się za czynsz i media. w swoim własnym mieszkaniu również trzeba ponosić nakłady typu remont, nowa pralka itp.[/QUOTE]



W dzisiejszych czasach mieszkanie/dom przede wszystkim na papierze jest Twoje i tylko Twoje. Żyjemy w takich czasach, że prawie każdy z nas jest w kredycie. Nieliczni mają to szczęście, że nie są. A gdyby facet pomógł Ci spłacać kredyt po połowie i w momencie gdyby już zostało spłacone i już by nie było bankowe to co byś powiedziała? Wiadomo, że powiedziałabyś "mieszkanie jest moje, normalne" a co gdyby facet powiedział, spłacałem połowę kredytu więc logiczne jest że połowa mieszkania jest moja? Uznałabyś to za śmieszne zresztą tak jak każdy.


Cóż też jestem w kredycie i nie raz mówię że nie jestem na swoim ale na "bankowym", no ale też nie traktuj tego domu tak samo jakbyście mieszkali na wynajmowanym bo spłacasz coś sobie.


Generalnie jeśli chciałabyś aby facet jakoś wsparł Cię finansowo to może powiedz mu szczerze, że dla Ciebie to spore koszty i zaczynasz się zastanawiać czy jednego pokoju komuś nie wynająć dzięki czemu szybciej spłacisz kredyt. Jeśli facet jest kumaty to sam zaproponuje, że coś troszkę mógłby Ci się dorzucać aby było Ci lżej.
nowytynowaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 13:24   #126
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to mógłby być nawet gejem. Brzydkim.
jeśli miałabym pocierpieć kilka lat i mieć później odłożone połowę wartości nowego mieszkania, to też mogłabym być przykrywką dla geja...
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 13:27   #127
nowytynowaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 113
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

poza tym takie kwestie finansowe powinny być dokładnie analizowane, ustalane na początku a nie po czasie wspólnego mieszkania, bo potem właśnie tak nie fajnie wychodzi.
nowytynowaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-24, 13:31   #128
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 132
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to mógłby być nawet gejem. Brzydkim.
Gej to nawet lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 13:52   #129
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez nowytynowaja Pokaż wiadomość
W dzisiejszych czasach mieszkanie/dom przede wszystkim na papierze jest Twoje i tylko Twoje. Żyjemy w takich czasach, że prawie każdy z nas jest w kredycie. Nieliczni mają to szczęście, że nie są. A gdyby facet pomógł Ci spłacać kredyt po połowie i w momencie gdyby już zostało spłacone i już by nie było bankowe to co byś powiedziała? Wiadomo, że powiedziałabyś "mieszkanie jest moje, normalne" a co gdyby facet powiedział, spłacałem połowę kredytu więc logiczne jest że połowa mieszkania jest moja? Uznałabyś to za śmieszne zresztą tak jak każdy.


Cóż też jestem w kredycie i nie raz mówię że nie jestem na swoim ale na "bankowym", no ale też nie traktuj tego domu tak samo jakbyście mieszkali na wynajmowanym bo spłacasz coś sobie.


Generalnie jeśli chciałabyś aby facet jakoś wsparł Cię finansowo to może powiedz mu szczerze, że dla Ciebie to spore koszty i zaczynasz się zastanawiać czy jednego pokoju komuś nie wynająć dzięki czemu szybciej spłacisz kredyt. Jeśli facet jest kumaty to sam zaproponuje, że coś troszkę mógłby Ci się dorzucać aby było Ci lżej.
I tu się czai siurprajz.
Bo wystarczy ze osoba będzie sprytna i za każdym razem na przekazie napisze: na spłatę odsetek od kredytu dla pani X, lub cokolwiek w stylu: na koszty mieszkania.
I tu robi się problem naprawde duży, bo:
US uzna to za dochód. Nieopodatkowany. Latami. Więc w razie podkablowania, dowali odsetki i karę.
I jak znam US i jego słodkie praktyki to taką karę walnie z odsetkami + koszty jej ściągniecia (oby miał z czego sciągać a nie musiał windykacji komorniczej robić), ze lepiej już te pół mieszkania przepisać pędem "współlokatorowi", bo taniej wyjdzie i nie edzie trezba o paczki z cebula do pierdla prosić rodziny.

