Filologia polska - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-09, 17:09   #541
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez gelus Pokaż wiadomość
Hej
Absolwentki filologii polskiej, piszcie coś na temat Waszej pracy, czy jest z nią ciężko?? Bo właśnie w tym roku składam papiery na fp na UG albo na UKW.. i mam pewne obawy. Niestety znajomi straszą mnie, że nie ma pozniej pracy, żebym wybrała inny kierunek..ale ja nie chcę ;-) aczkolwiek boję się strasznie, że może okazać się to prawdą, a czasu i pieniędzy już nikt mi nie odda... Osobiście chciałabym wybrać specjalizację edytorską.. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś tu coś napisze.. pozdrawiam.
Rok temu obroniłam pracę magisterską na filologii polskiej. Pracuję w bibliotece, bo skończyłam też podyplomowo bibliotekoznawstwo.
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 18:33   #542
gelus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 75
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez Rybulka Pokaż wiadomość
Rok temu obroniłam pracę magisterską na filologii polskiej. Pracuję w bibliotece, bo skończyłam też podyplomowo bibliotekoznawstwo.
Słyszałam, że w bibliotece mało się zarabia.. chociaż ja także marzyłam o pracy w bibliotece, ostatnio coś mi się odmieniło i postawiłam na wydawnictwa książek, mogłabym nawet pisać do czasopism kulturalnych.. I tak mi się wydaje z tą pracą, że jeżeli dana osoba jest dobra w swojej dziedzinie, w tym co robi, to znajdzie dla siebie pracę.. Myślałam też o kulturoznawstwie, pedagogice i turystyce, ale te dwa ostatnie kierunki są strasznie oblegane i zaś potem pełno pedagogów jest bez pracy.. a kulturoznawstwo i filologia polska wymarzone kierunki!
gelus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 22:19   #543
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez gelus Pokaż wiadomość
Olusiaa_ to masakra ;(( można wiedzieć, gdzie mieszkasz? Jaką firmę, chciałabyś założyć ?
podkarpackie

...a myślę o sklepie z ekologiczną żywnością i naturalnymi kosmetykami ewentualnie o aptece...
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 13:50   #544
gelus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 75
Dot.: Filologia polska

o fajnie ale gapa ze mnie, przecież napisane jest, gdzie mieszkasz ;D Hmm..a co myślicie nad założeniem swojego wydawnictwa, opłaca się? Zawsze mi się marzyło mieć też taką wielką księgranię jak ten facet z filmu 'Masz wiadomość', nie wiem, czy oglądałyście ale taka mała księgrnia też może być... Tylko teraz coraz mniej ludzi, książki czyta..a co dopiero kupuje...ehh, szkoda...
gelus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 18:47   #545
Sweet Sue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Nowy Świat
Wiadomości: 42
Dot.: Filologia polska

Witam siostry polonistki

Mam dość uporczywy problem i prosiłabym o jakieś opinie. Jestem juz na drugim roku, a jakoś nie moge sobie zaorgnizować nauki, żeby było miło i przyjemnie (oczywiście nie w czasie sesji, wtedy nigdy nie jest miło ( Naprawdę staram się czytać wszystkie lektury, uczyć się do kół etc, ale nigdy nie dostaje takich ocen, jakie bym chciała. Nie starcza mi czasu na jakieś hobby czy życie towarzyskie. I mimo iż się uczę, potem modlę się żeby tylko zdać, a to trochę wkurzające siedziec i uczyć się, a potem dostawać tróję. Nie mogę się przyzwyczaić, bo moje koleżanki mają życie towarzyskie, dużo nauki i same piątki i zawsze wszystko wiedzą. Ja w LO byłam bardzo dobrą uczennicą i mimo, iż dojeżdżałam do szkoły, nauka szła z górki i miałam jeszcze czas dla siebie. Wiem, ze to juz wyzszy poziom nauki, ale jestem cholernie sfrustrowana i nie chce żeby przez całe studia tak było. Jak wy sobie radzicie i ułatwiacie życie, jakie sa wasze metody, żeby polonistyka nie wyssała życia? Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam

Edytowane przez Sweet Sue
Czas edycji: 2010-06-10 o 18:51
Sweet Sue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 17:38   #546
ladybird.
Rozeznanie
 
Avatar ladybird.
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 551
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez Sweet Sue Pokaż wiadomość
Witam siostry polonistki

