Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-16, 19:19   #1141
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
zwątpiłam... dzis brat byl po soczewki i okulista bardzo wyraznie powiedzial iz ciągłe noszenie soczewek na dzien i noc szkodzi i bezwzglednie nie powinno sie ich nosic dluzej niz 8h. Bo po kilku latach (2-3latach) dochodzi do zapalenia spojowek, uszkodzenia rogowki, uzkodzenia naczyn krwionosnych w oku i bla bla bla...
A bylo juz tutaj o tym wsponinane, ze nic podobnego sie nie dzieje (tzn. wypowiadaly sie na ten temat osoby, ktore nosza juz dluuugo takowe soczewki).
Bylam swiecie przekonana ze po to je wymyslili i zrobili aby je tak wlasnie nosic jesli jest potrzeba . W koncu by nie zrobili czegos co szkodzi oczom? Lub byloby przynajmniej jakies ostrzezenie na opakowaniu?
Teraz mam powazne watpliwosci...

Prosze, wypowiedzcie sie jeszcze raz na ten temat!
Mi w VE to samo babka powiedziała o moich ukochanych 3miesiecznych Optimach, które moje oczy fantastycznie tolerowaly i wcisnela mi jakies "super nowoczesne" po ktorych moje "biedne" (wtedy super zdrowe) oczy odpoczna i ktore moge nosic nawet 12 godz dziennie! I wtedy sie zaczal horror bo sie okazalo ze nie moge tych nowoczesnych w ogole nosic bo mi oczy wyzarly. Probowalam jeszcze wielu rodzajow soczewek i okazalo sie ze moje oczy poza 1 dniowymi toleruja tylko Optimy (Soflens 38) i Proclear.
Wiec ja bym na miejscu Twoim i Twojego brata nie wierzyła w takie głupoty! Jeśli w tych soczewkach jest Ci dobrze i dobrze się czujesz noś je bez obaw. Przeciez chodzicie regularnie na kontrole okulistyczne i jak tylko sie cos zacznie zlego dziac kompetentny okulista zwalczy to w zarodku!
Ja po tych "nowoczesnych" soczewkach mialam porysowane rogówki i poszlam do mojej kochanej dr Dziadeckiej, ktora jest chirurgiem oka ale niestety soczewkami sie nie zajmuje. Przepisala mi masc którą smarowałam oczy kilka tygodni (nie moglam wtedy nosic soczewek) i teraz rogówki mam gladziutkie, a oczy w b.dobrym stanie. I już nie uwierze w zadne rewelacje "przemądrzałej" pani doktor od soczewek. Będę nosiła poprostu to w czym mi dobrze i w czym dobrze się czuje. Amen


Ally też mnie ciekawi jakie nosisz soczewki i jakie w ogóle nosiłaś przez te 10 lat?


Kat!e miałam Focusy jednodniowe i było wszystko ok, wielkością one się specjalnie od Soflens 38 nie róznią. Jeśli chodzi o parametry soczewek to najważniejszy jest właśnie promień krzywizny (8.6 - 8.7 to praktycznie to samo), średnica nie jest aż tak ważna.
A czemu właściwie chcesz zmienić soczewki miesięczne na 3 miesięczne? Domyślam się że chodzi o pieniążki...
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 19:38   #1142
Kat!e
Raczkowanie
 
Avatar Kat!e
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Kat!e miałam Focusy jednodniowe i było wszystko ok, wielkością one się specjalnie od Soflens 38 nie róznią. Jeśli chodzi o parametry soczewek to najważniejszy jest właśnie promień krzywizny (8.6 - 8.7 to praktycznie to samo), średnica nie jest aż tak ważna.
A czemu właściwie chcesz zmienić soczewki miesięczne na 3 miesięczne? Domyślam się że chodzi o pieniążki...
Tak, skoro nie ma wielkiej różnicy to po co przepłącać. Nie ukrywam tez, ze wygodniejsze jest dla mnie kupienie soczewek raz na trzy miesiace niz raz na miesiac. Czesto odkaladam wiele rzeczy na pozniej i to co mam zrobic, robie zawsze w ostatniej chwili, a nie chce byc zmuszona do chodzenia w okularkach zanim dotra do mnie soczewki Mam nadzieje, ze Softlensy 38 beda mi pasowaly.
Kat!e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 21:09   #1143
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

