Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-30, 08:55   #601
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Agatko, jakbyś prześledziła watek, to wiedziałabyś, że już wałkowałyśmy temat wazeliny...
Działa osłonowo na skórę, więc zatrzymuje wilgoć, co jest przydatne w przypadku bardzo suchej skóry, AZS itp.
Natomiast nie przenika do skóry, nie odzywia, a tego właśnie trzeba przy rozciaganiu i napinaniu.

Ja ze swojego doświadczenia polecam olejki pszeniczny, migdałowy, jojoba - może być w samoróbnej mieszance albo chwalone gotowe np. rossmannowski BabyDream dla ciężarnych albo HiPP.

Filtry chemiczne też już były
Ich wpływ na płód nie jest zbadany, ale były pogłoski, że przenikają.
Można stosować mineralne, które są bezpieczne. A potem mineralkę wspólnie z dzieciaczkiem

Edytowane przez karamari
Czas edycji: 2010-04-30 o 08:57
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 18:24   #602
kootekk
Zakorzenienie
 
Avatar kootekk
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 056
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

witam
czy moge uzywac kremu co ma w skladzie :
Czysty POLIFENOL Z CYTRUSÓW + witamina Cg + witamina E + kwas glikolowy
__________________
http://instagram.com/kootekk#


kootekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 17:59   #603
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Według mnie nie. Powinnaś odłożyć kremy z wit. A i E oraz te z kwasami.
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 16:51   #604
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez madziar5 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny, umieściłam swoje pytanie w innym wątku, lecz nie uzyskałam odpowiedzi(( a bardzo mi zalezy na Waszej pomocy.

Mam ogromną prośbę, prześledziłam już sporo wątków na temat filtrów przenikających ale nie znalazłam tam jednoznacznej odpowiedzi. Jestem w 9 miesiącu ciąży i zamierzam karmić synka piersią. Jednocześnie muszę używać filtrów. Zainteresowałam się filtrem Bioderma kid lait spf 50+.

Podam skład: WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL,
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL
METHOXYPHENYL TRIAZINE, CYCLOMETHICONE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES,
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, CREATINE, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PENTYLENE GLYCOL, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BLUE 1 (CI 42090), DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL

Wydaje mi się, że nie ma tam filtrów przenikających ale proszę podpowiedzcie mi czy się nie mylę, bo boję się go zastosować (a skład ma przyjazny).
bardzo duzo tych skladnikow :/

skoro to krem dla dziecka to temu w brzuchu tez nie powinien szkodzic

dla pewnosci napisz do biodermy

w ciazy chcialam uzywac jeden z ich kremow i napisalam do nich maila z pytaniem czy aby skladniki nie przenikaja do mleka kobiecego

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Cytat:
Napisane przez moniga Pokaż wiadomość
Według mnie nie. Powinnaś odłożyć kremy z wit. A i E oraz te z kwasami.
Witamina E nie jest szkodliwa


Cytat:
Napisane przez kootekk Pokaż wiadomość
witam
czy moge uzywac kremu co ma w skladzie :
Czysty POLIFENOL Z CYTRUSÓW + witamina Cg + witamina E + kwas glikolowy
ale kwas glikolowy juz zdecydowania tak, i nie chodzi tu tylko o mozliwosc podraznienia, bo cera w ciazy jest bardziej wrazliwa ale o przenikanie kwasow do lozyska.
Nie wiem czy tak naprawde ktos robil badania na ten temat, bo sama swego czasu duzo szukalam w tej sprawie i nic konkretnego nie znalazlam.
Jednak w ciazy odstawilam kwasy mimo, ze nie podraznialy mi skory.
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 12:01   #605
kasiula83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cześć!!Jestem tu nowa i bardzo liczę na pomoc. Jestem w 10 tyg ciąży, mam problemy z trądzikiem i dlatego używałam mało znanego ale efektywnego wg. mnie kremu z krzemem z serii 20/20. Nie jestem pewna czy mogę go nadal stosować. Bardzo prosze o szybką odpowiedź ponieważ stresuje się czy nie zaszkodzę mojemu dzidziusiowi Podaje skład:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Propylen Glycol, Zinc Oxide, Sulfur Sublimate, Sylicic Acid Anhydride, Metylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum

Bardzo proszę o pomoc!
kasiula83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 12:12   #606
olajka
Zadomowienie
 
Avatar olajka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 445
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny myślałam, że witamina E nie jest szkodliwa w czasie ciąży...?? Zakupiłam niedawno z serii JA I MAMA firmy AA - krem do twarzy i ciała z witaminą E i d-panthenolem. Tam piszę, że jest dla niemowląt od pierwszych dni życia, ale kobiety w ciąży też mogą stosować. Narazie użyłam go jeden raz. Najgorsze, że cera mi się nic nie poprawia, jak to wszędzie pisze, że podczas ciąży stan skóry ulega poprawie i nie ma wyprysków;( Jestem w 12 t.c.
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/294fb9d287.png

Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy..

http://s4.suwaczek.com/20091003040114.png

Bo KTOŚ sprawia, że ten uśmiech się pojawia
Weroniczka ur.13.11.2010 r.

Edytowane przez olajka
Czas edycji: 2010-05-12 o 12:13
olajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 14:16   #607
TupetMama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 16
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez olajka Pokaż wiadomość
Dziewczyny myślałam, że witamina E nie jest szkodliwa w czasie ciąży...??
Nigdzie się nie spotkałam z informacją, że jest szkodliwa.

Cytat:
Napisane przez olajka Pokaż wiadomość
Najgorsze, że cera mi się nic nie poprawia, jak to wszędzie pisze, że podczas ciąży stan skóry ulega poprawie i nie ma wyprysków;( Jestem w 12 t.c.
U mnie też było pogorszenie, ale mniej więcej od 5 miesiąca unormowało mi się. Tak więc nie martw się i mówiąc szczerze uważam, że nie ma co liczyć, że kosmetyki Ci jakoś ogromnie pomogą. To chyba głownie kwestia hormonów a kosmetyki działają wspomagająco.
TupetMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-13, 11:29   #608
kasiula83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Hej!!Niestety nikt nie chce mi odp na moje pytanie....
kasiula83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 07:00   #609
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

wit e nie jest szkodliwa. co wiecej zapisuje sie ja ciezarnym w malowodziu. pozdrawiam
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 14:54   #610
olajka
Zadomowienie
 
Avatar olajka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 445
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

No właśnie moniga radziła, żeby te z wit. E kremy ostawić, ale wszędzie pisze, że można stosować.
TupetMama oj mam nadzieję, że się poprawi, bo mam dosyć :/ Chciałabym jakiś peeling zastoswać, ale nie bardzo wiem jaki można. Myślałam, już czy nie zrobić jakiegoś domowego z płatków owsianych i jogurtu
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/294fb9d287.png

Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy..

http://s4.suwaczek.com/20091003040114.png

Bo KTOŚ sprawia, że ten uśmiech się pojawia
Weroniczka ur.13.11.2010 r.
olajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 20:53   #611
arjuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 58
preparaty Tołpy a ciąża?

witam!

niedawno dowiedziałam się, że zostanę Mamą. W zwiazku z tym mam pytanie: czy kosmetyki Tołpy moga być stosowane przez kobiety w ciaży?

kupiłam jakieś serum na cellulit, jednak nikt nie jest w stanie mi powiedziec, czy mogę je używać bez obawy, że zaszkodzę Maluchowi..

kosmetyki te są reklamowane jako super naturalne, ale...

bardzo proszę o odpowiedź.
arjuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 05:17   #612
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

kochane Dziewczyny,
proszę zerknijcie na skład tych specyfików , czy są bezpieczne dla przyszłej mamy.

