Olejek rycynowy do włosów - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-21, 21:18   #3091
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: olejek rycynowy

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Witajcie

Przeczytalam kawalek watku, niestety nie mam czasu doczytac go, bo jutro wyjezdzam wiec czeka mnie pakowanie i te sprawy... Olejek rycynowy mam i stosuje na rzesy, a w jakim celu niektore Panie stosuja go na brwi? ;> To bylo 1 pytanie (chcialabym tez zaczac stosowac, ale nie chce miec krzaczorow )
Drugie dotyczy tego - w jakich proporcjach zmieszac olejek z sokiem z cytryny - jestem ciemna blondynka i wolalabym aby wlosy mi nie sciemnialy, a wiem, ze cytrynka rozjasnia wlosy, wiec spodziewam sie, ze 'zniweluje' barwiace dzialanie olejku rycynowego.
słyszałam że przyciemniające właściwości olejku to nie do końca prawda. Podobno nadaje tylko głębszy kolor i dlatego czasem wydaje się jedynie że przyciemnia. Ja u siebie tego nie zaobserwowałam a też mam ciemny blond. Cytryna działa "rozjaśniająco" na włosy ale przesadzać z nią też nie należy bo może wysuszyć. A jeśli obawiasz się owego przyciemnienia to może poprostu zmywaj olejek szamponem rumiankowym?? ja mam taki zwykły litrowy szampon rumiankowy za groszez biedronki bodajże
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 13:26   #3092
josephine26
Raczkowanie
 
Avatar josephine26
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 73
Dot.: olejek rycynowy

Ja jestem bardzo jasną blondynką i stosuje olejek rycynowy. Nie zauważyłam żeby miał jakiekolwiek działanie przyciemniające.

Cytryny dodaje się u tylko kilka kropel. Dzieki temu olejek łatwiej się zmywa z włosów.

Kilka dziewczyn pisało, że po umyciu szamponem włosy i tak były tłuste. W takim przypadku można spłukać włosy wodą z sokiem z cytryny . Powinno pomóc.
__________________

No Excuses
,
Only Success
josephine26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 13:58   #3093
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: olejek rycynowy

Cytat:
Napisane przez josephine26 Pokaż wiadomość
Ja jestem bardzo jasną blondynką i stosuje olejek rycynowy. Nie zauważyłam żeby miał jakiekolwiek działanie przyciemniające.
Popieram

Cytat:
Cytryny dodaje się u tylko kilka kropel. Dzieki temu olejek łatwiej się zmywa z włosów.

Kilka dziewczyn pisało, że po umyciu szamponem włosy i tak były tłuste. W takim przypadku można spłukać włosy wodą z sokiem z cytryny . Powinno pomóc.
Przy innych olejach też tak jest?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 20:56   #3094
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

a ja musze powiedzieć,że pogodziłam sie z rycyna Albo mam schizę,albo moje wloski sa po niej fajniejsze
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 21:33   #3095
patton666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Co myślicie o pielęgnacji ust olejkiem ryccynowym ? ;p
patton666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 21:37   #3096
Martini:)
Raczkowanie
 
Avatar Martini:)
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 496
GG do Martini:)
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Dziewczyny, siedze własnie w maseczce na głowie i licze na to, że u mnieteż bedzie taki efekt jak Wy opisujecie!!

Ogólnie do mojej wymarzonej długości brakuje mi jakies 8 cm ( 63cm w najdłuższym miejscu) ale są okropnie napuszone i bez intesywnej stylizacji nie do wyjscia z domu... a przy skórze sie przetłuszczaja

Naładowana wsyztskim co przeczytałam na tym forum (chyab 3 dni o nisimach i pielęgnacjach ) zdecydowalam sie na maseczki (żółtkowo-naftowo-cytrynowo-olejowe) + do mycia Nisimy Fasty + revidal do jedzenia)

A teraz pytanie: (przeraziłam sie troche trudnoscia spłukiwania wiec: ) na dwa żółtka, 1/3 cytryny, dwie miareczki olejku rycynowego i z 10 kropel nafty kosmetycznej. Czy takie proporcje wystacza???? (zostawiam na noc na całej długosci pod woreczkiem)

