Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-22, 13:15   #2701
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Była bym Ci bardzo wdzięczna jakbyś poszukałaBo najlepiej się ocenia patrząc na zdjęcia. To jak możeszs to poszukaj.dzieki
Link do zdjęcia wyżej
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 13:18   #2702
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cudów nie ma, żeby pozbyć się blizenek, przebarwień czy nierówności trzeba złuszczyć uszkodzoną skórę. Całymi miesiącami a nawet latami.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 13:19   #2703
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Link do zdjęcia wyżej
Ojejj nei zauważyłam .chyba w tym samym czsi pisałm i nie wyskoczyło heh;d. Zaraz idę poglądać. Poprawa oczywiście jestw wyglązie całej skóry ale trązika to nei widać żebyś miała masz na tym pierwszym zdjęciu tylko parę pryszczy. A miałs jakies przebarwienia?? A ile trwała kuracja aby wyleczyc skore??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 13:23   #2704
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Cudów nie ma, żeby pozbyć się blizenek, przebarwień czy nierówności trzeba złuszczyć uszkodzoną skórę. Całymi miesiącami a nawet latami.
Ale to złuszczanie nie zawsze odbywa się na zasadzie odchdozenia skóry płatami, czasami to złuszczanie odbywa sie w sposób niemalże niewidoczny

Miałam przebarwienia, bo.. jako gówniara każdą krosteczkę wyciskałam i rozdrapywałam, miałam strupy, a później blizny.

No bite 6 miesięcy się smarowałam, aby powiedzieć, że widać zadowalające postepy.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 13:29   #2705
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

no tak widac poprawe.

a retinoidy dzialaja teratogennie na plod. ale uwazam ze tylko te na recepte. bo te apteczne nie,z prostej przyczyny - bylyby tez na recepte a nie sa.

ja mam teraz taka cere jak ty na poczatku. ale zamierzam zastosowac na poczatek Effaclar i moze jakis Diroseal. i zobacze.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 13:31   #2706
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Fajnie ze teraz masz super też tak chcę ja już pól roku i nie widzę zbytniej poprawy. Ja nie wyciskłam ale tych czerwonych plam po trąziku nabawiłam si echyba przez masci od jakis dermatologow, ktore nakładałam grubą warstwą i wtedy nie dawąłm zadnych filtrow na lato i zawsze miałam czerwona buzie. bo na buzi bardzo szybko słonce mnie łapie i jestem czerwona. Musze zrobic jakies zdjecia i tez wrzucic abyscie mogły powiedziec co ja mam bo lepiej sie potraktujemy tutaj niz niektorzy dermatolodzy. Gdyby wczesniej było takie forum to mysle ze tradzik bym wyleczyła wczesniej i blizny (czerwone placki)nie pozostały by mi a teraz musze walczyc z nimi narazie bezskutkow wiekszych ale moze niedługo.oby
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 13:31   #2707
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
no tak widac poprawe.

a retinoidy dzialaja teratogennie na plod. ale uwazam ze tylko te na recepte. bo te apteczne nie,z prostej przyczyny - bylyby tez na recepte a nie sa.

ja mam teraz taka cere jak ty na poczatku. ale zamierzam zastosowac na poczatek Effaclar i moze jakis Diroseal. i zobacze.
Najważniejsze to cierpliwość, fajnie to napisała green-eyed, że z pielęgnacją twarzy jest jak z hodowaniem roślinek - należy posiać i podlewa, podlewać, podlewać, ale nie sprawdzać codziennie ile roślinka urosła to nie będzie widac różnicy, tylko dać jej żyć, a po jakimś czasie samemu się człek zdziwi jakie to to daje efekty
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-22, 13:39   #2708
mmagdaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar mmagdaa_p
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Middle Of Somewhere
Wiadomości: 3 937
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1205226918

Proszę
Aż nie wierzę, że kiedyś miałam taka straszna cerę!

a "po" jest tylko z filtrem i pudrem!

