Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) ) - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-15, 21:59   #4501
smerfetka2808
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka2808
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 4 072
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
Smerf ze Ty make up jeszcze trzaskalas ;p lol. To bedzie miał nauczkę ze zony zawsze sie trzeba słuchać :d
Haha no wiadomo że nie cały ale rzęsy i puder musiały być
Przynajmniej nam teraz co opowiadać
__________________
wreszcie z nami
Synek 03.01.2015
smerfetka2808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-15, 22:23   #4502
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Ja swoją planowana cesarkę też opisze. Moze jutro, bo mi w tel.bateria pada
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 02:43   #4503
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez biedro87 Pokaż wiadomość
Smerfetka, tez myslalam,ze trzeba bedzie do jubilera,teraz nie wiem kiedy snow odwaze sie sprobowac.
moja t. po prostu czyha na kazdy moj blad 😞 ciagle pyta: A czemu placze? albo: Nie spi? I w sumie o Nic innego nie pyta... I to raczej mowi z satysfakcja... Wlasnie wrocilismy od moich rodzicow. Mala zrobila sie glodna I zaczela plakac, to od razu tekst, ze wieczor sie zaczyna to bedzie darcie.wczoraj krzyczala Mala jakies 10 min I nie dalo jej sie uspokoic. Poszla kupka I ok. Wczesniej nie mialysmy takich akcji. Nie lubie jak ktos ale mowi o moim dziecku 😞 I zaklada od razu, ze beds problemy. Mala nie jest aniolem,ale noworodki chyba czasem placza I to mi jest Nic niezwyklego. Mieszkamy z T. gotowala mam Obiady na poczatku. Mala praktycznie jej nie interesuje...nie zajmuje sie nia w ogole,tylko czasem wpada na kontrole... Zle nosze mama, karmie tylko piersoa czyli glodze, chodze Zima na spacery i ona by robila wszystko inaczej...

Współczuję




Cytat:
Napisane przez aczka5 Pokaż wiadomość
Jakimi zabawkami zabawiacie dzieciaczki? Grzechotki, jakieś z melodyjka, czy jakie?
I jeszcze jedno-korzystacie z bujaczkow, lezaczkow, mat? U nas Jaś szału dostaje. Tylko na leżąco i na płasko jest szczęśliwy. A maty nie mam. Może warto już kupić?
,czarno białe obrazki. Karuzela. Bujaczek. Mówienie. Zabawki lamaze



Cytat:
Napisane przez askaa02 Pokaż wiadomość
..

Co do T. moja tez bije rekordy, prawie obrazila sie na mnie jak wysmialam jej pomysl z bawarka na laktacje. I do tego jej zlota rada: aby czyscic dziecku buzie moczem Bez Komentarza.

kontrowersyjna metoda ale ponoć jak juz nic nie Działa na plesniawki to jest to skuteczne. Nie wiem nie próbowałam ale mama mi opowiadala ze kiedyś tylko tak się leczyło




Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
)

Moczem, a konkretnie pampersem mokrym przeciera się buźkę dziecku jak ma pleśniawki (stara rada) - wiem kontrowersyjne, ale do dnia dzisiejszego to działa i niektórzy stosują... chyba nawet Eirene o tym wspominała (przynajmniej któraś podwójna mamuśka)
[
Dokładnie. Tyle że czeka się az dziecko na tetre nasika.





