Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-02, 14:41   #721
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez nikita343 Pokaż wiadomość
Przykładowo ja miałam na kursie mega problem z łukiem. Powodem było,że po raz pierwszy tłumaczyła mi go instruktora z którą kompletnie się nie dogadywałam z mojego punktu widzenia nie nadaje się na intruktorke ale to tylko moje zdanie, kazała mi spuścił lusterka więc spuściłam na maxa łuk zrobiłam, mówiłam kolezance co miała już egzamin na co ona no co ty przecież przed egzaminem nie możesz ustawić na maxa w dół lusterek bo jak na mieście sobie poradzisz. Łuk mi nie wychodził, w miedzyczasie miałam z dwoma instruktorami, drugi zauważył moją niemocą i wytłumaczył mi,że przy drugim pachołku mam wykręcić póżniej zobaczyć w lusterko prawe i lewe powoli jechać toczyć auto jak się zaczyna prostować to w lewo póżniej delikatnie korygować na prosto koła, zobaczyć w tylnią szybe i olśniło mnie, wyszło. Nie wiem czy to tzw sposób na małpe czy co ale mi wychodzi.
Ważne, że wychodzi Tylko mówię, że niektóre osoby robią ten obrót przy 2 pachołku i ślepo jadą nawet na pachołek. Przecież nie zawsze się tak uda, czasem się za późno zrobi ten obrót czy coś, to trzeba korygować a nie jechać, bo już się zrobiło obrót.
Raz robiłam na sposób (znalazłam, żeby przy zrównaniu lusterek i 1 pachołka zrobić obrót) i też mi w sumie wyszło, ale dziwnie mi się jechało, bo cały czas robiłam na czuja. Nie robię tak szybko obrotu, tylko patrzę w prawe lusterko i tylną szybę i powoli skręcam, czasami muszę trochę odbić, później jak samochód będzie równolegle z linią, prostuję koła i patrząc w lewe i prawe lusterka, ustawiam prosto samochód, a później obracam się do tyłu, pas na pachołek i też wychodzi
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 14:53   #722
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Maddis Pokaż wiadomość
Ważne, że wychodzi Tylko mówię, że niektóre osoby robią ten obrót przy 2 pachołku i ślepo jadą nawet na pachołek. Przecież nie zawsze się tak uda, czasem się za późno zrobi ten obrót czy coś, to trzeba korygować a nie jechać, bo już się zrobiło obrót.
Raz robiłam na sposób (znalazłam, żeby przy zrównaniu lusterek i 1 pachołka zrobić obrót) i też mi w sumie wyszło, ale dziwnie mi się jechało, bo cały czas robiłam na czuja. Nie robię tak szybko obrotu, tylko patrzę w prawe lusterko i tylną szybę i powoli skręcam, czasami muszę trochę odbić, później jak samochód będzie równolegle z linią, prostuję koła i patrząc w lewe i prawe lusterka, ustawiam prosto samochód, a później obracam się do tyłu, pas na pachołek i też wychodzi
Ważne, żeby zrobić na egzaminie, później i tak wszystko wyjdzie w praniu
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 18:58   #723
nikita343
Zakorzenienie
 
Avatar nikita343
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 538
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
To jest właśnie na sposób
Niestety,źle wybrałam OSK, miałam jazdy łącznie z 4 instruktorami trzech uczyło na sposób,czwarty powiedział że nie będzie ingerować w naukę poprzedników . Teraz mam problem i musze kupić godziny u innego instruktora.
__________________


Edytowane przez nikita343
Czas edycji: 2015-10-02 o 18:59
nikita343 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 19:15   #724
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez nikita343 Pokaż wiadomość
Niestety,źle wybrałam OSK, miałam jazdy łącznie z 4 instruktorami trzech uczyło na sposób,czwarty powiedział że nie będzie ingerować w naukę poprzedników . Teraz mam problem i musze kupić godziny u innego instruktora.
Mnie cały czas cisnęli, żebym robiła na czuja, a mi nie wychodziło i się wściekałam, że mnie pilnują i nie mogę robić na sposób, ale teraz jestem zadowolona. 3 instruktorów mnie uczyło robić ten łuk, a ogólnie w czasie kursu jeździłam z 7 instruktorami.
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 19:52   #725
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