Magda, z googli:
http://www.libramed.com.pl/WPG/Numer.../12-13/10.html
Duże dawki witaminy A (retinol i estry retinylu) w czasie ciąży wiązały się również z wadami płodu. Nie jest znana minimalna dawka teratogenna, ale do niedawna uważano że wynosi ona od 25, 000 do 50. 000 j. m. dziennie. Ostatnio zademonstrowano jednak, że granica może być niższa i wynosić nawet 10 000 j. m.

Pogooglaj
Chodzi o wpływ retinolu na układ nerwowy płodu
to sobie trochę poczytam, spasiba

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
no tak widac poprawe.

a retinoidy dzialaja teratogennie na plod. ale uwazam ze tylko te na recepte. bo te apteczne nie,z prostej przyczyny - bylyby tez na recepte a nie sa.

ja mam teraz taka cere jak ty na poczatku. ale zamierzam zastosowac na poczatek Effaclar i moze jakis Diroseal. i zobacze.
to mi wyjaśniłaś

Zaraz muszę pójść bo encyklopedię medycyny
__________________
Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym.
mmagdaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 13:41   #2709
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez mmagdaa_p Pokaż wiadomość
to mi wyjaśniłaś

Zaraz muszę pójść bo encyklopedię medycyny
No ranka pojechała po bandzie

Rzuciła terminem i poszła
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 15:02   #2710
_missundaztood_
Raczkowanie
 
Avatar _missundaztood_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 34
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja używałam effaclar gównie na zaskórniki. Trochę rozjaśniły mi się policzki ale jeszcze to nie było TO. Effaclar świetnie matował i miał ładny zapach Jak mi się skończył to stwierdziałam, że mi nie pomógł tak jak tego chciałam i dlatego
przeszłam z 3 tyg temu na AD.
Po tych 3 tyg mogę już stwierdzić, że bardziej mi odpowiada AD (bardziej rozjaśnił, zaskórniki są oczyszczone, pomniejszone-jeszcze zamówiłam płatki Nivea żeby je trochę dobić)
Czytałam na wizażu, że trzeba twarz nawilżać, chociaż moja nie jest sucha po tych 3 tyg. Nie łuszczę się, żadnych suchych skórek itp. Raz tylko miałam 2 plamki swędzące suche to posmarowałam wit. A i następnego dnia zeszły. Wysypu też nie miałam. No, poza tym w zdrowych miejscach na brodzie, ale tam nie smarowałam AD

hihi
widziałam Twoje zdjęcia. Ładną masz buźkę! zazdroszczę i gratuluje
__________________
Missundaztood
_missundaztood_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 17:22   #2711
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

no teratogennie czyli uszkadzajaco na plod uszkadza rozne tkanki.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-23, 07:30   #2712
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: lista dobeych kosmetyków

Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
zróbmy listę kosmetyków dobrych do kuracji kwasowych i peelingów oraz po nich. i ogólnie kremów normalizujących zwalczających niedoskonałości.

ja moge polecic
-pharmaceris (zielona serię) dr irena eris krem normalizujący- ładnie się wchłania zostawia skóre nawilżona ale nie błyszczącą...tyle że nie zwalcza niedoskonałości za bardzo. 35zł
-krem odżywczo-witalizujący AA 25+...przyjemny..ładnie się wchłania. 17zł

Taka funkcje spelnia KWC i w innej formie sie nie przyjmie poniewaz trzeba pamietac,ze kazda cera jest inna a dobierajac kwasy trzeba sie tez kierowac rodzajem cery bo nie wszystko dla wszystkich

Watki lacze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 21:21   #2713
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczny pomozcie mi prosze, otoz szukalam zamiennika Retinu-A i znalazlam Locacid, gdyz mam cere naczynkowa. Na ulotce jest napisane zeby go nie stosowac przy tradziku rozowatym, a przeciez retinoidy lecza tradzik rozowaty i moga byc stosowane do cery naczynkowej wiec jak to w koncu jest? Nawet doustna tretinoina leczy tradzik rozowaty, a dlaczego tego Locacidu nie mozna na taka skore stosowac?
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 09:06   #2714
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Witaj Heka,

niezły plan z malutkimi wyjątkami:

- kup dobry, stabilny filtr i używaj go codziennie - nie wymiennie! z kremami na dzień; blokery są na tyle treściwe, że nie będziesz potrzebowała nic innego,
- po peelingu lanolina (krem sutkowy, Linomag, Linolantan, Alatntan itp.) lub, jeśli koniecznie chcesz krem, to o jak najprostszym składzie (Ava-Mustela Emulsja Tłusta z olejem norczym, Ziaja Calma HLC, Oliwkowy),
- poza tym włącz do pielęgnacji serum z wit. C+E, serum z niacynamidem i rozejrzyj się po polecanych tu sklepikach z półproduktami.

