Suszarka do ubrań....warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-06, 13:59   #1
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245

Suszarka do ubrań....warto?


Drogie wizażanki - mam pytanie do tych z was, które są posiadaczkami suszarki do ubrań...Mam dwójkę małych dzieci i w związku z tym mnóstwo prania...zastanawiam sięwięc nad kupnem suszarki...Nie chodzi mi o pralko-suszarkę ale właśnie o samą suszarkę. Podzielcie się ze mną uwagami i swoimi doświadczeniami...Jakie macie suszarki - ewakuacyjne czy kondensacyjne? Jakich firm? To spory wydatek więc uratujcie mnie przed jakimś głupstwem...
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 14:04   #2
kasjopeja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 295
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

moja znajoma z klubu miała niedawno podobny dylemat i ostatecznie zdecydowała sie kupic suszarke, bo ma domek i pralnie w piwnicy, także nie narzeka na brak miejsca..dla mnie najlepsza opcja byłaby pralko-suszarka, bo mam ograniczoną przestrzeń na tego typu sprzęty.. jesli natomiast masz pralke, z kt. jesteś zadowolona i nie chcesz jej wymieniać, to nie iwdze problemu, zwłaszcza, jesli gabaryty twojego mieszkania na to pozwolą..
znajoma ma suszarke od grudnia i z tego co mi wiadomo bardzo jej ułatwia zycie..jaznalazłam jdna opinie nt. pralko-suszarek w sieci: http://www.ceneo.pl/Reviews.aspx?ProductID=8202
(ale za to konkretną
pozdrawiam
ps. ta znajoma zdaje mi sie że też ma whirlpoola, ale nie wiem czy ten model co pod linkiem
kasjopeja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 14:14   #3
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

ja i mój TŻ mamy małe mieszkanie, nie ma możliwości suszenia dużej ilości prania, więc postanowiliśmy kupić szuszarkę.
Kupiliśmy AEG, daliśmy dużo kasy i zupełnie niepotrzebnie.
Okazało się to totalną porażką. Pranie suszy się krótko, ale jest wymięte, ciężko je doprasować, suszarka czerpie dużo prądu, na dodtatek ubrania przybierają w suszarce zapach .. delikatnie mówiąc niezbyt przyjemny.
Suszarka stoi w łazience, a my suszymy na kaloryferach.
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 14:40   #4
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Cytat:
Napisane przez Audacieux
ja i mój TŻ mamy małe mieszkanie, nie ma możliwości suszenia dużej ilości prania, więc postanowiliśmy kupić szuszarkę.
Kupiliśmy AEG, daliśmy dużo kasy i zupełnie niepotrzebnie.
Okazało się to totalną porażką. Pranie suszy się krótko, ale jest wymięte, ciężko je doprasować, suszarka czerpie dużo prądu, na dodtatek ubrania przybierają w suszarce zapach .. delikatnie mówiąc niezbyt przyjemny.
Suszarka stoi w łazience, a my suszymy na kaloryferach.
Nawet jeśli suszysz na programie delikatnym? Jaki dokładnie masz model tej suszarki?
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 11:16   #5
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Dziewczyny jakie macie doświadczenia z suszarką do ubrań? Zamierzam kupić bo niecierpię wieszać prania...Warto czy nie warto?
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 11:42   #6
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Cytat:
Napisane przez vincencik
Nawet jeśli suszysz na programie delikatnym? Jaki dokładnie masz model tej suszarki?
Próbowałam suszyć na wszystkich programach i efekty są takie same, czyli niezadowalające.
A model.. nie weim, powiem szczerze, w każdym bądź razie jeden z najnowszych bo kupowana 3 miesiące temu
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 11:49   #7
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