dziekuje lalaith za rozwianie watpliwosci
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 16:56   #1144
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kat!e Pokaż wiadomość
Tak, skoro nie ma wielkiej różnicy to po co przepłącać. Nie ukrywam tez, ze wygodniejsze jest dla mnie kupienie soczewek raz na trzy miesiace niz raz na miesiac. Czesto odkaladam wiele rzeczy na pozniej i to co mam zrobic, robie zawsze w ostatniej chwili, a nie chce byc zmuszona do chodzenia w okularkach zanim dotra do mnie soczewki Mam nadzieje, ze Softlensy 38 beda mi pasowaly.
Tak pytałam, bo oczywiście jeśli miałabyś dużo pieniędzy to zdrowsze jest noszenie soczewek krótkoterminowych. Na oczach nie ma sensu oszczędzać jeśli nie ma takiej potrzeby!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 18:26   #1145
Kat!e
Raczkowanie
 
Avatar Kat!e
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Dzisiaj włozylam jednodniowe Focusy i musze przyznac, ze troche sie rozczarowalam. Z optixami nie mialam zadnych problemow, zadnego uwierania, zamglenia pod koniec dnia. Doslownie moglam zapomniec o wadzie wzroku Focusy od czasu do czasu czulam na oku, zwlaszcza przez pierwsza godzine od zalozenia. Ponadto jak przestawalam mrugac na dluzsza chwile to od razu obraz mi sie zamazywal. W optixach nic takiego nie mialam. Jak dla mnie to naprawde dobre soczewki. Teraz zamowilam Softlensy 3 miesieczne. Mam nadzieje, ze moje oczka beda je tak wspaniale tolerowaly jak optixy Jesli nie to wroce do nich.

Lalaith dzieki za rady
Kat!e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-22, 21:38   #1146
emanuella84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 60
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Hej.

Wróciłam dziś od okulisty i wyszło, że mam wadę wzroku -0,5 w prawym i lewym oku.
Powiedziałam, że chcę nosić szkła kontaktowe, kolorowe. Pani Okulistka powiedziała, że na początek lepsze będą okulary, bo nie wiadomo jak oko zareaguje na soczewkę (mam nosić na zmianę okulary/szkła). Najpierw zwykłe, po jakimś czasie mogę zmienić na kolorowe.
A teraz już nic nie wiem...
Czytam dziś cały dzień różne fora, przeglądam internet... No i mam kilka pytań do Was...
Na recepcie jaką dostałam od Okulistki napisane jest tylko w jednej rubryce -0,5 nie wiem teraz czy pod tą wadę mam kupować okulary czy szkła? Ja chciałabym szkła, ale czy jak pójdę do optyka to sprzedadzą mi na podstawie tej karteczki szkła?
Narazie nie mam jak wybrać się jeszcze raz do Okulisty, bo wolne terminy są dopiero w lutym, a jak wyszłam z gabinetu do dopiero miałam masę pytań, tylko nie było już ich komu zadać
Na innym forum wyczytałam, że mam za małą wadę na soczewki, że kolorowe nie sa dobre...sama już nie wiem...
Hmmm....to mogę iść z tą karteczką do Optyka i dostanę tam te moje szkła? Czy musze raz jeszcze iść do Okulisty?

Pozdrawiam
emanuella84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 19:33   #1147
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Dziewczyny, w soczewkach można chodzić na basen? Mam taką ochotę popływać, a bez soczewek jestem ślepa (-7) i nie wiem czy to nie zaszkodzi
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-23, 22:46   #1148
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w soczewkach można chodzić na basen? Mam taką ochotę popływać, a bez soczewek jestem ślepa (-7) i nie wiem czy to nie zaszkodzi
Ja chodzę, ale nie nurkuję no i najczęściej pływam żabką a jeśli się boisz to załóż dodatkowo okularki.
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 23:31   #1149
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

ja plywam w soczewkach ale dodatkowo staram sie miec zawsze okularki. A jesli ich akurat nie mam to wyciagam szyje nad wode jak zuraw
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 23:48   #1150
NieTwoja
Raczkowanie
 
Avatar NieTwoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 84
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w soczewkach można chodzić na basen? Mam taką ochotę popływać, a bez soczewek jestem ślepa (-7) i nie wiem czy to nie zaszkodzi
Z doswiadczen wlasnych - mozna. Bez okularkow do plywania chodzilam i nigdy szkla nie stracilam. Ale musze przyznac, ze zawsze mnie tak pochlanialo pilnowanie i stresowanie sie, ze jednak pozbede sie soczewek, ze zadna frajda. Jak sie wybralam bez, to czulam sie jak dziecko we mgle.
Tak zle i tak niedobrze.
NieTwoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-24, 08:49   #1151
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Co do pływania i soczewek to podpisuję się obiema rękami pod tym co dziewczyny napisały + chyba lepszym pomysłem będzie zaopatrzenie się w soczewki jednorazowe. Np. mi, choćbym nie wiem co robiła zawsze dostanie się woda pod okularki a tym samym też do oka. Często mam zaczerwienione oczęta potem i wolę nie ryzykować. Wyrzucam jednorazówki i po kłopocie
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-24, 09:25   #1152
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ja nosze jednorazowe na codzień