Skoro Twoim problemem są nierówności i zaskórniki to poczytaj także o kwasie BHA i retinoidach.

dziękuje bardzo za odpowiedz. a powiedz mi jeszcze jakie działanie ma lanolina? pewnie kojące i regenerujące? a dlaczego jak krem to o najprostszym składzie...nie lepsze są wiatminowe które mają troszke witamin...bo po kwasach to skóra chyba potrzebuje witamin czy nie w tej postaci????
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 11:29   #2715
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Red face maści złuszczające

tylko nie krzyczcie prosze wiem ze pewnie bylo to mase razy na forum ale mimo wszystko chcialabym zebyscie mi pomogly w znalezieniu masci aptecznych ktore maja dzialanie zluszczajace. potrzebuje zluszczyc troche skore na łydkach zeby przebarwienia poznikaly. na biochemiii znacie sie na tych wszystkich zluszczajacych preparatach i moze wpadly wam w rece jakies fajne masci o takim dzialaniu bo sama boje sie cos mieszac i kombinowac-wolalabym gotowy preparat z gory dziekuje
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 18:04   #2716
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: maści złuszczające

up
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 13:17   #2717
cate72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 25
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

hej dziewczynydolaczam do was......przez wiele lat stosowalam kosmetyki duzych koncernow....mase pieniedzy wydawalam na dior lancome i inne.....ale tak sie przyznam ze zadnych cudow mi nie zrobily....od 2 tygodnie czytam i czytam te forum.....strasznie duzo tego.....myslal am ze wiem duzo a jak sie okazuje wszystko musze zaczac na nowo.....udalam sie na zakupy i zakupilam
1. mleczko z filtrem 50 Avene...
2.Retin-A(bez problemu dostalam recepte a ze mieszkam we wloszech to recepta raz przepisana jest wazna przez rok...dlatego jakby ktos mial problemy z z kupnem to moge pomoc)
3.pianke do mycia twarzy firmy Caudalie(bardzo dobra apteczna firma francuska)
4.krem nawilzajacy Avene hydrance optimal riche
5.podklad Aveny(zobaczymy jak sie sprawi .....zawsze uzywalam lancome color ideal
6.puder aveny ta mozajke
i teraz pare prosb....jak to polaczyc wszystko zeby bylo dobrze...retin A na noc na wczesniej umyta twarz pianka caudalie......ile raazy w tygodniu moge to stosowac?....jestem po 30 i chodzi mi o cele przeciwzmarszczkowe.....c ere mam raczej mieszana (tlustawa liniaT) nie mam problemow tradzikowych.....zaskorni aki jakies sie znajda..co jakis czas jakas krosta sie przypaleta.....no i oczywiscie mam troch plam po wczesniejszych wyciskaniach......na policzkach mam pare peknietych naczynek.....
zamierzam kupic jeszcze acne derm zeby wybielic troche te plamy....czy retin A tez ma w sobie wybielacze?....czy stosujac RETIN A moge dolaczyc takze acne derm?.....ile razy w tygodniu moge stosowac te specyfiki?.....w dni ktore nie stosuje co nakladac?...wystarczy krem z avenki? czy kupic cos jeszcze?nie mam cery wrazliwej.nie mam mozliwosci zakupu produktow z BU.....wyslalam do nich email z zapytaniemo wysylke....wyslac moga a le poczta polska zyczy sobie 100 zl za przesylke.....moze jakies serum z wit C?bardzo bym byla wdzieczna za pomoc.......z wyszukiwarki korzyustam zawsze ....ale uwierzcie ze przebrnac przez to wszystko jest bardzo ciezko dla poczatkujacego......a poza tym czytajc wszystko mozna zglupiec.......czytalam np wczoraj watek o cerze z naczynkami i tam na 5 stronie pisza ze uzywaja acne derm nie stosujac filtro albo jakies slabe.....bardzo bede wdzieczna za porady
cate72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 13:17   #2718
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Witaj Heka,

niezły plan z malutkimi wyjątkami:

- kup dobry, stabilny filtr i używaj go codziennie - nie wymiennie! z kremami na dzień; blokery są na tyle treściwe, że nie będziesz potrzebowała nic innego,
- po peelingu lanolina (krem sutkowy, Linomag, Linolantan, Alatntan itp.) lub, jeśli koniecznie chcesz krem, to o jak najprostszym składzie (Ava-Mustela Emulsja Tłusta z olejem norczym, Ziaja Calma HLC, Oliwkowy),
- poza tym włącz do pielęgnacji serum z wit. C+E, serum z niacynamidem i rozejrzyj się po polecanych tu sklepikach z półproduktami.

Skoro Twoim problemem są nierówności i zaskórniki to poczytaj także o kwasie BHA i retinoidach.

a mam jeszcze pytanie Aniu...czy zamist lanoliny, kremu sutkowego czy tych maści o których piszesz nie lepszy jest aa z kawem hialuronowym- super nawilżający..???? bo widziałam w sklepie i chciałam go kupic wkrótce.....czy radzisz bardziej te mąście lub zaije calma hlc???? a co z tych retinoidów byś poleciła do tej kuracji??? czytałam o nich ale nic do głowy mi nie przychodzi...może tylko żeby kupic w przyszłości ciągle wspominany atrederm......dzięki za odpowiedz czekam na następną

edit.
naczytałąm sie o tym atredermie, chwalą go sobie bardzo więc go kupiłam (udało się bez recepty) dodatkowo też kropelki juvit c zamiast serumz witaminką.......Czy kuracja teraz ma ręce i nogi????? nadal tylko nie wiem jaki krem nawilżający kupić...coś w stylu maści atlantan, krem sutkowy itp czy ziaje calma krem nawilżający czy tą serię aa z kwasem hialuronowym głęboko nawilżającą....??????? proszę o radę....

Edytowane przez heka45
Czas edycji: 2008-08-29 o 08:44 Powód: dwa dni pózniej
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 18:46   #2719
cate72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 25
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

hej dziewczynydolaczam do was......przez wiele lat stosowalam kosmetyki duzych koncernow....mase pieniedzy wydawalam na dior lancome i inne.....ale tak sie przyznam ze zadnych cudow mi nie zrobily....od 2 tygodnie czytam i czytam te forum.....strasznie duzo tego.....myslal am ze wiem duzo a jak sie okazuje wszystko musze zaczac na nowo.....udalam sie na zakupy i zakupilam
1. mleczko z filtrem 50 Avene...
2.Retin-A(bez problemu dostalam recepte a ze mieszkam we wloszech to recepta raz przepisana jest wazna przez rok...dlatego jakby ktos mial problemy z z kupnem to moge pomoc)
3.pianke do mycia twarzy firmy Caudalie(bardzo dobra apteczna firma francuska)
4.krem nawilzajacy Avene hydrance optimal riche
5.podklad Aveny(zobaczymy jak sie sprawi .....zawsze uzywalam lancome color ideal
6.puder aveny ta mozajke
i teraz pare prosb....jak to polaczyc wszystko zeby bylo dobrze...retin A na noc na wczesniej umyta twarz pianka caudalie......ile raazy w tygodniu moge to stosowac?....jestem po 30 i chodzi mi o cele przeciwzmarszczkowe.....c ere mam raczej mieszana (tlustawa liniaT) nie mam problemow tradzikowych.....zaskorni aki jakies sie znajda..co jakis czas jakas krosta sie przypaleta.....no i oczywiscie mam troch plam po wczesniejszych wyciskaniach......na policzkach mam pare peknietych naczynek.....
zamierzam kupic jeszcze acne derm zeby wybielic troche te plamy....czy retin A tez ma w sobie wybielacze?....czy stosujac RETIN A moge dolaczyc takze acne derm?.....ile razy w tygodniu moge stosowac te specyfiki?.....w dni ktore nie stosuje co nakladac?...wystarczy krem z avenki? czy kupic cos jeszcze?nie mam cery wrazliwej.nie mam mozliwosci zakupu produktow z BU.....wyslalam do nich email z zapytaniemo wysylke....wyslac moga a le poczta polska zyczy sobie 100 zl za przesylke.....moze jakies serum z wit C?bardzo bym byla wdzieczna za pomoc.......z wyszukiwarki korzyustam zawsze ....ale uwierzcie ze przebrnac przez to wszystko jest bardzo ciezko dla poczatkujacego......a poza tym czytajc wszystko mozna zglupiec.......czytalam np wczoraj watek o cerze z naczynkami i tam na 5 stronie pisza ze uzywaja acne derm nie stosujac filtro albo jakies slabe.....bardzo bede wdzieczna za porady
cate72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-28, 19:47   #2720
cate72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 25
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