Mam dość uporczywy problem i prosiłabym o jakieś opinie. Jestem juz na drugim roku, a jakoś nie moge sobie zaorgnizować nauki, żeby było miło i przyjemnie (oczywiście nie w czasie sesji, wtedy nigdy nie jest miło ( Naprawdę staram się czytać wszystkie lektury, uczyć się do kół etc, ale nigdy nie dostaje takich ocen, jakie bym chciała. Nie starcza mi czasu na jakieś hobby czy życie towarzyskie. I mimo iż się uczę, potem modlę się żeby tylko zdać, a to trochę wkurzające siedziec i uczyć się, a potem dostawać tróję. Nie mogę się przyzwyczaić, bo moje koleżanki mają życie towarzyskie, dużo nauki i same piątki i zawsze wszystko wiedzą. Ja w LO byłam bardzo dobrą uczennicą i mimo, iż dojeżdżałam do szkoły, nauka szła z górki i miałam jeszcze czas dla siebie. Wiem, ze to juz wyzszy poziom nauki, ale jestem cholernie sfrustrowana i nie chce żeby przez całe studia tak było. Jak wy sobie radzicie i ułatwiacie życie, jakie sa wasze metody, żeby polonistyka nie wyssała życia? Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam

Czytając Twoją wypowiedź pomyślałam, że chyba studiujemy różne polonistyki Kończę III rok studiów i właściwie nigdy nie miałam problemu z pogodzeniem nauki z życiem towarzyskim. Mam mnóstwo innych zainteresowań, zawsze znajduję czas dla przyjaciół. Mało tego! Wciąż powtarzam znajomym, że ja mam całoroczne wakacje z dwoma malutkimi przerwami - na sesje
Wydaje mi się, że właśnie nasz kierunek nie wymaga takiego systematycznego uczenia się, powtarzania do jakiś kół itp.. a jedynym wymogiem radzenia sobie na studiach jest umiejętność czytania i myślenia No bo pomyśl. Jeśli czytasz w miarę regularnie lektury, opracowania, bierzesz aktywny udział w zajęciach, to właściwie nawet tej nauki do egzaminów nie jest tak wiele!
__________________

ladybird. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 18:53   #547
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Filologia polska

Dokładnie

Sweet Sue
może za bardzo skupiasz się na uczeniu na pamięć....

u nas sprawdzała się metoda dzielenia się listą lektur, tzn. siadalo sie w 10 i dzielilysmy kto ktore lektury opracuje (streszczenie+opracowanie ), a potem tylko kserowalysmy i wymienialysmy sie notatkami
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-13, 10:07   #548
ladybird.
Rozeznanie
 
Avatar ladybird.
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 551
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
u nas sprawdzała się metoda dzielenia się listą lektur, tzn. siadalo sie w 10 i dzielilysmy kto ktore lektury opracuje (streszczenie+opracowanie ), a potem tylko kserowalysmy i wymienialysmy sie notatkami
O właśnie! To bardzo dobry sposób.
W ogóle wspólne "douczanki" to świetna metoda, żeby jak najwięcej zapamiętać. Każdy coś tam wie, każdy coś tam powie i w czasie takich rozmów więcej się nauczyłam, niż siedząc w domu i czytając notatki.
__________________

ladybird. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 09:13   #549
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Filologia polska

Zgadzam się, co do metod douczania

U mnie jutro egzamin z XX-lecia a w poniedziałek z gramatyki historycznej. To dopiero będzie jazda...
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 14:04   #550
ashiyo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1
Dot.: Filologia polska

Witam, mam nadzieję, że od nowego roku akademickiego będę miała przyjemność studiować filologię polską

Mam zamiar studiować na UWM, gdzie opis tego kierunku wygląda następująco :

" STUDIA STACJONARNE I STOPNIA –6 semestrów(z możliwością wyboru następujących specjalności od drugiego roku studiów: komunikowanie publiczne, informacja naukowa i bibliologia lub opcji specjalnościowych: artystyczno-literackiej, wiedzy o kulturze, edukacji teatralnej, edukacji regionalnej)."