Cytat:
Napisane przez smerfetka2808 Pokaż wiadomość
:
01.01 ok 19 mąż się mówi że pije piwo ja mówię żeby już nie pił a P. Na to że przecież tyle czasu do TP że spokojnie no i wypił 2 ok 21.30 oglądaliśmy z mężem kabarety i tak się zaczęłam śmiać że myślałam że się posikałam :p więc wio do kibelka. Patrze no fakt wkładka mokra, ale zrobiłam siku założyłam wkładkę i poszłam spać(podkład już na wszelki wypadek mąż pod prześcieradło włożył) nie minęło pół godziny a tu znowu mokro idę do wc a tam aż majciory mokre, wołam męża żeby mi bieliznę przyniósł i mowie że mi wody zaczęły odchodzić a on pier....sz i wielkie oczy mówi że idzie brata budzić, ja na to spokojnie boli nie mam więc najwyżej ja poprowadze biedny zaczął panikowac. Ja poszłam się wykąpać zrobić make up a mąż do mnie że jestem nienormalna wtedy mi zaczelo się konkretnie lac. Powiedziałam mu żeby mi sztućce przygotował i się zbieramy patrzymy z tam auto zamarzniete więc ja siedziałam w aucie oczywiście na podkładzie i miejscu kierowcy jak dojechaliśmy do szpitala formalności w brud, lekarz mnie zbadał i wody chlusnely ze masakra. Wylądowałam na patologii o 2.30. Mąż pojechał do domu. Na patologii leżalam do 3.01 do 7.30. Dostałam antybiotyk bo nie miałam wynikow gbs, sterydy na plucka Artusia. 02.01 zrobili mi usg i wyszło tp 02.02 i waga 2360g. 03.01 ok 5 rano podpięli mi ktg (wcześniej też miałam) i coś mi się nie podobało bo tętno bylo czasami słabsze O 7 była zmiana warty położnych i jak pan położny zobaczył zapis powiedział tylko tyle: co ona kur...tu jeszcze robi! Ja łzy w oczach pakuje się na porodowkd dzwonie do męża. Na porodowce ktg i niby jakieś skurcze sa ok 70 jA ich nie czuje a jak był niby skurcz tętno malalo :'( więc przed 10 przyszedł lekarz pyta czy wyrażam zgodę na cc czy wywołujemy, mąż zs mnie odpowiedział że cc założyli mi cewnik potem wywiad z anastezjologiem o 10.50 na stół a o 11.05 wyciągli Artusia ja w ryk Arti też płacze. 53cm i 2960g! Wielki chłopak jak na wcześniaka każdy mówił. Okazalo sie ze pępowine mial pod paszkami jak szelki i jak się wiercil to się dusił wzięli go do inkubatorka. Mąż stał za drzwiami i nie mógł uwierzyć że to nasz synus tak krzyczy
Po zeszyciu mnie pojechałam na sale poporodowa. Po 8h pionizacja prysznic i pojechałam do małego na wózku mąż mnie wiózł jak zobaczyłam tą kruszynke to ryk ze szczęścia. I tak nas 7 dni przytrzymali w szpitalu.
Koniec
Super opis
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 03:58   #4504
biedro87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 038
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

byli u nas znajomi. Dziewczyna w 27 tc. Normalnie,zazdrosscze jej😉 Bo w gruncie rzeczy to ciaza fajna jest😁 choc ciesze sie,ze porod mam juz za soba,a zdrowa dzidzie przy piersi 😊
mojej ksiezniczki ksiazeczki kontrastowe nie interesuja. Czytam jej za to ksiazeczki, lubi sluchac mojego glosu,a jak mam ciagle gadac glupoty,to czasem moge poczytac.
pralka mi sie popsula, bede musiala uprac w pralce t.
Smerfetka, fajny opis.
biedro87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 09:04   #4505
Brawurka_29
Zakorzenienie
 
Avatar Brawurka_29
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 4 179
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Ooo tym moczu dziecka i plesniawkach to moja babcia tak z moim kuzynem robilam ciotka awanture zrobiła jak to zobaczyła, ale plesniawki poszły precz

Dzień dobry.

Mezu wczoraj mial ochote na jakies bara bara , ale mówię o nieeee kochany plodniaki dzisiaj. Musimy najpierw poczekać , az ta terrorystka podrosnie. Nie widzi mi się latac w 9 miesiącu gdy Hannah bedzie dopiero co stawiać kroki
__________________
Zakochani ...zaczarowani od 02.11.2008

11.05.09 żegnaj kruszynko
17.03.10 żegnaj kruszynko
wrzesień 2010 znowu żegnamy kruszynkę
07.05.13 ciąża pozamaciczna
04.05.14 - II kreseczki
20.12.14 - pojawiła się na świecie!! nasz cud córeczka Hannah

Brawurka_29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 09:13   #4506
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez Brawurka_29 Pokaż wiadomość
Ooo tym moczu dziecka i plesniawkach to moja babcia tak z moim kuzynem robilam ciotka awanture zrobiła jak to zobaczyła, ale plesniawki poszły precz

Dzień dobry.

