Nasze codzienne jadłospisy, część XI - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-23, 17:14   #2281
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
Hmm... mi tam się podoba Twoje jadło. Widzę duży postęp jest na luzie, a to duży plus


A oto moje R:

Ś: owsianka (pół szklanki mleka koziego tj.2,5%, płatki owsiane ok. 35g, 3ł otrębów granulowanych, 3ł amarantusa, pół wiejskiego lekkiego, jabłko) otręby granulowane są z cukrem wiec nie bardzo, pozatym skoro to przedtreningowy to musi byc szybkowchłanialne białko, wiec na Twoim miejscu zrobiłabym raczej placek owsiany z jajkami zamiast tego serka i mleka
ok. 50min. stepper, 20min. siłowych, rozciąganie aeroby jak już to po siłowych a nie przed ;>
O: ok.30g kaszy gryczanej, ok. 150g filetu z indyka, ok. 100g sosu do spaghetti knorr+ cebula, pieczarki ok tylko ten sos jest be, lepiej zrobić swój, np z przecieru czy koncentratu
P: sałatka (jajko, ok.30g oliwek czarnych, ok.10g orzechów włoskich, sałata, pomidor) ok
K: ok.200g (wiejski lekki, twaróg półtłusty- 6:4)+ pomidor,szczypior, rzodkiewki, przyprawy + kromka wasy wasa to sama wiesz, ze odpada, a juz szczególnie na kolacje, która na redukcji powinna byc bez węgli

wiem, że wasa jest blee, ale muszę skończyć
no i, że okołotreningowe nie za bardzo, ale chyba nie jest tragicznie, coo?
i jak oceniacie podwieczorek, jako posiłek mający na celu dostarczenie tłuszczów? ;p
kalorie- ok. 1275 mi wyszło...

Proszę o ocenkę
j.w.

a tak w ogóle to 1275 to za mało nawet jak na redukcję. wiem, bo sama tak się odchudzałam i potem bardzo trudno zacząć jeść więcej, wiec lepiej na początku nie obcinać zbyt wiele
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 17:14   #2282
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez stupify Pokaż wiadomość

Moje skromne dzisiejsze U:

I - grahamka, obie połówki z masłem, sałatą, jakąś wędliną mocno wędzoną, serem żółtym, pomidorem i pieprzem + jabłko i kilka kubków herbaty zielonej
myslalam,ze bedzie ze schabem pieczonym
II - kubas kakao Nesquik, 2-3 kawałki ciasta jogurtowego z truskawkami i kruszonką - jeszcze ciepłe było i tak podjadałam
tez bym podjadała:P

III - ziemniaczki w jakichś ziołach z grilla, pierś z kurczaka też z grilla i gryz karkówki (nie smakowała mi) + mizeria z jogo nat i jakimś sosem koperkowo-ziołowym czy coś
fiu fiu
IV - garść nerkowców, trochę pestek dyni, sałatka owocowa (banan, truskawki, rabarbar, winogrono, ananas, jabłko z jogurtem pitnym bananowym)

V (będzie) - tosty z szynką, camembertem z papryką i ketchupem
oo, tosta bym zjadla
gra gitarra
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 17:56   #2283
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

U
  • jajecznica z 3 jajek,z oscypkiem,pomidorkiem,ceb ulą, 2 kromki razowca ze smalcem wege i papryka czerwoną,kawa mrożona
  • kiść winogron,kawałek arbuza,batonik snickers
  • puszka tuńczyka w oleju,twarożek domowy (300g)
  • zupa-krem brokułowy,pałka kurczaka na zimno
  • panga w sosie kurkowym, kilka ziemniaczków zapiekanych w chili, 450g warzyw na patelnię-na oleju kujawskim,2 piwka
  • naleśnik ze szpinakiem,kubek jogurtu naturalnego
  • wpadnie kawałek tej pangi jeszcze + garść orzeszków pistacjowych


ocenicie??
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 18:10   #2284
jelonk
Rozeznanie
 
Avatar jelonk
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Moje U pt. "cały dzień nauki a mimo to nic nie umiem, pokłóciłam się z koleżanką i w ogóle jest do dupy "

1. śniadanie: mała grahamka:
-z wędliną drobiową, serem ekologicznym, pomidorem, pekinką i ketchupem
-z wieśniakiem, dżemem, na to po 2 suszone śliwki i morele
jogurt pitny

2. II śniadanie: kanapka złożona z dwóch kromek razowca z pestkami różnymi, z indykiem w galarecie, ogórkiem, rzodkiewką, pekinką, rucolą i natką; kilka plasterków gruszki

3. obiad: kurczak, cukinia z grilla, soczewica
"deser": kilka plasterków gruszki z grilla

