Anglia cz. III - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-01, 11:50   #4321
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia cz. III

prima aprilis!
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 12:08   #4322
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: Anglia cz. III

hahahahha
dobre
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 12:27   #4323
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Vedma, krotka pilka Planujesz epidural?
Nie. Wrecz przeciwnie - z calego porodu igla w kregoslupie najbardziej mnie przeraza. Twarda jestem, mam szerokie biodra, poradze sobie bez... ale za to planuje basen, jesli sie da.

Cytat:
Napisane przez Kasienka :) Pokaż wiadomość
Vedma a Ty jak długo planujesz karmić piersią,jeśli będziesz mogła ?
Do powrotu do pracy. Albo jak zacznie mnie podgryzac pierwszym zebem

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
vedma,szper,luna
a moja sis ma juz bardzo rzadki pokarm .... i chociaz chcialaby kontynuoac karmienie piersia to juz nie moze..... bo maly sie po prostu nie najada
Nie wolno sie tak latwo poddawac - moja kolezanka miala identyczna sytuacje i niestety do dzisiaj zaluje, ze jej Wiktoria wyladowala na butli. A polozne doradzaly, zeby po pierwsze, upewniac sie, ze dziecko dobrze przyjmuje piers, karmic raz z jednej piersi, raz z drugiej, na zadanie. I probowac, probowac, probowac. Pokarm nie musi byc gesty, zeby zapewnial dziecku wszystkie potrzebne skladniki. To cytat z Kliniki Endomed:
"Okres, w którym pokarm znajduje się w żołądku, a następnie zostaje strawiony, trwa około trzech godzin. Pojemność żołądka noworodka jest początkowo bardzo mała i wynosi około 10 ml, stale jednak wzrasta i dochodzi w dru­gim tygodniu życia do około 100 ml."
100 ml to bardzo malutko, naprawde, wiec moze jej sie tylko wydaje, ze Franek sie nie najada

Cytat:
Napisane przez aniaxxxxx Pokaż wiadomość
ktos tu ma cos do mojego bailejka??????
Ja mam. Ochote

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
to zamiast spodenek mam dla misia dziergac kiecunie?
Neeee... Mis jest tylko i wylacznie Adasia. Nie bedzie sie nim dzielil

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Oddalismy dzisiaj samochod na MOT- i szykuje sie nam wydatek £500. Hamulce do wymiany i dwie opony. O tyle dobrze, ze sie szykowalismy na to i nie bylo zaskoczenia. Mimo wszystko szkoda, bo moglibysmy wydac je na cos przyjemnego.
OMG! 500 funtow to strasznie duzo! Moja kolezanka kupowala ostatnio komplet opon na przod do swojego opelka w KwikFicie i zaplacila cos kolo 130 funtow razem ze sprawdzeniem zbieznosci.
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 12:38   #4324
Maamba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Zielona Góra/ Canterbury
Wiadomości: 366
Dot.: Anglia cz. III

Też jestem w Anglii ale z mama i młodszą siostra.
Taty nie mam już 3 rok.
Nauka póki co najważniejsza, studiuje
__________________
Studia ! Nie ma mnie na wizażu !
Maamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 13:11   #4325
aniaxxxxx
Zadomowienie
 
Avatar aniaxxxxx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Walia
Wiadomości: 1 291
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Nie. Wrecz przeciwnie - z calego porodu igla w kregoslupie najbardziej mnie przeraza. Twarda jestem, mam szerokie biodra, poradze sobie bez... ale za to planuje basen, jesli sie da.

Ja mam. Ochote
Ochote to to rozumiem dobry ten bajleysik.. fakt mocny ale bardzo krowkowy

Ja slyszalam ze podczas porodu sa takie bole ze nie czuc juz zastrzyku..
aniaxxxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 13:30   #4326
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość

Neeee... Mis jest tylko i wylacznie Adasia. Nie bedzie sie nim dzielil
to dla Amelki zrobie krolika zeby mogla go za uszy ciagac
Cytat:
Napisane przez Maamba Pokaż wiadomość
Też jestem w Anglii
witamy

pieknie dzis w Londynie, wiem bo biegalam wlasnie za miesem hehe CZasem sie czuje jak dziewczynka na posylki, w tym miejscu jak czlowiek sam nie zalatwi to nie zrobione. Dostawca miesa dzis zastrajkowal a ja mialam canapes tasting dla klienta. I trzeba bylo rundke po okolicznych sueprmarketach zrobic w poszukiwaniu kielbasek koktajlowych i jagnieciny.
Mamy w hotelu 2 odzwiernych, bagazowego, concierge'a, 6 kucharzy, ale to ja musialam latac po sklepach. Dziwne miejsce. Ale przynajmniej mialam mily spacerek w wiosennym sloneczku.
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 13:31   #4327
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia cz. III