Pierwszy to Camphor Souffle Acne Cleanser firmy Lure Beauty.
Aloe Vera Gel, Stearic Acid, Hydrogenated Polyisobutane, Herb Extracts: (Ivy and Watercress and Lime Tree and Lavender and Soap Wort), Cetyl Palmitate, Dimethicone Copolyol, Triethanolamine, Sodium Laureth Sulfate, Camphor, Clove Oil, Trisodium HEDTA, Quaternium-15, BHA/BHT

Drugi to kremik Skin Renewal Moisturizer with Acai Berry firmy Joppa
NATURAL INGREDIENTS: organic euterpe oleracea (acai) pulp distillate, organic euterpe oleracea (acai) pulp (and) organic glycine soja (soybean) oil, vegetable stearic acid, emulsifying wax (natural source), organic euterpe oleracea (acai) extract, organic hibiscus sabdariffa flower extract, organic punica granatum (pomegranate) seed extract, organic vaccinium angustifolium (blueberry) wine extract, organic euterpe oleracea (acai) oil, xanthan gum (natural source), potassium sorbate (natural soure), phenoxyethenol (mild preservative), tocopherol (natural vitamin E), punica granatum (pomegranate) oil, rosa affinis rubiginosa (rosehip) oil, ubiquinone (coenzyme Q10), niacinamide (vitamin B3), lycopene, tocotrienols, astaxanthin, lutein, alpha lipoic acid, ascorbyl palmitate (vitamin C), sodium bicarbonate (baking soda), citric acid (from citrus fruit). Contains natural fragrance (all natural & phthalate-free).

Z góry dziękuję

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2010-05-20 o 08:25
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 10:26   #613
olgiercik24
Raczkowanie
 
Avatar olgiercik24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Rzeszów (i) Wrocław
Wiadomości: 288
Dot.: preparaty Tołpy a ciąża?

wpisz w google "szkodliwe składniki kosmetyków", wyskoczy Ci mnóstwo stron, na których są wykazy szczegółowe. Spokojnie możesz sobie porównać i zobaczyć, czy będą szkodliwe (ponieważ są opisane działania danych składników).
olgiercik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 09:12   #614
gwiazda666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 126
Dot.: preparaty Tołpy a ciąża?

Dziewczyny, czy krem Eris-Albucin Intensywny krem wybielajacy 30ml mozna stosowac karmiac piersia.

Napisalam do producenta i dostalam odpowiedz ,ze mozna.
Ale wolalabym jeszcze potwierdzenie od dziewczyn ,ktore znaja sie na skladach

sklad:Skład: Aqua, Caprylic/Capric Trigliceride, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Sucrose Distearate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Triethanolamine, Alcohol Denat., Xantan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Papain, Carbomer, Allantoin, Niacinamide, Lecithin, Blend of Canadian Rumex species (Rumex occidentalis), BHA, Guar Hydroxypropyltrimonium, Chloride, Hydroxyethylcellulose, Dextran, Nonapeptide-1, Phenoxyethanol, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Parfum

Z gory wielkie dzieki!!!!:cm ok:
gwiazda666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 10:36   #615
gwiazda666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 126
Dot.: preparaty Tołpy a ciąża?

Plisss, znawczynie czytania skladow , nie mieszkam w Polsce, a na wakacjach bede niedlugo w Polsce, i bardzo chce kupic ten krewm ,tylko nie wiem czy mi wolno...
gwiazda666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 09:47   #616
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Kochane dziewczyny nie znam się na składach, dopiero powolutku uczę się "biochemii"
Jestem przyszłą mamą i mam dylemat w sprawie kremu Biodermy Sebium Pore Refiner. Ma w składzie (chyba) kwas salicylowy. Wiem, że nie powinno się go stosować w czasie ciąży. Wysłałam zapytanie do Biodermy i odpowiedzieli, że cytuję " dermokosmetyki z założenia nie zawierają żadnych składników przenikających do krwioobiegu- wszelkie działania wszystkich produktów Biodermy odnoszą się do różnych warstw naskórka, zatem nie ma możliwości, by używanie dermokosmetyków mogło w jakikolwiek sposób wpłynąć na płód. Podobnie sprawa ma się w przypadku matek karmiących." No i właśnie można używać, czy nie?