4. podw: serek homo+twaróg+wieśniak z łyżką kakao, odrobiną masła orzechowego i duużą garścią mieszanki orzechów; marchewka

5. kolacja: sałatka z twarożku, tuńczyka, jakiejś innej tłustej ryby, oliwek, pomidorów i jakichś innych warzyw

Proszę o ocenę
jelonk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 18:14   #2285
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

U:

I: duża buła pszenna (100g.) obie połówki z masłem i pasztetem drobiowym- pół z pomidorem i pekinką; pół z keczupem, rzodkiewką i natką + herbata zielona

II: duży, gęsty jogo naturalny wymieszany z ok. 1/2 opakowania małej fitelli cynamonowej

III: ok. 1/2 woreczka kaszy gryczanej, spora roladka z piersi kurczaka nadziewana jakimś mielonym mięsem z grzybami, brokuły + herbata zielona

IV: jabłko+ spora garść groszku ptysiowego

V: 2 małe kromeczki wieloziarnistego na zakwasie, z ok. 100g serka wiejskiego, ogórkiem małosolnym i sałatą + herbata zielona

no i proszę o ocenę
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 18:40   #2286
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez jelonk Pokaż wiadomość
Moje U pt. "cały dzień nauki a mimo to nic nie umiem, pokłóciłam się z koleżanką i w ogóle jest do dupy "

1. śniadanie: mała grahamka:
-z wędliną drobiową, serem ekologicznym, pomidorem, pekinką i ketchupem
-z wieśniakiem, dżemem, na to po 2 suszone śliwki i morele
jogurt pitny jak mała to mogły być dwie, gdzie masło?

2. II śniadanie: kanapka złożona z dwóch kromek razowca z pestkami różnymi, z indykiem w galarecie, ogórkiem, rzodkiewką, pekinką, rucolą i natką; kilka plasterków gruszki ładnie, ale... kilka plasterków gruszki? powinna być CAŁA!

3. obiad: kurczak, cukinia z grilla, soczewica ok, o ile kurczaka przyzwoita ilość a nie "kawałek"
"deser": kilka plasterków gruszki z grilla i znowu

4. podw: serek homo+twaróg+wieśniak z łyżką kakao, odrobiną masła orzechowego i duużą garścią mieszanki orzechów; marchewka tu ładnie, masła mogła być łyżka, a nie odrobina;p

5. kolacja: sałatka z twarożku, tuńczyka, jakiejś innej tłustej ryby, oliwek, pomidorów i jakichś innych warzyw dodaj kromkę razowca

Proszę o ocenę
Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
U:

I: duża buła pszenna (100g.) obie połówki z masłem i pasztetem drobiowym- pół z pomidorem i pekinką; pół z keczupem, rzodkiewką i natką + herbata zielona może ser żółty? poza tym to ładnie;]

II: duży, gęsty jogo naturalny wymieszany z ok. 1/2 opakowania małej fitelli cynamonowej hmm ok

III: ok. 1/2 woreczka kaszy gryczanej, spora roladka z piersi kurczaka nadziewana jakimś mielonym mięsem z grzybami, brokuły + herbata zielona ładnie

IV: jabłko+ spora garść groszku ptysiowego => a cóż to?;p to podwieczorek? mało.

V: 2 małe kromeczki wieloziarnistego na zakwasie, z ok. 100g serka wiejskiego, ogórkiem małosolnym i sałatą + herbata zielona b. ładnie ^^

no i proszę o ocenę
dodaj nnkt
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 18:48   #2287
Zelka_07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 424
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

znikajac ślicznie dziękuje za ocenke
a oto moje dzisiejsze UUUU choć pewnie P z tego wyszło imieniny teściowej

ś : owsiana ( 5ł owsianych, 2ł musli, garstka kuleczek czekoladowych, mleko 2 łyżeczki kakao) jabłucho
o: dużo sałatki greckiej, 2ł kapusty na ciepło, 2 małe mielone z szynki, plaster karkówki
p: szarlotka na ciepło z lodami waniliowymi bitą śmietaną i polkewą czeko, ciasto orzechowiec ciacha domowej roboty , winko wytrawne
k: pewnie troche sałatki jarzynowej, kromeczka razowa z plastrem schabiku pieczonego

ale dziś słodko
prosze o ocenkę
__________________
MNIEJ GADAĆ WIĘCEJ ROBIĆ
Zelka_07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-23, 18:51   #2288
paszka016
Raczkowanie
 
Avatar paszka016
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez paszka016 Pokaż wiadomość
Dzisiaj raczej wyszlo U :

Sn: grahamka z ziarnami z maselkiem : serkiem topionym paprykowym , kilebaska krakowka ,pomidorkiem , ogorkiem , jogobella pana cotta jagodowa , jabułko