aaa jutro egzamin
już mi się wszystko miesza, wszystkie światła sprawdzam tylko na zapłonie?
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 20:37   #726
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
aaa jutro egzamin
już mi się wszystko miesza, wszystkie światła sprawdzam tylko na zapłonie?
Powodzenia. Trzymam kciuki
Chyba pozycyjne i awaryjne można bez zapłonu, ale mi egzaminator zostawił włączony silnik i awaryjne sprawdzałam na włączonym
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 20:48   #727
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Maddis Pokaż wiadomość
Powodzenia. Trzymam kciuki
Chyba pozycyjne i awaryjne można bez zapłonu, ale mi egzaminator zostawił włączony silnik i awaryjne sprawdzałam na włączonym
Dzięki najpierw sprawdzam światła, płyny i potem na plac? Na plac podjeżdża egzaminator czy ja?
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-02, 20:55   #728
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Dzięki najpierw sprawdzam światła, płyny i potem na plac? Na plac podjeżdża egzaminator czy ja?
Nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie było tak, że wsiadałam do samochodu z egzaminatorem i tam na karcie pisał moje dane, godzinę rozpoczęcia egzaminu i mówił, co wylosowało mi do sprawdzenia i wtedy to sprawdzałam, później miałam się przygotować do jazdy i wysiąść. Wtedy mi podstawił samochód na łuk, jak go przejechałam, to wsiadł i pojechaliśmy na górkę, a później od razu na miasto
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 22:12   #729
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Dzięki najpierw sprawdzam światła, płyny i potem na plac? Na plac podjeżdża egzaminator czy ja?
Egzaminator ustawia Ci samochód na luku U mnie czasami siadal obok, ruszal swoim sprzeglem i kierował jedną reka... :p
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 22:29   #730
Ania18231
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 56
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
aaa jutro egzamin
już mi się wszystko miesza, wszystkie światła sprawdzam tylko na zapłonie?
trzymam kciuki!
Ania18231 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 22:50   #731
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Egzaminator ustawia Ci samochód na luku U mnie czasami siadal obok, ruszal swoim sprzeglem i kierował jedną reka... :p
Mój instruktor tak jeździł. Raz sobie parkował między drzewami, to nawet się obrócił samochodem i włączał kierunkowskazy Mój tata nie chciał uwierzyć, że samym sprzęgłem podjechał pod krawężnik
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-02, 22:54   #732
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Maddis Pokaż wiadomość
Mój instruktor tak jeździł. Raz sobie parkował między drzewami, to nawet się obrócił samochodem i włączał kierunkowskazy Mój tata nie chciał uwierzyć, że samym sprzęgłem podjechał pod krawężnik
Haha mi kiedyś mój pokazywał zawracanie jakieś (wjazd tyłem) i kręcił 2 palcami, plus sprzęgło i do mnie widzisz jakie to proste? A ja aha o.O
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 05:59   #733
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Dzięki najpierw sprawdzam światła, płyny i potem na plac? Na plac podjeżdża egzaminator czy ja?
U mnie jest tak, ze wsiadasz, wywozi Cię na plac, ustawia auto na łuku, wysiadacie, sprawdzasz światła i płyny, przygotowanie do jazdy i od razu łuk
Czasem zostawiają włączony silnik na placu, lepiej go zgasić i swiatla sprawdzac na zaplonie, a plyny na wylaczonym

---------- Dopisano o 05:59 ---------- Poprzedni post napisano o 05:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Haha mi kiedyś mój pokazywał zawracanie jakieś (wjazd tyłem) i kręcił 2 palcami, plus sprzęgło i do mnie widzisz jakie to proste? A ja aha o.O
Mój też, na upartego to by jeszcze przez jakąś lekka górkę przejechał
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 13:44   #734
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Oblałamnastępny egzamin 13 października.
Stanęłam żeby przepuścić samochody jadące z lewej i w momencie kiedy ruszyłam i chciałam jechać w prawo... czerwone. Słupek boczny idealnie zasłonił mi sygnalizator no nie mogę znieść swojej głupoty
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 13:53   #735
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Oblałamnastępny egzamin 13 października.
Stanęłam żeby przepuścić samochody jadące z lewej i w momencie kiedy ruszyłam i chciałam jechać w prawo... czerwone. Słupek boczny idealnie zasłonił mi sygnalizator no nie mogę znieść swojej głupoty
Przykro mi Zdarza się. A długo jeździlaś?

Szybko tam macie terminy.
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 14:01   #736
miss_little_di
Raczkowanie
 
Avatar miss_little_di
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: BBa
Wiadomości: 126
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Robiłam prawko (kurs) dwa lata temu , podchodziłam do egzaminu ok 3 razy oczywiście ze skutkiem negatywnym. Porzuciłam to w diabły bo studia bo praca i w sumie żałuje. Teraz od nowa testy i egzamin praktyczny ale w moim rodzinnym mieście. Egz teoretyczny myśle że spokojnie ogarnę, ale jak przypomnę sobie zabawę z egz praktycznym i ten paraliżujący strach, stres za każdym razem gorzej to aż mi źle. Trzymajcie kciuki !
miss_little_di jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 14:11   #737
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Maddis Pokaż wiadomość
Przykro mi Zdarza się. A długo jeździlaś?

