Czy muszę przyzwyczaic się do okularów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-03, 20:50   #1
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047

Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?


Witajcie, od dziecka mam taki "rodzinny" problem ze wzrokiem, mianowicie jedno oko słabsze. Proszę o nie umoralnianie mnie, bo wiem, że robiłam źle, ale jako dziecko za żadne skarby okularów nie chciałam i wychodziłam z założenia, że skoro rodzina żyje bez to ja też i zmyślałam na badaniach w szkole zapamiętując poszczególne litery i cytując je z pamięci przy słabszym oku, przez co nie dostałam skierowania.
Ogólnie jest tak, że widzę ostro i dobrze, jednak gdy lewe oko zamknę - już nie przeczytam nic, gdyż słabe jest oko prawe. Teraz zaczęło mi to przeszkadzac, gdyż oko lewe zaczęło bolec np. przy telewizji, a dostałam możliwośc zrobienia okularów niemal za darmo, więc poszłam do okulistki, która stwierdziła 0 wady w oku lewym i -2 w prawym, jednak zaznaczyła, że prawe będzie smużyc, bo nie może dobrac idealnie. Takie też okulary dostałam, jednak mam z nimi dziwny problem. Mianowicie czuję się dziwnie. Widzę dobrze, ale tak inaczej, coś mnie drażni. Widzę ostrzej, ale jednocześnie jakby mniej wyraźnie, nie potrafię tego opisac, poza tym boli mnie często głowa i lewe oko. Mam kilka teorii:
1) Muszę się przyzwyczaic, przeszkadzają mi szkła;
2) Całe życie niemal prawego oka nie używałam, a ono zaczęło teraz patrzec, ale nie widzi nadal idealnie to z tego wychodzi mniejsza ostrośc widzenia;
3) Mam za dużą różnicę dioprii między oczami (okulistka szkła proponowała).
Czy powinnam jeszcze poczekac i pomęczyc się z bólem głowy? Myślę, że okulary są dobrze dobrane, gdyż w lewym różnicy nie widzę, zaś w prawym znaczną.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 21:21   #2
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Moja Mama ma od urodzenia jedno oko słabsze. Kiedyś przyszedł moment, że to słabsze oko przestało pracować - z tą różnicą, że okulistak do której chodziła okazała sie konowałem. Inny okulista kazał jej codziennie przez jakiś czas [niestety nie pamiętam przez jaki - czy to było pół, godziny, godzina, dwie] zasłaniac zdrowe oko i zmuszać do patrzenia to chore. Takie ćwiczenie wyprowadziło ją na prostą choć na początku było cieżko. Może sama powinnaś sprobowac takich ćwiczen?
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 21:48   #3
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Ja bym jeszcze siebie poobserwowała, może to przejściowe. Jednak na wszelki wypadek zarejestruj się już do okulisty bo może jednak trzeba będzie to skonsultować z lekarzem jeśli ból głowy i dolegliwości nie ustąpią. A potem będziesz musiała czekać na termin. Jak przejdzie to najwyżej odwołasz wizytę. Bo na dłuższą metę to nie radziłabym tak chodzić

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-11-03 o 21:49
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 22:02   #4
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

ja jak byłam mała to chowałam tak okulary, że nie mogłam ich znaleźć. I mam wrażenie, że wiem o jakim problemie mówisz. Ja tak widzę zawsze przy zmianie okularów. Oczy wysilały się do patrzenia, teraz muszą nauczyć się "luzować" i dać okularom robić swoja pracę. Minie. Pani optyk kiedyś mówiła, że nawet dwa tygodnie może potrwać przyzwyczajanie się oczu do okularów. Więc daj sobie czas. Możesz zasłaniać zdrowe oko. Ja jako dziecko małam kawałek tekturki na gumce. Mi tak tłumaczyli, że oko zdrowe "patrzy za" oko słabe. i musisz się nauczyć widzieć okiem słabym. W domu sobie zasłaniaj (chusteczka, tektura) po godzinę dziennie (nikt ci nie każe tak na ulicę wychodzić). Może pomoże