Mezu wczoraj mial ochote na jakies bara bara , ale mówię o nieeee kochany plodniaki dzisiaj. Musimy najpierw poczekać , az ta terrorystka podrosnie. Nie widzi mi się latac w 9 miesiącu gdy Hannah bedzie dopiero co stawiać kroki
Mojej znajomej mąż też jej awanturę zrobił ale jak dziecko męczyło się miesiąc z plesniawkami tak 2dni i bylo po.
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 09:18   #4507
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Hej
Moja cora do stalą jakąś straszna wysypkę. Mam nadzieję ze pediatra nas przyjmie bo nie wygląda to fajnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1424078250430.jpg (55,3 KB, 55 załadowań)
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-16, 09:21   #4508
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Ewka a co wczoraj jadłas?
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 09:23   #4509
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
Ewka a co wczoraj jadłas?
Nie ma znaczenia raczej bo mala na samym mm. W czwartek zrobila jej się kaszka na policzkach, w piątek wieczorem zaczely wychodzić krostki na glowce i karku, a teraz SA tez na brzuszku i zrpbily się takie czerwone otoczki wokol nich
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 09:24   #4510
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
Hej
Moja cora do stalą jakąś straszna wysypkę. Mam nadzieję ze pediatra nas przyjmie bo nie wygląda to fajnie
A nie ma przy tym innych objawów? Może to jakieś uczulenie...
A tak wogóle to śliczna ta twoja córa
alb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 09:27   #4511
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez alb Pokaż wiadomość
A nie ma przy tym innych objawów? Może to jakieś uczulenie...
A tak wogóle to śliczna ta twoja córa
Dziękujemy wlasnie nie, wszystko ok. Ladnie je, SPI, temperatury tez nie ma. Jedyne co zmienilam to zsczelam dodawać plyn do plukania loveli ale prasuje wszystko i miala juz z tydzień ubrane ubranka po tym plynie. I do stalą 2 razy herbatę koperkowa hipp. We wtorek i wczoraj..
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-16, 09:39   #4512
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
Nie ma znaczenia raczej bo mala na samym mm. W czwartek zrobila jej się kaszka na policzkach, w piątek wieczorem zaczely wychodzić krostki na glowce i karku, a teraz SA tez na brzuszku i zrpbily się takie czerwone otoczki wokol nich

LoL no rzeczywiście..z rana nie ogarniam chyba :p
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 09:45   #4513
justynalyp
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 1 553
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

ogłaszam wszem i wobec, że właśnie zostałam umówiona na środę, na podpisy i muszę zatwierdzić. i wszystko już pójdzie dalej w tym tygodniu. cieszę się jak dziecko.
justynalyp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 10:29   #4514
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez Brawurka_29 Pokaż wiadomość

Mezu wczoraj mial ochote na jakies bara bara , ale mówię o nieeee kochany plodniaki dzisiaj. Musimy najpierw poczekać , az ta terrorystka podrosnie. Nie widzi mi się latac w 9 miesiącu gdy Hannah bedzie dopiero co stawiać kroki
Mój mnie atakuje od dłuższego czasu, ale mu mówię ze niech da mi spokój bo mi szwy popruje i co wtedy.
Zreszta, najpierw trzeba myśleć o jakiejś blokadzie a nie tak na hurraa.

