Wartościowe książki dla dzieci cz. 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-02, 10:05   #1
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 694

Wartościowe książki dla dzieci cz. 2


część druga

W tym wątku dzielimy się propozycjami ciekawych i wartych uwagi książek dla dzieci.

cześć I
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II

Edytowane przez gr8ania
Czas edycji: 2021-05-25 o 14:58
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 23:00   #2
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

o wow bede pierwsza
Dwie ksiazki kupione, obie niezbyt trafione.
Tappi i tajemnica buleczek Bollego. Myslalam wiking, myslalm tajemnica oj bedzie sie dzialo... a nie dzieje sie praktycznie nic. Napisana przepieknym jezykiem, co jako dorosly czytelnik doceniam, ale jako rodzic ktory musi w trakcie czytania upraszczac czytany tekst albo tlumaczyc co dane slowo/sformulowanie oznacza definitywnie uznaje za wade. Dlugie opisy, mnogosc bohaterow (rozumiem ze to seria wiec z kolejnymi opowiadaniami latwiej by to bylo zapamietac ale poczatkujacego czytelnika nie zacheca do dalszej lektury) ale fabularnie... Rozumiem ze sa czytelnicy ktorym takie spokojne opowiadania pasuja ale moja corke takie ksiazki nudza. Jedno opowiadanie i kategoryczne nie, dziekuje.

Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na swiecie. Bardzo sympatyczna ksiazka, mojej corce spodobali sie glownie bohaterowie i ich nazwiska (ja kocham krolika Godzille!). Fabularnie duzo lepiej niz w Tappim mimo ze to jedna dluzsza historia i nie krotkie opowiadania ale w dalszym ciagu dla Mlodej zbyt spokojnie. Przeczytalam jej tak polowe i dalej nie chciala.
Trudno, dalej bede szukac polskiej ksiazki dla 5-6 latkow w ktorej przyslowiowy trup bedzie sie scielil gesto
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-03, 12:01   #3
kunegunda.bis
Wtajemniczenie
 
Avatar kunegunda.bis
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 440
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

My jestesmy na etapie ilustrowanego Harrego Pottera córka zachwycona - ogladala filmy (nie wszystkie) wiec odrazu wylapuje roznice miedzy filmem a kasiazka
Poza tym córa słucha na okragło audiobook Detektywa Bloomkviste czyta Jungowska
Córka 8 lat
__________________
02.11.2011r.[*] 7/8 tydz. Kubuś

Tosielka
ok. 120cm
ok. 20,5kg

...cel osiągnięty 64,5kg
kunegunda.bis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 00:19   #4
evanaeve
Zadomowienie
 
Avatar evanaeve
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 793
GG do evanaeve
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Dla jakiego wieku polecałybyście książkę Self-reg dla dzieci? Czy 5-latek ogarnie?
A Wielka księga uczuć Kazdepke? Słuchaliśmy Kacperiade i się synowi podobała.
__________________




Życie takie ma klimaty, że co dobre to na raty
Jacek Kaczmarski

Edytowane przez evanaeve
Czas edycji: 2021-03-07 o 15:28
evanaeve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 08:27   #5
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
o wow bede pierwsza
Dwie ksiazki kupione, obie niezbyt trafione.
Tappi i tajemnica buleczek Bollego. Myslalam wiking, myslalm tajemnica oj bedzie sie dzialo... a nie dzieje sie praktycznie nic. Napisana przepieknym jezykiem, co jako dorosly czytelnik doceniam, ale jako rodzic ktory musi w trakcie czytania upraszczac czytany tekst albo tlumaczyc co dane slowo/sformulowanie oznacza definitywnie uznaje za wade. Dlugie opisy, mnogosc bohaterow (rozumiem ze to seria wiec z kolejnymi opowiadaniami latwiej by to bylo zapamietac ale poczatkujacego czytelnika nie zacheca do dalszej lektury) ale fabularnie... Rozumiem ze sa czytelnicy ktorym takie spokojne opowiadania pasuja ale moja corke takie ksiazki nudza. Jedno opowiadanie i kategoryczne nie, dziekuje.

Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na swiecie. Bardzo sympatyczna ksiazka, mojej corce spodobali sie glownie bohaterowie i ich nazwiska (ja kocham krolika Godzille!). Fabularnie duzo lepiej niz w Tappim mimo ze to jedna dluzsza historia i nie krotkie opowiadania ale w dalszym ciagu dla Mlodej zbyt spokojnie. Przeczytalam jej tak polowe i dalej nie chciala.
Trudno, dalej bede szukac polskiej ksiazki dla 5-6 latkow w ktorej przyslowiowy trup bedzie sie scielil gesto
Mój 4 latek ogarniał te opowiadania, a pol roku później naprawdę spore już rozdziały z białej serii o Tappim.

Ja sobie cenię bogaty język, chłopcy są z nim oswojeni.

U Was inaczej, bo na co dzień siłą rzeczy córka ma mniej styczności z polskim.

Tajemnice i głębsza fabuła są w białej serii, ale tam język na tym samym poziomie i długie rozdziały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 14:25   #6
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Hej

Poleciłybyście jakąś książkę, albo serię dla dziesięciolatki (już prawie jedenasto...)?

Lubi magię, wszelkie mitologie, superbohaterów, zwierzęta, podróże i zagadki. Nie przepada za smętnymi klimatami, długimi opisami i elementami romansideł. Żadnych tam Anek z zielonych wzgórz, czy nastolatkowych pierwszych miłości.

Nr 1 to oczywiście HP, połknęła Kroniki Archeo, Narnię, po tym jak spodobał jej się Hobbit porwała się na Władcę pierścieni, ale po pierwszym tomie odpadła. I wiele innych, których z głowy nie wymienię... Obecnie czyta książki Szczygielskiego.

Bardzo proszę, podpowiedzcie coś, panie bibliotekarki już się chyba wypsztykały z pomysłów, bo to co ostatnio proponują niezbyt się młodej podoba.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 15:27   #7
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
Hej

Poleciłybyście jakąś książkę, albo serię dla dziesięciolatki (już prawie jedenasto...)?
Basniobor? Moze zacznie Terrego Pratchetta? Seria o Tiffany powinna byc ok (choc pierwsza ksiazka wolno sie rozkreca), ewentualnie Zadziwiajacy Maurycy..., Mort. On napisal wiecej typowo mlodziezowych ksiazek ale ich nie znam.
Jill Murphy pisze swietne ksiazki, jest seria "Fatalna czarownica" nie czytalam osobiscie bo moje dziecie zbyt male ale wiem ze popularna.
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-07, 15:37   #8
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
Basniobor? Moze zacznie Terrego Pratchetta? Seria o Tiffany powinna byc ok (choc pierwsza ksiazka wolno sie rozkreca), ewentualnie Zadziwiajacy Maurycy..., Mort. On napisal wiecej typowo mlodziezowych ksiazek ale ich nie znam.
Jill Murphy pisze swietne ksiazki, jest seria "Fatalna czarownica" nie czytalam osobiscie bo moje dziecie zbyt male ale wiem ze popularna.
Basniobór za nami, Fatalna też.

O, Pratchetta jej podsunę.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 19:04   #9
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
Hej

Poleciłybyście jakąś książkę, albo serię dla dziesięciolatki (już prawie jedenasto...)?

Lubi magię, wszelkie mitologie, superbohaterów, zwierzęta, podróże i zagadki. Nie przepada za smętnymi klimatami, długimi opisami i elementami romansideł. Żadnych tam Anek z zielonych wzgórz, czy nastolatkowych pierwszych miłości.

Nr 1 to oczywiście HP, połknęła Kroniki Archeo, Narnię, po tym jak spodobał jej się Hobbit porwała się na Władcę pierścieni, ale po pierwszym tomie odpadła. I wiele innych, których z głowy nie wymienię... Obecnie czyta książki Szczygielskiego.

Bardzo proszę, podpowiedzcie coś, panie bibliotekarki już się chyba wypsztykały z pomysłów, bo to co ostatnio proponują niezbyt się młodej podoba.
Ależ proszę

Marta Kisiel i cykl Małe Licho:

https://lubimyczytac.pl/cykl/21739/male-licho

Seria Greenglass house, są 3 tomy, w kwietniu 4 ma wyjść:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4904...eenglass-house

Seria o Hotelu Winterhouse:

https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiaz...se=winterhouse

Wszystkie fajne, grubaśne pozycje, moja córa w tym samym wieku to ostatnie teraz czyta, poprzednie - skończyła.

