Krótkowidze łączmy się!!!;) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-02, 11:28   #91
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

a mnie na oku uczyli, że wada najczęściej stabilizuje się koło 18-20 roku zycia, a później zmiany są nieznaczne. więc miejcie nadzieję dziewczyny, że u Was też tak będzie. u mnie jest. wada stanęła jakiś czas temu i się nie rusza
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 17:44   #92
Kajeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kajeczka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 069
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

No to jestem następna Wada - ostatnio jedno oko -5 a drugie -3,5. Lekarka kazała mi poczekać z wyrabianiem okluarów, bo mogło to być przemęcznia. Wybieram się jutro do niej, bo chce ... soczewki. Tylko moje oczka są dosyć wrażliwe i boję się, że się nie przyzwyczają do soczewek. Dlatego wolałabym kupić tylko jedną parę, a z tego co się orientuje to raczej rzadko się zdarza, żeby była jedna para w opakowaniu. A poza tym mam różną wadę. Muszę kupować 2 opakowania? Na stronie jednego sklepu internetowego soczewkowo.pl , soczewki sprzedawane są na sztuki i się zastanawiam czy tak nie rozwiązać tego problemu...
Kajeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 18:17   #93
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Cytat:
Napisane przez Kajeczka
No to jestem następna Wada - ostatnio jedno oko -5 a drugie -3,5. Lekarka kazała mi poczekać z wyrabianiem okluarów, bo mogło to być przemęcznia. Wybieram się jutro do niej, bo chce ... soczewki. Tylko moje oczka są dosyć wrażliwe i boję się, że się nie przyzwyczają do soczewek. Dlatego wolałabym kupić tylko jedną parę, a z tego co się orientuje to raczej rzadko się zdarza, żeby była jedna para w opakowaniu. A poza tym mam różną wadę. Muszę kupować 2 opakowania? Na stronie jednego sklepu internetowego soczewkowo.pl , soczewki sprzedawane są na sztuki i się zastanawiam czy tak nie rozwiązać tego problemu...
Hej
W moim salonie optycznym (zanim zaczęłam zamawiać na Allegro) można kupić soczewki na sztuki Zawsze tak robiłam.
Popytaj się u siebie - może tez tak można?
I radzę Ci kupić sobie na dobry początek miesięczne soczewki- - jeżeli "się uszkodzą" to mniej kasy wydasz... mniej nerwów będzie Cię to kosztowało.
Jeżeli dobierzesz odpowiedni płyn i soczewki- z oczami powinno być wszystko ok.
Pozdrawiam
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 15:54   #94
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Cytat:
Napisane przez Vivienne
A ja się zastanawiam skąd wada u mnie Nikt w mojej rodzinie nie jest krótkowidzem- ani od strony mamy, ani taty... dalekowidzem zeszta też nie jakaś pechowa jestem

Wada mi stanęła i zastanawiałam się dlaczego. Teraz już wiem- przestałam rosnąć Niby takie proste, a gdyby nie kasia89 bym na to nie wpadła

Hehehe, faktycznie to wygląda jak kub AA Ale przynajmniej tutaj czuje się normalna [chociaż mam jedną z największych wad] i wiem, że jest na świecie ktoś kto wie jak to jest, kiedy własnego odbicia w lustrze się wyraźnie nie widzi Bo wszyscy to zawsze robią wielkie oczy [o takie o ---> ] jak mówię jakią mam wadę
A jaką masz wadę...? Pewnie i tak ja mam większą...
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 16:12   #95
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Nie wiem, czemu ja się tu jeszcze nie wpisałam

Też jestem krótkowidzem (mam 16 lat), ale naszczęście moja wada wzroku jest niewielka (odpukać ). Na prawym oku mam -1.00. Już od trzech lat to się utrzymuje. Na lewym mam -0.50. Jeszcze niedawno miałam tylko ćwiartkę, teraz już połówkę. Niby niewiele, ale jak oglądam telewizję bez okularów czy soczewek to jest trudno...

Noszę soczewki na zmianę z okularami. Wcześniej nosiłam 3 miesięczne soczewki z Bausha&Lomba, a teraz zaczęłam nosić iWeara (miesięczne). Tak mi doradziła lekarka w Vison Express, ale coś mi się wydaje, że to taki pic na wodę, bo oni mają jakieś tam koszachty z ta firmą Zobaczę jak mi się będą nosić, najwyżej zmienię.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 16:33   #96
Kajeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kajeczka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 069
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Vivienne, u mnie również z żadnej strony ,nikt i nigdy nie miał wady wzroku
Kajeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 20:11   #97
margaa
Rozeznanie
 
