AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-12, 18:32   #1591
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość

Z polecanych obasad (oczywiście takich odpowiednich do mojego litrażu)na akwariowych forach wymieniane są dla bojków razbory,fantomy,kiryski(a le to raczej ryby przydenne a ja chciałabym,żeby jescze ktoś się krzątał w środkowych partiach ),miedziki,otoski(co mnie dziwi bo to podobno ryby osiągające spore rozmiary),zwinn iki,żałobniczki i tetry a do tego neony czerwone (chociaż inesa nie polecan).Czy macie jakieś doświadczenia związane z tymi gatunkami?
Muszę powiedzieć że razbory i zwinniki jarzeniowce prezentują się bardzo ciekawie

Czy używacie uzdatniaczy?Ja kupując akwaryjną wyprawkę celowo zrezygnowałam z uzdatniacza( i innych cudownych srodków odkarzająco-dezynfekujących opróc MFC) z myślą że jeżeli akwarium będzie mogło spokojnie dojrzeć to nie trzeba "pakować" tam niepotrzebynch preparatów i nie wiem czy nie poełniam błędu?Czy nowozakupiony baniaczek i sprzęty trzeba jakoś szczególnie przygotować czy wystarczy dokładne wymycie i wypłukanie i powiedzmy zalanie szkła wrzątkiem czyli czyszczenie domowymi sposobami czy powinnam co kupić?
otoski i kiryski na pewno mogłyby pływać z bojownikiem. Razbory moim zdaniem odpadają z powodu wielkości akwarium - ja je miałam w 240 l i wydawało mi się, że nie mają gdzie pływać To są takie małe torpedki i one powinny mieć miejsce żeby się móc rozpędzić Chyba, ze zdecydujesz się na jakiś mały gatunek (ja miałam razbory klinowe), któraś z dziewczyn pisała tu kiedyś o takich (ja nie pamiętam ich nazwy).
Ja dla odkażaczy, uzdatniaczy itd. nie widzę zastosowania w takim akwarium. Przy takiej ilości wody jaką będziesz podmieniała spokojnie możesz sobie odstawić wiaderko wody do podmiany i chlor sam z niej odparuje. Ja niczego nie odkażam, jak już koniecznie musisz odkażać rośliny poza akwarium to ok, ale do wymycia sprzętu i szkła w zupełności wystarczy ciepła, bieżąca woda. Z zalewaniem szkła wrzątkiem raczej też uważaj bo może Ci pęknąć szyba, która przy tym litrażu jest raczej cieńka.

A jeszcze co do krewetek to ja kiedyś dostałam od koleżanki kilka sztuk jakichś małych krewetek, których nazwy ona nie znała (wielkości podobnej do red cherry). One się tak szybko mnożą, że żarłoczna parka prętników, które się na nich pasą nie jest w stanie zagrozić ich liczebności. Także jakbyś miała dużo roślin i kryjówek to krewetki sobie na pewno poradzą. Aha moich krewetek w tej chwili jest pewnie już dobrze ponad 100
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 20:32   #1592
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
otoski i kiryski na pewno mogłyby pływać z bojownikiem. Razbory moim zdaniem odpadają z powodu wielkości akwarium - ja je miałam w 240 l i wydawało mi się, że nie mają gdzie pływać To są takie małe torpedki i one powinny mieć miejsce żeby się móc rozpędzić Chyba, ze zdecydujesz się na jakiś mały gatunek (ja miałam razbory klinowe), któraś z dziewczyn pisała tu kiedyś o takich (ja nie pamiętam ich nazwy).
Ja dla odkażaczy, uzdatniaczy itd. nie widzę zastosowania w takim akwarium. Przy takiej ilości wody jaką będziesz podmieniała spokojnie możesz sobie odstawić wiaderko wody do podmiany i chlor sam z niej odparuje. Ja niczego nie odkażam, jak już koniecznie musisz odkażać rośliny poza akwarium to ok, ale do wymycia sprzętu i szkła w zupełności wystarczy ciepła, bieżąca woda. Z zalewaniem szkła wrzątkiem raczej też uważaj bo może Ci pęknąć szyba, która przy tym litrażu jest raczej cieńka.

