Trądzik - cz. 2 - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-11, 17:26   #3061
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Trądzik - cz. 2

...
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć

Edytowane przez lemonka
Czas edycji: 2008-11-11 o 19:46
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 18:35   #3062
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 2

Lemonko, czytałam kiedyś o czymś podobnym- kobieta wmawiała sobie, że ma przebarwienia a miała idealną cerę... To moim zdaniem zaburzona samoocena, i chyba tylko psycholog da radę coś z tym zrobić... Pewnie mówicie jej że nie ma racji, ale ona Wam nie wierzy... Myślę, że jej chłopak powinien na nią jakoś wpłynąć- skoro jedyny ma jako taki z nią kontakt. Poproś go, żeby z nią pogadał... Może jego posłucha. Może też jej problemy są jakieś głębsze, ukryte, a winę za to zrzuca na swój wygląd. Wątpię, żeby tylko przez cerę chciała się zabić...
Olu, mogłabyś mi przesłać zdjęcie na priva? Byłabym wdzięczna, bo bardzo jestem ciekawa Incorrect, mogłabyś przesłać mi linka do Twojego wątku? Z góry Wam dziękuję
Ja sama nie wiem co mam myśleć o swojej cerze. Raz wydaje mi się, że jest już dobrze (zawsze patrze do lustra tak, że światło dzienne mam z boku- wtedy widzę każdą niedoskonałość i mogę ocenić stan mojej cery). A potem mi się wydaje, że niezbyt... Ale chyba jest dobrze, bo wczoraj jak byłam kupić nowe spodnie i byłam w przymierzalniach(wiadomo JAKIE tam światło!) o dziwo zobaczyłam, że źle nie jest. Były tam dwa lustra tak, że mogłam zobaczyć swój profil(często tak siebie oglądam, bo wtedy wszystko widać jak na dłoni). I patrzę- a tu lewy policzek taki gładki tylko jedna krostka. Wyglądałam naprawdę NORMALNIE jak normalna dziewczyna (oczywiście w podkładzie). Kupiłam sobie sok aloesowy na włosy, przy okazji przetarłam nim twarz- zobaczę, może coś pomoże. Niby na twarzy mam lepiej, ale dostałam wysypu na dekolcie i ramionach w górnej części (przy szyi). Nie wiem skąd to jest Na razie przecieram aloesem...




Właśnie przed chwilą zobaczyłam Wasze zdjęcia- Oli i incorrect za które dziękuję Naprawdę jesteście śliczne u Oli to faktycznie nie widać, żeby miała problemy z cerą,incorrect- ile bym dała, żeby mieć taką cerę moja powoli dązy w tym kierunku i są dni, kiedy już tak wygląda, np. ostatnio... no ale niestety w każdej chwili może to się zmienić... na gorsze :/
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle

Edytowane przez magica
Czas edycji: 2008-11-11 o 18:46
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 19:00   #3063
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Trądzik - cz. 2

magica - dziękuję bardzo ee tam czemu odrazu zakładasz, że Ci sie zaraz pogorszy cera, ma to cholerstwo przejść wkońcu i już trzeba mysleć pozytywnie, chociaz wiem, że nie zawsze sie da. Tobie też zostaja blizny po każdym ropnym pryszczu?
czymś się teraz leczysz specjalnym, że masz taką poprawę?
Ja to tam nie mogę się dalej przyglądac w tych lustrach, jestem taka wkurzona zawsze jak coś mierze i kupuje, że biorę pierwsza lepszą rzecz byle tylko wyjść z tej przymierzalni jak najszybciej ta cera i jeszcze te włosy mam takie zniszczone to już całkiem. (-Olka- Ty masz ładne włosy zapomiałam napisać, aż się błyszczą;])
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 19:01   #3064
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Trądzik - cz. 2

Mam pytanie, może ktoś wie?? Czy smarując miejsca objęte chorobowo przez bąbelki/pęcherzyki ropne przepisaną przez dermatolog maścią mupirox, w tych miejscach później nie zapchają mi się pory skóry i nie wyjdą jakieś normalne zaskórniki? chodzi o to, że jak wiadomo maść jest tłusta, a te miejsca to niestety strefa T - stąd to pytanie.
Chciałam także zapytać czy ktoś stosował maść mupirox i jakie były efekty?
__________________
Say That You Love me...