A, no i jeszcze Pullmann i cykl Mroczne materie (może film kojarzysz, Złoty kompas? na podstawie pierwszzego tomu):

https://lubimyczytac.pl/cykl/1287/mroczne-materie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 22:06   #10
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Hej
Co polecenie ,dla prawie 3 latki?
Serię o Basi ,znamy czasami coś zaciekawi .seria o Zuzi przeczytana ,kicia Kocia też ,Jadzia pętleka ,nie zbyt chętnie.Ostanio na czasie są Kubusie Puchatki ,ale zastawiam się czym ją jeszcze zaciekawić.Kiedyś ktoś tu polecał liczy pieski to był długo hit.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 07:18   #11
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;88561614]Ależ proszę

Marta Kisiel i cykl Małe Licho:

https://lubimyczytac.pl/cykl/21739/male-licho

Seria Greenglass house, są 3 tomy, w kwietniu 4 ma wyjść:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4904...eenglass-house

Seria o Hotelu Winterhouse:

https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiaz...se=winterhouse

Wszystkie fajne, grubaśne pozycje, moja córa w tym samym wieku to ostatnie teraz czyta, poprzednie - skończyła.

A, no i jeszcze Pullmann i cykl Mroczne materie (może film kojarzysz, Złoty kompas? na podstawie pierwszzego tomu):

https://lubimyczytac.pl/cykl/1287/mroczne-materie[/QUOTE]

Wielkie dzięki! Jesteś kopalnią wiedzy.
Akurat pierwsza część Mrocznych materii jest dostępna w naszej biblio, od rego zaczniemy.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-08, 09:16   #12
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Cytat:
Napisane przez Muminka2 Pokaż wiadomość
Hej
Co polecenie ,dla prawie 3 latki?
Serię o Basi ,znamy czasami coś zaciekawi .seria o Zuzi przeczytana ,kicia Kocia też ,Jadzia pętleka ,nie zbyt chętnie.Ostanio na czasie są Kubusie Puchatki ,ale zastawiam się czym ją jeszcze zaciekawić.Kiedyś ktoś tu polecał liczy pieski to był długo hit.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja polecę serię "Żabek i Ropuch" i książki z serii "Poczytaj mi mamo" np. o Kocie Filemonie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 09:39   #13
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Kim jest ślimak Sam - bardzo fajna.
O różnych orientacjach seksualnych.
Oczywiście dla nieco starszych dzieci, od 6 rż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 12:13   #14
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
Hej

Poleciłybyście jakąś książkę, albo serię dla dziesięciolatki (już prawie jedenasto...)?

Lubi magię, wszelkie mitologie, superbohaterów, zwierzęta, podróże i zagadki. Nie przepada za smętnymi klimatami, długimi opisami i elementami romansideł. Żadnych tam Anek z zielonych wzgórz, czy nastolatkowych pierwszych miłości.

Nr 1 to oczywiście HP, połknęła Kroniki Archeo, Narnię, po tym jak spodobał jej się Hobbit porwała się na Władcę pierścieni, ale po pierwszym tomie odpadła. I wiele innych, których z głowy nie wymienię... Obecnie czyta książki Szczygielskiego.

Bardzo proszę, podpowiedzcie coś, panie bibliotekarki już się chyba wypsztykały z pomysłów, bo to co ostatnio proponują niezbyt się młodej podoba.
Może uda Ci się dotrzeć do serii o Molly Moon (I tom: https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiaz...e=molly%20moon), ja się w niej zaczytywałam jako 11-12 latka. Fajna jest też seria "Szkoła Magicznych Zwierząt" (https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4883...znych-zwierzat), miałam przyjemność współpracować przy kilku pierwszych tomach.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 15:52   #15
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Cytat:
Napisane przez Muminka2 Pokaż wiadomość
Hej
Co polecenie ,dla prawie 3 latki?
Serię o Basi ,znamy czasami coś zaciekawi .seria o Zuzi przeczytana ,kicia Kocia też ,Jadzia pętleka ,nie zbyt chętnie.Ostanio na czasie są Kubusie Puchatki ,ale zastawiam się czym ją jeszcze zaciekawić.Kiedyś ktoś tu polecał liczy pieski to był długo hit.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Może Elmer?


