Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-07, 20:18   #1
pipimele
Raczkowanie
 
Avatar pipimele
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 429

Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji


Mam prośbę o ocenę sytuacji, sama już nie wiem co mam o tym myśleć, czy przesadzam, czy też faktycznie moja mama zachowuje się wobec mnie nie w porządku..

Więc to tak - nasz dom jest dwupiętrowy, mamy osobne liczniki na prąd na dół i na górę - na górze obecnie mam swój pokój tylko ja, przyjechałam na 3 miesiące wakacji (jestem studentką), w drugiej części góry jest strych + mój brat ma urządzenia swojej firmy. Dziś przyszedł rachunek za prąd, mama wpadła w szał - 400 zł dopłaty za 6 miesięcy z licznika z góry. Zrobiła aferę, chodziła za mną cały czas i narzekała, że tyle prądu zabiera mój komputer i żelazko (prowadzę firmę, wystawiam ubrania na allegro - czasami trzeba coś wyprasować, ale nie jakoś dużo, komputer idzie ok. 8 h dziennie) Żeby dała mi spokój powiedziałam, że zapłacę za połowę prądu, czyli ten okres kiedy mieszkałam w domu. Nie byłoby w tym nic takiego, gdyby nie to, że jakoś pół roku temu, gdy przyszedł ostatni rachunek, tata nieśmiało zaproponował, żeby brat płacił za prąd za górę (jego dwa komputery nie są szczególnie prądochłonne, ale za to idą 24/7) - mama wtedy wpadła w szał, że jak on może coś takiego proponować w ogóle, że to dziecko, nie mieszka w domu i że tyle chociaż można mu zapłacić. Generalnie była oburzona, przeżywała te słowa taty koło miesiąca. A teraz nie ma najmniejszych skrupułów, żeby wymagać tej zapłaty ode mnie, która de facto byłaby zapłatą za mnie i brata.. - niby sama zaproponowałam, ale gdzieś miałam nadzieję, że odpowie tak jak wtedy tacie. Jeśli to istotne, to dodam, że między mną a bratem jest kolosalna różnica w dochodach (ja zarabiam 1200 zł, w dodatku jestem studentką, utrzymuję się w dużym mieście w roku akademickim , brat - pracuje w korporacji, ma ok. 15000 miesięcznie).
Niby uniosłam się dziś honorem, ale jest mi przykro, że mama traktuje nas tak nierówno.. czy mam jakąś rację? Czy przesadzam - mieszkasz, pracujesz, dokładasz się?
__________________
Boss 'ica






V
V
V
pipimele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 20:23   #2
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

Tak jest wlasnie z matkami one zawsze bede bronic swoich synkow a corki maja gdzies u mnie tez jest podobnie jak u Ciebie.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 20:46   #3
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

Moim zdaniem nie przesadzasz i powiedziałabym na Twoim miejscu, że zapłacę 1/4 rachunku. A resztę niech synuś dokłada.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 20:49   #4
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

Cytat:
Napisane przez ola_30 Pokaż wiadomość
Tak jest wlasnie z matkami one zawsze bede bronic swoich synkow a corki maja gdzies u mnie tez jest podobnie jak u Ciebie.
Nie, tak nie jest z matkami, że mają córki gdzieś a synów wywyższają. Każda matka jest inna i nie możesz generalizować.


Autorko, musisz spokojnie porozmawiać z rodzicami i powiedzieć, że nie Ty jedna z prądu korzystałaś i możesz zapłacić połowę, druga część to rachunek brata, a sponsorować go nie będziesz bo najzwyczajniej w świecie nie stać Cię na to.

Nie ma sensu mówić "on nie musiał nigdy się dokładać, a ja tak" , bo tym raczej nic nie wskórasz. Postaw sprawę jasno : Ty płacisz połowę rachunku, kto zapłaci drugą-niech dogadują się między sobą.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 21:30   #5
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

Generalnie czesto spotykam sie z tym, że facet jest synusiem mamusi. U mnie tez mama obstaje bardziej za bratem. To za co mi sie obrywa, krytyka itp.... bratu za to samo slowa nie powie..... wiele dziewczyn to moze potwierdzic, ale nie ma co wrzucac wszytskich do jednego worka...

Z mamą możesz porozmawiać, gdy juz ochłonie. Powiedz, że ci przykro. Tylko nie wygarniaj jej błędów brata, bo skutek rozmowy będzie odwrotny.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 22:10   #6
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

Ja bym to zaplacila i miala z glowy, a nastepnym razem na wakacje wyjechala gdzie indziej.
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 22:10   #7
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

Cytat:
Napisane przez ola_30 Pokaż wiadomość
Tak jest wlasnie z matkami one zawsze bede bronic swoich synkow a corki maja gdzies u mnie tez jest podobnie jak u Ciebie.
Ojjj, czemu od razu tak generalizować? U mnie jest całkowicie po równo, a właściwie w wielu przypadkach to ja miałam lepiej ze strony mamy.