Ja chyba TZ zrobie tego baileysika- ja osobiscie nie lubie tego typu rzeczy, za slodkie, mdla mnie strasznie.
Mam dzisiaj wolne, planowalam sprzatnie ale nie mam ochoty sie podniesc z sofy, jakis dol mnie lapie, wszystko mnie wkurza, chyba @ sie zbliza.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 14:11   #4328
aniaxxxxx
Zadomowienie
 
Avatar aniaxxxxx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Walia
Wiadomości: 1 291
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
to dla Amelki zrobie krolika zeby mogla go za uszy ciagac

witamy

pieknie dzis w Londynie, wiem bo biegalam wlasnie za miesem hehe CZasem sie czuje jak dziewczynka na posylki, w tym miejscu jak czlowiek sam nie zalatwi to nie zrobione. Dostawca miesa dzis zastrajkowal a ja mialam canapes tasting dla klienta. I trzeba bylo rundke po okolicznych sueprmarketach zrobic w poszukiwaniu kielbasek koktajlowych i jagnieciny.
Mamy w hotelu 2 odzwiernych, bagazowego, concierge'a, 6 kucharzy, ale to ja musialam latac po sklepach. Dziwne miejsce. Ale przynajmniej mialam mily spacerek w wiosennym sloneczku.
nie wiedzialam ze Ty w hotelu pracujesz
aniaxxxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 14:27   #4329
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
to dla Amelki zrobie krolika zeby mogla go za uszy ciagac
Hehe, prosze bardzo! Tyle ze bratanica raczej nie bedzie Amelka - bratowa chce Maje a brat mowi, ze po jego trupie. Wiec nie wiem, jak to sie skonczy

Dzisiaj koncze o 15.30 To mi sie milo weekend zacznie!
... update: milo... zakupami w Tesco
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 15:04   #4330
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia cz. III

widzialyscie? to ja mrowka jestem hehe
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 16:09   #4331
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Anglia cz. III

Mialam wczoraj siasc z baileyskiem i sie poudzielac.... a w telewizji Masterchef, American Idol, Dancing with Stars, American Idol... z baileyska zrobily sie 3 (kieliszeczki nie butelki) i nie dotarlam juz do komputera....
Znowu rozpetalam dyskusje - ja to jak sie odezwe
Ja jestem troche sceptyk jesli chodzi o roznorodne badanie naukowe (sytacja margaryna i maslo, gdzie co jakis czas zmieniaja zdanie co ma byc lepsze dla ludzi). Ze swojej strony uwazam ze ta lamka wina raz na jakis czas na prawde nie zaszkodzi, ale zdania sa podzielone.
Sa extrema gdzie kobiety pija pala, uzywaja na umor - i tak jak fajuny i narkotyki sa szkodliwe dla kazdego, tak wino w malych ilosciach (nie spiryty) ma swoje pozytywne strony dla pracy organizmu.
Z fajami sie zgodze - paskudztwo i niczym innym nie bedzie.
Ale ja mam juz troche dosc tego 'Nanny State' gdzie rzad w szczegolnosci uwielbia mowic ludziom jak zyc . (Pamietacie dobra stara komune w Polsce?) Ale koniec dyskusji, bo znowu sie rozpiszemy

kofika - jestem juz zazdrosna mimo ze dzisiaj pogoda jako tako w Londynie, to jak milo by bylo romantycznie przejsc sie po Paryzu eh.....

ania - do twojego baileyska? gdziez tam.... toz to niebo w gebie ja za nie wytrawnymi winami nie przepadam ale chyba ktos kiedys mowil ze te z serii 'Black Tower' sa niezle, a takie dobre wino latwe do picia to Blossom Hill 'California Red' nie jest slodkie czy pol slodkie, ale b. delikatne

vedma - dzieki za przepis , juz siebie widze jako Nigella in the making, z pieknym pasztetem, kombinuje teraz jak robic

lori - to prawda ze dbaja, nawet u mnie na mojej dziadowskiej dzielnicy drzewka zawsze zadbane, przyciete, zdrowe... na prawde faja sprawa.
Jak kiedys wygram w totolotka to sie zajme drzewkami tak dla hobby.... albo pojade na wakacje

Siedze w domu i mam lenia, a powinnam sprzatac!!!!!

