Zaproszenia handmade - prośba o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-22, 12:17   #1
Maglena89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 116
Question

Zaproszenia handmade - prośba o pomoc


Witam serdecznie wszystkie wizażanki

Jestem tutaj nowa na forum. W związku z tym, iż mój ślub odbędzie się w sierpniu 2014 r. postanowiłam do Was dołączyć

Sprawa wygląda tak, że postanowiłam wykonać własnoręcznie zaproszenia, winietki, menu na stoły oraz podziękowania dla gości - tak aby wszystko było utrzymane w jednym stylu i kolorystyce przewodniej. Projekt zaproszeń już mam, po wydruku wygląda całkiem dobrze (jak skończę na pewno się pochwalę ), jednak podczas "montażu" całości zaproszenia napotkałam po drodze dwie trudności, a mianowicie wycięcie PROSTO elementów składowych zaproszenia - nie ma nic wydziwianego, wszystkie elementy to prostokąty lub kwadraty, jednak jak tnę nożyczkami to widać, że tnę to nożyczkami i nie jest miejscami prosto. Postanowiłam zakupić gilotynę lub trymer. I tu pojawia się moje pytanie do Was - co lepsze i dlaczego? czy takie do 100zł z allegro dają radę? Może któraś z Was posiada konkretny model i jest zadowolona to poproszę o linki.

Druga sprawa to czym przyklejacie atłasową wstążkę do papieru? Klej magiczny dobrze trzyma jednak widać że jest to klejone klejem i nie wygląda zbyt dobrze.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Maglena89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:44   #2
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Co do klejenia spróbuj taśmą klejącą dwustronną.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:57   #3
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Może za dużo kleju dałaś? Mi magic w niczym się nie odznaczał

Co do gilotyny i trymera. Gilotynę posiadam i jestem z niej zadowolona, tego drugiego nie mam i nigdy się nie bawiłam, więc nie powiem Ci co lepsze. Zastanów się jednak czy nie masz kogoś w rodzinie albo ze znajomych kto może posiadać jedno lub drugie. Może wtedy udałoby się pożyczyć i 100 zł byś zaoszczędziła. Tym bardziej że to tylko tak się wydaje 100 zł tu, 50 zł tam a jak podliczysz wszystko wyjdzie kolosalna kwota. Plus oczywiście różne nieoczekiwane wydatki jak to przeważnie jest przy ślubie

A i jeszcze jedno... moja gilotyna nie jest kupna. Kiedyś dziadek do wycinania zdjęć potrzebował, bo był fotografem... i sam ją skręcił. Może masz kogoś "kumatego" w rodzinie kto ewentualnie też mógłby coś takiego złożyć?
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 13:02   #4
Elrosa
Zadomowienie
 
Avatar Elrosa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 611
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Ja zamiast gilotyny korzystam z nożyka i starej długiej linijki. Wcześniej miałam taki nożyk jak do tapet, teraz kupiłam sobie zestaw ze specjalną matą - nie był bardzo drogi, kosztował chyba 15 zł, a kupowałam w Empiku, tam tanio nie jest
Gilotyna oczywiście byłaby lepsza, ale też jest droższa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4704_1.jpg (48,9 KB, 104 załadowań)
__________________
Elrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 13:28   #5
Maglena89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 116
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Pewnie macie rację, bo faktycznie gilotyna tylko mi potrzebna do zaproszeń i dodatków, a potem rzucę w kąt, popytam może ktoś ma do pożyczenia, jak nie to kupię na próbę ten zestaw z Empika jak znajdę u siebie.

Elrosa co nim wycinałaś? też jakieś ślubne dekoracje?
Maglena89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 14:10   #6
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez Elrosa Pokaż wiadomość
Ja zamiast gilotyny korzystam z nożyka i starej długiej linijki. Wcześniej miałam taki nożyk jak do tapet, teraz kupiłam sobie zestaw ze specjalną matą - nie był bardzo drogi, kosztował chyba 15 zł, a kupowałam w Empiku, tam tanio nie jest
Gilotyna oczywiście byłaby lepsza, ale też jest droższa.
Też tak robię. Nożyk kupisz za 2 zł a linijkę też w podobnej cenie. Ja wczoraj wycinałam moje pierwsze próbne zaproszzenia i ta metoda sprawdziła się rewelacyjnie. Spróbuj tak, jeżeli nie będzie ci wychodziło wtedy zainwestujesz. Zawsze zdążysz wydać pieniądze.
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 14:26   #7
Elrosa
Zadomowienie
 
Avatar Elrosa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 611
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez Maglena89 Pokaż wiadomość
Pewnie macie rację, bo faktycznie gilotyna tylko mi potrzebna do zaproszeń i dodatków, a potem rzucę w kąt, popytam może ktoś ma do pożyczenia, jak nie to kupię na próbę ten zestaw z Empika jak znajdę u siebie.