nikt sie nie zlituje?nie chce czegos spaprac
cate72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 08:39   #2721
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez cate72 Pokaż wiadomość
nikt sie nie zlituje?nie chce czegos spaprac
witam cate. też jestem początkująca.....poczekaj troszke to jakaś specjalistka w tej dziedzinie ci podpowie. Te preparaty z tego co sie naczytałam stosujesz raz dziennie (retin czy acned erm) więc stosuj sobie je na zmiane. Jednego dnia to drugiego tamto. stosuje sie je na umyta, wysuszoną twarz i najlepiej nie poraniona krostami czy jakimiś rankami (ale nie po peelingu tylko własnie jakiś pianeczkach itp....bez wielkiej ilości kwasów) Jeżeli będziesz widziałą, że np skóra robi ci się scuha, zbyt naciągnięta czy złuszcza się za bardzo, zrób jedno czy dwudniową przerwe i stosuj tak często jak możesz (w zależności od reakcji skóry). podkład avene sobie chwalą z tego co widzę....wiec ok....serum z wit c jest bardzo polecane, rozjaśnia twarzi przebarwienia i stosuje sie je pod filtr rano. Te sera są drogie...ok 90/200zł.czyytałąm na wizażu że jest inny sposób i ja z niego skorzystałam. kupujesz w aptece kropelki dla dzieci najlepiej JUvit vit. c i stosujesz to jak serum bo skład jest identyczny. więcej infr. na ten temat na forum ATREDERM. ja wczoraj zaczełąm kuracje atredermem i własnie czekam na efekt linienia.....pozdr...po wtórz jeszcze pytanie...ktoś ci napewno odp[owie
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 18:36   #2722
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
dziękuje bardzo za odpowiedz. a powiedz mi jeszcze jakie działanie ma lanolina? pewnie kojące i regenerujące? a dlaczego jak krem to o najprostszym składzie...nie lepsze są wiatminowe które mają troszke witamin...bo po kwasach to skóra chyba potrzebuje witamin czy nie w tej postaci????
Lanolina tworzy warstwę okluzyjną (uniemożliwiającą nadmierną ucieczkę. wody ze skóry) i nie zawiera niczego, co mogłoby podrażnić skórę czy zapchać pory.
Większości z nas nie służą kremy, do których napchano akoholu, środków zapachowych czy potencjalnych zapychaczy.
Warto przejrzeć ten wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=zapychaj%B1ce

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
tylko nie krzyczcie prosze wiem ze pewnie bylo to mase razy na forum ale mimo wszystko chcialabym zebyscie mi pomogly w znalezieniu masci aptecznych ktore maja dzialanie zluszczajace. potrzebuje zluszczyc troche skore na łydkach zeby przebarwienia poznikaly. na biochemiii znacie sie na tych wszystkich zluszczajacych preparatach i moze wpadly wam w rece jakies fajne masci o takim dzialaniu bo sama boje sie cos mieszac i kombinowac-wolalabym gotowy preparat z gory dziekuje
Przychodzi mi do głowy tylko saliderm.