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość


Ja sie do Barclays przenosze. TZ i inni znajomi sa zadowoleni.
Ja do tej pory bylam w NatWest, ale poziom ich uslug sie pogorszyl. Ostatinio mnie wnerwili wiec sie zmywam. Puscili transakcje ktorej nie mieli prawa puscic, a to spowodowalo ze bylam na minusie i skasowali mnie za to . Jak poszlam wyjasnic to pani powiedziala ze oplaty nie anuluje ale za to moze mi przyznac overdraft na 8400 funtow . Do tego nie wiedziala nawet za co mnie skasowali dokladnie . Myslalam ze ja zabije smiechem, bo wyraznie zaznaczalam jak zalozylam to konto, ze jest spacjalnie na zakupy internetowe i chce minimalny overdraft w razie kradziezy karty czy moich hasel do paypala.
Wiec poinformowalam ze sie przenisic do innego banku. Na koniec pani mi powiedziala ze w kazdym banku bede miala to samo .
.
Nie przenos sie!!!!!! Mnie tyle razy oszwindlowali w Barclaysie w taki sposob, ze pozniej placilam slone kary. To samo z ksiagowaniem, opozniaja ksiegowanie twoich wydatkow z konta o kilka dni (nie tak jak twierdza ze tranzakcje po 18 dopiero wejda nastepnego dnia..) sprawdzaszw bankomacie - masz pieniadze, wyplacasz, a 2 dni pozniej oni ksieguje wszytsko i ladujesz na minusie!!! Barclays jest jednym z najgorszych bankow!!!
HSBC jest lepszy, ale placisz za prowadzenie konta

JAKI GRAD!!!!!!! CIEMNO SIE ZROBILO!!! wiolqn - mam nadzieje ze ty po dworze juz nie biegasz - kiniec ladnej pogody w londynie! wrrr

Edytowane przez Bakteryika
Czas edycji: 2010-04-01 o 17:17
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 17:25   #4332
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia cz. III

Wiola widać co robisz w pracy (patrz: zakładki )

Sylwunia czemu takie drogie te opony? Terenówkę macie czy jak? Mój TZ za wymianę klocków płacił 60 f plus dwie opony 110 f, MOT 30 f. Czyli razem koło 200 f.

Ty mnie lepiej z tą pogodą nie strasz! Na początku maja mamy do Conwy jechać na kilka dni, między innymi chcemy na Snowdon kolejką wjechać, tylko jak pogoda jest brzydka to wszystko zawieszone jest.

Czekam tylko na urlop podpisany przez szefową i bilety będę kupowała Dzisiaj najtańsze były 180 zł w dwie strony! Chociaż znając moje szczęście to podrożeją

A właśnie.... Jak najtaniej udało Wam się kupić bilet do PL?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olka_222
Czas edycji: 2010-04-01 o 17:28
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 17:29   #4333
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Anglia cz. III

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1827133 1]
Widzialyscie co sie dzieje w Szkocji, straszne, i ten wypadek szkolnego autobusu [/QUOTE]
Co sie stalo? Bo ja jestem do tylu ze wszystkim ostatnio.

Ok zaczynam moj dlugi wywod....

Od najgorszych rzeczy czy najlepszych no moze od najlepszych
- wprowadzilam sie wczoraj, wszystko poszlo sprawnie i szybko, internet juz zalozyliu, mieszkanie jest ok, nawet ladne
- teraz sie rozpakowuje, co jest gorsze niz pakowanie jestem jeszcze daleko w polu, bo Tz musi meble zlozyc, ale zaczelam kuchnie i oczywiscie nie wiem co gdzie wlozyc, wszystko bez sensu sie wydaje
- byla plama wilgoci w sypialni, tz mowi do agenta zeby przyszedl ktos, zaipregnowal to i zamalowal, ok
- dzis, bez uprzedzenia oczywiscie, przyszedl agent i dwoch chinczykow - do malowania, nic nie zrobione w sypialni burdel, bo oczywiscie nie zadzwonili do nas wiec skad mielismy wiedziec, ale nic, pomalowali sypialnie, ale nie zaimpregnowali nic
- po czym okazalo sie, ze porobili bable w tapecie, teraz mam sypialnie cala w bablach, grr... zobaczymy moze jak wyschnie to bable znikna
- ale za to chlopak co mi internet zalozyl mily byl , litwin i ucielam sobie z nim pogawedke
- ok wracam do rozpakowywania
- swieta spedze rozpakowujac
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 17:41   #4334
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość
Co sie stalo? Bo ja jestem do tylu ze wszystkim ostatnio.