Umieszczam jeszcze sład kremiku:
WATER (AQUA), METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, DIPROPYLENE GLYCOL, CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, DIMETHICONE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, FOMES OFFICINALIS (MUSHROOM) EXTRACT, SODIUM POLYACRYLATE, SALICYLIC ACID, DODECYL GALLATE, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, SILICA, TRIDECETH-6, C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE, PROPYLENE GLYCOL, PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE (PARFUM)
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 15:48   #617
czerwcowa_panna_mloda
Rozeznanie
 
Avatar czerwcowa_panna_mloda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 832
GG do czerwcowa_panna_mloda
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Też mam pytanko do ekspertek
Jestem mamą karmiącą (przepraszam, wiem ze to watek dla przyszłych mam, ale nie znalazłam nic innego)

1. Czy bezpieczny byłby filtr , tak zachwalany na wizazu (chce go stosowac pod puder mineralny)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...ka-ochrona.htm

2. Chciałabym sie też upewnić, czy mogłabym teraz, karmiąc, używać tego nowego Serum rozjaśniającego z BU?
Bo zel Neostrata na razie nie dla mnie
Mam piegi oraz plamy po ciąży albo od slońca - nie wiem - na twarzy.

Skład produktu: Water; Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract; Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil; Glyceryl Stearate; PEG-60 Hydrogenated Castor Oil; Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate HMW, Niacinamide (6%), Tetrahexyldecyl Ascorbate (witamina C - 5%), Glycerin; Brassica Napus Extract, Lipoic Acid + konserwant: Phenonip


Byłabym ogromnie wdzieczna za pomoc

Edit:znalazłam na liście substancji szkodliwych: Propylene/Butylene Glycol - jestem mocno zawiedzona , bo w składzie tego serum to jest! :-(
Czy to coś bardzo wstrętnego dla skóry? Czy można przymknąc oko?
__________________
WYMIANA


Edytowane przez czerwcowa_panna_mloda
Czas edycji: 2010-07-13 o 23:12 Powód: dopisanie ważnego pytania
czerwcowa_panna_mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 22:15   #618
czerwcowa_panna_mloda
Rozeznanie
 
Avatar czerwcowa_panna_mloda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 832
GG do czerwcowa_panna_mloda
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny, chyba już żadna specjalistka tu nie zagląda...

Trzeba samemu pogrzebać w necie
Ja zapytałam wprost producenta czy moge stosowac preparat
(żel rozjasniającu z BU) karmiąc i otrzymałam odpowiedź: TAK - może i Wy spróbujcie?
__________________
WYMIANA

czerwcowa_panna_mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 08:06   #619
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez czerwcowa_panna_mloda Pokaż wiadomość
Jestem mamą karmiącą
1. Czy bezpieczny byłby filtr , tak zachwalany na wizazu (chce go stosowac pod puder mineralny)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...ka-ochrona.htm
nie, lepiej nie używaj kosmetyków z Ethylhexyl Methoxycinnamate (oraz 4-Methylibenzylidene Camphor, Benzophenone-3,)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-17, 21:08   #620
czerwcowa_panna_mloda
Rozeznanie
 
Avatar czerwcowa_panna_mloda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 832
GG do czerwcowa_panna_mloda
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Justy - dziekuję, jednak ktoś się zlitował nad sierotą
__________________
WYMIANA

czerwcowa_panna_mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 09:12   #621
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Uzywala ktoras z Was maseczki Acerola z BU? Zamowilam i nie wiem czy dobrze bo niby wit. C..

http://www.biochemiaurody.com/sklep/mask-acerola.html

Wzielam tez hydrolat rozany, ale to tylko woda
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 19:52   #622
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny a co powiecie na tą Emulsję rozświetlającą na dzień OLAY?? Wim, że polyacrymide jest szkodliwy, ale wydaje się być dalej w składzie. Czy może się mylę? Proszę o odpowiedź bo się napaliłam po przeczytaniu KWC ale jak szkodliwy to oczywiście mój zapał opadnie...

Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Dimethicone, Titanium Dioxide, Mica, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Citrus Nobilis, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polyethylene, Dimethiconol, C13-14 Isoparaffin, Cetearyl Glucoside, Polyacrylamide, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Arachidyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, Laureth-7, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Tin Oxide, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Linalool
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 14:21   #623
mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 114
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witajcie kobietki Bardzo prosze Was o pomoc czy w czasie ciaży można używać kosmetyków o poniższych składach?