Problemem mogą być nawet nie opisane, ale regularne comiesięczne przelewy pomiedzy 2 zupełnie nie spokrewnionymi osobami. Bo jak najbardziej jest to dochód jednej. Nieopodatkowany.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 14:03   #130
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to mógłby być nawet gejem. Brzydkim.
Wtedy to by dopiero była DARMOSZKA
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 14:46   #131
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez nowytynowaja Pokaż wiadomość
W dzisiejszych czasach mieszkanie/dom przede wszystkim na papierze jest Twoje i tylko Twoje. Żyjemy w takich czasach, że prawie każdy z nas jest w kredycie. Nieliczni mają to szczęście, że nie są. A gdyby facet pomógł Ci spłacać kredyt po połowie i w momencie gdyby już zostało spłacone i już by nie było bankowe to co byś powiedziała? Wiadomo, że powiedziałabyś "mieszkanie jest moje, normalne" a co gdyby facet powiedział, spłacałem połowę kredytu więc logiczne jest że połowa mieszkania jest moja? Uznałabyś to za śmieszne zresztą tak jak każdy.

Generalnie jeśli chciałabyś aby facet jakoś wsparł Cię finansowo to może powiedz mu szczerze, że dla Ciebie to spore koszty i zaczynasz się zastanawiać czy jednego pokoju komuś nie wynająć dzięki czemu szybciej spłacisz kredyt. Jeśli facet jest kumaty to sam zaproponuje, że coś troszkę mógłby Ci się dorzucać aby było Ci lżej.
no właśnie - na papierze jest moje, w praktyce jest banku

nie, facet nie "pomógłby" mi spłacić kredytu - mieszka u mnie, więc partycypuje w kosztach mieszkania a nie mojego kredytu. a że kwotę wyliczam jako połowę odsetek - no cóż, mogłabym wycenić to mieszkanie tak jak rynkowo właściciele życzą sobie za wynajęcie np. pokoju. ja nie biorę kwoty z d...tylko faktycznie poniesione przeze mnie koszty. zauważ, że kwotę raty biorę na siebie, więc i tak płacę więcej za mieszkanie niż on.

dobry żart - coś troszkę mógłby się dorzucać? a co, łaskę mi jakąś robi? na pewno nie ględziłabym o wynajęciu pokoju, żeby się pan domyślił, że za mieszkanie się płaci
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-24, 15:02   #132
ulakrakauer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 93
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;80795956]

nie, facet nie "pomógłby" mi spłacić kredytu - mieszka u mnie, więc partycypuje w kosztach mieszkania a nie mojego kredytu. a że kwotę wyliczam jako połowę odsetek - no cóż, mogłabym wycenić to mieszkanie tak jak rynkowo właściciele życzą sobie za wynajęcie np. pokoju. ja nie biorę kwoty z d...tylko faktycznie poniesione przeze mnie koszty. zauważ, że kwotę raty biorę na siebie, więc i tak płacę więcej za mieszkanie niż on.

dobry żart - coś troszkę mógłby się dorzucać? a co, łaskę mi jakąś robi? na pewno nie ględziłabym o wynajęciu pokoju, żeby się pan domyślił, że za mieszkanie się płaci [/QUOTE]

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;80786386]no i? mieszkam sama, płacę sama - ktoś się do mnie wprowadza i on ma mieszkanie za darmo, a ja płacę za całość?

nie, ja nie mam mieszkania. mam mieszkanie na kredyt, a odsetki płacone do banku nie zbliżają mnie do jego własności. jedynie rata kapitałowa, w przykładzie, który dałam wyżej 1500 zł odsetek, rata 500 zł - i tylko te 500 zł zbliża mnie do własności.





no tak, ja mam sobie żyłę wypruć, żeby zapłacić 2k za chatę, bo "moja", a partner będzie korzystał jak ze swojego? on się na mnie dorabiać może...ale jak wynajmę moje mieszkanie obcej osobie, a my pójdziemy na wynajem, to wtedy łaskawie zapłaci ze mną na pół? ale zaraz...przecież ja będę miała dochód z wynajętego mieszkania, on pokryje mi kredyt. czyli jednak się zapętlamy, bo to wynajmujący spłaca moje mieszkanie i suma summarum chociaż mieszkam na wynajmie, a i tak będę mieć własne mieszkanie a mój partner nie...co zrobić, jak żyć...

logika wizażu mnie rozwala[/QUOTE]

Mnie rozwala Twoja logika. Mój partner, mieszkając ze mną, nie jest niczyim lokatorem, więc nie musi płacić żadnego odstępnego.
A jak się zepsuje jakiś sprzęt, to się dorzuci, tyle. Mieszkanie to nie auto - samo w sobie się nie amortyzuje, a już na pewno nie ze względu na liczbę zamieszkujących je osób (mówię o normalnym użytkowaniu, bo wiem, że są osobniki, które wszystko potrafią zdewastować).

