Masażowe sposoby na cellulit - zbiorczy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-25, 22:46   #301
Agul_la
Raczkowanie
 
Avatar Agul_la
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Opole :)
Wiadomości: 77
GG do Agul_la
Dot.: Masaż antycellulitowy

up up
Agul_la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 17:18   #302
METALÓWA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8
Dot.: Masaż antycellulitowy

a no wlasnie padlo tu pytanie jak masowac pupe zeby byla bardzo sprezysta,, no i jak dlugo taki zabieg powinnie trwac? aha no i najwazniesze po jakim czasie widac efekty?
METALÓWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 17:21   #303
METALÓWA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8
Dot.: Masaż antycellulitowy

aha znow ja ale skoro tu jestem to nie bede sie hamowac z zadawaniem pytan a jesli chodzi o biust? jak go masowac? nie chce zeby dosiągal kolan,, bo zauwazylam ze wogole u mnie sie on dosc nisko zaczyna to jest straszne jakies ...
METALÓWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 01:06   #304
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: jak walczyc z celluitem????

Cytat:
Napisane przez anerI Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za zainteresowanie się moim a właściwie mojego syna problemem. Nie odpisywałam od razu, ponieważ syn był na obozie, sądzę ze on sam najlepiej opisze i odpowie na Pana pytania, jeżeli można to odezwie się na gg. Pozdrawiam
Przykro mi bardzo AnerI, ale Twój syn niekoniecznie mówi Ci wszystko. Przyrost masy (i centymetrów) tak gwałtowny, że prowadzi do rozstępów nie zdarza się raczej bez dopalaczy. To typowy problem młodzieńców, którzy chcą szybko dorobić się świetnej sylwetki. Ogromna część tyn naprawdę zaangażowanych jakoś tam się wspomaga i, oczywiście, większość się nie przyznaje. A rodzicom to już w ogóle!
Nie mam rady na to

A w kwestii głównego wątku:
- sport (często, systematycznie, różnorodnie i do bólu)
- stała, względnie niska waga ciała (niewielka zawartość tłuszczu w organizmie się przydaje)
- masaż szorstką gąbką lub, jeszcze lepiej, sizalową rękawicą (tez systematycznie)
- Kosmetyki antycellulitowe owszem, nawet profilaktycznie warto
- zimny i ciepły natrysk naprzemiennie, możliwie często - najlepiej co wieczór (znakomicie wpływa na jędrność skóry)

Nie wiem, co jeszcze. Jeśli mi się przypomni - napiszę. Ja pomarańczowej skórki nie mam, a jestem po trzydziestce i dzieciata. I dodatkowo z tłustej, obwisłej rodziny.
Trzymajcie się ciepło
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 11:30   #305
keythh26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 493
Dot.: jak walczyc z celluitem????

ja od lat stosuje tzw szczypanie ud po 5-7 min na jednudo i posladek, do tego codziennie cwicze i nie ma problemu. najwazniejsza jest systematycznosc, dieta i cwiczenia, zadne kremy i serum bez tych 3 wymienionych elementow nie poskutkuja
keythh26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 17:14   #306
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Masaż antycellulitowy

czy to dobry pomysl aby do masazu oliwka dodac pare kropel olejku cynamonowego? podobno ma on dzialanie rozgrzewajace
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 17:53   #307
METALÓWA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8
Dot.: Masaż antycellulitowy

sluchajcie mam pytanie.. tylko niech tu ktos wreszcie odpowie slyszalam o tym ze powinno sie robi tzw kompresy ujęrniające ktore polegają na wtarciu w uda i posladki grubej warstwy kremu ujęrniającego a potem owinąc trzeba folią .. gdyz owinięta skóra powoduje ze wytwarza sie cieplo rozszerzają sie pory i krem jest lepiej wchlaniany a jego skutecznosc lepsza.. chcialabym wiedziedz jak czesto powinno sie robic takie zabiegi? i czy ktoras z was byla z tego zadowolona?
METALÓWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-13, 14:51   #308
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Masaż antycellulitowy

To jeszcze raz w paru zdaniach:

Przeczytajcie Panie kilka poprzednich wątków oraz artykuły o masażu w terapii cellulid w archiwum i zadajcie sobie podstawowe pytanie:

- Jaki jest wasz główny problem?
a) cellulit właściwy (PEFS) czyli paniculopatia obrzekowo włóknikowa, - przyczyn wiele zaburzenia mikrokrążenia, zwłóknienie tkanki łącznej, mikroobrzęki, itd. Wskazania profilaktyczno-lecznicze: masaż zwłaszcza drenaz limfatyczny manualny, endermologia, ćwiczenia aerobowe, mezoterapia, uzupełniające zabiegi kosmetyczne, itd.

b) Pseudocellulit - osłabienie okolicy pośladkowej, co powoduje "zwieszanie" fałdu posladkowego wraz z osłabionymi miesniami posladkowymi wielk. Przyczyny różne, siedzący tryb zycia, zwalanie na brak czasu, unikanie schodów kosztem polubienia windy, itd.

c) Lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej - przyczyn wiele, poza tym co wiemy to to czego nie przyjmujemy do świadomości począwszy od złej diety, braku aktywnego wypoczynku poprzez to co przy okazji zamawiamy w kinie, a kończąc na modzie, biodrówki z szerokimi paskami i zbyt obcisła odzież w okolicy bioder skutecznie blokują przepływ limfy i uciskają tkanke tłuszczową w ololicy posladkowej, i jeszcze .....
Sport, ćwiczenia, masaże, ustalona dieta, a przede wszystkim ruch, ruch....

A kremiki, a niby jak dostają się do warstwy podskórnej gdzie jest główny problem z cellulitem?

No ale przeciez same wiecie.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 14:10   #309
oki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 78
Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

Natrafiłam na to forum w grudniu kiedy szukałam informacji na temat sposobów likwidacji cellulitu. Moim zdaniem jest to cellulit 3 stopnia, jak stoję to widać na udach i pośladkach bardzo mocne wgłębienia i nierówności, na 1 udzie są tak mocne że czasami przy napinaniu mięśmi bolesne. Jestem osobą raczej szczupłą i zawsze taka byłam a cellulit mam odkąd pamiętam (nawet jak miałam naście lat). Zresztą u mnie w rodzinie wszystkie kobiety go mają Za radą uzyskaną z tego forum postanowiłam wybrać się na masaż. Trafiłam do gabinetu gdzie zapewniono mnie że na pewno masaże które mi zaoferują zlikwidują cellulit. Są to masaże połączone z bańkami. No i niestety bolesne pierwszy masaź zniosłam w miarę, bolało ale można było wytrzymać. Niestety po nim miałam liczne siniaki na udach i pośladkach. Po 2 dniach poszłam na kolejny no i niestety tym razem masaź prowadzony z takim samym nasileniem co za pierwszym razem był bardzo ciężki do wytrzymania, masowanie siniaków które bolały przy najdelikatniejszym dotyku spowodowało że wiłam się z bólu... Masażysta zapewniał że 3 masaż już nie będzie tak bolesny i najgorsze mam za sobą, ale jakoś nie chce mi się wierzyć bo siniaków jest więcej... po 2 masażach efekty już są troszeczke widoczne - pośladki i uda nabrały ładnego kształu tam gdzie cellulit był mały już jest praktycznie niewidoczny a ten największy niestety bez zmian... No i mam dylemat - czy nadal kontynuować ten masaż? Czy zmienić masażystę? Jeżeli zmienić to poczekać aż siniaki znikną czy aby nie tracić tego co uzyskałam podczas tych 2 masaży iść w terminie który mi przypada u starego masażysty (czyli na 3 dzień po ostatnim masażu)?

Przeczytałam na tym forum że masaż anty cellulit nie powinnien tak boleć i zostawiać siniaków i dlatego zwątpiłam.. bo masażysta u którego byłam mówił całkowicie odwrotnie że musi boleć aby były efekty, że tam gdzie są siniaki to oznacza że coś się dzieje że tkanka została rozbita.. jest to masażysta z 10 letnim doświadczeniem, zakład cieszy się dobrą renomą, więc sama już nie wiem.. najbardziej boję się że pomimo tego bólu który przeżyłam efektów nie będzie.. albo odwrotnie że zmienie masażystę na takiego u którego masaże będą może mniej bolesne ale za to bez oczekiwanych efektów...

