Zapraszamy na narty! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2008-11-04, 09:26   #1
AgaSki
skionline
 
Avatar AgaSki
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7

Zapraszamy na narty!


Witam wszystkie Panie, które na zimę czekają równie niecierpliwie, jak ja! Od czasu, gdy narty są nie tylko moją pasją, ale i pracą (prowadzę portal skionline.pl), rok dzieli się na miesiące "na nartach' i "bez nart". Na szczęście tych "bez" jest zdecydowanie mniej, niż "na" . Zima tuż, tuż, postanowiliśmy więc zacząć rozsyłać "narciarskie bakcyle" i namówić Was do pogadania o nartach. Czy myślicie już, drogie Panie, o przygotowaniu do sezonu? Czy zauważyłyście, jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się podejście producentów sprzętu narciarskiego do "babskich" nart? Jeżeli macie pytania dot. doboru sprzętu, fajnych ośrodków narciarskich, lub chciałybyście sprawic swojemu facetowi narciarski prezent gwaizdkowy - piszcie! Wątpliwości dot. sprzetu dla panów rozwieje Jacek (JacekC), o sprzęcie i "damskich klimatach narciarskich" chętnie pokoresponduję ja!
__________________
skionline.pl - FOR ALL SKI LOVERS
AgaSki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 09:50   #2
aneczka32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 22
Dot.: Zapraszamy na narty!

hej szukam osoby ktora doradzilaby mojemu bratu dobor sprzetu itp. moze moglabys mu pomoc?
aneczka32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 10:59   #3
JacekC
Raczkowanie
 
Avatar JacekC
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 72
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez aneczka32 Pokaż wiadomość
hej szukam osoby ktora doradzilaby mojemu bratu dobor sprzetu itp. moze moglabys mu pomoc?
Chętnie pomogę. Proszę napisz w jakim jest wieku, jak radzi sobie na stoku, jaki styl jazdy preferuje, czy wybiera trasy trudne, czy raczej łatwe, ile ma wzrostu, ile waży.

I zaraz mu dobierzemy narty.
JacekC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 11:56   #4
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Zapraszamy na narty!

Witam. Nastał listopad więc i przygotowania do sezony czas zacząć. Wlasnie od wczoraj jestem na etapie poszukiwania apratamentow w Val Gardenie. Jest to miejsce ktore dazę ogromnym sentymentem, gdyz wlasnie tam stawialm 1 kroki a raczej "szusy". Jezdzimy na narty co roku dośc sporą ekipa...i tego roku zgodnie stwierdzilismy ze trzeba tam wrocic.
Moze ktos jest wstanie polecić mi jakis apartamenty, najlepiej w w St. Christinie?

Co do nart...musze zakupic, gdyz caly czas jeżdze na Elanach dla poczatkujących. Model daleko odniegajacy od idealu. Sa zdecydownie za slabe do moich umiejętnosci i preferencji. Lubię szybka, ostra jazdę..a na moich starowinkach jest to już niebezpieczne.
Poki co nie rozglądałm sie powazniej za odpowiadającym mi modelem, ale na pewno będę chciał zasięgnąc opinii. Takze bardzo sie cieszę ze powstalo to podforum
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 12:27   #5
AgaSki
skionline
 
Avatar AgaSki
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Witam. Nastał listopad więc i przygotowania do sezony czas zacząć. Wlasnie od wczoraj jestem na etapie poszukiwania apratamentow w Val Gardenie. Jest to miejsce ktore dazę ogromnym sentymentem, gdyz wlasnie tam stawialm 1 kroki a raczej "szusy". Jezdzimy na narty co roku dośc sporą ekipa...i tego roku zgodnie stwierdzilismy ze trzeba tam wrocic.
Moze ktos jest wstanie polecić mi jakis apartamenty, najlepiej w w St. Christinie?

Co do nart...musze zakupic, gdyz caly czas jeżdze na Elanach dla poczatkujących. Model daleko odniegajacy od idealu. Sa zdecydownie za slabe do moich umiejętnosci i preferencji. Lubię szybka, ostra jazdę..a na moich starowinkach jest to już niebezpieczne.
Poki co nie rozglądałm sie powazniej za odpowiadającym mi modelem, ale na pewno będę chciał zasięgnąc opinii. Takze bardzo sie cieszę ze powstalo to podforum

Oj... Val Gardena - jedno z naszych ulubionych miejsc! I narciarsko i kulinarnie Jeżeli szukasz pensjonatu, lub hotelu w S. Cristina, polecam stronę http://www.val-gardena.com/?pagid=29&lang=eng&season=w - mnóstwo ofert zakwaterowania.