O: talerz rosolku z makaronem (byl w godzinach 2sniadania ) za pol godzinki : pol talerza ziemniaczkow , bardzo duzo mizerii , kotlet schabowy

P: z 100g platkow cherios wielozbozowych na sucho .... jabłko

K( bdz) dwie kromki chlebka z czyms , pomarancza , moze jakas szklanka jakiegos soku

wazylam sie ;( i od ostatnich 2 tygodni jest 3 kg na plusie nie wiem czy to wahania ale co tak szybko poszlo w gore ? ;(( moje p bedzie trwalo jeszcze pewnie z 3 tygodnie ;(

upp
__________________
"żyjemy nie tak jak chcemy,ale tak jak potrafimy"

21.06.2009 - Ten jedyny <3

38-39-40-41-42-43-44-45-46-47-48-49-50-51-52
paszka016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 18:51   #2289
oktawijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: daleko...;)
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
U:

I: duża buła pszenna (100g.) obie połówki z masłem i pasztetem drobiowym- pół z pomidorem i pekinką; pół z keczupem, rzodkiewką i natką + herbata zielona

II: duży, gęsty jogo naturalny wymieszany z ok. 1/2 opakowania małej fitelli cynamonowej

III: ok. 1/2 woreczka kaszy gryczanej, spora roladka z piersi kurczaka nadziewana jakimś mielonym mięsem z grzybami, brokuły + herbata zielona

IV: jabłko+ spora garść groszku ptysiowego

V: 2 małe kromeczki wieloziarnistego na zakwasie, z ok. 100g serka wiejskiego, ogórkiem małosolnym i sałatą + herbata zielona

no i proszę o ocenę
mnie się podoba!choć miejscami wydaje się być przymało. może do 2śn jakiś owocek a do podw, coś słodkiego, jogurt? no i kolacja skromna...ale generalnie nie jest najgorzej
aa właśnie,zawsze zastanawiałam się jak smakuje ten groszek ptysiowy?cóż to w ogóle za cudo?


a,że dawno mnie nie było, proszę o ocenę mojego hmm.. P? :

śn. mix przeróżnych płatków ok 100g,kilka suszonych śliwek z 200g jog. nat. - tylko tyle mogę ostatnio rano wcisnąć
międzyczas ricore na mleku 2%
2śn. miseczka makaronu białego z rosołkiem tłustym! kilka marchewek do tego gotowanych, biszkopty i jabłko
obiad. duzy cyc kurzy smażony ofc w panierce na oleju,do tego mizeria i młode ziemniaczki z koperkiem-duuużo ziemniaków.
d. kawka z mlekiem i biszkopty,ostatnia kostka czekolady z bakaliami
podw. 1/3 litra lodów orzechowych algidy posypane garstka kokosa.
kol. udko z rosołu gigantyczne, 2 kromy razowego:
-z gruuubą warstwą masła
-z 3 plasterkami szynki z indyka
+ miseczka sałatki z pomidorów,szypiora i oliwek.nie lubię ich!
i właśnie teraz wcinam resztę lodów z litrowego opakowania..czyli jakieś 2/3l

dziś jakoś dziwny dzień. w zasadzie wszystkie sklepy pozamykane. wyjadłam resztki chleba,czekolady,ostatnie jabłko..jutro rano precz na zakupy!

jak to się prezentuje? mogę prosić o obiektywne oceny? może ktoś pamięta mnie i moje początki na NCJ?
oktawijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 19:15   #2290
l4lena
Rozeznanie
 
Avatar l4lena
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 598
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Chyba U.

Śniadanie: dwie małe kromki razowca z: szynką drobiową, szczypiorkiem, sałatą, pomidorem, ogórkiem; kawa z mlekiem 0,5%
II śniadanie: resztka sernika własnej produkcji [kawałek ok. 5x5 cm ], pasek gorzkiej czeko
Obiad: 200g piersi z kurczaka bez tłuszczu, ok. 4 łyżki ryżu, sałatka [sałata, szczypiorek, pomidor, cebulka, cukinia]
Podwieczorek: 200g serka homo naturalnego, 4 orzechy włoskie
Kolacja: jajecznica z dwóch jajek na teflonie, ogórek zielony z koperkiem
l4lena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 19:29   #2291
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Dzisiejsze U...
(13.00)1. Kawa z mlekiem
Bułka posmarowana twarogiem , 2 plastry szynki, rzodkiewką, sałatą pomidorem i ketchupem + jajko

serek wiejski z oliwkami i ziołami , szklanka soku z pomarańczy

w oczekiwaniu na obiad jabłko

2.Pół woreczka ryżu brązowego, obrane miesko z uda kuraka, warzywa orientalne (łyżka oliwy)
sałatka z pomidora i sałaty lodowej