Dziwne, oboje moich dzieci płaczą łzami od samego początku, nawet położna sie dziwila
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 10:40   #4515
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Bry Odebrałam wyniki TSH - są w dolnej granicy, czekam na wizytę u endo i jego wskazówki. Ciekawe co powie.
No i pokasłuję już i czuję się przeziębiona. Biorę rutinoscorbin, calcium i apap na noc.
Cytat:
Napisane przez justynalyp Pokaż wiadomość
ogłaszam wszem i wobec, że właśnie zostałam umówiona na środę, na podpisy i muszę zatwierdzić. i wszystko już pójdzie dalej w tym tygodniu. cieszę się jak dziecko.
jeżeli myślę, to co myślę, to powodzenia
Cytat:
Napisane przez Brawurka_29 Pokaż wiadomość
Mezu wczoraj mial ochote na jakies bara bara , ale mówię o nieeee kochany plodniaki dzisiaj. Musimy najpierw poczekać , az ta terrorystka podrosnie. Nie widzi mi się latac w 9 miesiącu gdy Hannah bedzie dopiero co stawiać kroki
hahaha, wiadomość przeliczona na kalendarzyku?
Cytat:
Napisane przez biedro87 Pokaż wiadomość
pralka mi sie popsula, bede musiala uprac w pralce t.
uważaj, aby t. Cię nie podliczyła z tym praniem (moja wylicza ile piorę)
Cytat:
Napisane przez Eirene1987 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Tyle że czeka się az dziecko na tetre nasika.
no właśnie zabrakło mi słowa tetra Dziękuję za uzupełnienie.
__________________
W 2012 36
W 2013 41
W 2014 27
W 2015 22
W 2016 41
W 2017 36

5.02.2011 Córka 52cm, 2500g
2.01.2015 Syn 56cm, 3300g



lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 10:51   #4516
heffitka84
Zadomowienie
 
Avatar heffitka84
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 018
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Mamy karmiace butelka prosze podawac nazwy waszych butelek i czy jestescie zadowolone? Moj uzywa calmy medeli ale od kilku dni po kazdym jedzeniu zaczal ulewac i nie wiem czy to wina butelki?
heffitka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 10:53   #4517
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
Mój mnie atakuje od dłuższego czasu, ale mu mówię ze niech da mi spokój bo mi szwy popruje i co wtedy.
Zreszta, najpierw trzeba myśleć o jakiejś blokadzie a nie tak na hurraa.

Dziwne, oboje moich dzieci płaczą łzami od samego początku, nawet położna sie dziwila
Ja bez porządnego zabezpieczenia nie dam się dotknąć

Moj tez od poczatku placze lzami





Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
)

no właśnie zabrakło mi słowa tetra Dziękuję za uzupełnienie.
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 10:54   #4518
justynalyp
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 1 553
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

ja mam butelki Aventu i jestem bardzo zadowolona. i mam 2 różne rodzaje smoczków.
wątpię że na ulewanie ma wpływ butelka.

Lilijka dobrze myślisz.
justynalyp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 10:56   #4519
czarnadamaxd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 807
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez heffitka84 Pokaż wiadomość
Mamy karmiace butelka prosze podawac nazwy waszych butelek i czy jestescie zadowolone? Moj uzywa calmy medeli ale od kilku dni po kazdym jedzeniu zaczal ulewac i nie wiem czy to wina butelki?
Mojemu to obojetnie jaka butelka i smoczek. Mamy dwie aventu i jedna baby dream i szczerze nie widze roznicy ;p
__________________
mama Aniołka - Hubcia
03.01.2015 - 24.05.2015
czarnadamaxd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-16, 11:11   #4520
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

hej, ho
teściowa znów na spacerze z małą, to mam chwilę

Cytat:
Napisane przez biedro87 Pokaż wiadomość
Mieszkamy z T. gotowala mam Obiady na poczatku. Mala praktycznie jej nie interesuje...nie zajmuje sie nia w ogole,tylko czasem wpada na kontrole... Zle nosze mama, karmie tylko piersoa czyli glodze, chodze Zima na spacery i ona by robila wszystko inaczej...
mam super tesciową, ale i tak bym z nią mieszkać nie chciała, to z taką to dopiero współczuję

Cytat:
Napisane przez aczka5 Pokaż wiadomość
Jakimi zabawkami zabawiacie dzieciaczki? Grzechotki, jakieś z melodyjka, czy jakie?
czarno-biała piłeczka i pół godziny mam dla siebie

