Jesienne Mamy 2009 - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-09, 11:06   #1201
KateMwale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 430
GG do KateMwale
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez tancerkaGd Pokaż wiadomość
KateMwale
albo zacznie rozmawiać z nią o fotografii bo ostatnio to jego mania, a mnie aż tak to nie interesuje - w sensie jakie obiektywy itp
A to nasi Panowie by się dogadali. M. kocha fotografować, właśnie zamówił sobie nowy aparat, żeby dziecko obstrykać. Nie mówiąc już o specjalnym plecaku na aparat, setkach osłon i trylionach dupereli na których się nie znam. Jak jechaliśmy gdzieś na wakacje, to ja biegałam z plecakiem wypełnionym jedzeniem, napojami, bluzy itp, a M. beztrosko ze swoim aparatowym plecakiem i jakimiś statywami.
__________________
Pozdrawiam,
Kasia

KateMwale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 11:35   #1202
tancerkaGd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 713
Dot.: Jesienne Mamy 2009

heh tak dokładnie tak jak piszesz duży plecack, kilka obiektywów, blendy, statywy itp teraz też gdzieś pojechał reklamować jakiś obiektyw i zamawiać lepszy kasy strasznie duzo na to leci..ale co ja moge na to - usmiecham się tylko )))) jak ja chodziłam na treningi tańca to On nie marudził, że tańczę z jakimś facetem, więc też nie mogę marudzić jak chce komuś porobić zdjęcia ....
a jak się teraz czujesz??????
tancerkaGd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 12:52   #1203
Kaasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 498
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez CatHot Pokaż wiadomość
Kaasiula zazdroszczę propozycji ogolenia nózek z masażem.. Ehhh.. Ja też niestety powoli odczuwam wielkośc mojego brzuszka w takich sytuacjach.

Dziewczynki mam pytanie.. Czy to normalne, że od jakiegoś czasu bardziej mi wypadają włosy? Nie jest to jeszcze jakaś nie[pokojąca ilośc, ale zdecydowanie więcej niż norma.. Czytałam, że w ciąży włosy powinny gęstniec i mniej wypadac, a ja mam odwrotnie.. Nie podoba mi się to..
Gdyby to były nożne włosy, myślę, że bym się ucieszyła ..
Macie podobny problem? Albo jakieś rady na tą sytuację?
Co do masażu to napomknij swojemu mężowi niech też robi a co chyba lepiej żebyś się nie schylała zbytnio nie

Mi wypadają cały czas przed ciążą jak i teraz także dla mnie to normalka i za bardzo się nie przejmuje, myślę że Ty też nie musisz bo znam przykłady gdzie w ciąży dziewczynom robiły się piękne włosy a innym wypadały także chyba nie ma reguły
Jedynie co to możesz spróbować płukać pokrzywą(lub szamponem pokrzywowym) albo jajkami ja tak robiłam przed ciążą a teraz mi się nie chce tyle że mi to zbytnio nie pomogło ale może na Ciebie zadziała

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość

Kaasiula, podziel sie prosze przepisem na sernik. Ja niby duzo gotuje i pieke, ale zupelnie nie mam pojecia jak zrobic sernik A czesto mam na to ochote, bo serniki uwielbiam

Kto dotrwal do konca tego posta - gratuluje!
Kochana ja robiłam ten sernik z gotowych spodów i gotowego sernika w proszku do którego dodałam przy miksowaniu mleko i 2 serki waniliowe, jestem kiepską kucharka i dlatego nie odważyłam się robić samodzielnie a zdjęcia nie wkleję bo w aparacie mi padły baterie ale chyba się udał bo były u mnie dziś na kawce kumpele i mówiły że im smakuje

Ja dotrwałam i powiem podziwiam za wytrwałość w pisaniu

Cytat:
Napisane przez tancerkaGd Pokaż wiadomość

Kaasiula
wiadomo, każdy ma inny gust Ja np. nie kupiłabym wózka mojej podopiecznej głównie ze względu na jego wagę -jest zdecydowanie za ciężki jak dla mnie - w życiu nie miałabym siły podnieść go w miejscu już nie mówiąc o tym aby go trachać na 3 piętro ( nasze nowe mieszkanie będzie właśnie na 3 pietrze) wózek , który wybrałam jest lżejszy i bardzo łątwo , bo tylko za pomocą jednego guziczka na rączce można odpiąć gondolkę, która z bliska wygląda tak: http://sklep.babyclassic.pl/photo/pr...5623609b53.jpg
Też kilka dni temu piekłam ciasta - jakoś mnie tak naszło i upiekłam od razu dwa jedno takie ucierane z truskawkami a drugie na półkruchym cieście (coś w stylu tarty) z czereśniami i u góry jest taka piana z białka mój TŻ mówi , że pycha

