Brak orgazmu. Wątek zbiorczy! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-01, 08:56   #91
ewunia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 9
Dot.: Współżycie= brak orgazmu:(

Hej Beatko rozumiem cie bo ja współzyje z moim chlopakiem od dwóch lat i jeszcze nigdy niemialam orgazmu na poczatku sie tym przejmowalam ale teraz sie nieprzejmuje.moze kiedys ten orgazm nastapi
ewunia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 09:49   #92
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Współżycie= brak orgazmu:(

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
A ta poza tym to tylko niewielki odsetek sposrod calej kobiecej populacji jest zdolny do osiagania orgazmu! ZDECYDOWANA WIEKSZOSC KOBIET ORGAZMU NIE OSIAGA NIGDY!!!
Naprawdę? Ciekawa jestem, skąd masz takie dane? Nie neguję ich, poprostu zastanawiam się nad tym, bo nigdy mnie nie interesowały takie statystyki I dlaczego? To kwestia tego, że "mało się przykładają"??
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 10:30   #93
Baba_Jaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 26
Dot.: Współżycie= brak orgazmu:(

sprobuj pozycji w kotrych członek bedzie sie ocierał o twoj punkt g np na jezdzca
Baba_Jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 13:22   #94
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Współżycie= brak orgazmu:(

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
Naprawdę? Ciekawa jestem, skąd masz takie dane? Nie neguję ich, poprostu zastanawiam się nad tym, bo nigdy mnie nie interesowały takie statystyki I dlaczego? To kwestia tego, że "mało się przykładają"??
poczytalam troche statystyk
to nie zalezy od tego, czy sie ktos przyklada, czy nie, bo osiagac orgazm jest bardzo trudno. Nie da sie go miec na zawolanie. My jestesmy inne niz faceci. Oni rodza sie juz z mozliwoscia osiagania orgazmu, a my nie. My potrzebujemy do tego specyficznego klimatu. Jesli sie mysli o orgazmie to sie go nigdy nie osiagnie, taka jest zasada

W osiaganiu orgazmu pomagaja cwiczenia miesni Kegla. Ja mam je tak super wycwiczone, ze bez problemu moge 150 razy je zacisnac i to kilka razy w ciagu dnia a i tak w czasie stosunku orgazmu jeszcze nie osiagnelam. Tak wiec jak widac zalezy to do wielu czynikow. Jakich? W sumie nie wiadomo, bo kazda z nas jest inna...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 14:12   #95
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Współżycie= brak orgazmu:(

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
poczytalam troche statystyk
to nie zalezy od tego, czy sie ktos przyklada, czy nie, bo osiagac orgazm jest bardzo trudno. Nie da sie go miec na zawolanie. My jestesmy inne niz faceci. Oni rodza sie juz z mozliwoscia osiagania orgazmu, a my nie. My potrzebujemy do tego specyficznego klimatu. Jesli sie mysli o orgazmie to sie go nigdy nie osiagnie, taka jest zasada

W osiaganiu orgazmu pomagaja cwiczenia miesni Kegla. Ja mam je tak super wycwiczone, ze bez problemu moge 150 razy je zacisnac i to kilka razy w ciagu dnia a i tak w czasie stosunku orgazmu jeszcze nie osiagnelam. Tak wiec jak widac zalezy to do wielu czynikow. Jakich? W sumie nie wiadomo, bo kazda z nas jest inna...
Dzięki za odpowiedź Sama wiem, że z orgazmem to nie jest tak hop siup Ale to, że "zdecydowana większość kobiet orgazmu nie osiąga nigdy" mnie jednak troszkę zszokowało
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 14:15   #96
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Współżycie= brak orgazmu:(

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Sama wiem, że z orgazmem to nie jest tak hop siup Ale to, że "zdecydowana większość kobiet orgazmu nie osiąga nigdy" mnie jednak troszkę zszokowało
mnie tez, ale to prawda
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 15:21   #97
gosiuncia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5
Question gdzie jest moj orgazm??:/:(

czesc wszytskim

powiedzcie mi czy jest to normalne gdy w wieku 22 lat ni miec orgazmu. mam stalego partnera od roku i nigdy nie przezylam z nim orgazmu, w ogole to niegdy wczesniej go nie mialam. slyszalm ze to sie zdarza a 'pelne zycie seksualne' kobiety osigaja ok 25 roku zycia, ale cz to prawda????pomocy!!:confus ed:
gosiuncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-10, 16:13   #98
MonkaIska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ciągle w drodze :)
Wiadomości: 1 060
Dot.: gdzie jest moj orgazm??:/:(