Ufff, dziękuje jesli komuś chciało się przeczytac )

p.s. nie bede sie poddawac po pierwszych nieudanych efektach
__________________
solo quedate en silencio...
Martini:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 21:48   #3097
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Jeżeli o mnie chodzi, dałabym więcej nafty, a mniej soku z cytryny. Chodzą słuchy, że nafta trzymana za długo może przesuszać, więc lepiej nie trzymać jej całą noc (chociaż ja kiedyś zostawiłam i nic mi się złego nie stało, co prawda dobrego też nie, ale to już inna kwestia ).

Najlepiej wypróbować jest różne proporcje, różne czasy trzymania, i wybrać najlepszą dla siebie recepturę, bo dla każdego co innego przypasuje.

Życzę szybkich efektów
__________________

agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-24, 22:43   #3098
blondyna789
Zakorzenienie
 
Avatar blondyna789
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11 712
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

ja bym odpuściła sobie to żółtko na noc.. niedawno w którymś wątku ktoś wspomniał, że może wysuszać (podobnie jak nafta). ogólnie na noc nigdy żółtka nie dawałam, ale jakoś nie jestem za.. bo mam już po godzinnym trzymaniu problem ze zmyciem, a co dopiero po całej nocy
__________________
ig: @tojaola_
blondyna789 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 14:44   #3099
Judyta1
Raczkowanie
 
Avatar Judyta1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 61
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

ja stosuje tylko na końcówki i nie jestem jakoś szczególnie zachwycona działaniem. ale przyznam się bez bicia: brak mi systematyczności.
Judyta1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 20:52   #3100
Gosia19011983
Rozeznanie
 
Avatar Gosia19011983
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 640
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez Judyta1 Pokaż wiadomość
ja stosuje tylko na końcówki i nie jestem jakoś szczególnie zachwycona działaniem. ale przyznam się bez bicia: brak mi systematyczności.
Do tego potrzebna jest systematyczność.
__________________
- od marca 2009 roku nie susze, i nie prostuje włosów;
- od 2006 roku ich nie farbuje ;
- zapuszczam włoski
- ostatnie podcięcie włosów 10 październik 2011 rok.
- obecna długość to włosy do ramion.
CEL: WŁOSY DO ŁOPATEK LUB DŁUŻSZE.
Gosi@
Gosia19011983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 21:16   #3101
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

A wsmarowanie olejku na skalp na godzine cos w ogole da?
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-26, 09:37   #3102
kofeinaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 090
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez Judyta1 Pokaż wiadomość
ja stosuje tylko na końcówki i nie jestem jakoś szczególnie zachwycona działaniem. ale przyznam się bez bicia: brak mi systematyczności.
a sprobuj uzywac go systematycznie... ja stosuje go przed myciem, a po umyciu używam serum na zniszczone koncowki z Avonu. Rpzdwaja mi sie z 10 razy mniej, prawie w ogole
__________________
Zielona Kuchnia - gotuję!
kofeinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 11:09   #3103
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
A wsmarowanie olejku na skalp na godzine cos w ogole da?
Mysle ze to to każdy ma indywidualnie... u mnie np. to zalezy od oleju - po kokosie już po 1-2 h widać nawilżenie natomiast rycyna daje efekt jak potrzymam 4-5h za to mocniej nawilża i działa zbawinnie na końce
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 11:20   #3104
blondyna789
Zakorzenienie
 
Avatar blondyna789
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11 712
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Mysle ze to to każdy ma indywidualnie... u mnie np. to zalezy od oleju - po kokosie już po 1-2 h widać nawilżenie natomiast rycyna daje efekt jak potrzymam 4-5h za to mocniej nawilża i działa zbawinnie na końce
a nakładasz rycynę w czystej postaci (samą,niezmieszaną z niczym innym) na te końce? kurcze.. ja dodaję ją do wszystkich masek praktycznie.. jej klejąca konsystencja troszkę mnie odrzuca
__________________
ig: @tojaola_
blondyna789 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 11:33   #3105
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Wizazanki dziekuje za odpowiedz, ale mam kolejne pytanie.