Proszę o radę.
oki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 21:45   #310
KROWAAA88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

nie bede zakładac nowego watku, bo mam tylko jedno pytanie. kupilam sobie rekawice z LUFFY. chcialam sie dowiedziec czy ma znaczenie w którym kierunku wykonuje sie masaz tz. czy w kierunku wskazówek zegara czy tez przeciwnym ?
KROWAAA88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 14:38   #311
anniess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6
Smile Dot.: jak walczyc z celluitem????

przetestowalam i polecam
- masaz gabka antycellulit
- dobry kosmetyk /np.eris albo Clarena/
- cwiczenia ujedrniajace /np.aerobic/
anniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-10, 11:16   #312
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

Witam, kiedys bym to przemilczał, teraz juz nie jestem w stanie, ale to moja opinia. Tak więc w kilku słowach:

Nie ma powodu aby masaż w terapii cellulite powodował siniaki lub tez miałby byc bolesny.

Owszem są sytuacje i czasem pierwszy masaż jest nieco bolesny, ale to sa wyjątkowe przypadki. Poza tym czasem pacjenci maja tendencje do siniaków, ale to są wyjatki.

Swoja drogą taki stan cellulitu nadaje sie najpierw na konsultacje lekarskie, a potem na postepowanie w masażu i innych zabiegów fizjoterapeutycznych.

Najczęściej na wstepie wykonuje sie manualny drenaż limfatyczny (masaż bynajmniej nie bolesny i na pewno bez siniaków!!!), po kilku zabiegach mozna przejść do bardziej intensywnych masaży, co nie oznacza bolesnych.

Nie ma zadnych przesłanek medycznych, aby jakiekolwiek masaże pod kątem terapii cellulite mogły by byc bolesne. Czasem w modelowaniu miejsc z przewaga tkanki tłuszczowej masaż bywa nieprzyjemny, to fakt. Ale nie mylmy pojęć.

Poza tym jeśli w przypadku zaawansowanego cellulitu wykonuje się zbyt mocny masaż a wystepuje tam obrzek, jest ryzyko popekania drobnych naczyń.

Tyle apro pos medycznego punktu widzenia.

Powodzenia
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 09:54   #313
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

Masaż w celu zmniejszenia cellulitu wykonujemy na wiele sposobów w zależności od tego jakimi metodami pracuje sam terapeuta i jakie metody klient preferuje najbardziej. Coraz bardziej znana jest metoda pracy tzw. bańkami chińskimi. Jest to metoda mało przyjemna i wymagająca dużego doświadczenia osoby, która ja wykonuje. Bańki chińskie działają na zasadzie podciśnienia wytwarzanego wewnątrz bańki. Więc ryzyko wystąpienia zsinień jest bardzo duże (tzw. malinka).
Co do bólu jest możliwe jego zmniejszenie poprzez regulację podciśnienia jakie występuje w bańka/skóra i kierunku jej przesuwu w zależności od kierunków ułożenia skóry oraz stosowania dosyć częste nośnika w celu poślizgu miejsca masowanego. Ważny jest też okres i ilość powtórzeń. Praca bańkami chińskimi niestety wymaga ogromnego doświadczenia i sama w sobie nie należy do przyjemnych w okolicach tylniej części uda. Dobrze przygotowana część terapii powinna zmniejszyć występowanie bólu oraz zasinień (o ile brak jest tendencji). Ważne jest także to że nie ma jedynej metody na taką terapię. Wszystko zależy od zaawansowania zmian. Bańki chińskie działają bardziej powierzchownie i faktycznie skutecznie. Ale uważam, że taka terapia u masażysty powinna być połączona z pewnym kompleksem zabiegowym. Likwidacja cellulitu na siłę w 3-dni jest w moim mniemaniu za zbytnio agresywna zwłaszcza metodą baniek chińskich. Ale w dobrym połączeniu z innymi metodami daje zadawalające efekty.
Boodyworker miał tu słuszną uwagę, że wykonanie drenażu jest zasadne w samym początkowym stadium terapii. Ważne jest udrożnienie naczyń limfatycznych i odprowadzenie chłonki. Bańka skupia się bardziej na powierzchownej części ciała z czego efekty mogą być nie zadawalające dla osób a znaczniejszym zaawansowaniu cellulitisu.
Pozdrawiam
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 12:33   #314
Marie_Antoinette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

Mam pytanko czy może ktoś polecić mi dobry gabinet z masażami na cellulit. Jestem z Warszawy

Marie
Marie_Antoinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 12:19   #315
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