Avatar margaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 926
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Eh sporo nas jeste ja jestem któtkowidzem i na obydwa oczka ma stwierdzony astygmatyzm na prawe oczko ma -3,75 a na lewe 3,5 ostatnio sie unormowała moja wada A tak na stałe to nosze okularki takie bez oprawek od jakis 2 lat
__________________
Wszystko było takie, jakie być powinno, z tym tylko zastrzeżeniem, że nic nie było jak należy.
Esmeralda Weatherwax

margaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-03, 20:25   #98
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Po -5 na każdym oku Tylko soczewki noszę .
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 20:55   #99
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Cytat:
Napisane przez SophieNeveu
A jaką masz wadę...? Pewnie i tak ja mam większą...
Pisałam jaką w tym temacie, nawet parę postów przed Twoim
Mam większą, powiedziałabym, żesporo większą od Ciebie- bo prawie -8D w każdym oku...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 07:59   #100
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Cytat:
Napisane przez Vivienne
Pisałam jaką w tym temacie, nawet parę postów przed Twoim
Mam większą, powiedziałabym, żesporo większą od Ciebie- bo prawie -8D w każdym oku...
Tobie przynajmniej juz się zatrzymała, a dla mnie to wciąż pozostaje chyba tylko marzeniem.
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 08:37   #101
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

i ja się dołączę do AA
lat 23 /za miesiąc/
-6,75 i -7,25
od dwóch lat soczewki, a poza tym okulary jak nigdzie nie wychodzę.
na szczęście wada już mi sie zatrzymała.
chciałabym kiedys wstajac z łóżka widzieć wyraźnie
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-04, 09:03   #102
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Cytat:
Napisane przez paula007
Też jestem krótkowidzem (mam 16 lat), ale naszczęście moja wada wzroku jest niewielka (odpukać ). Na prawym oku mam -1.00. Już od trzech lat to się utrzymuje. Na lewym mam -0.50. Jeszcze niedawno miałam tylko ćwiartkę, teraz już połówkę. Niby niewiele, ale jak oglądam telewizję bez okularów czy soczewek to jest trudno...
dziwne, że przy tak niewielkiej wadzie lekarz kazał Ci na stałe szkła korekcyjne nosić..bo tak zrozumiałam jeśli nosisz soczewki?
powiem Ci, zę mi od stałego noszenia okularów oko strasznie sie rozleniwiło. i przy niezmieniającej się wadzie..kiedyś widziałam bez okularów 1024754 razy lepiej
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 09:18   #103
m-i-s-i-a
Wtajemniczenie
 
Avatar m-i-s-i-a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: J-bie Z.
Wiadomości: 2 070
GG do m-i-s-i-a Send a message via Skype™ to m-i-s-i-a
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Mam 14,5 lat, wadę -2 i -4 oraz lekki astygmatyzm . Niestety noszę okulary , bo rodzice nie są przekonani do soczewek ...A może to ich portfel ? W przyszszłości, gdy wada nie będzie mi się pogłębiać pójdę na operację laserem. Mój tatusiek był na owej i jest zadowolony. Wcale nie ma problemów ze wzrokiem .

PeEs. Mogłabymi któraś napisać ile mogą kosztować soczewki kontaktowe i jak często trzeba je wymieniać??? Będę baaardzo wdzięczna
__________________
m-i-s-i-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 11:53   #104
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Cytat:
Napisane przez et-ka
dziwne, że przy tak niewielkiej wadzie lekarz kazał Ci na stałe szkła korekcyjne nosić..bo tak zrozumiałam jeśli nosisz soczewki?
powiem Ci, zę mi od stałego noszenia okularów oko strasznie sie rozleniwiło. i przy niezmieniającej się wadzie..kiedyś widziałam bez okularów 1024754 razy lepiej
Też kiedyś myślałam, że przy małej wadzie nie powinno się nosić okularów, czy tam soczewek, nieważne. Tak mi zaleciła lekarka, no to się stosuje. Trzy lata temu miałam robione pierwsze badanie, wyszła wada -1 D na prawym oku i już od tej pory nosiłam okulary. Lekarka mówiła, że ta wada się będzie zwiększać, ale o dziwo jest cały czas taka sama. Może dlatego, że szybko zaczęłam nosić te okulary? Nie wiem
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 13:28   #105
maniutek-mania
Wtajemniczenie
 