Elrosa co nim wycinałaś? też jakieś ślubne dekoracje?
Pudełko-kartkę dla koleżanki

Aha, ta mata nie jest specjalnie konieczna - to właściwie podkładka do wycinania najpierw korzystałam ze zwykłej drewnianej deski takiej jak do krojenia warzyw, ale TŻ mi ją podwędził do robienia sobie kanapek i szukałam czegoś zastępczego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_0323.jpg (79,4 KB, 269 załadowań)
__________________

Edytowane przez Elrosa
Czas edycji: 2013-08-22 o 14:28
Elrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 14:44   #8
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez Elrosa Pokaż wiadomość
Pudełko-kartkę dla koleżanki

Aha, ta mata nie jest specjalnie konieczna - to właściwie podkładka do wycinania najpierw korzystałam ze zwykłej drewnianej deski takiej jak do krojenia warzyw, ale TŻ mi ją podwędził do robienia sobie kanapek i szukałam czegoś zastępczego
od takiej deski tępi się nożyk. Ja układam 2,3 gazety i tnę... nic się nie niszczy
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 14:46   #9
Maglena89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 116
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Elrosa piękna ta pudełko-kartka zamawiałam kiedyś u jednej dziewczyny na allegro na chrzest dla chrześniaka i zrobiła ogromne wrażenie na pozostałych gościach Jeśli nożyk dał radę przy Twojej twórczości to i da radę wyciąć kwadraty na zaproszenia Problem tymczasowo rozwiązany, jadę dziś do Castoramy po nożyk do tapet ;d zaszaleję i wezmę dwa, a co! :d

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
od takiej deski tępi się nożyk. Ja układam 2,3 gazety i tnę... nic się nie niszczy
to i gazetki reklamowe ze skrzynek ludziom podwędzę bo gazet u mnie w domu nie ma chyba, że odwiedzę mamę


Normalnie warto było się tu zalogować Dzięki dziewczyny!
Pomyśleć, że wieczorem miałam na allegro kupować gilotynę za 100-150 zł
Maglena89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 15:38   #10
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

z gilotyna jest o tyle lepiej, że szybciej bo masz linijke i tniesz na wymiar i zachowują ci się pięknie katy proste Popytaj może ktoś ma i Ci pożyczy
Ja też sama robiłam zaproszenia- drukowałam na papierze wizytówkowym i niby tylko 80szt ale zeszło się dość długo
co do wstążek to jeśli mocujesz jeszcze kokardkę to klej tylko pod kokardką ja tak robiłam cięłam odpowiednie odcinki wstążki i robiłam dwie kropki kleju na kartce przykładałam wstążki tak by były przyległe na sztywno, rozsmarowywałam palcem kropki kleju by nie był taki całkiem mokry i przyklejałam wstążki a później na to kokardkę i ona zakrywała ewentualne przecieki kleju
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 15:45   #11
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

moje zaproszenia- całkiem prościutkie:

winietki (goście mieli z wstążką 3mm panowie fioletowo-zielone panie zielono-fioletowe)
My i świadkowie z wstążką 1,2mm my zielone świadkowie fioletowo zielone i do kompletu plan stołów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zap_gotowe.jpg (38,2 KB, 319 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg md_0734.jpg (81,5 KB, 278 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg winietka2.jpg (210,9 KB, 257 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg md_0742.jpg (36,2 KB, 197 załadowań)
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 18:33   #12
karoolecka
Zadomowienie
 
Avatar karoolecka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 525
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

klej na gorąco polecam do tasiemek, ale nie oszczędzaj na kleju bo tani jest do bani.. za to pistolet swój kupiłam w chińczyku za 10 zł i jest ok (dość długo się nagrzewa)
karoolecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 06:56   #13
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Dziewczyny a gdzie można kupić ten klej magic? w papierniczym???
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 09:55   #14
Verunka
Zadomowienie
 
Avatar Verunka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Montenegro
Wiadomości: 1 250
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
Dziewczyny a gdzie można kupić ten klej magic? w papierniczym???


ja tez polecam klej na gorąco, wszystko nim kleje i świetnie trzyma, nie ma szans żeby coś odpadło
__________________
"A ja bez ciebie jak wiadro bez wody, jak śliwka bez pestki,
bez poręczy schody"




Verunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 11:14   #15
Maglena89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 116
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Mam pistolet do kleju tylko muszę kupić laski. Czy są to te zwykłe normalne np. jak w Castoramie? czy jakieś specjalne w papierniczym?

