młodzi polscy projektanci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-14, 11:11   #1
agno
Raczkowanie
 
Avatar agno
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 200
Thumbs up

młodzi polscy projektanci


kto kupuje ubrania w niewielkich pracowniach? ostatnio namnożyło się mnóstwo bardzo fajnych małych marek, niestety czasem ciężko do nich dotrzeć, a szkoda, bo mają bardzo ciekawe fasony, są dobre gatunkowo i stanowią miłą odmianę od wszechobecnych sieciówek.
Podzielmy się naszymi odkryciami, wspierajmy zdolnych twórców!
agno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 11:15   #2
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: młodzi polscy projektanci

ja kupuje ale przez neta:

ostatnio zakupilam t-shirt Shes a Riot, mam tez Nenukko, i ostatnio Bynamesakke i Peanut Butter Jelly Time
zazwyczaj kupuje na Showroomie albo korzystam z pomocy kolezanek
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 11:24   #3
agno
Raczkowanie
 
Avatar agno
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 200
Thumbs up Dot.: młodzi polscy projektanci

wydaje mi się, że w showroomie strasznie zawyżają ceny. odkryłam ostatnio nubee, zamawiając przez ich stronkę zapłacilam za ocieplacz 130zł, cena w shwrm- 169zł
:/

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ostatnio zakupilam t-shirt Shes a Riot, mam tez Nenukko, i ostatnio Bynamesakke i Peanut Butter Jelly Time
a jesteś zadowolona z Nenukko? Bo mam też ich bluzkę z serii basic, ale to mój póki co jedyny ciuchowy zawód, gniecie się niemiłosiernie.

sama uwielbiam 160cm, niestety przenieśli się z Warszawy do Paryża i trochę ciężej z zakupami. Do tego ostatnio odkryłam hedonic., najchętniej przytuliłabym ich całą kolekcję
agno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 11:25   #4
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: młodzi polscy projektanci

no ja tez np. Nenukko zamawialam przez ich strone ale nie zwrocilam uwage na zawyzanie, natomiast czasami asortyment w showroomie jest dosc ubogi. natomiast Mostrami zawyza.

ja tez mam basica z Nenukko, owszem gniecie sie ale raz-dwa prasowanko i jest ok hedonic nie znam
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2012-12-14 o 11:26
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 11:56   #5
agno
Raczkowanie
 
Avatar agno
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 200
Dot.: młodzi polscy projektanci

hedonic. ma swoją stronę na facebooku i są też na showroomie. jestem szczęśliwą posiadaczką ich sukienki Hard Coral Candy, jest pięknie uszyta,z fantastycznego materiału, teraz czaję się na ich dresowe spodnie

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

i dzięki za info o Bynamesakke jak z nimi jest jakościowo?

Edytowane przez agno
Czas edycji: 2012-12-14 o 11:51
agno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 13:43   #6
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Jesli chodzi o sam material to miekki, dobre wykonczenie ale jeszcze nie pralam,no i jak bys chciala zamowic to zadzwon do sklepu bo wg ich rozmiarowki ich S to chyba nasze M/L. W kazdym badz razie S ida u nich jak cieple buleczki


from my iPhone using Tapatalk
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 17:22   #7
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: młodzi polscy projektanci

nowa kolekcja Nenukko juz on-line mi wpadla w oko bluzka generalnie firme polecam.
ostatnio tez zamowilam bluzke od Łukasza Jemioła - myslalam ze grubsza bedzie,, no ale swietnie sie nosi
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-05, 18:22   #8
gozia
Zakorzenienie
 
Avatar gozia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 6 035
Dot.: młodzi polscy projektanci

polecam ANOI
mam od nich bluzo-sukienkę
__________________
instagram: wieszjakjest
gozia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 20:16   #9
agno
Raczkowanie
 
Avatar agno
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 200
Dot.: młodzi polscy projektanci

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
nowa kolekcja Nenukko juz on-line mi wpadla w oko bluzka
od Nenukko mam tylko ciałozakrywacz, uwielbiam go nosić, do tego robi furorę na ulicach
niestety nic z nowych propozycji mi nie wpadło w oko.

Tfu, coś mi się pokręciło, ciałozakrywacz to dzieło Nubee oczywiście
Nenukko jak zawsze świetne, ale poczekam cierpliwie na przeceny

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez gozia Pokaż wiadomość
polecam ANOI
mam od nich bluzo-sukienkę
ooo, i jak jakościowo?

Edytowane przez agno
Czas edycji: 2013-03-06 o 20:12
agno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 11:15   #10
Australija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 214
Dot.: młodzi polscy projektanci



Cytat:
Napisane przez gozia Pokaż wiadomość
polecam ANOI
mam od nich bluzo-sukienkę
a mogłabyś podać link? bo nie mogę znaleźć .