Edytowane przez MonikSee
Czas edycji: 2008-11-11 o 19:47
MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 19:11   #3065
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
magica - dziękuję bardzo ee tam czemu odrazu zakładasz, że Ci sie zaraz pogorszy cera, ma to cholerstwo przejść wkońcu i już trzeba mysleć pozytywnie, chociaz wiem, że nie zawsze sie da. Tobie też zostaja blizny po każdym ropnym pryszczu?
czymś się teraz leczysz specjalnym, że masz taką poprawę?
Ja to tam nie mogę się dalej przyglądac w tych lustrach, jestem taka wkurzona zawsze jak coś mierze i kupuje, że biorę pierwsza lepszą rzecz byle tylko wyjść z tej przymierzalni jak najszybciej ta cera i jeszcze te włosy mam takie zniszczone to już całkiem. (-Olka- Ty masz ładne włosy zapomiałam napisać, aż się błyszczą;])
Leczę się locacidem... niestety, właśnie teraz moją największą zmorą są przebarwienia... W sumie to po każdym pryszczu mi zostaje ślad, fakt że locacid też lekko złuszcza te plamki, no ale jak ciągle powstają nowe to taka walka z wiatrakami... Na szczęście nie mam już takich podskórnych białych zaskórników dzięki czemu cera wygląda na gładszą Mi w sumie cera zawsze się poprawia w weekend- nie katuję jej wtedy pudrami i mi się odwdzięcza. Potem przez tydzień lekkie pogorszenie- i po weekendzie znów poprawa Myślę, że chyba powoli zacznę stosować acnederm- chcę już do wiosny zniwelować te przebarwienia... Wiem, że łatwo się ich nie pozbędę, ale może chociaż mi zbledną... Chciałabym zrobić jak Sebek- rzucić wszystkie maście w kąt i zobaczyć co bedzie No ale ja już mam taka obsesje, ze wydaje mi się, ze jak sie nie posmaruję na noc to zrobi mi się wielki wysyp
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 19:26   #3066
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Trądzik - cz. 2

Olka mogłabym ja tez prosić o fotkę?

inc0rrect - nie wiem, ja wogóle mogłam napisać, że 'nie jest zle' jak faktycznie jest super ! też nie wiem ile bym oddała, zeby moja cera była w takim stanie ;(

vanillia - interesująca ta homeopatia. Jak bede miec chwilke to o niej poczytam Bo teraz czeka mnie mnóstwo nauki - jutro kolokwium <boisie>

Ja skrobię też nakładam pędzlem takim do pudru, a cynamon nie zapycha Przynajmniej mi tak na biochemii mówili ;P

lemonka - współczuję takiej sytuacji.. Myśle, ze jednak faktycznie najlepszym wyjsciem bedzie psycholog i wsparcie Was, czyli jej przyjaciół oraz chłopaka. 3mam kciuki, żeby wszystko było dobrze!


a moja cera jest w tragicznym stanie.. najchetniej wytłukłabym wszystkie lustra, zeby na siebie nie patrzeć. Jutro albo pojutrze idę walczyc o skierowanie na badania hormonalne, a jak nie dostanę to idę zrobić prywatnie. Heh wogóle, to na ten rok już nie ma miejsc u ginekologa <sciana>. Nie rozumiem tej polskiej słuzby zdrowia.. a wizyta prywatna kosztuje 90 zł ! masakra..
biindier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 20:18   #3067
MonikSee
Raczkowanie
 
Avatar MonikSee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 98
Dot.: Trądzik - cz. 2

Naprawdę nikt mi nie doradzi??
__________________
Say That You Love me...