ja suszę tylko pościel i ręczniki, bo ubrania się kurczą (i to takie, które mają na metce, że można suszyć oczywiście)
ja mam elektrolux (od mniej więcej 1,5 roku), moja mama ma bosh (albo siemens - nie pamiętam- od ok. 7-8 lat). w mojej jest możliwość dolania płynu, który nada zapach praniu. żeby wysyszyć pranie muszę włączać 2 razy inaczej jest wilgotne (tak samo z boshem).
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-07, 15:09   #8
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Cytat:
Napisane przez wersta
ja suszę tylko pościel i ręczniki, bo ubrania się kurczą (i to takie, które mają na metce, że można suszyć oczywiście)
ja mam elektrolux (od mniej więcej 1,5 roku), moja mama ma bosh (albo siemens - nie pamiętam- od ok. 7-8 lat). w mojej jest możliwość dolania płynu, który nada zapach praniu. żeby wysyszyć pranie muszę włączać 2 razy inaczej jest wilgotne (tak samo z boshem).
O kurcze - ja tez planowałam electroluxa...napisz mi proszę jaki to model będęunikać...A jaki to typ - kondensacyjna czy wywiewowa?
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 16:59   #9
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Cytat:
Napisane przez vincencik
O kurcze - ja tez planowałam electroluxa...napisz mi proszę jaki to model będęunikać...A jaki to typ - kondensacyjna czy wywiewowa?
ja mam kond. a mama wywiewową (ten bosh). ale w każdej jest tak samo. nie różnią się w użytkowaniu niczym (jeśli chodzi o suszenie).wszystkie opisane przeze mnie sytuacje "suszeniowe" dotyczą każdej, czyli widocznie z każdą suszarką niezależnie od firmy będzie to samo.
jak byłam na studiach i mieszkałam w bloku, miałam pralko-suszarkę brandt. z suszeniem było dokładnie to samo 2 razy włączanie (do sucha) i kurczenie ubrań.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 20:20   #10
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Dziewczyny, kupiłam - REWELACJA!!! Polecam przee wszystkim tym, które mają malutkie dzieci...Uff wreszcie nie ma wieszania. Pranie suche - pięknie pachnie i jest takie mięciutkie...Tylko trzeba wyjąć jak skończy się suszyć - nie wiem czy nie byloby pogniecione po dłuższym leżeniu. Ja wyciągam od razu i ubranek nie trzeba prasować...Bosko....Nic mi się na razie nie pokurczyło...
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 14:27   #11
basia_78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Wpisy na temat suszarek do prania są bardzo stare - może aktualnie suszarki są lepsze niż kilka lat temu. Też zastanawiam się nad kupnem, ale narazie spotykam się z bardzo podzielonymi opiniami i zastanawiam się z czego to wynika? najłatwiej by mi było gdyby przy opiniach widniały konkretne modele suszarek. Kuzynka ma jakąś siemensa i jest zadowolona, szukam więc osób które potwierdziłyby pozytywną opinię o tej marce.
basia_78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 12:50   #12
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

też mam Elektroluxa, suszarka kondensacyjna, zadowolona jestem bardzo, ale... no właśnie: kurczenie ubrań. Przeraża mnie to Nie ma opcji żeby bawełnę suszyć w niskiej temperaturze, jak wybiorę program krótszy, do tkanin mieszanych, to nie dosusza
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 11:27   #13
Tekla_25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 8
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Ja mam suszarkę elektryczną Totu i jestem z niej mega zadowolona. Najdłużej pranie schło mi 6 godzin, ale zazwyczaj schnie krócej - zależy co piorę i czy odwiruję. Nie kurczą mi się ubrania jak w takich suszarkach, o których piszecie. Najważniejsze jest dla mnie to, że nie skoczyły mi rachunki za prąd. Przy małych dzieciach każdy grosz się liczy...
Tekla_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 11:33   #14
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Cytat:
Napisane przez basia_78 Pokaż wiadomość
Wpisy na temat suszarek do prania są bardzo stare - może aktualnie suszarki są lepsze niż kilka lat temu. Też zastanawiam się nad kupnem, ale narazie spotykam się z bardzo podzielonymi opiniami i zastanawiam się z czego to wynika? najłatwiej by mi było gdyby przy opiniach widniały konkretne modele suszarek. Kuzynka ma jakąś siemensa i jest zadowolona, szukam więc osób które potwierdziłyby pozytywną opinię o tej marce.
Mam Siemensa, Active Air Technology. Duży wybór programów, wszystko wychodzi z niej suche. Korzystam z niej głównie zimą, wtedy naprawdę się przydaje. Nie da się w niej suszyć wszystkiego, na przykład cienkie rajstopy się niszczą, trzeba też uważać na rzeczy, które mają jakieś cienkie troczki itd, bo się czasem zahaczają o ten pojemnik-filtr z przodu i mogą się pourywać.

Ogólnie uważam to za sprzęt przydatny, rachunki za prąd mi nie wzrosły bo jak już napisałam, używam tylko zimą i bardzo rzadko w inne pory roku. Spełnia swoje funkcje bez zastrzeżeń.

Aha. Jeszcze a'propos wymiętych rzeczy. Jeżeli wepchnę do suszarki bardzo dużo rzeczy, są rzeczywiście wymięte. Jeżeli z umiarem, nie. I wyciągam od razu po zakończeniu suszenia. Co prawda jest tam funkcja antyzgnieceniowa, czyli przycisk, który powoduje, że po zakończeniu suszenia bęben rusza się co jakiś czas, żeby ubrania się nie pogniotły. Wolę jednak od razu, wtedy mam pewność.