Szybko tam macie terminy.
Ledwo co wyjechałam z placu . I nie mogę, po prostu nie wierze w to co zrobiłam i na czym oblałam. Bałam się placu, że nie wyrobie cofając albo że nogą na sprzęgle mi będzie drgała albo że kiepsko mi pójdzie z parkowaniem a tu takie coś. Po cholerę się w ogóle zatrzymywałam był idealny moment na szybkie ruszenie a tu moment zawahania i dupa
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 14:30   #738
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez miss_little_di Pokaż wiadomość
Robiłam prawko (kurs) dwa lata temu , podchodziłam do egzaminu ok 3 razy oczywiście ze skutkiem negatywnym. Porzuciłam to w diabły bo studia bo praca i w sumie żałuje. Teraz od nowa testy i egzamin praktyczny ale w moim rodzinnym mieście. Egz teoretyczny myśle że spokojnie ogarnę, ale jak przypomnę sobie zabawę z egz praktycznym i ten paraliżujący strach, stres za każdym razem gorzej to aż mi źle. Trzymajcie kciuki !
Trzymamy
Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Ledwo co wyjechałam z placu . I nie mogę, po prostu nie wierze w to co zrobiłam i na czym oblałam. Bałam się placu, że nie wyrobie cofając albo że nogą na sprzęgle mi będzie drgała albo że kiepsko mi pójdzie z parkowaniem a tu takie coś. Po cholerę się w ogóle zatrzymywałam był idealny moment na szybkie ruszenie a tu moment zawahania i dupa
No najgorzej obalić na takich głupotach. Tez sie nie moge pogodzić, ze moj egzamin skończył sietak szybko przez takie cos. Chociaz miałaś normalnego egzaminatora? Bo my do WORDu wracaliśmy, jak na jakimś rajdzie. Na zakręcie juz na placu, to az musiałam sie przytrzymał, tak mocno ściął. Jeszcze nie widziałam,zeby ktos tak szybko biegi przekładał
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 14:40   #739
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Maddis Pokaż wiadomość
Trzymamy

No najgorzej obalić na takich głupotach. Tez sie nie moge pogodzić, ze moj egzamin skończył sietak szybko przez takie cos. Chociaz miałaś normalnego egzaminatora? Bo my do WORDu wracaliśmy, jak na jakimś rajdzie. Na zakręcie juz na placu, to az musiałam sie przytrzymał, tak mocno ściął. Jeszcze nie widziałam,zeby ktos tak szybko biegi przekładał
Mój był bardzo miły, mam nadzieje że następnym razem też na niego trafię.

Jakby ktoś zdawał na Okęciu to faktycznie trzeba uważać na łuku żeby się nie stoczyć bo jest spadek.
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-03, 14:47   #740
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Oblałamnastępny egzamin 13 października.
Stanęłam żeby przepuścić samochody jadące z lewej i w momencie kiedy ruszyłam i chciałam jechać w prawo... czerwone. Słupek boczny idealnie zasłonił mi sygnalizator no nie mogę znieść swojej głupoty
Ja też oblalam raz od razu po wyjechaniu z placu. Chyba pierwsze skrzyżowanie, facet mnie puszczal a ja pojechałam... I co? Wymusila Pani Następnym razem sie uda
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 15:11   #741
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

A ja wyjechałam z WORDu i od razu mi kazał pod nim zaparkować. Zawsze mi to wychodziło, a teraz mi zgasł. Nawet nie wiem czemu. Parkujecie na samym sprzegle czy dajecie trochę gazu? A dalej wyjechałam z parkingi, skrecilam i zaraz miałam zawracać z infrastrukturą. Było tam dość sporo pod górkę i ciągła linia, a ja głupia tak się zagapilam, żeby dalej tam wjechać, żeby mi było łatwiej wyjechać, że za mało puściłam sprzęgło i znowu mi zgasł. Nawet nie zauważyłam Chciałam dalej jeździć, ale później skręcałam w lewo na skrzyżowaniu, wjechalam na nie i ustepowalam pierwszenstwa, ale nie zdążyłam z niego zjechać, a zmieniło się światło. Kilka sekund i bym sobie dalej jechała, ale już podobno jakiś samochód musiał zwolnić i przesiadka
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 15:34   #742
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Maddis Pokaż wiadomość
A ja wyjechałam z WORDu i od razu mi kazał pod nim zaparkować. Zawsze mi to wychodziło, a teraz mi zgasł. Nawet nie wiem czemu. Parkujecie na samym sprzegle czy dajecie trochę gazu? A dalej wyjechałam z parkingi, skrecilam i zaraz miałam zawracać z infrastrukturą. Było tam dość sporo pod górkę i ciągła linia, a ja głupia tak się zagapilam, żeby dalej tam wjechać, żeby mi było łatwiej wyjechać, że za mało puściłam sprzęgło i znowu mi zgasł. Nawet nie zauważyłam Chciałam dalej jeździć, ale później skręcałam w lewo na skrzyżowaniu, wjechalam na nie i ustepowalam pierwszenstwa, ale nie zdążyłam z niego zjechać, a zmieniło się światło. Kilka sekund i bym sobie dalej jechała, ale już podobno jakiś samochód musiał zwolnić i przesiadka
Ja parkuje na połsprzęgle. Na hyundaiu Ci nie zgaśnie nawet górkę przejedziesz na samym sprzęgle(chyba że za bardzo puścisz sprzęgło).
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 15:37   #743
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Ja parkuje na połsprzęgle. Na hyundaiu Ci nie zgaśnie nawet górkę przejedziesz na samym sprzęgle(chyba że za bardzo puścisz sprzęgło).
Tez zawsze parkowalam na sprzęgle i pierwszy raz mi zgasł na egzaminie
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 15:42   #744
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Maddis Pokaż wiadomość
Tez zawsze parkowalam na sprzęgle i pierwszy raz mi zgasł na egzaminie
To albo pościłaś za bardzo sprzęgło albo nie wiem może nie zmieniłaś biegu?

