Storczyk (Orchidea) - część II - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-24, 09:27   #151
la primavera
Wtajemniczenie
 
Avatar la primavera
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 848
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez glizdka Pokaż wiadomość


moze trafiłaś na taki egzemplaż albo wina ogrzewania w domu bo ja mam tak samo ze storczykiem który kwitł non stop przez rok!!! teraz po przebudzeniu puścił kilkadziesiąt(34)pąków, niestety tata podkręcił u mnie ogrzewanie i prawie wszystkie odpadły a te które zakwitły cieszyły oko tylko kilka dni i po kolei przekwitały a wcześniej 3 miesiące się utrzymywały także ja myślę ze to moze ogrzewanie
Może rzeczywiście, to wina ogrzewania, dostałam go zeszłego roku na zimę, mieszkałam wtedy w innym mieszkaniu i tam było gorące i suche powietrze. Przeprowadziłam się, we wrześnie wypuścił pęd. A teraz fakt, ogrzewanie włączone i opadł . Ale jak widzę przez okno, że moja sąsiadka ma kwiaty prawie non stop...
Za miesiąc się ponownie przeprowadzam, może będą bardziej sprzyjając warunki

A tymczasem kuszą mnie te storczyki z Tesco za 19.90
la primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 09:28   #152
Kinga_20
Zakorzenienie
 
Avatar Kinga_20
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 427
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Witam wszystkich Przymierzam się do kupienia storczyka, choruję na ten kwiatek od bardzo dawna, jest taki piękny, że muszę go mieć przejrzałam wątek pobieżnie, ale widziałam zdjęcia Waszych kwiatuszków i teraz wiem, że na pewno go kupię. Czeka mnie długa lektura poprzedniego wątku, bo kompletnie nie wiem jak należy dbać o storczyka, ale popołudnie mam wolne, więc zabieram się za czytanie
__________________

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 10:15   #153
matakow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 236
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez glizdka Pokaż wiadomość
Obetnij równo z tym suchym i poobserwuj czu któreś uśpione oczko się nie rozchyla i nie prubuje wypuścić pędu Na pewno zakwitnie jezeli to falek pooglądaj zdjęcia na forum i zobacz czy kształtem jest jak te których tu jest najwięcej ja czekałam kochana ponad rok juz miałam wyrzucać storczyka bo tylko dwa badyle i liście tyle czasu az nagle patrze a on się budzi i teraz ma 8 pięknych wielkich kwiatów napewno zakwitnie. Nawozisz go??? Podlewaj jak podłoże całkowicie przeschnie a korzenie będą srebrne.Zanurzaj wtedy w misce z odstaną wodą doniczkę przelej kilka razy a wcześniej do tej wody dodaj odrobinkę nawozu (ja daję zazwyczaj 1/4 nakrętki na 1,5l wody i nawożę z każdą kąpielą
Mój storczyk wygląda jak większośc stroczyków jakie widziałam tzn. wygądał jak miał kwiaty nie nawożę go, ale już przeczytałam na wątku czym nawozić, więc zacznę no i zaraz przytnę poniżej suchego końca i uzbrajam się w cierpliwość, może zakwitenie a przy okazji będę wiedziała co zrobić ze storczykiem teściowej, bo jej też już przekwitł

bardzo dziękuję za rady

Przestawić go teraz w bardziej słoneczne miejsce

to mój bidny storczyk

1. w całej swej łysej okazałości
2. korzenie zielone (już przesadzać czy jeszcze czekać)
3. przesadziłam chyba z podlewaniem, bo chyba korzenie nadgniły ale to te na wierzchu, to się martwić?
4. No i nie wiem czy ciąc w tym miejscu niżej, czy zostawic jak jest...


mam całą masę pytań, bo dotąd marny ze mnie hodowca kwiatków był, a i kaktusy mi usychały a storczyki to takie piękne rośliny, że nie chciałabym, aby je to samo spotkało
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cały.jpg (39,4 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg korzenie.jpg (35,8 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zgniłe.jpg (78,9 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg czy ciąć.jpg (15,6 KB, 50 załadowań)