Uspokoiłyście mnie
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-25, 17:14   #1153
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Można pływać bez problemu, tylko trzeba zamykac oczy jak masz głowę pod wodą
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 13:57   #1154
Lucid Dream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Witam wszystkich. Przeglądając w piątek google w poszukiwaniu czegos tam trafiłem na ten temat. W związku z tym, że mam pare pytań na temat soczewek to napisze je tutaj. Przeczytałem tylko około 3-4 str. tego tematu i wiem, ze bardzo prawdopodobne jest, że odpowiedzi na nie zostały już tu napisane, ale zależy mi na czasie, więc mam nadzieje, że ktoś mi jednak pomoże :P

W piątek byłem u okulistki po soczewki. Po kilku godzinach (około 4-5h) chodzenia w nich odczuwałem ból głowy, centralnie na czole, nad skroniami. Czy to normalne? Też tak miałyście, kiedy zamieniłyście okulary na szkła? Pamiętam, że kiedy ściągałem okulary na jakiś czas (1,5h) i potem zakładałem spowrotem to też mnie głowa bolała.
Druga sprawa to to, że na lewym oku w ogóle nie czuje obecności soczewki, natomiast kiedy wczoraj rano założyłem prawą czułem pod powieką hmm uwieranie? Tak jakbym miał jakiś paproch w oku. Nie było to aż tak dokuczliwe, zeby było nie do wytrzymania a po krótkim czasie ograniczyło się do uczucia 'lekkiego dyskomfortu'.
To niestety nie koniec. Ciężko to określić zwłaszcza po tak krótkim czasie noszenia szkieł, ale właśnie na tym prawym oku wydawało mi się że obraz jest troszke zamazany Z książeczki która dostałem, wyczytałem że soczewka może być uszkodzona (zabrudzona) więc ją ściągnąłem a pod światłem widać że jest troszke zabrudzona po jednej stronie od 'centrum' soczewki. Dlatego od tamtego czasu nie zakładałem ich.
Teraz moje pytanie: Czy to 'uwieranie' w oku może być spowodowane tym, że soczewka była prudna?
I właśnie w sobotę rano mnie to prawe oko trochę bolało ( a dzień wcześ niej nosiłem soczewki ok 4-5h), natomiast z lewym wszystko ok.
Niestety moje zdolności manualne na oczach pozostawiają jeszcze wiele do życzenia Ale już po kilku próbach idzie mi dużo lepiej, chociaż znacznie gorzej na prawym oku właśnie Poza tym mam dosyć 'ciasne' oczy, więc wiecie.. :P.
Oczywiście stosuje się do zaleceń okulistki i zawsze przed zakładaniem/ściąganiem myje ręce. Więc kompletnie nie mam pojęcia jakim cudem mogła się zabrudzić Jedyne co mi przychodzi do głowy to kropla potu, bo jak już mówiłem 'troche' się nad tym męczyłem.
Też zauważyłem że jak juz ktoś pisał na 1str. ,jak wejde do jakiegos supermarketu to delikatnie zachodza mgłą. Potrzeba do tego kropli do nawilżania soczewek?
A i czy to normalne, że czasami widze ,jakby końcówke soczewki? Chodzi mi o to ze tak jakby się ona zsunęła trochę i widzę jej krawędź?
To chyba wszystko z czym mam jakieś wątpliwości :P Jesli ktoś ma wolną chwilę to proszę o pomoc
Lucid Dream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 15:00   #1155
Ladzia_15
Wtajemniczenie
 
