Majówki 2016 - część szósta - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-22, 08:14   #661
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Dzień dobry

Ole ale Ci zazdroszczę że Majka siedzi w jednym miejscu (mam nadzieje ze nie pomieszalam imion) Mój szogun nauczył się wchodzić na fotel nie mogę go już ani na moment zostawić samego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 09:09   #662
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Witamy się

U nocka super wymiotów z rana nie było jupi

Kocie współczuję....nie lubię jak ktoś stwarza problemy, gdzie rozwiązanie jest dość proste. Zgodziła się być chrzestna i musi spełnić pewne warunki. Oby się poukladalo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 10:19   #663
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Bona, brawa za krzywą wagą się aż tak nie przejmuj, zaczniesz biegać za dwoma siajtkami albo robić kilometry czołgiem i zleci raz-dwa

A ja wiedziałam, że poproszenie siostry na chrzestną prędzej czy później mi bokiem wyjdzie... Zaczęła fukać o kartkę do spowiedzi, że co to za wymysły żeby tak kontrolować dorosłych ludzi, a u nas proboszcz mega służbista i papierki musi mieć, tym bardziej że mąż niewierzący więc chrzestni muszą być tip-top. Już miałam na końcu języka, że jeszcze nigdzie jej danych nie podawaliśmy, więc jeśli to dla niej problem to może zrezygnować. Ale wtedy byłby kwas i to niezły. W ogóle jak przyjedzie to ja jej chyba będę do samych chrzcin unikać, bo tak się różnimy w podejściu do wychowywania dzieci, że bardziej się chyba nie da
Dwa razy prosilismy mojego brata na chrzestnego i ani razu jeszcze nim nie zostal... także moje dzieciaki maja chrzestnych w 100% z rodziny meza.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 10:59   #664
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Dwa razy prosilismy mojego brata na chrzestnego i ani razu jeszcze nim nie zostal... także moje dzieciaki maja chrzestnych w 100% z rodziny meza.
U mnie za to oboje z mojej, bo mąż ze swoją w zasadzie nie utrzymuje kontaktu. Rozważaliśmy któregoś z najbliższych kolegów, ale w końcu uznaliśmy, że jednak stawiamy na rodzinę. No ale jak widać z najbliższą rodziną bywa najtrudniej. Wiem, że mogłabym siostrze kazać się teraz wypchać, ale w sumie już rekomendację ze swojej parafii dostała, więc jakoś tam się postarała. Tylko ból 4 liter o to, że w innych krajach to z żadnymi kartkami do spowiedzi nie wymyślają a tylko w Polsce takie głupoty. Już nie wspomnę, że jednak miałam nadzieję, że to nas trochę zbliży, w końcu kiedyś naprawdę świetnie się dogadywałyśmy, mamy dzieci dokładnie w tym samym wieku i trochę szkoda, że się tak rozeszłyśmy.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 12:38   #665
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Niestety są ludzie, którym nigdy się nie dogodzi, a kościół i księża to idealny temat żeby sobie ponarzekać

Ja natomiast nie znoszę gdy ktoś mi mówi jak to na zachodzie wszystkim się cudownie żyje, jakie fajne cechy charakteryzują inne narody i stawianie Polski w złym świetle, zwłaszcza, gdy robi to ktoś kto za granicą nie był nigdy albo prawie wcale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 12:59   #666
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Zaczela sie drzemka. Pierwsza a maruda i tarcie oczu byly juz od dwoch godzin. No masakra jakas od jakiegos czasu sie dzieje.
Na dworze leje non stop. Zadna dla mnie frajda taki spacer jak mam zmoknac jak kura.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Co to wszystkie na fb ze tu taka cisza?
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 13:04   #667
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Nie dziwię się, że osoby mieszkające za granicą przeżywają przymus pójścia po kartki.