Edytowane przez matakow
Czas edycji: 2009-01-24 o 10:35
matakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 11:00   #154
glizdka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 2 142
GG do glizdka
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

kurcze na tym zdjęciu nie widać koloru łodygi i nie za bardzo wiem co tam zaznaczyłaś tym kułkiem ale utnij równo z uschniętym końcem znaczy na granicy tego zielonego i brązowego(bo taki kolor powinien mieć jak uschnie) widzę tak ładne uśpione oczka czyli juz wiemy ze na pewno zakwitnie niedłygo wypuści rozgałęzienie jakieś napewno bądź cierpliwa

Te korzenie na wierzchu to są powietrzne i nie śą nadgnite a raczej podsuszone ... u mnie tez mają takie brązowe plamy i nie do końca jeszcze odkryłam czemu mam nadzieje ze to nie choroba żadna więc tymi się narazie nie przejmuj a te w doniczce wyglądają na śliczne nie przesadzaj jeszcze chyba ze chcesz ja przesadzam zawsze jak mnie ochota najdzie

One mi wyglądają na suche więc mozesz mu zafundować parę minut kąpieli przyjżyj sie korzeniom po kąpanku zobaczysz jaki mają kolor i dopuki on nie zjaśnieje to nie podlewasz ale jak widzę to chyba z podlewaniem kłopotów nie masz bo korzonki są śliczne i zdrowe
glizdka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 11:12   #155
matakow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 236
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez glizdka Pokaż wiadomość
kurcze na tym zdjęciu nie widać koloru łodygi i nie za bardzo wiem co tam zaznaczyłaś tym kułkiem ale utnij równo z uschniętym końcem znaczy na granicy tego zielonego i brązowego(bo taki kolor powinien mieć jak uschnie) widzę tak ładne uśpione oczka czyli juz wiemy ze na pewno zakwitnie niedłygo wypuści rozgałęzienie jakieś napewno bądź cierpliwa

Te korzenie na wierzchu to są powietrzne i nie śą nadgnite a raczej podsuszone ... u mnie tez mają takie brązowe plamy i nie do końca jeszcze odkryłam czemu mam nadzieje ze to nie choroba żadna więc tymi się narazie nie przejmuj a te w doniczce wyglądają na śliczne nie przesadzaj jeszcze chyba ze chcesz ja przesadzam zawsze jak mnie ochota najdzie

One mi wyglądają na suche więc mozesz mu zafundować parę minut kąpieli przyjżyj sie korzeniom po kąpanku zobaczysz jaki mają kolor i dopuki on nie zjaśnieje to nie podlewasz ale jak widzę to chyba z podlewaniem kłopotów nie masz bo korzonki są śliczne i zdrowe
No to mnie pocieszyłaś
a tym kółkiem to zaznaczyłam, że tam tez było suche i nie wiem czy odciąć tą łodygę wyżej czy nie, bo łodyga wyrasta w miejscu gdzie była druga i uschła do tego momentu (mam nadzieję, że zrozumiale napisałam )

a korzonki to sa zielone, nie srebrne (robiłam badziewną cyfrówką, bo za bardzo nie wiem co i jak z męża lustrzanką )

juz nie moge sie doczekac az zakwitnie, bo juz długo w tym uspieniu jest

na pewno zdam relację z postępów
matakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 11:30   #156
d00mi
Raczkowanie
 
Avatar d00mi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 402
GG do d00mi
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez matakow Pokaż wiadomość
No to mnie pocieszyłaś
a tym kółkiem to zaznaczyłam, że tam tez było suche i nie wiem czy odciąć tą łodygę wyżej czy nie, bo łodyga wyrasta w miejscu gdzie była druga i uschła do tego momentu (mam nadzieję, że zrozumiale napisałam )

a korzonki to sa zielone, nie srebrne (robiłam badziewną cyfrówką, bo za bardzo nie wiem co i jak z męża lustrzanką )

juz nie moge sie doczekac az zakwitnie, bo juz długo w tym uspieniu jest

na pewno zdam relację z postępów

myślę ze nie musisz jeszcze przesadzać, ale w sumie ja najlepszym doradca nie jestem ja w ogole nie przesadzałam i skubany rozsadził mi doniczkę :P
co do korzoków na górze tez mam takie w jednym z plamkami i one sie nie rozwijaja wiec najwidoczniej taki ich urok bo korzonki w doniczce mam grube, jędrne i co do nich zaglądam jest ich wiecej