Ok zaczynam moj dlugi wywod....

Od najgorszych rzeczy czy najlepszych no moze od najlepszych
- wprowadzilam sie wczoraj, wszystko poszlo sprawnie i szybko, internet juz zalozyliu, mieszkanie jest ok, nawet ladne
- teraz sie rozpakowuje, co jest gorsze niz pakowanie jestem jeszcze daleko w polu, bo Tz musi meble zlozyc, ale zaczelam kuchnie i oczywiscie nie wiem co gdzie wlozyc, wszystko bez sensu sie wydaje
- byla plama wilgoci w sypialni, tz mowi do agenta zeby przyszedl ktos, zaipregnowal to i zamalowal, ok
- dzis, bez uprzedzenia oczywiscie, przyszedl agent i dwoch chinczykow - do malowania, nic nie zrobione w sypialni burdel, bo oczywiscie nie zadzwonili do nas wiec skad mielismy wiedziec, ale nic, pomalowali sypialnie, ale nie zaimpregnowali nic

- po czym okazalo sie, ze porobili bable w tapecie, teraz mam sypialnie cala w bablach, grr... zobaczymy moze jak wyschnie to bable znikna

- ale za to chlopak co mi internet zalozyl mily byl , litwin i ucielam sobie z nim pogawedke
- ok wracam do rozpakowywania
- swieta spedze rozpakowujac
wspolczuje - takich kowboji to ja tez mam, co roku robia sciane z ktorej wychodzi wilgoc i co roku musze kogos spowrotem wzywac!! mecz ich teraz, niech cos z tym zrobia!!
Ale wyobraz sobie ze urzadzisz sobie fajnie mieszkanko, tak po swojemu - bedzie warta ta meczarnia

a do mnie ruscy przyjechali, na hopsasa bede zdychac i znowu ciasto z zakalcem wyjdze
slonce znowu wyszlo - ide ocenic straty w kwiatkach po ty gradzie
co za pogoda? slonce swieci, deszcz pada i teraz zaczal pruszyc sniezek

Edytowane przez Bakteryika
Czas edycji: 2010-04-01 o 17:50
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 19:12   #4335
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia cz. III

Olka dwie opony ti jakies £130, ale jeszcze doszly przednie hamulce i jakis dysk. czesci jakies £300 + robocizna, troche czasu im zajelo zamontowanie dysku bo trzeba bylo sporo sie narozkrecac.
Wiecie co jest najlepsze, wymienili nam ten dysk i hamulce, teraz czekamy na opony, ktore wymienia w przyszlym tygodniu i poki co jeszcze nic nie zaplacilismy. Powiedzial nam ze zaplacimy za wszystko razem w przyszlym tygodniu. Samochod mamy w domu. A co by bylo gdybysmy nie wrocili?
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 20:45   #4336
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
wspolczuje - takich kowboji to ja tez mam, co roku robia sciane z ktorej wychodzi wilgoc i co roku musze kogos spowrotem wzywac!! mecz ich teraz, niech cos z tym zrobia!!
Ale wyobraz sobie ze urzadzisz sobie fajnie mieszkanko, tak po swojemu - bedzie warta ta meczarnia

a do mnie ruscy przyjechali, na hopsasa bede zdychac i znowu ciasto z zakalcem wyjdze
slonce znowu wyszlo - ide ocenic straty w kwiatkach po ty gradzie
co za pogoda? slonce swieci, deszcz pada i teraz zaczal pruszyc sniezek
Jacy ruscy, jaki zakalec ?
No kurcze ja nie nadążam


Sylwunia oby auto teraz działało bez zarzutu

Vedma ja ci życzę, by się w wodzie udało ( a nie jakieś tam igły i inne przyjemności a tfu)

Na szczęscie już weekend.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 21:49   #4337
upadly aniol
Raczkowanie
 
Avatar upadly aniol
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cumbria
Wiadomości: 328
Dot.: Anglia cz. III


ale wam zazdrosze tego dlugiego weekenduja do pracy musze isc

Lorelei ja za to polecam Barclaysa, nidy nie mialam z nimi jakis wiekszych problemow i oby tak zostalo