Chrzestny Alicji mieszka od wielu lat na stałe w Irlandii i patrzyli na niego jak na idiotę, że potrzebuje takich papierków. Wypisali na papierze kancelaryjnym, a ksiądz nawet na to nie spojrzał

Może angielskiego nie zna 😂

Na szczęście nasz chrzestny ma niesamowite poczucie humoru i przebrnął przez niedogodności z klasą i uśmiechem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-22, 13:09   #668
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Byłyśmy na bilansie i oddajemy podium, moja chudzinka wazy "tylko" 9250 chyba poszła w ślady Zo i postanowiła się wylaszczyć na lato dziewczyny miałyście styczność z kremem fucibet Lipid? Mai pęka co chwile skóra między pośladkami i nam go przepisała a to chyba tez jakiś sterydowy krem. Pimafucort nie pomógł

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Za to chyba mają płacone za reklamę bephantenu bo położna nam dawała próbki i kazała kupić a dziś dostałyśmy próbkę bepanthen sensiderm i też mamy na dupke kupić
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 13:23   #669
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez ola0605 Pokaż wiadomość
Byłyśmy na bilansie i oddajemy podium, moja chudzinka wazy "tylko" 9250 chyba poszła w ślady Zo i postanowiła się wylaszczyć na lato dziewczyny miałyście styczność z kremem fucibet Lipid? Mai pęka co chwile skóra między pośladkami i nam go przepisała a to chyba tez jakiś sterydowy krem. Pimafucort nie pomógł

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Za to chyba mają płacone za reklamę bephantenu bo położna nam dawała próbki i kazała kupić a dziś dostałyśmy próbkę bepanthen sensiderm i też mamy na dupke kupić

Wow nam ze dwa kilo brakuje do takiej wagi.
Nie- ja pierwsze slysze o takim kremie. A tak w ogole to jaka przyczyna tej pekajacej tam skorki?
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 13:24   #670
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Wow nam ze dwa kilo brakuje do takiej wagi.
Nie- ja pierwsze slysze o takim kremie. A tak w ogole to jaka przyczyna tej pekajacej tam skorki?

Ona do 3 miesiąca non stop robiła kupki i to ją chyba tak podrażniło, ze co chwile to wraca ...
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 13:33   #671
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez ola0605 Pokaż wiadomość
Ona do 3 miesiąca non stop robiła kupki i to ją chyba tak podrażniło, ze co chwile to wraca ...

Biedna pewnie piecze/boli...
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-22, 13:34   #672
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Biedna pewnie piecze/boli...

No właśnie chyba nie bo w ogóle nie chce się tam drapać, nie kręci nóżkami i spokojna jest, gdyby swedziało to chyba bym zauważyła ale żal mi tej naszej dupki. Mam nadzieje, ze ten krem pomoże. Ponoć jakiś nowy .. może tez jej zapłacili
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 13:53   #673
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez ola0605 Pokaż wiadomość
No właśnie chyba nie bo w ogóle nie chce się tam drapać, nie kręci nóżkami i spokojna jest, gdyby swedziało to chyba bym zauważyła ale żal mi tej naszej dupki. Mam nadzieje, ze ten krem pomoże. Ponoć jakiś nowy .. może tez jej zapłacili

A z tyłu tubki "made in bepanthen"
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 13:55   #674
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Zaczela sie drzemka. Pierwsza a maruda i tarcie oczu byly juz od dwoch godzin. No masakra jakas od jakiegos czasu sie dzieje.
Na dworze leje non stop. Zadna dla mnie frajda taki spacer jak mam zmoknac jak kura.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Co to wszystkie na fb ze tu taka cisza?
U nas dziś od rana piękna wiosna, słońce i ciepelko

Nina zaliczyła pierwszą wyprawę na plac zabaw, huśtawka była hitem, darła się jak ją do wózka pakowalam
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 14:12   #675
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
A z tyłu tubki "made in bepanthen"
Hahahah
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 14:20   #676
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Dwa razy prosilismy mojego brata na chrzestnego i ani razu jeszcze nim nie zostal... także moje dzieciaki maja chrzestnych w 100% z rodziny meza.
Sam nie chciał czy jakieś formalne przeszkody stanęły na drodze?
Cytat:
Napisane przez ola0605 Pokaż wiadomość
Byłyśmy na bilansie i oddajemy podium, moja chudzinka wazy "tylko" 9250 chyba poszła w ślady Zo i postanowiła się wylaszczyć na lato dziewczyny miałyście styczność z kremem fucibet Lipid? Mai pęka co chwile skóra między pośladkami i nam go przepisała a to chyba tez jakiś sterydowy krem. Pimafucort nie pomógł

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Za to chyba mają płacone za reklamę bephantenu bo położna nam dawała próbki i kazała kupić a dziś dostałyśmy próbkę bepanthen sensiderm i też mamy na dupke kupić
Brawa za wagę! ☺
Oby krem przyniósł pupce ukojenie
Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
U nas dziś od rana piękna wiosna, słońce i ciepelko