takaya ślicznie to wszystko zrobiłaś

Aasikk klej magiczny w papierniczym kupisz bez problemu na allegro również jest, ja mam taki: http://allegro.pl/klej-magic-magiczn...474117117.html ale widzę, że lepsza jego wersja może być ta z aplikatorem by nie mazać paluchami :p http://allegro.pl/oryginalny-klej-ma...475298700.html

I dziękuję wszystkim za porady. Nożyk do tapet made by Castorama (1,99zł) + długa, stara, wysłużona linijka i stara deska = oszczędność 100-150zł na gilotynie!
Maglena89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 13:18   #16
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Dzięki za info magdalena pochwal się jak zrobisz pierwsze próbne zaproszenia, bardzo chętnie je zobaczę. Trzymam kciuki, żeby wszystko pięknie wyszło.
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 18:41   #17
Verunka
Zadomowienie
 
Avatar Verunka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Montenegro
Wiadomości: 1 250
Odp: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Klej zwykły taki jak w castoramie kup przezroczysty. Pamiętaj ze jak ci się gdzieś więcej kupnie to nie rozcieraj tylko zostaw do zaschniecia bo potem łatwo go odlupisz

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"A ja bez ciebie jak wiadro bez wody, jak śliwka bez pestki,
bez poręczy schody"




Verunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 19:09   #18
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Odp: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez Verunka Pokaż wiadomość
Klej zwykły taki jak w castoramie kup przezroczysty. Pamiętaj ze jak ci się gdzieś więcej kupnie to nie rozcieraj tylko zostaw do zaschniecia bo potem łatwo go odlupisz

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Gorzej, jak razem z papierem zejdzie...
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 09:26   #19
galeczka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Co do prostego cięcia papieru - ja używam takiego nożyka (przykładowo):

http://www.stanley-sklep.com/33-73-t...amane-18mm.jpg

Mam długą linijkę i jadę po tej linijce tym nożykiem i pięknie się docina - nawet jak będziesz chciała zwęzić coś o pół milimetra to dasz radę.

Trzeba tylko mieć sporo ostrzy, bo jak się któreś stępi to szarpie papier. Naprawdę działa
galeczka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-24, 10:16   #20
Verunka
Zadomowienie
 
Avatar Verunka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Montenegro
Wiadomości: 1 250
Odp: Dot.: Odp: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Gorzej, jak razem z papierem zejdzie...
Heh tak, ja bym go raczej używała do sklejania wsyazeczek czy ozdób

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"A ja bez ciebie jak wiadro bez wody, jak śliwka bez pestki,
bez poręczy schody"




Verunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 16:42   #21
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Ogólnie to jest wątek od tego https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=673662&page=11

Nożyk jest dobrym rozwiązaniem ale musi być dobra podkładka - najlepiej taka specjalną mate do ciecia żeby sie nóz nie tępił i stół nie zarysował. Trymer ma tę zaletę że ma rózne końcówki można wycinać, perforacje ,fale http://www.artystyczny.com.pl/_var/g...8245a861b3.jpg
Poza tym sam ustawia kąt prosty i mozna kroić po kilka kartek na raz Można je kupić za 40zł z dwoma wymiennymi ostrzami .
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 20:18   #22
TysiaBB1989
Rozeznanie
 
Avatar TysiaBB1989
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 787
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Elrosa zaproszenie przepiękne jednak poza moim zasięgiem...
TysiaBB1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:01   #23
puchaczmalinowy
Rozeznanie
 
Avatar puchaczmalinowy
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 501
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Ja robię tak hobbystycznie kartki na przeróżne okazje i zaproszenia również planuję robić sama - mam sprzęt z Empiku za 15zł marki bodjże HEYDA nożyk (z wymiennymi ostrzami) i matę, nożyk z drugiej strony ma zakończenie do zaginania kartek (wzdłuż linijki przeciągasz i zginasz). Na początku trzeba trochę poćwiczyć ale później to łatwizna Jeśli chodzi o gilotynę to ja np korzystam z takiej w pracy, więc może popytaj wśród znajomych lub rodziny, kto w biurze pracuje i może mają gilotynę i albo Ci pożyczy na weekend albo pokroi kartki bo nożykiem przy dużej ilości to iście benedyktyńska praca jest
__________________
28.06.2014 żona swego męża

You made me feel like a million bucks
You do… I was made for you

"Na zawsze" składa się z wielu "teraz".
puchaczmalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 15:02   #24
Maglena89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 116
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Dziękuję wszystkim za pomoc Pierwsze zaproszenia gotowe. Niezastąpiona okazała się mata samoregenerująca + nożyk (ok.15zł na all...) i długa linijka - w kwestii cięcia, w kwestii klejenia - taśma dwustronna dla wszelkich papierowych elementów + magic glue do przyklejania wstążki. Magic glue do papieru się nie nadał, było widać, że jest klejone klejem i nie wyglądało to dobrze.