Czy kojarzycie jakąś książkę dla dzieci z legendami polskimi? Część już do snu córce opowiedziałam (Smok Wawelski rządzi ) ale tak się zastanowiłam, że może jest coś na rynku o czym nie wiem, o tej tematyce. Najlepiej taką żeby się nadawała dla 3,5 latki ale może być i dla starszych dzieci. Kiedyś były książeczki Anny Świrszczyńskiej, ale to był wiersze, może coś prozą sie znajdzie?
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 16:52   #16
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
Hej

Poleciłybyście jakąś książkę, albo serię dla dziesięciolatki (już prawie jedenasto...)?

Lubi magię, wszelkie mitologie, superbohaterów, zwierzęta, podróże i zagadki. Nie przepada za smętnymi klimatami, długimi opisami i elementami romansideł. Żadnych tam Anek z zielonych wzgórz, czy nastolatkowych pierwszych miłości.

Nr 1 to oczywiście HP, połknęła Kroniki Archeo, Narnię, po tym jak spodobał jej się Hobbit porwała się na Władcę pierścieni, ale po pierwszym tomie odpadła. I wiele innych, których z głowy nie wymienię... Obecnie czyta książki Szczygielskiego.

Bardzo proszę, podpowiedzcie coś, panie bibliotekarki już się chyba wypsztykały z pomysłów, bo to co ostatnio proponują niezbyt się młodej podoba.
Gregor Suzanne Collins. I wszystko Ricka Riordana.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Może Elmer?


Czy kojarzycie jakąś książkę dla dzieci z legendami polskimi? Część już do snu córce opowiedziałam (Smok Wawelski rządzi ) ale tak się zastanowiłam, że może jest coś na rynku o czym nie wiem, o tej tematyce. Najlepiej taką żeby się nadawała dla 3,5 latki ale może być i dla starszych dzieci. Kiedyś były książeczki Anny Świrszczyńskiej, ale to był wiersze, może coś prozą sie znajdzie?
My mamy to https://www.zielonasowa.pl/ksiega-legend-13784.html
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 19:40   #17
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Gregor Suzanne Collins. I wszystko Ricka Riordana.

My mamy to https://www.zielonasowa.pl/ksiega-legend-13784.html
Dzięki serdeczne, zapisuję.
Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Może uda Ci się dotrzeć do serii o Molly Moon (I tom: https://lubimyczytac.pl/szukaj/ksiaz...e=molly%20moon), ja się w niej zaczytywałam jako 11-12 latka. Fajna jest też seria "Szkoła Magicznych Zwierząt" (https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4883...znych-zwierzat), miałam przyjemność współpracować przy kilku pierwszych tomach.
O! Mamy Molly w naszej biblio, dzięki!
Szkoły brak, ale... w empiku jest.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 20:18   #18
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
Dzięki serdeczne, zapisuję.


O! Mamy Molly w naszej biblio, dzięki!
Szkoły brak, ale... w empiku jest.
Szkoła magicznych zwierząt jest super. Czytamy z synem juz chyba 5 cześć.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 18:41   #19
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość

Dziękuję! Będzie prezent na imieniny
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-10, 16:08   #20
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Mamy starszych dzieci, czytały wasze dzieciaki serię Ulyssess Moore? wzięłam córce 2 tomy z biblio... Wygląda fajnie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-10, 18:11   #21
ifublackorwhite
Raczkowanie
 
Avatar ifublackorwhite
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Muminki - niby dla dzieci, a ja stara baba czytuję do dziś. Piękna seria
ifublackorwhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 11:38   #22
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;88567813]Mamy starszych dzieci, czytały wasze dzieciaki serię Ulyssess Moore? wzięłam córce 2 tomy z biblio... Wygląda fajnie.[/QUOTE]

Ja co prawda nie mam starszego dziecka, ale pamiętam, jak czytałam tę serię i strasznie mnie wciągnęła. Ale miałam tak z 11-12 lat, może nawet 13.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 17:53   #23
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

No ja wypożyczyłam dla 11latki prawie, mocno oczytanej, zobaczymy
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 20:23   #24
Berharap
Przyczajenie
 
Avatar Berharap
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Ja polecę dla młodszych dzieci, wspomnianą tu już Basię - naprawdę rozwiązuje sporo dziecięcych problemów Przy tym jest zabawna (również dla dorosłego, który to czyta ) i dzieci bardzo lubią.

