tabletki anty i wymioty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-31, 07:21   #1
donia870
Raczkowanie
 
Avatar donia870
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 46

tabletki anty i wymioty


Hej dziewczyny pozdrawiam Was waszystkie.Mam problem a mianowicie 2 godziny po przyjeciu tabletki antykoncepcyjnej doszlo u mnie do wymiotow.I teraz nie wiem czy tabletka zdazyla sie wchłonąc...Prosze o pomoc i z góry dziekuje
donia870 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 07:45   #2
Baba_Jaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 26
Dot.: tabletki anty i wymioty

tabletka wchłania sie do 4 godz, wiec ta raczej nie zdazyła
Baba_Jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 08:10   #3
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: tabletki anty i wymioty

tabletka wchłania sie 4 godziny, a Ty wymiotowałaś po 2 godz od zażycia, czyli powinnaś się zachować tak jak w przypadku zapomniecia tabletki i wziąśc kolejną. Jesli tego nie zrobiłaś to musisz się zabezpieczeć dodatkowo przez 7 kolejnych dni.

Ale te wszystki info są na ulotce wystarczyło przeczytac
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 19:42   #4
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: tabletki anty i wymioty

racja, ulotka dużo móiw tylko trzeba po nią sięgnąć a poza tym, mogłaby trochę wcześniej, tak móiw mój lekarz, ze nawet do 2 godzin, ale to też zależy czy mialaś wypełniony żołądek, czy nie, bo jak wypełniony to zanim przebrnęła ta tabletka do jelita, to raczej nie zdążyła się wchłonąć..ale zabezpieczyć się powinnaś jeszcze przez tydzień, i generalnie dobrze mieć zapasowe opakowanie tabsów, by móc ewentualnie z niego "pożyczyć drugą"..
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 11:53   #5
robaczek37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 60
Dot.: tabletki anty i wymioty

czesc dziewczyny,
udało mi sie znalesc watek ktory mnie bardzo imteresuje.mam powazny problem mianowicie biorę tabletki anty-Logest od ponad roku jak dotad nie miałam zadnych kłopotów, pominięc w przyjmowaniu teb.Ale problem polega na tym,że w czasie barnia tabletek w drugim tygodniu w 3 godz od wziecia tabletki wymiotowałam.Nastepna wzięłm normalnie o zwykłej porze.Teraz mam przrwe jestem w 5 dniu przerwy a krwawienie z odstawienia nie wystapiło, czy moge byc w ciazy?wiem moze schizuje,ale juz mnie tak newry i stres zjada ze szok, postanowiałam zrobic test,ale prosze o rady za które z góry dziękuję.Trzymajcie za mnie kciuki...(
robaczek37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 22:35   #6
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: tabletki anty i wymioty

Spokojnie, spokojnie... Zdarza się że to plamienie nie występuje, zdarza się też plamienie "ponadprogramowe", wiec się nie stresuj, bo tym bardziej opóźniasz okres Zrób sobie test, ale na pocieszenie powiem, że kilka razy zdarzyło mi się całkowicie zapomnieć o tabletce (w jednym cyklu nawet dwóch nie wzięłam wcale) i nic się nie stało
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 12:03   #7
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: tabletki anty i wymioty

Ja mam problem biore tabletki Yasmin. Wziełam trzecią tabletke z opakowania o godzinie 18.
O 1.30 z przejedzenia( bo są świeta) wymiotowałam. Wiec miedzy tabletką a "złym samopoczuciem" mineło 7 godzin.. Ale trzeba podkreslić że bardzo dużo zjadlam. Nie wiem co teraz. Czy ona zdarzyła sie wchłonąć. Nie mam ulotki bo jestem u rodzinki i nie wziałam ze sobą. Nie wiem czy dzisiaj mam normalnie wziąść ja o 18? Czy moze połknąć 2 na raz. Co radzicie laseczki????
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-14, 18:45   #8
robaczek37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 60
Dot.: tabletki anty i wymioty