Czy po uzyciu olejku rycynowego latwiej jest wam rozczesywac wlosy? Ja mam strasznie dlugie i mam z tym problemy, bo sie placza, a przy skroniach sa strasznie suche!!
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 12:20   #3106
kofeinaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 090
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Wizazanki dziekuje za odpowiedz, ale mam kolejne pytanie.

Czy po uzyciu olejku rycynowego latwiej jest wam rozczesywac wlosy? Ja mam strasznie dlugie i mam z tym problemy, bo sie placza, a przy skroniach sa strasznie suche!!
oj, raczej nie...ciezko go nawet zmyc. bez odzywki sie nie obedzie
__________________
Zielona Kuchnia - gotuję!
kofeinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 15:06   #3107
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez blondyna789 Pokaż wiadomość
a nakładasz rycynę w czystej postaci (samą,niezmieszaną z niczym innym) na te końce? kurcze.. ja dodaję ją do wszystkich masek praktycznie.. jej klejąca konsystencja troszkę mnie odrzuca
niom, nakładałam w czystej postaci ( bo teraz mi sie chwilowo skończyła - muszę uzupełnić braki w asortymencie ) na jakieś 4-5 h, poprostu związywałam w kitek i go maziałam
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 16:00   #3108
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Kurczaczek...4-5h trochę długo...
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 16:44   #3109
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Kurczaczek...4-5h trochę długo...
no albo na noc, albo jak wiesz że nigdzie nie ebdziesz wychodzić to przed myciem jak sie zwiąże w kitek to to nie przeszkadza praktycznie
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-26, 22:03   #3110
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
a ja musze powiedzieć,że pogodziłam sie z rycyna Albo mam schizę,albo moje wloski sa po niej fajniejsze
Guniaaa ja mam to samo, potem bawie sie nimi non stop, bo sa takie gładkie...
w ogóle nie wiem jak Wy ale ja zauważyłam że szybciej i łatwiej prostują się włosy po użyciu olejku rycynowego
tzn ja ogólnie prostuje rzadko, żeby nie było (bo to zbrodnia! jeszcze ta prostownica... złom, szarpiwłos, ale mam mieć nową za miesiąć na spółkę z siostrą... ja i tak nie używam często)
ale mimo że prostowanie to okropna zbrodnia dla włosów, to jak nas zmusi sytuacja że trzeba prostować to po użyciu olejku idzie to łatwiej...
taka zbrodnia szybka i mniej bolesna
a jeśli szybciej to włosy nie są w wysokiej temperaturze tak długo i niszczą się ale troszke mniej
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 12:14   #3111
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez Martini:) Pokaż wiadomość
Dziewczyny, siedze własnie w maseczce na głowie i licze na to, że u mnieteż bedzie taki efekt jak Wy opisujecie!!

Ogólnie do mojej wymarzonej długości brakuje mi jakies 8 cm ( 63cm w najdłuższym miejscu) ale są okropnie napuszone i bez intesywnej stylizacji nie do wyjscia z domu... a przy skórze sie przetłuszczaja

Naładowana wsyztskim co przeczytałam na tym forum (chyab 3 dni o nisimach i pielęgnacjach ) zdecydowalam sie na maseczki (żółtkowo-naftowo-cytrynowo-olejowe) + do mycia Nisimy Fasty + revidal do jedzenia)

A teraz pytanie: (przeraziłam sie troche trudnoscia spłukiwania wiec: ) na dwa żółtka, 1/3 cytryny, dwie miareczki olejku rycynowego i z 10 kropel nafty kosmetycznej. Czy takie proporcje wystacza???? (zostawiam na noc na całej długosci pod woreczkiem)