Daenerys w szkocji byl wypadek, spowodowany warunkami pogodowymi, autokaru wiozacego mlodziez na wycieczke, kilka osob zostalo rannych a jedna dziewczyna zmarla
mam nadzieje, ze szybko Ci sie uda uporac z rozpakowywaniem (ja akurat ta czesc przeprowadzi lubie) i juz niedlugo bedziesz sie mogla cieszyc nowym mieszkankiem

sylwunia3009 a gdzie Ty pracujesz, jesli moge zapytac?

u mnie tez snieg wczoraj padal, zato dzisiaj sloneczko pieknie swiecilozobaczy my, co sie bedzie dzialo jutro, burza?
gory znowu w sniegu, ale juz nie tak bardzo, jak ostatnio, ale nadal pieknie wygladaja
uciekam spac, bom zmeczona, milego wieczorku
__________________
"The secret to happiness is not in doing what one likes to do, but in liking what one has to do"
upadly aniol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 21:50   #4338
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
A właśnie.... Jak najtaniej udało Wam się kupić bilet do PL?
1 zl i bez oplat lotniskowych, zaplacilam tylko za transakcje karta - w ten sposob rodzica praktycznie za darmo odwiedzili mnie po slubie (2008r)

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Jacy ruscy, jaki zakalec ?
No kurcze ja nie nadążam
Ja chyba tez nie
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 22:42   #4339
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Anglia cz. III

Wesolych Swiat kochane Dla Was i waszych rodzinek

ps. bakteryjka,chyba ma na mysli miesaczke, bo napisala o tabletkach i zakalcu w ciescie(to jeden z mitow,czego nie robic jak mamy okres )
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 22:44   #4340
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez upadly aniol Pokaż wiadomość

ale wam zazdrosze tego dlugiego weekenduja do pracy musze isc


sylwunia3009 a gdzie Ty pracujesz, jesli moge zapytac?

Ja mam 5 dni wolnego- chyba oszaleje w domu- ja lubie pracowac, a do tego mam taki nastroj, ze kijem mnie strach ruszac.

A pracuje w firmie, ktora zajmuje sie produkcja drukarek, faksow, atramentow i tonerow do drukarek. Nie podam nazwy, zeby reklamy nie bylo
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 07:48   #4341
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia cz. III

maatra dzięki za tłumaczenie. W życiu bym na to nie wpadła.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 08:22   #4342
aniaxxxxx
Zadomowienie
 
Avatar aniaxxxxx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Walia
Wiadomości: 1 291
Dot.: Anglia cz. III

a ja dzisiaj pracuje i w poniedzialek.. do kitu...
maz sobie smacznie teraz spi a ja do pracy
aniaxxxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 13:25   #4343
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
maatra dzięki za tłumaczenie. W życiu bym na to nie wpadła.
luna, vedma - sorki , ja ze wschodu jestem i tak sie jakos skojarzylo ale maatra widze wytlumaczyla

no i szcza - siedze i patrze sie w okno z lista zakupow w reku. Musze sie przejsc do sklepu bo z ciastem nie moge ruszyc....
rany boskie co za kraj!!! najpierw czekasz do wiosny - leje - zanim sie obejrzysz - czerwiec - i nadzieja na sloneczko - a tu leje - i nagle okazuje sie ze juz pazdzienik - i holender lac nie przestaje!!!! wrrrrr
a ja okien dalej nie umylam

cos tu chichutko dzisiaj - pewnie sprzataja, gotuja... a ja tylko liste zdazylam napisac

.........................

slonce wyszlo - poszla Bakteria do sklepu - nie wziela listy....

Edytowane przez Bakteryika
Czas edycji: 2010-04-02 o 14:59
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 15:05   #4344
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Wiola widać co robisz w pracy (patrz: zakładki )
ciezko pracuje oczywiscie

kurczak sie na galarete gotuje a ja probuje zwlec swoja leniwa ... i pojsc do kuchni zagniatac babke drozdzowa. Ale taaaak mi sie nei chce.

wczoraj zegnalismy gostka z pracy. Wszyscy poszlismy zeby sie upewnic ze naprawde odchodzi Yuupi!!!!! One gone one to go! Nie wolno mieszac szampana z winem i corona. Dzis to wiem. Dosc bolesna lekcja. I nie nalezy rozmawiac w metrze z przypadkowymi osobnikami bo sie potem okazuje ze przesiadaja sie na tej samej stacji, gonia za toba choc udajesz ze ich nei slyszysz, wysiadaja na twojej stacji i chca cie do domu odprowadzic.
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 16:19   #4345
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
ciezko pracuje oczywiscie

kurczak sie na galarete gotuje a ja probuje zwlec swoja leniwa ... i pojsc do kuchni zagniatac babke drozdzowa. Ale taaaak mi sie nei chce.