Lody: jogurtowo czekoladowe

3. Jajecznica z papryką (1 jajko i 1 białko) , bułka razowa ze 50 g posmarowana twarożkiem, pomidorem i cebulką

Dzisiaj bez szaleństwa

Dzięki dziewczyna za komentarze
Staram się jak mogę i ma nadzieję , że upragniony okres nadejdzie
bo już rok w czerwcu będzie od ostatniego normalnego
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-23, 19:32   #2292
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Mój jutrzejszy jadłospis:
Śniadanie (7:30) - owsianka na mleku 1,5% (3ł. płatków, 2ł. otr. pszennych, 2ł. suszonej żurawiny)
IIśniadanie (10:15) - 2 kromki razowca z białym serem, wędliną, warzywkami ; 30g arachidów
IIIśniadanie (13:00) - omlet z 1jaja z polędwicą
ćwiczenia
Obiad (15:30) - pierś z kurczaka, makaron razowy, brokuły
Podwieczorek (18:00) - kawałek kuraka, jabłko
basen
Kolacja (20:30) - kromka razowca z wędlinką i serkiem homo, jajo na twardo

w ciągu dnia woda i ze dwie zielone herbatki
Proszę o ocenę

P.s. śliczne te Wasze utrzymania, nie mogę się doczekać jak ja będę tak jeść
podbijam
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 19:36   #2293
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U...
(13.00)1. Kawa z mlekiem
Bułka posmarowana twarogiem , 2 plastry szynki, rzodkiewką, sałatą pomidorem i ketchupem + jajko

serek wiejski z oliwkami i ziołami , szklanka soku z pomarańczy

w oczekiwaniu na obiad jabłko

2.Pół woreczka ryżu brązowego, obrane miesko z uda kuraka, warzywa orientalne (łyżka oliwy)
sałatka z pomidora i sałaty lodowej

Lody: jogurtowo czekoladowe

3. Jajecznica z papryką (1 jajko i 1 białko) , bułka razowa ze 50 g posmarowana twarożkiem, pomidorem i cebulką

Dzisiaj bez szaleństwa

Dzięki dziewczyna za komentarze
Staram się jak mogę i ma nadzieję , że upragniony okres nadejdzie
bo już rok w czerwcu będzie od ostatniego normalnego
Smarujesz chleb czy bułki masełkiem? Jeśli starasz się o @ to powinnaś i oczywiście wciskaj orzeszki gdzie się da wtedy naprawdę po niedługim czasie odzyskasz

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
gra gitarra
Wstawiaj swój cwaniaku
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 19:37   #2294
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez stupify Pokaż wiadomość

Wstawiaj swój cwaniaku
nie chcę karniaków
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 19:44   #2295
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
nie chcę karniaków
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 19:51   #2296
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
j.w.

a tak w ogóle to 1275 to za mało nawet jak na redukcję. wiem, bo sama tak się odchudzałam i potem bardzo trudno zacząć jeść więcej, wiec lepiej na początku nie obcinać zbyt wiele

Dzięki bardzo za ocene!
Co do sosu to wiem, że kupne zawsze gorsze, ale muszę pokończyć to i owo
Co do śniadania jako posiłku przed treningiem to wielkie dzięki za rady! Następnym razem zrobię placuszki ;p
a wasa do kolacji, bo chce wprowadzać pomału węgle do tego posiłku i zobaczyć jak reaguje mój organizm.
A co do kcal... no właśnie codziennie trochę dodaje, bo to fakt, że mało wychodzi. mam nadzieje, że nie zatrzyma mi to teraz redukcji, bo boję się, że spowolniłam sobie metabolizm :/...

Dzięki jeszcze raz!
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 20:00   #2297
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez oktawijaa Pokaż wiadomość
mnie się podoba!choć miejscami wydaje się być przymało. może do 2śn jakiś owocek a do podw, coś słodkiego, jogurt? no i kolacja skromna...ale generalnie nie jest najgorzej
aa właśnie,zawsze zastanawiałam się jak smakuje ten groszek ptysiowy?cóż to w ogóle za cudo?


a,że dawno mnie nie było, proszę o ocenę mojego hmm.. P? :

