Chodzenie po górach - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-25, 22:40   #3331
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ja tych lesnych jagod to nie jem, bo nie ma ich gdzie umyc, a za duzo nasluchalam sie o jakiejsc chorobie z bąblem bodajże w nazwie

kulbit jeszcze tylko poprosimy to co lubimy najbardziej - zdjecia

edit: o znalazlam ta chorobe od jagod. bablowica sie nazywa http://www.medserwis.pl/?p=4097,236,10

Pamiętam jak mi to wyglądało obrzydliwie jak się o tej chorobie uczyłam do egzaminu z mikrobiologii, bleeh.

Kulbit - z fotosów się nie wykręcisz!
__________________
10kg mniej do lata...
62-...-58-57-56...52
enex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 00:06   #3332
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Chodzenie po górach

hehe przedłużyłam sobie właśnie urlop o dwa dni i już tu usiedzieć nie mogę... byle do przyszłego poniedziałku

wytyczyłam sobie parę tras, nie wiem czy mądrych ale jeszcze mam do przestudiowania parę przewodników i może cos się jeszcze zmieni. Może i któaś z Was by mi coś jeszcze doradziła
Aha, bierzemy ze soba rowery więc może cos w tę stronę? planuję na polanę chochołowską sobie podjechać dwukółkiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Untitled - 1.jpg (33,6 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Untitled - 2.jpg (34,4 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Untitled - 3.jpg (47,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Untitled - 4.jpg (43,9 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Untitled - 5.jpg (34,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Untitled - 6.jpg (57,4 KB, 27 załadowań)
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 00:17   #3333
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Chodzenie po górach

a tymczasem ślę pozdrowienia "z nizinnych" Karkonoszy :
Śnieżne Kotły oraz Mały Staw z Samotnią i Strzechą w tle, gdzie byłam parę dni temu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg snieznekotly.jpg (134,6 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg snieznekotly2.jpg (130,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sniezne3.jpg (99,5 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg malystaw.jpg (100,3 KB, 9 załadowań)
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 08:34   #3334
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Chodzenie po górach

Trasy fajne. ja bym z Czerwonych Wierchow inaczej wracala, ale ja to ja- kombinuje jak kon pod gore i staram sie omijac upierdliwe szlaki
ja sobie wymyslilam Dolina Koscieliska - Przyslop Mietusi - Malolaczniak - Ciemniak - Chuda Przełączka - Dolina Tomanowa - schronisko na Hali Ornak- Kiry (po drodze jaskinia Mylna i moze jak czasu starczy Wawoz Kraków). jak sie uda zdobyc w niedziele Czerwone Wierchy to zdam relacje

ogromne zastrzezenia mam do twojej trasy na Szpiglas i potem Krzyzne. liczylas ile wam to zajmie?? bo mi wyszlo 15 godzin... i to samego chodzenia, bez odpoczynkow... dnia wam zabraknie, a i pluca wyplujecie...
ja bym podzielila ta trase tak by w jednym dniu isc na Szpiglas i przez Swistowke (bo asfaltowka bedzie zamnkieta) wrocic do Palenicy - juz samo to bedzie bardzo meczace, musicie wyjsc wczesnie rano, zeby was noc przy powrocie nie zastala, a drugiego dnia isc z Kuznic na Krzyzne (podobno od tej strony duzo lepszy efekt przy wejsciu na przelecz), a potem do Palenicy przez doline Roztoki.
aha a jak macie troche wiecej kondycji (sadzac po tym, ze planujecie trasy 15 godzinne) to ja bym przedluzyla wycieczke w strone Wolowca o Jarzabczy i Konczysty z zejsciem do schroniska od Trzydniowianskiego. ja mam zamiar zrobic taka trase w sobote. mam nadzieje, ze sie uda

a jak bierzecie swoje rowery to mozecie jechac na wycieczke dolina Suchej Wody pod Murowaniec i z powrotem, bo tam jest droga rowerowa. tyle, ze nie wiem w jakim stanie, bo jeszcze tego szlaku nie bylo mi dane przejsc, ale mozecie sprawdzic i zdac relacje

co do trasy na Giewont to przygotujcie sie, ze wejscie od Strazyskiej jest duzo bardziej nuzace i wymagajace niz od Kondratowej. oczywiscie go nie odradzam, bo sama tamtedy weszlam i bylo ok (oprocz tego, ze pod samym szczytem wody mi zabraklo - na szczescie dobra dusza poratowala) - nie lubie wchodzenia i schodzenia tymi samymi szlakami.
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 09:21   #3335
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość

ale się rozpisałam
Super opis! Zachęciłaś mnie i utwierdziłaś w przekonaniu, że chcę tam wejść