Cytat:
Napisane przez askaa02 Pokaż wiadomość
I do tego jej zlota rada: aby czyscic dziecku buzie moczem Bez Komentarza.
a fe

Cytat:
Napisane przez smerfetka2808 Pokaż wiadomość

01.01 ok 19 mąż się mówi że pije piwo ja mówię żeby już nie pił a P. Na to że przecież tyle czasu do TP że spokojnie no i wypił 2 ok 21.30 oglądaliśmy z mężem kabarety i tak się zaczęłam śmiać że myślałam że się posikałam :p więc wio do kibelka. Patrze no fakt wkładka mokra, ale zrobiłam siku założyłam wkładkę i poszłam spać(podkład już na wszelki wypadek mąż pod prześcieradło włożył) nie minęło pół godziny a tu znowu mokro idę do wc a tam aż majciory mokre, wołam męża żeby mi bieliznę przyniósł i mowie że mi wody zaczęły odchodzić a on pier....sz i wielkie oczy mówi że idzie brata budzić, ja na to spokojnie boli nie mam więc najwyżej ja poprowadze biedny zaczął panikowac. Ja poszłam się wykąpać zrobić make up a mąż do mnie że jestem nienormalna wtedy mi zaczelo się konkretnie lac. Powiedziałam mu żeby mi sztućce przygotował i się zbieramy patrzymy z tam auto zamarzniete więc ja siedziałam w aucie oczywiście na podkładzie i miejscu kierowcy jak dojechaliśmy do szpitala formalności w brud, lekarz mnie zbadał i wody chlusnely ze masakra. Wylądowałam na patologii o 2.30. Mąż pojechał do domu. Na patologii leżalam do 3.01 do 7.30. Dostałam antybiotyk bo nie miałam wynikow gbs, sterydy na plucka Artusia. 02.01 zrobili mi usg i wyszło tp 02.02 i waga 2360g. 03.01 ok 5 rano podpięli mi ktg (wcześniej też miałam) i coś mi się nie podobało bo tętno bylo czasami słabsze O 7 była zmiana warty położnych i jak pan położny zobaczył zapis powiedział tylko tyle: co ona kur...tu jeszcze robi! Ja łzy w oczach pakuje się na porodowkd dzwonie do męża. Na porodowce ktg i niby jakieś skurcze sa ok 70 jA ich nie czuje a jak był niby skurcz tętno malalo :'( więc przed 10 przyszedł lekarz pyta czy wyrażam zgodę na cc czy wywołujemy, mąż zs mnie odpowiedział że cc założyli mi cewnik potem wywiad z anastezjologiem o 10.50 na stół a o 11.05 wyciągli Artusia ja w ryk Arti też płacze. 53cm i 2960g! Wielki chłopak jak na wcześniaka każdy mówił. Okazalo sie ze pępowine mial pod paszkami jak szelki i jak się wiercil to się dusił wzięli go do inkubatorka. Mąż stał za drzwiami i nie mógł uwierzyć że to nasz synus tak krzyczy
Po zeszyciu mnie pojechałam na sale poporodowa. Po 8h pionizacja prysznic i pojechałam do małego na wózku mąż mnie wiózł jak zobaczyłam tą kruszynke to ryk ze szczęścia. I tak nas 7 dni przytrzymali w szpitalu.
Koniec
faceci i te ich reakcje

Cytat:
Napisane przez heffitka84 Pokaż wiadomość
Mamy karmiace butelka prosze podawac nazwy waszych butelek i czy jestescie zadowolone? Moj uzywa calmy medeli ale od kilku dni po kazdym jedzeniu zaczal ulewac i nie wiem czy to wina butelki?
mam avent natural i jest ok, tylko na początku kilka razy się zakrztusiła,
i wydaje mi się, że ładnie odpowietrza