trzeba go nawozić co jakis czas i czekać cierpliwie ja tez czekam na moje dwa cudeńka-śpioszki
d00mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 12:48   #157
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

ja wyczytałam że te plamy na korzeniach to że za twarda woda czy tam jakieś sole się osadzają, coś takiego. i że to 'boli' storczyka, ale hm w środku doniczki nie ma tych plam a tylko z wierzchu i nie wiem sama wsumie tak też myślę że łyżką je dotykałam przy podlewaniu i może od żelaza
witam nowe zafascynowane storczykami kobietki
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 13:02   #158
kaśka k
Raczkowanie
 
Avatar kaśka k
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gród Kraka
Wiadomości: 288
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez glizdka Pokaż wiadomość
kurcze na tym zdjęciu nie widać koloru łodygi i nie za bardzo wiem co tam zaznaczyłaś tym kułkiem ale utnij równo z uschniętym końcem znaczy na granicy tego zielonego i brązowego(bo taki kolor powinien mieć jak uschnie) widzę tak ładne uśpione oczka czyli juz wiemy ze na pewno zakwitnie niedłygo wypuści rozgałęzienie jakieś napewno bądź cierpliwa

Te korzenie na wierzchu to są powietrzne i nie śą nadgnite a raczej podsuszone ... u mnie tez mają takie brązowe plamy i nie do końca jeszcze odkryłam czemu mam nadzieje ze to nie choroba żadna więc tymi się narazie nie przejmuj a te w doniczce wyglądają na śliczne nie przesadzaj jeszcze chyba ze chcesz ja przesadzam zawsze jak mnie ochota najdzie

One mi wyglądają na suche więc mozesz mu zafundować parę minut kąpieli przyjżyj sie korzeniom po kąpanku zobaczysz jaki mają kolor i dopuki on nie zjaśnieje to nie podlewasz ale jak widzę to chyba z podlewaniem kłopotów nie masz bo korzonki są śliczne i zdrowe
witam was storczykomaniaczki

plamy na korzeniach sa jak słusznie napisala Larysa spowodowane twarda woda, czesto nawet przegotowana i odstana woda robi takie kuku naszym storczykom...
najlepiej nie lac kranówy do storczyków tylko fundowac im SPA w deszczówce lub mieszac wode destylowana z kranówa w proporcji 1:3 (1- kranówy 3- destylowanej).

Pozdrawiam serdecznie
kaśka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 14:23   #159
d00mi
Raczkowanie
 
Avatar d00mi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 402
GG do d00mi
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
witam was storczykomaniaczki

plamy na korzeniach sa jak słusznie napisala Larysa spowodowane twarda woda, czesto nawet przegotowana i odstana woda robi takie kuku naszym storczykom...
najlepiej nie lac kranówy do storczyków tylko fundowac im SPA w deszczówce lub mieszac wode destylowana z kranówa w proporcji 1:3 (1- kranówy 3- destylowanej).

Pozdrawiam serdecznie
wiecie co, zastanawia mnei to bardzo bo wszystkie moje kwiaty od zawsze tak podlewam i tylko na jednym sie tak robi, a co najdziwniejsze to własnie on rosnie jak oszalały, wypuszcza nowe liście i pędy
d00mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 15:09   #160
kaśka k
Raczkowanie
 
Avatar kaśka k
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gród Kraka
Wiadomości: 288
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez d00mi Pokaż wiadomość
wiecie co, zastanawia mnei to bardzo bo wszystkie moje kwiaty od zawsze tak podlewam i tylko na jednym sie tak robi, a co najdziwniejsze to własnie on rosnie jak oszalały, wypuszcza nowe liście i pędy
moze jakis wrazliwiec jest...

najwazniejsze ze rosnie
kaśka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 15:58   #161
niga
Raczkowanie
 
Avatar niga
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wejherowo
Wiadomości: 123
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez glizdka Pokaż wiadomość
hihi mi by się nie chciało chyba albo jak zawsze źle bym coś zrobiła
Ja zawsze miałam różne dziwne pomysły, stąd to wyzwanie do wyhodowania nowych okazów szkoda tylko ze 2 lata czeka się na kwitnienie.