1) Apotheker Dr.Scheller, Jojoba & Shisandra, Irritationsmilderndes Intensiv-Serum (Intensywne serum łagodzące podrażnienia):

Skład: Aqua, Glycerin, Betaine, Dipotassium Glycyrrhizate, Schizandra Sphenanthera Fruit Extract, Gossypium Herbaceum Extract, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Sodium Hyaluronate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Xanthan Gum, Chondrus Crispus, Lecithin, Tocopherol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.
*) składnik z certyfikowanych upraw rolniczych


2)Dax Cosmetics, Vulcanic Mat, Mikrodermabrazja - szafirowy peeling do ścierania zmarszczek i redukcji rozszerzonych porów

Skład:
Niestety tutaj nie udało mi się znaleźć szczegółowego składu, tylko taki opis
Specjalistyczny, bardzo skuteczny peeling polecany po 35. roku życia, do cery mieszanej. Zawiera piasek wulkaniczny z Tahiti – czarny piasek polinezyjski pozyskiwany ze skał magmowych, który w połączeniu ze sproszkowanym szafirem posiada rewelacyjne właściwości polerowania i wygładzania skóry poprzez powierzchniowe ścieranie martwych komórek i eksfoliację zmarszczek. W połączeniu z ekstraktem z afrykańskiej kory Enantia i irgasanem znakomicie oczyszcza i zmniejsza rozszerzone pory, a także widocznie wygładza strukturę naskórka. Ponadto pobudza samoregenerację komórek i mikrokrążenie krwi, co sprawia, że cera zyskuje zdrowy koloryt i świeży, młodzieńczy wygląd.
mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 11:32   #624
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

witam,
Czy karmiąc piersią mogę używać tego preparatu?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ajacy-pory.htm
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 19:20   #625
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez merra Pokaż wiadomość
witam,
Czy karmiąc piersią mogę używać tego preparatu?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ajacy-pory.htm
zawiera kwas salicylowy...
lorane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 11:18   #626
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

lorane dzięki za odp.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Weszłam właśnie na stronki zawierające " szkodliwe składniki kosmetyków". Przeanalizowałam składniki zawarte w kosmetykach które używam i o zgrozo! w kazdym a nich jest któryś z wymienionych składników. Wynika z tego że karmiąc piersią nie powinnam praktycznie używać żadnych kosmetyków i zapuścić się totalnie

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Wczoraj zakupiłam cała serię Olay regenerist, wydawało mi się że skład jest OK, a teraz to juz nie mam pewności czy używać
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 10:43   #627
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez merra Pokaż wiadomość
lorane dzięki za odp.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Weszłam właśnie na stronki zawierające " szkodliwe składniki kosmetyków". Przeanalizowałam składniki zawarte w kosmetykach które używam i o zgrozo! w kazdym a nich jest któryś z wymienionych składników. Wynika z tego że karmiąc piersią nie powinnam praktycznie używać żadnych kosmetyków i zapuścić się totalnie

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Wczoraj zakupiłam cała serię Olay regenerist, wydawało mi się że skład jest OK, a teraz to juz nie mam pewności czy używać
Niektore tego typu listy sa bardzo naciagniete np doktora rozanskiego..
Unikalabym w ciazy (zreszta nie tylko, ja generalnie unikam tych skladnikow) parabenow, triethyloamine, formaldehydu, DMDM hydratonin,diazolidinyl urea.
W ciazy dodatkowo zabronione sa kwas salicylowy i wszystkie formy retinolu, ktore poza tym okresem przynosza wiele dobrego
lorane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 20:09   #628
gwiazda666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 126
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

dziewczyny czy karmiac piersia moge stosowac maseczke i tonik aspirynowy

dziekuje z gory za odp
gwiazda666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 11:11   #629
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gwiazda666 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy karmiac piersia moge stosowac maseczke i tonik aspirynowy

dziekuje z gory za odp
salicylany w ciazy i podczas karmienia piersia zabronione
lorane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 18:24   #630
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Kochane mam pytanko jestem w 5tym tyg ciazy, lekarz kazal mi odstawic wszystkie smarowania i szampony z kw. salicylowym na luszczyce, ktora mam na skorze glowy, niestety jest koszmar...moja glowa to jedna wielka luska, dzis Pani w aptece polecila mi szapon na lupiez tlusty i luszczyce, ale zawiera CLIMBAZOLE, czy macie jakies info na temat tego skladnika moze macie cos sprawdzonego, bo mam masakre na lbie

I jak tej serii regenerist z Olay mozna uzywac?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.