Nina zaliczyła pierwszą wyprawę na plac zabaw, huśtawka była hitem, darła się jak ją do wózka pakowalam
Zazdroszczę... U nas za oknem depresyjnie, leje od samego rana bez przerwy 😒

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 14:28   #677
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Niom, chyba pierwszy taki piękny dzień w tym roku u nas. Tatko wróci z pracy o śmigam biegać! Jak dobrze jest wrócić na trasę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 14:53   #678
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
U nas dziś od rana piękna wiosna, słońce i ciepelko

Nina zaliczyła pierwszą wyprawę na plac zabaw, huśtawka była hitem, darła się jak ją do wózka pakowalam

U nas dziś pogoda straszna, prędzej jesień niż wiosna ☔️
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 15:00   #679
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez ola0605 Pokaż wiadomość
U nas dziś pogoda straszna, prędzej jesień niż wiosna ☔️
1490194833069.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-22, 15:02   #680
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość

Zazdroooooo
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 15:31   #681
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
U nas dziś od rana piękna wiosna, słońce i ciepelko

Nina zaliczyła pierwszą wyprawę na plac zabaw, huśtawka była hitem, darła się jak ją do wózka pakowalam
Zazdroszczę....u nas ponuro i bardziej jesień niż wiosna. I deszcz momentami kropi...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 15:37   #682
majena_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 299
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez AnneMariie Pokaż wiadomość
U nas to samo w tej chwili. Wszystko jest ble, oprocz mleka... podobno mija
Czekam na to z niecierpliwością. Dzis mi przyszła książka "moje dziecko nie chce jesc" zobaczymy co tam mądrego napisali.
Przy okazji wzięłam "jak mówić żeby dzieci nas sluchaly..." będę się edukować. Hehe

Cytat:
Napisane przez Anika1986 Pokaż wiadomość
Nie do końca rozumiem pytanie Ogólnie na urlopie wypoczynkowym, czy w ogóle podczas nieobecności usprawiedliwionej (np. zwolnienia lekarskiego), pracodawca nie może wypowiedzieć umowy.
Co do ochrony przy zmniejszeniu wymiaru etatu przysługuje ona od momentu złożenia wniosku do upływu 12 miesięcy od obniżenia wymiaru etat. Czyli przykładowo jeśli chciałabyś obniżony wymiar od 1.05, to musisz złożyć najpóźniej 21 dni przed wniosek (możesz być wtedy na wypoczynkowym) i ochrona wtedy obowiązuje od dnia złożenia wniosku do 30.04 roku kolejnego.



To czy masz zatrudnienie na 1/4, 1/2 czy całość etatu obecnie nie ma żadnego znaczenia, ani w przyszłości do uwzględnienia limitu urlopowego, ani do emerytury. W obecnym systemie liczy się tylko sam fakt podlegania pod ubezpieczenie emerytalne (a czy będziesz na 1/4, czy na 1/2 tak samo podlegasz) a do wysokości późniejszej emerytury - odprowadzone faktycznie składki.
W momencie jak przechodzisz na wychowawczy nie otrzymujesz formalnie pensji od pracodawcy, ale pracodawca rozlicza Cię ze specjalnym kodem w deklaracji DRA, z którego wynika, że składki na ubezpieczenie emerytalne opłaca za Ciebie państwo (podstawa zależy od wcześniejszego wynagrodzenia, przy czym jest też wprowadzony limit - tutaj masz dokładnie podaną kwotę: http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=3908 ). W momencie jeśli na wychowawczym podejmiesz pracy na jakąkolwiek oskładkowaną umowę (czyli umowę o pracę lub zlecenie), to państwo nie będzie za Ciebie tego odprowadzało, a jedynie będziesz miała odprowadzane składki wynikające z zawartej umowy. Czy to Ci się będzie opłacało pod kątem przyszłej emerytury, to już kwestia przeliczenia dla konkretnych kwot. Natomiast jeśli wyrobisz na tej umowie mniej niż 1500 zł brutto (co stanowi minimalny limit), to jeśli miałabym coś doradzać, to wolałabym na Twoim miejscu dogadać się tak z pracodawcą, że na to co Ty wypracujesz podpiszą umowę zlecenie z Twoim mężem. Plusem jest to, ze jeśli Twój mąż jest gdzieś zatrudniony na co najmniej kwotę minimalną, to od takiego zlecenia pobiorą jedynie ubezpieczenie zdrowotne i podatek (więc przy odpowiednim dogadaniu kwoty brutto jeszcze wyjdziesz na plus), a Ty w tej sytuacji na emeryturę będziesz miała odprowadzane składki przez państwo.