Bajlaga- u mnie też szarpanie z cyckiem, ale zauważyłam, że po ok. 8 minutach ładnego picia, a po takim czasie też laktator już nic nie ciągnie, więc chyba pusta i się denerwuje
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 11:12   #4521
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
Dziękujemy wlasnie nie, wszystko ok. Ladnie je, SPI, temperatury tez nie ma. Jedyne co zmienilam to zsczelam dodawać plyn do plukania loveli ale prasuje wszystko i miala juz z tydzień ubrane ubranka po tym plynie. I do stalą 2 razy herbatę koperkowa hipp. We wtorek i wczoraj..
Przy alergii kontaktowej zmiany mogą wyjść nawet dopiero po 3-4 dniach. Ale lepiej żeby to lekarz zobaczył
alb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 11:13   #4522
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Lilijka w apapie noc jest subst ktora moze powodować zmniejszenie produkcji mleka a ostatnio wspominalas ze masz taki problem
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 11:21   #4523
Martusia1499
Rozeznanie
 
Avatar Martusia1499
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 916
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Ja na temat butelek się nie wypowiem :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Ewka a nie zauważyłaś żeby ją to swędzialo ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Martusia1499 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 11:21   #4524
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
Lilijka w apapie noc jest subst ktora moze powodować zmniejszenie produkcji mleka a ostatnio wspominalas ze masz taki problem
nie nie, nie zażywam tego apapu noc, tylko ten zwykły apap... kontekst zdania taki wyszedł (napisałam "apap na noc")
__________________
W 2012 36
W 2013 41
W 2014 27
W 2015 22
W 2016 41
W 2017 36

5.02.2011 Córka 52cm, 2500g
2.01.2015 Syn 56cm, 3300g



lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 11:30   #4525
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
Ma.ko jak miło ze wpadłaś -Leoś pozwolił sie przywitać powiedz ze to ciotki jego i trzeba sie odzywać ;p

Ellyunia przeziębiona

Lilijka miała w domu szpital (córka i synek byli chorzy) ale juz wsio ok

Alb chustuje Natalkę

Katerina uprawia biegi wózkiem z dwójka szkrabów ;p a wczoraj (?) po raz pierwszy była sama na zakupach ;d

Kinqaa ma podobnie jak Karerina :p

Justyna biega po lesie 11km z wózkiem i spotyka dziwnych ludzi :p

Ewka miała wypadek z tz i Mała ale nic nikomu sie nie stało na szcZescie

Hm prosze uzupełnić

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Czarnadama : wszystko jest na dobrej drodze z Hubciem lekarze zapewne nie ogarneli i dzieckk pewnie zdrowe -wszystkie trzymamy za to kciuki

niezłe streszczenie
Cytat:
Napisane przez Karoloo Pokaż wiadomość
hej

Dzisiaj Franio kończy 2 miesiące
Wczoraj byliśmy w Krakowie- mały przespał całą wizytę


Justyna co za baba ale moja reakcja byłaby identyczna

Ellyunia zdrówka





Dokładnie to samo wczoraj powiedziałam TŻ

zdrówka dla Frania wszytskoiego naj
Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
Hej
Moja cora do stalą jakąś straszna wysypkę. Mam nadzieję ze pediatra nas przyjmie bo nie wygląda to fajnie
ojej biedna mała,

śliczna jest

Cytat:
Napisane przez heffitka84 Pokaż wiadomość
Mamy karmiace butelka prosze podawac nazwy waszych butelek i czy jestescie zadowolone? Moj uzywa calmy medeli ale od kilku dni po kazdym jedzeniu zaczal ulewac i nie wiem czy to wina butelki?
ja mam Avent, zadowoleni jesteśmy.


mój mały budzi się co 3-4 godz, je ok 100ml (od 80 do 110) , leży, kwili, rozgląda się i zasypia grzecnzy jest bardzo oby tak zostało, bo zdaje sobie sprawę że on ma dopiero 2 tygodnie i wszytsko się może przestawić.

Pierwszą wizytę u pediatry mamy w piątek, zobaczymy ile waży, i czy prawidłowo przybiera, bo do tej pory nie był ważony.