Mówisz że ciężkie hmm w sumie ja na parterze mieszkam ale jak by mi przyszło dźwigać go np. po schodach do jakiegoś sklepu to na pewno ciężko by było. Kurczę ja to nie wiem podoba mi się wózek mojej kumpeli, która bardzo sobie go chwali to jest atlantic poniżej wklejam link nie jest w sumie drogi ale ona kupiła w komisie w stanie prawie idealnym za 45o zł ja szukam ale chyba mi nie jest dane złapać okazjihttp://dino.sklep.pl/nowy/atlantic-e...fc308d13fd6563

Edytowane przez Kaasiula
Czas edycji: 2009-07-09 o 12:57
Kaasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 13:35   #1204
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Kasiula, Schoolcraft dziekuje za mile przywitanie
Wakacje jesli chodzi o pogode i spedzanie czasu udaly sie ale poza tym to troche jestesmy zniesmaczeni ludzmi i ich wykorzystywaniem/oszukiwaniem turystow.

reszta pozniej bo musze zmykac...
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 14:02   #1205
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Witam

Poki odgrzewa sie mleko dla synka, to do Was zagladam na chwile.

tancerkaGd, podziwiam za cierpliwosc w sprawie sadzania na nocnik Jak moj synek mial 1,5 roku to nawet nie myslalam o tym, bo on najwidoczniej nie byl przygotowany do takich zmian. A co tam duzo gadac - on dopiero teraz zaczyna mowic jakies "normalne" slowka - a 19-go lipca skonczy 2 latka

tancerkaGd & KateMwale, moj maz tez uwielbia fotografowac. Zanim sie ze mna ozenil, to mial troche wiecej kasy , wiec pozwalal sobie na rozne sztuczki, ale teraz niestety musial troche przystopowac. On ogolnie ma wiele hobby - swietnie gra na gitarze, ma boski glos, jest pilotem i na dodatek krotkofalowcem
Wiec chyba tez znalazl by wspolny temat z Waszymi mezami

Kaasiula, no to szkoda, ze nie masz przepisu na sernik W takim razie szukam dalej

pappaya, ciesze sie, ze wakacje ogolnie sie udaly. A co do oszukiwania turystow, to chyba wszedzie tak jest.
Czekam na bardziej dokladne relacje

Dobra, zmykam. Mleczko podgrzane, wiec ide nakarmic i przebrac synka, no i 4-ty dzien nocnikowej przygody czas zaczac Zyczcie mi powodzenia
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 18:14   #1206
madzikgdy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 41
Dot.: Jesienne Mamy 2009

SERNIK Z ROSĄ
CIASTO
2 szklanki maki
10 dkg margaryny
2 łyżeczki proszku do pieczenia
0,5 szklanki cukru
2 żółtka (oddzielone białka odkladamy na "później")
1 całe!! jajko

Wszystko wymieszac razem i wyrobić i wyłożyc okrągłą blachę( średnica 24-26 -28cm)

MASA
1 kg sera białego( może być zwykły twaróg wtedy go mielimy lub może
być ten gotowy taki w wiaderkach na których jest
napisane że to na sernik)
2 szklanki mleka( dodajemy jesli mamy ten ser
ZWYKŁY!!!!----JEŚLI!!! mamy ser taki z
wiaderka-jest b.mokry wtedy dodajemy TYLKO
PÓŁ SZKLANKI MLEKA!!!!!!
1 budyń śmietankowy
1 cukier waniliowy
4 żółtka( białka dodajemy do tych poprzednich i niech sobie czekają ;-))
2 całe jajka

Wszystko razem miksujemy i wylewamy na blachę
Pieczemy 50 minut w temperaturze 180-190 stopni-wkładamy do nagrzanego piekarnika

Po tym czasie, ubite-te nasze odłożone- białka z JEDNA SZKLANKA CUKRU na sztywno rozprowadzamy na naszym gorącym cieście i dopiekamy jeszcze 20-25 minut( z wierzchu musi byc takie złociste)
następnie odkładamy so ostygnięcia i stężenia...
a potem....
SMACZNEGO!!!!!!!!!!

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

mam nadzieje ze komus przepis sie przyda- sprawdzony i podobno przepyszny...
zreszta z moim TZ tak tez twierdzimy
robie go tylko na swieta i zawsze konczy sie przed.......
hihihihiiiiii
a ja czekam z utesknieniem na TZ-wraca na poczatku wrzesnia...
Synek na obozie zeglarskim....
ehhhhh
madzikgdy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 18:51   #1207
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

madzikgdy, dziekuje za przepis na sernika Mozesz byc pewna, ze komus sie to przyda - bo ja na 100% to wykorzystam Jeszcze raz dzieki

Zagladaj do nasz czesciej, szczegolnie ze samiutka w domu siedzisz. My tu o Tobie zawsze pamietamy
Jak sie czujesz?
A TZ wraca juz wkrotce - wrzesien juz tuz tuz
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-09, 19:27   #1208
CatHot
Raczkowanie
 
Avatar CatHot
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MiastoAniołów
Wiadomości: 264
Dot.: Jesienne Mamy 2009

madzikgdy kochana to jest rewelacyjny przepis . Jak jestem w Polsce to zawsze robię ten sernik, i ZAWSZE wychodzi niesamowicie . POLECAM gorąco. Pozdrowionka dla Ciebie i buziaki.