A jeszcze co do krewetek to ja kiedyś dostałam od koleżanki kilka sztuk jakichś małych krewetek, których nazwy ona nie znała (wielkości podobnej do red cherry). One się tak szybko mnożą, że żarłoczna parka prętników, które się na nich pasą nie jest w stanie zagrozić ich liczebności. Także jakbyś miała dużo roślin i kryjówek to krewetki sobie na pewno poradzą. Aha moich krewetek w tej chwili jest pewnie już dobrze ponad 100
Dziękuję za rady w sprawie dezynfekcji-jak widzę jest tak jak myślałam.Pozostanę przy krótkiej kąpieli roślin w MFC i dokładnym opłukaniu sprzętu.
Planuję sporo roślinek,jakiegoś kokosa i korzeń który dziś mi się udało kupić .No i z tego co wiem krewetki lubią sobie błądzić w mchu a w moim zestawie roślinokowym będzie.Myślę,że krewetki powinny mieć gdzie się schować.
Okazuje się,że obsada to najcięższy orzech do zgryzienia.Pocz ytam wiecej o zwinnikach i fantomach.
__________________
Mój kosmetyczny blog

Edytowane przez burn-it-up
Czas edycji: 2009-04-12 o 20:35
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 10:08   #1593
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Wydaje mi się,że znalazłam idelaną rybkę do mojego akwarium jest niewielka(około 2,5cm),bardzo efektowna i z tego co czytam łatwa w hodowli.To niebiański danio perłowy/mikrorazbora galaxy(zdjęcie w linku).
Myślę więc o takiej obsadzie: około 8 niebiańskich danio+4 kiryski spiżowe lub albiontyczne+bojwonik+kil ka krewetek.
Co myślicie o takim zestawie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1218564267.jpg (9,2 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kirys.jpg (58,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg redfire.jpg (46,9 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BettaFAQDRCTMale.jpg (61,7 KB, 6 załadowań)
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 11:01   #1594
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

danio chyba zazwyczaj preferuja nizsza temperature niz bojowniki, nie wiem czy nie zajdzie konflikt interesow
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 11:10   #1595
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

mi się ta obsada podoba A co do temperatury to nie sądzę, żeby miało to większe znaczenie do momentu aż nie będzie się chciało tych ryb rozmnażać. I tak normalnie w akwarium utrzymuje się jakąś uśrednioną temperaturę zadowalającą w miare wszystkie gatunki.
A u mnie w roślinnym to jest w ogóle jakiś kosmos temperaturowy bo akwarium się bardzo nagrzewa od lamp a latem muszę wręcz wrzucać zamrożone butelki żeby trochę obniżyć temperaturę
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 11:20   #1596
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez ka_ma Pokaż wiadomość
danio chyba zazwyczaj preferuja nizsza temperature niz bojowniki, nie wiem czy nie zajdzie konflikt interesow
Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
mi się ta obsada podoba A co do temperatury to nie sądzę, żeby miało to większe znaczenie do momentu aż nie będzie się chciało tych ryb rozmnażać. I tak normalnie w akwarium utrzymuje się jakąś uśrednioną temperaturę zadowalającą w miare wszystkie gatunki.
A u mnie w roślinnym to jest w ogóle jakiś kosmos temperaturowy bo akwarium się bardzo nagrzewa od lamp a latem muszę wręcz wrzucać zamrożone butelki żeby trochę obniżyć temperaturę
Myślę,że w temperaturze około 26 stopni powinny się wszystkie czuć ok(mam taką nadzieję).To dobrze,że obsada wydaje się być odpowiednia bo bardzo mi się ta wersja podoba a perłowe danio-razborki są poprostu prześliczne .Kiryski też ostatecznie bardzo przypadły mi do gustu jak trochę jeszcze poczytałam i pooglądałam zdjęcia
__________________
Mój kosmetyczny blog