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
A wiecie w ogóle co ja widziałam tego dnia co zdobywaliśmy Kasprowy. Byliśmy już na drodze od schroniska w kierunku Kasprowego jeszcze przed wejściem na Liliowe gdy mineła nas spora grupka jak mniemam ludzi idących od Kasprowego, którzy wjechali kolejką i zchodzą na piechotę, wnioskuję to po ich ubiorze i braku czegokolwiek, panie z damskimi torebkami, pan z aparacikiem, zero przygotowania choćby na wypadek deszczu..
To było 4 dorosłych i 2 małe dziewczynki. Te małe miały usta całe umazane na granatowo jagodami, a wiecie co trzymały w rękach??? WYRWANE KRZAKI JAGÓD. Każda po jednym krzaku w swoich dzieciecych dłoniach i z tych krzaków, idąc jadły jagody jak cukierki z torebki.. padłam.. to przebiło wszystkie absurdy i szczyty głupot jakie widziałam w Tatrach.. stanełam z otwartymi ustami i nie mogłam się ruszyc..
tacy ludzie powinni kary płacić!


Bemolko zgadzam się z Lain, że ta trasa na Szpiglas a potem na Krzyżne, to raczej nie do zrobienia w jeden dzień jest.
Na sam Szpiglas jest już dość długa i męcząca
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 09:27   #3336
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Chodzenie po górach

bemolko, właśnie miałam pytać czy tą trasę nr 5 (Palenica, 5Stawów, MOko i Krzyżne) da radę zrobić jednego dnia, ale już lain odpisała
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 09:29   #3337
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Chodzenie po górach

Zejście od Wołowca do Jarząbczego jest bardzo sypkie, a potem czekają bardzo nużące schody do góry. Zakatowałam się na tej trasie, ale też mocno grzało i wiało, a ja miałam atak wrzodów, co dodatkowo nas dobiło. Nic innego trasie nie zarzucę. Dla nas Rakoń i Wołowiec to było za mało.

bemolko, masz więcej zdjęć z Karkonoszy? Tyle o nich czytałam, a nigdy nie widziałam na oczy...

Co do Krzyżnego, to zmodyfikowałabym trasę: wejście od Gąsienicowej, potem D5S, Szpiglas i powrót do Palenicy. Żadnego MOka, chyba że powrót Świstówką, ale już ciemno będzie się robiło. Wracanie Krzyżnem po tak męczącej wycieczce znacznie zwiększa niebezpieczeństwo nieuwagi, poślizgnięcia.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 09:31   #3338
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez irkax Pokaż wiadomość
Bemolko zgadzam się z Lain, że ta trasa na Szpiglas a potem na Krzyżne, to raczej nie do zrobienia w jeden dzień jest.
Na sam Szpiglas jest już dość długa i męcząca
I z Krzyżnego do Kuźnic też bardzo długa trasa.
Co prawda, mniej męcząca, bo z górki, ale odległość jest dosyć spora.

Już ja coś o tym wiem.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 09:38   #3339
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Zejście od Wołowca do Jarząbczego jest bardzo sypkie, a potem czekają bardzo nużące schody do góry. Zakatowałam się na tej trasie, ale też mocno grzało i wiało, a ja miałam atak wrzodów, co dodatkowo nas dobiło. Nic innego trasie nie zarzucę. Dla nas Rakoń i Wołowiec to było za mało.
mi tez sie wydaje, ze po samym Rakoniu i Wolowcu bede czula niedosyt, dlatego mam nadzieje isc dalej. moze sie nie zakatujemy. podobno nawet miedzy Wolowcem a Jarzabczym jakis lancuch jest przy Dziurawej Przeleczy - tak gdzies wyczytalam.

