Kosmetyki z masłem kakaowym - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-29, 07:57   #31
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: masło kakaowe

Nie zle mnie zrozumialas nie rozpuszczam tego w wodzie- bron boże tylko wkladam sloiczek do goracej wody zeby wiorki sie rozpuscily
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 11:06   #32
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: masło kakaowe

Hehe, też mi tak troche to nie pasowało Dziękuję za odpowiedź
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 18:15   #33
lulum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 108
GG do lulum
Dot.: masło kakaowe

Właśnie natrafiłam na produkt ziaji http://www.ziaja.com/pl/?a=prod2&idProd=235 masełko kakaowe jako przyspieszacz opalania w sprayu. Zastanawiam się nad kupnem. Ciekawe czy jak opalam się na czerwono ze względu na jasną karnację, po zastosowaniu tego masełka bedę zamiast buraka - brązowa.
Hmmm poszukam tego w rossmanie jak będzie to pewnie się skuszę i wyjdę na słonko.
lulum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 18:33   #34
lulum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 108
GG do lulum
Dot.: masło kakaowe

To znowu ja Ale znalazłam inne opinie na temat tego masła kakaowego z Ziaji. Ja z pewnością jutro zapoluje na ten produkt zwłaszcza, że cena nie jest wygórowana.
Link z opiniami:
http://torebka.kafeteria.pl/katalog....e=view&id=7220
lulum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 06:40   #35
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: masło kakaowe

Ja mam wrażenie że ten balsam to nic innego jak balsam kakaowy Ziaji w tej białej butelce z beżową nakrętką, ten sam zapach, konsystencja.
Moim zdaniem nie przyspiesza opalania.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 15:26   #36
lulum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 108
GG do lulum
Dot.: masło kakaowe

No i kupiłam masło kakaowe z Ziaji jako przyspieszacz opalania. Hmmm... na słońcu byłam od 12.30 do 15.00 i nie zuważyłam żebym się cos opaliła. Starałam się nie siedzieć na samym słońcu, tylko pod drzewkiem w lekkim cieniu. To masło ma konsystencje olejku, że strasznie natłuszcza. Jedno co mi w nim nie pasuje to dozowanie, trzeba trzymac pionowo zakrętką do góry bo inaczej nic nie psika.
Jak narazie zadna rewelacja, ale jutro powtórze zabieg na słońcu też w tych porach dnia i zobaczę.
Nie wiem tylko czy smarowanie balsamem z filtrem mam stosować przed nałożeniem masła kakaowego czy po.
Póki co nakładałam filtr przed zastosowaniem masła.
lulum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 12:36   #37
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: masło kakaowe

Cytat:
Napisane przez lulum
Nie wiem tylko czy smarowanie balsamem z filtrem mam stosować przed nałożeniem masła kakaowego czy po.
Póki co nakładałam filtr przed zastosowaniem masła.
filtry nakładamy zawsze na wierzch, jako ostatnią warstwę.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-05, 13:14   #38
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: masło kakaowe

A czy to apteczne masło kakaowe w wiórkach nie brudzi bielizny?I czy też tak apetycznie pachnie jak Ziaja?
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 14:27   #39
lulum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 108
GG do lulum
Dot.: masło kakaowe

Drugi dzień używam masła kakaowego z Ziaji i stwierdzam ostatecznie że jak dla mnie powinien nazywać się opóźniacz opalania a nie przyspieszacz. Siedziałam na słońcu od 12.00 do 14.30 i nic, leciutko gdzieś mam czerwoną skórę. Nie chodziło mi oczywiście o nie wiem jaki kolosalny efekt, ale żeby choć troche przyspieszyło opalanie. Jak na mnie to masło wogóle nie działa.
Mimo to jak tylko czas pozwoli bede wychodziła na słońce, może stopniow cos mnie chwyci
A masło i tak bedę stosować trzeba je przecież zużyć.
lulum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 09:18   #40
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: masło kakaowe

Masło Kakaowe naturalne w zadnym razie nie brudzi bielizny bo po rozpuszczeniu to jest zwykly olejek - czyli jedynie moze utluscic jesli sie zbyt duzo nalozy - sam w sobie nie ma koloru jako takiego pachnie ladnie- napewno nie tak jak maslo Ziaji- powiedzialabym ze zupelnie inaczej- no ale wiadomo ze w Ziaji to masla jest jak na lekarstwo a za zapach odpowiadaja zwiazki zapachowe a nie malo samo w sobie Mi sie zapach naturalnego maselka bardzo podoba i kojarzy z latem
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 14:01   #41
asiunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 173
Dot.: masło kakaowe

Ja mam z ziaji przyspieszacz opalania z tyrozyna w emulsji. Jest super ! Ladnie pachnie i co najwazniejsze moim zdaniem daje szybszy efekt opalenizny !!! Wczesniej tez uzywalam przyspieszaczy, niektore juz z filtrami - chwalialam je, ale znalazlam lepszy i trzymam sie teraz tego. Polecam !