wczoraj zegnalismy gostka z pracy. Wszyscy poszlismy zeby sie upewnic ze naprawde odchodzi Yuupi!!!!! One gone one to go! Nie wolno mieszac szampana z winem i corona. Dzis to wiem. Dosc bolesna lekcja. I nie nalezy rozmawiac w metrze z przypadkowymi osobnikami bo sie potem okazuje ze przesiadaja sie na tej samej stacji, gonia za toba choc udajesz ze ich nei slyszysz, wysiadaja na twojej stacji i chca cie do domu odprowadzic.
oj narozrabiala a mama mowila zeby z obcymi nie gadac
szampan z winem i piwem - wspolczuje serdecznie i lacze sie w bolu
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 16:45   #4346
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość

a najśmieszniejsze jest to, że za palenie w samochodzie podczas jazdy mandat nie grozi a za zmienianie stacji radiowej to już tak
serio?
niedorzeczność
chociaż sama popalam czasem
Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość
całe szczęście ja nic nie muszę przyrządzać. Tż poinforował mnie wczoraj, że w piątek stołujemy się w restauracji, która mieści się na dachu Berlińskiego Parlamentu. Trzeba się będzie odstoić
mmmm jak elegancko.....
napisz jak jedzonko smakowało


Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość
spięcie z Panią miałaś? o co?
zdjęcia piękne
no miałam bo sie doczepia do mojego bagażu
i to jakoś tylko do mnie
innym nie kazała sprawdzać czy zmieści się w postawionym tam koszyku
wiec jak to zwykle ja - zaczęłam pyskować....
tz załagodził sprawę inaczej pewnie na pokład by mnie nie wpuścili




Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Kofika fajne zdjecia.
.
dwiekuje bedzie wiecej

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Nie. Wrecz przeciwnie - z calego porodu igla w kregoslupie najbardziej mnie przeraza. Twarda jestem, mam szerokie biodra, poradze sobie bez... ale za to planuje basen, jesli sie da.
Nie wolno sie tak latwo poddawac - moja kolezanka miala identyczna sytuacje i niestety do dzisiaj zaluje, ze jej Wiktoria wyladowala na butli. A polozne doradzaly, zeby po pierwsze, upewniac sie, ze dziecko dobrze przyjmuje piers, karmic raz z jednej piersi, raz z drugiej, na zadanie. I probowac, probowac, probowac. Pokarm nie musi byc gesty, zeby zapewnial dziecku wszystkie potrzebne skladniki. To cytat z Kliniki Endomed:
"Okres, w którym pokarm znajduje się w żołądku, a następnie zostaje strawiony, trwa około trzech godzin. Pojemność żołądka noworodka jest początkowo bardzo mała i wynosi około 10 ml, stale jednak wzrasta i dochodzi w dru*gim tygodniu życia do około 100 ml."
100 ml to bardzo malutko, naprawde, wiec moze jej sie tylko wydaje, ze Franek sie nie najada
.
moja siostra miała znieczulenie w kręgosłup
rodziła dosłownie godzinkę

co do karmienia to nie wiem dlaczego moja siostra przestała karmić piersią .....
juz raczj do "piersi" nie wroci
malemu poki co bole przeszly - je i spi i jest slodki
moglabym go sciskac i calowac tak bez konca ....
ALE pomimo tego nadal nie wyobrażam sobie siebie w roli mamy

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
Ze swojej strony uwazam ze ta lamka wina raz na jakis czas na prawde nie zaszkodzi, ale zdania sa podzielone.
Sa extrema gdzie kobiety pija pala, uzywaja na umor - i tak jak fajuny i narkotyki sa szkodliwe dla kazdego, tak wino w malych ilosciach (nie spiryty) ma swoje pozytywne strony dla pracy organizmu.
Z fajami sie zgodze - paskudztwo i niczym innym nie bedzie.
Ale ja mam juz troche dosc tego 'Nanny State' gdzie rzad w szczegolnosci uwielbia mowic ludziom jak zyc . (Pamietacie dobra stara komune w Polsce?) Ale koniec dyskusji, bo znowu sie rozpiszemy

kofika - jestem juz zazdrosna mimo ze dzisiaj pogoda jako tako w Londynie, to jak milo by bylo romantycznie przejsc sie po Paryzu eh.....
oj ja niby sie wypowiadałam tu na temat tego
co, jak i po co ..... w ciąży można, chociaż w tym stanie nigdy nie bylam
ale jak kiedys to nastapi to juz teraz wiem, ze nie bede nikogo sluchac
jak bede miala ochote na lamke wina to sie napije etc etc etc
jak nie to nie ..... etc etc etc