Ty masz gorzej, bo nigdy okularów nie nosiłaś, więc może dłużej
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 22:38   #5
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Też tak miałam i to przechodzi po jakimś czasie.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 23:58   #6
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Powiem tak: TŻ nosi okulary od dzieciństwa. Ma dalekowzroczność+astygmat yzm i dużą różnicę między jednym okiem a drugim. Za dzieciaka chodził do okulistki, która przepisywała szkła, po których zawsze go bolały oczy/głowa przez kilka dni. No i spoko, przecież tak może być. Przypadkiem trafił do optometrystki, która znacząco (nie przytoczę, niestety, konkretów) zmieniła okulary i nie bolało go nic przy przyzwyczajaniu się. Czyli ogólnie - tak, trzeba się przyzwyczaić, ale z drugiej strony, warto mieć to pod kontrolą.

Swoją drogą, współczuję tej sporej różnicy, bo wiem, że sprawia to problem (ja np. wciąż zapominam o okularach, a noszę je od kilkunastu lat - dobrze widzę, więc zapominam, że muszę je mieć).
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 00:19   #7
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Zastanawiam się czy w przypadku szkieł kontaktowych i takiej wady jak u autorki zakłada się szkło na jedno oko?
Nie wiem, czy dobrze kojarzę ale chyba kiedyś padło Twoje pytanie autorko o dopasowanie soczewki kontaktowej do jednego oka w którymś z wątków, zastanawiałaś się czy nie będzie ona widoczna..ale może mylę wpis z inną osobą.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-04, 00:25   #8
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Witajcie, od dziecka mam taki "rodzinny" problem ze wzrokiem, mianowicie jedno oko słabsze. Proszę o nie umoralnianie mnie, bo wiem, że robiłam źle, ale jako dziecko za żadne skarby okularów nie chciałam i wychodziłam z założenia, że skoro rodzina żyje bez to ja też i zmyślałam na badaniach w szkole zapamiętując poszczególne litery i cytując je z pamięci przy słabszym oku, przez co nie dostałam skierowania.
Ogólnie jest tak, że widzę ostro i dobrze, jednak gdy lewe oko zamknę - już nie przeczytam nic, gdyż słabe jest oko prawe. Teraz zaczęło mi to przeszkadzac, gdyż oko lewe zaczęło bolec np. przy telewizji, a dostałam możliwośc zrobienia okularów niemal za darmo, więc poszłam do okulistki, która stwierdziła 0 wady w oku lewym i -2 w prawym, jednak zaznaczyła, że prawe będzie smużyc, bo nie może dobrac idealnie. Takie też okulary dostałam, jednak mam z nimi dziwny problem. Mianowicie czuję się dziwnie. Widzę dobrze, ale tak inaczej, coś mnie drażni. Widzę ostrzej, ale jednocześnie jakby mniej wyraźnie, nie potrafię tego opisac, poza tym boli mnie często głowa i lewe oko. Mam kilka teorii:
1) Muszę się przyzwyczaic, przeszkadzają mi szkła;
2) Całe życie niemal prawego oka nie używałam, a ono zaczęło teraz patrzec, ale nie widzi nadal idealnie to z tego wychodzi mniejsza ostrośc widzenia;
3) Mam za dużą różnicę dioprii między oczami (okulistka szkła proponowała).
Czy powinnam jeszcze poczekac i pomęczyc się z bólem głowy? Myślę, że okulary są dobrze dobrane, gdyż w lewym różnicy nie widzę, zaś w prawym znaczną.
Kochana, możemy sobie podać rękę - też mam od urodzenia oko słabsze, z tym że lewe około -3,5 a prawe zdrowe . Noszę okulary, ale tylko do komputera/czytania i po domu, na zewnątrz mi się nie zdarza, chyba że na zajęciach. Muszę Cię zmartwić: szkła mam tak dobrane, że lewym okiem widzę trochę lepiej, ale na pewno nie tak dobrze jak tym prawym - parę lat temu zapytałam o to okulistkę, bo uznałam że moze całe życie miałam źle dobrane szkła i nikt mi o tym nie powiedział, a ona na to że przy tej wadzie nie da się dobrać takich okularów, żeby było idealnie... Dosyć mnie to zmartwiło, bo co jeśli prawe oko kiedyś się pogorszy? Zostanę z takim lewym źle widzącym - swoją drogą też nie za bardzo umiem opisać na czym polega wada w widzeniu, więc podejrzewam, że mamy dokładnie to samo schorzenie.