Edytowane przez burn-it-up
Czas edycji: 2009-04-13 o 11:22
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 11:34   #1597
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Myślę,że w temperaturze około 26 stopni powinny się wszystkie czuć ok(mam taką nadzieję).To dobrze,że obsada wydaje się być odpowiednia bo bardzo mi się ta wersja podoba a perłowe danio-razborki są poprostu prześliczne .Kiryski też ostatecznie bardzo przypadły mi do gustu jak trochę jeszcze poczytałam i pooglądałam zdjęcia
hm ten bojownik mi tu nie pasuje. Kiedy zaczynałam przygodę z akwarium też zainwestowałam z bojownika i pare mniejszych i bojownik dokuczał innym rybkom. Bojowniki lubią mieć przestrzeń i żyć w samotności raczej
stupify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-13, 11:40   #1598
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez stupify Pokaż wiadomość
hm ten bojownik mi tu nie pasuje. Kiedy zaczynałam przygodę z akwarium też zainwestowałam z bojownika i pare mniejszych i bojownik dokuczał innym rybkom. Bojowniki lubią mieć przestrzeń i żyć w samotności raczej
To bardzo zeleży od osobnika,jedne są skrajnie łagonie i potrafią żyć w akwarium nawet z drugim samcem a inne są bardziej agresywne.Genaralnie szukałam ryb pod takim kątem żeby w miarę dogadywały się z bojownikiem i staram się czytać jak najwięcje opinii na ten tamat.Zamierzam wpuścić bojownika jako ostatniego co też powinno zwięszyć szanse na spokojne wspólne mieszkanie
Nie chciałabym rezygnować z bojownika-miałam już kiedyś dawno temu jednego i uważam że to niesamowite ryby
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 19:18   #1599
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Wydaje mi się,że znalazłam idelaną rybkę do mojego akwarium jest niewielka(około 2,5cm),bardzo efektowna i z tego co czytam łatwa w hodowli.To niebiański danio perłowy/mikrorazbora galaxy(zdjęcie w linku).
Myślę więc o takiej obsadzie: około 8 niebiańskich danio+4 kiryski spiżowe lub albiontyczne+bojwonik+kil ka krewetek.
Co myślicie o takim zestawie?
Skąd weźmiesz takie danio? Nie widziałam w sklepach. Albinosy kojarzą mi się z reakcją moich bratanków: czemu ta zdechła ryba pływa?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 19:44   #1600
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Skąd weźmiesz takie danio? Nie widziałam w sklepach. Albinosy kojarzą mi się z reakcją moich bratanków: czemu ta zdechła ryba pływa?
Widywałam na allegro i słyszałam,że w sklepach też są(w sieciówkach nie wiem bo nie sprawdzałam jeszcze) a jak nie będzie to już mam obczajony sklep,tam z kąd odbieram akwarium,w którym powiedzieli że mogą dowolne rybolce na zamówienie sprowadzić jeżeli akurat nie maja
Już cała moja daleka i bliższa rodzina oraz znajomi są umowieni na oglądanie baniaka po zarybieniu strasznie im się pomysł spodobał no a jaką mam wspaniałą wymówkę na te moje wydatki akwariowe-przecież studentka biologii MUSI mieć akwarium

Albinoski są fajne,chociaż fakt że jest w nich coś takiego troszkę...upiornego .Podobają mi się najbardziej z kirysków(chociaż z tego co wiem to jest mutacja spiżowych a nie oddzielny gatunek).Bardzo ciekawe są też szmaragdowe,ale patrząc po wymiarach są jednymi z największych co przy niewielkim akwa raczej jest mniej porządane.
__________________
Mój kosmetyczny blog

Edytowane przez burn-it-up
Czas edycji: 2009-04-14 o 19:54
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 20:19   #1601
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość

Albinoski są fajne,chociaż fakt że jest w nich coś takiego troszkę...upiornego .Podobają mi się najbardziej z kirysków(chociaż z tego co wiem to jest mutacja spiżowych a nie oddzielny gatunek).Bardzo ciekawe są też szmaragdowe,ale patrząc po wymiarach są jednymi z największych co przy niewielkim akwa raczej jest mniej porządane.
a ja najbardziej lubię pandy
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-14, 20:58   #1602
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
a ja najbardziej lubię pandy
Wszystkie mają słodkie ryjki,ale ja już kiedyś pisałam że jestem sroka i lubię strasznie jak coś błyszczy,nie ważne czy to pierścionek czy ryba w akwarium tak więc te opalizujące są moimi ulubieńcami.
W sobotę jadę po baniaczek i rośliny a sprzęt odpbieram być może jszcze wcześniej
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 21:51   #1603
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

burn-it-up - pozdrawiam koleżankę po fachu
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 05:51   #1604
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
burn-it-up - pozdrawiam koleżankę po fachu
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 16:32   #1605
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
a ja najbardziej lubię pandy
ja też dlatego też takiego mam- narazie jednego niestety