a po Paryzu sie przejsc jest baaardzo romantycznie
jest piekny

Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość

Od najgorszych rzeczy czy najlepszych no moze od najlepszych
- wprowadzilam sie wczoraj, wszystko poszlo sprawnie i szybko, internet juz zalozyliu, mieszkanie jest ok, nawet ladne
- teraz sie rozpakowuje, co jest gorsze niz pakowanie jestem jeszcze daleko w polu, bo Tz musi meble zlozyc, ale zaczelam kuchnie i oczywiscie nie wiem co gdzie wlozyc, wszystko bez sensu sie wydaje
- byla plama wilgoci w sypialni, tz mowi do agenta zeby przyszedl ktos, zaipregnowal to i zamalowal, ok
- dzis, bez uprzedzenia oczywiscie, przyszedl agent i dwoch chinczykow - do malowania, nic nie zrobione w sypialni burdel, bo oczywiscie nie zadzwonili do nas wiec skad mielismy wiedziec, ale nic, pomalowali sypialnie, ale nie zaimpregnowali nic
- po czym okazalo sie, ze porobili bable w tapecie, teraz mam sypialnie cala w bablach, grr... zobaczymy moze jak wyschnie to bable znikna
- ale za to chlopak co mi internet zalozyl mily byl , litwin i ucielam sobie z nim pogawedke
- ok wracam do rozpakowywania
- swieta spedze rozpakowujac
ufff no to bedziesz miala swieta
ale .... jak juz wszystko wyladuje na swoim miejscu ... to bedzie super

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Ja mam 5 dni wolnego- chyba oszaleje w domu- ja lubie pracowac, a do tego mam taki nastroj, ze kijem mnie strach ruszac.
eeeeee jak mozna sie nie cieszyc z wolnego
a jak sie nudzisz w domu to trzeba było gdzieś na weekend sie wybrac

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość

Nie wolno mieszac szampana z winem i corona. Dzis to wiem. Dosc bolesna lekcja. I nie nalezy rozmawiac w metrze z przypadkowymi osobnikami bo sie potem okazuje ze przesiadaja sie na tej samej stacji, gonia za toba choc udajesz ze ich nei slyszysz, wysiadaja na twojej stacji i chca cie do domu odprowadzic.
hheheh nie wolno
ja mam tak samo ....
najpierw sie rozgadam a pozniej kombinuje jak tu zmyc sie jak najszybciej

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°

no
dziewczyny wczoraj pogoda byla tu cudna
spędziliśmy ok 6 godzin na spcerze,przechadzając po tym pieknym miescie
dzis juz niestety zrobiło sie zimno i deszczowo.....
byłyśmy z siostra na zakupach świątecznych
za chwile zabieramy sie za robienie sałatki jarzynowej i możne nawet jakies cisto sie upiecze

wszystkim wam
Wesolego Alleluja
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 17:15   #4347
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
anka powodzenia na egzaminie.


Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Anka, powodzenia
Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
powodzenia jutro trzymam kciuki !!!!!

dziekuje i zazdroszcze Paryza tak sobie myslalam czy by nie smignac z mezem na rocznice slubu, ale mielibysmy tylko weekend.

a egzamin zdalam, co za ulga potem oczywiscie nagrodzilam sie w Tk maxxie No a teraz moge sie zabrac powoli za nadrabianie zaleglosci w watku.
Zakupy swiateczne juz zrobione, co gorsze - sprzatanie jeszcze nie, ale moze sobie zapodam lampke wina na zachete i jakos pojdzie.
Niestety nie udalo mi sie zdobyc polskiego chleba a tak mi zalezalo. Ale pod wplywem waszych postow tez postanowilam przyrzadzic cos dobrego z okazji swiat. A beda to....pierogi Wiem, ze malo wspolnego maja z tymi swietami (tymbardziej ruskie), ale to jest chyba moje najwieksze osiagniecie kulinarne.

W kazdym razie jakby nie bylo juz okazji, to zycze Wam pogodnych, cieplych, zdrowych i spokojnych swiat, samych pysznosci na stole i udanego wypoczynku
anka! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 21:19   #4348
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Anglia cz. III

Wesolych Swiat Wielkanocnych! Smacznego jajka oraz dobrego nastroju z okazji świat dziewczyny!
Wszystkiego najlepszego!