Na dniach mam zamiar wybrać się do optometrysty - podobno potrafi zdziałać cuda w doborze szkieł, zupełnie inaczej niż okulista. Może jak będę miała dobrze dobrane szkła przemogę się żeby ćwiczyć ze słabszym okiem, bo póki co nie widzę w tym sensu, skoro nawet w okularach widzi kiepsko...

Trzymam kciuki za Ciebie i siebie w walce z tą wadą.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 08:46   #9
nattania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 184
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Ja zawsze jak mam wymianę na mocniejsze, musze się chwilę przyzwyczajać
nattania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 08:47   #10
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Oczy przyzwyczajają sie do okularów, ja przy astygmatyzmie na poczatku potykałam się o własne nogi i wszystko mi pływało.
Pogadaj jeszcze o soczewkach, bo może nie musisz wcale męczyć się z okularami.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 09:16   #11
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Problem w tym że okulistka mówiła mi o soczewkach z powodu różnicy, ale ja nie chce. Mam niesamowicie delikatne oczy i po prostu się boję, bo wszystko mnie na nich drażni
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-04, 09:20   #12
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Witajcie, od dziecka mam taki "rodzinny" problem ze wzrokiem, mianowicie jedno oko słabsze. Proszę o nie umoralnianie mnie, bo wiem, że robiłam źle, ale jako dziecko za żadne skarby okularów nie chciałam i wychodziłam z założenia, że skoro rodzina żyje bez to ja też i zmyślałam na badaniach w szkole zapamiętując poszczególne litery i cytując je z pamięci przy słabszym oku, przez co nie dostałam skierowania.
Ogólnie jest tak, że widzę ostro i dobrze, jednak gdy lewe oko zamknę - już nie przeczytam nic, gdyż słabe jest oko prawe. Teraz zaczęło mi to przeszkadzac, gdyż oko lewe zaczęło bolec np. przy telewizji, a dostałam możliwośc zrobienia okularów niemal za darmo, więc poszłam do okulistki, która stwierdziła 0 wady w oku lewym i -2 w prawym, jednak zaznaczyła, że prawe będzie smużyc, bo nie może dobrac idealnie. Takie też okulary dostałam, jednak mam z nimi dziwny problem. Mianowicie czuję się dziwnie. Widzę dobrze, ale tak inaczej, coś mnie drażni. Widzę ostrzej, ale jednocześnie jakby mniej wyraźnie, nie potrafię tego opisac, poza tym boli mnie często głowa i lewe oko. Mam kilka teorii:
1) Muszę się przyzwyczaic, przeszkadzają mi szkła;
2) Całe życie niemal prawego oka nie używałam, a ono zaczęło teraz patrzec, ale nie widzi nadal idealnie to z tego wychodzi mniejsza ostrośc widzenia;
3) Mam za dużą różnicę dioprii między oczami (okulistka szkła proponowała).