I tak się zastanawiam, czym różni się specjalność od opcji specjalnościowej?
Wie ktoś na czym polega różnica? hmmm..., sama już nie wiem


Edytowane przez ashiyo
Czas edycji: 2010-06-23 o 14:37
ashiyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 16:07   #551
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filologia polska

XXlecie u mnie oblane.
Zreszta jak 50% roku ( a za kilka dni mielismy sie bronic).
Literatura wspolczesna do przodu.
Jeszcze jutro specjalizacja (edytorstwo) i po sesji
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 17:34   #552
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Filologia polska

Ja uwaliłam gramatykę historyczną
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 18:27   #553
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Ja uwaliłam gramatykę historyczną
Akurat taki przedmiot to nie wstyd uwalic...U mnie na uczelni najwiecej ludzi go oblalo.
Kiedy poprawka? Lipiec? Wrzesien?
Zebym wiedziala, kiedy trzymac kciuki
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 19:52   #554
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Ja uwaliłam gramatykę historyczną
Ja pewnie też ;/ Jutro się dowiem. Ale to i tak cud, że zostałam dopuszczona do egzaminu.
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 00:50   #555
ProfessorXs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 20
Dot.: Filologia polska

Czy któraś z Was studiuje w Szczecinie? Słyszałam na temat studiowania FP w Szczecinie nieprzychylne opinie. Chciałabym się dowiedzieć, czy dużo osób to potwierdza...
ProfessorXs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 11:35   #556
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Filologia polska

Witam filolożki Ja od tygodnia mam wolne wszystkie egzaminy zdane (co prawda było trochę nerwów i problemów z współczesną, ale się jakimś cudem udało ). Widzę, że niektórzy tu nie zaliczyli gramy historycznej... Też to miałam w tym semestrze... Ale w wielkich bólach udało się na 3 Dacie radę

ps ale mnie tu dawno nie było...
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 12:06   #557
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Akurat taki przedmiot to nie wstyd uwalic...U mnie na uczelni najwiecej ludzi go oblalo.
Kiedy poprawka? Lipiec? Wrzesien?
Zebym wiedziala, kiedy trzymac kciuki
Wrzesień.
Przepada mi przez to stypendium i nie mogę składać papierów na mgr
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 13:36   #558
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Filologia polska

A mi jednak do zdania historycznej zabrakło... 1 punktu. Jestem zła, bo tak niewiele mnie dzieliło od bycia na 3 roku ;/ Ale przynajmniej wiem, że mogę to zdać
Dziewczyny, będę trzymać kciuki za wrzesień
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 13:57   #559
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Wrzesień.
Przepada mi przez to stypendium i nie mogę składać papierów na mgr
Znam ten bol
Moglam miec poprawke z XX-lecia w czerwcu, ale wole przelozyc ja i obrone na wrzesien. U nas sa straszne niedobory na mgr, jest 90 miejsc na dziennych, a nas na roku jest 77, z czego ogromna wiekszosc wybiera sie na inne kierunki. Podobno rok temu u nas przyjmowali nawet w pazdzierniku.
Takze popytaj u Ciebie starsze roczniki, moze jest jakas szansa

o kat, co tam u Ciebie?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 14:12   #560
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Znam ten bol
Moglam miec poprawke z XX-lecia w czerwcu, ale wole przelozyc ja i obrone na wrzesien. U nas sa straszne niedobory na mgr, jest 90 miejsc na dziennych, a nas na roku jest 77, z czego ogromna wiekszosc wybiera sie na inne kierunki. Podobno rok temu u nas przyjmowali nawet w pazdzierniku.
Takze popytaj u Ciebie starsze roczniki, moze jest jakas szansa

o kat, co tam u Ciebie?
u nas w zg niedobory ogólnie na fp, ale czy robią dodatkowy nabór nie mam pojęcia. Teraz ludziom nieśpieszno na filologię polską (i dobrze! mniej konkurencji ), ale dlaczego nie mam pojęcia.

co u mnie... Jeśli chodzi o FP to od kilku miesięcy NIENAWIDZĘ tych studiów miałam tak beznadziejnie nudny i jałowy semestr, że w głowie się nie mieści, mimo takich przedmiotów jak grama historyczna czy lit. współczesna oraz całego bloku historycznego. Za dużo wolnego chyba miałam i zbyt wielu wkurzających wykładowców. Ale już wszystko pozdawane i teraz odpoczywam. Na książki patrzeć nie mogę, wręcz bierze mnie jakieś obrzydzenie na ich widok mam jakąś chorobę filologiczną chyba a co u Ciebie nafiyqo?
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 14:26   #561
Zuza229
Zakorzenienie
 
Avatar Zuza229
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 178
GG do Zuza229
Dot.: Filologia polska

Hej właśnie oczekuję na wyniki rekrutacji i tak Was podczytuje i zaczynam wątpić czy dobrze, zrobiłam, że na fp złozzyłam
__________________
Studentka