Wlasnie ogladam Rude Tube na E4 - najlepsze filmy z yutube.
Swietne!
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 23:02   #4349
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez anka! Pokaż wiadomość
a egzamin zdalam, co za ulga potem oczywiscie nagrodzilam sie w Tk maxxie
Gratulacje! Ja tez bylam dzisiaj w TKMaxxie, ale kupilam tylko "Fasolki wszystkich smakow". Mam nadzieje, ze Twoje zakupy udaly sie lepiej?

Cytat:
Napisane przez anka! Pokaż wiadomość
Zakupy swiateczne juz zrobione, co gorsze - sprzatanie jeszcze nie
To jak u mnie. Ale jutro zagonie towarzystwo do sprzatania, w niedziele przyjezdza Moona z wizytacja (i z rodzina), wiec wszystko musi byc odszorowane na blysk

Cytat:
Napisane przez anka! Pokaż wiadomość
Ale pod wplywem waszych postow tez postanowilam przyrzadzic cos dobrego z okazji swiat. A beda to....pierogi Wiem, ze malo wspolnego maja z tymi swietami (tymbardziej ruskie), ale to jest chyba moje najwieksze osiagniecie kulinarne.
Ja wlasnie koncze pieczenie - sernik wyjme za 5minut, jeszcze tylko ramka do mazurka, bo kajmak sie juz studzi. I zrobilam 3 rodzaje ciasteczek
Anka, nie martw sie - u mnie tez jutro pierogi, a co! tylko u mnie z mieskiem i z grzybami - farsz mam juz gotowy, wiec zostalo tylko lepienie, bo ciasto, jak sie ostatnio okazalo, z powodzeniem robi moj robot kuchenny.
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 23:24   #4350
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez anka! Pokaż wiadomość
dziekuje i zazdroszcze Paryza tak sobie myslalam czy by nie smignac z mezem na rocznice slubu, ale mielibysmy tylko weekend.

a egzamin zdalam, co za ulga potem oczywiscie nagrodzilam sie w Tk maxxie No a teraz moge sie zabrac powoli za nadrabianie zaleglosci w watku.
Zakupy swiateczne juz zrobione, co gorsze - sprzatanie jeszcze nie, ale moze sobie zapodam lampke wina na zachete i jakos pojdzie.
Niestety nie udalo mi sie zdobyc polskiego chleba a tak mi zalezalo. Ale pod wplywem waszych postow tez postanowilam przyrzadzic cos dobrego z okazji swiat. A beda to....pierogi Wiem, ze malo wspolnego maja z tymi swietami (tymbardziej ruskie), ale to jest chyba moje najwieksze osiagniecie kulinarne.

W kazdym razie jakby nie bylo juz okazji, to zycze Wam pogodnych, cieplych, zdrowych i spokojnych swiat, samych pysznosci na stole i udanego wypoczynku
super ze egzamin sie zdal
do paryza blisko nie ucieknie
i takze zycze pieknych swiat

Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość
Wesolych Swiat Wielkanocnych! Smacznego jajka oraz dobrego nastroju z okazji świat dziewczyny!
Wszystkiego najlepszego!
wzajemnie

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
To jak u mnie. Ale jutro zagonie towarzystwo do sprzatania, w niedziele przyjezdza Moona z wizytacja (i z rodzina), wiec wszystko musi byc odszorowane na blysk
Ja wlasnie koncze pieczenie - sernik wyjme za 5minut, jeszcze tylko ramka do mazurka, bo kajmak sie juz studzi. I zrobilam 3 rodzaje ciasteczek
Anka, nie martw sie - u mnie tez jutro pierogi, a co! tylko u mnie z mieskiem i z grzybami - farsz mam juz gotowy, wiec zostalo tylko lepienie, bo ciasto, jak sie ostatnio okazalo, z powodzeniem robi moj robot kuchenny.
mmmmmm no proszę jakież tu zażyłości nam sie wytworzyły
bawcie sie dobrze kochane
i tych smakołyków moonie zazdroszczę jak nic

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

a ja koszyk ze "swieconka" przygotowalam
tradycjonalistka jestem pelna geba wiec dlaczego nie
zabieramy Franka na jego pierwsze jajeczko
i dodaje kilka fotek z wczoraj
to tak gdyby ktos zatesknil za natretnosia lilly
( patrzcie patrzcie tu sa moje fotki z wczorajszego spaceru po paryzu, bedzie ich wiecej ale teraz jestem zajeta bo etc etc etc )
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.