Dla jeszcze młodszych super jest seria Świat w obrazkach - ma wiele części, a większość książeczek jest zrobiona na tyle ciekawie i realistycznie, że posłużą nawet nieco starszym dzieciom, bo mają też walory edukacyjne.
Berharap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 21:27   #25
aliani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 558
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Dołączam się do pytania o książki dla maluchów. Potrzebuję coś między Kicią Kocią a Basią, która jest jeszcze minimalnie za długa. Dzisiaj wpadłam na pomysł, żeby przeczytać Alberta Albertsona, który stał od dłuższego czasu na półce i to był strzał w dziesiątkę, tzn odpowiednia długość tekstu na stronie. Znacie może coś jeszcze podobnego, niekoniecznie serię?



Swoją drogą próbowałam poczytać dzisiaj Tappiego i niestety mam takie same wrażenia jak ktoś wyżej. Za dużo bohaterów i opowiadania wydają się o niczym. To znaczy dla mnie, może kilkulatki to widzą inaczej i będzie hit. Przypomina mi to Misia Uszatka, którego fenomenu też nie rozumiem
aliani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 21:37   #26
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Cytat:
Napisane przez aliani Pokaż wiadomość
Dołączam się do pytania o książki dla maluchów. Potrzebuję coś między Kicią Kocią a Basią, która jest jeszcze minimalnie za długa. Dzisiaj wpadłam na pomysł, żeby przeczytać Alberta Albertsona, który stał od dłuższego czasu na półce i to był strzał w dziesiątkę, tzn odpowiednia długość tekstu na stronie. Znacie może coś jeszcze podobnego, niekoniecznie serię?



Swoją drogą próbowałam poczytać dzisiaj Tappiego i niestety mam takie same wrażenia jak ktoś wyżej. Za dużo bohaterów i opowiadania wydają się o niczym. To znaczy dla mnie, może kilkulatki to widzą inaczej i będzie hit. Przypomina mi to Misia Uszatka, którego fenomenu też nie rozumiem
Albert jest wspaniały, to mój ulubieniec.
Dla dziewczynki czy chłopca?
Masz na myśli Basię - te krótsze czy dłuższe opowiadania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-16, 00:23   #27
aliani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 558
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Mam na myśli te dłuższe opowiadania, bo te krótsze (Basia i Franek) to są ok, tylko już przeczytane wiele razy. Płeć w sumie bez znaczenia jeszcze na tym etapie, tak mi się wydaje

Ktoś polecał Żabek i Ropuch - tego się nie da kupić w internecie, ale jak w końcu trafię do biblioteki to sprawdzę. Na pewno Elmera mam do przetestowania jeszcze.

Edytowane przez aliani
Czas edycji: 2021-03-16 o 07:21
aliani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-16, 13:53   #28
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Elmer na pewno, piękny jest.
A może Kacper? autorem jest Mick Inkpen:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/148720/kacper
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-16, 16:39   #29
rybkaa90
Zakorzenienie
 
Avatar rybkaa90
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 926
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

Potrzebuje dorzucić jakąś książkę do zamówienia. Prawie 6-latek. Zamawiam nowe Basie.
"Z pozdrowieniami Żyrafa" bardzo nam się podobała i oboje żałowaliśmy, że taka krótka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jaś 20.06.2015



06.09.2014

Edytowane przez rybkaa90
Czas edycji: 2021-03-16 o 16:41
rybkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-16, 17:45   #30
aliani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 558
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci cz. 2

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;88580949]Elmer na pewno, piękny jest.
A może Kacper? autorem jest Mick Inkpen:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/148720/kacper[/QUOTE]

Tego Kacpra to też niestety nie tak łatwo dostać. Zwykle zamawiam na Allegro ze względu na dostawę. Ale widzę, że jest jedna. Pomyślę przy najbliższym zamówieniu

Z tymi starszymi książkami niestety tak jest. Kiedyś polowałam na Pierwsze urodziny prosiaczka aż w końcu odpuściłam go sobie.

Edytowane przez aliani
Czas edycji: 2021-03-16 o 17:46
aliani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-30 01:11:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.