Cytat:
Napisane przez cate72 Pokaż wiadomość
hej dziewczynydolaczam do was......przez wiele lat stosowalam kosmetyki duzych koncernow....mase pieniedzy wydawalam na dior lancome i inne.....ale tak sie przyznam ze zadnych cudow mi nie zrobily....od 2 tygodnie czytam i czytam te forum.....strasznie duzo tego.....myslal am ze wiem duzo a jak sie okazuje wszystko musze zaczac na nowo.....udalam sie na zakupy i zakupilam
1. mleczko z filtrem 50 Avene...
2.Retin-A(bez problemu dostalam recepte a ze mieszkam we wloszech to recepta raz przepisana jest wazna przez rok...dlatego jakby ktos mial problemy z z kupnem to moge pomoc)
3.pianke do mycia twarzy firmy Caudalie(bardzo dobra apteczna firma francuska)
4.krem nawilzajacy Avene hydrance optimal riche
5.podklad Aveny(zobaczymy jak sie sprawi .....zawsze uzywalam lancome color ideal
6.puder aveny ta mozajke
i teraz pare prosb....jak to polaczyc wszystko zeby bylo dobrze...retin A na noc na wczesniej umyta twarz pianka caudalie......ile raazy w tygodniu moge to stosowac?....jestem po 30 i chodzi mi o cele przeciwzmarszczkowe.....c ere mam raczej mieszana (tlustawa liniaT) nie mam problemow tradzikowych.....zaskorni aki jakies sie znajda..co jakis czas jakas krosta sie przypaleta.....no i oczywiscie mam troch plam po wczesniejszych wyciskaniach......na policzkach mam pare peknietych naczynek.....
zamierzam kupic jeszcze acne derm zeby wybielic troche te plamy....czy retin A tez ma w sobie wybielacze?....czy stosujac RETIN A moge dolaczyc takze acne derm?.....ile razy w tygodniu moge stosowac te specyfiki?.....w dni ktore nie stosuje co nakladac?...wystarczy krem z avenki? czy kupic cos jeszcze?nie mam cery wrazliwej.nie mam mozliwosci zakupu produktow z BU.....wyslalam do nich email z zapytaniemo wysylke....wyslac moga a le poczta polska zyczy sobie 100 zl za przesylke.....moze jakies serum z wit C?bardzo bym byla wdzieczna za pomoc.......z wyszukiwarki korzyustam zawsze ....ale uwierzcie ze przebrnac przez to wszystko jest bardzo ciezko dla poczatkujacego......a poza tym czytajc wszystko mozna zglupiec.......czytalam np wczoraj watek o cerze z naczynkami i tam na 5 stronie pisza ze uzywaja acne derm nie stosujac filtro albo jakies slabe.....bardzo bede wdzieczna za porady
Jeśli retin i kwasy to zawsze należy stosować filtry, inaczej szkoda zachodu na kurację.
Zasada główna przy stosowaniu retinoidów brzmi: używamy najczęściej jak możemy - w granicach tolerancji naszej skóry.
Retinoidy nakładamy po 20-30 minutach od umycia. Skóra musi być sucha. Na początku spróbuj nakładać Retin A raz w tygodniu, poczekaj na łuszczenie (2-3 dni - o ile wystąpi) i obserwuj, czy skora nie jest podrażniona, piekąca, nadwrażliwa. Jeśli zobaczysz, że dobrze tolerujesz retin nakładaj jak najczęściej. Jeśli nie - używaj raz w tygodniu.
Oto co pisze nasze biochemiczne Guru - Barbara Kwiatkowska:

Cytat:
Piekno retinoidow polega na ich wielokierunkowym dzialaniu. Dzialanie złuszczające retinoidow to tylko efekt uboczny, który tez wspomaga dzialanie antyzmarszczkowe, poza tym retinoidy:
- wpływają na DNA komorek skory dzieki temu mogą wpływać na podzialy komorkowe, mogą je regulowac dzieki czemu formuja sie zdrowsze i prawidłowe zbudowe komorki, wpływają na pogrubienie skory jakby od spodu, pomimo, ze zewnętrznie złuszczają naskórek.
- przyspieszaja gojenie skory, maja wpływ na komorki związane z odpornością czyli poprawiaja odporność skory.
- mogą hamowac a nawet leczyc zmiany przednowotworowe skory
- wpływają na tworzenie kolagenu w skorze
- poprawiaja produkcje składników nawilżających skore
- wpływają na dobre ukrwienie skory dzieki czemu poprawia sie jej koloryt
- reguluja wydzielania loju, dlatego stosuje sie je tez na tradzik.
http://www.biochemiaurody.fora.pl/re...oidow,433.html