Limonka - można wiedzieć, w jakim regionie mieszkasz, że za połowę rachunków i czynszu wychodzi ok. 300 złotych? U mnie sam czynsz to 600 złotych z groszami.
ulakrakauer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 16:32   #133
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I tu się czai siurprajz.
Bo wystarczy ze osoba będzie sprytna i za każdym razem na przekazie napisze: na spłatę odsetek od kredytu dla pani X, lub cokolwiek w stylu: na koszty mieszkania.
I tu robi się problem naprawde duży, bo:
US uzna to za dochód. Nieopodatkowany. Latami. Więc w razie podkablowania, dowali odsetki i karę.
I jak znam US i jego słodkie praktyki to taką karę walnie z odsetkami + koszty jej ściągniecia (oby miał z czego sciągać a nie musiał windykacji komorniczej robić), ze lepiej już te pół mieszkania przepisać pędem "współlokatorowi", bo taniej wyjdzie i nie edzie trezba o paczki z cebula do pierdla prosić rodziny.

Problemem mogą być nawet nie opisane, ale regularne comiesięczne przelewy pomiedzy 2 zupełnie nie spokrewnionymi osobami. Bo jak najbardziej jest to dochód jednej. Nieopodatkowany.
i dlatego nie rozumiem parcia na spłatę cudzego kredytu. US dowali - za nieopodatkowany dochód albo niezgłoszoną darowiznę.
Dlatego jeżeli ktoś chce ulżyć kredytobiorcy - bezpieczniej dorzucać trochę więcej kasy na jedzenie - a kredytobiorca niech już sam spłaca swój kredyt.
Albo podpisać umowę najmu i opodatkować uzyskany dochód i US się nie przyczepi.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 16:45   #134
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jesli byłby to zwiazek majacy osobne budżety a nie wspólny wór, to dawałabym połowe kosztów czynsz/media + jakąs ustalona wcześniej kwotę dodatkową, na jak wcześniej pisałam pokrycie kosztów użytkowania, ubezpieczenia, wyposażenia.

Jestem współwłaścicielką domu i ja prowadzę rodzinny budżet, więc wiem ze to są po prostu realne koszta, sprzęty, rzeczy, dom się zużywają. Może to właśnie kwestia wieloletniego doświadczenia na własnej skórze, a nie wyobrażenia ze jak u rodziców mieszkało sie darmo, to mieszkanie gdzieś indziej też nic nie kosztuje poza opłatą prądu, wody i czynszu.
Jak najbardziej jestem za "górką" na eksploatacje, ale obciazanie partnera odsetkami kredytu to dla mnie kosmos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 18:17   #135
ulakrakauer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 93
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;80799021]i dlatego nie rozumiem parcia na spłatę cudzego kredytu. US dowali - za nieopodatkowany dochód albo niezgłoszoną darowiznę.
Dlatego jeżeli ktoś chce ulżyć kredytobiorcy - bezpieczniej dorzucać trochę więcej kasy na jedzenie - a kredytobiorca niech już sam spłaca swój kredyt.
Albo podpisać umowę najmu i opodatkować uzyskany dochód i US się nie przyczepi.[/QUOTE]

No właśnie. Brać, to by koleżanki brały, ale chyba żadna nie pomyślała o zgłoszeniu dodatkowego dochodu do skarbówki.
ulakrakauer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 18:50   #136
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez ulakrakauer Pokaż wiadomość
No właśnie. Brać, to by koleżanki brały, ale chyba żadna nie pomyślała o zgłoszeniu dodatkowego dochodu do skarbówki.
mam nadzieję, że nie wykazujecie się hipokryzją i każda z was zgłosiła otrzymanie darowizny w postaci pierścionka zaręczynowego i każdego innego drogiego prezentu
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 18:54   #137
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Powtarzam jeszcze raz - dla mnie najsprawiedliwszym układem jest, gdy osoba, która jest gościem opłaca cały czynsz. Partner zapewnia nam dach nad głową, a my w zamian zapewniamy mu ciepło, wodę, gaz, itp.

I wszystkim krzyczącym o podatkach radzę na serio się najpierw dowiedzieć o czym mówicie ja wynajmuję mieszkanie, a podatku płacę 0. Wszystko legalnie, zgłoszone. Jest coś takiego jak amortyzacja mieszkania, do tego dochodzą koszty uzyskania dochodu w postaci raty odsetkowej, opłat, itp.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 18:56   #138
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że nie wykazujecie się hipokryzją i każda z was zgłosiła otrzymanie darowizny w postaci pierścionka zaręczynowego i każdego innego drogiego prezentu
nie dostałam nigdy prezentu który należałoby zgłosić w US, nawet sumując wszystkie darowizny od danej osoby w ciągu 5 lat.