Andrzej_masaz, mylisz pojecia.
Cellulit i cellulitis ( -ITIS!) to nie jedno i to samo, a ty uzywasz tych pojec zamiennie.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 05:45   #316
marteczkah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

powiem jedno. kiedys chodzilam do jednej pani na masaz odchudzajacy. na pewno nie jest to to samo, co masaz antycellulitowy. pierwsze 3 zabiegi bolaly niesamowicie, bo mialam sporo tluszczu, a trzeba bylo sie dobrac do miesni. mialam tez siniaki w niektorych miejscach. 4 zabieg i kolejne byly juz przyjemnoscia. czy schudlam? raczej nie, poprawil mi sie jedeynie wyglad skory i mialam zawsze te godzinke relaksu, wiec ogolnie uwazam, ze bylo warto, chocby dla samej przyjemnosci bycia masowana.
marteczkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 19:20   #317
królik8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 11
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

a ile zł kosztuje taki masaż ?

i ile ok razy trzeba by było iść na niego żeby były jakieś efekty ?
__________________
www.masterix.foxnet.pl/forum ---> WEJDZ NA SKOCZKA
królik8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 05:31   #318
marteczkah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

ja placilam za sesje, ktora trwala okolo godziny 70 zl. ale to bylo poltora roku temu. nie schudlam, ale mialam fajniejsza skore, bardziej jedrna i napieta.
marteczkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 00:03   #319
kkasiaaa
Zadomowienie
 
Avatar kkasiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 697
Dot.: jak walczyc z celluitem????

Czy skakanie na skakance pomaga w walce z cellulitem ??
__________________
Kasia z dziećmi :
Julia 11 lat
Oliwia 7 lat
Lena 5 lat
kkasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-17, 14:57   #320
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

No i tak bez konca. W kolejnym wątku w jednym worku: leczenie cellulitu, modelowanie sylwetki czy tez zmniejszenie lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, it...

A wystarczy poczytać kilka artykułów z archiwum, będzie prościej.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 15:04   #321
oki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 78
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

Dziękuje za odpowiedź.

Zmieniłam masażyste. Nowy był bardzo zdumiony ilością siniaków - stwierdził że najpierw da ciału szanse dojścia do siebie siniaki znikają no i cellulitu ubywa - generalnie jestem zadowolona no i faktycznie nowy masażysta tak wykonuje masaż bańkami że tak bardzo nie boli
Ale fakt że ja mam tendencje do powstawania siniaków.

Aha - ja płacę za masaż połączony z bańkami 50 zł za 60 min. Efekty widziałam już po 4 zabiegach, ale są to efekty częściowe tam gdzie cellulit był mały to już go nie ma, po 5 zabiegach widzę że tam gdzie był duży to jest zmniejszony - ale jeszcze jest - moim zdaniem należy tak wziąść 10-12 masaży co 2-3 dni, a później tak raz na tydzień czy dwa tygodnie.

Pozdrawiam
oki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 07:31   #322
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

A wiec poprosiłbym abyś mskladaczek wytłumaczyła mi różnicę pomiędzy "Cellulit i cellulitis ( -ITIS!)"
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 08:30   #323
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez andrzej_masaż Pokaż wiadomość
A wiec poprosiłbym abyś mskladaczek wytłumaczyła mi różnicę pomiędzy "Cellulit i cellulitis ( -ITIS!)"
Koncowka ITIS ( z lac.) zawsze mowi o zapaleniu.

Cellulitis to stan zapalny tkanki podskornej. cytat znaleziony na stronie flash-med =>
"Cellulitis is a cutaneous infection of the skin. It is characterized by a redness of the skin (erythema) and warmth over the involved area. Cellulitis common in people with diabetes, and often is associated with a history of injury to the affected area."

Cellulit to tzw. skorka pomaranczowa.
Kobiety przewaznie maja cellulit, ( zwiazany z charakterystyczna dla nich gospodarka hormonalna, trybem zycia itd.) a nie cellulitis.
Cellulitisu zadne masaze nie wylecza.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 14:05   #324
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

Wiec zadam jeszcze raz to samo pytanie.

"mskladaczek wytłumaczyła mi różnicę pomiędzy "Cellulit i cellulitis ( -ITIS!)"