A jeżeli chodzi o dobór sprzętu - jak długo jeździsz? Lubisz jazdę długim, czy krótkim skrętem? Na przygotowanych trasach, czy poza trasami? Postaram się coś doradzić
__________________
skionline.pl - FOR ALL SKI LOVERS

Edytowane przez AgaSki
Czas edycji: 2008-11-04 o 12:32
AgaSki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 14:26   #6
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez AgaSki Pokaż wiadomość
Oj... Val Gardena - jedno z naszych ulubionych miejsc! I narciarsko i kulinarnie Jeżeli szukasz pensjonatu, lub hotelu w S. Cristina, polecam stronę http://www.val-gardena.com/?pagid=29&lang=eng&season=w - mnóstwo ofert zakwaterowania.

A jeżeli chodzi o dobór sprzętu - jak długo jeździsz? Lubisz jazdę długim, czy krótkim skrętem? Na przygotowanych trasach, czy poza trasami? Postaram się coś doradzić
Dzięki wielkie. Stronkę przewertujemy ze znajomymi

Dla mnie Val Gardena to bajka. Te ogromne masywne skaly wyrastające z nikąd. Miałam to szczescie ( i nieszczęscie zarazem) ze moj 1 wyjazd na narty byl w takim miejscu. Teraz wszystkie miejsca porownuję do Poludniowego Tyrolu...i niestety wszystko wypada słabo.
W ubieglym roku bylam w Livigno i niby fajnie ale....ale to nie to.
Livigno ma wiele plusow, fajne miasteczko niskie ceny (to chyba w szczegolnosci) stoki niby przygotowane pięknie, widoki cudne, pogoda rowniez..ale to nie ten urok.

Wiesz jeżdzę od niedawna. Zaledwie 3 sezony z nartami. Ale 1 sezon miałam mega intensywny. Alpy 2 tygodnie i Szczyrk miesiąc. Takze miałm ostra zaprawę.
Jak jeżdzę ..podobno nad wyraz dobrze. Zostałam okrzyknięta przez znajomych(narciarzy z 25 letnim stazem) talentem.

Lubię krótki skręt, po przygotowanych trasach.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 15:00   #7
AgaSki
skionline
 
Avatar AgaSki
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie. Stronkę przewertujemy ze znajomymi

Dla mnie Val Gardena to bajka. Te ogromne masywne skaly wyrastające z nikąd. Miałam to szczescie ( i nieszczęscie zarazem) ze moj 1 wyjazd na narty byl w takim miejscu. Teraz wszystkie miejsca porownuję do Poludniowego Tyrolu...i niestety wszystko wypada słabo.
W ubieglym roku bylam w Livigno i niby fajnie ale....ale to nie to.
Livigno ma wiele plusow, fajne miasteczko niskie ceny (to chyba w szczegolnosci) stoki niby przygotowane pięknie, widoki cudne, pogoda rowniez..ale to nie ten urok.

Wiesz jeżdzę od niedawna. Zaledwie 3 sezony z nartami. Ale 1 sezon miałam mega intensywny. Alpy 2 tygodnie i Szczyrk miesiąc. Takze miałm ostra zaprawę.
Jak jeżdzę ..podobno nad wyraz dobrze. Zostałam okrzyknięta przez znajomych(narciarzy z 25 letnim stazem) talentem.