! PzdR !
asiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-17, 15:04   #42
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: masło kakaowe

lulum to, że skóra czerwona to nie opalenizna tylko oparzelizna i przegrzanie, sorry, ale skóra też ma ograniczoną możliwość "pochłaniania" promieni słonecznych, coś tak około godziny wystarczy codziennie i ok , w skórze uwalniają się mechanizmy obronne przed słońcem i to jest ten brązowy kolorek (melanina), dla mnie to głupota prażyć się w słońcu na buraka, ale jak ktoś chce to niech się trzaska na mahoń
masło kakaowe brązowe ziaji jest ok, pachnie cudnie, ładnie natłuszcza i nawilża
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 10:15   #43
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: masło kakaowe

właśnie zamierzam kupić sobie jakiś kosmetyk z masłem kakaowym. Doradźcie mi co kupić, prosze waham sie pomiedzy masłem kakaowym oceanica, balsamem ziaji i tym masłem kakaowym w sprayu (taki w brązowym opakowaniu) ziaji...
chcialabym żeby moja obecna opalenizna długo sie utrzymała i żeby zbrązowiała dodam jeszcze że wybieram sie na solarium w celu podtrzymania opalenizny ...
PORADZICIE COŚ??
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 19:44   #44
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: masło kakaowe

up up
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 18:05   #45
Lorhenna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 7
masło kakaowe przyspieszające opalanie ziaja

Konkretnie chodzi mi o ten kosmetyk - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-opalanie.html

Czy stosując go należy posmarować się najpierw filtrem, a dopiero na posmarowane filtrem ciało rozprowadzać ten olejek, czy sam w sobie chroni on przed poparzeniami?
Lorhenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 18:49   #46
paula689
Rozeznanie
 
Avatar paula689
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 717
GG do paula689 Send a message via Skype™ to paula689
Dot.: masło kakaowe przyspieszające opalanie ziaja

Jaki sens miałoby posmarowanie się uprzednio filtrem?! Więc odpowiedz na twoje pytanie brzmi:nie musisz Smarujesz się tym(warto wspomnieć, że jest ten produkt w konsystencji olejku)na suchą skórę. Warto też uważać, żeby się nie poparzyć, bo olejek przyspiesza opalanie, a nie chroni przed słońcem. Więc jeśli to twoje pierwsze dni opalania i masz jasną karnację warto by było jakiś filtr przez pierwsze dni używać, a nie olejek przyspieszający opalanie.
__________________
Odchudzam się
74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60

Zapuszczam włosy
35-40-45-50-55-60-65

Edytowane przez paula689
Czas edycji: 2013-06-27 o 18:51
paula689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 21:07   #47
Lorhenna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 7
Dot.: masło kakaowe przyspieszające opalanie ziaja

No właśnie karnację mam BARDZO jasną, wyróżniam się pod tym względem przy innych, mimo że też murzynami nie są. Poparzeń jakoś strasznie się nie boję, bo mogę znieść to że trochę swędzi i szczypie, jednak opalałam się już w tym roku dwa razy, i po pierwszym zeszła mi skóra, co nie zdarzyło mi się np rok temu mimo że spaliłam się wtedy dużo bardziej.
Zastanawiam się, czy nakładanie tego olejku na jakiś niski filtr (może np. 6) nie sprawi pomimo filtru że opaleniznę złapię szybciej, i szybciej mi zbrązowieje, a filtr jednak ochroni skórę i zapobiegnie jej schodzeniu.

Edytowane przez Lorhenna
Czas edycji: 2013-06-27 o 21:10
Lorhenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 08:29   #48
paula689
Rozeznanie
 
Avatar paula689
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 717
GG do paula689 Send a message via Skype™ to paula689
Dot.: masło kakaowe przyspieszające opalanie ziaja

Cytat:
Napisane przez Lorhenna Pokaż wiadomość
No właśnie karnację mam BARDZO jasną, wyróżniam się pod tym względem przy innych, mimo że też murzynami nie są. Poparzeń jakoś strasznie się nie boję, bo mogę znieść to że trochę swędzi i szczypie, jednak opalałam się już w tym roku dwa razy, i po pierwszym zeszła mi skóra, co nie zdarzyło mi się np rok temu mimo że spaliłam się wtedy dużo bardziej.
Zastanawiam się, czy nakładanie tego olejku na jakiś niski filtr (może np. 6) nie sprawi pomimo filtru że opaleniznę złapię szybciej, i szybciej mi zbrązowieje, a filtr jednak ochroni skórę i zapobiegnie jej schodzeniu.
Nie nakładaj tego olejku na filtr A to że masz jasną karnację to jedno, a jesteś już opalona, bo wspomniałaś, że się opalałaś?!
__________________
Odchudzam się
74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60

Zapuszczam włosy
35-40-45-50-55-60-65
paula689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 22:49   #49
Lorhenna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 7
Dot.: Kosmetyki z masłem kakaowym

Opalałam, za pierwszym razem leżałam kolo 4h, i spaliłam się na pomidorową czerwień. To że szczypało mi nie przeszkadzało, problemem jest to, że skóra schodziła mi jeszcze 3 tygodnie po tym opalaniu. Później opalałam się jeszcze raz, tym razem plecy, przez jakieś 2h i z filtrem (20) więc opalenizna była niewielka, i z przodu, i z tyłu zdążyło mi to już dawno zejść więc nie, na chwilę obecną nie jestem opalona.

Nie wiem z czego wynikło to, że zeszła mi skóra. 2 lata temu kiedy się opalałam też się spalałam, też bez żadnych filtrów, mocniej, dłużej i systematyczniej, a opalenizna trzymała się aż do stycznia. Ale teraz boje się zaryzykować opalania bez filtra bo schodząca skóra to dla mnie koszmar.
Lorhenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.