MonikSee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-11, 20:22   #3068
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Trądzik - cz. 2

witajcie. pamiętacie mnie jeszcze? mam nadzieję, że tak
a więc wracam po tych kilku tygodniach/miesiącach(?) i muszę przyznać, że wyleczyłam się z trądziku.
nie, nie- nie całkowicie, ale powiem Wam szczerze, że te pojedyncze krosty to dla mnie cud, zniknęły wsyztskie podskórne grudki, i cały wysyp na żuchwie.
no i teraz pytanie... jak to się stało... szczerze mówiąc nie wiem.
na pewno przyczyniła się do tego dieta: skończyłam z żółtym serem. po drugie: Iwostin- krem na noc- 30 zł- nie wierzyłam w niego, to był prezent i zadziałał... cud!!!
po trzecie nowy puder- o watpliwym działaniu, a jednak... kosztuje 5,99 zł, dostepny w Rossmanie w takiej serii przeciwstrądzikowej. Mega skuteczny.
Te trzy rzeczy poprawiły moją cerę. Jeszcze w to nie wierze, bo przeciez używałam Brevoxylu i antybiotyków i nie działały. A tu takie "nic".
Dziewczyny, życzę Wam powodzenia!!!
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 21:20   #3069
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Trądzik - cz. 2

Kathy gratuluję
Olu, mogę prosić o fotkę?
Inc0rrect widziałam. zazdroszczę Ci buźki[chociaż to nieładnie zazdrościć ] i w ogóle jesteś śliczna!
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 21:46   #3070
odile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik - cz. 2

pierwszy raz na tym forum i pierwszy post... od ponad 6 lat walczyłam z trądzikiem, latwo nie było racja. wiele lez, leków, antybiotyków... Aż w końcu postawiłam na prawdziwa walke tabletkami antykoncepcyjnymi. Łatwo nie było pierwsze proszki działały na mnie fatalnie, ale te Yasminelle sa genialne, od ponad 8 misiecy nie mam nic na twarzy. ani blizn, ani krostek jest super trzymam za Was kciuki, zeby i Wam sie udalo
odile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 13:57   #3071
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Trądzik - cz. 2

vanilia, mowimy o pudrze sypkim paul sagane

Ola,moglabym?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-12, 16:19   #3072
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Leczę się locacidem... niestety, właśnie teraz moją największą zmorą są przebarwienia... W sumie to po każdym pryszczu mi zostaje ślad, fakt że locacid też lekko złuszcza te plamki, no ale jak ciągle powstają nowe to taka walka z wiatrakami... Na szczęście nie mam już takich podskórnych białych zaskórników dzięki czemu cera wygląda na gładszą Mi w sumie cera zawsze się poprawia w weekend- nie katuję jej wtedy pudrami i mi się odwdzięcza. Potem przez tydzień lekkie pogorszenie- i po weekendzie znów poprawa Myślę, że chyba powoli zacznę stosować acnederm- chcę już do wiosny zniwelować te przebarwienia... Wiem, że łatwo się ich nie pozbędę, ale może chociaż mi zbledną... Chciałabym zrobić jak Sebek- rzucić wszystkie maście w kąt i zobaczyć co bedzie No ale ja już mam taka obsesje, ze wydaje mi się, ze jak sie nie posmaruję na noc to zrobi mi się wielki wysyp

A duży miałaś wysyp na początku stosowania? Ja zawsze po dwóch tygodniach kuracji wyglądałam KOSZMARNIE, twarzy aż nie mogłam umyć, bo pryszcz na pryszczu i bolało
Jak najszybciej działaj na przebarwnienia Moje nie schodzą po tym acne dermem, wiem, bo robię sobie raz w miesiącu dokładne zdjęcia cery w takim samym oświetleniu itd. a potem porównuje
Dobry sposób, polecam, widać ładne czy kuracja pomaga itd, jak się ma wszytsko uwiecznione na zdjęciu
Zastanawiam się nad jakimś zabiegiem na te przebarwniena, ale teraz idę na laser na naczynka, więc nie wiem czy finansowo będzie to możliwe.
Ja latem (od czerwca do lipca) nic nie używałam, wszytskie maście w kąt i skutki opłakane, być może przyczynił się do tego stres i moja psychika (zerwanie z chłoapkiem, które przeżyłam) ale było strasznie bez żadnych maści
Już nigdy więcej, będe smarowała się tym acne dermem nawet dwa lata jak będzie trzeba.