Edytowane przez Australija
Czas edycji: 2016-01-10 o 18:16
Australija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 10:31   #11
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Dot.: młodzi polscy projektanci

lubię Łukasza Jemioła, starą kolekcję Sylwii Rochali i Kupisza, ale po obejrzeniu zdjęć z Fashion Weeku 2013 wolałabym wygrzebać sobie coś w śmietniku...
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-10, 14:07   #12
ElliottLee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: młodzi polscy projektanci

Witam,
właśnie ruszyłam ze stroną na fb z własnymi projektami, zachęcam do obejrzenia. Sukcesywnie będą dodawane zdjęcia z etapów tworzenia kolekcji, gotowych modeli, etc
<reklama>

Edytowane przez Redhaired Witch
Czas edycji: 2014-04-10 o 15:40
ElliottLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 17:47   #13
Cinamonne
Raczkowanie
 
Avatar Cinamonne
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków.
Wiadomości: 90
Dot.: młodzi polscy projektanci

Dla mnie te młode polskie marki to chyba największy fenomen ostatnich lat - przez bycie dzielną prenumeratorką czasopism takich jak "Harper's Bazaar","Glamour","Elle" czy "Cosmopolitan", w których redakcjach trwał prawdziwy boom na artykuły o takich młodych, zdolnych, krajowych markach, sama w końcu zaczęłam buszować w Internecie i jestem pod wielkim wrażeniem. Powiem szczerze,że innych ubrań już prawie nie kupuję. Dlaczego? Bo chcę mieć coś oryginalnego, niebanalnego i z naszywką Made in Poland. Gorąco polecam Local Heroes, stacjonarnie można kupić w Blind Concept Store na Mokotowskiej. Najmocniej kocham ich dresy - wygodne, świetne jakościowo i pasujące naprawdę do wszystkiego! Ja noszę je zarówno do trampek, jak i klasycznych szpilek. T-shirty - wielka miłość numer dwa, stanowią idealną bazę do oszałamiającego stroju. "Last clean t-shirt", ciemne dżinsy, marynarka, szpilki i mogę podbijać świat. Śmiałam się nawet ostatnio,że powinnam tym dziewczynom z Heroes zanieść kwiaty bo bardzo rzadko zdarza mi się znaleźć markę, którą byłabym tak w 100 % zachwycona.

Podoba mi się też Aloha from Deer, chociaż musiałam odłożyć zakup bluz z wizerunkiem zwierzaków i cudów przyrody, bo wielkimi krokami zbliża się lato, a ja jestem gotowa usmażyć się nawet w cienkiej koszulce. Ale jesienią... W ogóle do takich zakupów polecam całą ulicę Mokotowską - mnóstwo designerskich, polskich (i nie tylko), oryginalnych marek. Właściwie kupuję tam wszystko - od ubrań, przez torebki, aż po buty.

Jeśli chodzi o polskich twórców trochę starszego pokolenia, z wyrobioną marką lubię chyba jedynie Orzełka od Kupisza i czarne shoppery od Ani Kuczyńskiej. Kurczę,może oni mają znane nazwiska, ale to ubrania od takich marek jak LH nosi Justin Bieber, Rita Ora, Rihanna czy Cara Delevingne. I to dodaje mnóstwa smaku.
__________________
"Człowiek jest najgorszym źródłem prawdy o sobie".

Edytowane przez Cinamonne
Czas edycji: 2014-04-10 o 17:49
Cinamonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 15:04   #14
dorothea29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Dot.: młodzi polscy projektanci

Ja też staram się wspierać polskich artystów, mam dość już tej sieciówkowej sztampy. Zresztą lubię inaczej się ubrać, a ceny często nie sa wcale wysokie. Nie mówię o gwiazdorach polskiej sceny modowej, ale o tych dopiero wschodzących i nowych.
Ja też już dawno nie korzystam z swrm, bo mają ceny z kosmosu. Często na kilku różnych portalach ta sama marka sprzedaje w kilku miejscach, a ceny ma na każdym inne.
Osobiście uwielbiam moustache i da wandę, ostatnio też coraz częściej zaglądam też na la moda, na pewno jest taniej.
Stacjonarnych sklepów nie znam, ale często są organizowane targi młodych projektantów w wiekszych miastach np: moustache organizuje dwa razy do roku w pałacu kultury, fashion democracy w blue city w Warszawie jest chyba nawet co dwa tygodnie...
Poza tym polecam bezpośredni kontakt z projektantem, zawsze można zadzwonić i się zapytać . Ja ostatnio np. na fejsa dostałam zaproszenie do polubienia od unicornodesign.com, spodobała mi się jakaś sukienka, ale chciałam przymierzyć więc zadzwoniałam i - okazało się, że to Warszawska projektantka, dostałam zaproszenie na kawkę do domu, poznałam przesympatyczną laskę, pogłaskałam kota, przymierzyłam, dostałam rabat i w końcu trzy rzeczy kupiłam zamiast jednej, świetnie się przy tym bawiąc. Podejrzewam więc, że w innych markach też się tak da, więc jak jesteście z tego samego miasta co projektant to próbujcie, na pewno warto...
dorothea29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 16:13   #15
lamadeleine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 147
Dot.: młodzi polscy projektanci

Ja bym chciała coś od dzky.
lamadeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 20:03   #16
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: młodzi polscy projektanci

A ja na hasło "młodzi polscy projektanci" reaguję wysypką, katarem i swędzeniem skóry stóp.