Avatar Ladzia_15
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 404
GG do Ladzia_15
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lucid Dream Pokaż wiadomość
]Druga sprawa to to, że na lewym oku w ogóle nie czuje obecności soczewki, natomiast kiedy wczoraj rano założyłem prawą czułem pod powieką hmm uwieranie? Tak jakbym miał jakiś paproch w oku. Nie było to aż tak dokuczliwe, zeby było nie do wytrzymania a po krótkim czasie ograniczyło się do uczucia 'lekkiego dyskomfortu'.
U mnie na poczatku jedno oko przystosowalo sie od razu i wszytko bylo ok a na drugim "wyczuwalam" soczewke przez kilka pierwszych dni.
Cytat:
=Lucid Dream;6411654]To niestety nie koniec. Ciężko to określić zwłaszcza po tak krótkim czasie noszenia szkieł, ale właśnie na tym prawym oku wydawało mi się że obraz jest troszke zamazany Z książeczki która dostałem, wyczytałem że soczewka może być uszkodzona (zabrudzona) więc ją ściągnąłem a pod światłem widać że jest troszke zabrudzona po jednej stronie od 'centrum' soczewki. Dlatego od tamtego czasu nie zakładałem ich.
Teraz moje pytanie: Czy to 'uwieranie' w oku może być spowodowane tym, że soczewka była prudna?
Jesli soczewka jest zabrudzona to obraz jest zamazany. To zabrudzenie moglo byc takze powodem jej "uwierania".

Cytat:
Napisane przez Lucid Dream Pokaż wiadomość
]I właśnie w sobotę rano mnie to prawe oko trochę bolało ( a dzień wcześ niej nosiłem soczewki ok 4-5h), natomiast z lewym wszystko ok.
Niestety moje zdolności manualne na oczach pozostawiają jeszcze wiele do życzenia Ale już po kilku próbach idzie mi dużo lepiej, chociaż znacznie gorzej na prawym oku właśnie Poza tym mam dosyć 'ciasne' oczy, więc wiecie.. :P.
Ja odkad uzywam soczewek zauwazylam ze lewe oko mam nieco mniejsze i ciezej mi sie zaklada na nie soczewke.

Cytat:
Napisane przez Lucid Dream Pokaż wiadomość
A i czy to normalne, że czasami widze ,jakby końcówke soczewki? Chodzi mi o to ze tak jakby się ona zsunęła trochę i widzę jej krawędź?
JA tez czasami widze jesli np, potre oko i soczewka sie nieco przemiesci. Ale wtedy wystarczy ze mrugne pare razy i wszytko wraca na swoje miejsce.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

<--------Moja kreskówkowa idolka.
Ladzia_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 15:22   #1156
sue.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 398
GG do sue.
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Uwieranie może być spowodowane wywinięciem soczewki na złą stronę i co za tym idzie złym dopasowaniem do rogówki.
sue. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 18:53   #1157
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sue. Pokaż wiadomość
Uwieranie może być spowodowane wywinięciem soczewki na złą stronę i co za tym idzie złym dopasowaniem do rogówki.
Albo delikatnym podwinięciem się .
larva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 22:05   #1158
Lucid Dream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Dzięki wszystkim za odpowiedzi
Co do wywinięcia się soczewki to na pewno nie to, ponieważ wcześniej sprawdzałem i cyferki były po odpowieniej stronie. Jeśli chodzi o podwinięcie to raczej też nie, to raczej bym zaobserwował.
Z tą krawędzią to nie wiem, od wczoraj nie miałem szkieł w oczach, więc nie zaobserwowałem czy to tylko tymczasowe jest.

W przypadku moich pozostałych pytań, jeśli ktoś ma na ich temat jakieś zdanie to również prosiłbym o odpowiedź. Chodzi mi o ten ból głowy. Nie wiem czy to było tylko przejściowe, bo szkła nosiłem tylko w piątek przez ok 4-5h.
I jeszcze jedno pytanie. Czy soczewki na prawde aż tak łatwo zabrudzić? Bo jeśli ta moja prawa jest rzeczywiście zapaprana to nie mam pojęcia jak. Z lewa wszystko ok, mimo że też 'coś' na niej jest. Mam zdjęcie zrobić czy co Jutro spytam optyka. Przed zakładaniem myłem ręce, więc jedyne co mi do głowy przychodzi to to, że zapaprało się od kropli potu na rzęsie . Dzisiaj nie miałem bardzo czasu sprawdzić jeszcze raz, zrobię to jutro z rana.
Lucid Dream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 14:18   #1159
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ja przy zapaleniu spojówek miałam soczewkę zabrudzoną, ale tego gołym okiem nie zauważysz, dopiero przy badaniu okulistycznym. Może zapytaj okulistę, bo optyk nie zawsze też wie, co powiedzieć - przecież nie robi badań Co do uwierania - czasem na soczewce są malusieńkie drobinki, czasem w oku. Wtedy musisz wyjąć soczewkę, żeby się nie porysowała.

Ból głowy może towarzyszyć przy zbyt małej lub zbyt dużej mocy soczewek.