Witam wszystkie nowe storczykomaniaczki

Storczyków nie kupuje na allegro, bo jak się doliczy dojazd to można już kupić kwiatka na miejscu a okazów jest już coraz więcej nawet w pospolitych kwiaciarniach

przyłączam do gratulacji za udane zakupy dla gelatynki )))))) 4 zł to prawdziwy wyczyn







Są też mniej optymistyczne wieści mój jeden nowo zakupiony storczyk ma wełnowce L właśnie go przesadziłam do nowej ziemi i wymyłam całego roztworem wody, alkoholu i płynu do naczyń mam nadzieje, że je zabiłam – jak nie trzeba będzie sięgnąć po chemie

buziaki dla wszystkich kochanych Pań
niga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 16:27   #162
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Widziałam dziś w Realu piękne storczyki za 19.99 zł. Najwięcej było białych z kolorowymi warżkami, ale były też kolorowe. Bardzo, bardzo, bardzo = spodobał mi się taki w łososiowym kolorze z ciemnoróżowymi żyłkami Był 1-pędowy, ale na nim były 3 rozgałęzienia z pąkami. Miał bardzo zdrowo wyglądające korzenie, liście. Piękny był TŻ namawiał mnie na zakup, co tam namawiał - sam chciał mi go kupić , ale stwierdziłam, że muszę dotrzymać swoje przyrzeczenie odnośnie niekupowania storczyków dopóki nie skończy się okres grzewczy i strasznie suche powietrze w domu Mój pierwszy i jak dotąd jedyny storczyk jest w złym stanie - nie wiem, czy coś jeszcze z niego będzie - chyba raczej nie...
__________________



Edytowane przez cypressangel
Czas edycji: 2009-01-24 o 18:03
cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 17:05   #163
gelatynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 136
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

ja bym sie nie zastanawiala i kupila jaby m sie podobal tymabardziej ze TZ chcial ci kupic- mi moj chlopak zabrania mowi ze ma dosyc tych
"pasozytów" troche ma racje bo duzo ich ostatnio kupilam ale sa one takie sliczne w szoku bym byla gdyby mi kupil storczyka kiedykolwiek
gelatynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 17:16   #164
Izka29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 113
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

moje nowe nabytki z Tesco, są tydziń u mnie, zdążyły zgubić wszystkie pąki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da02d031d3d8ccfa.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df46789112394a32.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/19ce794552c658ca.html
Izka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 17:39   #165
la primavera
Wtajemniczenie
 
Avatar la primavera
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 848
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

ohhh, ale mnie kusi żeby skoczyć do tesco po storczyka ale szkoda mi teraz zimą go kupować, przez to ogrzewanie, żeby czasami nie zmarniał...
la primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 17:54   #166
adela17
Rozeznanie
 
Avatar adela17
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 925
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

za to mój ten co za 40zł kupiłam traci kwiaty i pąki niestety
jedyne pocieszenie to odnoga, która pięknie rośnie

a co do kwiatków które opadają szybko to mój miał 1 miesiąc - ten co wypuścił u mnie łodygę
__________________
licealistka

1.08.2010 r.
Bartuś <3

[*] pozostaniesz na zawsze w moim sercu Dziadku
adela17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 18:01   #167
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez gelatynka Pokaż wiadomość
ja bym sie nie zastanawiala i kupila jaby m sie podobal tymabardziej ze TZ chcial ci kupic- mi moj chlopak zabrania mowi ze ma dosyc tych
"pasozytów" troche ma racje bo duzo ich ostatnio kupilam ale sa one takie sliczne w szoku bym byla gdyby mi kupil storczyka kiedykolwiek
Boję się, że przez ogrzewanie (nie mam możliwości regulacji) i suche powietrze nie cieszyłabym się nim zbyt długo Mój TŻ nigdy nie protestuje jeśli chodzi o moje zakupy