Lubię krótki skręt, po przygotowanych trasach.
Może mało poprawnie politycznie w stosunku do innych regionów, w których bywamy, ale podzielam opinię dot. Południowego Tyrolu. Mieliśmy okazję jeździć również w innych ośrodkach - Alpe di Siusi, Speikboden, Kronplatz, czy Alta Badia (w pobliżu Val Gardena) i absolutnie zakręciły nas tamtejsze włoskie klimaty. A propos nart - jeżeli lubisz krótki skręt i dobrze radzisz sobie na przygotowanych stokach, to radziłabym Ci celować trochę wyżej, niż średni model z grupy nart dla kobiet - raczej w kierunku 1 lub 2 od góry. Te narty konstrukcyjnie są przystosowane dla kobitek, więc spokojnie sobie z nimi poradzisz. Zobacz proszę np. na Rossignole, albo Heady, albo inny inny brand igrupę Women. Możesz wziąć też pod uwagę niższe modele z grupy race, np. Atomic.
__________________
skionline.pl - FOR ALL SKI LOVERS
AgaSki jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-04, 15:24   #8
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez AgaSki Pokaż wiadomość
Może mało poprawnie politycznie w stosunku do innych regionów, w których bywamy, ale podzielam opinię dot. Południowego Tyrolu. Mieliśmy okazję jeździć również w innych ośrodkach - Alpe di Siusi, Speikboden, Kronplatz, czy Alta Badia (w pobliżu Val Gardena) i absolutnie zakręciły nas tamtejsze włoskie klimaty. A propos nart - jeżeli lubisz krótki skręt i dobrze radzisz sobie na przygotowanych stokach, to radziłabym Ci celować trochę wyżej, niż średni model z grupy nart dla kobiet - raczej w kierunku 1 lub 2 od góry. Te narty konstrukcyjnie są przystosowane dla kobitek, więc spokojnie sobie z nimi poradzisz. Zobacz proszę np. na Rossignole, albo Heady, albo inny inny brand igrupę Women. Możesz wziąć też pod uwagę niższe modele z grupy race, np. Atomic.
hmmmm...mowisz, wlaśnie nie wiedziałam czy celowac w sredniozaawansowanych czy wyzej Z jednej strony trochę się obawialam, ale z drugiej pewnie po tym sezonie te srednie bylyby juz za srednie jak dla mnie (bo zamierzam duuuuzo jeżdzić) wiec bezsensem byloby wydawać kasę na coś maks 2 sezonowego.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 15:52   #9
AgaSki
skionline
 
Avatar AgaSki
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
hmmmm...mowisz, wlaśnie nie wiedziałam czy celowac w sredniozaawansowanych czy wyzej Z jednej strony trochę się obawialam, ale z drugiej pewnie po tym sezonie te srednie bylyby juz za srednie jak dla mnie (bo zamierzam duuuuzo jeżdzić) wiec bezsensem byloby wydawać kasę na coś maks 2 sezonowego.
W grupie nart dla kobiet, niższe modele przeznaczone są raczej dla pań, które na czas na stoku i leżaku spędzają w proporcjach 50/50 A wnioskuję, że nie bardzo do tej grupy się zaliczasz Możesz jeszcze wziąć po uwagę grupę all round (uniwersalne deski, na których pojeździsz również w miększym śniegu), ale też celuj w kierunku wyższych modeli. Udanych zakupów
__________________
skionline.pl - FOR ALL SKI LOVERS
AgaSki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 15:57   #10
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez AgaSki Pokaż wiadomość
W grupie nart dla kobiet, niższe modele przeznaczone są raczej dla pań, które na czas na stoku i leżaku spędzają w proporcjach 50/50 A wnioskuję, że nie bardzo do tej grupy się zaliczasz Możesz jeszcze wziąć po uwagę grupę all round (uniwersalne deski, na których pojeździsz również w miększym śniegu), ale też celuj w kierunku wyższych modeli. Udanych zakupów
No ja na lezaku w ciagu dnia spędzam jakąś godzinę, pozostałe 6 jeżdzę . I zdecydowanie lubię szalenstwo na stroku. Mąz uwielbia mnie scigac....i powiem ze zadko mu sie to udaje.

Piękne są te linie nart dla kobiet.

Ja chcę sniegu!!!!!
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 16:34   #11
AgaSki
skionline
 
Avatar AgaSki
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
No ja na lezaku w ciagu dnia spędzam jakąś godzinę, pozostałe 6 jeżdzę . I zdecydowanie lubię szalenstwo na stroku. Mąz uwielbia mnie scigac....i powiem ze zadko mu sie to udaje.

Piękne są te linie nart dla kobiet.

Ja chcę sniegu!!!!!
Swego czasu, w jednym z branżowych magazynów, ukazał się fajny artykuł na temat babskiego sprzętu pt. "Na górze róże, na dole fiołki - jeździmy, jak drewniane kołki" A tu proszę - pełen profes! Faktem również jest, że kilka lat temu - gdy na rynek wchodziły dopiero babskie narty - wiele w nich nie było (mam na myśli rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne), ale po woli się to zmienia. Dziś najwyższe modele z tej grupy często nie odbiegają konstrukcją od męskich - różnią się tylko szatą graficzną. Więc jest w czym wybierać! A swoją drogą, super popatrzyć, jak na stoku laski jeżdżą lepiej od facetów... coraz więcej takich
__________________
skionline.pl - FOR ALL SKI LOVERS
AgaSki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-04, 16:44   #12
JacekC
Raczkowanie
 
Avatar JacekC
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 72
Dot.: Zapraszamy na narty!