Oczywiście, w zalewie najtańszej dresówki (swoją drogą, skąd to umiłowanie szarego melanżu, to nie wiem) skrojonej byle jak, byle skroić i wystawionej za niebotyczne ceny z założeniem, że przyjdzie głupi i kupi, zdarzają się prawdziwi twórcy i artyści godni tego miana.

Szkoda, że są w mniejszości.

Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 15:22   #17
annaijoanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 12
Dot.: młodzi polscy projektanci

polska moda przeżywa boom i zgadzam się, że coraz więcej jest rzeczy na jedno kopyto i na jeden kolor: szarość, szarość, szarość. Ale można wygrzebać fajne rzeczy. Też staram się wspierać młodych projektantów. Ostatnio kupuje głównie Kuczyńską: mam dwie torby i chustę. W ogóle jest fajny blog poświęcony polskim projektantom. Może Was zainteresuje: http://noszepolskie.blogspot.com/
annaijoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 16:37   #18
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: młodzi polscy projektanci

Cytat:
Napisane przez annaijoanna Pokaż wiadomość
polska moda przeżywa boom i zgadzam się, że coraz więcej jest rzeczy na jedno kopyto i na jeden kolor: szarość, szarość, szarość. Ale można wygrzebać fajne rzeczy. Też staram się wspierać młodych projektantów. Ostatnio kupuje głównie Kuczyńską: mam dwie torby i chustę. W ogóle jest fajny blog poświęcony polskim projektantom. Może Was zainteresuje: http://noszepolskie.blogspot.com/
O ile szarość to szarość, dobre tkaniny i fajne kroje - biorę. Ale jeżeli szarość to tania dresówa, to dla mnie jest obciach, tandeta i ból zębów.

Programowo nie kupuję od nikogo, kto przyczynia się do zalewania polskich ulic (głównie - polskich ścianek) paskudztwem.

Blog muszę przejrzeć.
Dziś trafiłam na cudeńko na facebooku, ktoś szyje piękne rzeczy i bierze za nie śmieszne pieniądze. Nazwy strony nie podaję, bo by wyszło, że moja i że reklamuję. Chciałabym, ale nie moja jednak xd.

Więc jest światło w tym tunelu, jest nadzieja, że mamy młodych projektantów, a nie nieudolnych dzianinowych wycinaczy.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 18:50   #19
annaijoanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 12
Dot.: młodzi polscy projektanci

Nosferatku mogłabyś się podzielić! A przynajmniej jak już coś kupisz, to się pochwalić. Podsyciłaś moją ciekawość. Poza tym wiesz... jak jest mało znany projektant, to rzeczy są tanie, a jak zaczyna cieszy się popularnością, to ceny automatycznie rosną. Tak jest trochę z Anią Kuczyńską. Ja pamiętam, jak jakieś trzy lata temu jej torba flagowa kosztowała 100 czy 150 zł. Dzisiaj 260 zł!! Kto wie, czy za rok nie więcej. Ty kupisz teraz tanio, za dwa lata się okaże, że masz rzecz sławnego projektanta
annaijoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-28, 19:32   #20
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: młodzi polscy projektanci

ja osobiscie troche rzeczy od polskich projektantow mam : Lukasz Lemiol, Robert Kupisz, Nenukko, czy Bynamesakke no i Ania Kuczynska. no i chyba najbardziej do gustu przypadl mi Lukasz Jemiol i R.Kupisz, no i Bynamesakke ( uwielbiam!), chciaz jeszcze ostatnio Stay Simple i jej t-shirty
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 08:51   #21
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: młodzi polscy projektanci

Cytat:
Napisane przez annaijoanna Pokaż wiadomość
Nosferatku mogłabyś się podzielić! A przynajmniej jak już coś kupisz, to się pochwalić. Podsyciłaś moją ciekawość. Poza tym wiesz... jak jest mało znany projektant, to rzeczy są tanie, a jak zaczyna cieszy się popularnością, to ceny automatycznie rosną. Tak jest trochę z Anią Kuczyńską. Ja pamiętam, jak jakieś trzy lata temu jej torba flagowa kosztowała 100 czy 150 zł. Dzisiaj 260 zł!! Kto wie, czy za rok nie więcej. Ty kupisz teraz tanio, za dwa lata się okaże, że masz rzecz sławnego projektanta
Jak kupię, to się pochwalę.
Ale kupię dopiero za 7 kilogramów xD, taki limit motywacyjny...więc jak nic nie wcześniej, niż za około 4 miesiące.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 05:30   #22
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: młodzi polscy projektanci

informuje ze Bynamesakke otwiera sie w Sopocie.. podobno w przyszlym tyg ( takie info z facebooka)
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-10 06:30:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.