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
Olka mogłabym ja tez prosić o fotkę?

inc0rrect - nie wiem, ja wogóle mogłam napisać, że 'nie jest zle' jak faktycznie jest super ! też nie wiem ile bym oddała, zeby moja cera była w takim stanie ;(

vanillia - interesująca ta homeopatia. Jak bede miec chwilke to o niej poczytam Bo teraz czeka mnie mnóstwo nauki - jutro kolokwium <boisie>

Ja skrobię też nakładam pędzlem takim do pudru, a cynamon nie zapycha Przynajmniej mi tak na biochemii mówili ;P

lemonka - współczuję takiej sytuacji.. Myśle, ze jednak faktycznie najlepszym wyjsciem bedzie psycholog i wsparcie Was, czyli jej przyjaciół oraz chłopaka. 3mam kciuki, żeby wszystko było dobrze!


a moja cera jest w tragicznym stanie.. najchetniej wytłukłabym wszystkie lustra, zeby na siebie nie patrzeć. Jutro albo pojutrze idę walczyc o skierowanie na badania hormonalne, a jak nie dostanę to idę zrobić prywatnie. Heh wogóle, to na ten rok już nie ma miejsc u ginekologa <sciana>. Nie rozumiem tej polskiej słuzby zdrowia.. a wizyta prywatna kosztuje 90 zł ! masakra..
U mnie jednak też nie dobrze dzisiaj byłam w rosmmanie po błyszczyk i przypadkowo zobaczyłam się w lustrze nie no załamka ale w świetle dziennym łądne wyglądałam, nie było widac zbytnio tych blizn.
bardzo drogo u mnie we Wrocławiu też 90zł wizyta, chodź można znaleść tańszych (za 40-50) to nie wiadomo gdzie szukac i czy warto
Ja chodze zawsze prywatnie, bo uważam, ze jak zapłace to chętniej pomogą...mam nie miłe przeżycia z dermatologami, bo na poczatku leczenia bardziej mi zaszkodzili niz pomogli (a skutki do dziś )
Co do badań hormonalnych to było tak: 3 ginekologów chciało mi przypisać tabletki hormonalne bez badań tylko od ręki (z byle czym przychodziłam do ginekologa a zawsze temat schodził na moją cerę) wkońcu dermatolog poleciła mi "świetnego" ginekologa, który napewno mnie przebada itd. Skończyło sie na tym, że skierowania na badania nie dostałam, on przepisał mi Diane od ręki. Ja chciałam bardzo sobie badania zrobić, więc napisał mi czego badania, a ja sobie zrobiłam już je na własną ręke wyniki w normie, a wręcz idealna średnia, a hormony biore


Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
Kathy gratuluję
Olu, mogę prosić o fotkę?
Inc0rrect widziałam. zazdroszczę Ci buźki[chociaż to nieładnie zazdrościć ] i w ogóle jesteś śliczna!

dziękuje
i chyba nie ma czego zazdrościć
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 17:08   #3073
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Olka- Ty masz ładne włosy zapomiałam napisać, aż się błyszczą
haha. w pełnym słońcu to każde tak błyszczą. normalnie mam straszne siano.