Avatar maniutek-mania
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 096
GG do maniutek-mania Send a message via Skype™ to maniutek-mania
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Cytat:
Napisane przez paula007
Też kiedyś myślałam, że przy małej wadzie nie powinno się nosić okularów, czy tam soczewek, nieważne. Tak mi zaleciła lekarka, no to się stosuje. Trzy lata temu miałam robione pierwsze badanie, wyszła wada -1 D na prawym oku i już od tej pory nosiłam okulary. Lekarka mówiła, że ta wada się będzie zwiększać, ale o dziwo jest cały czas taka sama. Może dlatego, że szybko zaczęłam nosić te okulary? Nie wiem
Pewnie dlatego, że za dużo nie śmignęłaś od tego czasu
maniutek-mania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 13:39   #106
i_n_e_s
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 823
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Cytat:
Napisane przez paula007
Też kiedyś myślałam, że przy małej wadzie nie powinno się nosić okularów, czy tam soczewek, nieważne. Tak mi zaleciła lekarka, no to się stosuje. Trzy lata temu miałam robione pierwsze badanie, wyszła wada -1 D na prawym oku i już od tej pory nosiłam okulary. Lekarka mówiła, że ta wada się będzie zwiększać, ale o dziwo jest cały czas taka sama. Może dlatego, że szybko zaczęłam nosić te okulary? Nie wiem
Jak byłam pierwszy raz u okulisty to miałam wadę -1, ale ja nie lubię okularów, niewygodnie mi w nich, więc nie nosiłam. Okulistka powiedziała, że narazie nie jest to koniecznie, jak nie chcę, ale jak już nie będę rozpoznawać osób z daleka, to żebym zaczeła . Przez rok oczywiście nie nosiłam, jedynie na lekcji zakładałam lub gdy oglądałam telewizję i wada mi się pogłębiła o 0,75. Kolejny rok robiłam to samo i wada mi poszła o kolejne już o 0,75 i 1,25. W końcu już musiałam zacząć je nosić, tym bardziej, że szłam do nowej szkoły w gim wszysycy już byli przyzwyczajeni, a tam głupio było nie rozpoznawać osób, tym bardziej, że na początku w ogóle trudno zapamiętać wszystkich . Udało mi się namówić rodziców na soczewki i okularów nie nosiłam. I teraz przez rok jak byłam ostatnio u okulistki wada mi się nie ruszyła i tak się zastanawiam czy nie przez swoją głupotę mam taką wadę . Wzrok szybciej się męczy, gdy się nie nosi okularów.
Więc może tak jest, że dzięki temu, że szybko zaczełaś je nosić nie pogłębiła Ci się wada.
i_n_e_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 13:48   #107
*Claire*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 347
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

ja mam wade -0.75 i -1,mam 15 lat i nosze okulary tylko do kopmutera albo do tv,bo tak to w nich nie chodze bo sie dziwnie czuje.
__________________

*Claire* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 14:32   #108
Kajeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kajeczka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 069
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Nie orientujecie się czy przy lekkim astygmatyźmie w jednym oku tzn. jego początkach trzeba już soczewki toryczne?
Kajeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 15:57   #109
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

-2,5 (posuwa się dalej ) na obu oczach i noszę na szczęście soczewki kontaktowe A co do waszych pytań właśnie o soczewki to ja noszę miesięczne bo wychodzą stoosunkowo najtaniej mniej więcej 50 zł na miesiąc, a np. dzienne już wychodzi na miesiąc w granicach 250-300 zł, czyli różnica w cenie wielka ale za to komfrt jaki (zdarzyło mi się kilka razy mieć dzienne). No A 3 miesięcznych i rocznych nie polecam, nie każde oczy znoszą dobrze tak twarde soczewki.
Więc chyba optymalnym rozwiązaniem tak jak w moim przypadku są miesięczne
Są jeszcze takie soczewki które się zakłada tylko na noc i one w czasie nocy bezboleśnie zmieniają kształt rogówki tak, że przez cały dzień widzi się dobrze bez soczewek ale to już bardzo droga impreza Ale jak ktoś jest nadziany to czemu nie Jak ja teraz marzę, żeby nie nosić żadnych soczewek ani okularów
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-04, 16:06   #110
Ladzia_15
Wtajemniczenie
 
Avatar Ladzia_15
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 404
GG do Ladzia_15
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Ja mam -3.5 i -3. Od 4 klasy podstawowki (teraz skonczylam gimnazjum) nosze okulary. Jest mi troche ciezko, szczegolnie przeszkadza mi to w uprawianiu sprtow. Wada sie niestety wciaz poglebia. W tym roku mam zamiar przerzucic sie na soczewki.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

<--------Moja kreskówkowa idolka.
Ladzia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 16:15   #111
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

mam 16 lat i -3,5 na obu oczach. od 3 lat noszę soczewki, okulary nosiłam wcześniej tylko przez rok, i teraz już sobie tego nie wyobrażam wada cały czase mi się pogłębia, ale mam nadzieję, że w końcu przestanie
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 20:33   #112
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Ja mam -1,5 na lewe i -1,75 na prawe, jest to zwykla prosta wada wzroku Niby nieduża, ale baaardzo upierd.liwa, bo nie poznaję ludzi na ulicy, gdyż nie widze z daleka
Nie rozpoznaję twarzy, znajomych poznaję np. po ruchach Generalnie nie nosze okularow, zakladam tylko, gdy patrze na TV. Podobno w okularkach wyglądam sexy , ale przeszkadzają mi, nie lubie miec "czegoś" zawieszonego na twarzy, więc nie nosze Mam czarne i ciemnobrązowe oprawki w ksztalcie owalnym (elipsa), są cienkie Planuję zakup soczewek koloryzujących na ciemnobrązowo , bo marze o brązowych oczkach
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 20:55   #113
pau-_-lina
Raczkowanie
 