Ropieje mu oczko, zapuszczam moim mlekiem, rumiankiem i solą fizjologiczną ale średnio pomaga


mój opis porodu wkleje na dniach, jest co opisywać, ...


a chyba nie pokazywałam mojego malucha?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0866.jpg (87,3 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0890.jpg (55,7 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0959.jpg (71,2 KB, 41 załadowań)
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 11:36   #4526
czarnadamaxd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 807
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Bylismy wczoraj pierwszy raz na spacerze a jutro pierwsza wizyta u pediatry. Byla dzis pieleegniiarka i wypisywala nam wniosek o opiekuncze i sie mnie pyta czy Polska jest w Unii
__________________
mama Aniołka - Hubcia
03.01.2015 - 24.05.2015
czarnadamaxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 11:45   #4527
justynalyp
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 1 553
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Czarna i jak było na spacerku? Hubercik zauważył że jest na dworze, czy ciągle spał?
justynalyp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 11:53   #4528
czarnadamaxd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 807
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez justynalyp Pokaż wiadomość
Czarna i jak było na spacerku? Hubercik zauważył że jest na dworze, czy ciągle spał?
Chyba zauwazyl bo sie patrzyl na niebo ale i tak wiekszosc czasu spal. On w ogole baaardzooo duzo czasu spi, a najlepiej w kapieli
__________________
mama Aniołka - Hubcia
03.01.2015 - 24.05.2015
czarnadamaxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 12:04   #4529
aczka5
Zakorzenienie
 
Avatar aczka5
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 400
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez TOMORROW Pokaż wiadomość
hej, ho
teściowa znów na spacerze z małą, to mam chwilę


mam super tesciową, ale i tak bym z nią mieszkać nie chciała, to z taką to dopiero współczuję


czarno-biała piłeczka i pół godziny mam dla siebie


a fe


faceci i te ich reakcje


mam avent natural i jest ok, tylko na początku kilka razy się zakrztusiła,
i wydaje mi się, że ładnie odpowietrza

Bajlaga- u mnie też szarpanie z cyckiem, ale zauważyłam, że po ok. 8 minutach ładnego picia, a po takim czasie też laktator już nic nie ciągnie, więc chyba pusta i się denerwuje
Juz któraś z kolei pisze o czarno białych zabawkach- ksiazeczkach, piłeczkach. Czy to znaczy, że dzieciaczki nie widzą jeszcze kolorów? A ja taka kolorowa matę kupiłam i wkrecam sobie, że reaguje na czerwone element

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
niezłe streszczenie



zdrówka dla Frania wszytskoiego naj


ojej biedna mała,

śliczna jest



ja mam Avent, zadowoleni jesteśmy.


mój mały budzi się co 3-4 godz, je ok 100ml (od 80 do 110) , leży, kwili, rozgląda się i zasypia grzecnzy jest bardzo oby tak zostało, bo zdaje sobie sprawę że on ma dopiero 2 tygodnie i wszytsko się może przestawić.

Pierwszą wizytę u pediatry mamy w piątek, zobaczymy ile waży, i czy prawidłowo przybiera, bo do tej pory nie był ważony.

Ropieje mu oczko, zapuszczam moim mlekiem, rumiankiem i solą fizjologiczną ale średnio pomaga


mój opis porodu wkleje na dniach, jest co opisywać, ...


a chyba nie pokazywałam mojego malucha?
Oj może się przestawić Jaś się przestawil ale Twoje malenstwo wcale nie musi i tego życzę
aczka5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 12:06   #4530
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. X (porodówka :) )

Cytat:
Napisane przez aczka5 Pokaż wiadomość
Juz któraś z kolei pisze o czarno białych zabawkach- ksiazeczkach, piłeczkach. Czy to znaczy, że dzieciaczki nie widzą jeszcze kolorów? A ja taka kolorowa matę kupiłam i wkrecam sobie, że reaguje na czerwone element

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------



Oj może się przestawić Jaś się przestawil ale Twoje malenstwo wcale nie musi i tego życzę
tego się właśnie obawiam
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-22 11:23:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.