Pięknie te dziewczyny jeżdżą

JacekC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 16:53   #13
limonka_86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 066
Dot.: Zapraszamy na narty!

mam pytanko jakie stoki i osrodki wypoczynkowe polecacie na Slowacji ??
limonka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 17:01   #14
JacekC
Raczkowanie
 
Avatar JacekC
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 72
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez limonka_86 Pokaż wiadomość
mam pytanko jakie stoki i ośrodki wypoczynkowe polecacie na Słowacji ??
Szybka odpowiedź:
1. Jasna
2. Tatrzańska Łomnica - tu przeczytasz o nowych inwestycjach
3. Donovaly
4. Vratna
5. Wielka Racza
JacekC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 17:53   #15
angelkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar angelkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk :)
Wiadomości: 2 910
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
hmmmm...mowisz, wlaśnie nie wiedziałam czy celowac w sredniozaawansowanych czy wyzej Z jednej strony trochę się obawialam, ale z drugiej pewnie po tym sezonie te srednie bylyby juz za srednie jak dla mnie (bo zamierzam duuuuzo jeżdzić) wiec bezsensem byloby wydawać kasę na coś maks 2 sezonowego.
Hania celuj wyżej, bo napewno bardzo szybko osiągniesz wyższy poziom jazdy polecam nartki dla kobiet są świetne ja posiadam takowe i je uwielbiam ..
__________________



angelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 19:49   #16
JaAnia:)
Raczkowanie
 
Avatar JaAnia:)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 151
Dot.: Zapraszamy na narty!

Ja polecam Wielką Racze byłam tam rok temu na Sylwestra i w tym roku również się wybieram, mamy już zaprzyjaźnią rodzinę Słowacką i do nich jeździmy. Jest tam około 15 km jeśli się nie mylę tras zjazdowych o różnych poziomach trodności, zarówno początkujący jak i zaawansowani znajdą coś dla siebie, jazda nocna na Dedovce chociaż trzeba uważać, bo jest sporo muld i czasami trafaiją się oblodzenia, skibus z centrum Osadnicy, tylko te kolejki...Ale i tak uważam, że lepiej pojechać do Czech czy też na Słowację niż jeździć w Polsce jest taniej i stoki są lepiej przygotowane i jakaś atmosfera jest lepsza Ach już nie mogę się doczekać wyjazdu, tylko żeby śnieg był bo przy tych temperaturach...
__________________
Za każdym sukcesem mężczyzny stoi mądra kobieta
--------
Aparatka
góra - 12.12.2011 r.
złoty, różowy, niebieski,
JaAnia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 21:44   #17
cucina
Raczkowanie
 
Avatar cucina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 144
GG do cucina
Dot.: Zapraszamy na narty!

hej
witam miłośników białego szaleństwa,
właśnie wyszukuję ciekawego miejsca w Janskich Lazniach w Czechach na nieco dłuższy pobyt.
w tamtym roku noclegowałam w hotelu pod nazwą Lesni Dum,polecam.właśnie wyczytałam,że nie przyjmują tam rezerwacji do dn.18.12.czy ktoś może zna powód?a może są w tej miejscowości jakieś inne fajne miejsca,o których nie wiem?
pozdrawiam
__________________
cucina
cucina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 15:52   #18
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Zapraszamy na narty!

Witam
Ja pierwszy kontakt z nartami miałam na Słowacji w wieku 6 lat. Wtedy baaardzo mi się to podobało. Ale z wiekiem przestało mi sie to podobać, pomimo, że co roku jeździłam na zimowiska jak i 'prywatnie'. I niestety musze stwierdzić, że nie umiem jeździć.. Boje się nabrac bardzo szybkiej prędkości a gdy jest bardzo stromy stok to totalna blokada. I nie wiem jak pokonać ta barierę. O wiele lepiej czuje się na łagodniejszych stokach, ale nie takich zupełnie płaskich.. Na ostatnim zimowisku na wielu stokach nie mogłam jeździć bo po prostu sie za bardzo bałam.. Te na których mi odpowiedało było może 2-3.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 16:12   #19
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Zapraszamy na narty!