powysyłam wam zaraz to zdjęcie, ale naprawdę się nie podniecajcie. ja naprawdę tak w ogóle nie wyglądam. jutro chyba zrobię sobie normalne w świetle dziennym i może pokażę (chociaż nie wiem, okropnie to teraz wygląda...).
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 17:26   #3074
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
A duży miałaś wysyp na początku stosowania? Ja zawsze po dwóch tygodniach kuracji wyglądałam KOSZMARNIE, twarzy aż nie mogłam umyć, bo pryszcz na pryszczu i bolało
Jak najszybciej działaj na przebarwnienia Moje nie schodzą po tym acne dermem, wiem, bo robię sobie raz w miesiącu dokładne zdjęcia cery w takim samym oświetleniu itd. a potem porównuje
Dobry sposób, polecam, widać ładne czy kuracja pomaga itd, jak się ma wszytsko uwiecznione na zdjęciu
Zastanawiam się nad jakimś zabiegiem na te przebarwniena, ale teraz idę na laser na naczynka, więc nie wiem czy finansowo będzie to możliwe.
Ja latem (od czerwca do lipca) nic nie używałam, wszytskie maście w kąt i skutki opłakane, być może przyczynił się do tego stres i moja psychika (zerwanie z chłoapkiem, które przeżyłam) ale było strasznie bez żadnych maści
Już nigdy więcej, będe smarowała się tym acne dermem nawet dwa lata jak będzie trzeba.

Na początku miałam wysyp, którego strasznie się obawiałam, był dość duży choć spodziewałam się pryszcza na pryszczu na szczeście takie coś mnie ominęło. Ja powoli się załamuję. Co chwilę sobie postanawiam np. do sylwestra wyleczę cerę... tak już od 3 lat i jakoś nigdy mi się nie udało... tak bym chciała już na wakacje mieć ładną buzię... Ja na razie olałam dermę i tylko chodzę po recepty do pediatry
Dziś jak jechałam tramwajem to widziałam tylu przystojniaków... No i moja naturalna reakcja- schylam twarz, chowam się za włosami... Moim marzeniem jest przejść przez ostro oświtlony pokój (np. jarzeniówkami) nie chowająć przy tym twarzy za włosy... W ogóle mam dużo dziwnych marzeń... Pójść na basen... Nocować u kolegi... Rozmawiająć z kimś nie myśleć obsesyjnie czy nie myśli o mnie:Ale ona ma trądzik!
A z teoria, że ładne dziewczyny mają trądzik to zgadzam się w 100 %. Wszystkie trądzikowe dziewczyny, które znam, są śliczne, no a gdyby nie cera to jużby kompletnie powalały No ale pomyślcie, Olu i Incorrect- jak już to cholerstwo da Wam spokój (kiedyś to się musi stać ) Wasza uroda przyćmi kazdą inna dziewczynę Życzę Wam wszystkim tego z całego serca
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle

Edytowane przez magica
Czas edycji: 2008-11-12 o 17:29
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 17:31   #3075
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
vanilia, mowimy o pudrze sypkim paul sagane

Ola,moglabym?
Możecie mi coś więcej o nim powiedzieć?
Chodzi mi o dokładną nazwę i wszelkie inne informacje (z tego co wiem są 2-sypki i prasowany). Naczytałam się właśnie duzo pozytywnych opinii i chcialabym wiedziec jak sprawdza się prz BARDZO PROBLEMATYCZNEJ cerze

Ja dzisiaj jestem załamana, wyszło mi kilka nowych zmian. Cholera! Kupilam Brevoxyl - nigdy go nie uzywalam i mam nadzieje, ze bedzie moim wybawieniem.
Kurcze, dziewczyny Jak to na swiecie jest niesprawiedliwie! Jedni nie dbaja o siebie, nawet twarzy nie przymywaja, a cera piekna!! Strasznie mnie to wkurza!! Czasem nie wychodzi mi nic przez tydzien i gdyby nie te blizny, byloby naprawde fajnie. A czasem (tak jak dzis) jest tragicznie, wszystko na raz! Gdyby to chociaz sladow nie zostawialo po sobie! A jak sobie pomysle, ze w takim stanie mialabym sie pojawic na laserze, to przeciez by mnie chyba lekarz wysmial. Sęk w tym, ze sa okresy, kiedy naprawde moja twarz nadaje sie na walke z bliznami (brak ropnych zmian)... i wtedy mam nadzieje, ze moze tak juz zostanie a tu masz ci los...