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Żadnego MOka, chyba że powrót Świstówką, ale już ciemno będzie się robiło.
tylko. ze jak Bemolka bedzie robila ta trase to raczej powrot Swistowka z Krzyznego uniemozliwi zamknieta asfaltowka. dlatego wydaje mi sie, ze jesli juz Swistowka to w polaczeniu z wycieczka na Szpiglas.
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 09:40   #3340
anita19800
Zakorzenienie
 
Avatar anita19800
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 8 101
Dot.: Chodzenie po górach

Witajcie!
Ja w tym roku byłam pierwszy raz w Zakopanym i normalnie zakochałam się w Tatrach. Wprawdzie nie zdobyłam żadnego szczytu (mam na myśli wchodzenie na własnych nogach a nie zdobywanie szczytu za pomocą kolejki), ale wierzę, że los pozwoli mi tam wrócić i wybrać się na jakiś szlak. Te 5 dni (włącznie z podróżami po 10-11 godzin w jedną stronę) to było zdecydowanie za mało. Z obserwacji i własnego doświadczenia (na Kasprowym zmarzłam w polarze) wiem, że trzeba zaopatrzyć się w dobre buty i kurtkę. Jak dobrze pójdzie to za rok tam wrócę
anita19800 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 09:49   #3341
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez anita19800 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Ja w tym roku byłam pierwszy raz w Zakopanym i normalnie zakochałam się w Tatrach. Wprawdzie nie zdobyłam żadnego szczytu (mam na myśli wchodzenie na własnych nogach a nie zdobywanie szczytu za pomocą kolejki), ale wierzę, że los pozwoli mi tam wrócić i wybrać się na jakiś szlak. Te 5 dni (włącznie z podróżami po 10-11 godzin w jedną stronę) to było zdecydowanie za mało. Z obserwacji i własnego doświadczenia (na Kasprowym zmarzłam w polarze) wiem, że trzeba zaopatrzyć się w dobre buty i kurtkę. Jak dobrze pójdzie to za rok tam wrócę
I dobrą mapę

Witaj kolejna zarażona
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 10:34   #3342
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Chodzenie po górach

Dziękuję za odpowiedzi , faktycznie nie popatrzyłam na czas. Zaraz przeanalizuję jeszcze raz to wszystko co mi napisałyście i zmodyfikuję trasy. A wszystko mi utrudnia ta zamknięta asfaltówka, mimo że nie lubie chodzić taką trasą i z tłumem, to teraz nie miałabym nic przeciwko

i na życzenie załączam jeszcze trochę Karkonoszy

1 - sama Śnieżka
2 - wodospad na czerwonym szlaku na Śnieżkę
3 - Śnieżne Kotły z góry
4 - Śnieżne Kotły widziane z dołu
5 - Śnieżne i my
6 - no i jeszcze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sniezka.jpg (38,2 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg karkonosze.jpg (65,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kotly.jpg (66,7 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sniezneoddolu.jpg (44,4 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sniezneoddolu2.jpg (54,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sniezneoddolu3.jpg (48,7 KB, 5 załadowań)
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 10:45   #3343
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Chodzenie po górach

no mi nietety wycieczke w Karkonosze zepsula pogoda. mam nadzieje, ze nastepnym razem, gdy odwiedze te okolice, bedzie dla mnie bardziej sprzyjajaca a odwiedze na pewno, bo bardzo nam sie tam z TZem spodobalo
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 10:58   #3344
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Chodzenie po górach

i jeszcze troszkę:

1 - widok na Śnieżkę spomiędzy "cycuszków" ( inaczej zwanych biustem Lolobrygidy - Sokolik i Krzyżne, Góry Sokole, Rudawy Janowickie )
2 - Równia pod Śnieżką
3 - Wodospadzik po czeskiej stronie idąc na Przełęcz Karkonoską
4 - i ostatni raz Sniezne Kotły
bonusem Góra Sowia ze swoja wieżą widokową i torfowisko pod Zieleńcem