Witaj
Faktycznie ja mam parnera od 5 lat i nic, dopiero teraz od 2 miesięcy wiem co to orgazm, dzisiaj nawet pobiegłam do lekarza po pigułki
W listopadzie skończę 26 lat.
Jednak nie przychylałabym sie do opinii, ze po 25 roku dostaniesz orgazm , myślę, ze to zależy od pieszczot, niektóre kobiety muszą mieć naprawdę długo pieszczoną łechtaczkę "żeby dojść" Nie myśl o orgaźmie w trakcie seksu, rozkoszuj się stosunkiem, orgazm nastąpi. Im bardziej będziesz się starała osiągnać orgazm tym dalsza będzie do tego droga. Życze udanych i miłych chwil
MonkaIska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 17:15   #99
May87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 96
Dot.: gdzie jest moj orgazm??:/:(

Ja mam podobny problem. Co prawda kochałam się ze swoim partnerem zaledwie kilka razy (w tym każdy miał po kilka prób), jednak ani razu nie osiągnęłam orgazmu. Tylko raz pojawiło się jakieś przyjemne uczucie, jednak tak bardzo odległe, że każdy szybszy ruch wszystko psuł i albo nie czułam już nic, albo tylko ból.
Nie mam pojęcia, co robimy źle.

Jedyne co, to udało mi się osiągnąć orgazm łechtaczkowy (a przynajmniej tak mi się zdaje), jednak w innych kwestiach to głównie ból albo żadnego uczucia - mimo iż jestem wcześniej podniecona. Po prostu w momencie, w którym mój partner we mnie wchodzi, odczuwam taki ból, że wszystko pryska...

Czy ktoś miał podobny problem i mógłby mi doradzić, co począć?
May87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 18:20   #100
Ewciaak
Raczkowanie
 
Avatar Ewciaak
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 282
Dot.: gdzie jest moj orgazm??:/:(

Cytat:
Napisane przez May87 Pokaż wiadomość
Ja mam podobny problem. Co prawda kochałam się ze swoim partnerem zaledwie kilka razy (w tym każdy miał po kilka prób), jednak ani razu nie osiągnęłam orgazmu. Tylko raz pojawiło się jakieś przyjemne uczucie, jednak tak bardzo odległe, że każdy szybszy ruch wszystko psuł i albo nie czułam już nic, albo tylko ból.
Nie mam pojęcia, co robimy źle.

Jedyne co, to udało mi się osiągnąć orgazm łechtaczkowy (a przynajmniej tak mi się zdaje), jednak w innych kwestiach to głównie ból albo żadnego uczucia - mimo iż jestem wcześniej podniecona. Po prostu w momencie, w którym mój partner we mnie wchodzi, odczuwam taki ból, że wszystko pryska...

Czy ktoś miał podobny problem i mógłby mi doradzić, co począć?
mysle ze poczac dziecko

ja dopiero po pierwszym porodzie dowiedzialam sie co to przyjemnosc z sexu i przestalo mnie bolec
a co do orgazmu to piescic, piescic i jeszcze raz piescic wytrwalosc partnera jest tu wazna i zeby tylko nie myslal o sobie
moj sie nauczyl tego niedawno i jest boskooo
Ewciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 10:58   #101
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: gdzie jest moj orgazm??:/:(

ja mam stałego partnera od 6 lat a orgazm dostałam dopiero 3,5 roku temu w sylwestra (takie postanowienie noworeczne mojego TZ) hihi... od tego czasu mam orgazmy praktycznie za każdym razem i często mi sie zdarza miec wielokrotne.. tak jak to było ostatnio.. 5-krotny orgazm podczas stosunku... mi np. pomaga gra wstępna...