P.S. Może się komuś przyda - od jutra do środy w biedrze będą Dady premium na promocji. Przy zakupie 2 opakowań 1 po 18,99 zł.
Dziękuję Ci dobra kobieto, za obszerne wyjaśnienie!
Temat do przemyślenia w takim razie

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Ooo to sie nie bedzie z czego posmiac bo Jogurt nie ma za wiele do powiedzenia

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------




U nas ciut z tym lepiej. Przestalam go karmic pod okapkiem. Poki co nastepnych zebow raczej sie nie spodziewamy moze dlatego chetniej otwiera buzie. Do niedawna sukcesem bylo jak zjadl kasze tak od 50 do 70 ml. I wiecej mleka mu nie odciagalam ale ostatnio juz dwa razy zjadl tyle i jeszcze mlaska wiec musze zaczac odciagac wiecej.
Przebojem jest ryba łosios jedzony razem z nami z ryzem i brokulami a wczoraj dorsz i lubi kanapki z zoltkiem.
Tzn nie sa to ilosci jak u wiekszosci majowek ze cala porcja zjedzona tylko jakies pare wiecej kesow niz zwykle moze z 6 ale juz jest o choc tyle lepiej.

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------




Na pewno
U nas chleb z zoltkiem albo serkiem typu bieluch tez daje rade, ale to śniadania i kolacje i ciągle to samo by mogła... a obiad to katorga.

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Iwonia, a walnij go jakim garnkiem po lbie i powiedz, zeby swoje zlote rady wsadzil se w

Gosiaczekbtm, dzięki w imieniu Emi.

Majena, a moze zmniejszaj ilosc mleka na rzecz posilkow stalych? Brzmi to abstrakcyjnie, skoro Weronika nie chce teraz jesc, ale moze za chwile jej sie odmieni? Mleko po roku nie jest juz konieczne. To wymysl producentow mm.

Hmm u nas wszystko jest omnomnommm, a najbardziej chlebek 😂

Anika, jestes naszym goru d/s prawa pracy. Dzieki o info o Dadach. Chyba w koncu sie skusze.
Próbowałam, to marudzi, smoczka by najlepiej wciągnęła w całości tak ssie, a gdy łyżeczka się zbliża to głowa w druga stronę i niet.

Odnośnie vubu, to w końcu dostałam ta sukienkę i jestem zadowolona. Ogólnie na tym w miarę wyszlam, bo
- zamówiłam sukienkę rozm. S miesiąc temu za 60 zł plus 15zl kw
- na początku marca zamówiłam koszule również rozm. S za 40 zł plus 5 zł kw z racji dnia kobiet.
- koszula przyszła po około tygodniu i była za duuuuuza
- zadzwoniłam (i tu jedyny minus, bo wisiałam na tel. około 2h, bo ciągle zajete) żeby wymienić na XXS i powiedziałam, że sukienka idzie, wiec może by to połączyć.
Babka stwierdziła, że oki w takim razie dorzuca koszule do sukienki i wtedy mam też kurierowi oddać ta za duża. A w związku z tym, że wymiany są za free to mi wyzerowala kw sukienki
Nio i kiecka mimo rozmiaru takiego jak mega koszula jest w porządku. Za długa trochę, ale u mnie standard.
majena_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 15:38   #683
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Nie dziwię się, że osoby mieszkające za granicą przeżywają przymus pójścia po kartki.

Chrzestny Alicji mieszka od wielu lat na stałe w Irlandii i patrzyli na niego jak na idiotę, że potrzebuje takich papierków. Wypisali na papierze kancelaryjnym, a ksiądz nawet na to nie spojrzał

Może angielskiego nie zna ��

Na szczęście nasz chrzestny ma niesamowite poczucie humoru i przebrnął przez niedogodności z klasą i uśmiechem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie cały żart polega na tym, że nikt nie oczekuje, że ksiądz-angol coś takiego wypisze. Jedynie nasz może okazać się takim służbistą, że dając kartki nam może dać też dla niej (muszę spytać, czy wystarczy mu rekomendacja po angielsku czy muszę tłumaczyć, więc pewnie kwestia kartki wypłynie). Powiedziałam jej o tym i zaczęło się fukanie a ja pożałowałam, że ją poprosiłam
Zresztą ja w ogóle nie lubię wchodzić w dyskusje, że kościół to powinien to czy tamto a czego innego nie powinien. Zasady mają jakie mają, nie wzięło się to znikąd i albo się to akceptuje i bierze udział albo nie i się nie podejmuje pewnych funkcji, skoro to problem.