Dzięki dziewczynki za odzew w sprawie włosów. Mam nadzieję, że same przestaną wypadac .

pappaya witaj kochana po długiej przerwie

tancerkaGd z ustawianiem poziomu fotelika w ten właśnie sposób spotkałam się tylko w USA.. Jakby Ci to wytłumaczyc.. Fotelik wygląda tak jak samochodowy, tylko nie wsadzasz dzidziusia "pionowo", tylko półleżąco, tak, że sobie leży twarzyczką do góry na pleckach. Ten fitelik jest większy od samochodowego, żeby starczył na dłużej . Jak już dzidzia leży w foteliku, przyczepiasz fotelik na specjalne "zatrzaski" do wózeczka, który wygląda jak duża spacerówka, i jest wykorzystywany bez fotelika, jak dzieciaczek urośnie. Taka ekonomiczna wersja dziecięcego pojazdu. jak znajdę jakieś zdjęcia to wkleję . Mam nadzieję, że dosyc obrazowo udała mi się to wytłumaczyc
__________________
http://catkrm.blogspot.com/ mój blog


Life is a waterfall,
we drink from the river, then we turn around and put up our walls..


Edytowane przez CatHot
Czas edycji: 2009-07-09 o 19:41
CatHot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 19:50   #1209
CatHot
Raczkowanie
 
Avatar CatHot
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MiastoAniołów
Wiadomości: 264
Dot.: Jesienne Mamy 2009

znalazłam parę zdjęc i troszkę je opisałam

hmmmm.. logo wizażu pojawiło się w miejscu opisu, ale ze mnie ofiara

Na pierwszym zdjęciu jest opis, że to czarne na dole, to stelaż, na którym mocuje się fotelik na wózku I przy okazji do samochodu.

Na drugim, że takwygląda sama spacerówka.

Na trzecim udała mi się ominąc logo Wizażu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 41Cr1j-yHnL._SS400_.jpg (23,4 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 51EXJD7EeqL._SS400_.jpg (29,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5126doyp+1L._SS400_.jpg (27,6 KB, 9 załadowań)
__________________
http://catkrm.blogspot.com/ mój blog


Life is a waterfall,
we drink from the river, then we turn around and put up our walls..


Edytowane przez CatHot
Czas edycji: 2009-07-09 o 19:55
CatHot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 19:54   #1210
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez CatHot Pokaż wiadomość
znalazłam parę zdjęc i troszkę je opisałam
Wklejalam kiedys wczesniej zdjecie naszego wozka oraz zdjecie z internetu (wozek firmy Graco) - ale chyba nikt juz o tym nie bedzie pamietal

CatHot, ten stelaz na pierwszym zdjeciu nie jest uzywany do mocowania krzeselka na wozku. Taki stelaz na stale daje sie do auta i w aucie do tego sie przypina fotelik.
Zreszta na zdjeciu # 3 widac, ze fotelik jest przypiety do wozka bez stelazu.
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 20:00   #1211
CatHot
Raczkowanie
 
Avatar CatHot
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MiastoAniołów
Wiadomości: 264
Dot.: Jesienne Mamy 2009

schoolcraft faktycznie wklejałaś , przypomniało mi się
I faktycznie to czarne na dole fotelika instaluje się w samochodzie

Czy taki wózek z Twojego doświadczenia jest praktyczny?
__________________
http://catkrm.blogspot.com/ mój blog


Life is a waterfall,
we drink from the river, then we turn around and put up our walls..

CatHot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-09, 20:05   #1212
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez CatHot Pokaż wiadomość
schoolcraft faktycznie wklejałaś , przypomniało mi się
I faktycznie to czarne na dole fotelika instaluje się w samochodzie

Czy taki wózek z Twojego doświadczenia jest praktyczny?
Moim zdaniem taki wozek jest BARDZO praktyczny, bo doslownie "rosnie" z dzieckiem. Moj synek ma 2 latka, a ciagle tego samego wozka uzywamy i wiem, ze jeszcze dluuuugo bedziemy uzywac (poki synus nie zrobi sie zbyt ciezki albo odmowi jezdzenia w wozku ).
Znalazlam jeszcze kilka zdjec tego wozka. Na pierwszym zdjeciu widac jak dziecko jest ulozone, kiedy fotelik jest zalozony na wozek (Adas tak jezdzil poki nie nauczyl sie dobrze sam siedziec).
Na drugim zdjeciu widac ten sam wozek juz bez krzeselka - tak Adas jezdzi do tej pory
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!

Edytowane przez schoolcraft
Czas edycji: 2009-07-18 o 02:59
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 20:17   #1213
CatHot
Raczkowanie
 
Avatar CatHot
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MiastoAniołów
Wiadomości: 264
Dot.: Jesienne Mamy 2009

schoolcraft dzięki serdeczne za opinię (i zdjęcia). Utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że ten wózek będzie odpowiedni
__________________
http://catkrm.blogspot.com/ mój blog


Life is a waterfall,
we drink from the river, then we turn around and put up our walls..