Słuszałam niestety ze wiele kobiet przez wiele lat jest ze swoim partnerem a jeszcze nigdy nie miały orgazmu...
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-11, 12:04   #102
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: gdzie jest moj orgazm??:/:(

jeśli cię boli, to może spróbujcie się jakoś inaczej ułożyć.
niekoniecznie zaraz wielkie kombinowanie z wymyślnymi pozycjami, choć też można - co kto lubi, ale zwyczajnie trochę się powiercić
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 14:13   #103
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: gdzie jest moj orgazm??:/:(

Cytat:
Napisane przez gosiuncia Pokaż wiadomość
czesc wszytskim

powiedzcie mi czy jest to normalne gdy w wieku 22 lat ni miec orgazmu. mam stalego partnera od roku i nigdy nie przezylam z nim orgazmu, w ogole to niegdy wczesniej go nie mialam. slyszalm ze to sie zdarza a 'pelne zycie seksualne' kobiety osigaja ok 25 roku zycia, ale cz to prawda????pomocy!!:confus ed:
orgazm jest sprawa indywiduaalna. Jedna kobieta od samego poczatku je ma, inna z czasem je osiaga a inna NIGDY go miec nie bedzie. Na pocieszenie powiem, ze tylko garstka kobiet jest w stanie osiagnac orgazm bez zadnych problemow.
Moj TZ "meczyl" sie ze mna rok zanim doprowadzil mnie do pierwszego orgazmu.
Sprobuj moze sama sie zaspokajac? To pomaga

temat pasuje na "seks" wiec przesuwam.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 21:53   #104
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: gdzie jest moj orgazm??:/:(

Łączę wątki.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 16:28   #105
Laurieen
Zadomowienie
 
Avatar Laurieen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Piaseczno/Lca/Pszczyna
Wiadomości: 1 161
Dot.: gdzie jest moj orgazm??:/:(

Jestem młodą osobą, jeszcze nie za bardzo doświadczoną i też nie miałam orgazmu. Ja tego tak nie przeżywam jak mój chłopak. On twierdzi, że dzieje się tak dlatego, że jest do niczego, itp. A przecież tak nie jest. Ach, ci faceci!
Mam nadzieję, że przyjedzie czas, że osiągnę orgazm.
Podbudowały mnie wewnętrznie zwierzenia niektóryc z Was, że orgazm osiągnęłyście dopiero po jakimś czasie A niektóre dziewczyny, tak jak ja- w ogóle.
__________________
Dziewczyna, u której szybko poszło


26.07.2016

zaręczyny

17.06.2017
ślub




Laurieen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 23:31   #106
Miedziana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 28
Send a message via Skype™ to Miedziana
Dot.: Brak orgazmu. Wątek zbiorczy!

*

Edytowane przez Miedziana
Czas edycji: 2009-08-26 o 10:15
Miedziana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 08:46   #107
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: Brak orgazmu. Wątek zbiorczy!

też miałam z tym problem. Uwielbiałam sie kochać, tyle,że orgazmu nigdy nie było podczas stosunku ... Ale udało mi sie z Tżtem wyjechać sam na sam na wakacje i już pierwszego dnia... brak stresu,że ktoś nam przeszkodzi ... było bosko w ten dzień szczytowałam kilka razy podczas jednego stosunku, także jestem kolejnym potwierdzeniem na to,że nie ma nic od razu
__________________

Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 00:30   #108
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Brak orgazmu. Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Miedziana Pokaż wiadomość
Kombinowaliśmy wszystkiego.. aż kupiliśmy mały wibrujący wibratorek który dodatkowo stymuluję łechtaczkę.
"Motylek"? Świetny wibrator, dzięki niemu poznałam swoje wrażliwe punkty i udało mi się osiągnąć orgazm w bardzo krótkim czasie. Tak więc mogę polecić dziewczynom, które mają problemy z orgazmem.