Mój Kochany

10 luty 2010 rok "Bo mam Ciebie.."
Zuza229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 18:45   #562
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez Zuza229 Pokaż wiadomość
Hej właśnie oczekuję na wyniki rekrutacji i tak Was podczytuje i zaczynam wątpić czy dobrze, zrobiłam, że na fp złozzyłam
Ja powiem szczerze, że gdybym mogła cofnąć czas nie złożyłabym znów papierów na FP. Do tego trzeba mieć naprawdę zacięcie i kochać całym sercem książki, bo inaczej te studia robią się irytujące i z czasem ma się ich serdecznie dość, przychodzi obrzydzenie na wszystko. Ja tak mam i wiele moich koleżanek z filologii... chociaż są i takie, które uwielbiają te studia mimo wszystko
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 18:49   #563
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Filologia polska

U mnie też jest niedobór, bo chętnych z zewnątrz nie ma wcale, więc muszą liczyć tylko na swoich. Dlatego aż tak bardzo się nie obawiam...

Ale opowiem Wam, jak wyglądał mój egzamin z historycznej. Losujesz 4 pytania, szykujesz się i odpowiadasz. Odpowiedziałam dobrze na 2, kończyłam na 3. /4 nie wiedziałam/ i w tym momencie dostałam krwotoku z nosa (kolejny raz zresztą ). Pytam się baby, czy mogę wyjść po chusteczkę, bo torebkę mam przed salą, a ona do mnie, że mam jej cyrków nie robić i że albo odpowiadam do końca, albo wychodzę. Ponieważ na zaliczenie wystarczały 2 pytania, powiedziałam, że wyjdę, a ona 'skoro tak, to ma pani dwa' Myślałam, że tam zejdę po prostu... Zaliczyła wszystkim głąbom (za przeproszeniem) - panna przede mną odpowiedziała na jedno i jej naciągnęła a mnie po odpowiedzeniu 'bardzo dobrze pani Klaudyno' na trzy i to w takich okolicznościach potraktowała w taki sposób... Co najlepsze! Wpisała mi, ja zbieram papiery, a ta rzuca mi swoją chusteczkę...
Gdybym nie umiała, gdyby to była moja wina, mogłabym mieć pretensje tylko do siebie, a tak? Jestem strasznie rozżalona
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 18:50   #564
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ja powiem szczerze, że gdybym mogła cofnąć czas nie złożyłabym znów papierów na FP. Do tego trzeba mieć naprawdę zacięcie i kochać całym sercem książki, bo inaczej te studia robią się irytujące i z czasem ma się ich serdecznie dość, przychodzi obrzydzenie na wszystko. Ja tak mam i wiele moich koleżanek z filologii... chociaż są i takie, które uwielbiają te studia mimo wszystko
Nie tylko książki, ale całą gramatykę i językoznawstwo, któtrego jest więcej niż przedmiotów literaturoznawczych.
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 19:23   #565
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Filologia polska

Ja też chyba bym się drugi raz nie zdecydowała na te studia. Wybrałabym raczej politologię albo dziennikarstwo- więcej możliwości, mniej rzeczy całkowicie niepotrzebnych do życia.
Pierwszy semestr był dla mnie wyjątkowy. Wszystkie przedmioty mi się bardzo podobały. Podchodziłam do tego kierunku bardzo euforycznie . Do czasu, gdy trzeba było się zmierzyć z łaciną, teorią literatury i gramatyką historyczną. Wiele przedmiotów na tym kierunku jest według mnie całkowicie bezsensownych. Na przykład takie nauki pomocnicze. Cały semestr kucia przypisów bibliograficznych, a gdy pomagałam siostrze w bibliografii do matury, okazało się, że większość z metod podanych na zajęciach jest stara i nieaktualna. A z łaciny nie pamiętam już nic

Ale i tak ubóstwiam te studia. Trzeba jednak być naprawdę wytrwałym i zmobilizowanym. Zawsze warto spróbować. A nuż okaże się, że to kierunek dla nas

A zmieniając temat: o czym piszecie/będziecie pisać/pisałyście swoje prace licencjackie/magisterskie? Ja stoję właśnie przed tym trudnym wyborem Jestem na razie zapisana do pani doktor zajmującej się badaniem języka internetowego. I chyba właśnie o tym będę pisać swoją pracę. A Wy?