Spróbuj poszukać u siebie kwasu askorbinowego. Zrób najprostsze serum C (ja akurat pomijam wit. E bo potrafi mnie zapchać) lub poszukaj wit. C w kropelkach.
Szkoda kasy na BU, bo może się okazać, że to serum niekoniecznie Ci służy.

Acnedermu używałam krótko, nie pasował mi mimo kilkudniowych zachytów.
Nie ma sensu za wiele kombinować, bo jak cosik Ci nie posłuży trudno bedzie dojść co to takiego. Wprowadzaj nową pielęgnację stopniowo.

Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
a mam jeszcze pytanie Aniu...czy zamist lanoliny, kremu sutkowego czy tych maści o których piszesz nie lepszy jest aa z kawem hialuronowym- super nawilżający..???? bo widziałam w sklepie i chciałam go kupic wkrótce.....czy radzisz bardziej te mąście lub zaije calma hlc???? a co z tych retinoidów byś poleciła do tej kuracji??? czytałam o nich ale nic do głowy mi nie przychodzi...może tylko żeby kupic w przyszłości ciągle wspominany atrederm......dzięki za odpowiedz czekam na następną

edit.
naczytałąm sie o tym atredermie, chwalą go sobie bardzo więc go kupiłam (udało się bez recepty) dodatkowo też kropelki juvit c zamiast serumz witaminką.......Czy kuracja teraz ma ręce i nogi????? nadal tylko nie wiem jaki krem nawilżający kupić...coś w stylu maści atlantan, krem sutkowy itp czy ziaje calma krem nawilżający czy tą serię aa z kwasem hialuronowym głęboko nawilżającą....??????? proszę o radę....
Juvit niektórych zapycha. Ja akurat lubię proste serum: witamina C, woda i kilka kropli alkoholu. Nie lepi się, przeciwieństwie do juvitu czy cevikapu.
Możesz wypróbować każdy krem, najwyżej trochę poszczypie i wyburaczy
Wtedy docenisz te proste


Cytat:
Napisane przez cate72 Pokaż wiadomość
nikt sie nie zlituje?nie chce czegos spaprac
Pytaj, jak będę potrafiła - odpowiem.

Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
witam cate. też jestem początkująca.....poczekaj troszke to jakaś specjalistka w tej dziedzinie ci podpowie. Te preparaty z tego co sie naczytałam stosujesz raz dziennie (retin czy acned erm) więc stosuj sobie je na zmiane. Jednego dnia to drugiego tamto. stosuje sie je na umyta, wysuszoną twarz i najlepiej nie poraniona krostami czy jakimiś rankami (ale nie po peelingu tylko własnie jakiś pianeczkach itp....bez wielkiej ilości kwasów) Jeżeli będziesz widziałą, że np skóra robi ci się scuha, zbyt naciągnięta czy złuszcza się za bardzo, zrób jedno czy dwudniową przerwe i stosuj tak często jak możesz (w zależności od reakcji skóry). podkład avene sobie chwalą z tego co widzę....wiec ok....serum z wit c jest bardzo polecane, rozjaśnia twarzi przebarwienia i stosuje sie je pod filtr rano. Te sera są drogie...ok 90/200zł.czyytałąm na wizażu że jest inny sposób i ja z niego skorzystałam. kupujesz w aptece kropelki dla dzieci najlepiej JUvit vit. c i stosujesz to jak serum bo skład jest identyczny. więcej infr. na ten temat na forum ATREDERM. ja wczoraj zaczełąm kuracje atredermem i własnie czekam na efekt linienia.....pozdr...po wtórz jeszcze pytanie...ktoś ci napewno odp[owie
No właśnie
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 18:52   #2723
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ania M dzieki za zainteresowanie najgorsze jest to ze ten kwas czy jakis inny srodek wybielajacy czy tam zluszczajacy musi byc naparwde mocny bo inaczej skora na moich nogach wogole nie zareaguje a ten saliderm rozjasnia czy zluszcza?
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 19:28   #2724
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