Edytowane przez vanilia___
Czas edycji: 2008-11-12 o 17:41
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 18:08   #3076
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trądzik - cz. 2

zapomniałam zapytać jak ostatnio pisałam.
chodzi o to czy wy pokazujecie się ludziom posmarowane jakąś maścią, kremem, płynem? taka sytuacja: siedzicie np. w sobotę w domu posmarowane brevoxylem, locacidem czy czymś tam innym i nagle przychodzi bez zapowiedzi koleżanka, chłopak czy ciocia - co wtedy robicie?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 18:15   #3077
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
zapomniałam zapytać jak ostatnio pisałam.
chodzi o to czy wy pokazujecie się ludziom posmarowane jakąś maścią, kremem, płynem? taka sytuacja: siedzicie np. w sobotę w domu posmarowane brevoxylem, locacidem czy czymś tam innym i nagle przychodzi bez zapowiedzi koleżanka, chłopak czy ciocia - co wtedy robicie?
Ja mam zawsze na twarzy tam gdzie pryszcze- punktowo sudocrem. Wtedy nie wyglądam źle i mogę się pokazać... Czasem rodzice mówią że mnie nie ma... A czsem po prostu szybko nakładam podkład, choć to rzadko... Ja już nawet rodzinie nie pokazuję się kompletnie "czysta". Zawsze mam sudocrem, wtedy przynajmniej mogę spojrzeć bez obaw do lustra
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 18:18   #3078
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
zapomniałam zapytać jak ostatnio pisałam.
chodzi o to czy wy pokazujecie się ludziom posmarowane jakąś maścią, kremem, płynem? taka sytuacja: siedzicie np. w sobotę w domu posmarowane brevoxylem, locacidem czy czymś tam innym i nagle przychodzi bez zapowiedzi koleżanka, chłopak czy ciocia - co wtedy robicie?
Hm... Nie bardzo rozumiem, czy chodzi o to, że po prostu bez makijażu? Ja nawet jak mam jakis krem czy masc, to nie widac, ze cos jest, wiec to tak jakbym po prostu byla bez makijazu. To zalezy od mojego samopoczucia, ale jesli ktos u mnie nocuje, to nie ukrywam sie przed nim/nia Maluję się, kiedy gdzieś wychodzę
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 18:23   #3079
sikoreczka111
Zakorzenienie
 
Avatar sikoreczka111
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3 915
GG do sikoreczka111
Dot.: Trądzik - cz. 2

ja tam nie mam żadnych oporów przed chodzeniem z mascia czy wogóle bez makijazu przed kimkolwiek... jesli chodzi o makijaż ,... to mnie nie inteesuje to co mówia inni , wiem, że lepiej bedzie jak w trakcie kuracji lepiej unikac podkladów ...i tak tez robie, a to, że wygladam jak wyglądam? no trudno wązne że najbliższym mi osobom to nie przeszkadza ...
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci...





iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-12, 18:48   #3080
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Trądzik - cz. 2