Z partnerem jednak nie idzie tak łatwo, ale wszystko przede mną .
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 07:19   #109
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Brak orgazmu. Wątek zbiorczy!

a ile taki "motylek" kosztuje jeśli można wiedzieć.. coprawda ja nie mam problemów z orgazmem ale cos takiego chętnie bym wypróbowała
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-01, 13:15   #110
MonkaIska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ciągle w drodze :)
Wiadomości: 1 060
Dot.: Brak orgazmu. Wątek zbiorczy!

na allegro cena takiego motylka waha się od 40 zł wzwyż, nawet do 150 zł, nie wiem czy cena ma tu znaczenie, to już Ty musisz zdecydować ile jestes w stanie zapłacić, mnie sie tam podobał taki za 131 zł mmmm może sobie sprawię Pozdrawiam
MonkaIska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 13:34   #111
Ja (facet)
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 17
Dot.: Brak orgazmu. Wątek zbiorczy!

A ja myślę, że ten orgazm kobiecy chodzi mi o pochwowy to jakaś ściema. Nie ma czegoś takiego, kobiety wmawiają sobie, że mają orgazm, a tak naprawde to go nie mają. Jest tylko orgazm łechtaczkowy, więc dziewczyny nie przejmujcie się. Jak wam ktoś mówi, że ma orgazm pochwowy to kłamie najzwyczajniej w świecie.
Ja (facet) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 13:36   #112
pszczulka :)
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 94
Dot.: Brak orgazmu. Wątek zbiorczy!

i tu sie mylisz kochany

pochwowy jest, moze nie wiesz o tym jeszcze ale w pochwie istnieje u nas cos takiego jak ppunkt G, jest to przedluzenie lechtaczki w pochwie

poszukaj a znajdziesz

a orgazm lechtaczkowy najlepiej osiagam jak draznie sie sama...
pszczulka :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 13:44   #113
Ja (facet)
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 17
Dot.: Brak orgazmu. Wątek zbiorczy!

punkt G tylko dziwne, że żadna nie potrafi go wskazać gdzie dokładnie jest. Uważam, że nie ma czegoś takiego jak orgazm pochwowy, skąd wiecie, że to nie wymysł waszej wyobraźni?
Ja (facet) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 13:45   #114
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Brak orgazmu. Wątek zbiorczy!

skad wiesz ze zadna????spales juz ze wszystkimi????
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 13:50   #115
Ja (facet)
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 17
Dot.: Brak orgazmu. Wątek zbiorczy!

nie mam przecież pewności ale tak mi się wydaje, że pochwowy to jest udawany, przecież widzę jak się zachowuje dziewczyna gdy pieszczę jej łechtaczkę a jak się zachowuje gdy jestem w niej. Wtedy też niby drapie w plecy, jęczy ale tak bez przekonania, inaczej niż przy łechtaczce. Miałem tylko 3 więc może nie za dużo, ale wielu też tak twierdzi jak ja.
Ja (facet) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 13:59   #116
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Brak orgazmu. Wątek zbiorczy!

Radziłabym się zastanowic nad tym drobnym problemem, że wiele dziewczyn/kobiet udaje orgazm.
korin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 14:00   #117
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Brak orgazmu. Wątek zbiorczy!

to ze u zadnej nie pobudziles punktu G nie znaczy ze go nie ma.Znalam jedna ktora nie do konca nie wiedziala gdzie ma łechtaczke ,a to nie znaczylo ze jej nie posiada.Faceci tez maja taki punkt i przypuszczam,ze przez jego umiejscowienie nigdy nie bedziesz wiedzial jak to jest
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 14:02   #118
Ja (facet)
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 17
Dot.: Brak orgazmu. Wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez korin Pokaż wiadomość
Radziłabym się zastanowic nad tym drobnym problemem, że wiele dziewczyn/kobiet udaje orgazm.

to nie mój problem tylko ich. A jak kobieta nie udaje to i tak moim zdaniem wmawia sobie orgazm. Oczywiście to nie dotyczy łechtaczkowego, ten istnieje i to bardzo silny
Ja (facet) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 14:16   #119
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Brak orgazmu. Wątek zbiorczy!

Oczywiście w końcu jako facet najlepiej wiesz co dziewczyna czuje.
korin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 14:35   #120
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Brak orgazmu. Wątek zbiorczy!

wmawia sobie orgazm Bo ty wiesz lepiej co kobieta czuje, ekspert jak sie patrzy
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.