Cytat:
Napisane przez Izka29 Pokaż wiadomość
Bardzo ładne nowości
__________________


cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 18:17   #168
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

no to ja Wam powiem tak, mam kaloryfer odkręcony na 5 (!) kupiłam ciapatka 9 dni temu z 3 pąkami, które myślałam że odpadną ze względu na kupienie go w mróz i niesienie do domu, nie autem, po prostu w reklamówkach ;p i co? 2 już się rozwinęły a ten 3ci jeszcze rośnie )) w tym samym dniu przyniesiony został limonkowy i zgubił największego pąka i średniego, ale 3 jeszcze zostały i z tych 3 jeden już się rozwinął a te 2 urosły i rosną dalej
a ten czerwono żółty który przedłużył mi pęd stoi na parapecie nad tym kaloryferem ;p aha! ciapaty stoi na stoliku jakieś 2 m od kaloryfera
tak więc ja już nie wiem jak to jest z tymi kwiatkami, ale cypressangel dziwię się że nie skorzystałaś z okazji i nie kupiłaś sobie jak taki ładny był
aha i co do suchego powietrza to ja mam nawilżacz ceramiczny na kaloryferze a poza tym mam na parapecie 2 tacki z keramzytem zalanym wodą, i sobie paruje także chyba sucho nie mam

Edytowane przez Larysa88
Czas edycji: 2009-01-24 o 18:19
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 18:29   #169
niga
Raczkowanie
 
Avatar niga
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wejherowo
Wiadomości: 123
Talking Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Witam dziś w kauflandzie przy cotygodniowych zakupach wypatrzyłam storczyki za 19.99 I Moj Mis kupił mi jednego pięknego podopiecznego)))))))))) )))))

a oto on







Edytowane przez niga
Czas edycji: 2009-01-25 o 11:19
niga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 18:32   #170
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
no to ja Wam powiem tak, mam kaloryfer odkręcony na 5 (!) kupiłam ciapatka 9 dni temu z 3 pąkami, które myślałam że odpadną ze względu na kupienie go w mróz i niesienie do domu, nie autem, po prostu w reklamówkach ;p i co? 2 już się rozwinęły a ten 3ci jeszcze rośnie )) w tym samym dniu przyniesiony został limonkowy i zgubił największego pąka i średniego, ale 3 jeszcze zostały i z tych 3 jeden już się rozwinął a te 2 urosły i rosną dalej
a ten czerwono żółty który przedłużył mi pęd stoi na parapecie nad tym kaloryferem ;p aha! ciapaty stoi na stoliku jakieś 2 m od kaloryfera
tak więc ja już nie wiem jak to jest z tymi kwiatkami, ale cypressangel dziwię się że nie skorzystałaś z okazji i nie kupiłaś sobie jak taki ładny był
aha i co do suchego powietrza to ja mam nawilżacz ceramiczny na kaloryferze a poza tym mam na parapecie 2 tacki z keramzytem zalanym wodą, i sobie paruje także chyba sucho nie mam
Widocznie nie jestem storczykomaniaczką Ja też mam nawilżacz ceramiczny na kaloryferze + woda w pojemniku na parapecie + co jakiś czas kładę na kaloryfer mokry ręcznik Mimo wszystko nie zdecyduję się na razie na kolejnego takiego kwiatka

niga, śliczny
__________________



Edytowane przez cypressangel
Czas edycji: 2009-01-24 o 18:33
cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 19:05   #171
matakow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 236
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

W końcu znalazłam odmiane mojego storczyka wyglądał identycznie jak na tej aukcji http://www.allegro.pl/item537962364_...rt_nowosc.html