CatHot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 21:46   #1214
eloteteie
Zadomowienie
 
Avatar eloteteie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 649
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Madzik, przepis super

Weszła nowa kolekcja wózków, ale wychodzi na to, że w starej i nowej jest taki sam wózek, który najbardziej nam się podoba, tylko w starej kosztuje 200zł mniej. Także pierwszy strzał był najlepszy

W sobotę jedziemy oglądać IDEALNE mieszkanie, mam nadzieję, że na miejscu nie będzie rozczarowań.

Miałam dzisiaj strasznie silny skurcz, bez zastanowienia poleciałam po 2 Nospy, chociaż na codzień unikam jakichkolwiek leków. Zaczynam się bać, że nie dotrwam do września
eloteteie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 02:10   #1215
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

CatHot, ciesze sie, ze moglam jakos pomoc Tu w USA mozna kupic naprawde niedrogi, ale dobry jakosciowo wozek - jak np. ten co ja mam. Nie wiem ile taki wozek kosztuje teraz, ale 2 lata temu zaplacilismy 120$, wiec wcale nie drogo i jestem do tej pory bardzo zadowolona.

eloteteie, nie martw sie - dotrwasz do wrzesnia W koncu nie tak duzo czasu zostalo A ten skurcz to prawdopodobnie nic groznego, jesli szybko przeszlo. Wiem, ze jest to stresujace, ale postaraj sie myslec pozytywnie - wszystko bedzie dobrze! Nie stresowac sie prosze!

U nas dzien juz mozna powiedziec, ze zaliczony - Adas spi, dzisiaj tylko para zasikanych majtek, wiec zaliczam to do sukcesu
Ja jestem zmeczona, ale zadowolona - co nie czesto mi sie zdarza
Zmykam jesc wloskie ciasteczka przed TV
Do jutra, dziewczyny!
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 07:43   #1216
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Witam dziewczynki

dziekuje wszystkim za trzymanie kciukow

Prezentacja we srode poszla dobrze a nawet bardzo dobrze i nawet wygralam "konkurs" na najlepsza prezentacje ze wszystkich... Ale najwazniejsze bylo to, ze to bylo seminarium u takiej pani docentki, ktora jakos mnie nie lubi i bardzo ale to baaardzo chciala mnie oblac (powiedziala mi to w oczy..) za 3 nieobecnosci - mimo ze na wszystkie mialam zaswiadzczenie lekarskie, ze bylam chora - i gdyby mnie oblala to nie moglabym posac egzaminu z tego przedmiotu z wykladu...Ale teraz mysle, ze bede miala spokoj...

No i egzamin wczoraj tez poszedl chyba ok...zapisalam 6 stron w ciagu godziny wiec cos tam musialo byc chociaz po czesci wlasciwie...

Aha - moj typ na imie dla dzidzi zmienil sie baaardzo podoba mi sie Andre...
Moj tz lubi Andre, Marc, Daniel...

Dobra, czytam teraz co napisalyscie od srody...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 08:05   #1217
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Karenino, gratuluje dobrego obrotu sprawy na uczelni. A z ta docentka to porazka. Wredna baba.

A co do wuzkow, to ja tez przygladalam sie podobnemu modelowi co wkleila CatHot i powiem wam, ze nie odpowiada mi, ze musze miec ta czesc spacerowkowa zawsze ze soba. Dlatego bede kupowac taki, z ktorego wszystkie czesci mozna wypiac, a fotelik samochodowy tylko wpiac do stelaza samego wozka. Moj typ to Jumper X firmy Tako.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jumper_x_c01_36.jpg (20,7 KB, 11 załadowań)
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 08:18   #1218
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
Karenino, gratuluje dobrego obrotu sprawy na uczelni. A z ta docentka to porazka. Wredna baba.

A co do wuzkow, to ja tez przygladalam sie podobnemu modelowi co wkleila CatHot i powiem wam, ze nie odpowiada mi, ze musze miec ta czesc spacerowkowa zawsze ze soba. Dlatego bede kupowac taki, z ktorego wszystkie czesci mozna wypiac, a fotelik samochodowy tylko wpiac do stelaza samego wozka. Moj typ to Jumper X firmy Tako.

Dzieki

Kurcze, co do wozkow to calkiem zmienilam koncepcje...jak pamietasz bylam juz na 99% zdecydowna na jeden z dwoch - Bexa albo Jumper X, aleeee.....po rozmowie z innymi mamusiami wszystkie radzily mi, zeby kupic na czas do 7 miesiecy wozek tylko z gondola i fotelikiem a potem lekka spacerowke. Przedewszystkim ze wzgledu na wage, bo najlzejszy wozek 3-funkcyjny wazy jednak 12 kg a taka lekka spacerowka tylko 6 kg....
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 09:25   #1219
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Jesienne Mamy 2009

cześć dziewczyny
witam po dłuugiej przerwie, ale miałam problem z komputerem

wczoraj byliśmy z mężem na USG 3D maleństwo jest zdrowe, rośnie i przybiera na wadze - to już mój 22 tc
lekarz powiedział, że jest wysoce prawdopodobne że to będzie dziewczynka

ale niestety nasze Maleństwo miało ułożenie miednicowe, wiec dokładnie nie bło widać, lepiej by było gdyby się obróciło. Trochę mnie martwi, bo już na 2 usg jest ułożone w tej pozycji, mam nadzieję że do porodu ją zmieni
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-10, 10:56   #1220
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
Dzieki