Avatar pau-_-lina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 99
GG do pau-_-lina
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Może i ja co nieco napisze o mojej wadzie wzroku ^^
Na prawe oczko hmm... 10 jak nie więcej zaś na lewe: 0
Nie widzę tylko na jedno oko właściwie kolory odrozniam, widzę zarys wszystkiego ale jednak obraz calkowicie zamazany =/
Od 4 klasy podstawówki nosiłam okulary, zmieniałam co jakiś czas gdyż wada się powiększała... od 2 klasy gimka zamieniłam je na soczewki, a wada wzroku od tamtego czasu na szczęście nie uległa zmianie i teraz czeka mnie operacja Tu może was zaskoczę, ale od 1,5 roku nie noszę już nawet szkiełek ^^ Stwierdziłam, że nie ma sensu, gdyż jedynie odrobinkę polepszały mi widzenie... więc po coz się męczyć z wkładaniem i zdejmowaniem hehe :p
Liczę, że zabieg przebiegnie pomyślnie i wreszcie będę mogła poczuć się calkowicie komfortowo
pau-_-lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 22:01   #114
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Cytat:
Napisane przez czekoladka
J
Nie rozpoznaję twarzy, znajomych poznaję np. po ruchach
Gdy nie nosiłam jeszcze soczewek, ba, nawet okularów, bo nie lubiłam, miałam zabawną sytuację - kiedyś jakaś dziewczyna szła po drugiej stronie ulicy i zaczęła machać ręką i tak szła i machała w moją stronę i machała, potem się okazało, że to moja kolezanka, a ja jej nie poznałam, bo niby jak
Pamiętam też, jak zawsze w warzywniaku pytałam: "A ile kosztuje to", "A ile kosztuje tamto", sprzedający się dziwnie na mnie patrzyli, bo przy wszystkich produktach była cena , no ale te produkty były za ladą i ja najnormalniej tych cen nie widziałam
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 18:55   #115
babilonia
Raczkowanie
 
Avatar babilonia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 125
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Ja mam bardzo małą wadę bo tylko -0,25 i nie wiem czy jest sens nosić okulary . Nie chce żeby sie pogorszyło, ale chociaż mam tak małą wade to czasami nie poznaje ludzi i jak oglądam telewizje to musze siadać bardzo blisko telewizora.
babilonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:06   #116
nutella.a
Raczkowanie
 
Avatar nutella.a
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: przed komputerem
Wiadomości: 492
GG do nutella.a
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

20 lat, wada -3,5 lewe i -4 prawe. Noszę soczewki i nie mam nawet okularów (wiem, że głupota, ale ich nie znoszę!!) marze o laserówce

hmmm... brzmi troche jak wyznanie alkoholika

babilonia - jeśli mogę ci coś poradzić to NOŚ okulary albo szkła! Nie rób tej głupoty, którą ja zrobiłam! W ciągu roku wada poleciala z -0,25 do -2.
__________________
7.08.2010
nutella.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:06   #117
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Ja też jestem krótkowidzką od 10 lat ale dupawo troche bo na obecną chwilę mam -3,75 i -4,0 buuuuu strasznie to dużo W domku okularki a tak pozatym to soczeweczki
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:09   #118
Kasia_gnr
Raczkowanie
 
Avatar Kasia_gnr
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Podlaskie/Kraków
Wiadomości: 142
GG do Kasia_gnr
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Mam 19 lat, wadę -3, ale niedługo znów idę na badanie i wyjdzie pewnie większa Okulary noszę od 7 lat i wada się pogłębia. Bardzo bym chciała nosić soczewki, ale nie za bardzo mnie na nie stać, jak na razie...
Mam nadzieję, że kiedyś nachomikuję sobie na laser...
__________________
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi,
bo nie jesteś sam.

Dżem




Kasia_gnr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:37   #119
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

hyhy a ja jestem tutaj chyba jedyną 15 latką z wadą -4 :P i nosz eokulary i żyje z tym.. też będe mieć laserowo
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 19:41   #120
trynosz
Zakorzenienie
 
Avatar trynosz
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 7 196
Dot.: Krótkowidze łączmy się!!!;)

Lacze sie z wami w cierpieniu :p Ja mam 16 lat i po -2,5 w kazdym oku. Juz ponad rok nosze soczewki i nie mam zamiaru wracac do okularow.
trynosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.