śn. mix przeróżnych płatków ok 100g,kilka suszonych śliwek z 200g jog. nat. - tylko tyle mogę ostatnio rano wcisnąć
międzyczas ricore na mleku 2%
2śn. miseczka makaronu białego z rosołkiem tłustym! kilka marchewek do tego gotowanych, biszkopty i jabłko
obiad. duzy cyc kurzy smażony ofc w panierce na oleju,do tego mizeria i młode ziemniaczki z koperkiem-duuużo ziemniaków.
d. kawka z mlekiem i biszkopty,ostatnia kostka czekolady z bakaliami
podw. 1/3 litra lodów orzechowych algidy posypane garstka kokosa.
kol. udko z rosołu gigantyczne, 2 kromy razowego:
-z gruuubą warstwą masła
-z 3 plasterkami szynki z indyka
+ miseczka sałatki z pomidorów,szypiora i oliwek.nie lubię ich!
i właśnie teraz wcinam resztę lodów z litrowego opakowania..czyli jakieś 2/3l

dziś jakoś dziwny dzień. w zasadzie wszystkie sklepy pozamykane. wyjadłam resztki chleba,czekolady,ostatnie jabłko..jutro rano precz na zakupy!

jak to się prezentuje? mogę prosić o obiektywne oceny? może ktoś pamięta mnie i moje początki na NCJ?
dorzuć orzechy albo jakąś tłustą rybę i będzie ok
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 20:05   #2298
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Utrzymanie
  1. 2 parówki cielęce z keczupem i musztardą, 2 kromki razowca, kilka plastrów sera żółtego,pomidor, 4 plastry polędwicy sopockiej,kawa..szwedzki bufet,więc innego wyboru nie miałam..
  2. kiwi,kefir
  3. 2 duże gołąbki w sosie pomidorowym,kromka razowca z szynką,ogórkiem
  4. miseczka fasolówki



i jak ???
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 20:18   #2299
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

[QUOTE=stupify;19527038]Smarujesz chleb czy bułki masełkiem? Jeśli starasz się o @ to powinnaś i oczywiście wciskaj orzeszki gdzie się da wtedy naprawdę po niedługim czasie odzyskasz


Nie smaruje masłem Jakos nie moge sie przełamac
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-23, 20:33   #2300
oktawijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: daleko...;)
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
dorzuć orzechy albo jakąś tłustą rybę i będzie ok
niestety orzechów mój brzuch nie toleruje od jakiegoś czasu..za to staram się wcinać jak najwięcej pestek dyni,słonecznika.dziś akurat nie było-fakt,ale to rzadkość.
co do rybek makrela pojwia się u mnie w tygodniu co najmniej raz w przeróżnych formach. czasem zagości także inna ,droższa rybka
dziękuję za wskazówki

mogłabym prosić o jeszcze jakieś oceny,rady ?
oktawijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 21:19   #2301
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Dzisiejsze U

I śniadanie - musli z mlekiem 1,5 %; skład musli: wymieszane płatki owsiane, kukurydziane i fitness (fitnessy ograniczyłam i dodałam trochę owsianych, ale całkowicie nie zrezygnuję z fitnessów na bank), siemie lniane, pestki dyni, płatki migdałowe, troszkę rodzynek i suszonej żurawiny

II śniadanie - banan + malutki napój probiotyczny z l.casei

obiad - kasza gryczana z pieczarkami i surówką z kiszonej kapusty (było do tego jakieś mięso, ale nie smakowało mi, więc nie zjadłam)

podwieczorek: małe pomarańczko, kiwi, garść orzechów włoskich wymieszanych z suszoną żurawiną, zielona herbata (jem owoce na podwieczorek i nie zmienie tego)

kolacja: dwie kromki chleba pszenno-żytniego z serem żółtym, masłem, pomidorem, cebulką, porem, zielona herbata

Do tego 1,75 wody mineralnej oraz 1 godzinę i 10 minut treningu siłowo-interwałowego.
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 22:14   #2302
innyrytm
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 2 400
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Dawno nie pisałam tak więc moje P.

śniadanie; tradycyjnie; 2 kromki chleba ze słonecznikiem; z serkiem wiejskim i szczypiorkiem;z 2 plastrami sera żółtego niskotł., plastry pomidora, ogórka, rzodkiewki, liść sałaty; miska mleka 2%+ 2 garści płatków kukurydzianych, kiwi,herbata.
2 śniadanie; 2 duże garści orzeszków ziemnych, 2 mandarynki.
obiad; ok. 4 spore ziemniaki, 3 kawałki mięsa wieprzowego ( wcześniej zesmażanego na patelni) autorstwa mojej mamy + kilka łyżek sosu ( również autorstwa mojej mamy); surówka z buraczków z wkrojoną cebulką, odrobiną octu, soli i pieprzu <3.
deser;4 gofry( 2 z dżemem wiśniowym, 2 bez niczego)
podwieczorek; serek o smaku waniliowym z garścią rodzynek, kilka cukierków miętowych.
kolacja; dwie kromki chleba ze słonecznikiem; z pasztetem z indyka i ogórkiem; druga z serkiem wiejskim i dżemem brzoskwiniowym;marchewka; jabłko..
po; paluszki, mniam.