Kurcze, co do wozkow to calkiem zmienilam koncepcje...jak pamietasz bylam juz na 99% zdecydowna na jeden z dwoch - Bexa albo Jumper X, aleeee.....po rozmowie z innymi mamusiami wszystkie radzily mi, zeby kupic na czas do 7 miesiecy wozek tylko z gondola i fotelikiem a potem lekka spacerowke. Przedewszystkim ze wzgledu na wage, bo najlzejszy wozek 3-funkcyjny wazy jednak 12 kg a taka lekka spacerowka tylko 6 kg....
Problem w tym, ze teraz wiekszosc wozkow jest 3-funkcyjna. Zreszta znajoma mi mowila zeby nie bawic sie w kilka wozkow, bo tylko miejsce zabieraja. I dla mnie 12kg to nie problem, bo i tak pojazd bedzie stal na parterze pod schodami.

Smerfeta, dobrze ze u twojego malenstwa wszystko w porzadku
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 12:22   #1221
eloteteie
Zadomowienie
 
Avatar eloteteie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 649
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
ale niestety nasze Maleństwo miało ułożenie miednicowe, wiec dokładnie nie bło widać, lepiej by było gdyby się obróciło. Trochę mnie martwi, bo już na 2 usg jest ułożone w tej pozycji, mam nadzieję że do porodu ją zmieni
Nie martw się, mi leci 32tc, a Mała nadal leży pupą w dół

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
I dla mnie 12kg to nie problem, bo i tak pojazd bedzie stal na parterze pod schodami.
Dokładnie, nasz wózek będzie ważył koło 17kg i mnie to wcale nie przeraża. Mam nadzieję, że nie będę go nigdzie wnosić, a co do prowadzenia - przecież ma kółka i sam się toczy po drodze
eloteteie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 14:09   #1222
Kaasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 498
Dot.: Jesienne Mamy 2009

karenina19 gratuluję najlepszej prezentacji a egzamin napewno świetnie Ci poszedł

MadzikGdy witaj świetnie że dałaś ten przepis i ja skorzystam bo teraz robiłam z gotowych składników
Nie martw się, synek na pewno świetnie się bawi na oboziea do września niedaleko
Pisz tu do nas to zawsze będzie Ci raźniej

Smerfeta w końcu napisałaś mam nadzieję że teraz będziesz częściej zaglądać No i gratuluję zdrowej Dzidzi nie wiem czy już składać gratulację dla kolejnej mamusi która ma dzieczynkę ale może poczekam bo jeszcze się okaże że jednak chłopak

schoolcraft fajnie że tylko 1 para oby to wróżyło szybki sukces
A te ciasteczka włoskie to co za pyszności? Piekłaś czy kupiłaś?
A ten wózek masz super szczególnie że jak włożysz nosidełko to Dzidzia jest przodem, ten Twój Adaś taki kochany na obu zdjęciach ale na tym pierwszym taki jeszcze malutki

Cytat:
Napisane przez eloteteie Pokaż wiadomość
Dokładnie, nasz wózek będzie ważył koło 17kg i mnie to wcale nie przeraża. Mam nadzieję, że nie będę go nigdzie wnosić, a co do prowadzenia - przecież ma kółka i sam się toczy po drodze
Dokładnie masz rację w sumie po co te wózki mają kółka a jak będzie trzeba wnieść to zawsze się ktoś znajdzie(przecież chętnych panów na pewno nie zabraknie) Mi się tez podoba ten z tako a wiesz ile cena wynosi za wszystko?