Czy powinnam jeszcze poczekac i pomęczyc się z bólem głowy? Myślę, że okulary są dobrze dobrane, gdyż w lewym różnicy nie widzę, zaś w prawym znaczną.
Moim zdaniem masz jednak źle dobrane okulary. Twierdzisz, że dobrze, gdyż w lewym oku nie widzisz różnicy, ale jak masz widzieć skoro nie masz wady
Z własnego doświadczenia wiem, że znaleźć dobrego okulistę nie jest łatwo, przynajmniej w mniejszej miejscowości.
Ja również mam dużą różnicę: -4,25 na lewym i -0,75 na prawym. Okulary mam dobrane idealnie.
Z jakich okolic jesteś?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 09:36   #13
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy w przypadku szkieł kontaktowych i takiej wady jak u autorki zakłada się szkło na jedno oko?
Nie wiem, czy dobrze kojarzę ale chyba kiedyś padło Twoje pytanie autorko o dopasowanie soczewki kontaktowej do jednego oka w którymś z wątków, zastanawiałaś się czy nie będzie ona widoczna..ale może mylę wpis z inną osobą.
Tak, zakłada się na jedno oko (mówię o prostej sytuacji: krótkowzroczność i wada na jednym oku, nie wiem, jak jest w innym przypadku). Soczewkę można zobaczyć, jeśli się wie, czego szuka i dobrze przyjrzy. Podobno w takim przypadku lepiej nosić soczewkę, bo łatwiej uzyskać widzenie obuoczne.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 09:47   #14
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Moja Mama ma od urodzenia jedno oko słabsze. Kiedyś przyszedł moment, że to słabsze oko przestało pracować - z tą różnicą, że okulistak do której chodziła okazała sie konowałem. Inny okulista kazał jej codziennie przez jakiś czas [niestety nie pamiętam przez jaki - czy to było pół, godziny, godzina, dwie] zasłaniac zdrowe oko i zmuszać do patrzenia to chore. Takie ćwiczenie wyprowadziło ją na prostą choć na początku było cieżko. Może sama powinnaś sprobowac takich ćwiczen?
A jaką konkretnie miała wadę?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy w przypadku szkieł kontaktowych i takiej wady jak u autorki zakłada się szkło na jedno oko?
Nie wiem, czy dobrze kojarzę ale chyba kiedyś padło Twoje pytanie autorko o dopasowanie soczewki kontaktowej do jednego oka w którymś z wątków, zastanawiałaś się czy nie będzie ona widoczna..ale może mylę wpis z inną osobą.
Mnie okulistka powiedział, ze w przypadku dużej rozbieżności między oczami okulary się nie sprawdzą. Zaleciła mi soczewkę kontaktową na jedno oko (drugie mam prawie ok). Możliwe, że to ja zastanawiałam się nad jej widocznością
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 12:27   #15
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
A jaką konkretnie miała wadę?
Pojęcia nie mam. Zawsze mówiłam, że od urodzenia ma jedno oko słabsze, jako dziecko miała też zeza.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 13:28   #16
Hejnarka
Rozeznanie
 