Ja robię tak, że jak mam zaparkować to zatrzymuje się wrzucam jedynkę (albo wsteczny), lekko popuszczam sprzęgło i w momencie kiedy samochód już rusza przytrzymuje tą nogę nieruchomo. Jak chce zahamować to hamulec i sprzęgło do dechy.

Edytowane przez Sein Ulin
Czas edycji: 2015-10-03 o 15:46
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 16:23   #745
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

W temacie sprzegła - myślicie, że jeśli przy ruszaniu nie puszczę do końca sprzegła, a przytrzymam na pół sprzęgle i zaraz zmienię na dwójkę, to minimalizuje szanse zgaśnięcia?
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 17:10   #746
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Ja parkuje albo od razu wyjeżdżając, bez zatrzymania, albo na pół sprzęgle
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 18:32   #747
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
W temacie sprzegła - myślicie, że jeśli przy ruszaniu nie puszczę do końca sprzegła, a przytrzymam na pół sprzęgle i zaraz zmienię na dwójkę, to minimalizuje szanse zgaśnięcia?
Ja bym nie ryzykowała czegoś takiego. Egzaminator widzi na swoich pedałach jak trzymasz sprzęgło. Poza tym żeby wbić dwójkę samochód musi ci się już toczyć więc nie wiem po co trzymać dalej na pół sprzęgle. Może poćwicz kilka razy ruszanie bez gazu? Wtedy najlepiej wyczuć kiedy samochód łapie. Zgaśnie ci tylko wtedy gdy za szybko puścisz sprzęgło w fazie łapania(albo ruszysz z niewłaściwego biegu).
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 20:08   #748
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Zgaśnie ci tylko wtedy gdy za szybko puścisz sprzęgło w fazie łapania(albo ruszysz z niewłaściwego biegu).
Eee to nieprawda. Parę razy ruszałam z dwójki jak zapomniałam zmienić na jedynkę (ech te początki ) i tylko raz mi zgasł.

Z gaśnięciem nie mam problemu, za to parkowanie idzie mi tragicznie Nie wiem... nie umiem się tego wyuczyć, boję się, że walnę w czyjeś auto i ogólnie masakra.
Dziwne, zwłaszcza, że na łuku nie mam najmniejszych problemów...
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 20:23   #749
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Eee to nieprawda. Parę razy ruszałam z dwójki jak zapomniałam zmienić na jedynkę (ech te początki ) i tylko raz mi zgasł.

Z gaśnięciem nie mam problemu, za to parkowanie idzie mi tragicznie Nie wiem... nie umiem się tego wyuczyć, boję się, że walnę w czyjeś auto i ogólnie masakra.
Dziwne, zwłaszcza, że na łuku nie mam najmniejszych problemów...
Mówie o ruszaniu z pełnego zatrzymania. Jak samochód sie lekko toczy to można z dwójki ale jak ruszy sie z dwójki po pełnym zatrzymaniu to zacznie szarpać i duże ryzyko że zgaśnie.
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-03, 20:36   #750
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Mówie o ruszaniu z pełnego zatrzymania. Jak samochód sie lekko toczy to można z dwójki ale jak ruszy sie z dwójki po pełnym zatrzymaniu to zacznie szarpać i duże ryzyko że zgaśnie.
No to ja właśnie z pełnego zatrzymania tak potrafiłam ruszyć... "czuć" było, że coś jest nie tak, ale ruszyć ruszyłam i nawet nie zgasł
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-07 14:39:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.