Ja dziś mam udany dzień tzn. poza tym że rano musiałam wstać po 5 i pojechaliśmy z tż mnie zarejestrować, gdzie do dentysty oczywiście bo w końcu moja dentystka wróciła z urlpou i mogłam do niej pójść, no i po odczekaniu do 7.30 wizytę dostałam dopiero na 12.50 a więc pojechałam zrobić badania bo ostatnio dostałam na krew i mocz i jakieś alloprzeciewciała:confuse d: i tu moje pytanie czy wiecie co to za badanie i wykryciu czemu służy? Bo ja niestety nie wiem a idę dopiero w środe na wizytę...a potem załatwiłam sobie zmianę dyskietki zdrowia bo zapomniałam a się czeka miesiąc i stwierdziłam że jak będę odwlekać to mnie poród zastanie a ja ze stara będę paradowac i się będą czepiać a wolę mieć już wszystko załatwione no i przy okazji kupiliśmy tapetę to naszego nowego pokoiku taki ładny zielony kolor i od razu pasek na górę był juz dobrany
A u dentysty oczywiście przed gabinetem miałam serce w gardle i się okazało że ząb do wyrwania bo nie ma już czego ratować, na szczęćie mogę to zrobić po porodzie pani powiedziała że to nie zaszkodzi bo nic prawie tam nie ma a po co mam się niepotrzebnie denerwować zaznaczyła tylko że w razie gdyby zabolał(mam nadzieję że nie)to trzeba będzie przed porodem, no i zrobiła mi inny ząbek i powiedziała że mam spokój mogę świętować
Wiem że może któraś z Was wolałaby wyrwać ale ja naprawdę się boję a na dodatek tyle się nasłuchałam o powikłaniach rwania w czasie ciąży (żona kolegi od tż przez to że wyrwała do końca ciąży musiał leżeć w szpitalu z zagrożoną ciążą przez pół roku)więc wolę nie a doktor też stwierdził żeby lepiej wyrwanie zostawić na po porodzie
Kaasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 14:45   #1223
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Kaasiula, ten wozek z TAKO na allegro chodzi po 1200zl ze wszystkim. Nie wiem jaka jest cena u samego producenta.
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 14:58   #1224
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Witajcie dziewczynki

Ja tylko na chwile, poki moi mezczyzni pojechali do sklepu po skladniki na sniadanie i na obiad

karenina19, ciesze sie, ze prezentacja tak swietnie Ci poszla
Trzymam kciuki za powodzenie na egzaminach

smerfeta, witaj Super, ze z dzidzia wszystko w porzadku i ze prawidlowo sie rozwija. Szkoda, ze nie udalo sie na 100% podejrzec plci - mam nadzieje, ze jeszcze bedziesz miala okazje to zrobic do konca ciazy?
Zagladaj do nas czesciej

eloteteie, jak sie dzisiaj czujesz? Mam nadzieje, ze juz zadnych skurczy nie masz.

Kaasiula, dziekuje za komplement dla Adasia Na tamtym zdjeciu maly grubasek z niego wyszedl i nie powiem, zeby tamto zdjecie bylo najbardziej udane. Tak sobie jego zdjatka przegladam i poplakuje, ze to juz 2 latka minelo i taki duzy chlopak z niego.

Co do ciasteczek, to niestety ale nie ja je upieklam - kupilam je we wloskim sklepie. Nawet dobre sa
Ale dzis jedziemy na zakupy zywnosciowe, wiec musze cos wykombinowac ze skladnikami i sama upieke jakies ciasto. Kto wie - moze sernika?

No i wspolczuje oczywiscie, ze zab jednak do wyrwania Ale dobrze, ze mozesz poczekac i zrobic to po porodzie. Trzymam kciuki zeby nic Ciebie nie bolalo

Dziewczyny, ja juz dzis zlozylam zamowienie na internecie i jakos wtorek-sroda ma przyjsc posciel dla Ewusi, a pod koniec lipca przyjda firanki, nocna lampa, pozytywka i takie literki na sciane z ktorych bedzie zlozone jej imie.
Zamowienie skladalam o 5:00 rano bo sie nie moglam doczekac

Dobra, zmykam robic sniadanko. Milego popoludnia
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 15:16   #1225
eloteteie
Zadomowienie
 
Avatar eloteteie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 649
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez Kaasiula Pokaż wiadomość
Dokładnie masz rację w sumie po co te wózki mają kółka a jak będzie trzeba wnieść to zawsze się ktoś znajdzie(przecież chętnych panów na pewno nie zabraknie) Mi się tez podoba ten z tako a wiesz ile cena wynosi za wszystko?
Niestety nie mam pojęcia, bo nie brałam TAKO pod uwagę.

Cytat:
Napisane przez schoolcraft;13192222[B
eloteteie[/B], jak sie dzisiaj czujesz? Mam nadzieje, ze juz zadnych skurczy nie masz.

Dziewczyny, ja juz dzis zlozylam zamowienie na internecie i jakos wtorek-sroda ma przyjsc posciel dla Ewusi, a pod koniec lipca przyjda firanki, nocna lampa, pozytywka i takie literki na sciane z ktorych bedzie zlozone jej imie.
Zamowienie skladalam o 5:00 rano bo sie nie moglam doczekac
Miło, że pytasz Skurcze mam codziennie, na szczęście nie bolesne, jedynie silne napinanie macicy. Dzisiaj np. zaczęła się napinać jak walnął piorun.

Ładnie poszalałaś z zakupami Ja też muszę w najbliższym czasie, bo dłuższe chodzenie po sklepach zaczyna mnie męczyć i chcę mieć wszystko szybko z głowy.

Edytowane przez eloteteie
Czas edycji: 2009-07-10 o 15:17
eloteteie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 16:15   #1226
tancerkaGd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 713
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez CatHot Pokaż wiadomość
znalazłam parę zdjęc i troszkę je opisałam

hmmmm.. logo wizażu pojawiło się w miejscu opisu, ale ze mnie ofiara

Na pierwszym zdjęciu jest opis, że to czarne na dole, to stelaż, na którym mocuje się fotelik na wózku I przy okazji do samochodu.