Avatar Hejnarka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 729
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Wg mnie to wina źle dobranych szkieł. Ja tak miałam raz, poszłam do innej okulistki, dobrała mi zupełnie inne szkła i jest dobrze.
Hejnarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 13:38   #17
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Ja jak zmieniam okulary to zazwyczaj mam takie dziwne uczucie, którego nie da się nazwać. ja mówię, że widzę "zbyt wyraźnie" max 3 dni i jest w porządku. jak wracam do starych (nie wywalam okularów nowe się popsuły to coś muszę mieć teraz) to znów mam to wrażenie.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 20:18   #18
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Ja jak zmieniam okulary to zazwyczaj mam takie dziwne uczucie, którego nie da się nazwać. ja mówię, że widzę "zbyt wyraźnie" max 3 dni i jest w porządku. jak wracam do starych (nie wywalam okularów nowe się popsuły to coś muszę mieć teraz) to znów mam to wrażenie.

Mam tak samo - niedawno zmieniałam okulary na mocniejsze o 1 dioptrię i przez pierwsze 3-4 dni bolała mnie głowa przez to "zbyt wyraźne" widzenie, teraz już jest wszystko super
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 20:24   #19
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Ale jak mogła źle mi je dobrać skoro próbowałyśmy każdą moc szkieł aż do 4 dioprii? Pokazywała kolejno od plusów do minusow i to była jedynamoc w której dobrze się czuło prawd oko
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-04, 21:06   #20
Thalie_
Rozeznanie
 
Avatar Thalie_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Niemczech
Wiadomości: 604
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Ja mam jedno oko -1,75 a drugie -4,5 nie pamiętam żebym miała takie dolegliwości po dobraniu okularów (rownież długo sie migałam) czy po przejściu na soczewki. Zapobiegliwie zrobilabym termin u okulisty.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Thalie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 23:18   #21
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Tak, zakłada się na jedno oko (mówię o prostej sytuacji: krótkowzroczność i wada na jednym oku, nie wiem, jak jest w innym przypadku). Soczewkę można zobaczyć, jeśli się wie, czego szuka i dobrze przyjrzy. Podobno w takim przypadku lepiej nosić soczewkę, bo łatwiej uzyskać widzenie obuoczne.
Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
(...)
Mnie okulistka powiedział, ze w przypadku dużej rozbieżności między oczami okulary się nie sprawdzą. Zaleciła mi soczewkę kontaktową na jedno oko (drugie mam prawie ok). Możliwe, że to ja zastanawiałam się nad jej widocznością
Ach tak.

Możliwe, że Ty pisałaś o tej widoczności soczewki jakiś czas temu

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Ale jak mogła źle mi je dobrać skoro próbowałyśmy każdą moc szkieł aż do 4 dioprii? Pokazywała kolejno od plusów do minusow i to była jedynamoc w której dobrze się czuło prawd oko
Pewnie chodzi nie tylko o moc, ale też inne parametry, które można dobrać niewłaściwie, może rozstaw szkieł, wysokość ich umiejscowienia przed oczami..Ale może wcale źle nie masz dobranych tylko kwestia dni

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-11-04 o 23:20
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 07:33   #22
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

też mi to wygląda na źle dobrane szkła. Taka reakcja jest normalna, moje pierwsze okulary miały właśnie -2 D i tez bolała mnie głowa, było mi źle, kręciło się w głowie - normalne objawy- ale one ustępują po kilku dniach.
Jak długo masz te dolegliwości? Nosisz cały czas okulary?
Może przejdź do innego okulisty albo najlepiej optometrysty i sprawdź czy aby na pewno szkiełka są dobrze dobrane.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 21:31   #23
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

A czy w ogóle optometrysta przyjmuje na NFZ?
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 07:07   #24
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
A czy w ogóle optometrysta przyjmuje na NFZ?
U mnie jest Ortoptysta, chodziłam na NFZ, nie wiem czy to to samo co optometrysta. W każdym razie Pani sprawdziła mój wzrok w różnych kombinacjach szkiełek, pokazywała mi różne obrazki, robiłam jakieś ćwiczenia- to było ze 2- 3 lata temu więc nie pamiętam dokładnie. na pewno wizyta była darmowa.
Musisz dowiedzieć się w poradniach okulistycznych w swoim mieście.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 07:14   #25
lamadeleine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 147
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

Jeżeli nigdy wcześniej nie miała okularów, to teraz oko musi się przyzywczaić do mniejszej pracy To normalne. Ja też jak nie byłam długo u okulisty i miałam nagle duży przeskok w dioptriach to nie mogłam się długo przyzwyczaić.
lamadeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 21:26   #26
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Czy muszę przyzwyczaic się do okularów?

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4882024 9]U mnie jest Ortoptysta, chodziłam na NFZ, nie wiem czy to to samo co optometrysta. W każdym razie Pani sprawdziła mój wzrok w różnych kombinacjach szkiełek, pokazywała mi różne obrazki, robiłam jakieś ćwiczenia- to było ze 2- 3 lata temu więc nie pamiętam dokładnie. na pewno wizyta była darmowa.
Musisz dowiedzieć się w poradniach okulistycznych w swoim mieście.[/QUOTE]

Chodziło mi tak ogólnie, o zasadę.

Google mi mówią, że to nie to samo, ale trudno mi samej opisać, czym to się różni.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-06 22:26:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.