Edytowane przez Hvid
Czas edycji: 2014-10-29 o 11:44
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 08:59   #15
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Cytat:
Napisane przez Tekla_25 Pokaż wiadomość
Ja mam suszarkę elektryczną Totu i jestem z niej mega zadowolona. Najdłużej pranie schło mi 6 godzin, ale zazwyczaj schnie krócej - zależy co piorę i czy odwiruję. Nie kurczą mi się ubrania jak w takich suszarkach, o których piszecie. Najważniejsze jest dla mnie to, że nie skoczyły mi rachunki za prąd. Przy małych dzieciach każdy grosz się liczy...
to nie jest kurczenie widoczne od razu, ale po kilku suszeniach zobaczysz, że np. spodnie są krótsze o 0,5 cm co najmniej ,rękawy też, a bluzki ciaśniejsze.
Wydaje mi się, że to jest wada wszystkich suszarek (czyli suszenie w wysokiej temperaturze), choć z chęcią bym przeczytała, że można np ustawić sobie temp. suszenia albo coś , żeby tylko uniknąć kurczenia ubrań.
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 09:04   #16
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
to nie jest kurczenie widoczne od razu, ale po kilku suszeniach zobaczysz, że np. spodnie są krótsze o 0,5 cm co najmniej ,rękawy też, a bluzki ciaśniejsze.
Wydaje mi się, że to jest wada wszystkich suszarek (czyli suszenie w wysokiej temperaturze), choć z chęcią bym przeczytała, że można np ustawić sobie temp. suszenia albo coś , żeby tylko uniknąć kurczenia ubrań.
Nie zaobserwowałam tego. Być może dlatego, że rzadko korzystam z suszarki. W Siemensie można ustawić temperaturę i czas suszenia.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 09:35   #17
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Ja nie korzystam z suszarki a ubrania też mi się kurczą, chyba w praniu
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 10:38   #18
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
W Siemensie można ustawić temperaturę i czas suszenia.
W Elektrolxusie tez można ustawić czas suszenia (temperatury chyba nie), ale co z tego, jak ubrania po tym czasie nie są wysuszone , a jedynie podsuszone i nadal wilgotne
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 10:45   #19
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
W Elektrolxusie tez można ustawić czas suszenia (temperatury chyba nie), ale co z tego, jak ubrania po tym czasie nie są wysuszone , a jedynie podsuszone i nadal wilgotne
Z Siemensa wychodzą suche.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-30, 10:49   #20
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

to dobra informacja w takim razie
czyli jak suszysz sweter to na jaką temperaturę i na jaki czas ustawiasz?
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 11:06   #21
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Korzystam z suszarki już od jakiegoś czasu i szczerze mówiąc nie zauważyłam, żeby cokolwiek się skurczyło Obok zmywarki i automatycznego odkurzacza uważam suszarkę za jeden z najbardziej niedocenianych przez Polaków wynalazków ułatwiających prace domowe
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 11:24   #22
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
to dobra informacja w takim razie
czyli jak suszysz sweter to na jaką temperaturę i na jaki czas ustawiasz?
Na najwyższą (tam są 3 określone stopnie temperatur, od 1 do 3, przy czym poziom 3 jest najwyższy) i na około godzinę. Wcześniej ubrania są odwirowane na 1200 obrotach (w pralce). Ładuję tak, żeby był luz, ale bęben tej suszarki na szczęście jest dość duży.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Korzystam z suszarki już od jakiegoś czasu i szczerze mówiąc nie zauważyłam, żeby cokolwiek się skurczyło Obok zmywarki i automatycznego odkurzacza uważam suszarkę za jeden z najbardziej niedocenianych przez Polaków wynalazków ułatwiających prace domowe
No ja też nie, ale jak już napisałam wcześniej, nie jest to urządzenie, z którego korzystam cały rok. Automatycznego odkurzacza nie mam. Chodzi Ci o te, które same jeżdżą i odkurzają (rumba czy jakoś tak)? Dokładnie odkurza?

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
to dobra informacja w takim razie
czyli jak suszysz sweter to na jaką temperaturę i na jaki czas ustawiasz?
Pardon, jeszcze zapomniałam, można też regulować ilość obrotów bębna podczas suszenia.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 11:30   #23
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Na najwyższą (tam są 3 określone stopnie temperatur, od 1 do 3, przy czym poziom 3 jest najwyższy) i na około godzinę. Wcześniej ubrania są odwirowane na 1200 obrotach (w pralce). Ładuję tak, żeby był luz, ale bęben tej suszarki na szczęście jest dość duży.[COLOR="Silver"]
Hmm.. w Elektroluxie są też trzy "poziomy" suszenia-dosuszania (może mają związek z temperaturą? nie wiem) ale zawsze suszę na tym najniższym, więc z punktu widzenia temperatury chyba na najniższej.
Mam też opcję "wełna" - więc teoretycznie powinnam radośnie suszyć swetry, ale susząc w nim- sweter wyciągam wilgotny.