SALIDERM GEL jest preparatem o konsystencji galaretki, zawierającym w swoim składzie 10% kwasu salicylowego, działa złuszczająco na naskórek, wywiera działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Zastosowanie:
Preparat stosuje się w leczeniu różnego rodzaju chorób łuszczycowych skóry zwłaszcza pochodzenia grzybicznego, także wspomagająco jako czynnik złuszczający w trądziku. Wykazuje dużą skuteczność w likwidowaniu zrogowaciałych zgrubień skóry dłoni i stóp.
http://www.profarm.com.pl/index.php/pl/7/58

Mocna rzecz to peeling 20-30% - poczytaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ng+migda%B3owy
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 21:00   #2725
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

prosze o odpowiedz i jakas pomoc
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 20:27   #2726
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

co może pomóc na taki policzek????? drugie zdjęcie to broda po atredermie (delikatne łuszczenie) ...pomóżcie jak wypłycic te dziry
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P8310232.jpg (36,5 KB, 144 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P8310239.jpg (29,1 KB, 144 załadowań)
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 12:04   #2727
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
co może pomóc na taki policzek????? drugie zdjęcie to broda po atredermie (delikatne łuszczenie) ...pomóżcie jak wypłycic te dziry
te blizny na policzku to zapewne potrądzikowe po wyciskaniu? ... tez mam parę takich niestety
z tego co sie orientuję może tu pomóc tylko długotrwała kuracja retinoidami (pisząc długotrwała mam na myśli kilkuletnia, i może je 'tylko' spłycić), ale jeśli chodzi o całkowitą likwidację to chyba pozostają tylko wypełniacze
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 22:30   #2728
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witajcie!

Mam pytanie, bo trochę ogarnia mnie zwątpienie początkującego... Stosuję retiniody - 1 w tygodniu (drobne łuszczenie) i 2 razy w tygodniu tonik z kwasem BHA 2% - między zastosowaniem każdego z nich dzień przerwy na nawilżanie...

Czytałam, że początkowy etap kuracji może zaowocować wysypem krostek - cera się oczyszcza - póniej zaczyna wyglądać o niebo lepiej. Ale ile to może trwać? Wiem, że pewnie zależy to od indywidualnych własności cery każdej z nas, ale jaka jest średnia?

Nigdy nie miałam pryszczy, co najwyżej zaskórniki i drobne krostki przed okresem. Wyglądam teraz chyba gorzej, niż kiedy miałam 16 lat i moje hormony buzowały...
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 10:00   #2729
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny, moj problem z cera ogranicza sie raczej tylko do brody i noska. mam tam sporo przebrawien potradzikowych. od jakiegos czasu uzywam differinu teraz chcialabym sprobowac czegosc mocniejszego co pomogloby na te przebarwienia. Mozecie mi cos polecic ?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 13:10   #2730
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Drogie wizażanki! Gdzie w Warszawie można dostać Retin-a? W moim mieście byłam juz chyba we wszystkich aptekach i nigdzie nie ma i nie mogą mi sprowadzić Postanowiłam się wybrac do stolicy, aby zrobić mały zapas, ale nie wiem gdzie uderzyć

Retin-a używałam ponad dwa lata, później nigdzie nie mogłam go dostać, więc przez jakiś czas był Zorac, ale zupełnie mi nie pasował i nie chce juz do niego wracać.
Na razie nałogowo używam maseczkę aspirynową. Na noc używałam Acne-derm, zeby rozjaśnić przebarwienia, ale chciałabym znowu wrócić do retinoidów.

A jeśli nie Retin to czy Atraderm to dobre rozwiązanie dla cery suchej? Dodam, że chodzi mi głównie o efekt przeciwzmarszczkowy.
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.