Edytowane przez pluszowy_kot
Czas edycji: 2017-03-22 o 15:41
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 15:58   #684
majena_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 299
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Właśnie cały żart polega na tym, że nikt nie oczekuje, że ksiądz-angol coś takiego wypisze. Jedynie nasz może okazać się takim służbistą, że dając kartki nam może dać też dla niej (muszę spytać, czy wystarczy mu rekomendacja po angielsku czy muszę tłumaczyć, więc pewnie kwestia kartki wypłynie). Powiedziałam jej o tym i zaczęło się fukanie a ja pożałowałam, że ją poprosiłam
Zresztą ja w ogóle nie lubię wchodzić w dyskusje, że kościół to powinien to czy tamto a czego innego nie powinien. Zasady mają jakie mają, nie wzięło się to znikąd i albo się to akceptuje i bierze udział albo nie i się nie podejmuje pewnych funkcji, skoro to problem.
Dokładnie, zgodziła się, to powinna spełniać wymagania. Pozatym to nie jest Twoje widzimisie i Ty też musisz się podporządkować.

A jeszcze byliśmy wczoraj u neurologa na ostatnią kontrolę. I powiedziala mi, że skoro Weronika się pioniuje to musi mieć butki. I już sama nie wiem co o tym myśleć, bo zawsze myślałam, że na boso najlepiej, a Ona, że nie, bo noga nieprawidłowo się ustawia.
majena_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 16:04   #685
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Sam nie chciał czy jakieś formalne przeszkody stanęły na drodze?

Brawa za wagę! ☺
Oby krem przyniósł pupce ukojenie

Zazdroszczę... U nas za oknem depresyjnie, leje od samego rana bez przerwy 😒

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Za pierwszym razem wydziwial strasznie i w końcu poprosilismy brata męża, za drugin razem pokłócilismy sie o cos zupelnie innego i od wakacji w zasadzie nie mamy kontaktu... ale potrafil np z żalem pisać, że to są dla niego duże koszta przyjazdu itp
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 16:38   #686
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mona swietna pogoda u nas juz pare razy taka byla ale dzis doslownie nie widzialam momentu zeby nie lało jak z cebra.
Majena oby ksiazki przyniosly ulge w czasach kryzysu
Co do butkow to tez bylam przekonana ze na buty jeszcze czas
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 17:58   #687
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
U nas dziś od rana piękna wiosna, słońce i ciepelko

Nina zaliczyła pierwszą wyprawę na plac zabaw, huśtawka była hitem, darła się jak ją do wózka pakowalam
Piona, Tymek też był dzisiaj na placu zabaw ale nie było huśtawki. Huśtawka jest na ogrodzie i już dawno temu się hustal. Za to ba placu były takie skoczki co się bujaja i to mu się mega podobało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 19:11   #688
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

My na plac zabaw musimy pojechać 10km więc czekamy na lepsze czasy (tzn lepszą pogodę) .

Mam okres i znów zaczyna mnie boleć brzuch, a tych kilka bezbolesnych po ciąży dało mi nadzieję(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 19:18   #689
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Myłam dziś podłogę i moja dzidzia wzięła kawałek ręcznika papierowego i myła podłogę kolo mnie. I tak sobie szorowałyśmy. Ale te nasze dzieci rosną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 19:20   #690
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
My na plac zabaw musimy pojechać 10km więc czekamy na lepsze czasy (tzn lepszą pogodę) .

Mam okres i znów zaczyna mnie boleć brzuch, a tych kilka bezbolesnych po ciąży dało mi nadzieję(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Głasiu.
Ja mialam dopiero 2x i tez nawet znosne. Czyli nie ma co sie cieszyc ze tak juz zostanie?

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Myłam dziś podłogę i moja dzidzia wzięła kawałek ręcznika papierowego i myła podłogę kolo mnie. I tak sobie szorowałyśmy. Ale te nasze dzieci rosną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ooo jaaaaa
Moj nie nasladuje nic a nic
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-17 16:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.