Do oceny jak zawsze ; )
__________________
'wyobraznia bez wiedzy moze stworzyc rzeczy piękne.wiedza bez wyobrazni najwyzej doskonale '
innyrytm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 23:28   #2303
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
skoro to ma być taka "luźna" redukcja to ok, ale troche mało. uważaj na nabiał, bo nadmiar może opóźniac chudniecie a u Ciebie jest go dużo.
nie widzę też nnkt u Ciebie. no i możesz troche bardziej urozmaicać z warzywkami, bo ich musi być duużo
Skąd taka wiedza? Pierwsze słyszę
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 05:57   #2304
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Zelka_07 Pokaż wiadomość
znikajac ślicznie dziękuje za ocenke
a oto moje dzisiejsze UUUU choć pewnie P z tego wyszło imieniny teściowej

ś : owsiana ( 5ł owsianych, 2ł musli, garstka kuleczek czekoladowych, mleko 2 łyżeczki kakao) jabłucho mam nadzieję, że mleko min. 2% tł, ogółem ok

gdzie II śniadanie?

o: dużo sałatki greckiej, 2ł kapusty na ciepło, 2 małe mielone z szynki, plaster karkówki bosko;]
p: szarlotka na ciepło z lodami waniliowymi bitą śmietaną i polkewą czeko, ciasto orzechowiec ciacha domowej roboty , winko wytrawne mmm, orzechowiec musiał być przeboski, jak i ciacha domowej roboty
k: pewnie troche sałatki jarzynowej, kromeczka razowa z plastrem schabiku pieczonego z masłem?

ale dziś słodko
prosze o ocenkę
wiedziałam, że to nie jest jadłospis na P, wiedziałam! A oceniałam na P, a potem sie zorientowałam, że mam oceniać na U ślicznie, i P to to nie jest;D

Cytat:
Napisane przez oktawijaa Pokaż wiadomość
mnie się podoba!choć miejscami wydaje się być przymało. może do 2śn jakiś owocek a do podw, coś słodkiego, jogurt? no i kolacja skromna...ale generalnie nie jest najgorzej
aa właśnie,zawsze zastanawiałam się jak smakuje ten groszek ptysiowy?cóż to w ogóle za cudo?


a,że dawno mnie nie było, proszę o ocenę mojego hmm.. P? :

śn. mix przeróżnych płatków ok 100g,kilka suszonych śliwek z 200g jog. nat. - tylko tyle mogę ostatnio rano wcisnąć no szkoda, że tylko tyle, mam nadzieję, że niedługo będzie więcej
międzyczas ricore na mleku 2%
2śn. miseczka makaronu białego z rosołkiem tłustym! kilka marchewek do tego gotowanych, biszkopty i jabłko śliicznie
obiad. duzy cyc kurzy smażony ofc w panierce na oleju,do tego mizeria i młode ziemniaczki z koperkiem-duuużo ziemniaków. bosko
d. kawka z mlekiem i biszkopty,ostatnia kostka czekolady z bakaliami
podw. 1/3 litra lodów orzechowych algidy posypane garstka kokosa. ładnie
kol. udko z rosołu gigantyczne, 2 kromy razowego:
-z gruuubą warstwą masła
-z 3 plasterkami szynki z indyka
+ miseczka sałatki z pomidorów,szypiora i oliwek.nie lubię ich!
i właśnie teraz wcinam resztę lodów z litrowego opakowania..czyli jakieś 2/3l pięknie!

dziś jakoś dziwny dzień. w zasadzie wszystkie sklepy pozamykane. wyjadłam resztki chleba,czekolady,ostatnie jabłko..jutro rano precz na zakupy!

jak to się prezentuje? mogę prosić o obiektywne oceny? może ktoś pamięta mnie i moje początki na NCJ?
Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U

I śniadanie - musli z mlekiem 1,5 %; skład musli: wymieszane płatki owsiane, kukurydziane i fitness (fitnessy ograniczyłam i dodałam trochę owsianych, ale całkowicie nie zrezygnuję z fitnessów na bank), siemie lniane, pestki dyni, płatki migdałowe, troszkę rodzynek i suszonej żurawiny mleko lepsze 2%, kukurydziane Corn Flakes? Jeśli tak to wyrzuć je i kup w sklepie ekologicznym, bo CF sa strasznie przetworzone;p ładnie

II śniadanie - banan + malutki napój probiotyczny z l.casei no nie wiem, nie wiem... mogła być kromka chleba

obiad - kasza gryczana z pieczarkami i surówką z kiszonej kapusty (było do tego jakieś mięso, ale nie smakowało mi, więc nie zjadłam) Jak kaszy dużo to ok

podwieczorek: małe pomarańczko, kiwi, garść orzechów włoskich wymieszanych z suszoną żurawiną, zielona herbata (jem owoce na podwieczorek i nie zmienie tego) i jogurt jakiś i by było pięknie

kolacja: dwie kromki chleba pszenno-żytniego z serem żółtym, masłem, pomidorem, cebulką, porem, zielona herbata ok

Do tego 1,75 wody mineralnej oraz 1 godzinę i 10 minut treningu siłowo-interwałowego.
Cytat:
Napisane przez innyrytm Pokaż wiadomość
Dawno nie pisałam tak więc moje P.