W moim akwa już rybki nie zdychają, na szczęście... woda się unormowała i dokupiliśmy 27 rybek 2 kiryski, glonojada albinosa(złotego), 4 żałobniczki i restza brzanki- sumatrzańskie, zielone, z kropkami(nie wiem co to za gatunek- samce mają jeszcze pomarańczowy pasek w poprzek). Jednym słowem brzankarium
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 17:28   #1606
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Byłam dziś w zoo a tam zupełnie niespodziewane...moje niebieńskie danio pływały w budynku akwarium-prześliczne są ,wcześniej ich tam nie widziałam ale po remoncie dużo nowych akwaryjnych aranżacji porobili(między innymi neony pływające z wielkimi piraniami i nie wiem tylko czy jako żywy pokarm czy jako wspólokatorzy) .Danio były dość ruchliwe aczkoliwek udało mi się im dokadnie poprzyglądać,bardzo feketowne mają ubarwienie.Do tego obejrzałam dorodne krewetki amano,kiryski ,ach nie mogę się już doczekać zarynbiania akwa.
__________________
Mój kosmetyczny blog

Edytowane przez burn-it-up
Czas edycji: 2009-04-16 o 17:30
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 09:00   #1607
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Byłam dziś w zoo a tam zupełnie niespodziewane...moje niebieńskie danio pływały w budynku akwarium-prześliczne są
Mi się one nie podobają.. Kiedyś się nad nimi zawiesiłam bo potrzebowałam takich maluchów ale nie spełniły moich oczekiwań.

Ostatnio zakochuję sie w ramirezkach. Mój TŻ ma parę i jak już się oswoiły to są super Samiec niesamowicie efektowny i kumaty :P
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 18:04   #1608
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
a ja najbardziej lubię pandy
tez mysle o kiryskach, ale najpierw powinnam chyba pozbyc sie tych moich szczupakow, a nie mam pojecia w jaki sposob mam to zrobic.
One sa juz wielkie i sie strasznie wszystkim stresuja, no i jak je komus oddac.
Czy ktos wie jak dlugo zyja brzanki rekinie
Czy jesli skroce godziny naswietlania akwa to moze cos pomoc w walce z glonami
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 18:45   #1609
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez zartownis Pokaż wiadomość
Czy ktos wie jak dlugo zyja brzanki rekinie
Czy jesli skroce godziny naswietlania akwa to moze cos pomoc w walce z glonami
moje żyły 2-3 lata
powinno pomóc, mniej światła=spowolniona fotosynteza(a może rzadsza, krótsza?)=obumieranie glonów z niedomiaru składników odżywczych
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 19:48   #1610
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez zartownis Pokaż wiadomość
Czy jesli skroce godziny naswietlania akwa to moze cos pomoc w walce z glonami
Powinno pomóc. Zasłoń jeszcze okna oprócz tego
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 19:53   #1611
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez zartownis Pokaż wiadomość
tez mysle o kiryskach, ale najpierw powinnam chyba pozbyc sie tych moich szczupakow, a nie mam pojecia w jaki sposob mam to zrobic.
One sa juz wielkie i sie strasznie wszystkim stresuja, no i jak je komus oddac.
Czy ktos wie jak dlugo zyja brzanki rekinie
Czy jesli skroce godziny naswietlania akwa to moze cos pomoc w walce z glonami
akurat kiryskom brzanki raczej nie powinny przeszkadzać. Ja mam dla odmiany inwazję molinezji żaglopłetwych, które co prawda nikomu nie przeszkadzają ale przez nie nie mogę wpuścić moich kochanych tęczanek Strasznie mi się namnożyły te molki i w sumie bym je chętnie oddała ale nawet nie mogę sobie wyobrazić akcji wyciągania ich z tego akwarium hehe normalnie jestem przykładem nieodpowiedzialnego rozmnażania zwierząt

Skrócenie czasu oświetlenia na pewno powinno dokopać trochę glonom. A nie świeci Ci przypadkiem w to akwarium słońce?

burn-it-up wreście udało mi się zrzucić do komputera fotki moich mchów. Ja mam dwa gatunki. Na 1 i 4 fotce jest mech jawajski wystawiony pod 300W oświetlenia i odziwo radzi sobie super - chociaż podobno lubi umiarkowane światło, a na 2 zdjęciu jest Fissidens fontaus, który dla odmiany jest zacieniony przez ten pierwszy i też radzi sobie bardzo dobrze. Także akurat wydaje mi się, że oświetlenie nie robi im aż tak dużej różnicy. Bardzo polecam mchy, mnie zachwycają te rośliny już od wielu lat
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mech1.jpg (111,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mech2.jpg (104,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mech3.jpg (109,1 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mech4.jpg (116,2 KB, 14 załadowań)
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 20:50   #1612
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
moje żyły 2-3 lata
powinno pomóc, mniej światła=spowolniona fotosynteza(a może rzadsza, krótsza?)=obumieranie glonów z niedomiaru składników odżywczych
Nie wiem dokladnie ile je mam, ale chyba dwa lata to juz minely, one sie za dobrze czuja, teraz zyja "zdrowiej", bo woda jest ze studni glebinowej=zero chloru, karmie ryby raz na dwa, trzy dni i jak widze im to pasuje. No co jakis czas sa mlode gupiki to maja extra pokarm