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Powtarzam jeszcze raz - dla mnie najsprawiedliwszym układem jest, gdy osoba, która jest gościem opłaca cały czynsz. Partner zapewnia nam dach nad głową, a my w zamian zapewniamy mu ciepło, wodę, gaz, itp.

I wszystkim krzyczącym o podatkach radzę na serio się najpierw dowiedzieć o czym mówicie ja wynajmuję mieszkanie, a podatku płacę 0. Wszystko legalnie, zgłoszone. Jest coś takiego jak amortyzacja mieszkania, do tego dochodzą koszty uzyskania dochodu w postaci raty odsetkowej, opłat, itp.
zgłosiłaś wszystko w US?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 18:57   #139
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;80803866]
---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

[/COLOR]

zgłosiłaś wszystko w US?[/QUOTE]
Tak rozliczam się na zasadach ogólnych.

Byłabym głupia jakbym nie zgłosiła tego do US i jeszcze wypisywała o tym na forum + moi sąsiedzi wiedzą o tym, że wynajmuję. Na świecie nie brakuje "życzliwych"
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-24, 19:01   #140
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Tak rozliczam się na zasadach ogólnych.

Byłabym głupia jakbym nie zgłosiła tego do US i jeszcze wypisywała o tym na forum + moi sąsiedzi wiedzą o tym, że wynajmuję. Na świecie nie brakuje "życzliwych"
właśnie o to chodzi -jest zgłoszone, rozliczone, nikt Ci nic nie zarzuci
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:17   #141
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Powtarzam jeszcze raz - dla mnie najsprawiedliwszym układem jest, gdy osoba, która jest gościem opłaca cały czynsz. Partner zapewnia nam dach nad głową, a my w zamian zapewniamy mu ciepło, wodę, gaz, itp.

I wszystkim krzyczącym o podatkach radzę na serio się najpierw dowiedzieć o czym mówicie ja wynajmuję mieszkanie, a podatku płacę 0. Wszystko legalnie, zgłoszone. Jest coś takiego jak amortyzacja mieszkania, do tego dochodzą koszty uzyskania dochodu w postaci raty odsetkowej, opłat, itp.
czym się różni tak naprawdę opłacanie całości czynszu i opłat (a nie tylko swojej połowy) od dania partnerowi takiej samej kwoty (jak ta druga połowa czynszu i rachunków) mówiąc "masz na ten Twój kredyt". nazewnictwem tylko
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:20   #142
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
czym się różni tak naprawdę opłacanie całości czynszu i opłat (a nie tylko swojej połowy) od dania partnerowi takiej samej kwoty (jak ta druga połowa czynszu i rachunków) mówiąc "masz na ten Twój kredyt". nazewnictwem tylko
Poczuciem odwzajemnienia za dach nad głową.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:22   #143
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Ja mialam taka sytuacje gdzie mieszkanie bylo moje (splacone w 100%).Gdy partner sie do mnie wprowadzil ustalilismy ze bedzie placil polowe za rachunki.Nigdy nie przyszloby mi do glowy rzadac wiecej.No i finanse nie byly sekretem zarowno przed slubem jak i po.


Sent from my iPhone using Tapatalk
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:34   #144
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Poczuciem odwzajemnienia za dach nad głową.
miałam bardziej na myśli kwestię finansową. dając "na kredyt" też odwzajemniamy się za dach nad głową.
(nie żebym miała jakiś problem do Ciebie czy Twojego podejścia, ale zauważyłam, że generalnie dopóki nie używa się słowa "kredyt" to wszystko jest ok i takie płacenie całości czynszu zamiast swojej połowy jest sprawiedliwe, ale jak powie się słowo "kredyt" to danie każdej złotówki jest złe)

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ja mialam taka sytuacje gdzie mieszkanie bylo moje (splacone w 100%).Gdy partner sie do mnie wprowadzil ustalilismy ze bedzie placil polowe za rachunki.Nigdy nie przyszloby mi do glowy rzadac wiecej.No i finanse nie byly sekretem zarowno przed slubem jak i po.