śniadanie; tradycyjnie; 2 kromki chleba ze słonecznikiem; z serkiem wiejskim i szczypiorkiem;z 2 plastrami sera żółtego niskotł., plastry pomidora, ogórka, rzodkiewki, liść sałaty; miska mleka 2%+ 2 garści płatków kukurydzianych, kiwi,herbata. gdzie masło? ser niskotłuszczowy? :/ poza tym ładnie
2 śniadanie; 2 duże garści orzeszków ziemnych, 2 mandarynki. na II śniadanie powinno być coś innego/wiecej
obiad; ok. 4 spore ziemniaki, 3 kawałki mięsa wieprzowego ( wcześniej zesmażanego na patelni) autorstwa mojej mamy + kilka łyżek sosu ( również autorstwa mojej mamy); surówka z buraczków z wkrojoną cebulką, odrobiną octu, soli i pieprzu <3. ładnie
deser;4 gofry( 2 z dżemem wiśniowym, 2 bez niczego) czemu bez niczego?
podwieczorek; serek o smaku waniliowym z garścią rodzynek, kilka cukierków miętowych.
kolacja; dwie kromki chleba ze słonecznikiem; z pasztetem z indyka i ogórkiem; druga z serkiem wiejskim i dżemem brzoskwiniowym;marchewka; jabłko..
po; paluszki, mniam.

Do oceny jak zawsze ; )
masło, masło, masło!
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 08:16   #2305
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Skąd taka wiedza? Pierwsze słyszę
nabiał zawiera laktozę, czyli cukier, który jak wiadomo w redukcji nie pomaga. pozatym nie jest jakimś super źródłem białka, lepsze jest mięso, ryby, jajka. nabiał nadaje się na noc
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 14:05   #2306
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Utrzymanie

7.00 - musli (skład ten, co ostatnio) + mleko 1,5 %
10.20 - malutki kubeczek jogurtu naturalnego z garścią rodzynek + mały grejpfrut
14.00 - pierożki z kapustą i grzybami z sosem szpinakowo-czosnkowym własnej roboty

planuję:

17.00 - pomarańcza, mała buteleczka napoju probiotycznego l.casei
19.00 - grahamka z masełkiem, chudym twarożkiem ze szczypiorkiem, do tego pomidor i cebulka

Edit: na podwieczorek nie wypiłam już tego l.casei, a więc tylko pomarańczko; byłam straaaaaaaasznie opchana po tych pierożkach (dużo ich zjadłam, naprawdę dużo), a kolację zjadłam godzinę później (wciąż byłam syta po obiedzie) i obyła się bez twarożku, bo okazał się już nie świeży, a nie chciało mi się do sklepu latać.

Edytowane przez monikkad
Czas edycji: 2010-05-24 o 21:12
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 14:48   #2307
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
utrzymanie

7.00 - musli (skład ten, co ostatnio) + mleko 1,5 %
10.20 - malutki kubeczek jogurtu naturalnego z garścią rodzynek + mały grejpfrut
14.00 - pierożki z kapustą i grzybami z sosem szpinakowo-czosnkowym własnej roboty

planuję:

17.00 - pomarańcza, mała buteleczka napoju probiotycznego l.casei
19.00 - grahamka z masełkiem, chudym twarożkiem ze szczypiorkiem, do tego pomidor i cebulka
jak dla mnie mało.
__________________
NIE MA MNIE TU!


Edytowane przez znikajac
Czas edycji: 2010-05-24 o 15:22
znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 14:51   #2308
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Moje R
Ś: (ok. 9. 30) 2 kawałki chleba energia(naturalny, ciemny z ziarnami, ciężki, obsypany płatkami owsianymi z piekarni- większy niż standardowe małe kromki razowego): oba z chudym twarogiem i rzodkiewkami; 1 pomidor; 1 ogórek małosolny; herbata miętowa
Ćwiczenia: ( l- karnityna)80min orbitrek; 10min ćwiczenia na brzuch