Doskonale wszyscy wiemy co powoduje "skórke pomarańczy" i o tym rozmawiamy, ale uświadom mnie czym jest cellulitis wskaż różnicę między jednym a drugim aa... i tu pytanie podchwitliwe Czy masaże i dieta wyleczą Twoim zdaniem i tłumaczeniem cellulit spowodowany zachwianiem równowagi "endokrynologiczno-pochodnej" i czy taki fakt jest już chorobą... i czemu służą masaże...
Kolejne moje pytanie czy meżczyzni również mogą cierpieć na podobną przypadłość i z czym to jest związane i czy uleczalne....

i w końcu proszę o odpowiedź czym jest cellulitis.....

Coś mi się wydaję, że troszeczkę zagalopowalaś się w tym pouczaniu...no ale czekam w końcu każdy ma prawo się mylić.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 14:52   #325
Candy Killer
Zakorzenienie
 
Avatar Candy Killer
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 12 327
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

ale tak szczerze powiedziawszy to sam masaz do konca nie usunie cellulitu...poprawi krazenie krwi...drenaz usprawni przeplyw chlonki pod warunkiem ze ktos kto sie na tym zna go zrobi bo jest duzo masazystow ktorzy nie potrafia zrobic dobrego drenazu limfatycznego.
sam masaz poprawi ukrwienie krwi co sie wiaze z uelastycznieniem skory...dzieki czemu lepiej wyglada powierzchnia skory..cellulit az tak sie nie odznacza ale nie zwalczymy cellulitu calkiem poniewaz tkanka tluszczowa musiala by przeniknac wtedy do krwioobiegu a co jak wiemy mogloby doprowadzic do zatorow..na szczescie fizjologicznie jest to niemozliwe.
dlatego te wszystkie cud tabletki i inne rzeczy nie dzialaja..ale nie wazne.
masaz usprawni przeplych chlonki..poprawi metabolizm itd przez co faktycznie lepiej skora wyglada ale czy tak naprawde do konca pozbedziemy sie cellulitu? ja w to nie wierze a studiuje fizykoterapie i mam z masazem do czynienia co nieco
__________________
BLOG
INSTAGRAM
Candy Killer Fan Page


If You can dream it , You can do it...




Candy Killer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 16:26   #326
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez andrzej_masaż Pokaż wiadomość
i w końcu proszę o odpowiedź czym jest cellulitis.....
wskaż różnice między jednym a drugim
Napisalam.
Cellulitis jest stanem zapalnym, konczyna z cellulitisem jest goraca, czerwona, obrzeknieta i bardzo bolesna.
Zakazenie jest bakteryjne ( przewaznie winowajca sa gronkowce lub paciorkowce).
Cellulitis leczy sie antybiotykami.
Dotyczy czesto osob z cukrzyca ( stopa cukrzycowa).
Cellulitis jest poczatkowa faza ropowicy. Starczy?
Chyba juz teraz roznice miedzy tym a cellulitem widzisz?


O wplywie masazu na cellulit sie nie wypowiadam, bo zadnym masazysta nie jestem, wiec nie do mnie te podchwytliwe pytania.
Powiedzialam jedynie, ze cellulitisu masazem sie nie traktuje i tyle.

Cytat:
Napisane przez andrzej_masaż Pokaż wiadomość
Coś mi się wydaję, że troszeczkę zagalopowalaś się w tym pouczaniu...no ale czekam w końcu każdy ma prawo się mylić.
??

Jak mysle, nigdy tak naprawde cellulitisu na oczy nie widziales.
Prosze zobacz, moze cos ci sie rozjasni.
http://www.lib.uiowa.edu/hardin/md/c...llulitis2.html
http://missinglink.ucsf.edu/lm/Derma...ellulitis.html
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/e...pages/8743.htm
http://www.ecureme.com/atlas/data/Cellulitis550_ab.htm
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/e...pages/2379.htm
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 16:45   #327
Candy Killer
Zakorzenienie
 
Avatar Candy Killer
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 12 327
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Napisalam.
Cellulitis jest stanem zapalnym, konczyna z cellulitisem jest goraca, czerwona, obrzeknieta i bardzo bolesna.
Zakazenie jest bakteryjne ( przewaznie winowajca sa gronkowce lub paciorkowce).
Cellulitis leczy sie antybiotykami.
Dotyczy czesto osob z cukrzyca ( stopa cukrzycowa).
Cellulitis jest poczatkowa faza ropowicy. Starczy?


mozesz mi powiedziec z jakiego zrodla medycznego to wiesz? bo pierwsze co o czyms takim slysze a wszedzie pisze ze cellulit i cellulitis to to samo...wiec moze bys poparla to jakims medycznym podrecznikim? latwiej bedzie w to uwierzyc bo ja szczerze mowiac...ile ksiazek przeczytalam tak w zadnej nie bylo nic takiego...
pozatym co ma stopa cukrzycowa z cellulitisem wspolnego heheh booooz... stopa cukrzycowa to wynik zlego "dbania" o chorobe...ktos nie dba o siebie nie leczy cukrzycy to dochodzi do zakarzen zmniejszenia krazenia i wtedy amputacja.
__________________
BLOG
INSTAGRAM
Candy Killer Fan Page


If You can dream it , You can do it...