Na drugim, że takwygląda sama spacerówka.

Na trzecim udała mi się ominąc logo Wizażu


ja chyba widziałam podobne wózki w polsce...to jest tak że na spacerówkę montuje się fotelik ... ? ja chcę taki, w który można zamontować fotelik samochodowy bezpośrednio w stelaż .. coś podobnego jak pokazała chyba Kaasiula - tako
na tej fotografii jest zdjecie jak wygląda fotelik na stelażu - tylko inny kolor wózka http://www.bobowozki.com.pl/images/concordfusion_04.jpg

znalazłam przed chwilą , że tak też się da http://dino.sklep.pl/nowy/linki/wozk...on/fotelik.jpg

Edytowane przez tancerkaGd
Czas edycji: 2009-07-10 o 16:43
tancerkaGd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 17:53   #1227
CatHot
Raczkowanie
 
Avatar CatHot
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MiastoAniołów
Wiadomości: 264
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez tancerkaGd Pokaż wiadomość
ja chyba widziałam podobne wózki w polsce...to jest tak że na spacerówkę montuje się fotelik ... ? ja chcę taki, w który można zamontować fotelik samochodowy bezpośrednio w stelaż .. coś podobnego jak pokazała chyba Kaasiula - tako
na tej fotografii jest zdjecie jak wygląda fotelik na stelażu - tylko inny kolor wózka http://www.bobowozki.com.pl/images/concordfusion_04.jpg

znalazłam przed chwilą , że tak też się da http://dino.sklep.pl/nowy/linki/wozk...on/fotelik.jpg
Super, że w Polsce też są takie wózki. Prawdę mówiąc nie spotkałam się z tym wcześniej. Ten drugi jest właśnie taki, jaki planuję kupic dla Matyldy, tylko zielony, albo coś w fiolecie..

karenina19, gratuluję udanej prezentacji

smerfeta, witaj po dłuuugiej przerwie Trzymam kciuki, żeby na następnym USG Twoja dzidzia się wreszcie ujawniła

Kaasiula, biedactwo, Ty to się namęczysz z tymi zębami . Na szczęście już po wszystkim, i do porodu masz spokój

eloteteie, nie martw się na zapas, wszystko będzie OK. Twoja dzidzia wie, że w Twoim brzuszku jest najbezpieczniej, i przez następnych kilka tygodni nigdzie się nie wybierze

schoolcraft ale masz fajnie z tymi zakupami My z moim TŻ postanowiliśmy wybrac sie na zakupy na przełomie lipca i sierpnia. I muszę się pochwalic, że wczoraj znalazłam na Craigslist łóżeczko z materacem (z IKEI, model Hermelin- niebieskie) za 60$, od dziewczyny, która dostała je 6 miesięcy temu na babyshower i nawet go nie wypakowała z kartonu. Okazja według mnie nie do przegapienia. W IKEI łóżeczko kosztuje 129 $ plus materac 69$. W sobotę jedziemy zobaczyc i jak faktycznie wszystko będzie wyglądała jak w opisie, kupujemy.

gucia6 masz rację, że nie warto bawic się wkilka wózków, bo to bez sensu, i traci sie dużo miejsca na magazynowanie. Zastanawiałam się też nad takim wózkiem, o jakim napisałaś, ale wydaje mi się, że jak wkłada się sam fotelik na stelaż, to wygląda to strasznie łyso, i jak dla mnie dzidzia jest strasznie wyeksponowana na cały świat.. I strasznie dużo zabawy z instalowaniem i reinstalowaniem poszczególnych elementów.. Po zastanowieniu wolę jednak postawic fotelik na spacerówkę i miec pewnośc, że będę mogła zasłonic dzidzię przed np. słońcem albo wiatrem. itp. I lubię miec sporo miejsca na "moje rzeczy" , a wiem, że akurat w tej spacerówce jest wiele "mamusiowych" miejsc na różne gadżety.
__________________
http://catkrm.blogspot.com/ mój blog


Life is a waterfall,
we drink from the river, then we turn around and put up our walls..

CatHot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 19:55   #1228
Kaasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 498
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
Kaasiula, ten wozek z TAKO na allegro chodzi po 1200zl ze wszystkim. Nie wiem jaka jest cena u samego producenta.
Dzięki to w sumie nie dużo jak za taki komplet My z tż właśnie rozmawialiśmy o wózkach i stwierdziliśmy że w lipcu jak się uda to kupimy i jak nie znajdziemy u nas to zamówimy

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość

Kaasiula, dziekuje za komplement dla Adasia Na tamtym zdjeciu maly grubasek z niego wyszedl i nie powiem, zeby tamto zdjecie bylo najbardziej udane. Tak sobie jego zdjatka przegladam i poplakuje, ze to juz 2 latka minelo i taki duzy chlopak z niego.