Dla mnie jest śmieszne, że rodzice żądają płacenia za cokolwiek od dzieci. Chyba, że dzieci dobrze zarabiają, a rodzice mają dużo gorszą sytuację finansową.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 23:30   #8
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

ja bym powiedziała, że owszem, zapłacę, ale tylko wówczas, gdy brat również dorzuci się do rachunków. swoją drogą to naprawdę słabe, że Twoi rodzice każą Ci płacić za wakacyjny pobyt w swoim domu...
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 23:31   #9
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

Mniejsza o reakcję matki.

Ale co brat na to? Jest skłonny płacić całość/większość za ten prąd? Czy to raczej maminsynek i pochlebia mu, że jest traktowany jak niezaradne dziecko?
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 01:39   #10
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

Zapłaciłabym z tego ok. 100 złotych, bo tyle wychodzi po podzieleniu 400:3 i uwzględnieniu czasu jaki spędzasz na kompie
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 09:08   #11
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

Zapłaciłabym część, dla świętego spokoju i żeby w razie czego móc powiedzieć, że Ty na nich nie żerujesz. Ale też powiedziałabym konkretnie co o tym myślę. Tylko nie na zasadzie 'bo brat to to czy tamto' bo mamusia zaraz zacznie go bronić i z normalnej dyskusji nici, raczej na zasadzie wytknięcia jej braku logiki i sprawiedliwości w jej zachowaniu.
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-08, 09:17   #12
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

Powiedz swojej mamie to, co napisałaś tutaj. Ze przecież przyjechałaś do domu tylko na 3 miesiące, że ten rachunek to przecież nie tylko Twoja sprawa, bo wiele osób korzysta z prądu w tym domu, że zarabiasz znacznie mniej od swojego brata i nie stać Cię żeby pokrywać wszystkie koszty, bo utrzymujesz się sama mimo niskich zarobków,zapłać część-ja na Twoim miejscu zapłaciłabym 1/3 tej kwoty, choć i tak myślę,że dwa komputery brata chodzące całymi dniami w większości nabiły ten rachunek i że jeśli nawet zapłaciłby całość to dla niego byłby to znacznie mniejszy wydatek przy tych dochodach, niż dla Ciebie nawet ta 1/3
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 09:22   #13
enviee
Rozeznanie
 
Avatar enviee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 606
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

Brat tyle zarabia i rodzice chcą za niego płacić? Rozumiem taką sytuację, gdyby on za kilkaset złotych robił, ale za tyle
__________________

enviee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 11:49   #14
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

A nie możesz pogadać z bratem?
Mnie by było wstyd naciągać rodzeństwo na kasę gdybym miała zarobki takie jak Twój brat...
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 11:58   #15
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

Beznadziejnie się zachowała matka. Może ją poniosło i potem jednak nie będzie chciała przyjąć kasy?
Tak, jak radzą dziewczyny, pogadaj z bratem. Dla niego te 400 zł to nic, zwłaszcza, że to on w głównej mierze nabił ten rachunek. A Ty najlepiej nie pracuj w domu. Załatwiaj wszystkie zlecenia u siebie. ;] Liczmy się jak Żydzi.. kochajmy jak bracia... .
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 12:09   #16
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

Brat w końcu ma swoją firmę czy pracuję w korporacji? trochę to dziwne, że on nie może zapłacić. Przecież Ciebie na co dzień nawet nie ma w domu.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 14:10   #17
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

Ani trochę nie przesadzasz, nie bardzo wiem niestety co doradzić - przeraża mnie że można być takim rodzicem U przeciętnie sytuowanej rodziny jest raczej normalne, że pracująca latorośl się dokłada. Tym bardziej, że Twój brat zarabia bardzo dobrze
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 21:41   #18
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nierówne traktowanie rodzeństwa.. prośba o ocenę sytuacji

Otóż to, można z bratem pogadać, ale najpierw jednak z rodzicami. Z ojcem rozmawiałąś?

Zawsze możesz się wycofac, powiedz że przemyślałaśto sobie i że na pewno nie ty nabiłaś cały prąd. Zapytaj też spokojnie, czy brat płaci za prąd, skoro jego kompy chodzą 24/7 (nie ważne, że wiesz że nie).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.