co do podlewania, ekspertem nie jestem (co można stwierdzic po moich wcześniejszych postach ), ale storczyka dostaliśmy w palstikowej doniczce włożonej do szkalnej doniczki wysypanej drobnymi ozdobnymi kamieniami. Nie miałam pojęcia o podlewaniu storczyka (wiedziałam jedynie, że trzeba podlewać dopiero jak całkiem będzie miał sucho) i podlewałam tak, że wlewałam wodę do storczyka, ona przeciekała przez pierwszą doniczkę i zostawała w tej drugiej, w tych kamyczkach i doniczka ze storczykiem stala w wodzie jakieś 1-2 cm...
Teraz wiem, że to nieodpowiednie podlewanie, ale wprawne oko Glizdki stwierdziło, że roślinka trzyma sie nieźle (a ja tak katowalam ją 9 miesięcy ).
A te drobne kamyki to fajna sprawa, bo długo siedzi w nich woda, doniczka storczyka sucha, a pod spodem wilgotno no i ciekawie to wygląda
matakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 23:11   #172
Berlinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 60
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Drogie kobietki.. Mam pytanko..
Wpadł mi w oko pewien storczyk i zastanawiam się , dlatego może mi doradzicie.. Phalaenopsis , normalnego wzrostu ale miał baaardzo duże kwiaty.. Dwa były już rozwinięte a reszta około 4 czy 5 jeszcze nie.. Myślę ze spokojnie miały około 10-11 cm średnicę.. Zastanawiam się czy takie storczyki z bardzo dużymi kwiatami kwitną w takiej częstotliwości jak pozostałe ? Jak długi jest czas kwitnienia ? Jeśli zauważyłyście coś specyficznego dla takich storczyków , proszę napiszcie.. Zastanawiam się nad kupnem..
Berlinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 03:23   #173
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

cypressangel ale ja nie miałam nic złego na myśli! tylko trzeba korzystać jak jest okazja! )) pierwszy storczyk coś tam Ci marudzi ale inne nie muszą zobaczysz )
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 07:29   #174
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Ale ja nawet nie pomyślałam, że masz coś złego na myśli - serio!

Zawsze z ogromnym zainteresowaniem patrzę na Wasze śliczności i wiem, że chciałabym mieć jeszcze co najmniej kilka tych kwiatków, ale póki co przed storczykowymi zakupami hamuje mnie ten mój pierwszy nieszczęśnik i problemy z nim oraz ogrzewanie Pewnie za bardzo to 'przeżywam', ale niestety taka już jestem...
__________________


cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 10:08   #175
ATENA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 786
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Zaszalałam
Kupiłam dziś w Auchan 3 storczyki po 24,99złote

Dwa storczysławy maja 2 pedy a 1 nakrapiany ma 1 ped
Korzonki ładne


OTO ONE:








ATENA84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 10:11   #176
ATENA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 786
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II







a Tu wsystkie 3. tylko one kwitna




Dzis tez wyrzuciłam jednego biedaka z którego nic nie było- bez korzenii, pomarszczone liście. na dziś mam 10 storczyków ( tylko 3 kwitna)

Edytowane przez ATENA84
Czas edycji: 2009-01-25 o 10:13
ATENA84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 10:22   #177
d00mi
Raczkowanie
 
Avatar d00mi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 402
GG do d00mi
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez ATENA84 Pokaż wiadomość






a Tu wsystkie 3. tylko one kwitna




Dzis tez wyrzuciłam jednego biedaka z którego nic nie było- bez korzenii, pomarszczone liście. na dziś mam 10 storczyków ( tylko 3 kwitna)


piękne :O w zółtym się zakochałam
d00mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 10:33   #178
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

ATENO, 2 pierwsze - przepiękne Trzeci też mi się podoba, ale trochę mniej
__________________


cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 11:04   #179
d00mi
Raczkowanie
 
Avatar d00mi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 402
GG do d00mi
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Cytat:
Napisane przez cypressangel Pokaż wiadomość
ATENO, 2 pierwsze - przepiękne Trzeci też mi się podoba, ale trochę mniej

mi własnie 3 podoba sie naaaaaj
d00mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 11:08   #180
ATENA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 786
Dot.: Storczyk (Orchidea) - część II

Dobrze ze nie pojechałam do makro bo tam tez sa wystawione storczyki po 26zł.
I podejrzewam ze tez bym przywlekła ze 3.
W auchan był bardzo ładny rózowy storczyk - 2 pedowy ale liscie dolne i kora były pokryte pajeczyną.

Kwiaty wybierałm ze 30 minut. anajgorsze jest to ze obok mnie jacyc młodzi pracownicy składali szafki na kwiaty bo w auchan chyba sie jakis tydzień kwiatowy szykuje i normalnie czułam na obie ich wzrok - ile mozna wybierac kwiaty
ale prawie wszystkie wygrzebałam

miłej niedzieli

Zmykam zakuwac do egzaminów:confu sed:
ATENA84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.