Co do ciasteczek, to niestety ale nie ja je upieklam - kupilam je we wloskim sklepie. Nawet dobre sa
Ale dzis jedziemy na zakupy zywnosciowe, wiec musze cos wykombinowac ze skladnikami i sama upieke jakies ciasto. Kto wie - moze sernika?

No i wspolczuje oczywiscie, ze zab jednak do wyrwania Ale dobrze, ze mozesz poczekac i zrobic to po porodzie. Trzymam kciuki zeby nic Ciebie nie bolalo
Grubasek nie grubasek jak dla mnie wyszedł słodko i na pewno to piękne zdjęcie, przecież zdjęcia z dziećmi są zawsze piękne

Co do ciasta to żałuje że u nas nie ma takich sklepów jedyne co to składniki a i tak trzeba nieźle się nalatać Ja ostatnio ten sernik zrobiłam i trochę mi przeszła ochota na robienie czegokolwiek ale pewnie niedługo znowu załapie wene

Dziękuję za kciuki wiem że marudziłam o tych moich dolegliwościach z zębami ale mam nadzieję że to był ostatni raz


Cytat:
Napisane przez CatHot Pokaż wiadomość

Kaasiula, biedactwo, Ty to się namęczysz z tymi zębami . Na szczęście już po wszystkim, i do porodu masz spokój
Tak to jest najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia

Wiecie co tak patrze u nas na dyskusję o tych wózkach i na wątku mam wrześ.-paź. i doszłam do wniosku że każda z nas chyba ma uż swój typ a ja z nadzieją po remoncie zacznę polowanie na atlantica lub tako

A z tym remontem..., tż sam wszystko robi tylko jutro teść przyjedzie mu pomóc(trza będzie porządny obiad zrobić) ale kupiliśmy tapetę i jestem zadowolona teraz tylko zedrzeć 2 połowę pomalować sufit kaloryfel parapet tapetowanie i można przenosić mebelki aż się nie mogę doczekać ale niestety komode kupujemy w sirrpniu a łóżeczku we wrześniu dopiero no ale sam efekt będzie
Kaasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 20:29   #1229
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jesienne Mamy 2009

eloteteie, ciesze sie, ze juz nie masz bolesnych skurczy. Oby tak dalej A z tym, ze dostalas dzis skurcz jak walnal piorun, to sie az usmiechnelam jak to przeczytalam Jak to roznie i ciekawie nasze organizmy reaguja na wszystko

CatHot, craigslist jest rzeczywiscie swietna stronka - sporo fajnych rzeczy mozna znalezc
Tez tam czesto zagladam, ale jeszcze nie zdarzylo mi sie cokolwiek nabyc przez ta stronke - moze kiedys. Ja tam bardziej zagladam zeby sie zorientowac na temat nianiek w naszej okolicy - kto sie oglasza, ile pieniedzy chca itd. Powoli musze zaczac kombinowac jak to bedzie, bo bede musiala wkrotce znalezc nianke dla 2 dzieci.
A co do zakupow, to wlasnie dostalam e-maila, ze Babies R Us juz mi wyslalo pozytywke Mimo ze zamowilam u nich 6 rzeczy, to widze ze oni to wysylaja to osobno.
Czyli na poczatku nastepnego tygodnia bede miala posciel i pozytywke dla malej. Super! Chyba bede musiala nauczyc synka jak ta pozytywke nakrecac, zebym nie musiala wstawac w nocy Zartuje oczywiscie

Kaasiula, jeszcze raz dzieki za komplement dla synka. Nizej wrzuce jego zdjecie zrobione kilka dni po urodzeniu. Patrze na to zdjecie i nie moge uwierzyc, ze maly juz 2 latka skonczy

Dziewczyny, wlasnie wysylam moim rodzicom programke Skype przez e-maila. Oni dopiero podlaczyli u siebie internet i teraz chca z nami sie widziec przez kamerke i nie miec ograniczen w rozmowach. Ale widze, ze cos strasznie dlugo wysyla. Mam nadzieje, ze nie bedzie tak, ze sie zawiesi i nici z tego wyjda
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!

Edytowane przez schoolcraft
Czas edycji: 2009-07-18 o 02:59
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 21:28   #1230
Kaasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 498
Dot.: Jesienne Mamy 2009

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Kaasiula, jeszcze raz dzieki za komplement dla synka. Nizej wrzuce jego zdjecie zrobione kilka dni po urodzeniu. Patrze na to zdjecie i nie moge uwierzyc, ze maly juz 2 latka skonczy

Dziewczyny, wlasnie wysylam moim rodzicom programke Skype przez e-maila. Oni dopiero podlaczyli u siebie internet i teraz chca z nami sie widziec przez kamerke i nie miec ograniczen w rozmowach. Ale widze, ze cos strasznie dlugo wysyla. Mam nadzieje, ze nie bedzie tak, ze sie zawiesi i nici z tego wyjda
Jaki kochany Maluszek jeszcze pępuszek ma ale widzę że nie miał dużego kikuta bo niektóre dzieci mają sporo tego.
Teraz czas na Ewę niedługo

A co do skype to na pewno się uda tylko to tak jest że się wlecze
Kaasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.