Olu jestes naprawdę bardzo ładna! i na zdjęciu buzia jest idealna.
ja się rodzinie pokazuję w różnych maściach, maseczkach i innych takich. listonoszowi czasem tez, bo nigdy nie wiadomo kiedy przylezie, zazwyczaj w dodatku jestem w piżamie. natomiast nie przekraczam progu mieszkania nawet o pół kroku bez pełnego makijażu.
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 19:48   #3081
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
zapomniałam zapytać jak ostatnio pisałam.
chodzi o to czy wy pokazujecie się ludziom posmarowane jakąś maścią, kremem, płynem? taka sytuacja: siedzicie np. w sobotę w domu posmarowane brevoxylem, locacidem czy czymś tam innym i nagle przychodzi bez zapowiedzi koleżanka, chłopak czy ciocia - co wtedy robicie?
Dawno tu nie pisalam, ale ten problem tez mnie nurtuje, wiec tym razem sie wpisze.
Rodzinie najbliższej tak- prawie zawsze jak chodze po domu mam jakieś ciapki z maści ichtiolowej czy bevroxylu. Jak ktoś przychodzi to szybko scieram i zwykle maluje się. Listonoszowi czasem pokaze sie bez makijazu, to sklepu też czasem wyjde czy pobiegac.
Ale strasznie nie lubie sytuacji kiedy ktoś nagle wpada jak koleznaka, kolega. do mnie trzeba sie zapowiedziec przynajmniej te 10 minut wczesniej. Najbardziej wkurza mnie włascicielka mieszkania , ktora juz kilka razy wpadla bez zapowiedzi a ja akurat zdazylam sobie jakas maseczke nalozyc, a tu trzeba zmywac.
Kolezankom czasem otwieralam, zapalac w przedpokoju tylko malą lampe wpuszczalam i sama mowilam, ze sie musze ogarnąc i siup do łazienki malowac sie.
Przez kilka lat mieszkalam ze wspolakatorkami to spoko chodzilysmy umaziane i zadna nie robila z tego problemu, chociaz wiadmo pierwsze okazanie im sie postci naturalnej fajne nie bylo...
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 19:51   #3082
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Trądzik - cz. 2

Ja mam mały kryzys - nieco mnie wypryszczyło. Ale żyć trzeba. A w weekend wybiorę się z kumpelą do pubu - trudno, obsypana, czy nie, to nadal ja. Dzisiaj się wkurzyłam w aptece, bo okazało się, że ostatnio przepłaciłam za maść 20 zł! (20 zł różnicy między dwiema aptekami znajdującymi się od siebie jakieś 700 metrów ). Dziewczyny - co jest skutecznego na dekolt, bo ostatnio mnie bardzo wysypuje - jakieś domowe sposoby? (bo wizyta u dermatolożki dopiero w grudniu).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 21:04   #3083
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
zapomniałam zapytać jak ostatnio pisałam.
chodzi o to czy wy pokazujecie się ludziom posmarowane jakąś maścią, kremem, płynem? taka sytuacja: siedzicie np. w sobotę w domu posmarowane brevoxylem, locacidem czy czymś tam innym i nagle przychodzi bez zapowiedzi koleżanka, chłopak czy ciocia - co wtedy robicie?
Zupełnie nic.
Tzn tż to w ogóle się nie wstydzę,siedzę z nim bez makijażu.
A koleżanka/kolega wpadają po zeszyt /płytę itd,więc na parę sekund sie nie maluję.
Jak goście/rodzina to ładnie się ubieram,czyli wiadomo - maluję również.
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 21:11   #3084
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez vanilia___ Pokaż wiadomość
Hm... Nie bardzo rozumiem, czy chodzi o to, że po prostu bez makijażu?
Nie bez makijażu tylko wysmarowana czymś. Na przykład właśnie punktowo czy tak, że macie twarz całą pomazaną (ja posmarowana "czymś" wyglądam nienormalnie).
Dziękuje za odpowiedzi. Tak tylko pytałam. Ja po domu chodzę powysmarowywana, moja rodzina się przyzwyczaiła. Zazwyczaj siedzę z bratem, więc w przypadku np. konieczności wyskoczenia na chwilkę czy otworzenia drzwi on się tym zajmuje. Znajomi wiedzą, że muszą uprzedzić chociaż 5 minut wcześniej. Jeśli już ktoś wpadnie z zaskoczenia to otwiera mój brat i mówi po prostu, że jestem w łazience, gdzie ścieram kropki czy co tam aktualnie mam na twarzy. W Warszawie to bez problemu - nikt mnie nie odwiedza, raczej wychodzimy gdzieś, więc jestem przygotowana.
Jak ktoś przychodzi to nie nakładam makijażu. Ostatnio zresztą w ogóle nie nakładam, więc na to samo wychodzi. Jedynie na większe okazje.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 22:35   #3085
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Trądzik - cz. 2

inaczej sobie Ciebie wyobrazalam. blondynka, bez grzywki itp Olka, to Twoj naturalny kolor wlosow?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 22:50   #3086
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Trądzik - cz. 2