Ufff, dziękuje jesli komuś chciało się przeczytac )

p.s. nie bede sie poddawac po pierwszych nieudanych efektach
tej maski nie powinno się stosować na noc bo żółtko i nafta wysuszają, a nafta dodatkowo może podrażniać. Cytryna może też wysuszać, zresztą jak i olejek rycynowy ( mam tłustą buzie i mi bardzo pasuje na noc). Taka mieszanka jest bardzo odżywcza i nawilżająca, ale trzymana za długo może zrobić odwrotny efekt, po nad to nie każde włosy lubią się z żółtkami.
Ja jak już robie taką mieszankę to wygląda to tak: jedno żółtko, jedna łyżeczka nafty, jedna łyżeczka olejku rycynowego, jedna łyżeczka olejku kokosowego, jedna łyżka soku z cytryny. Trzymam to od 1 do 3 h. Jak na noc to to stosuje olek kokosowy, ze słodkich migdałów, jojoba lub oliwe z oliwek.
Cytat:
Napisane przez kofeinaa Pokaż wiadomość
a sprobuj uzywac go systematycznie... ja stosuje go przed myciem, a po umyciu używam serum na zniszczone koncowki z Avonu. Rpzdwaja mi sie z 10 razy mniej, prawie w ogole
serum z Avonu ma alkohol w składzie

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Wizazanki dziekuje za odpowiedz, ale mam kolejne pytanie.

Czy po uzyciu olejku rycynowego latwiej jest wam rozczesywac wlosy? Ja mam strasznie dlugie i mam z tym problemy, bo sie placza, a przy skroniach sa strasznie suche!!
po umyciu nakładaj normalnie odżywkę.
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 12:21   #3112
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

ja ostattnio robiłam jajko+ olej rycynowy i byłam bardzo zadowolona. Musze zacząc znowu robic to regularnie( raz w tygodniu) Ale skończyła mi sie rycyna i nafta by sie przydała. wiec musze uzupełnic zapasy. A samego oleju nie lubię poniewaz przy zmywaniu go strasnzie mi plącze włosy i potem mam cała ręke z tych włosów które przy tym wyleciały. . ..
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 13:26   #3113
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez Magdzia94 Pokaż wiadomość
ja ostattnio robiłam jajko+ olej rycynowy i byłam bardzo zadowolona. Musze zacząc znowu robic to regularnie( raz w tygodniu) Ale skończyła mi sie rycyna i nafta by sie przydała. wiec musze uzupełnic zapasy. A samego oleju nie lubię poniewaz przy zmywaniu go strasnzie mi plącze włosy i potem mam cała ręke z tych włosów które przy tym wyleciały. . ..
ja też muszę powrócić do maski jajecznej. Bardzo dobrze ją wspominam jeśli chodzi o działanie ale nakładanie już gorzej
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 20:33   #3114
Madzzik 092
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: Olejek rycynowy

Cytat:
Napisane przez kasienka2883 Pokaż wiadomość
Ja nakladam raz w tygodnu na noc i rano myję wlosy(wczesniej kilka razy w tygodniu bo mialam zniszczone) i naprwdę super, dlatego plecam, trochę włosy sie przetłuszczają no i moze niezbyt cudnie pachnie, ale to są jedyne minusy.
HejMam Pytanie poniewasz stosuje maseczkę z żółtek+ olejek rycynowy dużo osób pisze żęby ją stosować raz na tydzień ale ja myje glowę 2 razy w tygodniu i nie wiem jak ta maseczkę stosować? Czy za każdym razem gdy myje wlosy czy nie ? Prosze pomuście mi
Madzzik 092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 11:10   #3115
jamboa
Raczkowanie
 
Avatar jamboa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 219
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

hej siedzę właśnie z maseczką na głowie.. zrobiłam ją tak - 1 żółtko + 1 łyżeczka oleju rycynowego + 1 łyżeczka soku z cytryny + ok. 1 łyżeczka odżywki Joanna rzepa przyznam że nakładanie tego mazidła nie było przyjemne, włosy się bardzo plątały i sklejały i na dodatek taka porcja maseczki nie wystarczyła mi na całe włosy, a mam tylko do ramion może zacznę stosować olejek rycynowy w czystej postaci na skórę głowy, bo to nakładanie to istny koszmar, zobaczymy jak będzie ze zmywaniem.. a jak jest u was dziewczyny, czy taka porcja starcza wam na całe włosy? ciekawa jestem czy przy regularnym stosowaniu włosy rosłyby szybciej, bo na tym mi głównie zależy, nie mam zniszczonych włosów..
jamboa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 11:15   #3116
blondyna789
Zakorzenienie
 