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
akurat kiryskom brzanki raczej nie powinny przeszkadzać. Ja mam dla odmiany inwazję molinezji żaglopłetwych, które co prawda nikomu nie przeszkadzają ale przez nie nie mogę wpuścić moich kochanych tęczanek Strasznie mi się namnożyły te molki i w sumie bym je chętnie oddała ale nawet nie mogę sobie wyobrazić akcji wyciągania ich z tego akwarium hehe normalnie jestem przykładem nieodpowiedzialnego rozmnażania zwierząt

Skrócenie czasu oświetlenia na pewno powinno dokopać trochę glonom. A nie świeci Ci przypadkiem w to akwarium słońce?
Wiem, ze brzanki bede zyly z kiryskami, ale ja juz mam "zupe rybna". Za duzo gatunkow w jednym akwa, wogole dziwne, ze te ryby sa jeszcze zdrowe.
Podobno bocje wspaniale sa trudnymi rybami w hodowli, a mi sie trzymaja, z reszta podobaja mi sie i bym chetnie pare dokupila, ale najpierw musze pozbyc sie innych, zeby zrobic im miejsce.
mam tylko problem z jedna bocja, bo od czasu kupna, a bedzie juz tez ze dwa lata wogole nie rosnie, podejrzewam, ze to przez to ich rozmnazanie, akurat tej cos zaszkodzilo. Na razie zyje i dobrze sie miewa, a myslalam, ze zdechnie.
To sprobuje skrocic czas, ale nie wiem o ile o polowe to chyba za duzo
Slonce troche swieci, ale nie za duzo, moge zaslaniac i sprawdzic, moze to faktycznie wina slonca
Ps Montley bardzo ladne te mchy, moze sobie cos zamowie z neta
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 23:02   #1613
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez zartownis Pokaż wiadomość
Slonce troche swieci, ale nie za duzo, moge zaslaniac i sprawdzic, moze to faktycznie wina slonca
Zasłoń - właśnie tak podejrzewałam, że to słońce..
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 08:35   #1614
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
burn-it-up wreście udało mi się zrzucić do komputera fotki moich mchów. Ja mam dwa gatunki. Na 1 i 4 fotce jest mech jawajski wystawiony pod 300W oświetlenia i odziwo radzi sobie super - chociaż podobno lubi umiarkowane światło, a na 2 zdjęciu jest Fissidens fontaus, który dla odmiany jest zacieniony przez ten pierwszy i też radzi sobie bardzo dobrze. Także akurat wydaje mi się, że oświetlenie nie robi im aż tak dużej różnicy. Bardzo polecam mchy, mnie zachwycają te rośliny już od wielu lat
Wyglądają rewelacyjnie,imponująca "masa" zielini .Ja na razie kupiłam gałęzatkę i mech jawajski,mam nadzieję że szybko ładnie się rozrosną.Mam w klapie 14W świetlówkę w standardzie,na razie nie będę chyba wymieniać,zobaczę ja sobie poradzi
Mam mały dylemat-rośliny i baniak odbieram dziś ale filtr i grzałkę dopiero w poniedziałek.Czy mogę jutro zacząć wsadza rośliny?Alternatywą jest dla nich czekanie w wiadrze więc chyba lepiej wsadzić je do zbiornika?
__________________
Mój kosmetyczny blog

Edytowane przez burn-it-up
Czas edycji: 2009-04-18 o 08:37
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 09:20   #1615
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Wyglądają rewelacyjnie,imponująca "masa" zielini .Ja na razie kupiłam gałęzatkę i mech jawajski,mam nadzieję że szybko ładnie się rozrosną.Mam w klapie 14W świetlówkę w standardzie,na razie nie będę chyba wymieniać,zobaczę ja sobie poradzi
Mam mały dylemat-rośliny i baniak odbieram dziś ale filtr i grzałkę dopiero w poniedziałek.Czy mogę jutro zacząć wsadza rośliny?Alternatywą jest dla nich czekanie w wiadrze więc chyba lepiej wsadzić je do zbiornika?
dzięki
roślinki zdecydowanie do akwarium
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 10:06   #1616
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
dzięki
roślinki zdecydowanie do akwarium
Roślinki już odrebrane,moczą się w wiadrze(jak mi się uda to kupię dziś MFC i wypłuczę je jeszcze) i tak myślę,że trzeba będzie jeszcze dokupić bo akwa wydaje się pojemnijesze niż to sobie wyobrażałam.
Zamówiłam danio,kiryski i krewetki (mieli taki ładne Orange w akwarium,chyba wezmę kilka).
__________________
Mój kosmetyczny blog