Olka - bardzo ładna dziewczyna z Ciebie I na fotce naprawdę cerę masz b.ładną

Co do takiej sytuacji jak opisywałaś, to jak wpadają przyjaciółki po coś to nic nie robię, bo one wiedzą o moim problemie ( choć nie zmienia to faktu że i tak mnie to krępuje). Jak kto inny to raczej się nie zdarza, żeby przychodził bez zapowiedzi, ewentualnie mnie gdzieś wyciagnąc to wtedy przez domofon mówię, że nie moge, albo, ze pozniej.
Rodzinie pokazuje sie bez makijazu i wymaziana maściami, ale tylko tej najlbizszej. No i z domu nie wyjdę bez makijazu - nawet do sklepu. Taka fobia..
biindier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 12:29   #3087
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ja mam mały kryzys - nieco mnie wypryszczyło. Ale żyć trzeba. A w weekend wybiorę się z kumpelą do pubu - trudno, obsypana, czy nie, to nadal ja. Dzisiaj się wkurzyłam w aptece, bo okazało się, że ostatnio przepłaciłam za maść 20 zł! (20 zł różnicy między dwiema aptekami znajdującymi się od siebie jakieś 700 metrów ). Dziewczyny - co jest skutecznego na dekolt, bo ostatnio mnie bardzo wysypuje - jakieś domowe sposoby? (bo wizyta u dermatolożki dopiero w grudniu).
Ostatnio mam podobny problem- też mam wysyp na dekolcie. Zaczęłam od 2 dni przecierać dekolt sokiem z aloesu- i już widzę znaczną poprawę. Krostki zbledły i są mniejsze. Nie wiem czy Ci pomoże, ale to taki domowy sposób- na pewno nie zaszkodzi. Ja kupiłam ten sok w aptece- wielka, ogromniasta litrowa butla za ok. 26 zł
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 13:11   #3088
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Ostatnio mam podobny problem- też mam wysyp na dekolcie. Zaczęłam od 2 dni przecierać dekolt sokiem z aloesu- i już widzę znaczną poprawę. Krostki zbledły i są mniejsze. Nie wiem czy Ci pomoże, ale to taki domowy sposób- na pewno nie zaszkodzi. Ja kupiłam ten sok w aptece- wielka, ogromniasta litrowa butla za ok. 26 zł
Dzięki magica. Popytam w aptece. Może też coś doradzą. Pryszcze na twarzy znoszę dzielnie, ale na dekolcie mnie po prostu dobijają...
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 17:12   #3089
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Trądzik - cz. 2

Dziewczyny, powiedzcie mi, czy któraś z Was stosowala kosmetyki Dermalogica? Ostatnio natknęłam się na specyfik na pryszcze tej firmy- jest dość drogi, ok.120 zł w promocji, podobno silny. Nigdy nie uzywalam nic z tej firmy...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dermalogica.jpg (10,6 KB, 18 załadowań)
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 17:47   #3090
tissae
Raczkowanie
 
Avatar tissae
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 347
Dot.: Trądzik - cz. 2

Olka, pochwal sie zdjeciem, które dziewczyny tak chwalą!

Dawno nie pisałam...U mnie jest lepiej, ale tylko dlatego, ze od paru miesięcy biorę Tetralysal, a do tego tabletki antylkoncepcyjne i mam Aceroxid do smarowania. Az sie boję pomyśleć, jak bede wyglądała, kiedy to wszystko odstawię...
__________________
Tissae


tissae jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.