EDYCJA:
tak jak radziłyście zmieniłam trasę Szpiglasa, daruję sobie Krzyżne i wróce do Palenicy tą samą drogą.
Z trasą na Krzyżne jestem w wielkiej kropce bo nie lubię chodzić w tak krótkim odstępie czasu tymi samymi drogami ( chodzi mi o powtórny powrót do Palenicy tą samą drogą co od Szpiglasa) Mędrkuję mędrkuję i pusto
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg widoknasniezkeodcycuszkow.jpg (30,3 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rownia.jpg (58,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg poczeskiejstronie.jpg (57,9 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sniezne.jpg (49,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sowia.jpg (44,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg torfowisko.jpg (60,8 KB, 4 załadowań)

Edytowane przez bemolka
Czas edycji: 2008-08-26 o 11:29
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 12:39   #3345
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Chodzenie po górach

lain - nie ma niestety łańcucha przy Jarząbczym. O Świstówce mówiłam w kontekście Gąsienicowa-Krzyżne-D5S-Szpiglas-MOko-Świstówka-D5S-Palenica. Trasa zdecydowanie za długa.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 12:51   #3346
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
lain - nie ma niestety łańcucha przy Jarząbczym.
a kiedy tamtedy szlas? bo wlasnie czytalam opis szlaku na Tatry.info i jakis gosciu pyta jak wyglada w tym momencie przejscie obok Dziurawej Przeleczy w strone Jarzabczego, a jakis inny gosciu, ktory szedl tamtedy w 2007 odpisal, ze ubezpieczone jest w klamry i lancuchy. (tu link: http://www.tatry.info.pl/zachodnie/c..._konczysty.php)
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 13:25   #3347
Po la
Raczkowanie
 
Avatar Po la
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 362
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
mi tez sie wydaje, ze po samym Rakoniu i Wolowcu bede czula niedosyt, dlatego mam nadzieje isc dalej. moze sie nie zakatujemy. podobno nawet miedzy Wolowcem a Jarzabczym jakis lancuch jest przy Dziurawej Przeleczy - tak gdzies wyczytalam.
Szłam tam w lipcu 2007 , łańcucha tam nie ma, fakt nawet jak na Tatry zachodnie w rejonie Dziurawej Przełęczy i gdzieś jeszcze w tamtym rejonie były nawet dość trudne przejścia, ale tylko momentami.
Ja wtedy spokojnie przeszłam trasę: wyruszyliśmy z Chochołowskiej, czerwonym na Trzydniowiański - Kończysta - Jarząbczy - Łopata - Wołowiec - Grześ i zejście do Doliny Chochołowskiej żółtym.
W Przełęczy Dziurawej naprawdę jest dziura ale się przez nią nie przechodzi tylko wyjrzeć sobie można:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0164.JPG (94,3 KB, 29 załadowań)
Po la jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 13:31   #3348
anita19800
Zakorzenienie
 
Avatar anita19800
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 8 101
Dot.: Chodzenie po górach

Powiedzcie mi, jakie buty powinnam kupić na wyprawy w góry? Przeglądam to forum (strasznie tego dużo i znalazłam Wasze rozmowy o obuwiu, ale nie wychwyciłam konkretnych nazw (pewnie dlatego, że skaczę po stronach nie czytając wszystkiego po kolei).
I kolejne pytanko - jakie szczyty i trasy mi polecacie jako amatorce? Mapkę juz zakupiłam podczas tegorocznego wypadu, ale pewnie inaczej wygląda to na papierze i inaczej w realu.
Piękne zdjęcia wstawiacie. Z jednej strony przeraża mnie sama myśl, że miałabym wspinać się gdzieś przy pomocy łańcuchów a z drugiej... kusi chęć pokazania sobie, że jednak potrafię i że warto było.
anita19800 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 13:33   #3349
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez Po la Pokaż wiadomość
Szłam tam w lipcu 2007 , łańcucha tam nie ma, fakt nawet jak na Tatry zachodnie w rejonie Dziurawej Przełęczy i gdzieś jeszcze w tamtym rejonie były nawet dość trudne przejścia, ale tylko momentami.
no to cos dziwne, ze ten gosciu pisze o jakichs lancuchach hmm... najlepiej sama to sprawdze
lain jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 13:36   #3350
Po la
Raczkowanie
 