to ja rowniez sie przywitam tez zaczynalam w bardzo mlodym wieku, jeszcze przedszkole teraz rozpoczynam nauke tez na desce sprzet zakupiony niedawno, stoki akurat mam niedaleko bo ja z malopolski wiec zawsze na slowacje mozna pojechac, do granicy mam lekko ponad 30 min jazdy;-) pochwale sie jeszcze ze kuzynka mojego TŻ byla w reprezentacji PL jest sie od kogo uczyc w razie czego no i w rodzinie mam instruktorow, w tym mojego biednego TŻ, bo zimowe szalenstwa ogarniaja kazdego, szczegolnie jak wiekszosc urodzila sie w zimie u mnie jedyny problem jezeli chodzi o "sprzet" to spodnie narciarskie nie ma nigdzie rozmiaru!
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-09, 16:20   #20
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Zapraszamy na narty!

dimiti rodzina narciarzy
Ehh skąd wziąść tą motywacje do jazdy
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 16:50   #21
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
dimiti rodzina narciarzy
Ehh skąd wziąść tą motywacje do jazdy
no tatulek chcial zeby jego corki sporty uprawialy a to rodzina TŻ cala pelna narciarzy, instruktorow itd ja szczerze to teraz testuje jazde na desce
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 08:13   #22
myk
Zadomowienie
 
Avatar myk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 908
Dot.: Zapraszamy na narty!

To i ja się przywitam Pierwszy raz na narty weszłam kilka lat temu, od tego czasu jeździłam od czasu do czasu tylko, ucząc się, bo jakoś nie było okazji na dłuższe wypady. Teraz postanowaiłam to nadrobić i na okolice sylwestrowo-noworoczne wybieram się w góry (gdzieś niedaleko Krynicy) na stok Strój już mam skompletowany (czekam aż dojdzie ), a za sprzętem będę się rozglądać za jakieś 2-3 tygodnie, ale na szczęście brat dobrze się zna, bo jeździ już od dłuższego czasu, więc pomoże mi w wyborze
__________________
lubiła tańczyć pełna radości tak
ciągle goniła wiatr
spragniona życia wciąż
zawsze gubiła coś..


myk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 11:54   #23
LadyLeSs
Raczkowanie
 
Avatar LadyLeSs
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
GG do LadyLeSs
Dot.: Zapraszamy na narty!

Bardzo poważenie myślę nad zakupem nart Fischer Vision razem z butami. Jeżdzę na nartach od 4 lat. Raczej bardzo dobrze sobie radzę. Mam 15 lat. Czy te narty będą dla mnie dobre ?
LadyLeSs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 12:22   #24
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
no tatulek chcial zeby jego corki sporty uprawialy a to rodzina TŻ cala pelna narciarzy, instruktorow itd ja szczerze to teraz testuje jazde na desce

Mój faderk to zapalony narciarz, wiec i w geny poszło Ale chyba jest mi dane jeździć "po swojemu" Ale jednak wole jeździć ale konno
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 19:55   #25
angelkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar angelkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk :)
Wiadomości: 2 910
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez LadyLeSs Pokaż wiadomość
Bardzo poważenie myślę nad zakupem nart Fischer Vision razem z butami. Jeżdzę na nartach od 4 lat. Raczej bardzo dobrze sobie radzę. Mam 15 lat. Czy te narty będą dla mnie dobre ?
zależy który model z serii vision tutaj masz wszystkie fajnie opisane http://www.skionline.pl/sprzet/?co=k...id_modelu=3337
__________________



angelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 15:42   #26
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Mój faderk to zapalony narciarz, wiec i w geny poszło Ale chyba jest mi dane jeździć "po swojemu" Ale jednak wole jeździć ale konno
konno tez jezdzilam ale niestety zaczeli wysprzedawac konie a zostawiac same wyscigowki, ktore nalezaly do prywatnych wlascicieli i nie bylo na czym juz jezdzic praktycznie:/ ja od dwoch lat najbardziej lubie uprawiac sport telewizyjny ale to tylko dlatego ze co wyjde ledwo na stok to czuje jak mi wszystko sztywnieje z zimna! jestem zimno-radar!
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 20:27   #27
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Zapraszamy na narty!

Oj to współczuje.. bo jeździectwo to ajj coś pieknego
Zgadzam się - telewizyjne najlepsze . To ubierz futro i bedzie ciepło ^^ Troszkę skrępuje ruchy - ale to nic
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 10:55   #28
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 322
Dot.: Zapraszamy na narty!