Edytowane przez kathy8998
Czas edycji: 2010-07-07 o 19:25
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 19:54   #566
Zuza229
Zakorzenienie
 
Avatar Zuza229
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 178
GG do Zuza229
Dot.: Filologia polska

Politologię już studiuje FB biorę jako drugi kierunek
__________________
Studentka



Mój Kochany

10 luty 2010 rok "Bo mam Ciebie.."
Zuza229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 20:01   #567
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filologia polska

kat, u mnie podobnie mecze sie na tych studiach od drugiego roku. Głownie przez nudne zajecia i lekcewazace podejscie wykladowcow.
A Ty jakie masz plany po licenjacie?

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Nie tylko książki, ale całą gramatykę i językoznawstwo, któtrego jest więcej niż przedmiotów literaturoznawczych.
Zazdroszcze.
U mnie jest wiecej literatury - mecze sie niemilosiernie.

Ja tez nie wybralabym drugi raz tych studiow. Malo praktyczna wiedza, w zasadzie niewiele dajaca w zyciu. Chcialabym zostac redaktorem, jednak coraz bardziej dociera do mnie, jak wyglada sytuacja na tym rynku.
Mam zamiar zrobic sobie rok przerwy, a potem wrocic na mgr.
A prace pisze o wykladnikach propagandy w jezyku Jaruzelskiego.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 20:59   #568
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Nie tylko książki, ale całą gramatykę i językoznawstwo, któtrego jest więcej niż przedmiotów literaturoznawczych.
no w sumie racja ale i tak ja uważam, że najgorsze są ilości książek... no i gramatyka. Bo poetyki można się po prostu nauczyć.
Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość

Ale opowiem Wam, jak wyglądał mój egzamin z historycznej. Losujesz 4 pytania, szykujesz się i odpowiadasz. Odpowiedziałam dobrze na 2, kończyłam na 3. /4 nie wiedziałam/ i w tym momencie dostałam krwotoku z nosa (kolejny raz zresztą ). Pytam się baby, czy mogę wyjść po chusteczkę, bo torebkę mam przed salą, a ona do mnie, że mam jej cyrków nie robić i że albo odpowiadam do końca, albo wychodzę. Ponieważ na zaliczenie wystarczały 2 pytania, powiedziałam, że wyjdę, a ona 'skoro tak, to ma pani dwa' Myślałam, że tam zejdę po prostu... Zaliczyła wszystkim głąbom (za przeproszeniem) - panna przede mną odpowiedziała na jedno i jej naciągnęła a mnie po odpowiedzeniu 'bardzo dobrze pani Klaudyno' na trzy i to w takich okolicznościach potraktowała w taki sposób... Co najlepsze! Wpisała mi, ja zbieram papiery, a ta rzuca mi swoją chusteczkę...
Gdybym nie umiała, gdyby to była moja wina, mogłabym mieć pretensje tylko do siebie, a tak? Jestem strasznie rozżalona
współczuję , że zostałaś tak potraktowana...
Cytat:
Napisane przez kathy8998 Pokaż wiadomość
A zmieniając temat: o czym piszecie/będziecie pisać/pisałyście swoje prace licencjackie/magisterskie? Ja stoję właśnie przed tym trudnym wyborem Jestem na razie zapisana do pani doktor zajmującej się badaniem języka internetowego. I chyba właśnie o tym będę pisać swoją pracę. A Wy?
Ja nie wybrałam jeszcze seminarium... ale się właśnie waham między literaturą współczesną (nieznani twórcy) i literaturą XX-lecia międzywojennego...
Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
kat, u mnie podobnie mecze sie na tych studiach od drugiego roku. Głownie przez nudne zajecia i lekcewazace podejscie wykladowcow.
A Ty jakie masz plany po licenjacie?
Ja po licencjacie szukam pracy. Najpierw w zawodzie, jak znajdę idę na mgr, a jak nie... To mam w zanadrzu szkołę policyjną, która od pół roku mi się marzy albo zupełna zmiana kierunku, może na coś związanego z biologią.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 21:29   #569
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Filologia polska

To dlaczego wybrałaś akurat polonistykę?
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 21:44   #570
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
To dlaczego wybrałaś akurat polonistykę?
ja?
Bo inaczej to sobie wyobrażałam,
bo sądziłam, że te studia mnie przygotują do zawodu,
bo byłam dobra z polskiego i lubiłam ten przedmiot,
bo moje nauczycielki zawsze budziły we mnie podziw,
bo tak mi podpowiadała intuicja,
bo chciałam pracować w szkole.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-06 12:21:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.