Odnoszę jednak wrażenie, że dzisiejsze suszarki do ubrań są jednak bardzo są siebie podobne, jak nie takie same ( są tylko różnych firm, mają różne oznaczenia itp.)

Edytowane przez Vanilla
Czas edycji: 2014-10-30 o 11:31
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 11:30   #24
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
No ja też nie, ale jak już napisałam wcześniej, nie jest to urządzenie, z którego korzystam cały rok. Automatycznego odkurzacza nie mam. Chodzi Ci o te, które same jeżdżą i odkurzają (rumba czy jakoś tak)? Dokładnie odkurza?
Ja z suszarki korzystam właściwie cały czas, bo przy dziecku szkoda mi czasu na rozwieszanie prania, nie wspominając już o braku miejsca i chęci "niesienia pomocy" przez mojego czternastomiesięcznego syna

Chodzi mi właśnie o taki samo jeżdżący odkurzacz. Dostaliśmy z mężem w ramach prezentu ślubnego z jego firmy. Sami pewnie byśmy sobie nie kupili, bo to jednak droga zabawa A odkurza niespodziewanie dobrze. Przydaje się zwłaszcza przy małym dziecku i długowłosym kocie. Z tym, że my mamy dość dużą otwartą przestrzeń, w której się głównie przebywa i w której się brudzi non stop. Codziennie wychodząc z dzieckiem na spacer włączam maszynę i z przyjemnością wracam później do mieszkania Nie wiem jednak, jak by się spisywał w domach, gdzie jest dużo pooddzielanych pomieszczeń.

Przy okazji wspominania o kocie, przypomniała mi się jeszcze jednak OGROMNA zaleta suszarek. NAPRAWDĘ odkłacza
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 11:41   #25
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
Hmm.. w Elektroluxie są też trzy "poziomy" suszenia-dosuszania (może mają związek z temperaturą? nie wiem) ale zawsze suszę na tym najniższym, więc z punktu widzenia temperatury chyba na najniższej.
Mam też opcję "wełna" - więc teoretycznie powinnam radośnie suszyć swetry, ale susząc w nim- sweter wyciągam wilgotny.
Z opcji suszenia wełny nie korzystałam, więc nie wiem. W każdym razie, jestem z maszyny zadowolona, ułatwia życie w trudnych chwilach
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 11:59   #26
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

nie no, oczywiście, że tak
ja też jestem zadowolona, pomimo wszystko ( no, tylko że swoich rzeczy nie suszę, typu bluzki, swetry czy spodnie - jeśli nie chcę mieć w rozmiarze mniejszym Ale wszystko inne... i innych tak
Ostatnio zaczęłam stosować inną taktykę - po wyjęciu np. dresów syna z suszarki - rozciągam po długości nogawki i mam wrażenie, że wracają do tej normalnej długości, coś jakby rozprostowywał się zbity po suszeniu materiał.... ciekawe tylko czy bardziej nie zaszkodzę ubraniom takimi praktykami, ale cóż...
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 14:19   #27
Darkana
Raczkowanie
 
Avatar Darkana
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 156
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Jeżeli chodzi o same suszarki kondensacyjne to moim zdaniem electrolux ma chyba najlepsze http://suszarki-kondensacyjne.pl/ Nie niszczą ubrań te są delikatne dla materiału. Nadal zostają gładkie i miękkie i nie tracą swojego fasonu.
Darkana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 12:21   #28
annaakwiat
Przyczajenie
 
Avatar annaakwiat
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 28
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

Moim zdaniem taka suszarka to bez sensu wydatek. Kosztuje dużo, pobiera dużo prądu, gniecie ubrania i niszczy a zapach zostawia nieciekawy. Wolę suszyć na strychu
__________________
mój fanpage
annaakwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 16:04   #29
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

ja mam dwie zwykle jedną nad wanna a druga do postawienia. Moim zdaniem to nie jest Az taki wazny wydatek.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 09:40   #30
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Suszarka do ubrań....warto?

zależy ile masz prania i jak często je robisz. I czy masz warunki do suszenia tradycyjnego. Przy małych dzieciach suszarka sprawdza się znakomicie tylko tak jak pisałam wcześniej - kurczy ubrania
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-03 20:52:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.