Avatar Po la
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 362
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
no to cos dziwne, ze ten gosciu pisze o jakichs lancuchach hmm... najlepiej sama to sprawdze
No chyba że nie zapamiętałam, albo coś mi się pomieszało, ale nie przypominam sobie z tamtej trasy żadnego łańcucha, zresztą na tej stronce coś przesadzają z tymi trudnościami...
Po la jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 13:45   #3351
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez Po la Pokaż wiadomość
zresztą na tej stronce coś przesadzają z tymi trudnościami...
zawsze to lepiej zeby przesadzali niz bagatelizowali choc zadna skrajnosc nie jest dobra. no ale coz, ile ludzi tyle opinii
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 13:47   #3352
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Chodzenie po górach

Byłam w sierpniu 2007 i nie było żadnych zabezpieczeń. Na Wikipedii jest odpowiednie zdjęcie szlaku. Tam nie ma żadnych trudności, przechodzi się po zboczu poniżej skałek, a nie po samej skale. Na pierwszym zdjęciu od góry widać jak zygzakowaty jest szlak na Jarząbczy od Wołowca.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 16:51   #3353
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Chodzenie po górach

Kulbit, czekamy na jakieś wieści.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 17:27   #3354
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez Westalka Pokaż wiadomość
Kulbit, czekamy na jakieś wieści.
Dokładnie to samo miałam pisać
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 18:17   #3355
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: Chodzenie po górach

Witam.
Ja po łikendzie w Tatrach. Pogoda wbrew zapowiedziom sie udała, w porównaniu z zeszłorocznym wrzesniowym śniegiem rewelka Przez dwa dni przeżyłam więcej niż przez dziesieć w zeszłym roku.

Po pierwsze: Wodogrzmoty Mickiewicza - D5S - Szpiglasowa Przełęcz (plus Szpiglasowy Wierch) - MOko. Piękna trasa, widoczki w miare wspinania sie na przełęcz piękne, trasa mało męcząca i urozmaicona, a krajobraz z przełęczy na MOko super. Z łańcuchami miałam pierwszy raz do czynienia, ale jakoś się z nimi dogadałam. Generalnie polecam, bo trasa nie wykańcza i jest bardzo wdzięczna

Po drugie: Wodogrzmoty Mickiewicza - MOko - Rysy - Popradzki Staw.
Trasa znad Czarnego Stawu jest nie do opisania, to trzeba przeżyć. Trasa jest trudna i mecząca, ale krajobraz jaki sie rozpościera w miarę wspinania wynagradza trud. Wg mnie wyprawa wymaga cierpliwości, jest długa, ale nie monotonna, wystarczy iść swoim tempem. Ja w pewnym momencie robiłam kilkunastosekundowe postoje co kilka kroków, ale wtedy rzut oka na widoczki i mogłam isć dalej. Ponieważ z łańcuchami zapoznałam sie dnia poprzedniego i z tymi udało mi się nawiązać współpracę. Oczywiście na szczycie nie było prawie gdzie nogi postawić, już nie wspomnę o obejściu szczytu i zrobienia fotek z każdej ze stron. Poniewaz nie wyobrazałam sobie zejścia tą samą drogą (mijanie ludzi na łańcuchach czy nawet na stopniach), zeszliśmy na stronę słowacką. Krótki odpoczynek w Chacie Pod Rysami (polecam "ekologiczne WC") i potem dłuuuugie i monotonne zejście; powrót mnie bardziej wymęczył niż wspinanie sie na Rysy, nigdy nie weszłabym od słowackiej strony, bo szlak jest dla mnie koszmarnie nudny. Dotarliśmy do stacji kolejki elektrycznej. Stamtąd wróciliśmy "okazją" do Łysej Polany i dalej do schroniska w Roztoce.

Zdjęcia dołączę wkrótce.
Pozdrawiam maniaczki gór
ivana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 19:31   #3356
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Chodzenie po górach

ivana dziekujemy za relacje i czekamy na fotki
widze, ze Szpiglas zrobil sie w tym roku popularny wsrod Wizazanek

ja wlasnie wrocilam ze sklepu z nowymi zdobyczami. dwie latarki czolowe jeszcze kupilam rekawiczki do lancuchow w jaskini, ale zaraz po odejsciu od kasy kapnelam sie, ze mam dwie prawe, a juz wiecej takich nie bylo, wiec oddalam i jak na razie dalej nie mam rekawiczek
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 19:39   #3357
danka00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 222
Talking Dot.: Chodzenie po górach

Witam.