A jakie nosisz soczewki? Jednodniowe, miesięczne, trzymiesięczne, roczne?
larva jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-28, 17:00   #1160
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Zgadzam się z tym że ból głowy może wystąpić przy za mocnych soczewkach, ale wątpię w to żeby występował również przy zbyt słabych.
Jeśli chodzi o uwieranie na początku noszenia jest to całkowicie normalne bo oko musi się do nich przez jakiś czas przystosować, może to trwać kilka dni, ale może i kilka tygodni jeśli masz wrażliwe oczy.
No i jak już dziewczyny wspomniały zwracaj uwagę przy ich zakladaniu czy ubierasz je na dobrą stronę.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 22:15   #1161
Lucid Dream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Co do zbyt mocnych soczewek to myśle, że to nie to, bo mam takie jak okulary 1.75 a od okularów mnie głowa nie boli. Ale pochodze dłużej i sie zobaczy. Dzisiaj byłem u optyka i akurat okulistka była u niego moja okulistka, sprawdziła, ble ble.. dała mi jeszcze jedną soczewke. Ale szkołe mam na popołudnie więc nie miałem czasu ich założyć, a do szkoły dojeżdżam.
A przy zakładaniu zawsze sprawdzam czy zakładam je na dobrą strone
Jeszcze raz dzięki za rady
Lucid Dream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 07:05   #1162
Ladzia_15
Wtajemniczenie
 
Avatar Ladzia_15
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 404
GG do Ladzia_15
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Jesli masz taka sama moc w okularach i w soczewkach to mozesz miec je zbyt mocne. Soczewki powinny miec moc chyba o -0,25 mniejsza niz szkla w okularach.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

<--------Moja kreskówkowa idolka.
Ladzia_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 10:22   #1163
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ladzia_15 Pokaż wiadomość
Jesli masz taka sama moc w okularach i w soczewkach to mozesz miec je zbyt mocne. Soczewki powinny miec moc chyba o -0,25 mniejsza niz szkla w okularach.
Tak, masz rację To chyba zależy od soczewek, ale są jakieś przeliczniki mocy szkieł na moc soczewek.

Od zbyt słabych szkieł też boli głowa, bo oczy muszą się wysilać.
larva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 15:07   #1164
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ja czekam na freshlooki carribean acqua
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 17:53   #1165
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Tak, masz rację To chyba zależy od soczewek, ale są jakieś przeliczniki mocy szkieł na moc soczewek.

Od zbyt słabych szkieł też boli głowa, bo oczy muszą się wysilać.
Wątpię, chyba że są to dużo za słabe szkła. Ja mam w okularach za słabe i nic mnie nie boli.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 21:11   #1166
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Może to zależy od osoby? Moja koleżanka miała za słabe i cierpiała na uporczywe bóle głowy.
larva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 14:38   #1167
Kat!e
Raczkowanie
 
Avatar Kat!e
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Czesc dziewczyny, mam pewien problem.

Dzisiaj przyszly soczeki, ktore zamowilam na allegro (optixy). Nosze -2.75 na kazdym oku, a tymczasem jedna z tych ktore przyszly jest mocy -2.25. Zanim odesle i dostane dobra soczewke minie z 2 tygodnie, a mi zalezy na czasie . Czy u optyka moge dokupic pojedyncza soczewke? Ewentualnie pare? Czy moze nosisc przez ten miesiac jedna slabsza?

Jeszcze powiedzcie mi, jesli ktoras z was wie, jak wyglada to po jednycze opakowanie od optixow. Czy jest tam napis O2? Bo na tych ktore mi przyszly nie ma nic, nawet nie widac ze soczewka jest delikatnie blekitna...
Kat!e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 16:13   #1168
Ladzia_15
Wtajemniczenie
 
Avatar Ladzia_15
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 404
GG do Ladzia_15
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ja tez zamawialam na all i na moich optixach tez nie pisze O2 tylko cibia vision. Ale delikatnie niebieskie sa No i bardzo dobrze sie je nosi niestety za okazala sie za slabe
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

<--------Moja kreskówkowa idolka.
Ladzia_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 17:51   #1169
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Od noszenia zbyt słabej nic poważnego się chyba nie stanie. Ale u optyka kupisz jedną soczewkę.

Nosił ktoś z Was może PureVision firmy Baush & Lomb?
larva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 18:43   #1170
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

ja nosze PureVision firmy Baush & Lomb. Jakies konkretne pytania? Ogolnie bardzo je sobie chwale
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.