Witam wszystkich,
Jestem początkującą w tym cudownym sporcie. Moja przygoda z nartami zaczęła sie trzy lata temu. Po kilku wyjazdach złapalam bakcyla i zdecydowałam się na kupno sprzętu. Doradzał mi w sumie znajomy który długo jeżdzi i raczej zna się na rzeczy. Kupiłam narty Fischera RX4 nie pamietam tylko z jakiego sezonu. i tutaj pojawił się problem, bowiem na moich nowych nartkach jeżdziłam tylko raz i jakoś niemiło to wspominam. Mam 175cm, 55 kg, długość nart 160cm albo 165cm (o zgrozo! nie pamiętam). W każdym bądź razie wydaje mi się że nie są to narty odpowiednie dla mnie, nie mogę zbytnio nad nimi zapanować. Wcześniej jeżdziłam na wypożyczanych, z tym że były krótsze.... natomiast przy zakupie znajomy polecił żeby już kupić odpowiednie do mojego wzrostu. Nie wiem w czym tkwi problem, może to kwestia przyzwyczajenia? Cały zeszły sezon narty przeleżały, ale w tym roku mam zamiar powrócić do białego szaleństwa
Co radzicie? Zmienic narty? Czy te nówki sztuki może jednak są ok? osobiscie mam wrażenie jakby jednak były zbyt długie jak na moje możliwości...
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" złota myśl glamour
sandrunia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 15:46   #29
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez sandrunia83 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,
Jestem początkującą w tym cudownym sporcie. Moja przygoda z nartami zaczęła sie trzy lata temu. Po kilku wyjazdach złapalam bakcyla i zdecydowałam się na kupno sprzętu. Doradzał mi w sumie znajomy który długo jeżdzi i raczej zna się na rzeczy. Kupiłam narty Fischera RX4 nie pamietam tylko z jakiego sezonu. i tutaj pojawił się problem, bowiem na moich nowych nartkach jeżdziłam tylko raz i jakoś niemiło to wspominam. Mam 175cm, 55 kg, długość nart 160cm albo 165cm (o zgrozo! nie pamiętam). W każdym bądź razie wydaje mi się że nie są to narty odpowiednie dla mnie, nie mogę zbytnio nad nimi zapanować. Wcześniej jeżdziłam na wypożyczanych, z tym że były krótsze.... natomiast przy zakupie znajomy polecił żeby już kupić odpowiednie do mojego wzrostu. Nie wiem w czym tkwi problem, może to kwestia przyzwyczajenia? Cały zeszły sezon narty przeleżały, ale w tym roku mam zamiar powrócić do białego szaleństwa
Co radzicie? Zmienic narty? Czy te nówki sztuki może jednak są ok? osobiscie mam wrażenie jakby jednak były zbyt długie jak na moje możliwości...
Skoro maja 165 albo 160 to przy Twoim wzroscie na pewno nie sa za dlugie. Moze są dla bardziej zaawansowanych narciarzy, twardsze, a co za tym idzie bardziej wyczulone na kazdy Twoj bląd.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-15, 10:49   #30
JacekC
Raczkowanie
 
Avatar JacekC
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 72
Dot.: Zapraszamy na narty!

Cytat:
Napisane przez sandrunia83 Pokaż wiadomość
Doradzał mi w sumie znajomy który długo jeżdzi i raczej zna się na rzeczy. Kupiłam narty Fischera RX4 nie pamietam tylko z jakiego sezonu. i tutaj pojawił się problem, bowiem na moich nowych nartkach jeżdziłam tylko raz i jakoś niemiło to wspominam. Mam 175cm, 55 kg, długość nart 160cm albo 165cm (o zgrozo! nie pamiętam).
Długość masz odpowiednią. Nie można przesadzać z nartami zbyt krótkimi! Jeżeli jesteś przyzwyczajona do nart bardzo krótkich, to mogłaś odczuwać dyskomfort za pierwszym razem. Po drugie nie wiem jakie to narty były i jak przygotowane (naostrzone) Może być tak, że nowe narty masz po prostu ostrzejsze, a co za tym idzie trochę trudniejsze do prowadzeni, mówiąc wprost - nie chcą łatwo wpadać w uślizgi!
Proponuje nie zrażaj się tym, tylko pojeździj na nich trochę. Musiesz się do nich przyzwyczaić, poczuć je.
JacekC jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.