Sent from my iPhone using Tapatalk
zauważ, ze mówisz o spłaconym mieszkaniu. my nie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:39   #145
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
miałam bardziej na myśli kwestię finansową. dając "na kredyt" też odwzajemniamy się za dach nad głową.
(nie żebym miała jakiś problem do Ciebie czy Twojego podejścia, ale zauważyłam, że generalnie dopóki nie używa się słowa "kredyt" to wszystko jest ok i takie płacenie całości czynszu zamiast swojej połowy jest sprawiedliwe, ale jak powie się słowo "kredyt" to danie każdej złotówki jest złe)[COLOR="Silver"]
Ja wolałabym nie otrzymywać gotówki od partnera. Wolałabym, żeby wziął na siebie po prostu pewne zobowiązania związane z mieszkaniem.
Uwierzcie mi, że posiadanie kredytu to nie taki cud, miód i orzeszki. Zanim go miałam mogłam rzucić sobie pracę, która mi się nie podobała i zacząć szukać czegoś innego. Teraz jestem obciążona comiesięcznymi kosztami, które wcale nie są niskie. I owszem, za 30 lat będę właścicielką mieszkania, ale jeśli do tego czasu powinie mi się noga mogę skończyć z niczym albo nawet z długami jeśli np. nieruchomość straci na wartości. To bardzo obciąża psychikę. Wiem po sobie jak czułam się wcześniej i jak czuję się teraz. Ktoś mi powie, że po co brałam kredyt w takim razie - na moment podpisywania umowy moja sytuacja była zupełnie inna. Na dzień dzisiejszy nie wiem czy bym się na to zdecydowała, ponieważ czuję się obciążona psychicznie tym mieszkaniem, w którym nawet już nie mieszkam. Wynajem mieszkania też nie jest kolorowy. Dlatego każda pomoc partnera jeśli mieszkalibyśmy razem w moim mieszkaniu byłaby nieoceniona - nie upominałabym się o nic, ale na dłuższą metę płacenie tylko połowy rachunków, nie pomaganie w inny sposób tylko wszystko na pół sprawiłoby, że czułabym się wykorzystywana.

Edytowane przez Ariada
Czas edycji: 2018-01-24 o 19:41
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:42   #146
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
(...) Dlatego każda pomoc partnera jeśli mieszkalibyśmy razem w moim mieszkaniu byłaby nieoceniona - nie upominałabym się o nic, ale na dłuższą metę płacenie tylko połowy rachunków, nie pomaganie w inny sposób tylko wszystko na pół sprawiłoby, że czułabym się wykorzystywana.
zgadzam się w całej rozciągłości
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 20:04   #147
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez ulakrakauer Pokaż wiadomość
Mnie rozwala Twoja logika. Mój partner, mieszkając ze mną, nie jest niczyim lokatorem, więc nie musi płacić żadnego odstępnego.
A jak się zepsuje jakiś sprzęt, to się dorzuci, tyle. Mieszkanie to nie auto - samo w sobie się nie amortyzuje, a już na pewno nie ze względu na liczbę zamieszkujących je osób (mówię o normalnym użytkowaniu, bo wiem, że są osobniki, które wszystko potrafią zdewastować).

Limonka - można wiedzieć, w jakim regionie mieszkasz, że za połowę rachunków i czynszu wychodzi ok. 300 złotych? U mnie sam czynsz to 600 złotych z groszami.
Poznań,nowe budownictwo,polowa rachunkow (czyz,prad,net,netflix) to dokladnie 260zl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 20:07   #148
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 132
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez ulakrakauer Pokaż wiadomość
Limonka - można wiedzieć, w jakim regionie mieszkasz, że za połowę rachunków i czynszu wychodzi ok. 300 złotych? U mnie sam czynsz to 600 złotych z groszami.
To dużo czy mało?

Na przykład mieszkanie 1400, czynsz 600, patrzę na OLXie na większe miasta z nudów.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 20:21   #149
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Poznań,nowe budownictwo,polowa rachunkow (czyz,prad,net,netflix) to dokladnie 260zl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kraków, nowe budownicto (woda i ogrzewanie miejskie+prąd+gaz+interne t) - nie całe 500 zł (250 na osobę)
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 20:38   #150
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wspólne mieszkanie - finanse

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
miałam bardziej na myśli kwestię finansową. dając "na kredyt" też odwzajemniamy się za dach nad głową.

(nie żebym miała jakiś problem do Ciebie czy Twojego podejścia, ale zauważyłam, że generalnie dopóki nie używa się słowa "kredyt" to wszystko jest ok i takie płacenie całości czynszu zamiast swojej połowy jest sprawiedliwe, ale jak powie się słowo "kredyt" to danie każdej złotówki jest złe)

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------





zauważ, ze mówisz o spłaconym mieszkaniu. my nie


W sytuacji mieszkania na kredyt postapila bym tak samo-partner to nie lokator.Glupio by mi bylo rzadac splaty mojego kredytu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-26 12:48:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.