IIŚ: ( ok.12. 10)1 twarożek lekki+ 1 banan wkrojony+ 1 łyżeczka suszonej żurawiny; kawa parzona z chudym mlekiem
O: (ok. 15. 00) makaron ciemny graham posypany koperkiem; kawałek filetu z indyka robionego na grillu elektrycznym przesmarowanym oliwką; kalafior gotowany
K: (ok. 18. 30) jajecznica ( 3 białka + szczypiorek+ plaster wędliny drobiowej) 1 kalarepa; herbata zielona;
ponadto dużo wody niegazowanej
i jak? proszę o porady i wskazówki. z góry dziekuję
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 15:26   #2309
Zelka_07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 424
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
wiedziałam, że to nie jest jadłospis na P, wiedziałam! A oceniałam na P, a potem sie zorientowałam, że mam oceniać na U ślicznie, i P to to nie jest;D
ślicznie dziękuje. na 2 śniadanie nie miałam czasu niestety, a na kolacje chleb bez masła. jakaś taka szajba poerkowa mi została jakoś tak zapominam o tym maśle tyle czasu go nie jadłam

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

a oto dzisiejsze UUUUUU

ś: owsiana (3,5 łychy owsianych, 2ł otrębów 3 ł musli) jabłko
pt: jajo
50min orbi
2ś: 2 kromeczki razowca ze schabikiem, troche sałatki jarzynowej
1,5h spacerku
o: szklanka ugotowanego makaronu razowego, 1 mały mielony, plaster karkówki, surówa z selera
troche lekkiej gimnastyki
p: orzechowiec i garstka orzechów
k: wieśniak, kromka razowca z szynką, rzodkiewki może jabłuszko

i jak?
__________________
MNIEJ GADAĆ WIĘCEJ ROBIĆ
Zelka_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 15:31   #2310
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
Moje R
Ś: (ok. 9. 30) 2 kawałki chleba energia(naturalny, ciemny z ziarnami, ciężki, obsypany płatkami owsianymi z piekarni- większy niż standardowe małe kromki razowego): oba z chudym twarogiem i rzodkiewkami; 1 pomidor; 1 ogórek małosolny; herbata miętowa
Ćwiczenia: ( l- karnityna)80min orbitrek; 10min ćwiczenia na brzuch

IIŚ: ( ok.12. 10)1 twarożek lekki+ 1 banan wkrojony+ 1 łyżeczka suszonej żurawiny; kawa parzona z chudym mlekiem
O: (ok. 15. 00) makaron ciemny graham posypany koperkiem; kawałek filetu z indyka robionego na grillu elektrycznym przesmarowanym oliwką; kalafior gotowany
K: (ok. 18. 30) jajecznica ( 3 białka + szczypiorek+ plaster wędliny drobiowej) 1 kalarepa; herbata zielona;
ponadto dużo wody niegazowanej
i jak? proszę o porady i wskazówki. z góry dziekuję
ej, czemu R? powinno być U, sama wiesz, że chudłabyś na swoim U.
Wyrzuć te wszystkie "lekkie" i "chude"! I jajecznica bez żółtka? No proszę Cię...

Cytat:
Napisane przez Zelka_07 Pokaż wiadomość
ślicznie dziękuje. na 2 śniadanie nie miałam czasu niestety, a na kolacje chleb bez masła. jakaś taka szajba poerkowa mi została jakoś tak zapominam o tym maśle tyle czasu go nie jadłam
no ja mam nadzieję, że za często Ci czasu nie będzie brakować Ja masła nie jem, bo jadłam tylko do kilku lat w dzieciństwie i potem już mi nie smakowało kompletnie, ale wiem, że jest zdrowe więc jak chociaż trochę posmarujesz to nie utyjesz, a dostarczysz organizmowi witaminek

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Zelka_07 Pokaż wiadomość
ślicznie dziękuje. na 2 śniadanie nie miałam czasu niestety, a na kolacje chleb bez masła. jakaś taka szajba poerkowa mi została jakoś tak zapominam o tym maśle tyle czasu go nie jadłam

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

a oto dzisiejsze UUUUUU

ś: owsiana (3,5 łychy owsianych, 2ł otrębów 3 ł musli) jabłko
pt: jajo
50min orbi
2ś: 2 kromeczki razowca ze schabikiem, troche sałatki jarzynowej
1,5h spacerku
o: szklanka ugotowanego makaronu razowego, 1 mały mielony, plaster karkówki, surówa z selera
troche lekkiej gimnastyki
p: orzechowiec i garstka orzechów
k: wieśniak, kromka razowca z szynką, rzodkiewki może jabłuszko

i jak?
Jest i 2 śniadanie
Tych owsianych mogłaś już 4 łyżki dać, owsiana na mleku czy tak na sucho (w ogóle, tak się je?)? Poza tym ok no, mogę się przyczepić do braku masła!:P
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.