witaj,
dziekuję za dobre słowo, zrobiłam sobie test 3 kwietnia wyszedł negatywny w dniu 5.04 byłam na wizycie u gina nie stwierdziła ciązy, przepisał mi zastrzyk z progesteronem i kazał czekac po 14 dniach mam przyjsc na wizyte a co do tabletek anty to pozwolił ma zaczecie kolejnego opakowania.11 kwietnia juz nie wytrzymałam kupiłam drugi test i równiez NEGATYWNY juz nie wiem co myslec 19 lub 23 pojde na kontrol,a po tym zastrzyku równiez cisza...(Juz nie wiem co mam z sobą zrobic, idzie zwariowac...odezwe sie po kolejnej wizycie zobaczymy co teraz sie dowiem
robaczek37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 18:49   #9
nattkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 77
Wymioty,16tab

Cześć Wszystskim,

W dniu kiedy przyjmowałam 16 tabletkę (godzina 22:20) wystąpiły u mnie wymioty i biegunka ok godziny 1 w nocy. Niestety wymioty nie ustępowały mi przez całą noc i następną 17tabletkę wziełam normalnie następnego dnia o tej samej godzinie. Opakowania nie przerwałam,kontynuowałam branie.Wczoraj wziełam ostatnią tabletkę z opakowania.Dziś powinnam zrobić 7 dnioową przerwę lecz ja zdecydowałam,że bezpieczniej będzie gdy nie zrobię przerwy i dzisiaj rozpocznę nowe opakowanie.
Czy moja decyzja jest słuszna,czy może powinnam zrobić tę przeerwę? a może popełniłam jakiś bład?

P.S
W dniu kiedy przyjmowałam 16tabletkę współżyłam (przed wymiotami oczywiście).
nattkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 08:21   #10
monikaa2222
Raczkowanie
 
Avatar monikaa2222
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Hej dziewczyny.
Ja wymiotowałam pół godziny po przyjęciu tabletki z trzeciego tygodnia mojego pierwszego opakowania. Od razu wzięłam następną. Chcę się tylko upewnić: teraz powinnam zacząc 2 opakowanie od razu, bez robienia 7-dniowej przerwy?
(bardzo bym tego nie chciała...)

Pomóżcie proszę! Bo ja się już naprawdę gubię. A mój facet jeszcze daje mi jakieś pomysły dziwne i naprawdę nie wiem co robić...

Mam podobny problem do Twojego, z tym że ja wymiotowałam pół godz. po 18 tabletce I od razu wzięłam następną. I teraz nie wiem czy robic przerwe czy brac od razu następne opakowanie...
A ile Twoja tabletka się wchłania? Bo może nie wchłonęła się do końca i powinnaś wziąć wtedy drugą albo w ogóle przestać brać. Tak przynajmniej jest na mojej ulotce (biore diane 35). Więc zobacz ile się wchłania to będziesz wiedzieć. Na Twoim miejscu (i na swoim chyba też) bym wzięła następne opakowanie od razu...
__________________
Kocham Cię... życie!

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-05-08 o 14:57 Powód: post pod postem
monikaa2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 13:02   #11
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: tabletki anty i wymioty

PYTANIE!!!!

donia870 pozwolicz, że podłoczę się do Twojego wątku.
Nie chcę zakładać, kolejnego zdajac tylko jedno malutkie pytanko.

Od wczoraj zaczęłam przyjmowanie pigułek.
Pierwszą wzięłam o godzinie 21.
Dzisiaj około 11, wystąpił u mnie luźny stolec. Nie jest to biegunka, ale nie jest na pewno tak jak być powinno.

Czy tym samym powinnam się zabezpieczać dodatkowo przez tydzień?

Wiem, że gdyby wystąpiły wymioty w ciągu 4 godzin od zażycia tabletka nie zdążyłaby sie wchłonąć.
A jak jest z tym? Problemu żołądkowe następnego dnia nie powinny wpłynąć na skuteczność antykoncepcji, czy raczej powinnam mieć na uwadze dodatkowe zabezpieczenie?
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.