Candy Killer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 18:06   #328
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez Candy Killer Pokaż wiadomość
mozesz mi powiedziec z jakiego zrodla medycznego to wiesz? bo pierwsze co o czyms takim slysze a wszedzie pisze ze cellulit i cellulitis to to samo...wiec moze bys poparla to jakims medycznym podrecznikim? latwiej bedzie w to uwierzyc bo ja szczerze mowiac...ile ksiazek przeczytalam tak w zadnej nie bylo nic takiego...
pozatym co ma stopa cukrzycowa z cellulitisem wspolnego heheh booooz... stopa cukrzycowa to wynik zlego "dbania" o chorobe...ktos nie dba o siebie nie leczy cukrzycy to dochodzi do zakarzen zmniejszenia krazenia i wtedy amputacja.
O cellulitisie sa informacje np. w Podstawach patomorfologii Krusia i Groniowskiego. Mam ja wlasnie w rekach, polecam, kultowy podrecznik medyczny

Dzis przewertowalam wiele zagranicznych www i na KAZDEJ znajduje poparcie do mojej tezy.

A Ty w jakich ksiazkach wyczytalas ze cellulit to cellulitis?
W jakim zrodle MEDYCZNYM jest napisane, ze to synonimy??


Co ma stopa cukrzycowa z cellulitisem? Sama sobie odpowiedzialas, ze dochodzi do zakaŻenia, a to wlasnie zainfekowanie tkanki podskornej i jej stan zapalny to cellulitis.

edit/
Jeszcze cos.
Umiesz angielski? To przeczytaj definicje cellulitisu w tej encykloepdii zdrowia.
http://www.nhsdirect.nhs.uk/articles...x?articleId=92
Jesli nie, to jest tam zdanie:

"Cellulitis is not to be confused with cellulite, which is a cosmetic problem."

Znaczy to tyle, ze cellulitis to nie to samo co cellulit, ktory jest problemem kosmetycznym.

Nastepne zrodlo MEDYCZNE (serwis miedzynarodowego instytu zdrowia- a nie zadne pseudo medyczne bazgroly)
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/e...cle/000855.htm
Sluze tlumaczeniem w razie czego.


Edytowane przez mskladaczek
Czas edycji: 2007-01-18 o 19:23
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 19:55   #329
Candy Killer
Zakorzenienie
 
Avatar Candy Killer
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 12 327
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

znam angielski nie musisz mi tlumaczyc
no to teraz rozumiem roznice.dzieki wielkie
nie powiedzialam ze w ksiazkach medycznych pisze ze cellulit=cellilitis tylko ze w innych zrodlach..chocby internet..jakos nigdy sie w to nie zaglebialam az tak bo moje medyczne wyksztalcenie idzie w troche innym kierunku ale chetnie poczytam te linki co podalas.lepiej wiedziec niz nie wiedziec
__________________
BLOG
INSTAGRAM
Candy Killer Fan Page


If You can dream it , You can do it...




Candy Killer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 20:47   #330
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Masaż redukujący cellulit bolesny z siniakami - proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Andrzej_masaz, mylisz pojecia.
Cellulit i cellulitis ( -ITIS!) to nie jedno i to samo, a ty uzywasz tych pojec zamiennie.
W Polsce odkąd pamiętam te dwie formy były używane zamiennie. Potem pojawiały się uwagi że prawidłwy jest cellulit albo pomarańczowa skórka. Zresztą do tej pory na kosmetykach można wyczytać że są antycellulitisowe.
Nie każdy wie że jest to termin medyczny, ale też nie każdy jest lekarzem .


Cellulitis miałam jako dziecko - kilka dni spędziłam w domu wygladajac jak postać ze Startreka .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 15:56:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:34.