Szlismy 27 lipca i nie ma łańcuchów na szlaku z Wołowca na Jarząbczy.
Faktycznie szlak do najłatwiejszych nie należy ale mozna przejsć nawet z lękiem wysokosci(u mojego 15 letniego syna).
Ruszyliśmy z parkingu o 6 rano, wróciliśmy przed 19.
Przeszlismy Grześ-Rakoń-Wołowiec-Łopata-Jarząbczy-Kończysty-Trzydniowiański.
Zapewniam łańcuchów i klamer nie ma.
pozdrawiam
danka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 19:45   #3358
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez ivana Pokaż wiadomość
Witam.
Ja po łikendzie w Tatrach. Pogoda wbrew zapowiedziom sie udała, w porównaniu z zeszłorocznym wrzesniowym śniegiem rewelka Przez dwa dni przeżyłam więcej niż przez dziesieć w zeszłym roku.

Po pierwsze: Wodogrzmoty Mickiewicza - D5S - Szpiglasowa Przełęcz (plus Szpiglasowy Wierch) - MOko. Piękna trasa, widoczki w miare wspinania sie na przełęcz piękne, trasa mało męcząca i urozmaicona, a krajobraz z przełęczy na MOko super. Z łańcuchami miałam pierwszy raz do czynienia, ale jakoś się z nimi dogadałam. Generalnie polecam, bo trasa nie wykańcza i jest bardzo wdzięczna

Po drugie: Wodogrzmoty Mickiewicza - MOko - Rysy - Popradzki Staw.
Trasa znad Czarnego Stawu jest nie do opisania, to trzeba przeżyć. Trasa jest trudna i mecząca, ale krajobraz jaki sie rozpościera w miarę wspinania wynagradza trud. Wg mnie wyprawa wymaga cierpliwości, jest długa, ale nie monotonna, wystarczy iść swoim tempem. Ja w pewnym momencie robiłam kilkunastosekundowe postoje co kilka kroków, ale wtedy rzut oka na widoczki i mogłam isć dalej. Ponieważ z łańcuchami zapoznałam sie dnia poprzedniego i z tymi udało mi się nawiązać współpracę. Oczywiście na szczycie nie było prawie gdzie nogi postawić, już nie wspomnę o obejściu szczytu i zrobienia fotek z każdej ze stron. Poniewaz nie wyobrazałam sobie zejścia tą samą drogą (mijanie ludzi na łańcuchach czy nawet na stopniach), zeszliśmy na stronę słowacką. Krótki odpoczynek w Chacie Pod Rysami (polecam "ekologiczne WC") i potem dłuuuugie i monotonne zejście; powrót mnie bardziej wymęczył niż wspinanie sie na Rysy, nigdy nie weszłabym od słowackiej strony, bo szlak jest dla mnie koszmarnie nudny. Dotarliśmy do stacji kolejki elektrycznej. Stamtąd wróciliśmy "okazją" do Łysej Polany i dalej do schroniska w Roztoce.

Zdjęcia dołączę wkrótce.
Pozdrawiam maniaczki gór
Gratuluję zdobycia Rysów

A tak z ciekawości, ile czasu zajęły Wam obie trasy?

No i oczywiście czekam na fotki
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 19:46   #3359
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez danka00 Pokaż wiadomość
Ruszyliśmy z parkingu o 6 rano, wróciliśmy przed 19.
Przeszlismy Grześ-Rakoń-Wołowiec-Łopata-Jarząbczy-Kończysty-Trzydniowiański.
oo chce zrobic identyczna wycieczke ciekawe ile nam to zajmie czasu
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 19:47   #3360
Po la
Raczkowanie
 
Avatar Po la
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 362
Dot.: Chodzenie po górach

No czasem to że łańcuchów nie ma to nie znaczy że dobrze, czasem lepiej jakby były, ale akurat ta trasa jest raczej bezproblemowa pod względem lęku wysokości i umiejętności wspinaczki - też to potwierdzam - bardzo fajna jest - prawie cały czas idzie się grzbietami górskimi - przepiękne widoki.
Po la jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.