Avatar blondyna789
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11 712
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

ja mam włosy w najdłuższym miejscu za ramiona i bardzo gęste do tego zawsze zawyżam trochę proporcje daję więcej odżywki, dodaję jeszcze olej kokosowy od jakiegoś czasu unikam żółtka, bo jest tragiczne w nakładaniu i poza tym... włosy po spłukaniu dalej mi nim śmierdzą - mimo użycia innych odżywek teraz daję na włosy rycynowy, pomieszany z kokosowym na noc i jest ok. co do tempa wzrostu niestety Ci nie odpowiem, bo używam już różnych papek prawie 2 miesiące,a włosy mi stoją w miejscu tzn wg mnie ale... uważam, że dobrze odżywiane włosy rosną szybciej, więc może akurat...
__________________
ig: @tojaola_
blondyna789 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 11:44   #3117
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez Madzzik 092 Pokaż wiadomość
HejMam Pytanie poniewasz stosuje maseczkę z żółtek+ olejek rycynowy dużo osób pisze żęby ją stosować raz na tydzień ale ja myje glowę 2 razy w tygodniu i nie wiem jak ta maseczkę stosować? Czy za każdym razem gdy myje wlosy czy nie ? Prosze pomuście mi
ja bym stosowała co 2-3 mycie.
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 11:53   #3118
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
ja bym stosowała co 2-3 mycie.
ja stosuję co 1-2 mycia z tym że raczej nie nakładam na skalp bo na skalp wędruje teraz sok z czarnej rzodkwi.
Mam pytanie, jak długo ten olejek rycynowy powinien być na włosach?
Ja trzymam nawet kilka godzin, pod folią i ręcznikiem/czapką... ale jeśli mam skłonne do przetłuszczania się włosy to wystarczy tak ok 30-60 min na głowie??
bo od takiego grzania głowy chyba ,mogą się bardziej przetłuszczać, prawda??
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 14:02   #3119
jamboa
Raczkowanie
 
Avatar jamboa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 219
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

przyznam, że spłukanie tej odżywki było nie małym wyczynem włosy całe posklejały się w strąki, były tak ciężkie że trzeba było je podtrzymywać drugą ręką nigdy więcej maseczek z żółtkiem nie dość że problemem jest ich nałożenie, to potem i spłukanie, do tego włosy musiałam myć 3 razy szamponem bo nie chciało zejść, nawet po nałożeniu odżywki trudno było je rozczesać i do tego okropnie śmierdzą tym jajkiem mimo trzykrotnego umycia zapach się nie zmył.. chyba będę stosować sam olejek rycynowy, bez żadnych innych składników..
jamboa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 17:15   #3120
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez jamboa Pokaż wiadomość
przyznam, że spłukanie tej odżywki było nie małym wyczynem włosy całe posklejały się w strąki, były tak ciężkie że trzeba było je podtrzymywać drugą ręką nigdy więcej maseczek z żółtkiem nie dość że problemem jest ich nałożenie, to potem i spłukanie, do tego włosy musiałam myć 3 razy szamponem bo nie chciało zejść, nawet po nałożeniu odżywki trudno było je rozczesać i do tego okropnie śmierdzą tym jajkiem mimo trzykrotnego umycia zapach się nie zmył.. chyba będę stosować sam olejek rycynowy, bez żadnych innych składników..
ja dobrze wspominam maskę jajeczną. Największym jej minusem było nakładanie. Jeśli chodzi o zapach to nie pamiętam żeby był jakiś intensywny. Ale ja wtedy używałam takiej letniej wody do spłukiwania, może przy wyższej temperaturze zapach robi się intensywniejszy. A zmywanie... pare razy szamponem, dobrze spienionym i było ok.
ale z lenistwa już dawno tej maski nie stosowałam....
i może troche szkoda mi jajek
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.