Edytowane przez burn-it-up
Czas edycji: 2009-04-18 o 10:08
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 10:17   #1617
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Roślinki już odrebrane,moczą się w wiadrze(jak mi się uda to kupię dziś MFC i wypłuczę je jeszcze) i tak myślę,że trzeba będzie jeszcze dokupić bo akwa wydaje się pojemnijesze niż to sobie wyobrażałam.
Zamówiłam danio,kiryski i krewetki (mieli taki ładne Orange w akwarium,chyba wezmę kilka).
Fajnie tylko jak będziesz dokupować roślinki to najlepiej te same gatunki co już masz. Najładniej wygląda akwarium jak umieści się w nim kilka gatunków roślin ale w większej ilości niż dużo gatunków po jednej roślince.
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 21:24   #1618
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
Fajnie tylko jak będziesz dokupować roślinki to najlepiej te same gatunki co już masz. Najładniej wygląda akwarium jak umieści się w nim kilka gatunków roślin ale w większej ilości niż dużo gatunków po jednej roślince.
W zestawie "roślin łatwych do uprawy" miały być( i mam nadzieję,że to rzeczywiście gatunki łatwe w hodowli ,niestety nie wszystkie znalazłam na bojownik.pl w encyklopedii roślinnej): rotala okrągłolistna 4 gałązki,limnofila bezszypułkowa 3 "sadzonki",paprotnica 3 sadzonki,Hygrophila agnustifolia x1,mech jawajski x 2,Hygrophila siamensis x3,bacopa drobnolistna,Ludwigia repens x2,Lysimacha nummularia x4,Lilaeopsis novae zelandiae x 3 no i dokupione moje ukochane puchate gałęzatki

Nie wiem czy wszystko jest co obiecywali bo roślinek jest spora plątanina a nie chcę ich na razie męczyć.Mimo wszystko wydaje mi się,że mało tego troszkę bo takie cieciutkie te gałązki.Niektóre mają korzenie a niektóre nie,czy te bez korzeni ukorzenią się po czasie.W każdym razie wyglądają zdrowo,są ładnie wybarwione i dzielnie fotosyntezują mimo umieszczenia w wiadrze-zauważyłam sporo bąbelków
__________________
Mój kosmetyczny blog

Edytowane przez burn-it-up
Czas edycji: 2009-04-18 o 21:27
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 12:55   #1619
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Dziewczyny,czy bardzo mętna woda to etap przejściowy.Wcz oraj nasypałam żwiru bazaltowego,czarnego(dokł adnie mytego) a wcześniej na dno ułożyłam minimalną(mniejszą niż zalecana) ilość nawozu w pałeczkach.Dzsiaj dołożyłam wygotowany oczywiście korzeń,wsypałam jeszcze żwiru i dodałam kokosa(który pochodzi z działającego już wcześniej akwarium,ale nie wiem czy powinnam go była wcześniej sparzyć?Opłukałam go dośćokładnie,nie wiem czy to wystarczy)
Zalałam do połowy wodą(co spowodowało wzbudzenie sporej ilości "kurzu" pełu sama nie wiem czego) i dodałam trochę startera(co jeszcze pogorszyło sprawę).Dziś albo jutro wsadzę wreszcie rośliny.Nie mam jeszcze sprzętu,filt przyjedzie jutro albo w środę.Czy myślicie,że to zmętnienie to normalny objaw i filtr oraz czas to załatwi?Troszkę się podłamałam bo akwa wygląda jak wypełnione mętną zupą
__________________
Mój kosmetyczny blog

Edytowane przez burn-it-up
Czas edycji: 2009-04-20 o 12:57
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 13:54   #1620
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

burn-it-up zmętnienie to normalka zwłaszcza, że nie chodzi filtr. Spokojnie poczekaj woda będzie się coraz bardziej klarowała a jak podłączysz filterek to pójdzie już szybko.

Może macie ochotę wybrać się do Łodzi:
http://www.akwarysci.com/jubileusz/index.php
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-20 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.