W załączniku zaproszenia dla rodziców, dla gości takie same + zmieniona treść zaproszenia i zamiast pudełka koperta ecru perłowa. Nie dałabym rady zrobić tylu pudełek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09741.jpg (100,4 KB, 219 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09745.jpg (88,3 KB, 194 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09747.jpg (97,1 KB, 168 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09746.jpg (65,4 KB, 132 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09748.jpg (114,6 KB, 182 załadowań)
Maglena89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 16:46   #25
puchaczmalinowy
Rozeznanie
 
Avatar puchaczmalinowy
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 501
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez Maglena89 Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za pomoc Pierwsze zaproszenia gotowe. Niezastąpiona okazała się mata samoregenerująca + nożyk (ok.15zł na all...) i długa linijka - w kwestii cięcia, w kwestii klejenia - taśma dwustronna dla wszelkich papierowych elementów + magic glue do przyklejania wstążki. Magic glue do papieru się nie nadał, było widać, że jest klejone klejem i nie wyglądało to dobrze.

W załączniku zaproszenia dla rodziców, dla gości takie same + zmieniona treść zaproszenia i zamiast pudełka koperta ecru perłowa. Nie dałabym rady zrobić tylu pudełek

Gratuluję wykonania Po prostu piękne i każdemu na pewno zabraknie tchu na widok takich cudowności
__________________
28.06.2014 żona swego męża

You made me feel like a million bucks
You do… I was made for you

"Na zawsze" składa się z wielu "teraz".
puchaczmalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 15:56   #26
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez Maglena89 Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za pomoc Pierwsze zaproszenia gotowe. Niezastąpiona okazała się mata samoregenerująca + nożyk (ok.15zł na all...) i długa linijka - w kwestii cięcia, w kwestii klejenia - taśma dwustronna dla wszelkich papierowych elementów + magic glue do przyklejania wstążki. Magic glue do papieru się nie nadał, było widać, że jest klejone klejem i nie wyglądało to dobrze.

W załączniku zaproszenia dla rodziców, dla gości takie same + zmieniona treść zaproszenia i zamiast pudełka koperta ecru perłowa. Nie dałabym rady zrobić tylu pudełek
Bardzo ładne!Podziwiam za talent i wytrwałość,dużo masz zaproszeń do zrobienia?
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 14:15   #27
Karolina_a90
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_a90
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 165
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez Maglena89 Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za pomoc Pierwsze zaproszenia gotowe. Niezastąpiona okazała się mata samoregenerująca + nożyk (ok.15zł na all...) i długa linijka - w kwestii cięcia, w kwestii klejenia - taśma dwustronna dla wszelkich papierowych elementów + magic glue do przyklejania wstążki. Magic glue do papieru się nie nadał, było widać, że jest klejone klejem i nie wyglądało to dobrze.

W załączniku zaproszenia dla rodziców, dla gości takie same + zmieniona treść zaproszenia i zamiast pudełka koperta ecru perłowa. Nie dałabym rady zrobić tylu pudełek
Piękne i bardzo gustowne zaproszenia
Karolina_a90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 10:47   #28
nirshya.dwbh
CraftMod
 
Avatar nirshya.dwbh
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: kraina zwana podlasiem
Wiadomości: 14 054
GG do nirshya.dwbh
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Pięknie wyszły! Pudełeczko bardzo ładne!
__________________
Galeria - naszyjniki
Papierowe próby.... ramka z szybką na szybko
Bloguję


nirshya.dwbh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 10:10   #29
dzils
Przyczajenie
 
Avatar dzils
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 21
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Mam pytanie natury technicznej. Planuję zrobić sama zaproszenia i resztę papierowej oprawy mojego wesela i mam wstępnie wybrany projekt. Złożone zaproszenia wychodzą mi w formie kwadratu 10,5 x 10,5 i zastanawiam się czy nie będą za małe. Po rozłożeniu jest 10,5 x 30 czyli pół kartki A4. Co myślicie?

Edytowane przez dzils
Czas edycji: 2013-11-18 o 10:42
dzils jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 16:45   #30
nirshya.dwbh
CraftMod
 
Avatar nirshya.dwbh
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: kraina zwana podlasiem
Wiadomości: 14 054
GG do nirshya.dwbh
Dot.: Zaproszenia handmade - prośba o pomoc

Dla mnie - kartkującej - to dość mały format, szczególnie jeśli masz zamiar trochę tekstu tam umieścić. Może 14,5x14,5, albo jakiś ciut mniejszy?
__________________
Galeria - naszyjniki
Papierowe próby.... ramka z szybką na szybko
Bloguję


nirshya.dwbh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-28 19:24:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.